6892
Egosoft X4
  • kisiku
    #688
    Na, hát ilyen a dokkolás egy M-es teherhajóval. Egyébként Teladi Vulture.



    Szinte csak külső nézetből lehet, az utolsó métereken kell a belső nézet a HUD miatt, de aztán úgyis bedokkol a computer.
    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2018.12.02. 22:41:04
  • kisiku
    #687
    Ahogy vettem teherhajót, mindjárt elkezdtek szemétkedni a kalózok. ÉS itt jön az, hogy annyira azért mégsem modifikálható a hajó. Jó lenne még egy löveg, de nem lehet, mert fizikailag nincs hely a hajón. Tehát kb ugyanazt tudja, mint az X3-ban. Amúgy egy M-es hajóval manuálisan dokkolni már elég érdekes, de van Docking Computer csak az az utolsó 5 méteren segít.

    Ettől függetlenül jó a játék, de ez inkább egy ötvözete a Rebirth-nek és pl a TC-nek.
  • Amaro
    #686
    Miért, lehet? Nem, csak ivászatról volt szó. De hogy témánál is legyek, a Nexusmod már létrehozott egy oldalt az X4-nek, van pár érdekes mod, többek között tengerészgyalogos képzés is.
  • tomonor
    #685
    Építettél Space Fuel gyárat?
  • Amaro
    #684
    "igazán élvezetes X-ezni részegen " aha: Aaarrghh... you lost the profitsssss
  • tomonor
    #683
    Apropó, elvileg beraktak egy új kezdést, ahol rögtön teherhajót kapsz.
  • kisiku
    #682
    Már mindegy, 2 rugóért megjavították. Most veszek végre egy teherhajót és elkezdem ugyanazt, amit az eddigi összes X-ben: békés kereskedés, felfedezés, birodalomépítés. Majd ha elég sok hajóm lesz, elkezd az arcom is nagy lenni és provokálok, szétlövök,stb.
    De féltem ettől a játéktól...megint nem lesz életem, pedig már nagyon tetszik a valóság
  • tomonor
    #681
    Természetesen a legjobb az lenne, ha külön vehetnél az NPC-idnek Space Suit-ot, amelyekkel tudnának ők is szabadabban mozogni hajóról hajóra.
  • tomonor
    #680
    Na mostmár itthon vagyok gépnél, könnyebb gépelnem.

    Valóban, Rebirthben minden NPC-nek adott a játék egy Boarding podot, amivel be tudott szállni akárhova. Itt viszont picit valósághűbb a helyzet, mely szerint csak azok az NPC-k kapnak podot, amelyeket Marine-nek veszel fel.

    Ha marine-nel szeretnél elfoglalni egy üres hajót, elég odamenni a hajóhoz, jobb klikk, és Claim. A marine magától átszáll, habár mivel nincs még tapasztalata, a hajóról a cuccok nagy részét lerobbantja.

    Ha Space Suit-tal magadtól foglalod a hajót (repair laser-rel el kell találni a hajón a sistergő pontot), akkor elvileg nem sérül a hajó, legalábbis nekem eddig nem sérült úgy. Viszont akkor nem is tudsz elvileg átküldeni marine-t, hogy kapitánya legyen a hajónak (még nem próbáltam).
  • goyo2
    #679
    Kis hajót könnyű javítani repair lézerrel. Kár bevinni dock-ba.
  • kisiku
    #678
    Köszönöm. Hm, érdekes. Csak úgy sikerült, hogy én szálltam be. De most találtam egy másikat, ez egy nagyobbacska bányászhajó. Tök üres, nem lehet boarding-olni de beszállni sem tudok. Egy Teladi Manoria vagy ilyesmi. Nem tudom sem elfoglalni, sem claim-olni.Mindjárt rakok képet, csak akkor már beviszem az elfoglaltat javításra.
    Na, megnéztem ez egy M-es hajót, ezt is foglalni kell?

    Ez asszem egyszerűbb volt a Rebirth-ben., mert ott vittem a pilótát, kijelöltem a hajót és Claim volt, aztán az átrepült rá. A nagyokat meg ugye foglalni kellett.

