6899
Egosoft X4
  • sznek1975
    #1215
    Hogyan lehet automatán bányászni? meg vettem a hajót és mindnet ami kell hozzá legénység kapitány stb, de auto trade az szürke mard ahoz kelhet embert felvenni? hogy tudom parancsba adni hogy menyen bányászni?egy ore állomásra már sikerült dokkoltatnom.
  • Jóózsf István #1214
    Belefutottam egy dologba, ami nem hagy nyugodni. Még nem tudtam eldönteni, hogy hiba, vagy ficsőr.
    Elvállaltam egy küldetést (Argon vs Xenon) Gyűjteni kellett egy flottát, ami egy L egy XL és három M-es hajóból állt volna. Meg volt adva néhány paraméter, aminek meg kellett felelni a hajóknak. A két naggyal nem volt semmi probléma. Csak be kellett volna sétálni az éjjel-nappali csatahajóboltba és összerakni a kívánt elképzelés szerint. A három M-es (Cerberus)-nál viszont az volt a követelmény, hogy rendelkezzenek sebzési módosítással. Igen ám, de ilyenem nem volt. Csak két, vagy három alkotóeleméhez volt módosítás!!! Furcsa is volt. Van Nemezishez több is. Volt a Pegazushoz is. Még az Odüsszeuszhoz is van! Mindegyiknek mindenét tudom módosítani.
    Az a kérdés, hogy ezek a módosítások honnan lesznek? Elképzelhető, hogy használni kell egy adott típust, hogy módosíthassunk rajta? De mondjuk ez elképzelés sem felel meg teljesen a valóságnak, mert van Cerberuszom és használtam is. Igaz, hogy nem élharcos, (Amit kértek) hanem őrszem. Szerintetek?
    Esetleg valaki teljesítette ezt a küldetést?

    Zombi! Egyelőre elégedj meg azzal, hogy azok per-pill. nem működnek!
  • Zombye Reloaded
    #1213
    Nem tudom, nem számoltam utána, de már talán 7 vagy 8 inaktív ugrókaput találtam.
    Ezek missionok alatt aktiválódnak vagy majd csak a DLC-k megjelenésével fognak "bekapcsolni"?

  • Jóózsf István #1212
    Csak kéne rá venned egy rendes hűtőt! Az még forrasztott kupakú processzor. Szinte könyörög a húzásért! De a gyári hűtővel is lehet 1-200 MHz-et tolni, csak nincs nagyon értelme. Egy valamirevaló hűtővel (kb 10 ruppós kategória) 500-at rá lehetne dobni szemrebbenés nélkül. És annak már látszódnia kell a játékban is. Sajnos az X-ek eszik a CPU-t...
    Ezt nem is "hallotam"!: "Soha nem volt húzva" Sírva fakasztasz!

    Más!: Érintettük már a témát, hogy melyik faj milyen alkatrészét rakjuk a vasakra, de azt nem, hogy a lövegtornyoknál csak a "(rá)fordulási" sebességben van eltérés fajonként a Paranidok javára. Érdemes odafigyelni. Életmentő lehet az a pár fok eltérés!
    Összegezve:
    Paranid hajtómű
    Teladi pajzs
    Paranid tornyok
    Valaki kisasolta, hogy az Argon hajók Hull-ban erősek.
    Főfegyverek ugyanazok mindenhol.
  • 3lm0
    #1211
    Soha nem volt húzva. Gyári hűtéssel megy, nem is merném ezzel A közel mindentgyártó állomásom játékában 10-12 FPS a max és néha érződik hogy döcögve megy a játék. Azóta kezdtem egy újat, PHQ teljesen alap, egy másik állomás gyárt kb 6 terméket, ebben a játékban 22-24 FPS az átlag.
    Én is azon vagyok kiakadva hogy eddig nem volt játékkal problémám, mindent szépen megevett. Ráadásul végigpróbáltam szinte az összes beállítást (kínomban még a felbontást is levettem egyszer 1024*768-ra) de szinte semmit sem változik. Érdekes módon az új játékban a processzor kihasználtsága sem olyan félelmetes 35-40%-okat mutat általában, leginkább a 8. threadet terheli az van hogy 90%-on megy. Már nem tudok mire gondolni hogy mit lehetne még állítani.
  • Jóózsf István #1210
    Annak a CPU-nak azért többet kellene tudnia! Húzva van?
    Egy cimborámnak volt ilyen (Most az unokaöcsémé.) 4500-on ketyegett, persze nem ingyen. Közel másfél voltot kért, ami ijesztő a mai világban.
    Az enyém 4770K, 4200-on. Annyira nem vészes az akadozás. A legalacsonyabb érték 17 volt, de az már a mindentgyártó hákúm mellett, hatalmas forgalommal, SETA-val!!! Szóval, ott valami nem kerek!
    Az a processzor egy telitalálat volt a maga idejében!

