6899
Egosoft X4
  • RJoco
    #4778
    A háború előtt már 55 másodperc körül volt a mentési időm, ha jól emlékszem. A 100 tuningolt hajó nagyon betett neki. Ezek nélkül azért megvolt 25 másodpercből.
    Most, a csaknem üres világban nincs 17 másodperc.

    Elhagyatott Nemezisről és split hajókról nem tudok.
  • RJoco
    #4777
    Nem visszadobta, hanem a következő szintre emelné. Nekem csak az I van kifejlesztve és úgy látszik, hogy amíg nem rakom odébb a HQ-t, addig nem jön elő a II. Mert az nincs.

    A gyártási láncban szerintem eleve kevés modulod volt. És túl sok a 15 rakéta.
    Nekem most csak az AE-vel lesz egyedül gondom.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2020.12.08. 11:04:22
  • RJoco
    #4776
    Úgy látszik mindegy, hogy 3000+ vagy 4000+ hajót pusztítasz el, a rangod akkor is max lesz.
  • Jóózsf István #4775
    Áhhhhh! Erről beszéltek a leguccsó dejóban, csak akkor még nem értettem. Meg lehet, hogy senki más sem! Szóval, tippem szerint ez a terraformálás, egy amolyan igazi kuli munka lesz! Hordj össze egy halom ezt meg azt és akkor megváltozik a "háttérkép".
    Vagy rosszul értelmezem?
    Már csak egy kérdésem van: Mi döntjük el, hogy mivé formálunk, vagy meg lesz adva?
  • tomonor
    #4774
    https://www.egosoft.com:8444/confluence/display/X4WIKI/Terraforming

    :D
  • Jóózsf István #4773
    Egyrészt JUHÉÉÉÉ, mert visszadobta az egyik fejlesztést és én is gyűjtögethetem a rahedli motyót! Mondjuk mire észrevettem, egy csomó cuccot össze is vásárolt a csikóhal!
    Másrészt meg, törne el a keze, aki megint belebabrált a gyártási láncba! Mindig kibabrálnak velem. Mert ugye nagyjából be vannak lőve a komplexek, hogy egyenletesen termeljen minden alkatrészt... Aztán jön egy köcsög, aki úgy gondolja, hogy az úgy nem jó, és változtat rajta. Hogy a bőr hűlne rá!
  • Jóózsf István #4772
    Tényleg gyorsabban ment. 5 másodperccel!

    Észre nem vettem volna!
    Jajj! Majdnem elfelejtettem. Elhagyatott nemezis és a sárkányokat találtam. Eddig is voltak ezek a típusok?
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2020.12.07. 18:28:28
  • Jóózsf István #4771
    Eleje.
    Vége.

    Nagyon nagy következtetést nem tudtam levonni.
  • Jóózsf István #4770
    Ugyanaz a harci rangom.

    Kezd szép egységes lenni a térképed. Ha van kedved csinálj egy Xenon univerzumot. Engedd őket terjeszkedni...
    Majd csinálok egy összehasonlítást az én adataimmal...
  • RJoco
    #4769
    Nem tudom, hogy mit csináltak a fiúk, de tegnap mentéskor crash-elt a játék és egy oldalon találtam magam.
    Mázlim volt, mert épp befejezte a mentést. Mostanában mintha gyorsabban mentene. Le kell majd mérnem.
    Ma a kilépés nem sikerült, megint egy oldalon találtam magam.

