X4 - Foundations
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Szubjektív véleményem szerint, a kvázi végtelen világűrben teljesen életidegen az, hogy ha el szeretnék jutni A-ból B-be, akkor előbb valamiféle fix csöveket kell keresnem az űrben. Miért nem állhatok rá egyszerűen az irányra (koordináta), és ugorhatok "fénysebességre" egy arra alkalmas hajtóművel? Az univerzum méreteit ismerve (amit még csak megbecsülni se lehet), akkora terek vannak, hogy bármilyen utazáshoz egy fix telepített "sztráda" használata minden, csak nem realitás, mert lehetetlen behálózni egy ekkora teret. Sokal életszerűbb egy fiktív hajtómű megléte, ami képessé teszi a járművet arra, hogy _bárhonnan_, bárhova eljuttasa a térben, maximum a hatótáv lehet kérdéses. Ezt az Elite-ben kiválóan megoldottak. Csak kiválasztom a célt (csillagrendszert), ráállok az irányra és junp! Ennyi. Akárhol járok, ezt megtehetem! Nem kell előtte odakocsikázni egy random "csőhöz"...
Eljátszom én a csövekkel is, de mint látható, létezik ezerszer reálisabb és főleg, jobb megoldás is! Dehát kinek a pap, kinek a paplan. :-)
Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2018.11.07. 19:36:57
"A tolerancia és apátia a haldokló társadalom erényei" - Arisztotelész ASUS Z170 Pro Gaming, Intel Core i5 6600K, Gigabyte GTX 1070 G1, Kingston HyperX Fury DDR4 2x8GB
Utoljára szerkesztette: lammaer, 2018.11.06. 22:56:22
\"Schnaps im Kopf, du holde Braut Steck Bratwurst in dein Sauerkraut\"
Utoljára szerkesztette: Although, 2018.11.06. 19:25:08
"A tolerancia és apátia a haldokló társadalom erényei" - Arisztotelész ASUS Z170 Pro Gaming, Intel Core i5 6600K, Gigabyte GTX 1070 G1, Kingston HyperX Fury DDR4 2x8GB
01010111 01101000 01100101 01101110 00100000 01101001 01110011 00100000 01110010 01100101 01101100 01100101 01100001 01110011 01100101 00111111
Azt láttam az ego fórumon, hogy szóba került az autópályák lapossága, de ezt meg is erősítették? Mert mintha a kép alapján nem lenne egyértelmű. (meg ezért)
Azt látom, és a korábbi hozzászólások alapján, amikor érintettük a témát, körvonalazódott bennem, hogy többen igen erős ellenérzéseket táplálnak az autópályák iránt. Simán elfogadom, hogy van akit zavar. De akkor hadd kérdezzem meg: Közlekedés szempontjából az X2-3 kinevet a végén jellegű kapuról-kapura ugrálása (épphogy dobókockát nem mellékeltek hozzá) mennyivel volt hatékonyabb, vagy különb? (Engem az sem zavart különösebben, csak mint fogadatlan prókátort, kicsit beleélem magam.)
Valamint amikor AP-ban eljutottatok az Albion zónákba és láttátok az épülő "csöveket", gyűrűkkel, szerkezeti elemekkel, akkor mi jutott eszetekbe? Mert én emlékszem ilyen hozzászólásokra, hogy akkor innentől nem kell a kapukkal bíbelődnünk, mert mehetünk az autópályán több zónán keresztül. Akkor most?!?!? Hogy kanyargós és itt-ott félrevezető? Hát istenem!
Tulajdonképp úgy is lehetne értelmezni, hogy: Itt van nektek ez a gyorsforgalmi út. Ha nem tetszik, akkor mehettek az erdőn keresztül is! És tényleg mehettek, csak jóval lassabban! Tehát; A célját elérte a "CSŐ"!
Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2018.11.06. 01:48:39
A gondja Rebirth-ben a kivitelezéssel volt. Egyszerűen érezhető volt, hogy rossz a kódolása az egésznek, de legalábbis a játék motorja nem kezeli jól. Viszont több sebből is vérzett, ellenkezőleg más játékokkal, ahol tökéletesen meg tudták oldani, például a Freelancer-ben.
