6888
Egosoft X4
  • 3lm0
    #845
    Tauri: A rakéta a legegyszerűbben használható. A célpont hajót a kijelölő négyzetben kell tartani míg egy fehér rombusz rá nem csúszik és ki is írja hogy locked, akkor kell a rakétát kilőni (alap bill. beállításnál R betű). Kis hajóknak 1, közepeseknek 2-3 úgynevezett "csalijuk" van amivel el tudják téríteni a rakétát. Tehát a kis hajó max egyszer megússza, aztán a következő már leviszi a fejét. Heavy Guided Missile-ből egy darab is elég a kicsiknek, Light Guided Missile-ből néha 2-3 is kell (pajzstól illetve hull-tól függ).
    Utoljára szerkesztette: 3lm0, 2018.12.07. 14:10:21
  • goyo2
    #844
    Megvan: roguey's Site
    Még jó hogy végignéztem a régi linkjeimet. Pedig tegnap is kerestem :-)
    Utoljára szerkesztette: goyo2, 2018.12.07. 13:09:10
  • mumoka 2012
    #843
    ezt én is kerestem már és a full térképet de nem találtam edig
  • goyo2
    #842
    Talált már valaki hajó táblázatot? Fegyver tábla fent az EGO forumon.
  • kisiku
    #841
    Értem. És ezt miből állna nekik beleírni a játékba, hogy ne kelljen 5 percenként videókat nézegetnem illetve fórumokat olvasgatnom? Én csak legvégső esetben kérdezek.
  • Tauri
    #840
    Igen rajta, de a lövésem átment rajta. Rakétával nem próbáltam még, nem tudom még a raksit hogyan kell használni :)
  • 3lm0
    #839
    Tauri: A láthatatlan hajón rajtamarad a kék körvonal? Mert ha igen akkor elvileg a kis szaggatott kört is mutatja ahova lőni kell, vagy rakéta képes lockolni és az elől csak egyszer futhat el (kis hajóba csak egy csali fér be). A követős rakéta kb 3 km-ről indítható és szépen darál.

    Kisiku: A teleport csak téged visz át hajóra vagy állomásra. Ahogy írták jobb klikk bármin ami a tied (bár nem is próbáltam idegen hajóra teleportálni vele, lehet hogy oda is enged?) és kb 5 másodperc múlva ott vagy. Néha fura helyre tesz, de a transporter mindig elvisz a fedélzetre vagy a dokkszintre.

  • Tauri
    #838
    SIKERÜLT :)

    Úgy tudtam elérni, hogy beállítottam a kamerát hogy a hajót mutassa, és távolról ha mozgattam a célt néha el tudtam találni a hajót...így néhány perc alatt le tudtam ölni :)

    HA valaki ilyen hibába futna ....van esély XD
  • Jóózsf István #837
    Számtalan olyan küldetés van, ahol ehhez hasonló bénaságok miatt nem tudod teljesíteni. Már ezerbe belefutottam. Tedd félre, majd ha javítják megcsinálod, addig válassz másikat...

    Viku! A teleportert nem kell legyártani, mert VAN (Nem úgy mint az X3-ban, ahol meg kellett venni) A kérdés az, hogy használhatod-e!!! Jobb klikk bármelyik tárgyon, legyen az hajó, vagy állomás és ott lesz középtájt: Teleporter to...
  • Tauri
    #836
    Itt az invis hajó, ezt kellene megölni de nem tudom hogy hogyan tegyem



    És ha közelebb megyek akkor ilyen, amit csak űrruhában tudok megtenni. Ha hajóval próbálom nem lesz látható