    Nálam így néz ki a statisztika alja, meg a térképem új változata:
  • RJoco
    #4768
    Utoljára október 25-én kaptam acsit a Paranid szál befejezéséért.
    Igazán nem szoktam velük foglalkozni. Érdekességként megnézem őket, de nem erőltetem.
    Az iskolás meg sincs, pedig végigcsináltam. Valamiért nem adta meg. Nem lényeg, ezért nem fogom 200-szor újra próbálni.
    Viszont most, hogy írod a harcit, valami biztos nem stimmel.
    A kereskedelmi X-Treme valami 23/30-on áll, pedig azért kereskedtem eleget. Legalábbis szerintem.
    A harci 24/30-on áll. Ahhoz képest, hogy kiirtottam az összes fajt, nem is értem.
    Na jó, biztos az a gond, hogy még nem végeztem teljesen. A Teladiknak van még 1 vagy 2 rendszerük állomásokkal, az Argonoknak már csak Teladi rendszerekben vannak állomásaik, meg még némi hajó kószál szerteszét a világban. Lassan azok is elkopnak.
    Az SCA-t még nem bántottam, de az ALI-nak sincs már állomása.
    Hajót rajtam kívül már senki nem tud gyártani.
  • RJoco
    #4767
    Már nyitottam párat korábban.
    De igazán sosem foglalkoztam vele.
  • Jóózsf István #4766
    Nálad működik az acsívment??? Kizárt, hogy se a harci se a kereskedelmi rangom nem lett nagyobb!!! Már a múltkor amikor számolgattam hány hajót kell elfoglalnom is gyanús volt, hogy nem lett meg. Azóta mindenképp lépnem kellett volna előre! Biztos, hogy behalt!
    Esetleg lehetne a modok miatt, de akkor meg mod lenne rá... Mint ahogy a Transport Fever 2-nél is van!
  • Jóózsf István #4765
    A történelmi adatgyűjtő nyitogatós "küldetés" a kezdetektől benne van a játékban. Ez a dejó a megjelenés napján került fel a jücsübre.
  • RJoco
    #4764
    Én is azon gondolkodtam, hogy valami jött volna a bétával?
    De nem.
    Sztoriból csak kettő van.
    Az áthelyezős, ami tényleg a bétával jött és a történelmi adatok gyűjtögetése.
  • Jóózsf István #4763
    Egyébként is leamortizáltam volna a kasztnit 20% alá, mert így szoktam meg és nem akartam, hogy az az egy szem kapitány kárt tegyen az elit osztagomban!

    Akkor ezek szerint az nem egy sztori küldetés volt? Mert azt hittem!
  • RJoco
    #4762
    Látom, azért bíztál benne, ha sokat lövöd a hidat, akkor elmenekül a kapitány.
    Sajnos ezt nem így írták meg a készítők.
  • RJoco
    #4761
    Semmi lényeges.
    Volt egy állomás, ahol ki kellett volna lőnöm a criminális egyéneket.
    Csakhogy az állomás fel volt szerelve beam lézerekkel és amúgy is nagyon ritkán jelentek meg ezek az egyének.
    Szóval hagytam a csudába a küldetést.
    Mondjuk így utólag, a jelenlegi tudás tekintetében, kikapcsolhattam volna az állomás védelmi rendszerét és akkor nyugodtan le tudtam volna lőni azt a pár kis csónakot.
  • Jóózsf István #4760
    Na, ilyen se volt még!
    Titkon abban reménykedtem, hogy a kapitány is kiugrik és akkor én magam foglalhatom el a ladikot! De így sem volt rossz. Mielőtt valaki azt hinné, hogy órákon keresztül karistoltam a csörgőt, hogy kicsalogassam a legénységet, csak 23-an voltak benne összesen! És így, hogy határozottan kijelenthetjük, hogy 4.0-óta a legénység szívesebben ugrál ki a "süllyedő hajóból" már nem akkora meló.

    Voltam Türkiz Tengerben is! 22-24 kocka 100%-os VGA terhelés mellett!
    Szerintem Egóéknál mindenki úgy gondolta, hogy "Úgyis mindenki elszalad az éjjel-nappali VGA boltba és megveszi a 3090-est, vagy a 6900XT-t!"
    Jah, és mindez KIKAPCSOLT köddel!!!
    Így viszont Grand Exchange I-ben nincs már a 10 kockás betérdelés. Úgy látszik a türkiz más anyagból van. VAgy mivel az hozzá tartozik a szektorhoz, nem lehet kikapcsolni. Marad a vga gürizés...

