X4 - Foundations

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#223
Ez így nagyon jól hangzik. De szerintem jó 2 évig nem fog jönni.

#222
Köszi ezt az alapos összefoglalót. Hasznos volt számomra.

"Azt mondani, hogy nem érdekel a magántitokhoz való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekel a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód." Edward Snowden

#221
Nos, gyűjtögettem közben néhány érdekes információt a játékról innen-onnan. Tudom, hogy ismétlem magam egy korábbi posztomhoz képest, de így egy fél év után teljesebb a kép.

-A legérdekesebbel kezdem: az utazás módszere. Egosoft felismerte, hogy a játékosoknak nem volt nagy kedvence a Highway rendszer a Rebirth-ből. Nem rakják teljesen félre, viszont nem az lesz a húzóereje az utazásnak. Egy rendszerbe valószínűleg csak egy-két Highway lesz, nem lesznek benne értelmetlen kanyarok, melyektől nehezen lehetett nyomon követni a helyeket. Lesz viszont Travel mode, mely lényegében ugyanaz, mint amelyet Rebirth-ben a nagy hajók használtak Highway helyett: felgyorsul a hajó akár 1000 m/s-os sebességre. Ez SETA-val karöltve egyedibb módja lesz az utazásnak s felfedezésnek, mint nézni, hogy melyik metróállomáson kell kiugrani a takonyszerű alagútból.

-Másik érdekesség, amely az utazást érinti, az a Jumpdrive. Vagyis inkább a hiánya. Elvileg egyáltalán nem lesz benne, ugyanis (és logikusan nézve) cseppet az overpowered kategóriába esett a folytonos használata: bármikor tudtál vele teleportálni egész flottákat egy csettintésre, leküzdve a legtöbb kihívást és kockázati faktort. Ami helyette lesz, az sem egy új-keletű találmány az X játékokban, viszont ezúttal fontosabb szerepet kap: a Transporter Device. Ezúttal elvileg akár rendszereken keresztül is teleportálhatod majd magadat a saját hajóidba. Tehát, ha valami éppen történik az egyik tulajdonoddal és személyesen akarod kivitelezni a probléma megoldását, egyszerűen odateleportálsz. Így taktikailag jobban át kellesz gondolni hova helyezed el hajóid/állomásaid, s a rögtönzött erősítésed is csak idővel fog tudni megérkezni.

-Három ismerős faj lesz, amelyeknek nyoma van az új X univerzumban: Argon, Paranid, Teladi. Csavar benne viszont, hogy a Nagy Sötétség óta majdnem mindegyik rendszer saját kormányt épített ki, így lehet, majd építeni a reputációt sok helyen. A Splitek is bent lesznek, mint gyalogos NPC-k, de nem akkora mértékben, hogy akár saját állomásaik legyenek. Boronok technikailag egyelőre megoldhatatlanok, Xenon/Kha'ak több, mint valószínű, hogy lesz, Terranok elvileg nem tartoznak majd a történethez (kivétel a Player Headquarters misszió), így fölösleges őket berakni.

-A játék folytonos lesz, így ha landolsz, egyszerűen kilépsz a hajódból, és máris az űrállomáson vagy (nincs loading screen vagy telemetria váltás).

-Legalább 40 különböző hajó lesz a játékban. Ez így hirtelen nem tűnik soknak, de ha beleszámítjuk, hogy csak 3 fő faj lesz, és ha ebben a számban nincsenek benne a hajómodellek variánsai, akkor egész korrektnek hangzik.

-A hajók 4 méretbeli osztályba vannak besorolva (S-M-L-XL), továbbá 3 funkcionalitási osztály van meghatározva: Fight (harci), Trader (kereskedlmi), és Miner (bányász) osztályok. Ezeknek a funkcionalitási osztályoknak lesznek alosztályai. Fight-ba lesz például Carrier, Bomber, Dogfighter, Scout. A kereskedelmi hajók most is energia/folyékony/szilárd árucikk típusokra vannak osztva.

-Minden hajónak lesz beltere, a nagy hajókat mi is irányíthatjuk a hídjaikról.

-Kapunk egy új, ezúttal nagyszerű 3 dimenziós térképet, mely képes megjeleníteni a hajóinknak kiadott parancsokat, így egy nagy taktikai előrelépésről beszélünk (picit RTS szaga lesz így).