    Utoljára szerkesztette: Tauri, 2018.12.07. 10:41:43
  • kisiku
    #835
    Köszönöm. Mint mondottam már ki van fejlesztve/kifejlesztettem a Teleportot, már tovább is fejlesztettem, a dokk is megvan már (addig nem is lehetne fejleszteni), csak használni nem tudom. Még gombot sem találtam rá.
    Nem kell aggódni miattam, nem vagyok hülye, meg szétszórt sem, egyszerűen hiányos a játék. Pl, ha kifejlesztettem a teleportot, küldhetne egy üzenetet, hogy mit nyomjak meg hogy működjön vagy hol kell legyártanom, stb.
    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2018.12.07. 09:22:20
  • Caliph
    #834
    nálam ahogy zajlott az építés: leraktam a dokkot. adtam a hqnak lóvét az építési büdzsébe. lerakott egy dokk szerű valamit a hqtól arrébb,oda jöttek teherhajók hozták az alapanyagokat. Amint megvolt az alapanyag ,csak akkor indult el a felbérelt builder hozzám. Megjött,kinyílt,és már küldte is a drónokat építeni.
    (ha jól emlékszem építés menüben sárgán jelezte amíg nem volt meg minden alapanyag,aztán zölden ha megvolt és elindult a visszaszámlálás amikor elkezdte építeni)
  • Jóózsf István #833
    Hosszútávú letapogatónál ugye a másodlagos tüzelő gombot kell nyomvatartani (ribörszben "R" volt difólt) Addig, amíg még elsül. Mármint nem nyovatartod időtlen időkig, hanem úgy kb 2 másodpercig. Ha ordenáré DOING-ot hallasz amikor elengeded, akkor elcseszted! Én azt tapasztaltam, hogy a kettes típusú lő el úgy 150 km-ig.
    Ha visszhang gyűrűje kék, akkor Doboz, vagy roncs. Ha sárga, akkor tíz záras doboz, vagy kavics, (amit még mindig nem tudunk, hogy miért) Ha lila, akkor Annamária, vagy adattároló. Odamész űrruciban, kinyitogatod (MINDENHOL!!!) szkenneled ahol kell, begyűjtöd az apróságokat, Örülsz!

    Teleport: Boron liba nem mondta? Megépítetted a dokkot a hákúra? Ha igen, akkor a "térképmenüben" fent középen a második,vagy a harmadik ikon (lombik) kutatások. Nyomogasd őket serényen! Nem kerülnek semmibe, csak tíz percekbe!

    Kicsit tényleg szétszórt vagy! Aggódom miattad! Vér, vizelet?
  • kisiku
    #832
    Én is elég jól haladtam, mondjuk még 3 dolgot nem találok:

    - a teleport hogyan működik? Oké, hogy "individual" használhatja, de az mit jelent? Csak űrruhában vagy hajóstul?
    - a Long Range scannernél hogyan tudok pingelni?
    - s végül, nem találom az ablaktörlő kapcsolót, pedig a kuplung mellett is néztem már.
  • Jóózsf István #831
    A múltkor még látható volt!
  • Tauri
    #830
    Elkezdtem a Holy Order elleni háborút.
    Az első küldim hogy pusztitsak el egy tethys sentinel-t. Sajnos láthatatlan a hajó, és át is lövök rajta így nem tudom elpusztítani.
    Érdekes viszont ha kiszállok a hajóból, és űrruhában megközelítem, egy idő után bedobja a hajót, de ahogy eltávolodok tőle ismét láthatatlan lesz és nem sebezhető.
    Van itt valami trükk? :)
  • Jóózsf István #829
    Version 1.30 Beta 1 (323831)

