X4 - Foundations
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Én a Xenon hajókat várom, mi ujjat találhatnak ki, I-cukát és K-t nehéz lesz überelni, mindkettő masszív építmény, hatékony fegyverzettel, ráadásul nagyon mutatósak is.
Többször nézve a bemutató videó egyes részeit, ez egy XR 5.0 verzió, jó, lesz biztos sok újdonság, főleg hajók terén, de az egész egy újra textúrázott, skinezett univerzum lesz, mindezek ellenére tetszetős, és várós a dolog, csak ne legyenek nagy bakik mint elődjénél a megjelenéskor.
(Szóval, tényleg kapjunk már egy kész játékot, ne egy alfa verziót, amit éveken át kell foltozni, inkább a tartalom bővítésére feküdjenek rá, ne a javításra.)
Utoljára szerkesztette: dimre, 2017.08.29. 14:54:23
X universe Home, sweet home
A Skunkról jut eszembe, hogy ha jól értem, a repülhető hajók bejárhatók lesznek belül? Nehéz elhinnem, hogy ennyi hajót megcsinálnak ilyen részeltesen. Még akkor is, ha ez nyilván a vadászokra és a kisebb hajókra nem vonatkozik.
Tetszik a modulos állomásépítés...
A repülőn valóban el tudod magad foglalni, legközelebb viszek laptopot és X-ezni fogok, most csak az Airplane-t néztem. <#nyes>#nyes>
A Skunk-on is volt klotyó, de nem tudtuk használni...
Utoljára szerkesztette: kisiku, 2017.08.29. 12:25:57
Ahogy látom, megtartják a hatalmas állomásokat, TC-ben sem tetszettek annyira, Rebirth-ben a modulos rendszerrel kész labirintusok voltak a számomra. Remélem leszállni majd csak 1 helyre kell és nem lesz 5 bár, meg 3 gazdasági részleg, ahol külön meg kell keresni az emberkéket.
A highway-ek mellett remélem több kaput kapunk, azok jobban tetszettek. A kék highway-t ki is vehetnék esetleg és a helyére a kapukat.
A VR támogatást meg nem is kéne erőltetniük.
Jelenleg nagy a keletje, de szerintem arra a sorsa fog jutni, mint a 3D TV.
A hétvégén volt alkalmam kipróbálni a Vive-t a Fallout4-el, a 10 perc kevés volt, rohadt jó volt, de a grafika akkor sem volt olyan éles és tiszta, mint egy monitoron. És egész a határig állítottam az eszközt, amennyire lehetett. Arról nem is beszélve, hogy mikor levettem, legelső dolgom volt letörölni az arcomról az izzadságot, pedig nem volt olyan meleg a helységben, mint most a szobámban.
Inkább veszek még 2 monitort vagy egy SimPit kivetítő rendszert, ha látom működni.
Hasonlót láttam, bár nem tudom, hogy fekete volt e a vászon, viszont a színeket nem adta úgy vissza, mint a monitor. Fakó volt egy kicsit. És 3 projektor dolgozott. Azért kipróbálni jó volt azt is.
Warning! Cargo bay open, shields are down!
X meg más világ. Ha azzal játszom, megáll az idő. Érdekes, az Elite nincs rám ilyen hatással sajnos, pedig már abban is 1000+ órám van, de annak 70%-ka unalom.
Vagy ideje elkezdenem őt puhítani, szokjon hozzá ahhoz is, hogy tudok 12 órát egyhuzamban ülni a gép előtt és játszani.
Érdekes, a repülőutam hozzá több, mint 10 óra volt és alig vártam, hogy leszálljunk már. De X-ezéssel simán elmegy fél nap egy szempillantás alatt! <#nyes>#nyes>
Ha csak az zavar, hogy villódzik, meg színes, arra van módosítás "Better higway visuals" . De azon nem segít, hogy nem te mozgatod a képet. Én sem szeretem nézni a jücsübön, ahogy mások játszanak!
Ha előrehaladott állapotban unnál rá az autópályázásra, akkor ajánlanám valamelyik Borzhoz való ugró módosítást, de rögtön az elején betenni....?!?!?!
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
XR-ben viszont nagyon gáz volt ez az ikonos móka és -számomra- illúzióromboló is. Főleg, mivel semmi más lehetőség nem volt.
Valami beszéltek arról is, hogy az NPC-k az adott területen, az adott körülményekhez képest fognak építkezni (pl. gyárakat). Erren kíváncsi leszek. A map is jónak tűnik, legalábbis így "messziről".
Viszont bolygóra leszállásról nem emlékszem, hogy szó lett volna, erről lehet, még mindig le kell mondanunk az X-ek esetében.
