3195
Fallout 76
  • PiszkosFred
    #3035
    Ugyan kérlek, fogyaszd el te, az elmúlt napok keserűségét öblítsd le vele! :) Örülök, hogy végül sikerült megoldani.
  • Paradoxon74
    #3034
    \o/

    Mégse veszik el az a 600+ óra :)
  • Paradoxon74
    #3033
    Tök igazad van, nem is tudom, hogy keverhettelek össze mással, bocs.

    Furcsa is volt 'harras25' normális, nemhisztis stílusa, utólag én se értem, mi üthetett belém, hogy ilyet feltételeztem, sose követem el ezt a hibát többé...
  • harras25
    #3032
    Na lehet sikerölt

    hova küldjek whiskeyt ?
  • harras25
    #3031
    Nos az ötleted arra volt jó hogy kiderüt, valószínűleg directx
    Az összes oktatóban fura letöltések vannak.

    Adna valaki egy linket hogy honnan töltsek le directx-et ?
  • PiszkosFred
    #3030
    Apró félreértés volt, nem több.
  • Kissssss0 #3029
    nemtudom hogy honnét veszi ezt hogy nekem is ugyanez a problémám, meg hogy multi sg acc... wtf.
  • harras25
    #3028
    Át is neveztem az ini-t mikor írtad, aztán remélem jól neveztem vissza.

    Oké délután megpróbálom otthon.
  • PiszkosFred
    #3027
    Shortcut is a steames paranccsal indul. Felraktad a játékot valahova XX:\steam\steamapps\common\Fallout76 - vagy ilyesmi - mappába, abban van egy Fallout76.exe, azt próbáld meg jobb kattintással és futtatás adminisztrátorként indítani.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.02.18. 09:19:17
  • PiszkosFred
    #3026
    Kiss0 csak összegzett, hogy mit ajánlottunk és mi lett azokból kipróbálva, egyedül csak Harrass kollégának van gondja a FO76 indításával (legalábbis jelenleg).
  • harras25
    #3025
    A shortcut azt indítja ?

    Mert az sem ment.
  • harras25
    #3024
    Ugyanaz az ember vagyok :)))

    Új rendszer, a steamből mindegy megy csak f76 nem. Az ingeritást a f76-on ellnőrizte a steam.
    Próbáltam amit az olvtársak ajánlottak meg innen-onnan néztem netről, de semmi sem segít, el is untam, meg hát bajt se akarok okozni ha más meg fut.
    Wifim van, 75 gigát nem dobok ki meg vissza.

    A betehesda launchert letöltöttem, de nem tudja hogy meg van a steam verzió, nem segít, a beth számlám sem.
  • Paradoxon74
    #3023
    Ez oké, csak nekem az nem tiszta, hogy ők most ugyanazon ember csak két account-ról vagy különböző entitások. Mert ha különbözők, akkor a Steam a ludas, mert más közös metszet nincs a halmazban. Ha egy és ugyanaz, akkor meg többismeretlenes az egyenlet.

    Steam-ben F76 uninstall-reinstall esetleg?
  • PiszkosFred
    #3022
    Uj rendszert telepitett, biztos, hogy valamelyik keretrendszer hianyzik, amelyet a win10 nem rak fel alapbol, viszont a FO76 hasznalja. A Bethesda jatekoknal ez szokas, sajnos, az ESO-hoz is a korabbi, 2015-os MS visual c-t IS fel kellett rakni, hogy fusson normalisan, szerintem itt is hasonlo gond lesz. Alapbol a steam ezt le szokta kezelni, felajanlja es az elso futtatas elott fel is rakja, nem tudom, hogy most miert nem.