    Egy kényes szektorban (Second Contact II Flashpoint) egyébként is zűrös, a megjelenítés sebességének a tekintetében. A komplexem mellett 50 kocka. Az azért nem rossz. Nyilván valahol megfizetjük az árát...
  • Jóózsf István #4759
    Tudunk ezen pontosítani? Érdekelne mi lehetett az.
  • RJoco
    #4758

    Nem szeretnek.
    Mondjuk a teladiknál jó pár állomást el kellett pusztítanom, hogy piros legyen mindenki.

    Volt valami küldetés is, amire korábbról nem emlékszem, hogy lett volna.
    Viszont valamelyik állomás elpusztítása után jött az üzenet, hogy a küldetés nem sikerült, mert elpusztult az állomás.
  • RJoco
    #4757
    Ahogy nézem, ez sem lesz egy gyenge hajó.
  • Jóózsf István #4756
    Aki esetleg nem járatos Egóéknál, annak pár kép egy új hordozóról.
    Amúgy semmi leges...
  • RJoco
    #4755
    Helyzetjelentés:

    A MIN addig hepciáskodott, hogy hirtelen elbukott. Most a TEL-lel gyártatja a rombolóit, amit kapásból ráküld a védelmi állomásomra, ahol azért némi hajó is várja őket. Esélytelen.
    A splitek nagyjából eltűntek. Még pár állomásuk van odafenn, de rendszerük már semmi.
    Se CUB, se FRF, se ZYA.
    Még vannak az argonok és teladik. Ha nem balhéznak a teladik, miközben áthalad a flottám az állomásaik között, akkor az argonok lesznek a következők.
  • RJoco
    #4754
    De utálom, mikor behülyül a játék.
    A split észak-nyugati szektorait eltöröltem.
    Miközben vittem át a flottát az észak-keleti részbe, folyamat kaptam a negatív repukat a MIN-től valami állomástámadás miatt. Amúgy teladi területek és állomások között haladtam át, de ez nem zavart senkit.
    A 22-esből már -3 lett.
    Sajnos az ellátó és hordozó hajójukat nem sikerült megvennem, baromi drágák és már nem lopható a BP. Nem mintha valaha megépítettem volna őket.
    De úgy néz ki, hogy ők lesznek a következők, akiket el kell törölnöm. De csak miután a ZYA-t kivégeztem és, ha már úgyis arra járok, akkor a CUB és az FRF sem marad meg.
    A kérdés, hogy majd a TEL frakció mit fog szólni a dologhoz. Esélyes, hogy kedvenc, +30-as barátságunknak annyi lesz.
  • RJoco
    #4753
    Nem segítettem én senkinek. A Teladik segítettek egy állomásomnál egy kicsit, de nem vitték túlzásba.
    Én takarítottam ki őket minden rendszerből.
    A megüresedett rendszerekbe meg a szomszédok gyorsan elkezdtek építkezni. Érdekes, hogy addig nem akartak bemenni.
    Először természetesen védelmi állomást csinálnak városházával.
    Azt azért elég nagy mocsokságnak tartom a játéktól, hogy nekem nem folyik be semmi összeg, ha ők építkeznek az általam birtokolt rendszerekben.
    Legalábbis erről semmilyen könyvelést nem fedeztem fel eddig.

    Amúgy a faj tényleg nem volt gyenge.
    5-10 romboló minden flottájukban volt, egy kisegítő hajóval.
    Viszont 30-50 csörgő ellen nem tudtak mit tenni. A csapataikat meg nem vonták össze.
    Az egyik 29-es flottámból esett el kb. 6 hajó, mert nem figyeltem kicsit rájuk és ekkora flotta lassan halad át a kapukon. Gyorsítókon meg még lassabban.
    Amúgy összesen kb. 160 hajóval tudok támadni, amiből csak egy XL-es van, a többi L-es.
  • Jóózsf István #4752
    Érdekes, hogy így el tud tűnni egy amúgy nem gyenge faj. Legutóbbi térképeden, még arra csodálkoztam rá, hogy olyan helyen is ők vannak, ahol nem is számítanék rájuk. Segítettél a felszámolásukban, vagy ez a Teladi-nak köszönhető, akik (többnyire) a helyükbe léptek?
  • RJoco
    #4751