Egy darabig szórakoztat, hogy bizonyos helyzetekből el kell menekülni, vagy épp el kell kerülni, mert különben kampec. Aztán eljön az az idő amikor másra koncentrálok, más célokért küzdök, akkor nem szeretem, ha nyaggatnak. Ahogy bejöttek a fegyvermódosító lelemények, elkezdtem saját igényeimnek megfelelően "átixemelezni" a fegyvertárat. Így lett a Borzból Thor kalapácsa! Némi trükközéssel egy Irénkét is szétkapok vele. Nem bölcs dolog ennyire belenyúlni, de így hozta a sors.
Építkezést úgy néz ki teljesen átreformálták. Szó volt valami tervrajzokról amit "szkenneléssel lehet helyettesíteni" (?) De valaminek ezen felül lassítania - akadályoznia kell, mert különben "uncsi" lesz.
A "robotpilótáktól" szerintem sokat ne várj! Kötve hiszem, hogy sokkal intelligensebbek lesznek a mostani a kapitányoknál! Nagy újítás ebben sincs, hisz ez volt az X3-ban is, csak épp nem voltak megszemélyesítve!
Kézi dokkolással kapcsolatban is vannak aggályaim. Jópofa, egy ideig... Biztos lesz rá mód, (ahogy eddig is volt) hogy akit zavar, az mellőzze.
És a textúrák. Abban csak reménykedtem, hogy nem lesznek ilyen "letisztultak" a felszínek! <#awink>#awink>
Van még egy nagy reménységem az X4-el kapcsolatban... A Ribörszhöz van módosítás, ami megnöveli a látótávolságot. Igen ám, de így szerencsétlen 7970 szinte folyamatosan 100%-on jár, ami némely zónában 19-24 fps-t jelent. Bízom a Vulkánban...!
A videóban rövid ideig feltűnt egy "Aranka" hátsójú hajó, remélem nem csak hasonlóság, és áthozzák az XR-ből, a legszexisebb hajó.
Az npc pilot (autopilot) amit Bernd büszkén magyarázott, tényleg olyan jó lesz, ahogy mondta, és szófogadóan követi parancsokat, legfőképp a kavicsokat kikerüli.
Az építkezésről csak menüt mutattak, a bővíthetőség nagyságára kíváncsi leszek, a repülő téglát meg remélem elfelejtették. A régebbi részekben jó is volt minden gyárat összekapcsolni, nem kellett repkedni a nyersanyagokkal, a futószalag megoldotta. Kinéztem egy üres szektort, és lassan felhúztam az all-in one gigagyárat.
Hát szerintem, ha most prezentáltak akkor jövő év vége felé (novemberben szokásuk), karácsony előtt piacra dobják, mindezt a bemutatóra alapozom, ha két évvel későbbre tervezik akkor ráértek volna jövőre mutogatni. Teljesen abban a hitben voltam, hogy ők is kinn vannak a Gamescom-on, de nem, saját kis bázisukon rendeztek nyílt napot. Szakítottak volna a kiadójukkal a Deep Silverrel ? Semmi logo, szöveg, és a DS oldaláról is eltűnt minden Egos cucc, nem mintha hiányoznának.
Ha hűek szokásaikhoz, két - három havonta löknek majd egy trailert az újdonságokról.
X universe Home, sweet home
"A tolerancia és apátia a haldokló társadalom erényei" - Arisztotelész ASUS Z170 Pro Gaming, Intel Core i5 6600K, Gigabyte GTX 1070 G1, Kingston HyperX Fury DDR4 2x8GB
Igen, én is így látom egyértelműen. Érezhetően Rebirth-re épül, kiegészítve azokkal a funkciókkal melyeket anno vártunk (vagyis amit az X szériától megszoktunk). Végre megint lehet normálisan landolni! <#taps>#taps>
Még nagyon alpha, látszik a textúrákon és azok hiányán. Ez még minimum 1év, de inkább 2, mire készen lesz szerintem.
A bolygók generálása érdekes lesz, úgy tűnik ebben a formában sokkal változatosabb látványban lesz részünk, mint az Elite-ben. De még nézem tovább, lemaradtam munka miatt...
Egyelőre csak ez a highway-es utazás nem tetszik...XR-ben sem tudtam megszokni. Kifejezetten idegesít.
Sajnálom a Borzot. Már megszoktam, hogy isten lehetek benne!
CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.
X Con 2017
X universe Home, sweet home
"Foundations" lesz a címe ?
(megnéztem,) ja
A dinamikus univerzum, gazdaságra kíváncsi leszek. <#vigyor>#vigyor>
Csöves trailer
Utoljára szerkesztette: dimre, 2017.08.26. 19:17:14
X universe Home, sweet home
Olybá tűnik, mintha az X4 az X3 és a ribörsz szerelemgyereke lenne (belszaporulat) Meg egy kicsit olyan érzésem is volt, hogy ez lesz olyan, mint amilyennek a ribörsz-öt vártuk - gondoltuk.