Nem szerettem azt a játékot, valahogy nem állt az egész a kezemre. Viszont ha egy dolgot jól csináltak benne, az a Highway rendszer volt:
-Logikus volt (egy naprendszer bolygóit, azok holdjait kötötte össze)
-Valós volt (végig röpülhettél mellette, a játék nem töltött egy másodpercet se)
-Sima volt (ha esetleg kikerültél belőle, nem kellett elkezdeni olvasni a csillagok állását, hogy tájékozódni tudj)
-Játékfunkciója is volt (kalózkodás esetében az egyik közkaput kiiktathattad ideiglenesen és elfoghattad az onnan kikerülő NPC hajókat).
Ellenben Rebirth:
-Nem logikus (a Zónák, ahol volt megállók teljesen logikátlan közökben kaptak helyett. Nem aszteroida közelében, nem nebula közelében... Igazából látszott, hogy a designer csak gondolt egyet és kiélte fantáziáját)
-Valós volt, de csak félig (a sima Highway mellett tudtál röpködni, viszont amint átértél egy új zónába, megakadt egy picit a játék, új zene kezdődött. A Super Highway-ek viszont kiestek a valósból és nem tudtál új szektorba lépni a használatuk nélkül)
-Döcögős volt (a játék nem tudta rendesen kezelni a Highway-be való be- és kilépést. Ráadásul amint kikerültél belőle, nehéz volt tájékozódni)
-Túl sok lett (rengeteg kanyar, rengeteg kereszteződés, ráadásul a hihetetlenül gyenge térkép GUI amit csomagoltak hozzá a kezdetekben nagyon megnehezítette a játékosoknak a tájékozódást és magán a Highway-en való végigjutást)
-Bezavart (az X játékokba számos módja volt a navigációnak: kapuk, jumpdrive, SETA, robotpilóta, stb. Ezt megtoldották az utánégetővel, a sima Highway-el, a Super Highway-el, ráadásul úgy, hogy a kapuk is megmaradtak. Ez azt eredményezte, hogy egyetlen rendszernek lett 4 külön szektora melyek külön átlagba 6-6-6-6 kisebb zónákra lettek osztva. Mindegyiknek külön megnevezése volt. Nem volt konzisztens az utazás közöttük. Nem volt konzisztens a kapuk/highway-ek elrendezése bennük. Ezt angolul úgy hívják, hogy Clusterfuck.)
Tehát a Rebirth negatív példával mutatta be a Highway-t. Viszont az Egosoft nem arról híres, hogy ne tanulna a hibáiból, még ha makacs is picit.
Az X4-ben a Highway:
-Logikus lesz (Bi-highway rendszer lesz, tehát két Highway egymással párhuzamosan fog haladni egyenes, vagy picit ferdülő irányba. Nem lesz kanyargás és kereszteződések)
-Valós lesz (Zónák nem kapnak helyett a játékba)
-? (még nincs infó róla, hogy mennyire dolgozzák át a működését, viszont annyit tudunk róla, hogy 2D-s síkon lesz elhelyezve a hajód a 3D-s cső helyett)
-Egyszerűbb, átláthatóbb mégis komplikáltabb lesz a jó értelemben (a tájékozódás meg lesz könnyítve az új, RTS-szerű térképpel, hexagonálisan felosztva. Viszont bonyolítanak rajta annyit, hogy rendszer (system) helyett Cluster-ek (csomók) lesznek, melyek egybegyűjtenek pár hexagonális rendszert. Ezeket elvileg egy újfajta kapu, a Trans-Orbital Accelerator-ok fogják összekötni. Így navigáció szempontjából a következő funkciók lesznek: Transporter Device, Boost, Travel Drive, SETA, Highway, Super Highway, Trans-Orbital Accelerator, Jumpgate).
Véleményem szerint, ha nem is lesz tökéletes, mérföldekre lesz a Rebirth-ös abominációtól. De ez egy rövid hónapon belül úgyis eldől.
Utoljára szerkesztette: tomonor, 2018.11.05. 21:54:46
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
Azért hiányzik itt is egy kicsit az X, ezért legeltetem rajta a szemem.