    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2018.12.02. 20:13:43
  • tomonor
    #677
    A kapitány nem tud átszállni, csak marine. Át kell irányítani a hajód információs menüéből. Vagy pedig együtt visszarepültök az állomásra, te vezeted az újat.
  • kisiku
    #676
    No, csak nem bírtam ki, folytatom. Hogyan rakok pilótát egy elfoglalt hajóra? Kicsire, nem nagy, csak egy kis vadász. Már zöld, azaz az enyém. Van egy kapitányom is. Az oda nem jó?
  • tomonor
    #675
    A hajóparancsok a térképen adhatóak rts módszerrel: rájuk kattintasz, majd jobb gomb az interakcióhoz. Így parancssort is adhatsz nekik.
  • Caliph
    #674
    én annyit vettem észre,hogy harc közben pusztulnak a modulok,pl előbb egy hajónak jól láthatóan kilőttem az egyik hajtóművét ...nem sikerült elfoglalni mert nem ugrott belőle a pilóta de elkezdett pörögni és csak egy hajtómű világított rajta :D
  • kisiku
    #673
    Pistám, én ezért nem játszottam tegnap, hanem hazahoztam kb 6 liter házipáleszt a nyaraló pincéjéből :)
    Ahogy a muszkák esküsznek a vodkára, mi magyarok a páleszra! Kis kupicával minden nap és a torokfájás enyhül.
    Apropó, próbáld ki a játékot becsiccsentve, nekem többször is volt rá alkalmam, igazán élvezetes X-ezni részegen
  • Jóózsf István #672
    Van is olyanom. Valamelyik áldozatom dobta...

    Sok minden nem működik. Pöllő; hogy a fenébe kérhetem meg valamelyik hajómat, hogy fáradjon már ide, vagy oda. Jelenleg egy módon tudom megtenni, ha az alap utasítását változtatom meg. De akkor mindig azt fogja tenni, ha magára hagyom!

    Jövőhéten betegállományban leszek. Fáj is a torkom. A takony is folydogál az orromból. Nem, várhatja senki, hogy így fagyoskodjak egész nap a jólevegőn!
  • tomonor
    #671
    A boarding pod valószínűleg azért robbantja fel félig a kiszemelt hajót, mert a tengerészgyalogos nem elég képzett.

    A gond csak ott van, hogy a Boarding Seminar-t meg lehet venni (trainer), de még nincs funkciója :D
    Utoljára szerkesztette: tomonor, 2018.12.02. 14:48:47
  • kisiku
    #670
    Akkor ezért haltam meg most! Azt hittem hogy azért , mert nem hajtottam végre a Tutorialt. Kiírta, repkedés közben, hogy Learn to Capture a ship. Én meg mondom, ok, majd, most nem ezért jöttem. Aztán megláttam egy Vulture-t, elkezdtem menni felé, egyszer csak meghaltam. Se figyelmeztetés, semmi a radaron, csak úgy meghalsz...

    Most úgy elég is lett belőle. Úgy olyan érzésem van, mintha a Rebirth-öt összekeverték volna a 3. résszel.
    Nekem még mindig beakad a zene harc után, ezért kikapcsoltam. Amúgy nem rossz, de valahogy nincs már meg a régi érzésem.
    Persze, tök jó, hogy építem a kapcsolatokat, most a Teladikkal vagyok nagy jó viszonyban, kapom a küldetéseket,stb-t, de nem tudom, valami hiányzik.
  • goyo2
    #669
    Ez a kristály gyűjtés bejött, gyorsan összeszedtem 2 millát. :-)
  • TokraFan
    #668
  • tomonor
    #667
    Ezt nem osztom. Rebirth-ben a nagy hajók mind "wubwubwubwubwub"-ot nyomtak, a Skunk utánégetője pedig "TREEEEEENG", kiverte a hallókészülékem. Itt minden szép sima, egysíkú hang.

    Nekem ezúttal inkább a zenékkel vannak gondok. Bár látszik, hogy Alexei több időt fektetett most a hangeffektekre.
  • Jóózsf István #666
    Túlléptem...

