6899
Egosoft X4
  • RJoco
    #4698
    Ok.

    És nem lenne rossz, ha piacra dobnák már a DDR5-öt a megfelelő környezettel.
    Elég rég nyüstöljük már a 4-eseket.
  • Jóózsf István #4697
    Nemrég kitakarítottam azt a könyvtárat. Úgyhogy ami ott van az mind él is!

    Az a fanatikus maximum én leszek. Annyi véletlennek kellene teljesülnie, hogy valaki ilyen gépen futtasson egy X4-et ami ráadásul jól be is van lakva, hogy szinte esélytelen. Sokkal valószínűbb, hogy az én gyógyszerem gurul el és beruházok. Az se most lesz. Ahhoz még néhány tesztre én is kíváncsi vagyok. Meg addig néhányszor módosítanak is a drájvereken bioszokon. Mire kijön a 4.0 addigra az a konfiguráció is megérik.
  • RJoco
    #4696
    Meg fogom nézni.
    Esetleg lőhetnél egy képet, hogy mely mod-ok vannak bekapcsolva, akkor csak azokat kapcsolom majd be.
  • RJoco
    #4695
    Hát, ha így is, úgy is el kell érnie, akkor természetesen tegye gyorsabban.
    Majd előbb utóbb kiderül, hogy mennyit is számít ez.
    Bár az X-ek terén nem hiszem, hogy sokat.
    Külföldi oldalakat kellene néznem, hátha egy fanatikus a játék alá tesz egy új konfigot.
    Majd figyelem yt-ot is.
  • Jóózsf István #4694
    Év végéig ráérsz!
    Benne van három mentés.
    Közben rájöttem, hogy egy csomót kispórolhattam volna belőle, mert csak a modolt hajókat kell aktiválni. És mint említettem azt sem feltétlenül.
    Majd megbeszélünk egy "randit" mindketten odaállunk és összemérjük...
  • Jóózsf István #4693
    Az egész memória elérés dolog azért van, mert így is úgy is megtörténik, de ezzel a módszerrel icipicit gyorsabb. Tehát ficsőrként kell(ene) rá tekinteni, nem pedig egy probléma félmegoldásaként. Persze abban is lehet valami, hogy esetleg pont fordítva, de ahhoz már elég pesszimistának kell lenni, de én inkább most reménykednék. Ha már sikerült szerencsétlen AMD-nek feltornásznia magát, nemhogy konkurenciává, hanem már-már tempó diktálóvá minden téren. Még ha imitt amott az eredményekbeli eltérések hibahatáron belül is vannak. Felnőttesen nézve az intel - amd és az envídijja - amd relációk egált mutatnak!
  • kisiku
    #4692
    Hahaha...látom, elemedben vagy, Pistám! Egészségedre! Én is borozgatám, majd mesélek, addig kicsit olvasgatom, miket írtok.
  • RJoco
    #4691
    Vaaagy!
    Feldobod a mentést és az extension könyvtárat is.
    Én meg a játékot átkopizom valahova máshova.
    Vagy ami talán még jobb, csinálok egy másik fiókot a gépen és azon indítom a játékot. Így nem cseszi szét az enyémet és bármikor törölhetem a fiókot is.
    De nem muszáj. Most nagyon elfoglalt vagyok.
    Olyan jelenetben volt részem, amiben Reunion óta nem. Diashow-t nézhettem egyenes élő adásban. Gyönyörű volt. Aztán kitakarodtam a rendszerből.
    Betámadtam a TRI-t.
    Sok védelmi pontom elbukott, de a fő rendszerek megvannak. A flottájuk remélhetőleg nagy része már a roncstelepen. Most módszeresen törlöm el az összes állomásukat.
    Eredetileg nem ez volt a terv, de kicsit elszámítottam magam és hátba támadtak. Ottmaradt a zászlós hajóm a csatatéren.
    Most egy Raptor a zászlós hajó. Eszméletlen jó. Erős pajzs, erős fegyverzet. Nem is értem, hogy miért nem ebből gyártottam sokat.
    Erre raktam mindenfélét a rakétákon kívül. Nagyon szép, mikor mindennel lő.
    Azért van néhány sárkánya, meg csörgőkígyója is.
    Mondjuk mindegyik hajó pimpelt.
    A sokaságon annihilator van, a raptoron a projectile speed.