Zuhanó repülőn soha nincs ateista..
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
Én se veszem meg elővételben, a családi élet fontosabb. Az X3-t újra elővettem, feküdtem is tegnap hirtelen 2:15-kor a szokásos 22:00 helyett <#circling>#circling>
Zuhanó repülőn soha nincs ateista..
CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.
Erre a képre hatványozottan igaz! Kezdjük mindjárt a jobb alsó sarokban: Ribörszben, ha Devríben hajót akart venni valaki, akkor nem az volt a kérdés, hogy van-e elegendő zsé a bankkártyáján, hanem, hogy van-e a zsebében scanning array! Úgylátszik ettől nem szabadulunk! :-)
A-ból B-be jutásnál elfeledkeztünk(tem) róla, hogy (ugyan említették valamelyik videóban) lesz "hiperhajtóművünk" is:
sebesség: 119 (Kicsivel gyorsabb, mint egy Veyron! (Azért az űrben ez már inkább méltóságteljes, mint gyors!!!))
utánégetővel: 238
utazási sebesség: 2742
Valamint, ha megrendelés listát nézzük, ÉS AZON MINDEN MÓDOSÍTHATÓ (???!?!??!??!?) akkor lehet bíbelődni egy hajó testreszabásával. Amit én ugyan nem kedvelek, de biztos lesz aki igen.
A fogyóeszközökkel kapcsolatban is vannak aggályaim: A rakétát és a hőcsapdát értem, a hegesztő és targonca drónokkal volt bajom az XR-ben is. De a többi? (Mire idáig elértem, meglett saját kútfőből is) Bólya és műhold volt az X3-ban is. A szonda meg kavics-szkenner helyett lesz.
Valamint, hogy ne legyen olyan olcsó: Legénység 204 fő tíz gurigáért!
"A tolerancia és apátia a haldokló társadalom erényei" - Arisztotelész ASUS Z170 Pro Gaming, Intel Core i5 6600K, Gigabyte GTX 1070 G1, Kingston HyperX Fury DDR4 2x8GB
Nos én meló és az egyetemi tanulmányaim miatt kizárt, hogy rögtön az indulásnál beszerezzem. Jó lesz az majd nekem is valamikor tavasszal, addigra még lesz pár hotfix meg patch is.
Engem nem érdekel az, hogy lehet vezetni benne más hajókat, mert semmi kedvem böszme nagy vasakkal vergődni. Mivel megmaradnak a sztrádák különösebben nem izgulok rá, hogy most már majd nem kacskaringósak hanem egyenesek lesznek. A moduláris építkezés hírétől sem akart kiugrani a bankkártyám a tárcámból, hiszen most is moduláris az építkezés csak talán kicsit nagyobb léptékben, mint majd lesz. Értelme úgysem sok van, mivel úgy is törekszik az ember a teljes kiépítettségre.
A kereskedelmi részen sokat nem lehet javítani a harc valószínűleg ugyan az lesz, szóval sok okosság nem lesz. Ami értelmes dolgot ki lehetett találni azt már belerakták az X R-be. Attól tartok, hogy most majd az jön, hogy ami eddig a jobb oldalon volt az a bal oldalon lesz és fordítva. Ami kék volt és alul találtad a képernyőn, most majd szürkén lesz felül megtalálható, stb.
Szóval majd négy-öt hónappal a megjelenés után egy -75%-os akcióban... esetleg!
(Addigra túl lesz legalább 5 nagy patch-en meg 3 hotfix-en)
Addig meg továbbra is X Rebirth, mert még "csak" 1200 órám van benne és hol vagyok én még a kisiku-tól 😊
"Azt mondani, hogy nem érdekel a magántitokhoz való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekel a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód." Edward Snowden
Nálam az utóbbi. Annyira vártam az XR-t és akkorát koppantam, hogy most nem tud úgy hatalmába keríteni az érzés. Persze így is nagyon kíváncsi vagyok a végeredményre és reménykedem, hogy végre olyat tesznek le az asztalra, mi méltó az X3 folytatásaként. (tudom, az XR-t nem ennek szánták, de akkor is)
Túltápolt hajók.: Jogos, de van létjogosultságuk. Egyszer eljön az a pillanat még a kemény mag életében is, amikor már nem akar harcolni, vagy a harccal bíbelődni, tötymörögni, sunnyogni, olyankor csak simán lelövi az ellent, vagy csak faképnél hagyja.