-Az X Rebirth-ben megszokott drónok, egész pontosan az ROV-k (játékos által irányítható drónok) nem lesznek bent a játékban, helyettük visszatérnek a régi vágású NPC drónok.

-Az X Rebirth-ben megszokott állomás-rendszer viszont marad, tehát minden állomást valamely módon szkennelgetnünk kellesz, hogy teljes képet kapjunk a gyártott árucikkekről.

-Kapunk még egy külön hajó specifikáció GUI-t, melyben például fejleszthetjük a hajóinkat, illetve egy állomás szerkesztő GUI-t, melyben megtervezhetjük az állomásainkat modulról modulra.

-Az állomásépítés telek rendszer alapján fog működni. Először az adott rendszer kormányától kellesz vásárolnunk egy telket, ahová építhetjük majd az állomásainkat. Amennyiben az első lépést kihagyjuk, azt a rendszer kormánya nem egészen fogja tolerálni, s meg is támadhatják majd a tulajdonod. Minél beljebb van a telek a rendszer magjához képest, annál drágább lesz. Viszont ezáltal, ha vállaljuk a kockázatot, a kalóz rendszerekben ingyenes lesz egy telket lefoglalni.

-A játék címe az "alapkövekre" referál, mint például házépítés előtt lerakandó alapra. Ezúttal az X univerzumot építjük újra.


Utoljára szerkesztette: tomonor, 2018.07.18. 00:56:29

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

dimre
#220
mivel sajat maguk a kiado ceg is, nem hiszem, hogy elkapkodnak a dolgot, es meg egyszer nem engedhetik meg maguknak a csufos bukast.

X universe Home, sweet home

#219
Egosoft-nál? Optimista vagy! :-) Lesz az 2-3 év is.
Addig pedig az "xml szerkesztés" nevű, beépített minijátékkal üthetjük el az időt! <#nevetes1>
Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2018.07.17. 13:58:47
#218
Az a jó! Akkor egy évig reménykedhetünk, hogy megcsinálják rendesen. Közben meg küzdhetünk, hogy valamennyire működésre bírjuk. (Fortélyok, csalafintaságok, trükkök, tippek, stb.) Ha egyből jó lenne, "unalmas" lenne! :-)
#217
Úgyis tele lesz hibával még egy évig 😊

#216
Valami történjen! De ne az, amit valahol (egy fórumban) olvastam, hogy csak jövő év elején adják ki!!! (Február)
#215
Nem ugyanaz, de hasonló (legalábbis a régiekhez).

#214
Sajnos nem ugyanaz, mint az X. Próbáltam kb. egy éve, elég harmatos volt. Persze lehet, hogy azóta már javult.
#213
Nekem arról a bányászatról a Nómenszkáj jutott eszembe!
#212
Ez inkább Minecraft az űrben, mint X 😄

"A tolerancia és apátia a haldokló társadalom erényei" - Arisztotelész ASUS Z170 Pro Gaming, Intel Core i5 6600K, Gigabyte GTX 1070 G1, Kingston HyperX Fury DDR4 2x8GB

PiszkosFred
#211
Inkabb a ketto szerelemgyereke 😊

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

MarkBlade
#210
ez inkább Space Enginers..
#209
Ú emberek, olyan játékot találtam 😄
Kb ugyanez mint az X, csak van egy procedurálisan generált galaxis, tele millió frakcióval + saját hajókat lehet tervezni.
Lehet flottád, gyárad....
Avorion a neve.Annyi h early acces.

#208
megy a kettő egyszerre is hidd el, max nem fogsz naponta 12 órát játszani 😛

\"Schnaps im Kopf, du holde Braut Steck Bratwurst in dein Sauerkraut\"

#207
Ez sem hülyeség...meglátjuk, egyelőre jusson túl a schengeni fa*ágon, mert illegálisan lehet jönni,és még hátba is veregetik az embert, de legálisan rohadt nehéz.Aztán ha nem megy, megyek ismét a szavannákra, aztán majd addig maradok, amíg megesznek az oroszlánok <#vigyor>
#206
<#nyes>
Ideje felnőni...és változni. Eleinte a magányt rejtettem el a játékban, de annak vége. Igen, ez tipikusan nagyon jó magányosság ellen, még akkor is, ha az űrben is egyedül vagyunk.
#205
Ha venné a fáradtságot az Ego és integrálna egy coop játékmód opciót, még el is menne.

