6884
Egosoft X4
  • TokraFan
    #880
    1.30 után elindult...
  • Caliph
    #879
    irod hogy gyártassz vizet,de üres a raktár...van e folyadék tároló raktárad? mert a sima nem jó,liquid storage kell.

    Ha jól emlékszem a nagy hajóhoz a licencet a faction representativos csávónál kell megvenni,de ez már pár napos emlék lehet nem az a licence volt ott kirakva,sok nullával... :D
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2018.12.09. 08:52:52
  • Jóózsf István #878
    Azt' hogy sikerült elindítani? Ráolvasás? Szemmelverés? Szidalmazás? Fenyegetés? TETTLEGESSÉG?
  • Jóózsf István #877
    Mindennapi idegbetegségünket add meg nekünk ma! Építettem az Édzskjúhoz egy szilikon feldolgozót. Eddig minden rendben. A bányászhajók bevásárlólistájára fel is került a szilikon. csakhogy az eddig szép serényen dolgozó bányászhajók nem értették meg, hogy mit is kellene tenniük. Elmennek bányászni, telerakják magukat jéggel, majd állnak értetlenül. A raktár meg üres! (Merthogy vizet is gyártok!) Továbbá: Hiába mondom egyiknek-másiknak, hogy ő csak szilikont bányásszon, egy idő után visszakapcsolja magának a jeget is. És aztán kezdődik elölről: Tele jéggel áll mint a f.sz! Hogy legyek így mágnás?
    Elképzelésem sincs, hogy állítsam be; Mennyi lóvéval gazdálkodjon az ojjektum. Pénzt tudok neki adni, de azt nem tudom mikortól kezdi annyira húzni a zsebét, hogy átutaljon belőle! Régi jó X3, ahol konkrétan meg lehetett mondani, hogy 2 gurci felett minden apué!

    A HoP-nál felnyaltam magam 20-as szintig. Ahhoz még nem jár nagyhajó vásárlási és/vagy nagyágyú vásárlási jogosítvány. Javítsatok ki ha tévednék, de ez az X3-ban volt divat, de ott sem szívattak ennyire! Nem kellett ekkora repu hozzá! Igaz, hogy a nagy hajók is drágábbak voltak. ha jól rémlik 170 gurigába került cakk-pakk egy-egy monstrum!

    Ezek a háborús küldetések önmagukban is agyrémek. Hátmég, hogy folyamatosan attól rettegjen az ember mikor mondja be az unalmast a rendszer. És kb mindegyik ráfizetéses!
    Egyik ilyennél nagyon csúnyán átvertem... Adott egy küldetés, miszerint; Szkenneljem a HoP rendszerben a hajókat, hogy találjak valamelyiknél füvet. Ez eddig semmi extra. Bár a huszadik után már nem mókás.
    De azt nem mondták, hogy az egyik saját hajómmal nem vásárolhatok és aztán abban rendszerben nem szkennelhetem úgy, hogy előtte eladom a hajót!!! (Saját hajót nem tudunk szkennelni!)

    Hogy jót is mondjak: A térkép vagy inkább a kezelőfelület, ha átlendülünk azon a ponton, hogy már nem idegeskedünk a bonyolultságán, egész jópofa ficsőröket is tartalmaz. Például viszonylag gyorsan lehet megszabadulni, vagy épp bevásárolni egy-egy terméket. Mondjuk el szeretnénk adni egy rakomány nividiumot. Rázúmolunk arra a területre, ahol kereskedni szeretnénk, majd beállítjuk, az áruszűrőben és a megjelenő találaton (bestbuy-bestsell) jobb klikk és automatikusan feldobja az ojjektumnak a kereskedelmi felületét, ahol már csak csúszka, OK. Hátránya, hogy csak a legjobb árakat látod.
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2018.12.09. 03:13:24
  • TokraFan
    #876
    Na, elindult végre, öröm, bódottá, tapsvihar és tüzijáték...
    Jelentős fáziskéséssel, az első benyomások:

