3195
Fallout 76
  • harras25
    #3155
    Megszüntették a heti kihívásokat és bővítették a napikat ?
    Szerintem régen jobb volt.
    Ha kevés időm volt akkor is ki lehetett aznap pörgetni max egy óra alatt, a hetit meg ha időm volt.
    Tegnap órákig tartott a daily challenge is.
  • aemus
    #3154
    Nagy kedvenc volt a Fallout 4 a hibái ellenére is, a Fallout 76-al inkább kivártam, nemrég a "gazdaságos" csomagolást választottam én is (10eu).
    Folyamatosan nyomon kísértem a játék fejleményeit, a botrányos indulástól a már nagyjából fogyasztható változatig.
    Tulajdonképpen a Fallout 4 köszön vissza, kibővített, feljavított online változatban, a játék 80-90%-ban ennek az elemeit használja, véleményem szerint.
    Kisebb hibák azért akadnak : néha lefagy a billentyűzet és az egér, vagy kilép a játék.
    De összességében már fogyasztható ez a digitális tartalom.
  • Ellaberin
    #3153
    Ejj, vasárnap bukkantam rá a Steamen, hogy akciós. Még induláskor bevezető áron 7 000-ért adták a MM-ben DVD-n, akkor még kivártam, sok volt a fanyalgás. Aztán meg szépen felkúszott az ára 17 000-re - hagytam is.

    De most 3.800-ért azonnal megvettem - háromszor , köszönhetően a PP és a Steam párosának, de már visszaadták :)
    Anno az ingyenes idején reggeltem, de hamar hagytam a faxba, mert - gondolom - fullra futott a Beth összes szarvere (nem elírás). De most neki állok -meglátjuk mi lesz :)

    A Fallout4-be sosk-sok órát bele tettem, magam sem tudom mennyit, főleg mert az elején virágboltos verziót használtam, aztán meg újra újra lett húzva, nem mindig vitte magával az óraszámot. Remélem mostmár van abban az állapotban, hogy nem bánom meg.
    Úgy hogy üdv újra! az atom múlt jövőjében, illetve annak a jövőnek a jelenében- vagy hogy is van :D
  • PiszkosFred
    #3152
    Ha van két egyforma kártyád, azokat egyesítheted és akkor lesz egy szinttel nagyobb. Vagyis két azonos * kártyából csinálhatsz egy ugyanolyan, de ** -os kártyát. Azt hiszem "rank up" az opció neve a játékban.

    Páncélt és fegyvereket munkapadoknál javítom. De, csak azokat tudod javítani, amelyek számodra is elérhetőek, vagy ismered a tervrajzukat/tudod gyártani, vagy rendelkezel a szükséges szakmai perk kártyákkal. Emellett érdemes használni a Fix it good és a Weaponsmith kártyákat, hogy jobb durabilityt kapj, plusz használd a Gunsmith perket, hogy kevésbé csökkenjen a durability használat közben.

    A repair kiteket én nagyon ritkán használom, akkor is csak vészhelyzetben, ha nincs a közelben munkapad és levertek rólam valamit.
  • Papa01 #3151
    Abban tudnál segíteni, hogy egy adott kártyát hogyan lehet fejleszteni? Pl, 10%-al több teherbírás kártyán lévő csillagokat hogyan lehet növelni?
    Illetve a fegyvereket Te hogyan javítod? Van néhány javító csomagom, de azt inkább vésztartaléknak használnám, a fegyverjavító állomásokon meg nem aktív soha a javítás.