"Azt mondani, hogy nem érdekel a magántitokhoz való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekel a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód." Edward Snowden
Azt hittem az X4-ről lesz valami csöpögtetve. (Persze lehet, hogy a 15:00-ás kezdéskor volt valami szó róla)
"Azt mondani, hogy nem érdekel a magántitokhoz való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekel a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód." Edward Snowden
https://www.twitch.tv/egosoftofficial
Live on: Saturday 26th 15:00 CEST, 1PM GMT, 9AM EDT
Nálam a játék alternatívája bármi ami alkotást jelent. Zene, festészet...(mármnt ezeket űzöm), a munkám szintén a géphez köt (2D/3D grafika). Bulizásból kinőttem, nőket már csak bizonyos célra tarok, drog/cigi sose kellett, de kávé nélkül nem tudok boot-olni reggel, és napközben is fagyogat a rendszer nélküle.
Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2017.08.23. 21:08:34
Szóljatok ha unjátok a kámin gáútot!
Pia, cigi, drog felesleges...egész pontosan a pia nem <#vigyor>#vigyor> , mert az finom, csak mértékkel.
20 év után leszoktam a cigiről is, nem is hiányzik, nem zabálok helyette, nem iszom helyette...de ettől még embernek érzem magam <#vigyor>#vigyor>.
Kicsit későn érő/eszmélő típus vagyok, ezért a virtuális világot előnyben részesítettem sokáig, s mivel a munkám is, én sem fogom könnyedén eldobni, tehát alig várom az X4-et.
Utoljára szerkesztette: kisiku, 2017.08.23. 12:38:08
TDU, Counter Strike-Source, Heroes & Generals nick: Grabowszki Commodore Világ and CoVboy forever
Mert mik az alternatívák?: Pia, drogok. Pénzkidobás. Nők? Ehhh! Bicikliztem most pár évet, de egyre rosszabbul megy. Már nem is próbálkozom a "hegyekkel". Meg aztán kezdett terasztól teraszig tartani a rájd, így aztán az is elmarad. Akár el is adhatnám a cangát!
A "lagzás" (jó hogy nem fogzás) az klasszikus hiba minden PC játéknál, lassan már konzolon is.Nagyon kevés olyan van ahol kulturáltan van megcsinálva.
S te tényleg 47 vagy?Stormbird meg 67? Hú vaze, akkor nekem magázódnom kéne veletek, mert én még csak 38 leszek egy hét múlva...<#nyes>#nyes>
67 évesen játszani az nagyon szép dolog...az apám 73, hobbiból programozik (agytorna), de a sakkozáson kívül másra én még nem tudtam rávenni, tehát mondjuk X-ezésre nem hajlandó.<#vigyor>#vigyor>
"Azt mondani, hogy nem érdekel a magántitokhoz való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekel a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód." Edward Snowden
+1!
Pár hete még az Albionhoz is jött egy patch! <#nevetes1>#nevetes1> Nem semmi...
Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2017.08.21. 23:46:48
Öt napja voltam 67 (hatvanhét)...
"Azt mondani, hogy nem érdekel a magántitokhoz való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekel a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód." Edward Snowden
Látványára mindenképp kíváncsi lennék, de a kontrolleres esetlenkedés nem vonz.
Sok energiát nem vonhat el a csapattól, mert egyrészt úgy ahogy kész van, másrészt az X4-be is fog kelleni!?!?!?!?!!
Látom, hogy nem gyerek a társaság, (Ezzel nagyjából tisztában voltam!) így lehülyézéstől már nem félek. Mivel negyven felett már nem vállalta senki, akkor majd én: 47!
X4-től sokat várok. Lesz sok tapasztalat a Ribörszből. A Vulkánt api-t is szeretjük. Kedvelem ezt a csapatot, még ha nem is sikerül minden elsőre, de látszik hogy törődnek a "gyermekükkel"! (XR 4.2-ről is hallottam már)
off.:
Bár a SzállításLázzal is ennyit törődnének. Akkor nem kéne néznem a 300 vonalon 1000 járművet 10 fps-el diavetítőzést!
Sajnos már itthon vagyok.Gyorsan repül az idő, ha jól érzed magad...
\"Schnaps im Kopf, du holde Braut Steck Bratwurst in dein Sauerkraut\"
\"Schnaps im Kopf, du holde Braut Steck Bratwurst in dein Sauerkraut\"
Bezzeg a mi időnkben!
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
Utoljára szerkesztette: MarkBlade, 2017.08.12. 20:50:37
Az X4 fontosabb...nem akarom hogy vége legyen a gamer életnek.
Vagy talán fel kéne nőnöm közel 38 évesen? 😊) Nem akarok még...
Jött újság letter!
Az új game neve: X4 - The first encounter
Lesz egy XCon augusztus végén, itt már talán mutatnak belőle valamit, a Rebirth VR-al együtt. Lehet regelni a bulira, ha valaki netán éppen arra jár. :-D
"We will give you an exclusive first insight into our next big project: X4. We will present our latest milestone, and talk about the intended gameplay, but also about what we have planned for the future...."
Na, megindult valami...