    .
  • RJoco
    #4750
    Nemrég lelőttem egy Plutus-t.
    Mire észrevettem volna, hogy kékre váltott a hajó, már késő volt. Pedig több, mint a hull fele megvolt, mikor kiugrottak.
    Meg is lepődtem.
    Lehet, hogy az egészet módosították.

    Én ma a türkiz tengereknél találtam egy Kha'ak állomást. Ha nem megyek be a rendszerbe személyesen, akkor észre sem veszem.
    Pedig egyszer már szerintem jártam bent és nem tűnt fel.
    Nagyjából a bejárat mögött van 300 km-rel.
    Egyelőre nincs okom elpusztítani.

    Mire egyedül maradok, az még messze van. Amúgy igen, ez lenne a terv.
    Mire jönnek a terránok, csak én leszek és ők.
    Begyűjtöm a terveiket és ők is kihalnak.
    Nincs kegyelem senkinek. A rabszolgám lesz mind
  • Jóózsf István #4749
    Mátrix 451-ben vagyok. A mostani trendnek megfelelően a Khaak állomás már nem létezik. Ebben semmi csodálkozni való nincs. Nade! Találkoztam egy olyan állomással amit bontottak! Mégis mi emögött a ráció? Nem tetszett a színe?

    A lényeget meg majdnem elfelejtettem. Mintha belepiszkáltak volna a foglalásba. Olyan érzésem van, mintha szívesebben ugrálnának ki a célhajóból a az emberek. Foglaltam egy csörgőt és csak kapkodtam a fejem, hogy most kiugrottak, ...most is... Minden eddigi teória, ami a kiugrasztásra vonatkozott, dőlni látszik. Egy perc alatt ment le a létszám 50-ről 35-re.
  • Jóózsf István #4748
    Az a terved, hogy egyedül maradsz az egész világban? Nem lesz unalmas?

    Lőj már majd egy képet a mostani térképedről. Annyira furcsa, hogy eltűnnek fajok... Amúgy a TRI-nek ki az ellensége. (Persze meg is nézhetném...)
  • RJoco
    #4747
    Remélem ezt a grafikai izét visszaveszik.
    Nekem mázlim van, mert 100%-on járatva a GPU-t is csak 60 fokos lesz és a hűtésnek nincs több hangja, mint amúgy.
    Viszont a türkiz tengereknél kemény 12-16 FPS-em volt. A látvány meg szerintem nem lett szebb.
    A külső rendszerben volt 16, nyomtam egy egy SETA-t és maradt 16. Ez mondjuk nem rossz, de máshol, ahol pl. 60-70 FPS körül van, nem próbáltam ki. Elfelejtettem.

    Emellett a komplex építésénél is beesik az FPS.
    És akkor még csak nem is raktam le sok mindent.

    A TRI-t elintéztem, bár itt-ott még építtetnek állomást. Másokkal.
    A split és argon tervrajzok közül mind megvan, úgyhogy nemsokára nekiállok a spliteket eltakarítani. Aztán az argonokat.
    Sajnos a hajó BP módszer már nem működik.
    Úgyhogy kemény pénzekért meg kell vennem. Ez gond lehet, hajókat most csak az FRF gyártatott, de jelenleg már senkinek nem kell.
    Volt pár megrendelésem a HOP-tól is, amin azért kicsit meglepődtem.
    Lényegében a teladik TEL frakcióját szintén megtámadhatom, tőlük is megvan minden. A MIN-eknél viszont még pár száz milliót ott kell hagynom.
    Argon oldalon az ANT-tal vagyok így.
  • RJoco
    #4746
    Nem tudom, hogy mibe kerül a DLC, de biztos, hogy megéri az árát.
    A flottám, amivel egy fajt töröltem el, csak split hajókból áll.
    Baromi erősek. Főleg, ha még fel is vannak tuningolva.
    A fő hajóim is split csónakok.
    Viszont a tornyok rajtuk szigorúan az argonoktól van. Azok a legjobbak.