<26. Van még valaki rajtam kívül, aki vágja a centit? Vagy a Ribörsz után inkább óvatosak vagytok?
Annyi a biztos eddig, hogy a Transporter Device fejlesztése össze lesz kötve a Player Headquarters állomással, vagy annak küldetéseivel, mely igazából az egyetlen globális küldetés lesz a játékban megjelenéskor.
Továbbá a Transporter Device most már nem csak pár gombnyomást jelent, hanem minden hajóban lesz egy kisebb fülke. Kicsit összevonták ezt a fülkét több funkcióval, ugyanis a fülkéből elteleportálhatsz:
-másik hajóra/állomásra (mely akár NPC állomás is lehet)
-a hajód egyes részeibe (nem lesz konzisztensen összekötve egy nagyobb hajó folyosókkal, helyette a Transporter fülke úgymond fapados turbóliftként funkcionál majd)
-illetve véleményem szerint efféle fülkével lehet majd egy nagyobb (L-XL) méretű dokkolt hajóba jutni (nem nyugtázott).
Sajnos már most kritika éri a játékot, ugyanis az első bejelentő videóban az Egosoft "Folytonos játékélményt" ígért, melyet sajnos bizonyos szemszögből nézve a nagyobb hajók belső kiépítettségének hiánya megszakít. Azt a részt egy picit máshogy fogalmazhatták volna meg.
A tipikus Overpowered hajókkal viszont sajnos nem értek egyet. Amíg a Rebirth-ben még elfogadható indok volt, hogy nem tudtál hajót váltani, így a Skunk-nak egy picivel több kakaót kellett nyomatnia, addig ha tényleges balanszot és fair játékélményt szeretne visszaadni az Egosoft, akkor a Springblossom-féle indokolatlanul hátrány nélküli hajókat hanyagolhatnák.
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
Mindenképp furcsa lesz a Ribörsz-féle: "Ott a hajód, azt' vagy azzal mész, vagy gyalog!" - után.
Ha jól értelmezem, akkor a teleportálás nem csak úgy lesz, hanem ki kell fejleszteni. Ez jó, mert feladat.... Viszont amíg nincs, addig "gyalog"
Aztán meg: Oké, hogy átugrom a mindenség másik felébe egy másik hajómba, de ahhoz ott kell lennie egy hajónak, tehát vagy én elviszem oda, vagy rábízom egy alkalmazottamra. Nagyjából azt is értem, hogy ezzel lassítani akartak minket, hogy ezzel is érdekesebb legyen a játék. Hisz előre (IS) kell gondolkodni. Etc.
Hiányozni fog a Borz, vagy a Borz utódja, bármi is legyen az. Ha mondjuk találok az X4-ben egy olyan hajót, mint az X3 Tavaszvirága (szinte ki sem szálltam belőle), akkor abból hármat-négyet... kell tartanom a világ sarkaiban, (Természetesen ugyanúgy konfigurálva mindet. Hiszen a fegyverek és bármik, amiket rá lehet aggatni, variálhatósága elég tág lesz) hogy ne jöjjek zavarba, ha az egyik úgy volt összerakva, hogy cirmoscicákat használt lövedéknek, míg a másik pirosgőzmozdonyokat.
Na mindegy is. Csak úgy mélázgattam!

"A tolerancia és apátia a haldokló társadalom erényei" - Arisztotelész ASUS Z170 Pro Gaming, Intel Core i5 6600K, Gigabyte GTX 1070 G1, Kingston HyperX Fury DDR4 2x8GB
Ez egyrészt jó, mert a Ribörszé nem volt túl acélos. Én használtam is erre módosítást ("More view range"😉 Csak ehhez már combos vga IS kellett!
Egyre kíváncsibb vagyok! (négy hét, négy nap!)