    1. Nincs a robot csaj, illetve csak félig, ami nekem nagyon hiányzik ha már X3 folytatás, mert kellene a hangulathoz.
    2. Pozitívum, hogy végre olvasható minden
    3. A repmodell gáz, egy féltéglaként repül a hajó ahogy már a videókból is sejteni lehetett
    4. Térkép jelentősen fejlődött, de egyelőre még nem látom át teljesen
    5. Rögtön az első percben csinált egy olyan bugot, ami miatt újra kellett indítani (térképről visszaváltva cockpit nézetbe, "beragadt" a térképről 3db felirat kb. a HUD közepébe, amit soha többet nem tudtam levarázsolni a képernyőről)
    6. A scan mód ezzel az állaomás beszínezéssel nekem nem jön be, elég arcade jellege van. Jobb lett volna, ha csak simán kiírja a HUD-ra, hogy "Scan".
    7. Kicsit még mindig túl színes nekem a grafika, nem igazán kelt "komoly" scifi hatást a sok élénk piros és egyéb szín.
    8. Joy-t fél ótáig kellett konfigolni és még mindig nem 100-as.

    Összességében nem kelt rossz benyomást, de még messze vagyok...
    Most kezdtem a tutorialt,...
  • drop
    #875
    köszi megvan
  • Tauri
    #874
    Én megyek mellette a saját hajómmal és nem használja lvl 3 on sem
  • goyo2
    #873
    Nekem hasznalja
  • Tauri
    #872
    Egy NPC által irányított hajómnak a travel módját tudják majd használni ahogy növekszik a szintjük?
    Mert jelenleg csak sima sebességgel mennek, travel mode nélkül
  • Pares
    #871
    A fölső sávban ki kell választani, hogy milyen méret és típus, addig nem jelenít meg semmit.
  • mumoka 2012
    #870
    fly to xen n guidance mission de sehol nem találom a térképen hogy ez hol találhato tudna segiteni valaki?
  • drop
    #869
    nem minden jó semmi piros de szürke a gomb azt hitem hajómra kell a kereskedelmi szoftver de azt is megvetem semmi
  • Tauri
    #868
    Nekem is esett az FPS em drasztikusan, és idővel 1-2 óránként kell restart is mert iszonyat belassul a játék
  • Tauri
    #867
    Jobb alul minden feltételnek teljesülsz? Nincs ott valami Pirossal esetleg? Mert ezen esetben nem tudod megvenni a hajót
  • drop
    #866
    kérdésem lenne miért nem tudok hajót venni szürke a hajó vételi rész ez bug ?
  • 3lm0
    #865
    A minél több javítás nálam is rontja a helyzetet. Egy Gigabyte GTX960 2GB rammal(mellette egy I7-2600K és 16GB DDR3 ram), először simán vitte árnyék, csillogás és AA nélkül. Most minden low-ra állítva VSync kikapcsolva kb 1-2 órát megy a játék aztán Vulcan hibára hivatkozva kifagy, minden előjel nélkül. Lehet hogy több minden megoldódott, de cserébe kifagyogat.Nekem legalábbis.
  • Jóózsf István #864
    Az Odüsszeuszomat nem javítja a Paranid hajógyár, csak a Pontifex Szent Utasítása hajógyár, ami ugye szintén paranid és a hajó is az. Mi va'!???!?!?!?
    Nem baj. Benyalom magam a HoP-nál!
  • Jóózsf István #863
    Kezdem egyre jobban gyűlölni ezt a játékot!
    Továbbá két javaslatom is lenne a fejlesztőknek. Az egyikre biztos lesz mod: Lehessen már egyből az űrbe ugrani, mint az X3-ban. Semmi szükség erre a felállunk, helyet cserélünk baromságra. A másik meg az lenne, hogy az egérgörgő, vagy a sebesség gomb, kapcsolja ki az utazósebességet. Szintén felesleges mozdulat külön kikapcsolni! Nem beszélve arról, ha elvétem, akkor jön a éjibogár effektus!

