6822
Egosoft X4
  • TokraFan
    #578
    X4 OST (full album) Youtube!
  • TokraFan
    #577
    Na megvettem én is, nem bírtam ki. Láttam annyit, hogy be mertem vállalni. Ha nagyon nagy gáz lenne valamiért, akkor is van 2 órán belül refund lehetőség, de a látottak alapján nem hiszem, hogy erre sor kerül.
  • Jóózsf István #576
    A Gőz áruházi oldalán 1 napot ír a megjelenésig. Ha átváltok a gyűjtői kiadásra, akkor "csak" 21 órát. Mégis ellógok koradélután a melóból! :-)

    Ahogy nézegetem ezeket a videjjókat, azt a következtetést kellett levonnom, hogy szinte csak ízlés dolga, hogy milyen hajót vesz az ember, természetesen kategórián belül, mert ugyanazok a szerelékek kerülnek rájuk. Ugyanabból a kollekcióból választhatunk hajtóművet, pajzsot, fegyvert. Értelem szerűen azok értékei adják meg a hajó sebességét, etc.
    Talán olyan eltérések lesznek, ahogy egyiknek nagyobb a raktere a másiknál. Azt is észrevettem, hogy minden hajóra lehet fogadni személyzetet, amit el lehet osztani fenntartás és tengerészgyalogság között (amit konkrétan tudok, hogy egy Teladi teherhajónál ("L" osztály) 107 fő, de amivel kezdte az ember a játékot "S" Elit...(?) arra is lehetett két főt fogadni (?!??!????)
    De vajon minek?

    Egyik félelmemről kiderült, hogy alaptalan. Nevezetesen nem voltak restek és került bele annyi újítás, hogy nem csak egy újabb bőrt húztak le a rókáról!
  • kisiku
    #575
    Egyetértünk, jövőre én is megyek vissza Kenyába, aztán meg már nem hiszem hogy túl sok időm lesz játszani vele. Ha meg ott maradok...áh ez egyelőre csak egy B terv az életemre.
    Úgyhogy most egy darabig játszom, hogy teljen az idő, meg hogy eltereljem a gondolataimat, aztán meglátjuk. Jövőre betöltöm a 40-et. Ideje felnőni
  • RJoco
    #574
    De holnap már csak azok fognak írni, akik nem vették meg és kíváncsiak, hogy milyen is, mert már tűkön ülnek, hogy megvehetik e vagy sem.
    Akik meg megvették, napokig ide sem néznek, mert úgy belemerültek a játékba (legalábbis nagyon remélem, hogy ilyen lesz és nem az ellenkezője, hogy az elérést követő fél órában már jön is az első lehúzós hsz).
    Nekem most várólistára került, mert március végén buliba megyek és tegnap sokat kellett kifizetnem a szállásra és jegyekre.
  • TokraFan
    #573
    Nem bírjuk.
    Főleg, ha ilyen agyhalottak játszanak vele. Belenéztem megint az István által linkelt landolásos részbe, hát fenomenális. Percekig keresgéli, hova kell leszállni, amikor egy láthatóan faék egyszerű és kiváló guidance rendszer van a játékban, ami egyértelműen mutatja, hova kell landolni. Ott villog az orra előtt a leszállófény, mutatja még a hajót is holografikusan, hogy "ide kell leszállni te szerencsétlen", erre nem leszáll az állomás másik végében lévő piros leszállópadra, aztán értetlenkedik, hogy mi a gond...? Parádés tényleg.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2018.11.29. 15:02:10
  • Hexex86 #572
    Értem. Nem baj, ha nem egy egész csillagflottát pusztít ki az ember az elején. xD Nem zavar a nyugis játékmenet. Sokan dicsérték az X sorozatot és kíváncsivá tett ez az új rész.
  • kisiku
    #571
    25 új hozzászólás itt? Mi van, megjelent?
    Holnap jelenik meg, bírjuk már ki.
  • tomonor
    #570
    Az a gond, hogy ez alapvetőleg egy vérbeli sandbox széria, tehát "Csinálj, amit jónak látsz, mi megadjuk rá a lehetőséget" eszmével készül. Így nincs pontos ütemterv a játék részéről, hogy merre tereljen, bemutatni is hosszadalmasabb, ráadásul a streambe nem volt cheat, tehát annyit tudott mutatni a csávó, amennyi lehetősége volt a kezdetben: missziókat csinálni.

