X4 - Foundations

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#273
Megjelenési dátumról nincs semmi hír?
#272
XXL nincs, csak XL. Több, mint valószínű, hogy XL-es méretű hajó, bár lehet, hogy sima L-es kategória, és vannak nagyobbak.

De az is megeshet, hogy rosszul értelmeztem a videókat, és amiket látunk, azok a Cerberus/Minotaur hajók.
Utoljára szerkesztette: tomonor, 2018.08.27. 00:02:47

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

Caliph
#271
Én egyelőre még mindig ott tartok,hogy a behemoth egy xxl hajó létére kicsinek tűnik...

CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#270
Köszönjük, király vagy!
#269
Szerintem a Discoverer elég pöpec hajó volt. Mi több, talán a legergonomikusabb hajók az X3-mal jöttek ki.

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#268
Én inkább a változatosságra céloztam. X:R-ben is nagyon egykaptafa volt a hajó design, tulajdonképpen egy lapos tepsi volt a 80%-kuk. Bár most kiesnek pl. a Boronok, akiknek az emberekétől gyökeresen eltérő építésű és kinézetű hajóik voltak, de azért maradt még pár faj, akik nem emberek. Viszont a hajó design egyelőre úgy néz ki, mintha mindet ember tervezte volna, ami szerintem nem reális.
Ez nem egy komoly probléma, de olyan kevés az infó, hogy az érdemi részekről még nem igazán lehet beszélgetni, csak ami a trailerek alapján első látásra lejön.
#267
Nekem már a X:R-ben is tetszett az, hogy a valósághűbb, "sci-fi"-sebb kinézet felé mentek (az előző X-ekben néhány hajónak kifejezetten nevetséges dizájnja volt, pl.: Discoverer vagy Eclipse, pfej), az, hogy ezt a trended tovább viszik, nekem nagyon tetszik.

"A tolerancia és apátia a haldokló társadalom erényei" - Arisztotelész ASUS Z170 Pro Gaming, Intel Core i5 6600K, Gigabyte GTX 1070 G1, Kingston HyperX Fury DDR4 2x8GB

#266
Köszönjük a listát, nagyon jó!

Egyelőre elég sokszor ismétlődik a kilapított design (mint pl. a Falcon), de vannak azért egyedibb darabok is.
#265
<#eljen>

"A tolerancia és apátia a haldokló társadalom erényei" - Arisztotelész ASUS Z170 Pro Gaming, Intel Core i5 6600K, Gigabyte GTX 1070 G1, Kingston HyperX Fury DDR4 2x8GB

#264

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#263
Thereshallbewings

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#262
Ööö, ez a játék C64-en elindul? Hány darab floppy kell? Vagy Datasette magnón is megy? <#nyes>
Ha megy Action Replay Mk VII-es cartridge-el, akkor adjátok már meg légyszi az "örökélet" poke-okat is! <#nyes>

Utoljára szerkesztette: kisiku, 2018.08.23. 19:24:48
#261
Szép az kétségtelen, és ahogy nézem, kicsit visszavettek a színes szagos giccsparádéból is ami a Rebirth-ben volt. A modulos építkezés zseniális! De azért óvatos duhaj vagyok, az XR-nél is leesett az állam a videok láttán, aztán meg ugye....
#260
Engem pont a TC effekje idegesített, be kellett csuknom a szemem, mert kiégette volna az a teljes képernyős full fehérség. .
#259
Ahh, bocsi. Nem Colossus volt, hanem az új Behemoth. A colossus a másik, amelyik szürkés-kék színekbe pompázik a Behemoth robbanása előtt.

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#258
Szerintem a Rebirth-ben horribilis volt a robbanás effekt minősége. A legjobb talán eddig az X3TC-jé volt, de ott is csak azért tűnt megfelelőnek, mert elvakított a robbanás mindent.

A nagy hajó ami felrobbant egy Argon Colossus volt amúgy, XL-es besorolású.

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#257
Én a "lövedékek" becsapódásába akartam belekötni, de aztán rájöttem, hogy az legyen a legnagyobb bajom!!!!
Caliph
#256
és igazán nagy hajót nem igazán láttunk,engem az érdekelne,bár ez a romboló féleség sem volt rossz,főleg amikor nyílt a hangárajtó és kiköpött 3 vadászt(drónt? ) 😊

a grafikávak eddig sem volt gond,a bugokkal annál inkább 😄

CefreTeam&#8482; A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

dimre
#255
Közel vannak a Svájci határhoz, majd átköltöznek, a semleges vidékre. <#vigyor>
Látva a videót, lelki szemeimmel előre látom, hogy q... sokat fogok legózni a gyárakkal. <#eljen> Viszont a nagyobb(acska) hajó robbanási effektjén még dolgozhatnának egy kicsit, nem tudom milyen kategóriájú a besorolása, de a Rebirth-ben sokkal látványosabb egy nagy batár pusztulása, ha túl közel voltál a borzocska is megsínylette.