    Köszi a válaszokat! :)
  • Papa01 #3150
    Köszi a leírást. Meglett a hátizsákom, a reptéren találtam meg a tervrajzot. :) Szerencsére ott össze tudtam gereblyézni a hozzávalókat méghozzá a LVL10-est! :) Mondjuk én picit többre számítottam, csak +10-el tudok többet cipelni...
  • PiszkosFred
    #3149
    A kis hátizsákot megkapod a fő küldetés közben (ha követed az Overseer naplóját és utasításait) valahol a Morgantown reptér közelében.
    A hagyományos hátizsákot meg a cserkészektől tudod beszerezni.
    Szintet nem tudom, előzőnél szerintem nincs, a másodiknál azért egy 20+ környéke nem árt, mert ott kell majd harcolni is pár alacsony szinten komolyabb ellenféllel.
  • Papa01 #3148
    Köszi szépen a részletes leírást, ráállok a a STRENGTH-re és megkeresem a hátizsákos küldit. Nagyon magas szint kell hozzá?
    Utoljára szerkesztette: Papa01, 2021.10.27. 17:54:11
  • PiszkosFred
    #3147
    De, a kettő együtt működik. Amikor szintlépés után választasz egy kártyát, akkor azzal együttal a SPECIAL-ra is raksz 1-1 pontot, legalábbis amíg az 50-es szintet el nem éred.

    Ruhák (apparel kategória) olyan skinek, amelyeknek nincs speckó hatásuk, viszont elrejtik a felszerelésedet, kvázi úgy tudsz különféle ruhában játszani, hogy nem vesztes statok. Ez a transmog rendszer a FO76-ban.

    Teherbírás:
    - Minél több pontot teszel a STRENGTH-re
    - Rajtad levő bizonyos páncélokra raksz zsebeket (pockedet vagy deep pocketed)
    - Megcsinálod a küldetést és szerzel egy hátizsákot
    - Megszerzed 30 szint körül az Excavator PA-t, azt hordva +100 helyet kapsz
    - Eszel és iszol olyan kaját/piát, amely ideiglenesen ad némi kapacitást (sörök önmagukban is)
    - Carry boostert használsz, ez is ideiglenes megoldás.
    - Olyan perkeket/kártyákat választasz, amelyek csökkentik egy-egy cucc súlyát (pl 90%-ban csökkented a stimpak és egyéb gyógycuccok súlyát, akkor lehet nálad minden ilyesmi és alig lesz súlya, miközben a bankodban ezek teljes értékkel kerülnek tárolásra)
    - Olyan felszerelést hordasz, amelyek szintén rendelkeznek kategóriára vonatkozó súlycsökkentéssel (lőszer, stb.)
  • Papa01 #3146
    Köszönöm, így sikerült én is feltettem F1-re. :)
    Abban tudnál segíteni, hogy a karakterem fejlődése csak a kapott kártyák fejlesztésével és pakolásával lehetséges? tehát önmagában pl az erőt nem tudom fejleszteni, ha szintet lépek?

    Illetve van egy Haloween-es ruhaszettem. az jó valamire, vagy csak poén?
    És végül a teherbíró képességet hogyan lehet növelni?
    Köszi a választ! :)
  • PiszkosFred
    #3145
    A settings - controls - menuben nezd meg, hogy melyik gombra van nalad az "emote" opcio bindelve. Nalam F1, azt hittem ez a default, de akkor nem :) Amit te mondasz, az akcios gyorsmenu, ez amit en, az az emote/emocio gyorsmenu.
  • Papa01 #3144
    Igen, ez a kör nekem bejön de teljesen üres, és csak fegyvereket , gyógyszert stb, tudnék betenni, ilyen kommunikációs lehetőségeket nem. Azt hogyan kell? :) Képzel, ma egy játékos megdobott egy jó kis mesterlövész puskával és hozzá 1000 db lőszerrel! :) Nem semmi!

    @Alanw:
    Érdekes, nekem login nélkül is bejön... egyébként a az SG Steam topicja, onnan van a linkelt hsz (34432):

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!


    Most láttam először ilyet, gondoltam megosztom (elsőkezes infó, haverrel történt meg).

    Eneba-n vett (több ezer szavazatos 99%os eladótól) New World játékot vette vissza steam kb 2 nap használat után

    link

    A sztori még nem teljes, de jelen infók alapján sztem az történt hogy az eladó lopott hitelkártya adatokkal vehette a játékot steamen, miután a hitelkártya tulaja kiszúrta atranzakciót és visszavonatta, a steam meg elvette a játékot.

    Ilyet élőben még nemláttam, azért érdekes.