    Írtátok még, hogy megállogat a játék. Nálam ezt egyszer tette meg, még az első héten. Pedig bétázok is!
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2018.12.26. 10:38:22
  • Tauri
    #1209
    Nekem is ilyen cpu van, és ugyan ez a probléma
  • kisiku
    #1208
    Az én konfigom nem egy mai darab, I5-4690+16Gb Ram+6Gb GTX1060. Tökéletesen fut, leginkább akkor szaggat, ha valamit betölt. Ergo ma már SSD-n kéne mindent játszani, mert a HDD lassú.A melóhelyemen csak 2 gigás a GPU, na ott vissza is kellett venni az arcból, de még alap beállításokkal sem csúnya ez a játék.
    Számomra is furcsa hogy képtelenek egy olyan részt írni, ami nem csak a CPU-t hajtja meg.
  • 3lm0
    #1207
    Én egy régebbi i7-2600k-val tolom. Amíg nincs egy 15-20 gyártómodulból álló állomásom és 30-40 hajóból álló flottám addig el is döcög 20-22 FPS-el, de amint ezek a feltételek teljesülnek visszaesik 10-11 fps-re és hiába próbáltam bármi beállítást (mindent levettem már minimumra, vagy kikapcsoltam, a felbontás is már csak 1024x768 volt). Amit igazából nem értek hogy a főképernyőn kihasználja a videókártyát. Felmegy az FPS 265-re és melegszik a kártya mint atom 80-85°, kihasználtság kb 95%, aztán kiválasztom a mentést és a játékban Fps 20, hőmérséklet 50-55°, kihasználtság 8-10%.
    Utoljára szerkesztette: 3lm0, 2018.12.26. 08:08:45
  • TokraFan
    #1206
    Nem kell feltétlen i9, elég egy régebbi i7 vagy Xeon is. Nekem a rettenetes kezdet után -hetekig nem indult el a játék-, most max grafikával simán fut, pedig jó régi már a gépem (bár ezzel együtt egy erős munkaállomás).De ilyeneket már kapni olcsón.
  • Kaziking
    #1205
    Na a legújabb bug amibe belefutottam: inaktívvá válik a mentés a menüből (sötétszürke lesz a menüpont és nem csinál semmit kattintásra), és f5 quickave se működik. :(
  • Zombye Reloaded
    #1204
    Hát srácok, ez a látássérülés azért tud poénos dolgokat produkál ni. :)

    Beugrom Argon Prime-ba Second Conact felől, mert korábban már kiscanneltem ott egy műlödő és egy inaktív kaput, Csak utána hozzácsaptam az argon shipyardhoz a diskávörömet.

    Reload...

    Nagyjából emlékeztem hol van a kapu, rámentem a három kérdőjel egyikére, mondom ez nem az lesz, mert nem "kérdőjeles" a megjelölés, de valahol itt lesz. még 100 km, és hirtelen átugrottam a kapun amit kerestem, és amit nem is vettem észre. :D

    Szóval ott vót. Csak én nem láttam. és Konkrétan belebotlottam. Szerintetek erre mekkora az esély?

  • 3lm0
    #1203
    Nem szükségszerű a dokkolás. Ha van egy kis pénzed veszel egy kis hajót amin van docking computer és az űrben átülsz bele :)
    Utána már csak a zöld szellemhajó felé repülsz és a docking behúzza a hajót.
    A vidkaridnál neked is a 2GB vram a szűk keresztmetszet. Sok helyen írják is hogy a minimum 3 GB. Én is ezzel szívtam, ment a játék 30-60 percig aztán a képernyő 3/4-e befagyott, szerencsére a mentés működik olyankor is. Vártam egy ideig hátha valaki csinál egy szerényebb textúracsomagot, de eddig semmi ilyen téren.
    Utoljára szerkesztette: 3lm0, 2018.12.25. 19:55:34
  • Zombye Reloaded
    #1202
    Jeee dokkoltaaam!

