3194
Fallout 76
  • harras25
    #2994
    OK, Letöltöm a beth launchot

    az már helyre hozza vagy navigálni kell ?
  • PiszkosFred
    #2993
    Guglival rakerestem, legtobb helyen azt irjak, hogy microsoft webrol kell leszedni a directx-et vagy a 3.5 .net frameworkot, amit a bethesda launcher megtesz, de a steames verzio vmi miatt nem.
  • Kissssss0 #2992
    gpu driver telepítve?
  • PiszkosFred
    #2991
    Az oke, de lehet, hogy onnan akar valami nem odaillo beallitast beolvasni ami miatt egybol eldobja es leall.
  • harras25
    #2990
    De a játék nem megy
  • PiszkosFred
    #2989
    Hat, esetleg a steamet inditsd ujra, hatha akkor meg leszed valamit.

    Vagy, ha esetleg a konfig ment szet, nevezd at a mydoku/fo76-ban a fallout76.ini-t es a gamprefs.ini-t, ekkor ujrageneralja mindkettot default beallitassal.
  • harras25
    #2988
    Igen ezt csináltam
    100 % siker vagy mi
  • harras25
    #2987
    azt írja 12-es
    egy oldalt láttam hogy ellenprizzem és telepítsem de nem működött
  • PiszkosFred
    #2986
    Ha uj rendszered van/lett, akkor a directx biztos, hogy telepitve van?
  • PiszkosFred
    #2985
    Igen, FO-n jobb klikk és erre katt.
  • harras25
    #2984
    Az avastot kikapcsoltam, nem jó.
    A steam fájl ellenőrzés lement.
  • harras25
    #2983
    Na az ilyeneket mire megtalálom.... avast van

    A repair gomb a steamben van ?
  • PiszkosFred
    #2982
    Adj neki kivételt a tűzfalban/biztonsági rendszeredben/vírusírtóban.

    Vagy nyomj egy repairt, mert lehet install közben romlott el vmi, megesett már ilyen.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.02.17. 18:03:48
  • harras25
    #2981
    Újra le lett töltve.
    Pont ez van csak magyar nyelven:

    https://www.youtube.com/watch?v=UCMY1tiq21k&feature=emb_title&fbclid=IwAR1kwggB1i15_Hjia4MDFHCJdKoqXMr9sCdFXfqVX0yBNg06SgULkndkHL8

    Steam nem talált fájlhibát
    Utoljára szerkesztette: harras25, 2021.02.17. 18:02:35
  • PiszkosFred
    #2980
    Letöltötted újra vagy átmásoltad a másik rendszerből?
  • harras25
    #2979
    Új winchester új rendszer
    Steam elindul
    Fallout 76 elindul de rögtön le is áll. Hibaüzenet nélkül.
    Mit tegyek ?
    Utoljára szerkesztette: harras25, 2021.02.17. 17:18:29
  • PiszkosFred
    #2978
    Csinalhatsz belole gyogycsomagot, ami ad +rad ellenallast is.
  • harras25
    #2977
    A Glowing blood mire jó ?
  • harras25
    #2976
    Hát, nem volt gyors menet sose mikor párévente új beth játékot kezdtem. Sose emlékeztem, mi az a bethesda account, aztán arra sem hogy nekem már van.
  • PiszkosFred
    #2975
    Szóra sem érdemes. Annyit érdemes még tudni, hogy ha valamikor előfizetnél a Fallout 1st-re, akkor az extrákat azonnal megkapod, de a havi 1650 Atom az mindig az "előfizetés kezdete/megújítás" utáni napon érkezik, az nem azonnal.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.02.13. 13:25:10
  • Cassell
    #2974
    Köszi Fred úgy néz ki sikerült!
  • PiszkosFred
    #2973
    Hát, saját tapasztalat:
    Mind a steames verzió, mind a bethesda kliens ugyanazt az adatbázist használja, de csak a karaktereket, a progresst és a szerzett/unlockolt felszerelést illetően. Az ATOM (mikrotranzakciós fizetőeszköz) és az előfizetés (Fallout 1st) részét viszont külön, azért, mert a steamen és a bethesda boltban is saját bevételt generál ezek értékesítése, így az előfizetés is külön van kezelve a steam által és külön a bethesda.net-es kliens által.