    Plusz mondom, en kiprobalnam azt is, hogy direktben csak a fallout76.exe-t indítom a telepítési mappából, adminisztrátor módban.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.02.18. 08:23:42
  • Paradoxon74
    #3021
    Kissssss0-nak és neked is ugyanaz a gondotok, ha jól értem a Steam esetében? Nem lehet, hogy valami Steam gond van akkor? Mert ha jól látom, a BethLauncher-es júzereknek nincs gondja. Steam fórumokon nincs erről info?
  • harras25
    #3020
    The Forest is megy Steamről

    Csak Fallout76 nem.
  • harras25
    #3019
    Több mint 600 órát játszottam ezzel eddig. Úgy nézem többet nem fogok.
  • harras25
    #3018
    Nos, a Left 4 Dead 2 fut. Simán.steamről.
    Az F76 nem.

    DirectX 12-es fut, azt nem találtam linket ami működik is hogy újabbat nézzen.
    De mivel másik játék simán megy nem tudom, feladom és azt mondom, a játékot mikor telepítem annak tudnia kéne mi kell neki. Legalábbis így volt eddig, és kb 35 éve játszom. Vagy legalább mondaná meg mi a baja.

    Az meg megint magas nekem, hogy minek van beth számlám ha az nem tudja, a steamen már van f76-om és ahelyett hogy segítene csak új megvételt kínál. Beth Launcher vagy máshogy, mindegy.
    Utoljára szerkesztette: harras25, 2021.02.18. 02:01:00
  • Paradoxon74
    #3017
    UI: Beth Launcher-rel tolom, Steam-al sose próbáltam...
  • Paradoxon74
    #3016
    Tudom, nem segítség a gondodon, de nekem kicsit azért furi, pláne az "ezeregy F76 hiba". Már az Open beta-val is játszottam, azóta is 2-3 naponta legalább benézek. Cseréltem full PC-t, használtam három különböző notebook-on és indítási, futási hibákba sose futottam, kivéve a játék "belső" gondjait, de egy ideje már azok is nagyon ritkák. Sose kellett mindenféle esőtáncokat járni vele, W install standard módon, majd ment - az egyetlen ilyen, amibe belefutottam a már írt W10 patch volt.

    A VGA driver az up to date? Gyári driver vagy a kártya vendora általi? (utóbbik nem igazán naprakészek ebben).

    OneDrive is van, össze még nem akadt semmivel :)

    Sajnos, ez nem oldja meg a gondod, csak érdekes, hogy nekem full más a benyomás, pedig nem 5 perce tolom és nem csak egy vason... Az viszont nem kérdés, hogy software gond van.
  • Kissssss0 #3015
    jelenleg ezekre nem érkezett válasz.

    ha futott a f76 a gépén előzőleg, és csak a hdd volt cserélve, akkor fix hogy szoftveres a gond, hiányzik vagy blokkol valamelyik program.

    én még a win tűzfalra gyanakodtam, de általában a win mindig riaszt egy ablakban hogyha blokkol egy játékot így egy gombnyomással engedélyezni is lehet akármelyik játékot, szal maradt a gpu driver, meg a játéktesztelések, ha más játékokkal is előfordul ez akkor valami van a gpu driver-el, ha működnek a többi játékok akkor lehet megint búvárkodni az ezeregy f76 hiba között.

    pl akár ez is lehet a probléma mert többször is láttam már hogy ez megoldotta az emberek problémáját(btw rühellem az onedrive-ot).
    https://www.reddit.com/r/fo76/comments/9yj85o/fallout_76_crashes_seconds_after_launch_bug/
  • Paradoxon74
    #3014
    A ??? azt jelenti, hogy nem tiszta a kérdés? Vagy mást? :)
  • Paradoxon74
    #3013
    Amiket találtam:

    "...Edit:I ran a steam diagnostic and found 1 corrupted file and now works like a charm"

    reddit
  • Kissssss0 #3012
    na tehát akkor.