    Abban bízom, hogy a Terran hajók még erősebbek lesznek.

    A Terran DLC megjelenéséről én sem tudok semmit.
    De nekem pont kapóra jönne a március vagy inkább a Q2.
    Addigra van tervben egy új PC összerakása.
    A mostani eladás alatt van. Amennyire lehet, még kihasználom.
    És az sem biztos, hogy megvesznek egy 5 éves technológiát. Lehet, hogy a nyakamon marad. Elherdálni fityfenéért nem akarom.
  • Jóózsf István #4745
    Az első kérdésre a világon senki nem tudja a választ. Elméletileg március 31.-ig valamikor, De lehet tenni téteket kú kettőre is!

    Split Vendetta jó. Már csak azért is, mert a splitek hajóit használjuk. Azelőtt a Nemezis volt a nyerő, most meg Sárkánnyal nyomulunk. A csatahajóikat is használjuk. Ha már elfoglaltunk belőlük vagy százat!!! Fogalmam sincs mennyibe fáj, de már ezért a két dologért is megéri és akkor még ott a sztori is, ami hozzá jár!

    "Phoenix still in warp speed without functioning engine." Ezt sem kell már jelenteni!
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2020.11.27. 17:25:17
  • Micsu
    #4744
    A legujabb dlc mikor jelenik meg?
    Ugy vagyok mar en is h lassan el kene kezdeni a jatekot csak uj vga is kene.
    A split vendetta megeri az arat?
  • RJoco
    #4743
    Ezért jó a hibrid hűtéses VGA. Semmivel sem hangosabb mikor 100%-on jár, mintha 10%-on járna.
    Amúgy 99%-ra hajtja a játék folyamatosan. Csak térkép nézetben veszi vissza. Eddig ez nem így volt. Legalábbis emlékeim szerint nem hajtotta 100%-ra a játék.

    Közben találkoztam én is a hajósiklóbuggal.
    Épp egy TRI építőt lőttem le.
    Leszedtem a hajtóműveit, megérkezett a másik hajóm és elkezdte lőni. Az építő meg elkezdett siklani és kicsit fordulni is.
    A lelövést követően célba vettem egy kaput. Normál hajtóművel. Út közben láttam egy másik célpontot. Irányt akartam változtatni, erre az eredeti irány mentén elkezdtem gyorsulni, mintha utazóra váltottam volna. Hiába nyomtam bármi sebességgel kapcsolatost, nem használt. Gyors kijelöltem a célt, mint guidance és nyomtam egy autopilótát. Így rendbejött a dolog.

    Közben a TRI-t majdnem teljesen elintéztem. Már csak pár állomásuk van, illetve néhány építési szándék, amitől szintén megfosztom őket.

    A bétának köszönhetően elintézhetőek lettek a Kha'ak állomások. Amúgy meg Defence Platformnak titulálja őket a játék.
    Pious Mists-ben el is intéztem. A jobb felsőt a teladik intézték el.
    Van még egy Heretics End-ben, szerintem a csapataim visszavonásakor én intézem el.
    Hajóikkal viszont mindenhol összefuthat az ember. Bár sok vizet nem zavarnak, a bányászaimmal nem bír el 3-4 kis vacak.
  • Jóózsf István #4742
    A grafikával kapcsolatban jutott eszembe. Nem tudom, hogy említettem-e már, de a HQ-s szektorban a szektor közepén a kavicsok közt leesett kb 10 fps-re a sebességem. A változatosság kedvéért ez most VGA gyengeség miatt! Szóval már emiatt is aggódhatunk. A 4.0 óta visító vga ventikkel játszok. Persze nem minden szektorban, de jellemzően ez van. Azért jutott eszembe, mert valaki jelentette ezt a jelenséget és sokan rá is ugrottak, hogy nekik is...
  • RJoco
    #4741
    Én is tanultam valami újat.
    Nekem általában nincs kísérőm, mert azzal csak a baj szokott lenni.
    Így nem is tudtam, hogy a kísérőkről is át lehet dobni a katonákat.