    Nekem jelenleg bármi új felsőkategóriás cucc sokat hozna.
    Csak nem biztos, hogy ebben a játékban hozna annyit, hogy megérje.
    Ez a VGA memória dolog elég érdekes.
    Majd odafigyelek rá, mert azért sántít a dolog.
    Miért kéne a CPU-nak elérnie a VGA memóriákat, ami amúgy sem természetes, ahelyett, hogy a fő memória elérést és memóriákat gyorsítanák? (Jó, értem, amit leírtál, csak elmélkedem.)
    Bányászat?
    Nem tetszik ez nekem.
    Aztán nehogy az legyen, mint a zöldeknél. Bocs, fagynak a cuccok, ezért egy driver frissítéssel gyorsan orvosolták a helyzetet, visszavéve a kártyák órajelét
    Vagy amikor a StarCraft II elfüstöltette a zöldeket, mert annyira optimalizált volt a játék, a gyártók meg spóroltak a táp körön, mondván, úgysem hajtja ki semmi tökig a kártyát
  • Jóózsf István #4690
    A tiszteletedre nem egy söri-mörit vettem elő a hűtőből, hanem egy Laposa-féle friss rizlinget! Tudom ajánlani mindenkinek.
    És tényleg.: Havonta azért beszólhatnál...!
  • Jóózsf István #4689
    Navégre!
    Már temettelek!
    Ez a fáradhatatlanság dolog inkább az, hogy kinek mennyire van romokban az élete! Nekem bőven van kapacitásom itt rinyálni... Szánalmas? Hol írjam alá?

    Majd azért mesélhetnél merre jártál!

    Jocó!
    Az enyém 3900X. És, mint ahogy azt már többször elsütöttem itt, ehhez a játékhoz majd csak évek múlva találják fel a CPU-t, amivel elballag!
    Feltöltök én neked egy mentést bármikor, csak azokkal a modokkal rendelkezned kell, ami nekem most fent van! Vagy készíthetnék egy mod mentes mentést is, ahogy a fejlesztőknek szoktam. Olyan nagy különbség nem is lenne a kettő között. Egy két gyárnak van csak módosított flottája. Illetve inkább csak pár hajója. Egy szavadba kerül! Sőt készítenem sem kell, ha nem dobtam ki azt, amit nemrég az egósoknak küldtem...

    Nagyon nagy móka ez a formációs gyakorlat. Eszembe nem jutott volna így játszadozni vele!

    Ez az okos memória hozzáférés számomra teljesen új dolog, aki benne van annak esetleg nem. A lényeg az, hogy az AjeMDé lehetővé tette a processzornak, hogy közvetlenül hozzáférjen a vga memóriájához. Alap esetben fordítva van: A VGA fér hozzá a rendszer memóriához és onnan toszogatják ide oda a motyót. DE!!!! a vga memóriája sokkal gyorsabb és talán a cpu is jobban hozzáfér, mint a fordított helyzetben... és ezzel nyernek NÉHÁNY százalékot!!! (A linkben látszik is a grafikonon és a cikk is úgy kezdődik, hogy MAXIMUM 11% HA(!!!!!! Feltéve de meg nem engedve!!!) Ryzen ötezres processzorod van egy X-ÖTSZÁZakárhányas lapban és hozzá vadiúj hatezres sorozatú AMD vga-d!!!!!! Tehát ehhez a bulihoz, nekem már dobnom kellene az egy éves 3900-ast... Összefoglalva: Ha négergyerekek potyognak az égből, miközben piros hó esik és a világ összes bolygója együtt áll, akkor én akár 50%-ot is nyerhetnék a beruházás után! (5950X és egy 6900XT (Mert ha szívatom magam, akkor már végezzek rendes munkát! ) Potom 7-800'000 Forintocska. (kerekedőktől, dollártól, ajrótól, etc függően!))
  • RJoco
    #4688
    Örülök, hogy ilyen jól elvagy és, hogy még megvagy