    Ez egy hosszú távú játék és ritkább az izgalom benne.
  • TokraFan
    #569
    Nem azzal volt bajom, hogy el volt veszve a világban (bár illett volna kicsit elmélyedni a témában szvsz, ha már fizetnek neki érte), hanem az, hogy alapvető bénaságokat csinált, aminek semmi köze ahhoz, hogy játszott-e korábban X-el vagy sem. Pl. amit írtam is, amikor szkennelni kellett a hajót, de még arra sem volt képes, hogy elegánsan rárepüljön, tartva a távolságot, majd szépen nyomjon egy scan-t. Eleve alap dolog, hogy ilyenkor megnézem a beállításokban az adott funkcióhoz rendelt hotkey-t, mert nyilván nem lehet úgy szkennelni, hogy az egyik kezem a gázon, a másik a joy-on, közben tartani kéne a sebességet és a távolságot, majd egy harmadik kézzel az egérrel menükből kiválasztva szkennelni. Elite-ben sem így csinálja, gondolom. Aztán ebből az lett, hogy percekig bénázott vele, hol lemaradva a hajótól ami miatt a szkenner hatótávján kívül került és nem értette, miért nem aktív a scan menüpont, aztán meg full gáz, és szinte belerohant a hajóba...
    Ezt nézni mentális kínzással volt egyenértékű, és én nem gondolom, hogy ez azért volt, mert konkrétan az X-eket nem ismeri. Bármilyen szimulátorban az elős dolog amit meg kell tenni, hogy az irányítást, a vezérlőket belőjük, és az adott feladathoz megnézzük, milyen hotkey-ekre lesz szükség és azt -jobb esetben-, rátesszük a joy-ra, hogy ne kelljen randon menükben turkálni már élesben.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2018.11.29. 13:20:20
  • TokraFan
    #568
    "A manuális dokkolás fetisiszták kiélhetik perverzióikat!"

    Én üdvözlöm a lehetőséget, végre nem egy ikonra kell kattintani a leszálláshoz. De a videókat elnézve, ezen még lesz mit javítani, mert a hajó mozgása landoláskor jelenleg egy féltéglához hasonlatos. NUlla tehetetlenségi erő/nyomaték, gyakorlatilag elmozdítja a vezérlőt, a gép pedig X pixelt halad XYZ irányba, majd gázlevételkor azonnal megáll, egyetlen pixelnyi "túlfutás", imbolygás, billegés, csúszás nincsen. Mintha egy kurzort mozgatna az ember. Látszik egyébként, hogy sokat "merítettek" az Elite-ből, ami nem feltétlenül baj, de ezzel még kezdeni kéne valamit, mert így eléggé kiábrándító a landolás. De legalább már van!
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2018.11.29. 13:06:53
  • Hexex86 #567
    Köszönöm az infót! Kicsit olyan áthallása van az egésznek mintha a Mount&Blade lenne sci-fibe átültetve. Lehet meglesem.
  • Caliph
    #566
    Az x egy birodalom építős fajta,kezdessz egy kis vadásszal,küldizel , aztán vehetsz egy szállítót,bele legénységet,és küldheted kereskedni,míg te csinálsz amit akarsz. a kövi szint a saját űrállomás építése,termelő modulokkal bányász hajókkal,feldolgozó egységekkel .... az endgame már saját flottáról szól,csatahajókkal stb.Vagy kereskedő hajó helyett veszel egy kisebb rombolót és az ellenséges frakció kereskedő hajóit fosztogathatod,akár el is foglalhatod. kezed nincs megkötve arra mész amerre akarsz. Általában egy rövid kampány mód szokott lenni,ami szinte mindent megmutat hogy kell,bemutatja a helyszíneket,körít hozzá egy sztorit aztán a végén free to playben elengedi a kezed hogy éld a világod.
    Több frakció,kereskedelem diplomácia. Az előző részhez képest most te is bármilyen hajót irányíthatsz,felszerelhetsz. röviden ennyi lenne,hosszabban meg próbáld ki,több óra játékidő alaphangon.
    Az előző rész elég bugosan érkezett sajnos,de nem engedték el,szépen játszhatóra javítottak mindent + ajándék dlc toltak hozzá. pénteken jelenik meg,meglátjuk itt mi lesz a helyzet.
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2018.11.29. 10:26:01
  • PiszkosFred
    #565
    Az ketsegtelen, hogy kereste, mi merre hany meter. De ez miert az o hibaja, miert nem az EGO-e? Marmint, valoszinuleg hetvegen en is ugyanugy fogok pislogni es nezni, hogy "nabaszkimost akkor hogy?", ahogy o tette tegnap, tobb evnyi Elite/SC/egyeb space sim utan beulve az X4 pilotafulkejebe. Mert az oke, hogy par ember jatszik mai napig a X3-mal, es nagyon sok minden ismeros lesz neki azonnal, de a tobbsegnek kell majd kis ido, mire belerazodik. Nekem biztos.

