6884
Egosoft X4
  • tomonor
    #760
    Van, viszont a HUD fele eltűnik, szóval mégsem annyira pöpec.
  • TokraFan
    #759
    Egy szimulátort kölső nézetből? Persze szokás kérdése...De az inkább arcade módi.
  • silverchain
    #758
    Jól láttam a videókon, hogy itt már van olyan külső nézetes irányítás (mint anno a Freelancer-ben volt), és használható? Mert akkor eljött a folyatatás ideje:)
  • goyo2
    #757
    Akkor ez nem is a HQ lesz amiről írogatunk?
  • Jóózsf István #756
    Nem akarok vad dolgokat mondani, de mintha az építkezést is finanszírozná a boron liba! Mint ahogy a hajóra is adott pénzt!
  • kisiku
    #755
    Én túl vagyok rajta. Távvezérléssel odaküldtem, ahogy elkezdett magyarázni, kirúgtam a pilótát. Eztán kimentem a rendszerből is, de nem történt semmi, ezért visszamentem és láss csodát, nem haltam meg az Observation Point-nál.

    A következő feladat:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Majd miután megjelenik ott egy Unknown Station, ami a tiéd lesz, azt kell majd felépíteni, de ehhez lóvé kell és ha jól látom, Builder - ami gondolom a CV - kell, meg tervrajzok. Jó, innen folytatom.



    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2018.12.04. 19:42:23
  • Pingyóka
    #754
    Sziasztok,
    Ehhez a küldihez vettem egy feláldozható hajót,átadtam neki a 3 db anitmattert, squadba csatlakoztunk és én kb 10km-ről odaküldtem az observation pontra (fly to),ahogy beindult a szöveg még messzebbre el is mentem.Menetközben azért jöttek pirosak azokat le kell szedni,mert rámennek az áldozati hajóra.
  • kisiku
    #753
    Na akkor meg sem kérdezem...ezek szerint nem én vagyok a hülye. Ötödször halok meg...
    Tehát odajön a hajó, elmegyek 6 km-re, az Observation pontra, meghalok. Elmegyek 15 km-re, meghalok. Elmentem 40 km-re, meghaltam...tipikus Egosoft-os plot...De nem igaz hogy nem tanultak ebből. Akkor minek raknak bele plot-ot, ha nem tudják normálisan megcsinálni?
  • goyo2
    #752
    Néztem egy videót a HQ küldetésről. Kellett építeni rá egy dockot. Szépen írta, hogy melyik hajó mit visz az építkezéshez.
    Ezt rohadtul hiányoltam a Rebirthből.
    Utoljára szerkesztette: goyo2, 2018.12.04. 18:53:16
  • 3lm0
    #751
    Az antimatteres küldit youtube-on a srác full távirányítással oldotta meg. Elküldött egy scoutot bevásárolni, utána a kijelölt helyre, majd kirúgta a pilótát, és lőn sikerült a kísérlet, átkerült a téridőből egy állomás (vagy annak az alapja)
  • tomonor
    #750
    Mindeközben az Egosoft hivatalos fórumán egy jó kis faji vita alakult ki :D

    Mármint, hogy a játék túl "diverse", utalva a raszta néger NPC-ékre.
  • kisiku
    #749
    Én csak akkor látom, ha ott vagyok mellette vagy a közelben. De másik rendszerben nem látod az árakat, hacsak nincs műholdad. Különben meg mire lenne való?
  • Jóózsf István #748
    Ööööööö. Ez így ebben a formában nem igaz! Én látom az állomások árait, sőt! A legjobbakat látom ahogy a tanító módban is vagyon...
    Folytasd tovább "plotot" Viku, mert a teleportáláshoz arra vezet az út!
  • Caliph
    #747
    ok,köszi,akkor satelit vásárlásra fel :D de nézegetem a modokat,már van szektor satelit meg autoscanner is a lustábbaknak:D
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2018.12.04. 14:33:47
  • kisiku
    #746
    Figyu, ez nem Rebirth, ez megint X3. Tehát, szatellit kell, azaz műhód! Le kell rakni a műholdakat az állomások közelébe, hogy lásd az árakat. A normál műhold olcsó, az Advanced az drága, de gondolom nagyobb a "térereje" is.