    Gondoltam lövök még pár formációs képet a 100-as flottával, de olyan ügyesen váltottak formációt, hogy flottabemutató lett belőle.
    Bizonyos okok miatt csak rendszeren kívülről, térkép nézetben.

  • kisiku
    #4687
    Sziasztok, ez milyen játék?

    Elnézést, de volt, illetve van magánéletem és elég sokat kellett intéznem dolgokat.De jó látni, hogy ilyen aktívak vagytok. István meg fáradhatatlan...elképesztő! Én sajnos nem fogok egyelőre visszatérni hosszabb időre a játékhoz, mert nagyon nagyon sok idő kell hozzá,de gondoltam adok életjelt magamról.
    Viku
  • RJoco
    #4686
    Szerintem is jól néz ki.

    A marketing:
    Milyen gyors is a mostani processzorod 1 magon?
    Csak mert nekem sokkal régebbi generációm van és az eddigi számok alapján mintha nem lenne annyival elmaradva.
    Bár az egy nagy kérdés, hogy pontosan mennyi hajót is irányít nálad és nálam a játék.
    De a 6700K-hoz képest már nagyon sokat várnék egy 5950X-től, de még egy 3900X-től is.
    Mondjuk egyszerűen egymáshoz tudnánk mérni a processzorainkat, ha mentést cserélnénk.

    Kicsit lemaradtam vagy hiányosak az ismereteim. Miért jó, ha a processzor gyorsan eléri a VGA memóriákat? Azt nem a GPU-nak kellene tennie?
  • Jóózsf István #4685
    Igen. Az egyértelmű volt, de akkor is jól néz ki.

    Csak még egy kis marketing:

    Ez alapján, 33% van a mostani processzorom és a csúcs között.
    A prohardveres cikk szerint: (Illetve) "A vállalat szerint az átlagos előrelépés 19%, de a változásokat a cég számos alkalmazásban kimérte, és 9-39% közötti tempónövekedés látható az egy évvel korábbi fejlesztéshez képest, méghozzá azonos órajelen."
    Az még izgatja a fantáziámat, hogy az új Okos memória hozzáférésből tudna-e még profitálni ez a játék?
    Természetesen ez azoknak lehet egyáltalán releváns, akiknek a pénz nem elsődleges kérdés.
  • RJoco
    #4684
    Formáció.
    Akkor tudnak szépen rendeződni, ha haladnak.
    Ha csak állnak és úgy választasz formációt, akkor nem csinálnak sok mindent, mint az a pár kék hajó, akik még nem tudtak beilleszkedni.
  • Jóózsf István #4683
    Beszépen sorba rendezted őket!
  • RJoco
    #4682
    Alakul a flotta.
  • RJoco
    #4681
    Pont erre gondolok én is.
    Más játékban erre használnak egy mérőt is.
    Simulation Speed a neve.
    Amíg ez egy, addig jó, ha alá megy, akkor lassul a játék.
    Hiába van FPS, ha a motor és/vagy processzor nem bírja.
    Már csak az a kérdés, hogy mennyi FPS kell itt az 1-hez.
    Majd kíváncsiságból én is csinálok pár mérést. Legalább elfoglalom magam egy kicsit, míg épülnek a dolgok.
  • Jóózsf István #4680
    A képkockaszámból kiindulva ugyanabban a cipőben járunk. Nálam is kb 15 - 23 fps ha a komplex mellé állok. Arra jön a seta ami letolja 6 - 13-ra. Azt gondolhatná egy matek zseni, hogy az csak a képkockák száma, a játék normális sebességen megy. Igen. egy olyan játékban ahol a VGA a szűk keresztmetszet. Itt a cpu, ami szenved, Ha az el van foglalva, mert veszettül számol, akkor bizony a játék sem halad.
    Alkalmasint azért lemérem egyszer.
  • RJoco
    #4679
    Értem. De így is szőrnyű az eredmény.