    Megnéztem egy youtube videnyót.

    Hát elég macera, szrezek majd egy docking computer Mk"-t
  • Zombye Reloaded
    #1201
    Srácok, az állomásokon történő barangolás mennyire mellőzbhető illetve szükségszerű?
    Most totál lúzer lestzek pontosabban bevallom, hogy nekem még tutoriallal se sikerül ledokkolnom sehova se, látom a ződ hajósklicet, hogy ide kéne leereszkedni stb, de nem csinál semmit amikor ott vagyok. szóval kb 30 óra játék után én még sehova se dokkoltam be. :

  • Zombye Reloaded
    #1200
    Hát nekem például Profit Center Alphában rettenetesen belassul, és őrült módon textúrahibázik, lehet a GT 1030 2 GB a ludas, meg azért ez a 6 magos AMD buldózer se egy erőgép, de most még egy évig tuti ez marad, szóval bírja ki. :D

  • Kaziking
    #1199
    Hát lehet akkor gyengének találja a gépem, i7 4710mq, 8gb ram, GTX 880M 4gb . na mindeggy.
  • 3lm0
    #1198
    A játék stabilitásával szerintem mindenkinek gondja van. Én pl kénytelen voltam egy új VGA-t venni mert a GTX960 2GB rammal kevés volt, hiába vettem le a textúrát és a felbontást is, pillanatok alatt megette a memóriát (most az új 1070 8GB-vel monitorozva nem is csodálom, a betöltő képernyőn már 1700-1800 mega vramot megeszik). A másik probléma hogy a játék sajnos CPU-ra van gyúrva. Hiába van bármilyen szuper VGA-ja az embernek, nem használja ki rendesen. A fórumot böngészve majdnem mindenki elégedetlen a teljesítménnyel, talán csak az a pár elvetemült nem akik i9-9900-al játszik. De az már szerintem extrém konfig ehhez a játékhoz.
    Utoljára szerkesztette: 3lm0, 2018.12.25. 16:27:50
  • Jóózsf István #1197
    Mondjuk lehetne "Polgárháborús" Akadályozzuk meg, vagy robbantsuk ki... Ez félig adott is. hisz a küldetések erről szólnak most is.
    Döntsünk a vége felé, hogy melyik fajhoz csatlakozunk. Amolyan fallout 4-esen.
    Bármit ki lehetne találni. A mai világban, amikor tévésorozatok százait nézzük? Nehogy ne lehessen öt sztorit rittyenteni!

    Karácsonykor szeretek kicsit játszadozni... Kizökkenteni az embereket görcsös ünnepi megfelelés fogságából.Természetesen nincs semmi gond velem. Szentestét tizedmagammal a családdal töltöttem. Azon kívül tulajdonképp egyedül vagyok. De nem jelent semmit. A "gyárban" decemberben nagy a hajtás... épp csak a vér nem folyik. De mire újra csatasorba rendeződünk, mindenki kisimult idegekkel teszi. És ez nekem jó. Tulajdonképp inkább attól félek, hogy unalmas lesz az év eleje!

    Kaziking! "amikor megáll a játék, állóképpé merevedve" Nem lehet, hogy akkor ment! Nálam is sokszor előfordul. Elég jó vasam van. De sokszor hozta rám a frászt. Sajnos elég lehetetlen helyzetekben képes menteni a játék!
  • kisiku
    #1196
    Hát Pistám, ez igen! Azért remélem nem egyedül töltöd a karácsonyt.

    Én szívem szerint ismét Kenyában lennék, de hát haza is kellett jönnöm, mert dolgozni kell, hogy jövőre újra menjek, plusz itt a család is, mármint a magyar. Aztán jövőre még eldöntöm, hogy ottmaradjak-é avagy jöjjek haza, de egyedül már nem leszek. Kicsit magamra ismerek, mármint a játékstílust illetően ,én is ott tartok, hogy sajnos ide is kell a háború, hogy felpörögjön a galaxis.