    Hangokkal nekem is bajom van! A ribörszben álomszép motorhangok vannak ehhez képest. Volt olyan is, hogy csak azért akaszkodtam egy-egy nagy hajóra, hogy hallgassam kicsit. Ebben meg olyan gépies torz f.s!
    Azon felül néha 5.1-ben összekeveredik az elöl és a hátul. (Amikor leváltom a helyettesítő pilótámat, akkor a hátam mögül hallom a hangját. Holott előttem áll!) Kicsire nem adunk!

  • Jóózsf István #665
    Tipikus IS - OOS helyzet. Eleget X-eztem, hogy tudjam a megoldást. de hogy ezt minden játékban el kell játszani... Nem is lenne Egoszoftos termék, ha nem így működne!

    Pares. Azt a boronos küldetést mindenképp el kéne vállalnod! Ha másképp nem visszatöltéssel. (Arról nincs infó, hogy esetleg újra felajánlaná...)

    Szintlépés: Ilyen is van:
    A Good Investment
    Join a trade guild.
    Ez egy acsívment a gőzön. Amikor ez történt: "Plusz ott valami kereskedelmi majommal is kellett konzultálnom külön!" Akkor csatlakoztam a "Teladi kereskedelmi ligához."
  • Amaro
    #664
    Hagyd magára a tengerészgyalogodat, nem kell kilépni a szektorból, elég csak elhúzni 100-150km-re, és azonnal elfoglalja a hajót.
  • Pares
    #663
    Sikerült olyan hülyén megrendelnem, hogy valószínűleg csak hétfőn kapom meg a steam keyt, de hétköznap meg nem leszek gépközelben, szóval csak jövő hétvégén tudok majd legálisan játszani... nem bírtam ki, úgyhogy tegnap letöltöttem a virágbolti verziót. Játszottam vele kb. 5 órát. A következők nyilván a nem patchelt, 1.0 verzióra vonatkoznak:

    - 1920x1080 + ultra + adaptive vsync + fxaa(high) (nem vettem észre szinte semmilyen különbséget az msaa és fxaa között, az utóbbi pedig gyorsabb) beállítások mellett teljesen zökkenőmentesen fut az aláírásomban lévő gépen.

    - a kb. 5 óra alatt egyszer sem omlott össze.

    - kb. 3 órát töltöttem azzal, hogy megtaláljam a számomra legmegfelelőbb billentyűzet kiosztást, és kipróbáljam, hogy az irányítás hogyan működik. Nekem a megszokáson kívül komolyabb problémám nincs az irányítással, flight assist módban pontosan úgy működik, mint a korábbi részekben, a flight assist kikapcsolásakor meg átváltunk newtoni repülésmodellre, amit lényegesen nehezebb kezelni (dokkolni szinte lehetetlen vele), de "valósághűbb", de valójában a különbség annyi, hogy a vektor hajtóművek nem próbálnak korrigálni, és engedik, hogy sodródjunk.

    - ami nyilvánvaló, hogy néhány collision model bugos, pl. ugye a landolásnál a gép a padló alá tud kerülni egy pillanatra, bár szerencsére még nem sikerült egyszer sem beragadnom a padló alá. De kísérleteztem, próbáltam szélsőséges eseteket létrehozni. Ha pl. travel módban, 2.5km/s sebességgel belerongyolunk egy aszteroidába, akkor szinte kivétel nélkül mindig benn ragadunk az aszteroida modelljén belül. Mondjuk szerintem ilyen esetben automatikusan game overnek kéne lennie, legalábbis a kisebb hajóknak azonnal fel kéne robbannia.

    - karakter animációk Egosoftosak, itt-ott kicsit bugosak, pl. amikor azon mozgó járdán futnak, akkor felgyorsul a futási animációjuk is, elég vicces. Mondjuk az tetszik, hogy amikor elmennek egymás mellett, köszöntenek egymásnak.

    - a dokkolás és a dokkok maguk nekem nagyon tetszenek. Főleg a belső dokkok, ahogy ki be repkednek a hajók.

    - tartottam tőle, hogy a hajók útkeresése ezekben a "szűk" dokkokban problémákat fog okozni, de szerencsére mindenki le és fel tud szállni, mégha néha elég extrém manővereket is alkalmaznak. Ezen is van még mit finomhangolni, de jó lesz.