    Reunion-ban még jól működött a SETA. Igaz, hogy ott magadnak beállíthattad a mértékét. De a 10x annyi is volt.
    Itt meg olyan szempontból fölösleges az állítás, hogy mérés alapján amúgy sem éri el a tízszerest, csak 5,7x. Legalábbis nálam.
    Le kellett volna mérnem a játék elején.
    Esetleg te is megnézhetnéd, csak, hogy legyen hasonlítási alap.
  • Jóózsf István #4678
    De de. Illetve nyilván nem a játék alatt értendő, de az új processzorok ennyivel tudnak többet EGY SZÁLON!!! Így simán egy az egyben alkalmazható az X4-re!


    FPM!!!
    A stea 10X-es gyorsítást ad, de mivel a processzornak is tízszer gyorsabban kellene dolgozni, így a valós időhöz nem jó hasonlítani. illetve teljesen elmennek a számok a matematikailag logikus értéktől. De ha másért nem is már ezért is érdemes lenne a köztes 5X-ös érték, mert kábé ugyanoda jövünk ki valós időben.
  • RJoco
    #4677
    Így már érthető.
    De ezt a 19% pluszt szerintem nem X4 alatt mérték. És mivel X4 nem használja az összes magot...

    Szerencsére nem vagyunk egyformák. Vagy épp ez a baj. (Ha csak T100 modellt tudsz venni feketében, akkor az is tökéletesen megfelel és nincs fejfájás.)
    Nekem teljesen mindegy, hogy piros vagy zöld vagy kék. Ne legyen vele probléma és relatíve jó ár/érték aránya legyen.
    Azért relatíve, mert most 100-200 eurón nem fogok vacakolni adott kategóriában, ha számomra a drágább a megfelelőbb. De több 100 eurón sem vacakolok egy mid és egy high-end gép között, ha high-end-et akarok építeni. Bár ez inkább már ezres különbség. És azért itt sem ész nélkül.
    Az intel számomra egyértelműen elmaradt az amd mellett. Új VGA-t meg jelenleg nem lehet kapni. Így egyelőre nincs fejfájás.

    Most hányszoros a SETA? Mert fogalmam nincs.
    Lemértem, hogy egy 10 perc alatt elkészülő modul úgy 1 perc 45 másodperc alatt készült el. Ami úgy 5,7X SETA-t jelent.
    Mondjuk nem volt meg a 30 képkocka, csak 20.
    Esélytelen, hogy a komplexem mellett SETA-t nyomjak. Hova esne 15-ről az FPS? Inkább FPM-ben lehetne mérni.
    Hajóval is csak nagyon ritkán megyek a rendszerbe.
    Mondjuk érdekes, hogy amikor egy nem túl messze lévő állomásomra teleportáltam, akkor simán megvolt a 40-50 FPS is.
    Egy megfelelő sarokból ráláttam a komplexre.
  • Jóózsf István #4676
    Nem voltam egyértelmű: 6-23 kocka plusz 19% (Azaz: 6+1.5=7.5 és 23+6=29 Mesés számok!!!)