    Én végrehajtottam számos megbízást. Pénz+repu+gratuláció. Ezenkívül némi sztori és izgalom.
    A fő sztorit én is hiányolom. De hát mi lenne? Megint a Xenonok? Vagy a Khaak, ki tudja hanyadszor is megmentjük a világot? Tudod, az X2-nek és az X3-nak még volt története.
    Annak idején, amikor még 2-3 ezer órákat játszottam az elődökkel, volt egy történet szál.

    Ami úgy indult az X: Beyond the Frontier-rel, hogy mi egy tesztpilóta vagyunk, aki egy világújdonságot tesztel a Föld körül, amivel átugrunk az X-Galaxisba, ahol addig csak térugró kapukkal tudtak ilyet. A Teladik találnak ránk, majd a vége, hogy a Xenonoktól kell megmenteni a galaxist, akiket persze mi, emberek indítottunk el korábban, mint a teszt, hogy terraformáljanak nekünk Földieknek új bolygókat, csak terminátorosan "öntudatra ébredtek" a gépek.
    Eztán jön az X2 ahol annak a tesztpilótának a fiát játsszuk, aki az 1-ben volt, csak közben a fater eltűnt és a Khaakok elfogták. A fater régi Argon admirális haverja küld minket ide-oda, majd ismét megmentjük a világot, elsősorban az Argonokat, de most a Khaakoktól.
    A harmadik részben meg kell keresnünk a Föld felé vezető hazautat, a faterral és a közben Terracorp tulaj-feleség csajszival, és a Gonerek segítségével.
    A Terran Conflictban-ban már kicsit kezdték elkúrni a sztorit, de még itt is volt köze az eredetihez. Itt valami gyűrű-állomást kellett felrobbantani a Föld körül...mert időközben giga-vállalatok vették át az uralmat.
    Az Albion Prelude-re már nem is emlékszem.
    A Rebirth pedig már másik sztori...s mivel új, ezért megint a Xenonoktól kell a világot megmenteni.
    Itt meg? Egyelőre annyit tudunk, hogy találtunk egy különös űrállomást, amit belakunk, majd keressük a múltat adatbankokban...
    Hát, ennyi.

  • Kaziking
    #1195
    Most jöttem rá, tuti hogy a karakter megjelenitésel van valami gondja, amikor visszamentem a hajóhoz az npc a székemben ült addig alig akart futni míg láttam, mihelyst leültem futott rendesen :) Egosoft sok év alatt még mindig nem tudja ezeket a randa karaktereket se normálisan megoldani :(
  • Kaziking
    #1194
    Nekem elég sok gondom van a game stabilitásával. előfordul hogy simán csak kidob és bezárja magát se hibaüzenet se semmi, a másik ami nagyon idegesítő amikor megáll a játék, állóképpé merevedve. rendszeresen a tradernél vagy craftolásnál fordul elő, az űrben szinte soha. Van hogy hajlandó tovább menni 1 idő után, van hogy úgy marad. Nem 1 atomerőmű már a gépem de más gameknél nincs ilyen problémám. (MSI GT70 2PE Laptop) Csak nálam van ez így vagy más is kínlódik vele?
    Utoljára szerkesztette: Kaziking, 2018.12.25. 11:31:22
  • goyo2
    #1193
    Nekem az Odysseus hullját még mindig nem kezdte el javítani. Kíváncsi vagyok mi az alapkövetelmény hogy nekiálljon.
  • mumoka 2012
    #1192
    köszönöm a segitséget
  • andraas0717
    #1191
    Sajnos Pirate bázisokon nem veszik, csak nekem akarják eladni.( A feléjük mutató nyíl olyan sötét mint Abyss mélye és nem műkszik). Ugyanazon az állomáson dokkolt mind a két hajó és sehol nem találtam az opciót az átrakodáshoz. Tudom, hogyan kell átküldeni a személyzetet, de ez nem akart átmenni,(kb 3-szor póbáltam átzavarni) ragaszkodott a hajójához, hősi halált halt :(. ( Valszeg bebugolt)
  • 3lm0
    #1190
    Nem mindig dokkol be magától, ilyenkor térképen az adott hajón ki kell adni a "Recall Subordinates" parancsot. Akkor bedokkol mind szépen egymás után.
    A repair pedig lehet hogy csak a fegyvereket, pajzsokat építi újra drónnal, a hull-t pedig a szervizes legénység.
  • mumoka 2012
    #1189
    és a sentriket kirakom az se lehet bedokoltatni ha 10m vagyok pedig azok már dragak elhagyni
  • mumoka 2012
    #1188
    köszönöm a segitséget akkor a repair még bugos lehet mert eszeágába se jon ki sajnos
  • sznek1975
    #1187
    Quick fixes quest Black Hole Sun ban a Claytronics Factory-n kel valami data pad okat meg szerelni, hogy lehet oda jutni ahol ezek a javitandók vannak? Ebben kérnék szépen segitséget.
  • Jóózsf István #1186
    "Gyorsabban épít annyi drónnal?" Remélem...! (Sosem tudjuk meg.)