    A küldetések több mint a fele hibás. Sorra ragadnak be. De nem csak az minél több javítás jön ki, annál többször hisztizik be valami. 1-2 óra játék után biztos, hogy újra kell indítani, mert valamilyen funkció nem működik!

    Építkezésben sem lelem örömöm!
    Ehhhhhhh!
  • Jóózsf István #862
    Fordított sorrendben.
    Igen bejelenti a belépéseket, de a célpontokat már nem. (biztos nem futotta rá)

    Pegazus emlékeim szerint paranid termék.

    Elmo! Nekem is úgy rémlik, hogy amit kinyitunk, azt kiveszi a játék.

    Azt tisztázzuk: A sistergést kiolvasni kell ezekben a data vaultokban nem javítani! Nagyon fontos! Csak azért hozom szóba, mert most láttam két jücsüböt is, ahol rálőttek...
  • MedsoN24
    #861
    Nem játszottam a rebirth el szóval nem tudom merre vitték el a sorozatot de kérlek mondjátok hogy Betty még mindig mondja amit kijelölök, főleg hogy entering system...
  • AnuluBamba
    #860
    Szia
    Merre lehet kapni Pegazust? Argon Prime-ban nem találtam.
  • 3lm0
    #859
    Nos én elrepültem oda, de nem találtam Data Vault-ot. Viszont emlékszem hogy már jártam abban a szektorban és mindenhol kinyitottam mindet (6/28-on áll a küldi). Gondolom ha egyszer már ki lett nyitva akkor eltűnik.
  • Gilmoor
    #858
    Sajnos én is tapasztaltam ilyen átlátszó küldetéselemeket, sőt még egy potyautasom is akadt, akit már csak az űrben vettem észre.

  • Jóózsf István #857
    Kellene nekem egy vállalkozó szellemű emberke. Mátreix 9-ben van egy Data vault, amit nem tudok kinyitni. Nem is hallom a sistergést sehol. Biztos hogy hibás!!! Meg kéne nézni, hogy csak nálam, vagy másnál is...
    (A bejárati kaputól 83 km-re 11 óra irányban)
  • Amaro
    #856
    Teljesen igazatok van, de vagyok olyan lökött, hogy ez eszembe se jutott
  • 3lm0
    #855
    Ahogy goyo kolléga mondja. Ki az űrbe, be a szkafanderbe és kb 1-2 perc alatt 100%-ra lehet javítani a hajót.
  • goyo2
    #854
    Repair lasert próbáltad? Biztos nem várnék 1 percet se kishajó javításra.
  • Amaro
    #853
    Azért van itt még bosszantó probléma bőven, rommá lőtt kis vadászommal bedokkoltam egy szervizbe, ugyan már legyenek szívesek... nem, mert csak azért sem, merthogy nincs alapanyag. Eddig ismerős duma, legfeljebb várunk, 12%-os hajóval nem kéne elstartolni. Addig vásárolgatok... igen ám, de kitől? Sehol senki, egy kereskedő sincs a helyén... ekkor lesz gyanús hogy szinte minden placc foglalt az egész állomáson, de egy tántorgó szerencsétlent se látni, nincs kivel kereskedni, nincs kit alkalmazni - szóval itt most az emberi erőforrás hiányozhat. Csak egy szem managert találtam az egész hodályban, nulla morállal töprengett miért ment mindenki az aldiba feltöltőnek.

    Tauri: jó a nagy vas kapitány csaja, remélem felbérelted :D
  • 3lm0
    #852
    kisiku: Ez még egy egész jó megoldás, hiszen nem lehet annyi tesztelőt tartani mint amennyien játszani fognak vele. Viszont rettentő gyorsan reagálnak a panaszokra és adják ki a javítást. Nekik is könnyebb hiszen specifikusan tudják keresni a hiba okát.