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Added graphics setting to show graphics card and screen separately on multi-GPU systems.
    Added option to restore all default settings.
    Added Nividium to items bought by Argon and Teladi trade stations.
    Improved accuracy of turrets and gimballed weapons.
    Improved skill gain profile for NPCs.
    Improved station-based traders to sell products at at least the price set at their station.
    Improved options for selling illegal wares.
    Removed non-functional engine mod type.
    Removed mining turret compatibility from Sunder.
    Removed display of type icons for unknown objects on map.
    Removed mouse cursor emulation in start menu.
    Fixed searching for ware names to use the correct trade filter.
    Fixed missing guidance information in Mission Manager
    Fixed invasions stalling and starving the war missions of suitable situations.
    Fixed illegal build plot for advanced gamestart "The Unworthy Entrepreneur".
    Fixed player-owned ships sometimes dropping cargo without the player telling them to.
    Fixed passengers or prisoners sometimes being promoted to captain thereby changing ship ownership.
    Fixed turrets on M-sized ships flown by the player and set to attack all enemies not engaging hostile XS-sized ships.
    Fixed case of patrolling ships failing to engage pirates pretending to belong to their faction.
    Fixed police ships penalising unpaid plots in locations where they do not have police authority.
    Fixed "Promote best crewmember" button not working if ship has no pilot and all crewmembers have 0 skills.
    Fixed being able to recruit crew from NPC-owned capital ships.
    Fixed another case of AutoTrade not functioning.
    Fixed AutoMiners not selling the resources that they gather.
    Fixed some player-owned ships not allowing you to dock.
    Fixed L-sized turret and shieldgenerator blueprints not being available to the player.
    Fixed certain collectables not being picked up when you fly over them.
    Fixed ships stuck while docked awaiting an invalid build to complete.
    Fixed characters being stuck in unhelpful places.
    Fixed being able to clone crew members.
    Fixed player logo being applied to HQ asteroid.
    Fixed player HQ information menu not working after adding a production to the HQ.
    Fixed missing dock areas on builder ships.
    Fixed incorrect type of mines near gate in Eighteen Billion.
    Fixed error incorrectly appearing if build is completed.
    Fixed asteroid scanning not being possible.
    Fixed missing text localization in several places.
    Fixed missing German station announcements and other voiced lines.
    Fixed a case of ships having no collision detection.
    Fixed ships skipping collision avoidance in certain situations.
    Fixed most cases of clipping through docking bay floors when docking.
    Fixed a case of the player ship warping to an invalid location on undocking.
    Fixed more cases of the player ship warping around (e.g. after taking control).
    Fixed crash when installing broken equipment mods.
    Fixed occasional unrecoverable freezes.
    Fixed several other causes of rare crashes.
  • Jóózsf István #828
    Egész eredményes volt a mai napom: Kaptam végre ajándékba egy tervrajzot: Vízmű. Gyorsan bele is építettem az édzskjúba. Kellett hozzá szereznem Silót (amibe a jég kerül) És Tartányt... De ez még mindig később jön. Kinyitottam négy adat tárolót - archívumot... Bagatell! Na de: Ki tudja megcsinálni a Piggyback acsívumot? Mert mit talált hozzá egy Xenon szektorban? Egy Odüsszeuszt az Élharcos fajtából fajtából! JÍÍÍÍÍÍÍÍHHÁÁ! Sajnos ebbe sem lehetett csak úgy beszállni, így kénytelen voltam mással végeztetni a piszkos munkát, amiből egyenesen következik, hogy a két fő ágyúját buktam. (a többit vissza tudtam építtetni) Ezekből még mutatóban sem volt boltban! Mindegy megvárjuk amíg lesz.
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2018.12.07. 00:44:27
  • Tauri
    #827
    Igen a kérdőjel nem jelent meg :)
  • TokraFan
    #826
    Igazából az i7 Extreme procik jelentős része 1:1-ben Xeon, csak dual mód támogatás nélkül és 1-2 szerver feature nélkül. Ráadásul minden más játék ultra beállításokon repül a gépemen, csak ez az egy nem megy. Ha bármi köze lenne ennek a Xeon-hoz -mármint architektúra szinten-, akkor máshol is gondja kéne legyen, de Elite, SC, NMS, Planet Coaster, Subnautica, stb. stb., mind megy maxon. A Quadro az tényleg nem játék kártya, ezért cseréltem le. Egyébként az is csak driver támogatásban tér el a GTX-től (mondjuk dedikált driver van Maya-hoz vagy 3DS MAX-hoz amivel nagyságrendekkel komolyabb teljesítményere lesz képes mint egy GTX), de a hardver kvázi azonos! Na mindegy, most leszedtem az új javítást, talán azzal már jó lesz. Ja, és Ribörsz maxon fut hiba nélkül, kipróbáltam!
  • goyo2
    #825
    Lehet az csak a régi terv lebontása volt amit irtam. Nincs Builder ott áll ez a tök, és nem épül. HELP
  • goyo2
    #824
    BUG-os: Nyomtam egy cancelt. Majd visszatettem. Erre elkezdi épiteni a plan szerint, de a % visszafele számol.
    Közben nem latszik semmi hogy épitenék.
  • goyo2
    #823
    Nem jön a HQ builder akit felbéreltem. De közben kiirja, hogy no pier modul ... jo ez igy?
    Rászűrtem a Builder szóra a MAP-on nincs egy se.
  • Pares
    #822
    Pingelés után, ha valamit találsz, az egy kérdőjel formájában felkerül a térképre.
  • Tauri
    #821
    Sziasztok.
    Ma vettem tudomást hogy eme játék megjelent, így azonnal futottam és meg is vettem :)
    Visszaolvasgattam a fórumon, és vicces látni hogy vannak nevek akikkel még X3 idejéből is beszélgettem SG-n :))
    Úgy látszik nem vagyok ezzel a függőséggel egyedül hehe