    Nem vagyunk egyformák. (Ezt tudtuk) Nekem k...ára viszket a tenyerem az új radeon vga-ra. Eszembe nem jutott volna lecserélni a 1080ti-t, ha nem zárkózik fel az AMD, de így, vissza mennék pirosba. Ráadásul a teljes géppel! Sőt! Mivel kitalálták ezt az okos memória megosztást, ami csak akkor működik, ha X5xx-es lapban egy 5xxx-es processzor és hozzá egy 6xxx-es vga társul, le kellene váltanom az egy éves processzoromat is. Amihez annyira nem fűlik a fogam, mivel nem vagyok kereskedő típus. Ami azt jelenti: lehet, hogy a polcon fog elporladni.
    Ezek persze hirtelen felindulásból eltervezett dolgok. Adtam magamnak jövő tavaszig időt, hogy kigyógyuljak, vagy megteremtsem rá a pénzt.

    Korszakalkotó ötlet: Esetleg lehetne opcionálisan 5X-ös a SETA ami ugyan megduplázná az időt, de talán nem folyna ki a szemünk az akadozásoktól, amikor az épülő komplexum mellett bámészkodunk!
  • RJoco
    #4675
    Ha 23 kocka pluszt jelentene ténylegesen, de nem egy üres szektorban, hanem a hajógyáramnál, akkor azt mondanám, hogy megéri. Már 30 kocka fölött lennék.
    De amíg 30 kocka alatt marad, addig a fene megette az egészet.
    És most még csak csökkenni fog, mert már 20 csörgőt legyártottam, most van gyártásban 50 és majd még lesz 30-50 csörgő. Még nem tudom.
    20 sárkány is már raktáron.
    Közben elkezdtem bővíteni a komplexet HP és WeaponC modulokkal és vonzataikkal.
    Ami azt jelenti, hogy még 10 Refined Metal modul került rá.
    És, ha a jelenlegi bányászhajó létszám nem tudja ellátni nyersanyaggal, akkor abból is gyártok még egy párat.
    Hozzáteszem, hogy a Paranid sztori végéig nem volt különösebben gondom az FPS-sel.
    De addig nem is gyártottam annyi hajót sem idegeneknek.
    A mai játékom abból állt, hogy órákon át csak a SETA pörgött.
    Közben a Splitek elfoglalták a rájuk eső utolsó Xenon rendszert is, már csak Company Regards alatt vannak. Viszont ott nagyon aktívak, rengeteg a nagy hajó a rendszerükben.
    Szerintem egyenlőre meg is hagyom nekik.
    Első körben a TRI-nek akarok nekiesni. Aztán meglátom, hogy teljesít a flotta.

    Azt a temérdek pénzt meg simán el tudom szórni másra is, ahelyett, hogy hülyeségre költeném, mint pl. egy újabb méregdrága gép, ami pár év után random kékhalálozgat...
    Pont tegnap néztem egy videót egy 900 eurós lapról.
    Full vízhűtés. SSD, tápok, hidak, minden.
    Egy teljesen vízhűtéses, akár légmentesen záródó házat lehetne belőle építeni.
    Többé nem lenne gond a porral, csak a radiátorból kellene időnként kitakarítani.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2020.11.02. 18:34:52
  • Jóózsf István #4674
    A matematika nagyon ge ALJAS tud lenni! Én is ácsingózok az új sorozatú Ryzen-ekre, de 20, akarom mondani 19% 6-23 képkockánál nem túl impozáns! De ezt már kibeszéltük...
    Ahol meg egyébként is szalad a játék (Tök egyedül egy kongóan üres szektorban) Ott meg tök mindegy, hogy önerőből 60, vagy korlátozva 60! (Ennyit tud a monitor)
    De hát el kell költeni azt a pénzt amiért megdolgoztunk, mert különben ránk büdösödik. Vagy mi rá! És akkor meg is ette a fene.
  • RJoco
    #4673
    Ez de nagyon rossz.
    Kipróbáltam a játékot magasabb órajelen.
    4,7 GHz-re állítottam.
    Sajnálatos mód 2-3 FPS-t, ha hozott. De néha még ez sem tűnt fel.
    Úgyhogy mindegy, hogy 15 vagy 17 FPS, ez így kevés.
    Ellenben hőmérsékletekben olyan értékeket láttam, meg a proci is, melyeket még sosem.
    Pillanatra 85-89 fok is bezizzent. De a proci nem lassított, a ventik gyorsultak és máris hűvösebb lett. Illetve most nézem, miközben írom a hsz-t, hogy a pumpa fordulata is felment 7000-re. Ez sem járt még ennyin sosem a kb. 5 éve alatt.
    Így nincs értelme a tuningnak. Mármint pár FPS-ért széthajtani a gépet.
    Még van pár beállítás 5,8 GHz-től, de kérdéses, hogy ezt bírná e a hűtés akkor is, ha mindig fullon megy.
    Így eladás előtt még úgy voltam vele, hogy egy normális tuning belefér. Már csak kíváncsiságból is.
    Megvolt, de nem hozott annyit, mint amit reméltem. Teljesen fölösleges volt annyi pénzt kiadnom a gépért.