    Értem én, hogy homokozó, de azért valami történetet rittyenthettek volna mögé! Had ne kelljen most megint rinyálnom milyen jó volt küzdeni a HUB-ért, vagy HQ-ért annó. De a Ribörsz is nyújtott valamit ami mentén el lehetett lavírozni.
    Ezek a nációs harci/kereskedelmi küldetések nagyon hasonlítanak az X3-as Céges küldetésekre. Unalmasak, agyzsibbasztóak, "lehetetlenek" Sokszor meg sem éri megcsinálni őket. Tényleg! Kapott már valaki valamilyen kimagasló jutalmat ezekért a küldetésekért?

    Nevelgetem az aranytojást tojó tyúkjaimat. Annyi pénzem lesz, hogy meg is vehetném az egész galaxist, de inkább lerombolom. Amit a játék úgyis újraépít... etc. "A kismackóm anyukája megöl, mert "Mit buzerálom a kicsinyét!?!"

    Ehh. Csak a karácsonyi depi. A borom is elfogyott. A pálinkám meg bűn rossz!

    Régebben, amikor rendelkeztem gépjárművel, ilyenkor behuppantam és karikáztam a városban. (Grease - Pomádé) Néztem milyen nyugodt. Lesajnáltam akik szintén úton voltak. Lassan túlleszünk az éven! Aztán jön egy rosszabb... "Csak a csüggedést ne adjuk fel!"
    Karácsonyoztatok már szórakozóhelyen vadidegenekkel? Egyszer próbáljátok ki! A legridegebb emberből is kihozza az érzéseket. Hátborzongató, a jobbik értelemben!

    Na befejezem, mielőtt valaki szájpadláson lövi magát miattam! ÓÓÓÓÓÓTANNENBAUMÓÓÓTANNENBAUM tirárárírárírám! (egy kortyot sem ittam!)
  • 3lm0
    #1185
    Gyorsabban épít annyi drónnal? Bár ezt nehéz lemérni, gondolom.
    Én mindent alapra szoktam lehúzni az építőanyagból, mert mindent gyártok. Még az építés előtt odaviszek egy hajónyit és ha nem elég akkor még viszek hozzá. Ha közben jönnek és azon a minimális áron eladják akkor meg örülök hogy mekkora marhák

    Nekem az is gyanús hogy milyen gyorsasággal kapcsolnak utazósebességre és hogy milyen manővereket visznek végbe (utazósebességen 90°-os kanyar és hasonlók). Mindegy tudjuk be annak hogy még csak béta.
    Utoljára szerkesztette: 3lm0, 2018.12.24. 18:59:29
  • 3lm0
    #1184
    Mumoka: Minden drón automatikusan működik, a hajó majd előveszi amelyikre szüksége van. Defence drónok nekem simán kijönnek és elkezdik lőni a célpontomat (van hogy egy kis idő kell neki), javítót egyszer láttam használatban mikor megszereztem az Odüsszeuszt, vettem rá és szépen kijöttek feljavították (mondjuk hogy a hull-t csinálták-e nem tudom, a lövegeket biztosan, azt láttam), a cargo meg csak ha dokkolsz az állomáson akkor fog segíteni a ki és bepakolásban. A flare vagy chaff kidobása alap billentyűzetbeállítás esetén a Shift+C kombóra működik.