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

dimre
#204
Szerintem jobban jársz ha rászoktatod a játékra, és az űrben egy esküvő <#vigyor>, így mindketten jól jártok.

X universe Home, sweet home

#203
<#taps>

"Azt mondani, hogy nem érdekel a magántitokhoz való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekel a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód." Edward Snowden

#202
Anélkül, hogy fogadatlan prókátort játszanék, Viku nem úgy nyomja, ahogy mi: Ha van két-három órája, akkor leül, hanem leül, és szökőévenként feláll pisilni...
Legalábbis az eddigi teljesítményéből én így számoltam!
Az meg nem a hosszú békés kapcsolat receptje, még húsz év házasság után sem!
#201
Megy a kettő egyszerre is, hidd el.

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#200
Basszus, én meg építem a magánéletemet!
El kell döntenem, mi lesz a fontosabb: csodálatos párom vagy az X világ...mindegy, még nem házasodunk <#nyes>
#199
Nem is tudtam, hogy Amigára is fejlesztettek. Ilyen régi cég az Ego? :-)

X4: Egy pöttyet nekem még túl "színes" a játék, ez már a Rebirth-nél se jött be. Lego érzést kelt. De ez legyen a legnagyobb baj vele...Érdeklődéssel várom a 20-át.
#198
Vannak hírek!

A képernyőmentések véglegesnek tűnnek. De majd biztos elmondják 20.-án!
PiszkosFred
#197
Hat, erre mondtak ok, oke, oke, de nem akarnak "a" TES es FO sracok lenni, ki akarnak probalni valami ujat. Hatha egy urben jatszodo openworld jatek lesz az, eddig minden pletyka (ami nem theorycraft) egyre inkabb megerositi ezt. Egy honap mulva E3, hatha...

X sorozat, SC, Elite Beyond, NMS update, siman johetne hozzajuk barmi, olyan keves van beloluk 😊 (bar en mar annak is orulnek, ha a regi Origin fele WC sorozatot es spinoffjait kiadnak remastered verzioban)

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

#196
Nem lenne rossz, főleg, ha olyan szinten lenne szétmodolható, mint mondjuk a skyrim. De én attól tartok, hogy az open space stílus a Bethesdától olyan messze áll, mint Makó-Jeruzsálemtől. Bár ki tudja, reméljük a legjobbakat. Elvileg még idén megjelenik.
PiszkosFred
#195
Annyit tudni rola, hogy teljesen onallo IP lesz, scifi kornyezetben, openworld stilusban, koze nem lesz a Fallouthoz vagy TES-hez. Arra tippel sok ember (nyilvan a hangsuly a tippen van), hogy hatha ezuttal elmozdulnak az egy vilagu "roghoz kotott" stilustol es lesz belole egy nyitott galaxissal rendelkezo elite/x/sc/freelancer/wc/barmi jatek. Mar csak a neve miatt is. Mast, az elso mondatot leszamitva nem tudunk rola.

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

#194
SC nagyon jónak tűnik, de még messze van a késztől és sajnos az is MMO lesz (az SP része pedig egy sztori alapú lineárisabb valami, nem sokban fog hasonlítani az X-re).

Bethesda játékáról nem tudni szinte semmit, de mivel alapvetően a Fallout "univerzumban" játszódik majd a hírek szerint, ez inkább egy scifi-sebb Fallout/Skyrim keverék lesz, ami nagyon jó is lehet, de ennek még annyi köze sem lesz majd az X-hez elvileg.
PiszkosFred
#193
Majd jon az SC, vagy kesobb a Bethesda Starfieldje, azok hatha. Vagy azok sem...