    Az öröm az ürömben, hogy ezek szerint a steam nem fog globálisan kinyrne egy accot ha néhanap ilyen történik, csak a problémás játékot bukja az ember.
    (az hogy az eneba erre mit lép, az érdekes, ha lesz további konklúzió megírom)



    Utoljára szerkesztette: Papa01, 2021.10.25. 17:43:33
  • Alanw
    #3143
    Link nem látszik...
    Látom,bizonytalan vagy.Az óvatosság érthető.Akkor természetesen a Paypalos fizetés ajánlott.
  • PiszkosFred
    #3142
    Nalam PC-n F1-re van rakva az emote "kerek" es ugy tudsz kommunikalni. Bizonyos reszekben tobb is elfer, ott neked kell kivalasztani, hogy melyik legyen az aktiv a gyorsmenuben.
  • Papa01 #3141
    Képzeld egy nagyon magas szintű tag adott néhány tervrajzot és egyéb dolgokat. :) Integetett is, de nem tudtam neki visszaintegetni, úgyhogy csak örömömben ugráltam fel-alá.. :D
    Láttam a neten, hogy egérgörgővel van egy menü, ami erre szolgál, de nekem az szinte teljesen üres... hogy tudok visszaintegetni?

    Köszi a választ! :)

    @Alanw:
    Hát, nem is tudom: Link.
    Utoljára szerkesztette: Papa01, 2021.10.24. 12:07:29
  • Alanw
    #3140
    Nem kell parázni,G2A kerüld,a többi rendes hely.
  • Papa01 #3139
    Köszi a sok tippet, próbálkozom! :)
  • PiszkosFred
    #3138
    1. Idovel lesz ra perk, addig egyel meg mindent, amit talalsz. Elotte azert fozd meg. Vizet tudsz csinalni folyobol, csapbol, stb. csak szinten forrald fel elotte. Megeheted es ihatod "nyersen" is, csak akkor fertozest kockaztatsz plusz a sugarzas is noni fog. Kesobbi szinten mar nem lesz erre gondod, nyersen eszel mindent, plusz lesz taborod es abban le tudsz rakni kutakat, vagy vizkitermelo gepeket, akkor mar nagyuzemben lesz tiszta vized is.

    2. Barhol. Eleinte erdemes kisebb szintu teruleten, mert neha megtamadjak ellenfelek, es ilyenkor jobban meg tudod vedeni. Barmikor atrakhatod mashova a bazist, nem vagy helyhez kotve. Ha meglatsz egy szep es hangulatos helyet (vizpart mellett a viztermeles is jobb), akkor hajra, epits! :) A feladatnal sem szamit, hogy hova, barhova lerakhatod a C.A.M.P. egyseget, azzal mar kesz is lesz a feladat.

    3. Eleinte kuldetes es minden szart adj el a robot/npc vendoroknak, a napi 1400 kupak keretosszeget mindig meritsd ki. Jo penzt ernek a granatok, sult husok, kenyszerzuboonyok es golf ruhak (ezek appareal jelleguek), de szinten jo penzert megy el minden gyogyszer vagy egyeb vitamin - bar ezekre eleinte nagyobb szukseged lesz, mint kesobb, amikor mar le sem hajolsz ertuk, annyi lesz. Alacsony szinten adj el mindent, amit talalsz es amely esetleg nem rejt ritka nyersanyagot.

    Nyersanyagok esetben fontos tudni, hogy azokat nem tudod alapbol eladni a robotnak. Elobb kotegelned kell oket, vagyis amolyan "csomagban" tudod csak eladni. Ezek a "BULK" jellegu cuccok, amelyeket a munkapadnal tudsz megcsinalni. Pl egy rakas coppered van, mindegyik felesleges szamodra, de eladni azt nem tudod kupakert, csak masik jatekosnak. De, ha abbol csinalsz 10-essel Bulkot, akkor azt mar el tudod adni a vendornak.

    Nagyon fontos perk a "Hard Bargain", azt az elso kozott szerezd meg, mert mindent dragabban tudsz eladni es olcsobban tudsz megvenni a vendortol, ha aktiv a buildedben. En minden biznisz elott berakom, majd utana kiveszem (mert kell ahely masnak, de arra a par percre fontos, amikor eladom a szemetet). Emellett erdemes enni mentat is, azt, ami charismat ad, mert a maga charisma attributum is segit a kereskedesben.