    SETA-ban, ha nézem a térképet, akkor 18-20 FPS. Ha nem nézem, akkor megvan a 30 FPS. Tuning mellett 20-23 FPS volt SETA-ban a térkép.
  • RJoco
    #4672
    Az a baj, hogy erre már én sem emlékszem.
    Nem hiszem, hogy levegő miatt kimentem volna, de lehet, hogy más miatt kimentem.
    Mintha rémlene valami, hogy nem volt egy feladat vili és elhagytam az állomást.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    De az is lehet, hogy bomba nem volt nálam.

  • Jóózsf István #4671
    Ahh. Igen. Megint össze-vissza beszéltem.
    Akkor a választás abban állna, hogy egyszerre mindent megcsinálsz. (Egy levegőből) Akkor kalózokkal leszel, ha beparázol, mint én, és kijössz levegőért, akkor a másik szál lép életbe. De jó lett volna ezt tudni anno!

    Elméletileg van mentésem abból az időből. Ha lesz erőm, kipróbálom.
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2020.11.01. 05:52:09
  • RJoco
    #4670
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Érdekes, mert biztos, hogy leraktam a robbanóanyagokat és fel is robbantottam.
    Most vagy a fordító nem jó, vagy nem értek valamit.
    "Miután mindkettő sikeresen elhelyezésre került, üzenet jelenik meg arról, hogy ez megtörtént." Ez eddig vili.
    "Ezután szabadon elhagyhatja az épületet, és a Herceg Buccaneers története főszereplője lehet." Ez már kevésbé vili, de ugye az épületet csak elhagyom? Vagy nem?
    "Ha bármikor elmész a gubók ellopása után," Ilyenre nem emlékszem, de biztos megesett.
    "de mielőtt a robbanóanyagot sikeresen elhelyezné, elindul a Paranid Unification történet." Elhelyeztem, mégis ez indult el.
    No mindegy.
    Köszi az infót!
    Így nem kell keresgélnem a BUC vonalat legalább.
  • Jóózsf István #4669
    Majdnem jól gondoltam. Nem a robbantás a lényeg, hanem el kellett helyezni a robbanószert és leereszteni a pajzsokat. Ami már nekem sem rémlik...
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    You have to lower the barriers protecting the reactors. The switches are on the wall with the entrance to the pod chamber. Once both reactor barriers are lowered, you need to place spacesuit bombs on them. Once both are successfully placed, there will be a message telling you that this has happened. You are then free to leave the building and star the Duke’s Buccaneers storyline. If you leave at any time after stealing the cocoons but before successfully placing the explosives it will start the Paranid Unification storyline.

    If you did successfully start the Duke’s Buccaneers storyline then the up coming battle will be you, the duke and Duke’s Buccaneers fighting the Paranid and HOP forces. If you went the Paranid Unification storyline then it will be you, the duke, Paranid and HOP forces against Duke’s Buccaneers.
  • RJoco
    #4668
    Hát igen.
    Ha nincs az a 13 csörgő, akkor az állomásvédelem bukta lett volna.