    - a hangokon lehetne még finomítani, a hajtóművek hangja kicsit túl hangos szerintem (már az introban is), kicsit túlterhelő tud lenni, amikor sok hajó van a közelünkben, ettől függetlenül tetszik, hogy nem csak egy üres dobozban repülünk, hanem pl. travel módban, ha kanyarodni akarsz, akkor lehet hallani, hogy recseg-ropog az egész hajó a terhelés miatt.

    - a szkennelés lényegesen gyorsabb lett, nem kell info pontokat keresni, elég csak elrepülni a modulok mellett. Érdekes megoldás ez a rádiójelek keresése általi küldetések/tervrajzok/kedvezmények keresése, egyelőre neutrálisan viszonyulok hozzájuk. Azt olvastam, hogy egyesek nehezen találnak küldetéseket, hát én jóformán csak a kezdő szektorban/zónában voltam, de station scan módban repkedve az állomások körül találtam akár mennyi küldetést.

    - csináltam néhány taxis küldetést, meg megtaláltam a Boront is a kezdő állomás szkennelése közben, de nem tudom, hogy ez bug volt-e, vagy nem, mert véletlenül rányomtam az x-re, amikor feldobta a küldetés elfogadó képernyőt, elbúcsúzott tőlem, mint ha elutsítottam volna, és utólag már nem találtam meg, hogy hogyan lehetne elfogadni.

    - ami legjobban tetszik, hogy végre érződik az, hogy az űrben vagyunk, és ehhez illően hatalmasak a távolságok. A Rebirth is nagy előrelépés volt ezen a téren az X3-hoz képest, de most léptünk még egy szintet. Lehet, hogy kisebbségben vagyok ezzel, de nekem tetszik ez az óriási játszótér, ahol több száz kilométerekre vannak egymástól a dolgok, és közben van mit felfedezni. Az X3-féle szektorokból szinte teljesen hiányzott a felfedezés élménye. Ezzel függ össze az is, hogy én nem vagyok a teleportálás híve, szeretem a lassú játékok, szeretek saját magam eljutni A-ból B-be. Kitudja mivel találkozok vagy mit látok út közben. A Skyrimben is egyszer sem használtam a fast travelt.

    - szuper, hogy lehet saját logót tenni a hajóra.

    - a térkép egyellőre super powerfulnak tűnik, az UI meg az X3-ra emlékeztet.

    - összeségében nagyon jó a hangulata a játéknak, még nem tökéletes, vannak dolgok, amik javításra, finomhangolásra szorulnak, de a jelenlegi állapotát tekintve kitett magáért az Egosoft.
    Utoljára szerkesztette: Pares, 2018.12.02. 12:32:49
  • Jóózsf István #662
    Az már régen volt. Most leginkább úgy tudsz boldogulni, ha használod a hosszútávú szkennert. Akár 300 km-re is "ellő"!

    Más: Nem vagyok már kispályás! Lett egy Osprey-m Meg kicsit később egy Vulture-om is. PErsze nem ingyen! Ki kellett hámoznom az aknamezőből őket!
    És itt elérkeztünk két problémához is: Az egyiktől agyvérzést kapok, a másiktól agyérgörcsöt:
    1; Az a tetves Boardingpod képes időtlen-időkig körbe-körbe repkedni az áldozat körül, mire hajlandó behatolni!
    2; Amikor így ejnstandolunk valamit, akkor eltünteti róla a már fentlévő fejlesztéseket. Egyedül a motort hagyja meg, de az sem biztos, hogy az eredetit. Lehet, hogy lecseréli egy alapra. Így jártam mindkét "M"-essel. Direkt megnéztem a másodiknál, hogy mi a helyzet. Láttam ott virít rajta a pajzsgenerátor. Mire az enyém lett nulla pajzs! NETTÓ KÖCSÖGSÉG!

    Közben magam is rájöttem erre a szintlépésdire. A Stelázsiak is megveregették a vállam. Plusz ott valami kereskedelmi majommal is kellett konzultálnom külön!
  • goyo2
    #661
    Urak, ti hogy keresitek meg a szektorokbol kivezető kapukat? Végig gyalogoltok a szektor széleken?
  • PepeLopez
    #660
    én most egy 7850K internal vga 2GB vramos gépen tolom, egyszer fagyott ki eddig, illetve kicsit lassan menti a játékállást ;))


    7850K
    Utoljára szerkesztette: PepeLopez, 2018.12.02. 10:21:14
  • goyo2
    #659
    Sziasztok, felkeltem a hibernálásból tegnap. Nekem elég biztató a game. Vannak benne bugok nekem is, de eltűröm egyenlőre/kezelem.