    Plusz csinalj meg minden eventet, ami a szinteddel elerheto es aktivalodik, azok is hoznak sok XP-t es kupakot.

    4. Igen. Barmennyire is hihetetlen azutan a szarcunami utan, amit a jatek kapott, de a kozosseg nagyon jo es osszetarto. Kisebb szintu karaktereket mindenki segiti, penzzel, tervrajzokkal, Power armor darabokkal, stb. Nyilvan vannak itt is idiotak, veluk nem kell foglalkozni, kevesen vannak es ha bekapcsolod a pacifist mode opciot, akkor tenni sem tudnak semmit ellened.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.10.23. 02:13:23
  • Papa01 #3137
    Még nagyon tanuló fázisban vagyok! :)
    Abban tudnál segíteni, hogy
    - Elég hamar éhessé, szomjassá válik az emberem. Ezt h lehet jól menedzselni?
    - Egyik feladat a saját bázis építés. Hol érdemes?
    - Hogyan lehet pénzt keresni gyorsan és sokat? :)
    . Létezhet, hogy egy elég magas szintű online szereplő odajött elém és integetett nekem? :)

    Köszi a válaszokat!

    Egyébként a játék grafikája szerintem gyönyörű! És a küldik is tetszenek, csak, kár, hogy nem magyar a játék! :)
    Utoljára szerkesztette: Papa01, 2021.10.22. 18:19:50
  • PiszkosFred
    #3136
    Persze, anélkül is tökéletesen élvezhető a játék - ha elfogadja annak hibáit és hülyeségeit. :) Ami a raktárat illeti, idővel, amikor majd lesz rengeteg nyersanyagod, akkor majd picit mikromenedzselni kell azt, de nem vészes a dolog, addigra már tudni fogod, mit kell elrakni és mi az, ami könnyen beszerezhető, ennél fogva felesleges felhalmozni.
  • Papa01 #3135
    Köszi, ezt akkor kihagyom, de a játékot, így akciósan megveszem! :)
  • PiszkosFred
    #3134
    Lenyegeben egy kenyelmi szolgaltatas, havi 14 dollar kornyeki aron (fejbol nem tudom, 13-15 korul van). Uj tartalmat nem kapsz vele, vagyis ugyanazon a jatekteren vagy, ugyanazzal a tartalommal mint a tobbiek, de pl kapsz
    - egy feneketlen crafting alapanyag tarolot (scrapbox), amelybe vegtelen mennyiseg fer es igy felszabadul egy rakas helyed a raktarodban
    - kapsz havonta 1600 atomot
    - kapsz neha egy-egy extra skint
    - kapsz egy ideiglenes tabort, amelyet gyorsan le tudsz barhova rakni es amely kvazi respawn pontkent mukodik. Ennek mar most nem sok haszna van, hiszen amiota tobb camped/taborod is lehet, sokan erre hasznaljak a masodik tabort.
    - elerhetove valik a privat vilag, amelyre csak TE lephetsz be, es azok a barataid, akiket engedsz.

    En a scrapbox es a private world miatt fizetem, es mara ott tartok, hogy egyik nelkul sem tudnek nyugodtan jatszani, ugy megszoktam :)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.10.22. 15:18:11
  • mike01010101
    #3133
    Nagyon ellenséges voltam a játékkal, mert nem vagyok egy multiplayer rajongó. Rögtön megvettem, de egy percet sem játszottam vele. Egy pár hónapja kínomban felraktam és azóta nem tudom abbahagyni. Ha figyelmenkívül hagyom a multiplayer részt, a többi játékost, akkor ez igazából egy végtelenített Fallout 4 pár új feature-rel. A perk kártya rendszer zseniális. Persze már a játék árának többszörést elköltöttem atomokra :)
  • Papa01 #3132
    Köszi a választ! Ez az előfizetéses dolog mit takar pontosan?
  • PiszkosFred
    #3131
    Minden kontent ingyenes, az évente érkező nagyobb dlc-k is. A Wastelanders és a BoS is szerintem jó lett, kellett a világnak egy kis vérfrissítés, de azért csodát nem tettek a játékkal, viszont van annyi minden teendő, hogy leköti többszáz órára az embert.