    Hogyne emlékeznék rá, bár az oxigén elfogyásától nem rettegtem. Rengeteg van.
    Viszont a bombák homályba vesznek, ahogy a többi részlet is.
    Arra jól emlékszem, hogy fel lett robbantva.
    Ha nagyon megerőltetem az agysejtjeim, akkor mintha felderengene a cső, amiben valami energia szerű fény is áramlott volna.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2020.10.31. 11:05:05
  • Jóózsf István #4667
    Ne gondold. Nálam megvolt minden, az extrém talicskázáson kívül és el is keserített, hogy így könnyű. Jobb szerettem volna úgy végigjátszani, ahogy te. Hogy mindenért ott helyben meg kelljen küzdeni. Akár elbukni, hogy később erősebben újra megpróbájam...

    Arra csak emlékszel, hogy egy helyen a paranid küldetésben egy labirintus jellegű dologban kóvályogtál, ajtókat nyitogatva, rettegve, nehogy elfogyjon az oxigéned?!?!? És bombákat kellett rakni két csőre. Amit vagy felrobbantott az ember, miután kijött és beszélt valakivel, vagy valakikkel, vagy nem.
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2020.10.31. 06:22:44
  • RJoco
    #4666
    Ilyenre én nem emlékszem, de rég volt már.
    Inkább arra a választásra emlékszem, hogy a HOP-ot vagy GOD-ot akarom támogatni.
    Mint ahogy a Spliteknél a CUB vagy ZYA.

    Így utólag sokkal jobb lett volna akkor nekiállni az egésznek, mikor már megvan a háttér a folyamatos végigjátszáshoz.
  • Jóózsf István #4665
    Az a BUC dolog, szerintem úgy van, hogy ha a paranid szálban nem így, hanem amúgy döntesz, akkor kapcsolatba kerülsz a paranid "kalózokkal" akik... De ugye én nem úgy választottam, hogy elkerültem őket.
    Arra tippelek, hogy amikor az útvesztőből kijöttünk, akkor ugye lehet robbantani és nem robbantani. Én nem robbantottam.

    És mindezt úgy mondom, hogy csak tippelek!!!
  • RJoco
    #4664
    És a Paranid sztorinak is vége.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Eltűnt a HOP és a GOD is. Egy szép nagy családban egyesültek TRI felségjel alatt és minden rendszerük lila lett. Nem az a lila, ami a GOD-nak volt, de lila.
    A történet úgy volt, hogy leszállítottam mindent, majd jól megvárattak. Gondolom el kellett szállniuk részegen...
    Aztán elmehettem a rendszerembe, ahol a nagy komplexem van, illetve az ALI Wharf-ja. Ott kellett beszélnem a háromszeművel.
    Majd vissza az általam készített állomásukhoz valami megfigyelésre, aztán gyorsan Dal Busta-hoz és ennyi.
    Mivel nem igazán értettem, hogy mi is van, ezért Busta indulatos megszólalásait nem tudom mire vélni.
    Majd lehet, hogy beküldöm a fordítóba.


    Biztos, hogy végeztem a Split és a Paranid szállal is, mert a steam is megadta az acsikat rá.
    Van még valami BUC szál az acsi szerint, annak még utána kell néznem.

    Közben megvan, hogy egyes színek miért élénkebbek, mint társaik.
    Vannak a számozott, illetve a nem teljesen határolt rendszerek.
    Ezek élénkebb színnel vannak jelölve, mint azok, melyek csak úgy egymagukban állnak.
    Legalábbis nekem így tűnik.
  • RJoco
    #4663
    Így már érthető, csak nálam a Paranid a GOD, míg a HOP a HOP :D

    Azokat a területeket elfoglalta a Xenon. Én kipateroltam őket és a HOP máris beköltözött.