    Magyarán, hogy lássuk az állomások árait, vigyünk egy rakás műholdat magunkkal és dobjuk ki őket a közelben minden olyan helyen ahol űrélomások vannak. Ha jól emlékszem ugyanez volt az X3-ban is. A Ribörszben fel kellett fogadni egy valakit, aki a minigame után segített készen tartani.
  • kisiku
    #745
    Köszönöm, majd otthonról, itt most nem hagynak békén, mert munkával zaklatnak
  • goyo2
    #744
    Na, köszi a tippeket. Most van két bányász hajóm, megadtam hogy default viselkedés: Automine.
    És magától el is adja a cuccokat.
  • Caliph
    #743
    én is kb ott tartok :) amint felveszed a cellákat
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    rádszállnak a kalózok,jönnek mit légy a sz@rra,aztán ha saját hajóval csinálod az fel is robban :D szal venned kell egy olcsó kis hajót , arra a cellákat mert biza fel fog robbanni :D aztán vissza az eredeti hajóra ha nem lőnek szét addig. aztán elvileg majd ami megjelenik később az lesz a bázisod,láttam youtube videót hogy arra építkezett a srác,de nem is néztem tovább,majd én :D
  • Caliph
    #742
    ezt az állomás szkennelést nem lehet kilőni sehogy? próbáltam kicsit máshogy is,csalással adtam magamnak pénzt,vettem egy felszerelt scoutot mondtam neki hogy explore de nem sokat csinált,vagy elállítottam valamit vagy csak megálmodtam hogy milyen jó is lenne ha két három scout járná a szektorokot és felfedezné meg szkennelgetné nekünk az állomásokat... :D

    Mert elvileg szkennelni kell hogy lássuk mi kell neki/mit ad el stb
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2018.12.04. 14:04:00
  • kisiku
    #741
    A sztorit nem nyomom tovább, lehet, hogy az a baj? Jó, akkor folytatom. Ott tartok, hogy vigyek hajót Antimatter Cell-el, és aztán ott abbahagytam, mert lóvé kellett. Valszeg ez a baj.

    Csak most nem hagynak játszani (!), meg feltartanak munkával (!) , és az állandó Alt+Tab-ozás idegesítő, de mindjárt megnézem Pistám.
  • Jóózsf István #740
    Nem kell annyit bíbelődni, Elég, ha megkeresed hol adnak az ércért legtöbbet... arra az állomásra nyomsz egy jobbost, kereskedés és az árulista felett kiválaszthatod melyik hajóval akarsz bizniszelni. a többi már egyértelmű!

    Az előző jücsübbel kapcsolatban: FAKK, fakk, fakk és fakk. Már vagy nyolc mellett mentem el, mert nem tudtam mire való. De az emberünk sem volt a helyzet magaslatán, mert nem tudta, hogy a BEKKSZPÉSZ az űrruhánál is működik!!! A másik meg az, hogy nem szétlőni kell a hibás részt, ha nem szkennelni!!!
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A boron csajszinak ehhez is köze van. Megbíz minket, hogy nyissunk ki 28 darabot. És mégegyszer FAKKKKK!
  • Caliph
    #739
    bányászat: vettem egy tök alap kis méretű bányászhajót,minimum presettel. Itt már eltoltam mert bányász hajóra a minimum preset nem rak bányász lézert :D szal oda kell figyelni. (softvereknél is érdemes körülnézni,pl egy kereskedő hajó trade softver nélkül szerintem nem fog kereskedni de ott még nem tartok,javítsatok ki ha mégis)
    Bányász hajó szépen dolgozik,térkép nézetben kijelölöm a hajót,majd a térképen jobb klikk hogy bányássz itt oret,és szépen elvan,ha megtelt szól. egyelőre itt tartok.

    A teli bányászhajót valahogy lehet üríteni,valahol láttam jettison vagy drob cargo parancsot is...
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2018.12.04. 12:48:49
  • Jóózsf István #738
  • Jóózsf István #737
    Apropó! Játszik itt valaki térbeli hanggal? 5.1, - 4.1, - 4.0 etc.
    Nálam felcserélődött az elöl és a hátul. A jobb és bal csatorna hibátlan, de a szkennelésnél a csillagszórózaj hátulról jön. Ha hátatfordítok neki, akkor elölről!!! Ha leváltom a pilótámat, vagy csak simán találkozom valakivel az "utcán" akkor is a hátam mögül jön a köszönése!
    Nem őröltem meg (ennyire). Mindent kizártam nálam!

    Tomonor! Ha szépen megkérlek felveted helyettem ezt az ego fórumon. Hátha szebben el tudod magyarázni!?!?! (Lécciléccilécci!)
  • Jóózsf István #736
    Viku! Nekem gyanús vagy! Hogy-hogy nem tudsz beszállni? Az az teleportálni? Egyáltalán? Kicsit se?
    Beszéltél a Boron csajszival? Mond neked az valamit, hogy: Plélyer Hákú?
    Nálam a teherhajók (3) Autótrédelnek! A bányászhajók (2) meg szólnak, ha megteltek és akkor manuálisan ürítem őket. Illetve csak az egyik, mert a másikat telebányásztam nividiummal, ami nem kell senkinek!?!?!!??!?!?

    Goyo! A bányászáshoz nem kell képzettség. Nem biztos, hogy jó helyre kattintottál a térképen. Próbáld egy kicsit odébb! Elméletileg a kereskedést jól csináltad. működnie kellett volna. valóban a parancssornál lehet valami bibi; Jobb a hajón, info felül két fül van a jobbosban van a parancssor! Több, mint valószínű, hogy oda ragadt be valami!

    A SETA nem megy együtt az utazósebességgel! Mókás lett volna!

    A küldetések fele hibás. Most épp Argon vs Xenon küldetésláncban vagyok... Az ego fórum tele van hibajelentésekkel! Egyelőre inkább felfedezzetek, vagy piszlicsáré feladatokat vállaljatok.

  • goyo2
    #735
    Arra gondoltam, hogy a kiadható parancsok függenek a crew képzettségétől. Olvastam valahol az ego forumon, hogy van explore parancs csak megfelelő képzettség kell a gyökér pilótánál. És lehet hogy a bányászás is ilyen képzettségfüggő.

    Van MOD ami oránként növeli a crew képzettségét. Nem tettem fel, mert mintha a Mercurim capitánya okosodott volna.

    Az az igazság hogy vannak bugok rendesen, de még igy is van bőven mit felfedezni, megismerni.
    Utoljára szerkesztette: goyo2, 2018.12.04. 10:49:07
  • kisiku
    #734
    Na, akkor kimondhatjuk: semmilyen talált, üresen álló hajó nem használható teljes mértékben.
    Mit jelent ez? Bugos.
    Mit nem tudunk a talált hajóval:
    - Nem tudunk bele átszállni űrruhában. Csak akkor vezethetjük, ha egyazon állomáson van velünk dokkolva és átsétálunk bele.
    - Nem tudunk rádokkolni. Ez az Osprey-re vonatkozik.
    - Nem tudunk vele bányászni. Se opció, se parancs, semmi.
  • kisiku
    #733
    No, azért egy rendes tutorial-t írhattak volna. Pl, hogyan megy a bányászat? A kereskedést meg lehetett volna csinálni táblázatból, mint a Rebirth-ben. itt térképen kell kijelölni, kicsit RTS formában, hogy mit csináljon a hajó. Pl, ha már kommunikálok a hajóval, akkor miért nincs "Trade with.." parancs? Miért kell a térképet buzerálnom?

    Bányászat. Van bányászhajóm. És? És mi a tökömet csináljak? Parancsot nem tudok kiadni, hogy bányássz, te pöcs! Olyan tudok, hogy "Role: Mining". Igen. De nem csinál semmit. Itt állok, kirakva a Resource Probe és semmi. Na akkor átszállok a bányászhajóba és megpróbálom belülről.
    Jó, persze ez a felfedezés öröme.

    Oké, update!

    A talált (Claim-olt) bányászhajóba sem lehet beszállni, tehát ez is megy eladásra.
    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2018.12.04. 10:25:21
  • goyo2
    #732
    Na rájöttem, eladja, csak valamiért kiirja, hogy nem tudott venni. Keresem azt az order queue-t. Multkor megvolt, most nem tudom hol van.
  • goyo2
    #731
    Mondja el nekem valaki mit bénázok.
    Kijelölök egy állomást. Majd Trade. Elhúzom jobbra a csúszkát, hogy eladjam az EC-t. Látszik hogy a hajón levő EC csökken.
    Tehát ez ugye eladás.
    Majd Amikor ez a majom bedokkol, azt irja ki, hogy nem tudott venni. WTF?
  • goyo2
    #730
    Első rendes kereskedésem:
    Mercurinak szolok kmenjen vegyen valamit, majd adja el két szektorral lejjebb.
    Elment, bedokkolt, majd elindult az eladási hely fele. Majd jön az üzenet miután kidokkolt a célállomásról, hogy nem tudta megvenni a cuccot. Akkor mi a f....t vitt el?
  • Kaziking
    #729
    Úgy látom a visszajelzéseitek alapján, ez nem annyira játszhatatlan mint az eddigiek a megjelenéskor. Még várok 2 hetet aztán szerintem megveszem én is. Ha ilyen tempóban javítják addigra fasza lesz :)
  • goyo2
    #728
    Telket venni az űrben. Ja, mert kevés a hely, a végén elfogy. Azért ezt nem vártam.
  • tomonor
    #727
    Kár. Egyelőre a Teladi hajók tetszenek nekem a legjobban.
  • kisiku
    #726
    Na, István, most már tudom, hogy találtál annyi hajót, mert én is találtam. A 2 Osprey után találtam 2 Manoria-t (ezek Mineral Minerek) és 2 Tern-t, ami M-es teherhajó. Megtartottam az egyik bányászt, meg a teherhajókat, így pénzem is van, meg hajóim is, úgyhogy hamarosan elkezdek birodalmat építeni, csak még összekereskedek pár millát. Ha eljutok az űrállomás építésig, szólok.
    Annyit már előre látok, hogy kell majd "telket" venni, mert már látok ilyen küldetést. Vegyek telket és húzzak fel egy 2x5x3 km-es űrállomást, amin ez és ez van, közel 6 millióért cserébe. Mivel a Rebirth-ben sem vállaltam csak egy-két "bér állomás építést" , ezért itt sem nagyon fogok.
  • kisiku
    #725
    Eladtam az Ospreyt, kb 1,2 milláért. 10 perc múlva találtam egy másikat, a helyzet ugyanaz: elfoglalni lehet, használni lehet, de beszállni csak állomáson lehet és dokkolni továbbra sem lehet. Úgyhogy ezt is eladtam, ez is plusz 1,5 milla. Ez így jó, de mégsem jó. Az ilyen bugokat nem veszik észre fejlesztéskor/teszteléskor?
    Nem kéne nekünk jelentkezni teszternek?
  • kisiku
    #724
    Sajnos továbbra sem tudok rádokkolni semmivel sem, viszont lehet irányítani ,lőni, meg mindent. Viszont visszatöltöm és inkább eladom. De útközben találtam Branch Destroyer K-t, azaz Xenon K-t. Ugyanúgy néz ki,mint a Rebirth-ben. Ja és találtam Xenon szektort is, be is mentem. Ki is jöttem. még kisfiú vagyok ehhez.



    Amúgy bugos, írják a Steam fórumon is. Úgyhogy eladom inkább.
  • goyo2
    #723
    Épp térképezgettem fel egy szektor, erre elkezd egy Xenon N abuzálni. Mivel pont egy kis tücsökpöcse fegyverem volt, meguntam a kergetőzést, gondoltam dokkolok az állomásra. Mivel ez a dokk nyitott volt felülről, a kis köcsög elkezdett felülről lőni. Ki is lőtt egy bedokkolt kishajót nem messze tőlem. Bazi jól nézett ki. Szóval a dokk nem menedék.
  • kisiku
    #722
    Most kiléptem, mert frissíteni akarja.
    Én meg frissítem, hogy mi van a Teladi Osprey-el, amit találtam. Tehát miután István javaslatára úgy foglaltam el, hogy közben a rendszerből is kimentem (!), elmentünk közösen egy Wharf-ba, ahol adtam neki fegyvert meg miegymást, meg személyzetet is. Be is tudok ülni és tudom vezetni is. Azt még mindig nem tudom, hogy a lövegekkel hogyan tudok manuálisan lőni, de lehet hogy itt nem is lehet.
    Tehát vezetem, van rajta egy leszállópálya egy darab S-es hajónak. Gondoltam, ha nekem nem megy, akkor majd távparanccsal menni fog. Sem az Argon Elite, sem a Discoverer nem tud rádokkolni.
    Most kiléptem, hátha a patch javítja. Ha nem, akkor nem szerelem fel, hanem eladom. De az eladás is...most miből állna egy gombot csinálni neki, miért kell a térképen parancsot kiadni a hajónak, hogy dokkoljon eladáshoz? És honnan tudom, hogy mennyit fogok érte kapni?A Rebirth-ben ez olyan normálisan meg volt csinálva...
    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2018.12.03. 20:36:08
  • Amaro
    #721
    " Fixed suspense music still playing even if all nearby enemies have been destroyed"
    Végre megtudom, milyen zenék vannak az X4-ben... ez nagyon kellett, mert olyan idegesítő volt az a monoton borzalom, hogy kilőttem a zenét. Azt hiszem, ez volt utolsó pont ahhoz, hogy az X3 átkerüljön archívba, most már csak X4 lesz. Bugos, hiányos, bosszantó - de élvezet játszani.