Ilyen szempontból előnyt élvezhettem, ha én irányítottam a lövegeket és tüzeltem folyamatosan, mert a szűk kereszt metszett miatt a K-nak több lövedéke tűnt el.
Warning! Cargo bay open, shields are down!
"A tolerancia és apátia a haldokló társadalom erényei" - Arisztotelész ASUS Z170 Pro Gaming, Intel Core i5 6600K, Gigabyte GTX 1070 G1, Kingston HyperX Fury DDR4 2x8GB
Kicsit félek is, mert nagyon kiöregedő gépem van, minden minimum alatt, és most nem is lesz pénz gépet újítanom beláthatatlan időkig :/
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
Már egy hete vagyok itt és egyáltalán nem hiányoznak a videójátékok 😊
Na de mire hazaérek, addigra megjelenik ez is és nem leszek egyáltalán boldogtalan ahogy elnézem.
A Rebirth engine jó volt, legalább nem kell minden egyes alkalommal új gépet vásárolni hogy elfusson.
"A tolerancia és apátia a haldokló társadalom erényei" - Arisztotelész ASUS Z170 Pro Gaming, Intel Core i5 6600K, Gigabyte GTX 1070 G1, Kingston HyperX Fury DDR4 2x8GB
Viszont jó ideje az a trend, hogy a magok számát növelik a hardvergyártók, és nem az órajelet, tehát elsősorban abból profitálhat(na) egy szoftver, ha képes lenne a magok számával arányosan skálázódni. Mert ha az általad idézett szöveg igaz -márpedig miért ne lenne az-, akkor még az is előfordulhat, hogy egy régebbi 2 vagy 4 magos, de magasabb órajelű CPU-n jobban fog futni a játék, mint egy újabb generációs i7 vagy i9 esetén. Számomra pedig különösen rossz hír ez, mert nekem 12mag/24szálas Xeon rendszerem van, mindössze 3,1GHz alap órajellel. Akkor ezzel nem sokra fogok menni.
Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2018.10.25. 17:39:55
Bár nálam a Ribörsz vidáman szaladgál, de azért némi aggodalommal tölt el ez a bekezdés. Főleg az a rész, hogy: Hát, tulajdonképp két magon/szálon fut a játék, meg még néhányat használ apró-cseprő feladatokhoz.
Így laikusként és nem célzottan, csak úgy vaktában a világba: Felfigyeltek már a "PROGRAMOZÓK", hogy egyre több magot tartalmaznak a processzorok és ez divattá is vált. Valószínűleg ez lesz az irány. Tehát: Nem kellene elkezdeni alkalmazkodni ehhez a helyzethez?
Nyugodtan megfeszíthetnek a szakavatottak, csak közben tegyék szívükre a kezüket!
Volt márciusban egy 2 órás stream ahol az Egosoftos srácok X3-t játszottak 2 órán át, abban volt pár mondat az X4-ről is:
https://youtu.be/Qmp-nU2cLdo
Hátha van aki nem látta 😊
Zuhanó repülőn soha nincs ateista..
Vagy, szeretnének már pénzt keresni, ha mondjuk a Ribörszöt bukásnak tekintjük...
No meg azt se felejtsük el, hogy ez kell a népnek. Mint néhány játék elején a karakterünk farigcsálása. (AKÁR ÓRÁKON KERESZTÜL!!!) (A Fallout 4-ben két kattintással intéztem el: Férfi, Mehet.)
Az X3-ban is lehetett festegetni a hajókat. Még csak nem is újdonság!
Még 40 nap. A fene megesz!
Kicsit idegen ez a fajta beilleszkedés a mai vásárlókultúrába az Egosoft-tól.
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2018.10.20. 04:02:09
Nekem a Reunion hozta az érzést. Illetve néha napján belém nyilall az érzés, hogy milyen volt, mikor játszottam vele.
Warning! Cargo bay open, shields are down!
És tudjátok az a durva, hogy ez a játék sorozat részben vissza tud adni ilyen érzéseket.Remélem az új rész is hatással lesz az érzelmeimre, mert akkor igazi egy játék, ha libabőrös leszel tőle!