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

#192
Nekem is pont ez az álmom, de soha nem fog megvalósulni...Még csak kísérletet sem látok rá évtizedek óta. Vagy ilyen Elite szerű üres és unalmas lehúzás van, vagy esetleg elmennek masszív multiplayer irányba, ahol rá van erőltetve a játékosra a közösségi "élmény", amitből én mondjuk köszönöm, nem kérek.
Minden második cég survival játékot fejleszt, úgy tűnik, ebben van üzlet. Pedig az NMS a bukása ellenére azt azért megmutatta, hogy pl. a felfedezés irányti vágyra és a SciFi vonalra elképesztő igény van, ahogy az általad említett Mass Effect is fergeteges eladásokat tudott felmutatni. Mégsem lép senki, ami érthetetlen.
#191
Mondjuk erre az X4nek meg lenne minden esélye, csak képtelenek egy épkézláb történetet írni hozzá. Pedig nem kéne nagy valamire gondolni, kéne 4-5 szimpi szereplő egy főgenya aztán mehetne a háború, dráma, haddelhad ármány és csábítás.

Csak sajnos mindig olyan gagyi lesz a főszáll. Az Xrebirth is akkor ért véget mikor kezdett érdekes lenni...

#190
Mind a kettő MMO, egészen más, mint amire én gondolok.

"A tolerancia és apátia a haldokló társadalom erényei" - Arisztotelész ASUS Z170 Pro Gaming, Intel Core i5 6600K, Gigabyte GTX 1070 G1, Kingston HyperX Fury DDR4 2x8GB

MarkBlade
#189
Ezt akarja az Elite meg az SC is.. csak nagyot akarnak harapni.. ez főleg az SC re igaz.. néha a kevesebb több. Egy űrszim játékban nem feltétlen kell szerintem fps..
#188
Addig létezik Egosoft, amíg valaki, akinek sokkal több embere és erőforrása van, rá nem jön, hogy mekkora potenciál van egy ilyen játékban. Valószínűleg soha nem fog megvalósulni, de azért álmodozhatok róla... Gondoljatok bele egy olyan játékba, ami ötvözi az X-et egy történetközpontú RPG-vel (mint egy Mass Effect), amiben mindent meg lehet csinálni, amit az X-ben, de az opcionális fő történet, a küldetések és a karakterek (+ minden, amiben ezzel kapcsolatban az X-ek gyengék) A++ szinten vannak. Kb. mint egy Skyrim az űrben, csak a lóvásráláson túl saját céh alapításának lehetőségével, vár építéssel, komplex gazdasággal... Ráadásul az űr nem olyan, mint egy ország vagy földrész, aminek határai vannak, folyamatosan lehetne bővíteni új rendszerekkel is...

"A tolerancia és apátia a haldokló társadalom erényei" - Arisztotelész ASUS Z170 Pro Gaming, Intel Core i5 6600K, Gigabyte GTX 1070 G1, Kingston HyperX Fury DDR4 2x8GB

#187
Nagyon várom a játékot, nincs jelenleg semmi, amivel helyettesíteni tudom az X-et. Elite-t végleg letöröltem és nem is kerül vissza addig, amíg komolynak nevezhető tartalom nem kerül bele, az SC nagyon ígéretes, de még messze van a késztől. Nincs tehát alternatíva.
#186
Valójában, csak szuggggeráció volt részemről az Egó felé, mert nálam is naprakészek az információk!
#185
Naponta nézem az Ego honlapot, yt csatornát és egyebeket, de sehol semmi új hír.
#184
Nnnna! Repkedtem néhány órát és nem tudom megmondani, hogy mitől más a kép. Talán a fényekkel bánik másképp a két gyártó terméke, de hogy ettől jobb lenne, azt nem merném kijelenteni. Részemről téma lezárva.

Jöhetne már valami hírecske az Alapról, már csak azért is, mert ősszel gépet frissítek. Kellene egy kis megerősítés, hogy jobban viseljem lelkileg az anyagi vonzatát... :-)
#183
Egyetértünk.Nem tudom mi az, amiben más az Nvidia, de valahogy tök máshogyan néz ki a játék nvidia-n és Ati-n. Pedig ugyanazok a beállítások. Valahogy Nvidia-val "élesebb a kép". Nem vagyok grafikus, ezért nem tudom, hogy ez melyik beállításra vonatkozik, de biztos megvan a neve.
Ma már én sem tudom tesztelni, mert a munkahelyi és az otthoni gépem is nvidia-s.