    István: Talán nem sokkal van "készebb" állapotban mint anno a Rebirth, de sokkal játszhatóbb volt a kiadás pillanatában is. Ráadásul ha nem csal az emlékezetem, a Rebirth-höz sokkal lassabban jöttek a javítások.
  • Jóózsf István #851
    Rájött már valaki, hogy ennek a játéknak a (el)készültségi szintje a ribörszével vetekszik!?!?!? Nem merjük kimondani, de...
    Megaztán, ettől "X" az "X"

    A kezdőknek javallanám, hogy ha megvan az első 2-300 ruppó, akkor hajítsa olyan messzire az Elit-et, amilyenre csak tudja és vegyen Egy Pegazust! Összehasonlításképp? a pegazushoz képest az elit egy csacsi!!!
    Haladóknak is tudom javallani "Játszósnak!
  • kisiku
    #850
    Azért nem semmi. Egy hete jelent meg, és itt az 1.30-as patch :)
    Csak így tovább.Ezek szerint ők azt a stratégiát választják, hogy kiadják majdnem jól, majd gyorsan befoltozzák.Tetszik. 1-2 hónap és itt a 2.0 is
  • 3lm0
    #849
    Minden hajónak van valamekkora "gravitációs" tere, ahol felveszi az adott hajó sebességét. Egyébként elég zorall lenne dokkolni mozgó hajón :)

    Arra rájött már valaki hogy állomás modulját vertikálisan, vagyis függőlegesen lehet-e forgatni? Mert kipróbáltam egy rakás bill. kombót, de eddig csak vízszintesen sikerült, így viszont új állomást építeni csak alulról lesz érdemes. Mivel bármely összekötőmodul, csak oldal és fel irányba hasznosítható.
  • Tauri
    #848
    Hűű de király a játék :)
    Az volt a küldim, hogy vigyek valakit munkába egy Carrierre. Mire oda értem a nagy hajó már 322-vel ment amit én nem tudtam tartani. Valahogy oda boostoltam hozzá és az én sebességem is megnőtt, majd letettem a vasat.

    A képen a nagy vason az én picke vasam :)
  • mumoka 2012
    #847
    Gorgon Vanguard (M) ezt hol lehet kapni tudna segiteni valaki
  • mumoka 2012
    #846
    lenne 1 kérdésem mért tünik el a játékba a menü rendszer bizonyos idö után
  • 3lm0
    #845
    Tauri: A rakéta a legegyszerűbben használható. A célpont hajót a kijelölő négyzetben kell tartani míg egy fehér rombusz rá nem csúszik és ki is írja hogy locked, akkor kell a rakétát kilőni (alap bill. beállításnál R betű). Kis hajóknak 1, közepeseknek 2-3 úgynevezett "csalijuk" van amivel el tudják téríteni a rakétát. Tehát a kis hajó max egyszer megússza, aztán a következő már leviszi a fejét. Heavy Guided Missile-ből egy darab is elég a kicsiknek, Light Guided Missile-ből néha 2-3 is kell (pajzstól illetve hull-tól függ).
    Utoljára szerkesztette: 3lm0, 2018.12.07. 14:10:21
  • goyo2
    #844
    Megvan: roguey's Site
    Még jó hogy végignéztem a régi linkjeimet. Pedig tegnap is kerestem :-)
    Utoljára szerkesztette: goyo2, 2018.12.07. 13:09:10
  • mumoka 2012
    #843
    ezt én is kerestem már és a full térképet de nem találtam edig
  • goyo2
    #842
    Talált már valaki hajó táblázatot? Fegyver tábla fent az EGO forumon.
  • kisiku
    #841
    Értem. És ezt miből állna nekik beleírni a játékba, hogy ne kelljen 5 percenként videókat nézegetnem illetve fórumokat olvasgatnom? Én csak legvégső esetben kérdezek.