    Na de máris csapok bele a kérdésekbe

    A Long Range szkenner BUG os? Vagy van valami trükkje?
    Időnként nem jelez semmit, amit furcsálni szoktam, így manuálisan repülök a nagy semmibe amerre hajók is járnak.
    Már már látom vizuálisan messze az állomást, gyorsan váltok szkennerre, pingetek felé nézve de semmi! Majd oda gyalogolva az állomáshoz felfedezem...
    Utoljára szerkesztette: Tauri, 2018.12.06. 19:24:03
  • Pares
    #820
    Wow, nice, jó, hogy ez a fícsör alapból is benne van, meg is van az endgame goal.
  • goyo2
    #819
    bakker rájöttem
  • goyo2
    #818
    Mit kell csinálni az anomáliáknál? Aszonyja repüljek oda. Odamentem, azóta nincs több utasitás. Át is tudok rajta menni masik szektorba
  • Jóózsf István #817
    X4: Foundations 1.21 Hotfix 1 Released
    december 6. - Egosoft
    • Fixed one additional cause of crashes.
  • kisiku
    #816
    Oké, időközben kész lett a dokk, igen látom a lóvét is. Most úgy lassan van is mit költeni, úgyhogy már megvan mit fogok építeni és hová. Ugyanaz, mint az előző részek. Nem fegyvergyárral kell kezdeni, hanem alapanyagokkal és kajával.
  • Jóózsf István #815
    Az attól függ. Ha csak a sztory szerinti dokkot akarod felhúzni, az nem lesz nagy etvasz. Ha meg tovább akarsz építkezni, akkor azt szerintem inkább bízd profikra. Több okból is:
    Egy "M"-es hajó baromi kevés hozzá! Én ezt építettem: 4 kötőelem 2 négyes elágazás, 1 nagyhajó dokk és a napelemek. Ez kábé öt millámba került és vagy tízszer fordult a Vulture Vangard.
    Ha fizetsz figyelj oda, mert egymás alatt van külön kassza az állomásnak és magára az építkezésnek. Mint ahogy külön raktér is tartozik hozzájuk!
    Ha csak nem ráérősbe nyomod...
  • tomonor
    #814
    Egyik redditor rájött, hogy az egosoft szavával szemben mégis lett a játékban sector takeover. Annyit kell hozzá tenni, hogy elpusztítod az ellenfél állomását mely tartalmaz Administrative Center-t, és te is építesz egy olyan modult.
  • kisiku
    #813
    Már megint lefagyott. Hát ez itten nem bírja a kiképzést.Érdekes, pedig majn'em ugyanolyan konfigom van itt a munkahelyen mint otthon. Csak 4 gigával kevesebb van a GPU-n. Hm. Lehet, hogy azért fagy ki?
    Na mindegy.

    Pista, hogyan szállítom az építőanyagot a kőművesnek? Vagy adjak pénzt (pénct ) az állomásnak és az majd fizet az anyagért?
  • goyo2
    #812
    Ez a plot bővíthető ha már elkezdtem építkezni? Mert gondolom nem adják ingyen a semmit (Az űrt) :-)
  • tomonor
    #811
    A korlátotot a plot, vagyis a telek széle határozza meg. Ha nem fér be az állomásod a dobozba, akkor elérted a maxot :D
  • goyo2
    #810
    Na, ez jól meg lett határozva
  • tom36
    #809
    Ejj kössz az infót, azt hittem, hogy már senki nem lesz aki ilyen kategóriáju VGA -val próbálkozik.
    Ezekszerint egy RX550-el is lehet esélyem. (a gépem maga erős, de a bányászláz végett csak egy ép, hogy menjenek a dolgok VGA-t vettem)
    Thx
    Utoljára szerkesztette: tom36, 2018.12.06. 12:32:39
  • Jóózsf István #808
    Bár azt olvastam, hogy a szektor határai rugalmasak és ezt magam is tapasztaltam, amikor elmentem a széléig. De azért nagyon ne lógjon ki belőle!
  • Zombye Reloaded
    #807
    Hát n próbából felraktam a "virágboltos" verziót, tuti meg fogom én ezt venni, csak most se időm, se pénzem. :D

    A kérdésedre válaszolva én most éppen egy NVidia GT 1030-al tolom 2GB RAM abszolút low-cost diszkrét VGA.
    Nekem néhol veszettül textgúrahibázik, de mivel a kezdő szektoron nagyon még nem mentem ki, így nem tudom, hogy pl. ködös részeknél mennyire szaggat. De ezt leszámítva teljesen jól fut, bár az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy én Zsengén látó vagyok, szóval a legalacsonyabb 16:10-es felbontásban játszom, ez ha jól rémlik 1280x768-ban játszom.

    A procim egy 6 magos AMD buldózeres. 16 gb rammal (DDR3) ofkorsz
  • goyo2
    #806
    Azt tudja valaki, hogy a PHQ mennyire bővíthető? Akár ebből is lehetne a mega-giga állomásom? Milyen korlátok vannak egyáltalán egy állomásnál?

    Kisviku, jó lesz ha elmész szabira, hogy haladjon az a manual :-)
    Utoljára szerkesztette: goyo2, 2018.12.06. 10:12:07