    - Egy pult mögött beszélgettem egy láthatatlan valakivel.
    - Beragadtam egy platform liftbe. Igazából félbe kellett volna vágnia a való életben.
    - A hajó dokkoláskor ha kicsit lejjebb megyek beesek a padlóba.

    Tegnap este nyomtam egy keveset, de nem sok creditet gyártottam. Küldetések szinte alig, lehet több szektort kéne megnéznem, de azt se tudom merre induljak el a nagy semmibe.

    Az Ego fórumon találtam pár tippet, ezt kellene megpróbálnom legközelebb:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    I found a fairly simple way to make a ton of credits early in the game.

    Step - 1 Go to Argon Prime
    Step - 2 Fly to the asteroid belt
    Step - 3 Look for glints on the various asteroids
    Step - 4 The glints are valuable crystals
    Step - 5 Shoot the crystals and hoover them up
    Step - 6 Sell them at stations

    More info:

    Ignore the purple crystals...they are practically worthless.
    Blue, yellow, orange are the main credit makers.
    Grey crystals are super rare, but they have insane value.

    I did this for less than 4 hours and made 10 mill.

  • Amaro
    #658
    Egy nap alatt két patch, hoppá, nincs hétvége az Egosoftnál, küzdenek a fiúk/lányok, hogy ne legyen újabb Rebirth katasztrófa.
  • Amaro
    #657
    Ez eszembe se jutott... De ha már a kiadáskor kitette az Egosoft a GOGra, csak gondoskodnak róla, hogy nekünk is elérhető legyen minden mod. Akárcsak a foltozások :) Az igazán jó modok úgyis később érkeznek majd, addigra kiderül, de végül is mindegy, mert a gőzgép nálam nem játszik, gyűlölök minden ilyet, hívják originnek vagy steamnek, ne zabálja az erőforrásaimat más, csak a játék, ha már játszok. Az X4 egyelőre inkább kínlódás, meg kell szoknom, pihenésképpen átlépek az X3 Litcube/Mayhem világába - ha ezekből lesz X4 változat, biztos meg fogom oldani a telepítését.

    Utoljára szerkesztette: Amaro, 2018.12.02. 09:06:30
  • tomonor
    #656
    Bazzeg. Fél hét van. Tehát 9 óra elrepült észrevétlenül. Utoljára akkor mélyedtem bele ennyire játékba, amikor az X2-t nyűztem.
  • tomonor
    #655
    Paranidok kineveztekről: Akkor kapsz ilyen missziót, ha elérted a következő rangot a faj reputációjánál (ha észrevétlenül történt, biztosan küldetés csinálgatásával ment fel). Elmész a reprezentatívhoz, beszélsz vele és kb annyi a feladat. Új misszió típusokat kapsz majd az állomásaiktól elvileg.

    A tengerészgyalogos claim-elést hamarabb is megtudhattam volna. Eddig elég ráérős módszerrel csináltam a magamévátevést, miszerint odamentem a hajómmal (mely már rendelkezik egy kapitánnyal) az újdonsülthöz, feljavítottam, beleültem, majd mindketten visszadokkoltunk egy állomásra.
    Utoljára szerkesztette: tomonor, 2018.12.02. 06:34:23
  • Jóózsf István #654
    TokraFan! Csak neked...!
  • Jóózsf István #653
    Másnak térkép e táj, nekem meg egy katyvasz. Nem tudom mit nyomtak amikor "felskiccelték egy papírra," de életük legjobb cucca volt! Kezdem visszasírni az X3 zónáról-zónára kapuit!
    Valamint az sem igazán tetszik, hogy a javát kitakarják az információs lapocskák! Jobb lenne, ha nem látnánk őket és csak akkor kerülnének elő, ha rányomnánk, vagy fölévinnénk az egeret.

    Nem tudom rájöttetek-e már, de k-lejmolni nem úgy kell mint az X3-ban, hanem mint a ribörszben. Csak itt nem pilótát viszel magaddal, hanem tengerészgyalogost! (Én meg zümmögtem a Diszkóveri körül űrruhában, mint egy idióta!)

    Az emberkereskedelem sem a megszokott... Gazdasági igazgatónak a saját hajóm pilótáját/kapitányát neveztem ki.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Hiába tudok teleportálni az egész univerzum bármelyik pontjára, amikor az volt a feladat, hogy fogadjak fel egy menedzsert, akkor leszálltam az első létesítményben, odaslattyogtam az első lényhez és mondtam, hogy itt és itt kellene dolgoznia "Az a helyszín elérhetetlen..." mivaaa'?

    Nekem ez egyelőre zagyvaságnak tűnik!

    Paranidok kineveztek! Nem tudom minek, de hozzáférek a hadihajókhoz és rendőrigazolványt is adtak mellé. Fogalmam sincs mivel érdemeltem ki. Épp egy küldetést fejeztem be, amiben egy felbecsülhetetlen értékű valamit kellett azáltal visszaszereznem, hogy szétlövök egy "M"-es hajót... Jött az üzenet, hogy fáradjak már (a fene tudja hogy hívják, de nála vannak a mindenféle jogosítványok. Nevezzük polgármesternek!) elé és vegyem át a rangom.

    Az építkezésről azt gondolták a készítők, hogy a játék elején biztos nem fogunk, ami logikus is, de olyan mértékben bonyolították el, hogy kedvünk se legyen. Teszem, azt gyártani akarunk valami fegyvert és el akarjuk kezdeni az építkezést, és olyanba futunk, hogy kellene egy egy elem, legyen az akár csak egy összekötő folyosó, de nincs meg a tervrajza, (Már miért lenne?!?!) Akkor szintén a polgármesterhez kell elzarándokolnunk, hogy néhányszáz pengőért megvásárolhassuk!
    Ami tetszik benne hogy az építész hajó megmarad és nem éktelenkedi a komplexum mellett. Lehet nyugodtam fullosra pimpelni! Nem is ahhoz dokkolnak a teherhajók, amik az építőanyagot hozzák, hanem egy "akármihez".
  • TokraFan
    #652
    Az nem lenne jó...Remélem, mivel rengetegen vehették meg GOG-on is, lesz erre valami megoldás.
    Pl. az általad említett mod is megvan külön, az Ego fórumban kérte valaki mert neki is GOG-os Rebirth van.

    Persze ez nem az igazi, főleg, ha tényleg olyan jó a game mint mondják (a hibák ellenére), mert akkor várhatóan rengeteg mod lesz majd. De addigra eltelik annyi idő, hogy ha gondot is okoz, akkor maximum megveszem egy leárazáskor Steam-en is. :-)
  • tomonor
    #651
    Sajnos nem tuti. Az igaz, hogy az egosoft fórumain csinálnak a modnak topikot, de a letöltési linket a steam workshop felé irányítják. Így volt rebirthben a legtöbb jobb moddal, pl. Capital ship bridge.

    X3-ban mivel nem volt steam workshop integráció, így nem is lehettek a modok ott fent.
  • TokraFan
    #650
    Ezt még nem próbáltam, de a GOG-os verziót nem is kell törni. :-) Azok szerintem 1:1-ben vannak fent az ilyen helyeken. Steam verzióhoz lehet esetleg törés, de az nekem úgysem jó sajnos.

    Egyébként jött ki egy Patch, Steam-en olvastam most.
    Többek között:
    "• Fixed non-missile weapons assigned to an active secondary group shooting while the long range scan mode is active."

    Tomonor
    Én az X3-hoz is az összes Mod-ot az Ego fórumról szedtem össze, szerintem most is ott lesz a legtöbb modder majd megtalálható.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2018.12.01. 22:18:19
  • PiszkosFred
    #649
    Tudom, hogy vasarolt jateknal hulyen hangzik, de nagyon ritkan van ilyen es mukodik az a modszer, miszerint leszeded a tort verziot (nyilvan a steamest) es a krekkeled a sajat jatekodat (nemi backup utan). Probaltad mar? Biztos, hogy kint van mar wiragboltban a jatek, egy probat talan megerne, amig nincs ra hivatalos fix.