    Igen, a gyorsulós dolgot nem vettem figyelembe. Ez egyértelműen bug lehetett.
    Hasonlóval már találkoztam. Talán le is videóztam. Mikor egy M-es hajó BP-jét akartam összeszedni, az meg bepörgött ezerrel.
    Illetve én is jártam már így a jobb alsó Xenon rendszerben.
  • Jóózsf István #4740
    Jó. Tehát, korábban is módomban állt volna kiadni a foglalási parancsot úgy, hogy ne az általam vezetett hajóról (elsősorban) és a kísérőmről (kiegészítve) egyaránt... Láttam azt a kapcsolót a foglalás menüben, meg is próbáltam használni, de semmi haszna nem volt számomra. Lehet, hogy roossz helyzetben próbáltam. Hát ezt rendesen benéztem!

    Azt azért ne hagyjuk figyelmen kívül, hogy az első esetben a sodródás gyorsult. Teljesen olyan hatása volt, mintha az utazó hajtóművét használta volna a csörgő. A szépséghibája csak annyi volt, hogy közben pörgött (Mindhárom tengelye körül!) Mint egy eldobott kő.
  • RJoco
    #4739
    Érdekes, amit írsz.
    Pont a napokban figyeltem fel arra, hogy megálltam egy-egy TRI állomás közvetlen közelében és a tornyaim szépen lövöldözték.
    Magam mellé fogadtam még egy sárkányt, az is keringőzött és lövöldözött.
    Én közben a térképen irányítottam a flottát.
    Mire bezártam a nézetet, a hajóm olyan messze volt az állomástól, hogy a tornyok nem lőtték.
    És ez nem csak egy állomásnál történt meg. Valami kijjebb taszított, de mintha csak hátramenet lett volna.

    Az, hogy a lelőtt hajtóműves hajó sodródik, szerintem nem rossz dolog.
    Volt olyan, hogy azért pusztult el a hajóm, mert ki akartam vinni a hülyét az állomás lőtávjából, de lelőtték a hajtóművet és megállt a hajó. Így viszont esélye lett volna kisodródni.
    Az más kérdés, hogy a stukkolást illene javítaniuk, ez már egy jó ideje benne van, de nem mindig volt így. Egyszerűen képtelenek belőni a megfelelő foglalási távot.
    Illetve néha jól is jött, mert kicsit jobb szögbe fordította magának a foglaló hajó.
    Máskor meg magával vitt a nagy hajók által okozott sodródási effekt. Győztem elszakadni tőle.

    Nem tudom, hogy birka vagy e (biztos nem:) ).
    A foglalt hajóim java részét nem a saját hajóm katonái végezték.
    A foglaló képernyőn kiírja, hogy melyik hajóról indítod a katonákat.
    Ha a cél hajón F-et nyomsz, akkor minden esetben a sajátodról mennek (ha nem választasz ki másikat a képernyőn. Asszem van rá lehetőség). Ennek az az előnye, hogy nem kell helyezkedni. Hátránya, hogy igazán csak modolt hajóval lehetséges, vagy nagyon kis legénységű célhajónál. Vagy átmész a szállítóra.
    Amúgy meg térkép nézet, kijelölöm a szállító hajómat, jobb gomb a célhajón és foglalás. Odaröpül, kicsit lökdösődik (régen nem tette, de legalább kétszer körberepülte), majd indítja a katonákat. Míg zajlik a foglalás, tovább köröz és lökdösődik. Régen ez sem volt, fix pozícióban megállt a hajótól. Ha én löktem meg a célhajót, akkor a szállító aszerint tartotta a formációt és odébb ment.