    Andraas: Pirate Base-eken el lehet adni illetve talán még a Free Port-okban. Minden más helyen illegális. Nézz körül : Silent Witness XII és XI rendszerekben (A térkép tetején kb középen találhatóak). Rakományt ha azonos állomáson dokkolnak a hajók vagy egyik a másikba van dokkolva, akkor lehet átrakni. A személyzet nem cargo, őket küldeni kell. Kinyitod a hajó personnel részét, kikeresed az embered és beszélsz vele "Work somewhere else". Ez is csak akkor működik ha azonos állomáson dokkolnak a hajók, vagy a nagyobbra bedokkolt a kisebb.
  • Jóózsf István #1183
    Közben rájöttem mi az előnye a saját CV-nek! Az enyémen 85 építődrón van, egy arrakószálóban meg csak 33-at láttam. Ha ez számít...?!?!
    Építkezésnél, ha valaki lusta (jelen) és/vagy megteheti, hogy leteszi a dellát Azt' "Ógyátok meg valahogy!" Érdemes az átfogó ármeghatározó csúszkát középre lehúzni (legalább) Jóeséllyel annyiból is meghozzák az anyagokat...! Ha nem, akkor lehet vele tovább játszani.

    Elmo! Azok a Márk hármas felszerelések is gyanúsak!
  • andraas0717
    #1182
    Senki nem tudja, hol lehet eladni a Security Decryption System-et? Azonkívűl, hogy van fekete piacos küldi, ahol kérnek egyet? Szert tettem 18-ra és elég jó összeg ahhoz, hogy kidobjam. Más, hogyan lehet egyik hajóból a másikba át pakolni? Állomáson nem, az biztos.(Legalábbis nem sikerült). Az egyik crew-m sem akar átmenni a másik hajóra, pedig nagyon küldeném, mert ezen meg fog halni, kár lenne érte már van egy csillagja.
  • mumoka 2012
    #1181
    1 kérdés a cerberus nál a defend dron az müködik rendesen a repair es a cargo dron az nem megy azt kulön kel vezerelni valahol es a frare használatát nem találom nem tudom mejik gomb tudna segiteni ebbe valaki meg köszöném nagyon
  • 3lm0
    #1180
    Befoglaltam kettőt is, igaz csak egy mod miatt mert kíváncsi természet vagyok. Viszont az általános viselkedésük olyan hogy ha 10 km-en belül mész hozzá akkor utazósebességre vált és elég macerás tartani velük a tempót.
    Egyébként valószínűsítem hogy még semmi csalás elleni védelem nincs beleépítve a Venture fícsörbe. Jött át hajó amely több muníciót tartalmazott mint amennyi belefér. Ezt max akkor tudom elképzelni ha a módosítás volt rajta, viszont akkor hogy engedte át a játék? Illetve ha lövöm a hajót akkor a módosítás eltűnik róla?

    Utoljára szerkesztette: 3lm0, 2018.12.24. 16:19:55
  • kisiku
    #1179
    Természetesen van, legközelebb felveszem VHS-re...azaz rögzítem valamiképp.
    Ajánlom figyelmedbe a dogfightokat, azaz a közelharcot. Figyelj alaposan, meglátod.
    Továbbá, kísérd el egy teherhajódat, meglátod mi lesz ha megtámadják. Játssz tovább, meglátod. Bár engem nem zavar ez sem, egy ideje tolom, ráadásul mind kicsi, mind nagy hajóval nyerek minden csatát.
  • Kaziking
    #1178
    Sárga, tehát más játékos által küldött hajót probált már valaki fogalni? mik a tapasztalatok?
  • 3lm0
    #1177
    Lehet saját anyagból, csak minden fordulót neked kell megadni térképen. (Klikk a hajóra jobb klikk az állomásra, trade wares az állomással, jobb klikk az állomásra, trade wares Build Storage) Engem az bosszant igazán hogy a Build Storage-ot nem lehet kiválasztani, ergo dokkolni sem tudsz kézzel. Pedig 10x gyorsabban megjárnám mint az NPC, mivel én nem totojázok, rányomom a hajót a zöld "szellemhajóra" aztán majd behúzza a docking computer.
    Utoljára szerkesztette: 3lm0, 2018.12.24. 12:19:50
  • Jóózsf István #1176
    "mit nyersz egy saját CV-vel,...?" SEMMIT! Ha valaki kérdezi, akkor VAN!!! Ha még tovább faggatnak, akkor karácsonyszínű!!!
    Vagy megint figyelmetlen voltam, vagy tényleg nem lehet építkezni saját anyagból automatikusan? Kézzel egyértelmű!!! Játszottam a kapcsolókkal, de nem hozott eredményt.