    Nekem van Bethesda.net-es és steames verzió is, bármelyikbe belépve ugyanott folytatok mindent, csak az ATOM és az előfizetői státusz ami, eltér.

    Vagyis, amikor a game pass-szal elkezdted, te is regisztráltál egy bethnet-es fiókot és azt használod. Na most ehhez feltétlen kösd hozzá a steames fiókodat (lépj be a bethesda.net-re és ott az account menedzsmentben van account linkelés opció) és akkor szerintem, ha megveszed a steamen a FO76-t, akkor te is tudod folytatni ott, ahol abbahagytad. Viszont a megszerzett atomjaidat valószínűleg buktad, ezért azt érdemes még elkölteni a game pass előfizetéssel. Természetesen MINDEN megmarad, amit unlockoltál az Atom shopban (skinek, extra bútorok, építőelemek, stb.), ezek mennek veled, csak az ATOM és az Fallout1st (előfizetés) marad, azt már a steamen kell újra megújítanod/beszerezned.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.02.12. 09:47:02
  • Cassell
    #2972
    Egy nem közvetlen a játékmenethez kapcsolódó kérdés: game passen játszom vagy két hónapja amióta elkezdtem de látom steamen most a kínai új év miatt akciós kb. 5000 forintocskáért. A pass akciós előfizu egy hónap múlva lejár, manapság meg mással nem is játszok onnan. A mentést vajon csont nélkül át lehetne vinni game passről steamre? Valakinek esetleg van személyes tapasztalata? Mert a fórumokon tök egymásnak ellentmondó vélemények vannak...
  • PiszkosFred
    #2971
    Igy van. Mobok, eventek, bármi után járó XP-t növeli (plusz az általad említett scrapingból származó matikat, vagyis minél több az INT, annál több nyersanyag jön vissza a lebontott cuccokból).

    1 INT ha jól emlékszem akkor +2% XP-t jelent, teljesen mindegy, hogy honnan jön, csak az éppen aktuális INT érték számít - ezért pl érdemes enni menta cukorkákat is ha mész darálni nagyobb létszámú helyekre (esetleg daily opsba, bár ott csökkentett xp jön/mob). Egész korrekt bónuszt lehet építeni perkekkel, legendary armorok bónuszaival, buffokkal, stb.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.02.09. 12:03:38
  • harras25
    #2970
    Tehát a nagyobb INT általánosan nagyobb XP-vel jár bármit csinálok ?
  • PiszkosFred
    #2969
    XP-t farmolni. A FO76-ban (is) a kapott XP nagyobb magasabb intelligencia érték esetében, a "casual" 4 fős csapat pedig +4 INT-et ad, így a kapott XP is nagyobb. Ezért jó XP farmra a szokásos buffok (lunchbox, alvás+társ a házban, +int páncélok, speckó kaja, stb.) mellett a "casual team", még akkor is, ha egyedül vagy benne, akkor is hat a +1 bónusz.

    University nekem működik (PC), pont a napokban csináltam a raider/settler küldetéseket a választásig (ezek miatt jártam ott párszor). De twitteren láttam olyan konzolos videókat (XB1 talán), amikor belépve az egyetemre visszadobta a játékost a spawnpontra az egyetem elé.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.02.09. 09:53:16
  • harras25
    #2968
    Az utolsó frissítés óta vannak épületek ahova bemennék de kiírja hogy kiléptet. És tényleg nem enged be,
    Pl a Vault tech Universitybe.