    A színezésre nem tudok mit mondani. Nemrég épp azt néztem én is, hogy akkor most adott rendszer az enyém vagy a Teladiké. Eddig úgy tűnt, hogy az én rendszereim a neon zöldek, míg a Teladi rendszerek a sötétebbek, de más árnyalata van a TEL és más árnyalata van a MIN rendszereknek. Ez most annyira nem tűnik ki, mert asszem a MIN-nek nincs rendszere már.
    Lehet, hogy egyszerűen csak a játék színbeállítása teszi. Lehet, hogy valami más.

    A Xenon S-ek a bányász/szállító hajók. Ha ezek nincsenek, akkor az gond lehet.
  • Jóózsf István #4662
    Bocsánat. Nem voltam egyértelmű. HOP szektor a Mátrix 451, a janama zura éa a femili tükör?

    Nálam nem színes a térkép. Mi a különbség a sötétebb és a világosabb rózsaszín között? A világosabb kié? (Second contatct-ok, Trinity Sanctum)

    Hogy nálam miért tetszhalottak azt sosem fogjuk megtudni, mert a 3.0-val lett egy csomó hajójuk, ami főleg hadihajóból áll, de az is lehet, hogy bányászt is kaptak. Azóta sem történt ott semmi. Nem zavar. Már megszoktam, hogy muják. Ha meg zavarni kezd, akkor levágom őket, mint a háztájit.
  • RJoco
    #4661
    Mármint észak-nyugaton vannak Paranid szektorok.
    Oda menekültek a HOP elől.
    A dél-keleti szektor egész addig néptelen volt, míg meg nem állítottam a Xenonokat a kapunál.
    Az egy felettébb aktív Xenon rendszer.
    Rendszeresen küldi a Katicákat és Ibolyákat.
    És benn is van belőlük pár.
    Illetve mindig állomást szeretne építeni Company Regards-ban, de esélye sincs.
    A másik oldalon lévő Xenon rendszernek szerintem már annyi, mert hajó nincs benn és a Splitek húzzák fel a védelmi pontot.
    Bár a hajógyár jól védett, előbb vagy utóbb leküzdik.

    Lehet, hogy nálad azért tetszhalottak, mert nincs bányászó, szállító hajójuk és nem is tudnak építeni, mert nyersanyagjuk sincs rá.
  • Jóózsf István #4660
    Az nagyon komoly. Észak keleten Paranid szektor? Mit képzelnek ezek?

    Xenonok nálam csak Emperor Pride-ban vannak, amik életteliek. Illetve most kiengedtem őket egy szektorral kijjebb Litany of Fury-ba, hogy történjen valami. Ja és vannak még a Mátrix 79B-ben is de azok tetszhalottak. Őket is kiengedtem, mert korábban visszaszorítottam őket és enyém lett a szektoruk. (Mindkét Tarka Kaszkád) De hiába bontottam el a polgármesteri hivatalt akkor se jönnek ki. Megszelídültek! Vagy csak bebugzottak. Felőlem meg is szomorodhatnak a kis ficakjukban!

    Mindenesetre nálad is rendesen átrajzolták a placcot!
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2020.10.29. 20:03:50
  • RJoco
    #4659
    Leperkáltam a lóvét, már csak a szállítmányt kell vinnem, ami nem is olyan egyszerű. Még pár modullal meg kellett toldanom a komplexet és egy részét így is máshonnan vettem meg. De van, amit nem lehet venni, csak eladni.
    Közben annyi lett a lakosság a komplexen, hogy gond nélkül el tudja látni a hajóimat legénységgel, nem reklamál.

    A Xenonoknak már csak 2 rendszerük maradt. A ZYA erősen bedarálta őket odafenn, csak a központi rendszer maradt még meg. A GOD próbálkozik odalent, szintén a központi rendszerben.
    Nálam így néz ki jelenleg a helyzet:


    Korábban beszélgettünk az olyan állomás modulokról, melyek nem csatlakoznak az állomás más moduljaihoz.
    Ez egy HAT állomás, melyet nem én építettem: