6897
Egosoft X4
  • kisiku
    #733
    No, azért egy rendes tutorial-t írhattak volna. Pl, hogyan megy a bányászat? A kereskedést meg lehetett volna csinálni táblázatból, mint a Rebirth-ben. itt térképen kell kijelölni, kicsit RTS formában, hogy mit csináljon a hajó. Pl, ha már kommunikálok a hajóval, akkor miért nincs "Trade with.." parancs? Miért kell a térképet buzerálnom?

    Bányászat. Van bányászhajóm. És? És mi a tökömet csináljak? Parancsot nem tudok kiadni, hogy bányássz, te pöcs! Olyan tudok, hogy "Role: Mining". Igen. De nem csinál semmit. Itt állok, kirakva a Resource Probe és semmi. Na akkor átszállok a bányászhajóba és megpróbálom belülről.
    Jó, persze ez a felfedezés öröme.

    Oké, update!

    A talált (Claim-olt) bányászhajóba sem lehet beszállni, tehát ez is megy eladásra.
    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2018.12.04. 10:25:21
  • goyo2
    #732
    Na rájöttem, eladja, csak valamiért kiirja, hogy nem tudott venni. Keresem azt az order queue-t. Multkor megvolt, most nem tudom hol van.
  • goyo2
    #731
    Mondja el nekem valaki mit bénázok.
    Kijelölök egy állomást. Majd Trade. Elhúzom jobbra a csúszkát, hogy eladjam az EC-t. Látszik hogy a hajón levő EC csökken.
    Tehát ez ugye eladás.
    Majd Amikor ez a majom bedokkol, azt irja ki, hogy nem tudott venni. WTF?
  • goyo2
    #730
    Első rendes kereskedésem:
    Mercurinak szolok kmenjen vegyen valamit, majd adja el két szektorral lejjebb.
    Elment, bedokkolt, majd elindult az eladási hely fele. Majd jön az üzenet miután kidokkolt a célállomásról, hogy nem tudta megvenni a cuccot. Akkor mi a f....t vitt el?
  • Kaziking
    #729
    Úgy látom a visszajelzéseitek alapján, ez nem annyira játszhatatlan mint az eddigiek a megjelenéskor. Még várok 2 hetet aztán szerintem megveszem én is. Ha ilyen tempóban javítják addigra fasza lesz :)
  • goyo2
    #728
    Telket venni az űrben. Ja, mert kevés a hely, a végén elfogy. Azért ezt nem vártam.
  • tomonor
    #727
    Kár. Egyelőre a Teladi hajók tetszenek nekem a legjobban.
  • kisiku
    #726
    Na, István, most már tudom, hogy találtál annyi hajót, mert én is találtam. A 2 Osprey után találtam 2 Manoria-t (ezek Mineral Minerek) és 2 Tern-t, ami M-es teherhajó. Megtartottam az egyik bányászt, meg a teherhajókat, így pénzem is van, meg hajóim is, úgyhogy hamarosan elkezdek birodalmat építeni, csak még összekereskedek pár millát. Ha eljutok az űrállomás építésig, szólok.
    Annyit már előre látok, hogy kell majd "telket" venni, mert már látok ilyen küldetést. Vegyek telket és húzzak fel egy 2x5x3 km-es űrállomást, amin ez és ez van, közel 6 millióért cserébe. Mivel a Rebirth-ben sem vállaltam csak egy-két "bér állomás építést" , ezért itt sem nagyon fogok.
  • kisiku
    #725
    Eladtam az Ospreyt, kb 1,2 milláért. 10 perc múlva találtam egy másikat, a helyzet ugyanaz: elfoglalni lehet, használni lehet, de beszállni csak állomáson lehet és dokkolni továbbra sem lehet. Úgyhogy ezt is eladtam, ez is plusz 1,5 milla. Ez így jó, de mégsem jó. Az ilyen bugokat nem veszik észre fejlesztéskor/teszteléskor?
    Nem kéne nekünk jelentkezni teszternek?
  • kisiku
    #724
    Sajnos továbbra sem tudok rádokkolni semmivel sem, viszont lehet irányítani ,lőni, meg mindent. Viszont visszatöltöm és inkább eladom. De útközben találtam Branch Destroyer K-t, azaz Xenon K-t. Ugyanúgy néz ki,mint a Rebirth-ben. Ja és találtam Xenon szektort is, be is mentem. Ki is jöttem. még kisfiú vagyok ehhez.



    Amúgy bugos, írják a Steam fórumon is. Úgyhogy eladom inkább.
  • goyo2
    #723
    Épp térképezgettem fel egy szektor, erre elkezd egy Xenon N abuzálni. Mivel pont egy kis tücsökpöcse fegyverem volt, meguntam a kergetőzést, gondoltam dokkolok az állomásra. Mivel ez a dokk nyitott volt felülről, a kis köcsög elkezdett felülről lőni. Ki is lőtt egy bedokkolt kishajót nem messze tőlem. Bazi jól nézett ki. Szóval a dokk nem menedék.
  • kisiku
    #722
    Most kiléptem, mert frissíteni akarja.
    Én meg frissítem, hogy mi van a Teladi Osprey-el, amit találtam. Tehát miután István javaslatára úgy foglaltam el, hogy közben a rendszerből is kimentem (!), elmentünk közösen egy Wharf-ba, ahol adtam neki fegyvert meg miegymást, meg személyzetet is. Be is tudok ülni és tudom vezetni is. Azt még mindig nem tudom, hogy a lövegekkel hogyan tudok manuálisan lőni, de lehet hogy itt nem is lehet.
    Tehát vezetem, van rajta egy leszállópálya egy darab S-es hajónak. Gondoltam, ha nekem nem megy, akkor majd távparanccsal menni fog. Sem az Argon Elite, sem a Discoverer nem tud rádokkolni.
    Most kiléptem, hátha a patch javítja. Ha nem, akkor nem szerelem fel, hanem eladom. De az eladás is...most miből állna egy gombot csinálni neki, miért kell a térképen parancsot kiadni a hajónak, hogy dokkoljon eladáshoz? És honnan tudom, hogy mennyit fogok érte kapni?A Rebirth-ben ez olyan normálisan meg volt csinálva...
    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2018.12.03. 20:36:08
  • Amaro
    #721
    " Fixed suspense music still playing even if all nearby enemies have been destroyed"
    Végre megtudom, milyen zenék vannak az X4-ben... ez nagyon kellett, mert olyan idegesítő volt az a monoton borzalom, hogy kilőttem a zenét. Azt hiszem, ez volt utolsó pont ahhoz, hogy az X3 átkerüljön archívba, most már csak X4 lesz. Bugos, hiányos, bosszantó - de élvezet játszani.
  • Pares
    #720
    1.20

    • Added Korean localisation.
    • Added "Keep Settings?" dialog when changing antialiasing option.
    • Added user-submitted default profile for the Thrustmaster T16000m FCS HOTAS (thanks eisberg1977!).
    • Changed default setting for gamepad mode to be "Only for controllers".
    • Removed hull damage on collisions until the auto pilot has learned to fly around things!
    • Fixed suspense music still playing even if all nearby enemies have been destroyed.
    • Fixed player-owned ship icons that are underneath player-owned station icons getting selection priority.
    • Fixed player ships assigned to stations not trading in some cases.
    • Fixed the movement of newly assigned managers to the managers office.
    • Fixed manager's office on player stations not being accessible if there is no manager.
    • Fixed crew re-assignment in certain cases (e.g. from M ship to docked S ship).
    • Fixed assigning of crew in the back of your ship.
    • Fixed being able to assign crew as black marketeers.
    • Fixed cash exploit involving hallucinogenics and hard drugs!
    • Fixed too many Split characters appearing as pilots and managers.
    • Fixed not being able to Comm managers of player-owned stations via the info menu.
    • Fixed exploit allowing Comm with all known ships regardless of location (increased Comm range to compensate).
    • Fixed repair prices being inversely proportional to the amount of damage.
    • Fixed mass traffic being damaged in hazardous regions.
    • Fixed Bring Item missions.
    • Fixed some unlocalised text.
    • Fixed excessively loud repair lasers.
    • Fixed certain asteroids not displaying the correct name.
    • Fixed mirrored logos on small argon fighters.
    • Fixed highway adsigns clipping into opposite lane.
    • Fixed high and medium graphics qualities being identical.
    • Fixed graphics quality presets not changing texture quality and SSR option.
    • Fixed black screen after setting controller sensitivity to zero.
    • Fixed possible freeze involving ships repeatedly recalling subordinates who are unable to dock.
    • Fixed several other causes of rare crashes.

    Így hamar elérjük a 2.0-t
  • kisiku
    #719
    Valami nem stimmel. Enyém, van rajta valaki, de nekem azt mondja hogy docking denied. Jó, akkor kimegyek a rendszerből és távindítok egy foglalást vagy mi a tököm? Miért ilyen szar már megint ez a játék?
  • kisiku
    #718
    Várjál, kiszálltam az űrruhába és elkezdtem körülötte én is keringeni, egyszer csak az enyém lett, pedig semmit nem csináltam. Most azt mondja hogy docking denied. Megpróbálok hajóval rádokkolni, mert van rajta hely.
  • Jóózsf István #717
    IS -OOS ha érted mire gondolok! Hagyd magára. Menj minél messzebb. Legjobb, ha a szektorban sem vagy!!!!

    Van SETA-m! Már csak a fluxus kondenzátor hiányzott, amikor egy xenon állomás mellett lődöztem a kis konzumer hajókat kikapcsolódásképp. Épp gondoltam; "mekkora zsiráfság lenne ha az egyik dobná..." ÉS TESSÉK!!! Életemben nem örültem még ennyire semminek. (De.)

    Tíz záras kincsesláda valakinek? Ha találkoztok egyel, akkor olyan hajóval menjetek neki amivel precízen lehet célozni. Mint az Elite. Fontos, hogy középen minél közelebb legyen puskája a pilótához. Diszkóveri nem jó!!!
  • kisiku
    #716
    Pista, hogy a tökömbe kell Claimolni vagy foglalni hajót?
    Találtam egy tök üres neutral Teladi Osprey-t- Ez egy Fregatt. Odaállok mellé, van Marine-om, és szkennelés után rányomok a Claim-ra. Erre kiugrik egy Marine és elkezd a célpont hajó körül keringeni. De nem száll le rá, semmi, csak ott röpköd.
    Rányomok még egyszer, kirepül még egy, de az is csak köröz.
    A Tutorial azt mondja, hogy a Board parancsra nyomjak, de olyan nincs. Ez egy üres hajó, megmutatom.Az első kép kicsit szánalmas és vicces:



    Na itt van. Mi a faszomat kell csinálni? Vagy ez is bugos?

  • goyo2
    #715
    Kicsit toltam ma is. Vettem a gépre egy Trade Extensiont, de olyan béna vagyok, hogy nem jöttem rá mire jó.
    A rebirthben volt egy Trade Offer, meg valami best trade vagy mi. Olyant itt nem találtam.

    Az X3-ban is tudtam mire jó.

    Az a baj, hogy nem tudom hogy X3 vagy rebirth stilusban keressek valamit.

    Egyenlőre felfedezgetek, és keresem a jó trade lehetőséget, de eddig csak bevásároltam egy nagy kupac EC-t, de eladni még nem sikerült mindet jó áron.

    Mindenesetre jól elvagyok. Eddig a legjobb credit kereseti lehetőségem a kristály gyűjtés.
  • Jóózsf István #714
    Liberator:
    Claim ten ships.
    Már ennyi lenne? Persze, ki számolja?!?

    Annyi teendőm lenne a játékban, hogy azt sem tudom hova kapjak. Sokszor kerülök olyan helyzetbe, hogy "jaaaaaa! Igeeen! Arra akartam menni, hogy felfedezzem azt a területet:"
    És ez kivételesen nem az öregség jele! (De egy kicsit.)
  • kisiku
    #713
    Mivel lefagyott, ezért írok.
    Tehát, küldetést reputációtól függően kapsz, mint a Rebirth-ben. Minél magasabb, annál többet kapsz.
    Kapcsolj scan mode-ba és kezdd el az állomások szkennelését. Bizonyos helyeken fogsz hallani sistergést. A sistergés jelforrást jelent. Ha hallás után megtalálod, akkor kétféle jelforrást találhatsz.
    Az egyik piros és villog, ez vagy valami kedvezményt jelent az állomáson vagy "üzleti tippet" vagy blueprint-et találsz, állomás építéshez.
    Ha "csillagszóró" típusút találsz, akkor az küldetést jelent. Állj meg benne, várj pár másodpercet, majd kommunikálj.
    Egy idő után a térképen is megjelennek az X-Rebirth-ben megszokott ikonok: Táska, villanykörte,halálfej,stb. Ezek a küldetés típusokat mutatják.
  • tomonor
    #712
    A missziókat keresni is kell ám, radar távon belül kell lenni az állomásoknak, hogy lásd is, ha van valami.

    A saját hajóid travel mód hiánya Squad-ban valószínűleg hiba, névlegesen, hogy átemelték Rebirth-ből a squad rendszert, ahol nem volt a kis hajóknak hosszútávú boostja.
  • goyo2
    #711
    A Mission Offer gomb megvan, de mindig üres.
    Mellesleg jó lett volna ha a többi hajót nem Rebirth-ösen hanem X3-as módban lehetne irányitrani.
    A Mercurim jön utánam, de persze nem travel speed-el. Hova is siessen...
  • tomonor
    #710
    Térkép, bal oldalt középtájt az egyik gomb "Mission offers". Ha van a térségbe küldetés, akkor klikk rá, és Briefing vagy Accept mission.

    A küldetések az állomásokon jelennek meg, így azokra kattintva is felveheted őket.
  • kisiku
    #709
    Ehhez még türelmet kérek.

    De annyit mondhatok, hogy lesz és sietek vele. De megszívtam ezzel a teherhajókázással. Olyan lassú és még nincs SETA-m.
  • goyo2
    #708
    Hogy a fenébe tudok felvenni küldiket? Segitsen valaki, mert kiugrok az űrbe egy szál gyatyában.
  • Micsu
    #707
    sztem mindenki várja a kisikus leírást :D
  • tomonor
    #706
    Még nem próbáltam, de guglizás ezt dobja: Selling Ship – to sell a ship just open the map and then select the ship you want to sell. then you need to right click on a shipyard or wharf and finally select sell ship from the menu.
  • kisiku
    #705
    Arra én is kíváncsi lennék, hogy hol lehet hajót eladni. A shipyard-on nincs ilyen opció, sőt a Wharf-ban sem. Csak vétel és upgrade van.
  • mindero
    #704
    Olyan ronda ez a hexagonális térkép.
    Nem tudom megszokni egyszerűen, vagy legyen négyzetrács vagy legyen amorf de ez honnan jön a játékokba? Rosszul vagyok akárhányszor meglátom.
  • Jóózsf István #703
    Ezt csak nagyon halkan szeretném kérdezni: Hogyan tudok eladni egy hajót? Gyűlnek. Hiába. Ingyen hajót nem tudok otthagyni!
  • tomonor
    #702
    Nem a te hibád, én is csak azért tudom, mert a streameket vagy 20szor megnéztem az elmúlt hónapokban és ott mutogatták. Bár a tutorialt kihagytam, le merem fogadni, hogy nincs rendesen elmagyarázva.
  • Caliph
    #701
    ott a listán rákattansz a hajóra,amit npc irányít,aztán a térképen jobb klikk és a feljövő menüből választhatod is a menj ide,bányássz itt ezt,stb
  • goyo2
    #700
    Miután betettem a squadba megjelentek ezek. Köszi.
  • kisiku
    #699
    1. Map
    2. Properties owned
    3. Jobb katt a hajón, majd a legördülő listában vannak az elérhető dolgok.

    Vagy kirepültök mindketten az űrbe, hajó kijelöl, F gomb és ott lesznek az elérhető dolgok.




  • goyo2
    #698
    Lehet nem is jo helyen keresem. Én ugy probaltam, hogy talk... majd ott.
  • goyo2
    #697
    Nekem nincs semmi. Csak ki tudom rúgni, meg elköszönni. Lehet valami debilt sikerült felvennem?
  • kisiku
    #696
    Join my squad... először.
    Aztán követ téged.
    Majd van ott olyan hogy "Default Roles" én beállítottam Defence-re, és akkor engem kísér és véd. De olyat még én sem nagyon találtam, hogy "Go to..." menj valahová. Olyan van, hogy "Dock at where i am", azaz dokkolj be te is oda, ahol én vagyok vagy ilyesmi.
  • goyo2
    #695
    Béreltem egy kapitányt, de nem tudom utasítani ezt a majmot, hogy menjen már valamerre. Igazából semmit nem tud, csak ölbe tett kézzel ülni, és ha felállítom, akkor rááll ez a majom a székre. :-)
    Ja és ha én meg leülök akkor az ülepe az arcomban :-)


    Utoljára szerkesztette: goyo2, 2018.12.03. 10:04:53
  • kisiku
    #694
    Hű a mindenit! Csak most olvasom :)
    A sistergő pontot én nem lőttem, csak odamentem. Mint amikor szkennelsz, elég csak beleállni és várni, amíg dekódol/vagy üzenetet küld stb-t. Most rá fogok menni egy kicsit erre a foglalgatásra, mert van egy frakció, ami valamiért rosszban akar lenni velem, ez a Scale Plate Pact, úgyhogy ezeket fogom támadni, illetve ezek hajóit fogom elvenni.
    Jó dolog a kereskedés, csak lassú.Úgy értem a hajó lassú. Már 3 alkatrész megvan a SETA-ból, még egyet kell szereznem és akkor megépítem és vélhetően gyorsabb lesz.

    Ja, Khaak hajókat kell lőni, és azok dobják a SETA alkatrészeket.