    Ha "mutassunk mindent" PR streamet akart volna az EGO, akkor erdemes lett volna egy fejlesztoi streamet csinalni egyik devvel, aki szepen vegigmutat mindent. Biztos, hogy informativabb lett volna. Bar mondom, szamomra pont ez volt a meggyozo, hogy kvazi viszontlattam "magamat" (nyilvan a fasorban sem vagyok Obsidian kollegahoz kepest) :)

  • Hexex86 #564
    Néztem én is a stream-et. Abból nem sok minden jött le a játékról. Mondjuk nem ismerem annyira az X univerzumot, de nem volt semmi érdekfeszítő amit mutogatott. Miben lesz ez másabb mint a mostani "űrszim" játékok? Hozzáteszem szeretem a témát és a játékokat is csak nekem elég semmilyennek tűnt.
    Utoljára szerkesztette: Hexex86, 2018.11.29. 09:06:45
  • tomonor
    #563
    Nem az a gond, hogy nem jó youtuber. Lehet, hogy a videókon nagyon jól adja elő az anyagát.

    Viszont most X4 esetében teljesen el volt veszve az X világában. Csak a nagyon alapokat tudta összehasonlításképpen megemlíteni és azt is az X3AP-ból. Ráadásul olyan alapvető funkciókon akadt fent és tökölt rajta több 10 percig, mint a tutorial elvégzése, vagy a landolás.

    Ehhez a streamhez egy olyan youtuber kellett volna, mint mondjuk Metalvenom (vagy akárki), akiről köztudott, hogy van több évnyi tapasztalata több X játékkal és angol anyanyelvű, de legalábbis nem veszlik el a játék fikcionális nyelvezetében.

    Komolyan, akkora információ áradatot lehetett volna átadni ezzel a streammel, végigmutogatni a hajókat amiket talál, esetleg kipróbálni néhány komolyabb fícsört a játékból, de neeeem. Repkedjünk véletlenszerűen miközben 5 percenként ismételgetem, hogy Intel Core i7-en játszok.
  • Jóózsf István #562
    A manuális dokkolás fetisiszták kiélhetik perverzióikat!
  • PiszkosFred
    #561
    Ket youtubert kovetek es nezek folyamatosan evek ota - o az egyik. Nagyon kedvelem, nem tartom balfeknek, ellentetben a tobbi felhypeolt sztarocskaval, akik.... hagyjuk. Izlesek es pofonok.

    Az ESO elerte a celjat ez esetben, en speciel pont a tegnapi streamje miatt rendeltem elo a humblin a jatekot (ott volt kedvezmenyem), egyebkent nem akartam csak majd jovore valamikor, az elso 4-5 hibajavito patch utan :)
  • Jóózsf István #560
    "A játék feloldásáig körülbelül 1 nap és 12 óra van hátra." Na az beb...na! Ete hatra? Már egy hónapja szóltam bent a gyárban, hogy max délig maradok! Mi a szart csinálok estig?

    Hogy a bánatba fordulhat elő, hogy két olyan ember készít béta gémpléj videókat, akik szemmel láthatóan soha semmilyen X játékkal nem játszottak és/vagy debilisek? Gondoltam; Megtudok néhány dolgot aminek úgyis utána kell járnom és talán megspórolok néhány perc játékidőt. De képtelen vagyok 5-6 percél tovább nézni őket, mert agyvérzést, agylobbot, agyérgörcsöt, agyhúgykövet, idegrohamot, etc. kapok.
    Azt viszont látom, hogy kicsit belepancsoltak az irányításba, ami ránézésre nem igazán jött be, de talán majd holnap este...
  • TokraFan
    #559
    Találtam egy másik gameplay videót. Sajnos orosz, egy szót sem értek az egészből.
  • TokraFan
    #558
    Szerintem azért, mert az Elite Dangerous kapcsán ő az egyik "csúcs" youtuber. Elég sokan nézik az űrszimesek a csatornáját, de sosem értettem miért. Totál gáz a csávó, játszani nem tud, hidegrázást kapok attól is, ahogy beszél. Az Ego-nak gondolom az volt a célja, hogy célzott közönséghez jusson el a stream, de nem számoltak azzal, mekkora balfék ez a szerencsétlen.