    A csapatok: a Casualnál a +4 intelligence mire jó ? Scrappeléskor ?
  • PiszkosFred
    #2967
    A modok között sincsenek? Mert ezek azok, nem gyártod ezeket, hanem a meglévő cuccodat tudod ezekkel módosítani. Lehet, hogy kell hozzájuk Armorer 1-2-3 szintű perk, azt nem tudom, de a rendszer kijelzi majd.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.02.05. 20:37:18
  • Cassell
    #2966
    Na akkor konkrétan, Pocketer Leather Armor Limbs vagy Ultra L Leather Armor L amik a carry weightet csökkentenék, de nem látom hogy tudnám craftolni, ha legalább szürke lenne és látnám milyen hozzávaló kéne de semmi...
  • PiszkosFred
    #2965
    Melyik konkretan, mert sok oka lehet.
  • Cassell
    #2964
    Na egy kérdés a planekkel kapcsolatban... van már jópár amit knownak ír de valahogy nem látom a weapon vagy az armor padnál mikor craftolnék csak a régi alapokat... vagy én nem látom át vagy ez miez? :D
    Daili Op missionokból legalább esett már 5m lőszer a gatlin gunhoz, egyébként csak gyors utazgatok a vendorok között hátha akad valakinél...
  • PiszkosFred
    #2963
    A csapattal megosztott perk kártyák
  • harras25
    #2962
    Mit jelentenek a sárga lapos számok a csapattagok nevei mellett ?
  • PiszkosFred
    #2961
    Lesznek olyan endgame tervrajzok (secret service armor például, vagy gauss minigun, stb.), amelyekkel random három csillagos legendary cuccokat tudsz gyártani, ezekhez kell alapanyagként a "legendary module".

    Weaponhoz kettő, armorhoz egy (vagy fordítva, fejből hirtelen nem tudom pontosan). Aztán ha a kapott legendary effekt nem tetszik, gyártasz újat, és újat és újat, seperc alatt elmegy az összes module, mire a random generátor kidobja azt, amit szeretnél.
  • harras25
    #2960
    Grocery backpack, nagyon levitte a cipelendő súlyt. Kaja pia nem foglal.
  • harras25
    #2959
    Sheltert tényleg látom ha csapattársé.

    Az Ammo converter jó dolog, mert a pontokat helyfoglalás nélkül tárolja nem úgy mint a lőszert. Aztán ha kell akkor lehet konvertálni. De elég rossz az átváltás és érdemes nagyobb mennyiséget pontokra cserélni. Persze ez véletlenül sem egyforma, nehogy meg tudd jegyezni, pl. a 10mm-ből 240 db, a .44-s más, a .45-s megint más...

    Ami a bajom újabban:
    Legendarí module-t vettem (kaptam ?) hármat, de hiába néztem a neten, nem jöttem rá hogy tudom aktiválni.
    A másik hogy jó sok Atomicért vettem Green Thumb Bundle-t de se plant nem látok se a bázisépítésben nem látok új opciókat.
  • lammaer
    #2958
    Igen, hallottam róla, hálistennek kipróbálni nem volt lehetőségem :D
  • PiszkosFred
    #2957
    Hat, es ez mar a javitott verzio, a legelso - ha emlekszel/ha hasznaltad - az meg korulmenyesebb volt. Jovo heti patchen a pipboy menut is atalakitjak, hatha megint sorra kerul ez is :)
  • lammaer
    #2956
    Felületesen olvastam :(
  • PiszkosFred
    #2955
    Nem csak te :) Ezért írtam, hogy "De csak ritkan, mivel korulmenyes nagyon a menurendszer, ha nem muszaj, nem eroltetem :)"

    Tényleg mellőzöm a használatát, csak akkor darálom le - de akkor mindent -, amikor már súlycsökkentő perkekkel is sok helyet foglalnak a zsebemben (stashra meg nem hat a perk, se armor prefix, így ott nem tárolok lőszert). Ledarálni az aránylag egyszerű és bejár egy hónapig. :D

    Előfizetőként dugig van a scrapboxom alapanyaggal, nagyon spéci szituációnak kell lennie, hogy ne gyártsak hanem konvertáljak. Gyártani jobban megéri, mert van Legendary perkem és sima perkem is +ammo mennyiségre.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.01.22. 16:41:51