    A többi ilyen "pack" csak skineket ad, vagy táborodba épületeket. Ezekből meg van annyi mint a szemét, szerintem felesleges költeni rá bármennyi eurót is. Persze, ha tetszik, akkor oké, én is megveszem a jobb cuccokat, de általában az előfizetésért kapott 1600 atomból és akkor, amikor 40-50%-os akcióban vannak a boltban.
  • Papa01 #3130
    Köszi, de én parázok a szürke eladóktól.. :)
    Fred: Köszönöm, már tegnap feltettem, és nagyon megdobogtatta a szívem, amikor kijöttem a vault-ból. :D A Fallout 76: Recruitment Pack-ot érdemes megvenni? Meg úgy egyébként, mi a vélményetek a DLC-kről?
  • Kissssss0 #3129
    köszi.
  • PiszkosFred
    #3128
    Tegnap
  • Kissssss0 #3127
    mikor kezdődik az ingyenes hét?
  • PiszkosFred
    #3126
    Sot, most egy hetig ingyenesen ki lehet probalni, annal olcsobb megoldas nem is kell, ha el akarja donteni a jatek "sorsat" :)
  • Alanw
    #3125
    Szivesen de nemm kell annyit kiadnod:

    https://www.allkeyshop.com/blog/buy-fallout-76-cd-key-compare-prices/
  • Papa01 #3124
    Sziasztok!
    Most látom, hogy az alapjáték a Steam-en csak 10 Eur. Régebben már kérdeztem, de hátha változott valami az elmúlt időben, szóval, érdemes megvenni az alapjátékot, ha engem inkább a jó küldetések, történet érdekelnek és az építkezés, online játék kevésbé?
    Az azért hozzátenném, hogy nagyon szeretem a Fallout világát, a korábbi részekben is több száz órám van, és minden acsit megszereztem (a Fallout Shelterben is).
    Szóval érdemes kiadnom erre a játékra kb 4000 jó (?) magyar forintot? :)
    Köszi szépen a válaszokat!
  • oneal1
    #3123
    kipróbáltuk tegnap működik minden.
  • harras25
    #3122
    Az őrtornyaink egymást lőtték .....
  • oneal1
    #3121
    na ez királyság!!!

    Köszönöm!
  • PiszkosFred
    #3120
    Igen, de csak akkor, ha egy "privat" csapatban vagytok es nem public teamben, vagyis a regimodi invite modszerrel legyetek csapatban. Plusz van megkotes az atomshopbol beszerzett termekekre is, elvileg nem rakhatsz le olyat a cimborad taboraban, amivel o nem rendelkezik. Elvileg azok a dolgok, amelyeket te epitettel hozza az o bazisahoz, azok megmaradnak logout utan is (maximum scrapeli, ha mar nincs ra szuksege), bar ezzel kapcsolatban voltak valtoztatasok mar.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.06.28. 13:36:50
  • oneal1
    #3119
    köszönöm, ez király oldal, olvasom ezerrel! :)

    Ami kérdés mert elsőre nem láttam leírást erről.

    Lehet esetleg mással szövetkezve közös bázist építeni?
  • Alanw
    #3118
    Ptu.hu-nézelődj..kis olvasgatás után képben leszel
  • oneal1
    #3117
    okés köszi! :D

    Tegnap feltettem, beléptem egy szerverre, hát őőő hirtelen azt sem tudtam, hogy mivan, rakat új dolog, ráadásul az irányításból is elszoktam.
    Na majd hétvégén :)
  • PiszkosFred
    #3116
    Az még most is alapszabály, bár a fireproof 3-as perk segít a túlélésben, ha pedig van dense mod is a chesten, akkor meg már bármilyen robbanás szinte meg sem kottyan. (bár a mod esetében arra figyelni kell, hogy PA-ba ugorva a Chest mod deaktiválódik, mert "lekerül" rólad arra az időre a cucc) :)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.06.23. 16:47:04