    új rendszer, pipa.
    3.5 net framework, pipa.
    file ellenőrzés, pipa.
    tűzfal stb, pipa.
    directx 12, pipa.
    gpu driver, telepítve???
    más játék is produkálja ezt a hibát???

    mit hagytunk ki?
  • PiszkosFred
    #3011
    Nekem akkor csinalt ilyet mas jatek (play/start gomb utan elindult, majd 2 sec utan visszajott a play/start), ha vagy nem admin modban/joggal indult a jatek, vagy ha a tuzfal nem engedi ki a netre az adott jatekot. Ezert is tippeltem erre a kettore mar a legelejen, hogy itt kellene szetnezni. Ha mas nem, akkor a Fallout76.exe-t manualisan inditani "jobb klikk rajta es futtatas admin modban/rendszergizdakent", ne a steambol.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.02.17. 19:44:39
  • Paradoxon74
    #3010
    Egy tipp: nekem az utóbbi időben van egy MS patch, ami ha feltelepül, akkor a browser is csak felvillan, meg a Beth Launcher is becsukja magát:



    Próbáld meg uninstallni, restart és úgy nézd meg

    Utoljára szerkesztette: Paradoxon74, 2021.02.17. 19:39:31
  • PiszkosFred
    #3009
    Mas jatekot telepitettel mar, azok mennek?
  • PiszkosFred
    #3008
    MrHelldorado neven vagyok a bethnetes jatekokban. (PiszkosFred-et "lenyulta" valaki idejekoran)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.02.17. 19:38:29
  • harras25
    #3007
    Nem segített. Ugyanaz

    Pár napja vonták le a F one tagdíjat..... Hát megérte,
  • Paradoxon74
    #3006
    Fred, ha nem indiszkrét a kérdés, milyen néven vagy bent? Btw. látok néha nagyon magyar-gyanus alakokat, de nehéz a kommunikáció 10 emote-tal :)
  • Paradoxon74
    #3005
    Egy ideig nem jártam erre, most végigolvastam kb 2 hónapot - azért még valaki játszik ezzel, jó látni :)

    Kicsit később, de talán: én is 1st-ös vagyok, de nekem nem a privát szerver a lényeg, hanem hogy nem kell szórakozni a tárhellyel - pláne a Fluxokkal. Igaz, most 1200 lett a kapacitás, de némely cucc így is elvisz sokat, a junk-láda meg mindent elnyel, s ha kraftolni/építeni kell, nem az fog fájni :) És ha egy jó cuccot akarsz összehozni 3*-al, akkor sok lesz a selejt, kell az alapanyag hozzá


    Utoljára szerkesztette: Paradoxon74, 2021.02.17. 19:26:07
  • Paradoxon74
    #3004
    https://docs.microsoft.com/hu-hu/dotnet/framework/install/dotnet-35-windows-10
  • PiszkosFred
    #3003
    Igen, innen szedve is ez a neve
  • harras25
    #3002
    Ez a neve ? Futtathatom ?

    dotnetfx35.exe
  • Kissssss0 #3001
    3.5 net framework telepítve lett?
  • harras25
    #3000
    Nem lehet valahogy a bethesda launcherrel megszerelni ha már megvettem a steamen és a beth accountom látja ?
    Összekötni valahogy?
  • PiszkosFred
    #2999
    Uj rendszerrel lesz a gond, valami kimaradhatott. Mas jatekok mennek siman?
  • harras25
    #2998
    Attól tartok nekem ez a játék ennyi volt

    De a Steamnél is meg a Bethesdánál is elmehetnek a picsába.
  • PiszkosFred
    #2997
    Na ezt mondják még sokan: "Unistall RivaTunerStatisticServer and Afterburn". Egyiket sem használom, de ha te igen, akkor érdemes nélkülük megnézni.
  • PiszkosFred
    #2996
    Nehogy megvedd. Én csak azt mondtam, hogy a bethesda launcher felrak még pár extra dolgot (net framework, directx akkori verzió, stb.), ezt kellene a steamnek is megcsinálnia, mint minden más játék esetében.