    Mindegy, a játék ezzel együtt úgy tűnik, nagyon jó lesz!
  • tomonor
    #557
    Nem értem miért ennek a csávónak adták a játékot. Felfőtt az agyvizem miközben néztem.
  • TokraFan
    #556
    Na, eddig bírtam nézni a szerencsétlenkedését. Végre szkennelte a hajót ami a küldetés volt, de bill/egér kombóval játszik ezért képtelen finom gázvezérlésre és manőverekre, így aztán vagy lemaradt a hajótól, vagy kis híján nekirohant...katasztrófa. Na mindegy, szombaton már lésznek rendes gameplay-ek is, hozzáértők kezében.

    Konklúzió: A játék nagyon szép, hangulatos, összességében amit ebből a bénázásból ki lehetett venni, annak alapján végre megcsinálták amit vártam!! A térkép egyszerűen szuper, és végre megvan az X3 hangulat!!!!!
    Jövő héten nem dolgozom, azt hiszem...
  • TokraFan
    #555
    A küldetés rendszer elég érdekes egyelőre, 25perce kapuról-kapura viszi a guidance, de ezen kívül semmi nem történik. X3-ban is volt ilyen...
  • TokraFan
    #554
    Rohadt jó ahogy kiszállt a hajóból! Van egy hangulata...SC kicsiben. :-D
  • TokraFan
    #553
    Értem köszönöm!

    Nézem a stream-et, eszméletlen jól néz ki! Edding inkább X3, mint XR, ahogy nézem. A csövek sem zavaróak így, egész jól oldották meg szerencsére.

    Csak kár, hogy nem hivatalos Ego stream, Obsidiantól hidegrázást kapok, ráadásul játszani se nagyon tud. Most is ahogy "landol"...Na mindegy.

    A landolásnál egyébként szinte nem volt flight model, ezen még lehetne csiszolni majd, mert így darab tégla érzetet kelt a hajó. A térkép ultra jó lett! Kezd viszketni a kezem a buy gombon...
  • tomonor
    #552
    Nem. Más rendszer lesz. Telket tudsz majd venni, ahova építhetsz. Esetleg ha elpusztítasz egy állomást, lehet hogy annak a telkét is megveheted.
  • Pares
    #551
    A térkép is elképesztően jól néz ki
  • Caliph
    #550
    és no loading screen :D
  • Pares
    #549
    Wow, brutál jól néz ki. WORMHOLES
  • Caliph
    #548
    https://www.twitch.tv/obsidianant

    x4 live
    Pre-Launch Gameplay Preview Livestream

    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2018.11.28. 22:28:11
  • TokraFan
    #547
    Arról nem tudtok valamit, hogy lesz-e szektor takeover-re lehetőség? Ezt az X3-ból hiányoltam, mégha nem is az a játék lényege, hogy rendszereket foglaljunk el, azért néha jól esett volna, ha egy ellenséges szektor kitisztítása után nem spawnol vissza minden egyes hajó, amit kiirtottam. Bár volt erre mod, de nem volt tökéletes.
  • tomonor
    #546
    X4 Stream
  • kisiku
    #545
    Kösz.Ja, én úgy szedtem ki anno a Home of Light bizonyos zenéit, hogy Adobe Auditionba állítottam be felvételhez a hang kimenetet, majd játék betölt, mindent lehalkítottam, csak a zene maradt és felvettem, majd tisztítottam és megvágtam.
  • tomonor
    #544
    Hát nem fogom az egészet, de tegnap felraktam már kettőt. Az a gond, hogy spotify-ról csak úgy tudom őket letölteni, hogy számonként végigjátszom az egész listát, miközben audacity-vel rögzítem. De van apple musicon és google play-en is elvileg.
  • kisiku
    #543
    Nem tudod a youtube csatornádra is felrakni? Mert lusta vagyok még egy fos programot felrakni, csak hogy hallgathassam. Meg minek ez a spotify?
  • kisiku
    #542
    De jó, kösz!
  • Jóózsf István #541
    Tényleg! A kép alapján jóval nagyobb hajónak gondoltam volna. Simán kinéztem belőle még akár egy XL osztályt is!
  • tomonor
    #540
    !!!FRISS!!!

    Az egész X4 Soundtrack Alexei Zakharov-tól
    Utoljára szerkesztette: tomonor, 2018.11.27. 22:36:37
  • tomonor
    #539
    Ez egy bányász hajó, az Argon Drill. X Rebirth-ben Nudung-ként szerepelt, annyi különbséggel, hogy felül volt a hídja, nem pedig alul egy kis pilótafülke.