p.s: ja elfelejtettem, hogy én a ribörsz-ről beszélek 😄 nehogy azt higgyétek, hogy nekem már meg van a fándésönsz 😊
Utoljára szerkesztette: kisiku, 2018.04.23. 15:11:43
#182
OFF:
Az tegye fel a kezét, (Viku! Te már lendítheted is) Aki váltott már zöldről piros VGA-ra, vagy fordítva!
Most az tartsa is fent aki látott különbséget a két kártya képe között. Természetesen olyan különbségekre gondoltam ami nem a sebesség-teljesítmény javulás okán keletkezett.
A héten áttértem a zöld oldalra és mintha nem ugyanazt látnám. Sajnos nem tudom megfogalmazni, hogy mi más. Ezért rángattalak bele benneteket.
#181
Én újrakezdtem az X3AP-t, persze szét modolva. Nincs semmi más játék még mindig, ami képes hozni ezt az élményt. Elite-t végleg kipucoltam a gépről, SC még évekig nem jön. X4-ig marad az X3.
#180
Hm, épp akartam kérdezni, hogy "gát eni nyúz ábáut dö káming eksz fór" ? <#nyes>
Ööö, magyarán: van valami új hír? Nagy a csend, ez jelentheti azt, hogy ezerrel dolgoznak az új részen vagy...de ebbe bele sem merek gondolni!
#179
Van kedvetek nosztalgiázni?
#178
elsőre értettem.😊 amúgy nem is kell csodálkozni, mert még az eu-ról sem hallottak. nekünk rendszeresen felbontják az elektronikai csomagjainkat ami az eu-ból jön. aztán azzal, hogy összefogdosnak mindent, általában tönkre is vágják. az már alap, hogy a jön a csomag rajta 2cm-es piros betűkkel meg rajzzal, hogy tilos röntgenbe rakni, na mit gondolsz mi az első dolguk? na most ezek elég sokba kerülnek, és nem lehet őket perelni. legalábbis érdemlegesen nem. és ez az eu-n belül ahol nem is kellene foglalkozniuk vele, ha regisztrált cégektől jön a cucc.
#177
Ezért használtam idézőjelet! ;-) Árverés: Arról nem hallottak, hogy az USA-ban fillérekért lehet venni autókat árverésen. Ezért kérdőjelezték meg a számlát.
Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2018.01.26. 17:29:04
#176
milyen régi szép idők? a vámhatóság most sem szól és hallottak már árverésről. nekem el is árverezték egyszer a cuccomat, mert nem értesítettek, én meg azt hittem elsüllyedt a hajó. úgy kell rendelni, hogy olyan szállító/posta hozza aki értesít.

egyébként nagyon kíváncsi vagyok rá, meg egy jó új x-el nagyon jó lenne már játszani de az biztos, hogy nem rendelem be előre, és nagyon jól tudom miért.xD
#175
A "régi szép idők". :-) De legalább egy kiváló -akkoriban- játékból volt 2db-od. :-)

OFF
Én egy amerikai kocsit hoztam be 92-ben, ami miatt a határon kis híján letartóztattak (nem volt vele semmi gond, csak a vámos szerint kizárt, hogy annyiért vettem amennyiről a számla szólt, pedig de...csak szerencsétlenek életükben nem hallottak még árverésről). Aztán fél évet állt a garázsban, mert nem tudtam levizsgáztatni. :-D (pedig nem is piros volt az index hanem sárga, de nem volt benne az un. "E" betű a lámpatestben, így szerintük nem volt szabványos). Más megoldás nem lévén, jó magyar szokás szerint, uram-bátyám elven sikerült csak forgalomba helyeztetni, kapcsolatok révén. Nagyon gáz. Na mindegy.
ON
#174
Én anno a 2. részével jártam úgy, hogy megrendeltem németországból, mert itthon még nem lehetett kapni.
Akkoriban még nem voltunk "júniósok", nekem meg nem vót' visa kártyám, így manuális banki átutalással rendeltem meg.
Eltelt kb 2 hónap, és sehol semmi.Írtam az Ego-nak utánanéztek, és küldtek egy másikat, majd egyszer csak jön a fasza magyar postától/vámhivataltól egy levél, hogy vámolás alatt (!) van egy darab videokazetta (!!) a részemre, majd' két hónapja.
Szóval megjött, csak a prosztó hazai logisztika/stb elfelejtett szólni, az Ego meg elküldte még egyszer, érdekes mód, azt már nem vámolták el. Így kétszer is megvan nekem az X2 The threat...<#nyes>