X universe Home, sweet home

RJoco
#254
A videó tényleg nagyon jó lett. Bár meglepően kevés volt a belső nézetes rész, pedig az is nagyon érdekelt volna több hajónál is.

Ma már, ha nem tudod eldönteni, hogy lányt vagy fiút láttál, akkor nyugodtan mond, hogy "es" 😄
Amúgy tényleg nehéz eldönteni sokszor. Rossz fele haladunk, de lehet, hogy nem véletlen homo sapiens és nem hetero sapiens...

Warning! Cargo bay open, shields are down!

#253
Fú, de rég jártam itt! Azóta kicsit a magánéletemmel voltam elfoglalva, asszem idén is lesz egy szép utam Kelet-Afrikába, de most egy kicsit hosszabb időre.
No, nézzük, mi a helyzet. Ahogy látom, szép, de a grafikára, látványra eddig sem volt panaszunk. Nekem igazándiból már semmire nem volt panaszom a játékkal kapcsolatban.
Atyaisten...mi a tökömet csináljak?Megvan! Megy ez majd a magánélet mellett is 😊 egészen addig, amíg gyermekekkel nem bővítem eme hazát.Mert "sajnos" benne vagyok már a korban...

Kezdtem már azt hinni, a németek teljesen degeneráltakká váltak, azzal, hogy öngyilkosságot követnek el, azaz leteszik Germanisztán alapköveit. Meg hogy a napokban bevezették a harmadik nemet is.Legalább értelmet nyert a "das" a "der és a die" mellett. <#nyes>
Ezt a német csapatot ki kéne menteni abból az iszonyatból, ami ott van, mert nekünk kellenek ezek a játékok.Németország elrohadhat, de az Egosoft az kell! <#nyes>

Azt nem ígérem, hogy ezzel is 3000 órát lenyomok, de sokat fogok.
#252
Megvan az első videó, német. Beszarás, milyen jól néz ki a játék.

https://www.twitch.tv/videos/300074230?t=01h28m48s

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#251
Nem sietik el...

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#250
Várjuk szeretettel...
dimre
#249
Holnap kezdődik a Gamescom, Bernd-ék ígértek új videót a fb oldalukon.

X universe Home, sweet home

#248
Igazából Egosoft pont a szülinapi stream során mondta, hogy animációkkal mindig is hadilábon voltak. Ugyebár ezt az X2-re értették, de még a Rebirthön is látszik, hogy van mit fejlődni. Ezek szerint a budgét nem akarják "elverni" animációkra, mert nem az a játék fő szempontja.

Viszont az FPS mód is érthető részükről, mert mostanában az a mód meglöki az eladásokat ezeknél az űrjátékoknál. A gond ott kezdődik, hogy ha valami feature-t beraksz egy játékba, attól elvárja a vásárló, hogy megfelelő lesz.

Mindenesetre az X4-es videók alapján az NPC-k alap animációi meg lesznek oldva, futkosni fognak pozícióktól hajókig.

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#247
Mass Effect-ben (főleg a 2-3 részben) azért elég jól megoldották ezt a kérdést. A technológia már elég régen adott ehhez, ami itt problémát jelent, az sokkal inkább a pénz. Nyilván minél élethűbbre akarják csinálni, annál több motion capture verzióra lenne szükség, hogy ne minden karakter ugyanazt csinálja. A karakteranimáció pedig nagyon sok pénz (és profi emberek is kellenének hozzá), ráadásul olyan karakterekkel amit a rebirth-ben hoztak össze, inkább ne is erőltessék...
#246
Nem kell semmi bonyolultra gondolni, Skyrim, Witcher 3, Fallout, mind jól megoldotta, az X4-be ezeknél valami sokkal egyszerűbb is elég lenne, a lényeg, hogy legyen mozgás, ne egy helyben álljanak az emberek, csináljanak valamit. Pl. a mass traffic is nagyon tetszett a Rebirthben egy kis életet vitt az állomások köré. A kikötők nem lesznek nagyok, nem is kell beléjük sok karakter, így minimumra vihető le annak a dolognak a mennyisége, amihez az Egosoftnál nagyon nem értenek. Helyettük a kikötőkben lehetnének robotok, annak a (Rebirthhöz képest) jóval kevesebb embernek/teladinak/paranidnak/splitnek meg igazán nem lenne nagy munka valami értelmes animációkat adni az egy helyben üldögélés/álldogálás helyett. Ha labdába akarnak rúgni 2019-ben és utána, akkor muszáj lesz fejlődniük ilyen téren is.
Utoljára szerkesztette: Pares, 2018.08.02. 19:40:51

"A tolerancia és apátia a haldokló társadalom erényei" - Arisztotelész ASUS Z170 Pro Gaming, Intel Core i5 6600K, Gigabyte GTX 1070 G1, Kingston HyperX Fury DDR4 2x8GB

#245
Személy szerint én problémásnak tartom ezt az "élő" aspektus szimulációját. Szerintem mindannyian olyasmire gondolunk, amit a mai technológiai szinten lehetetlen reprodukálni.

A kérdés viszont, hogy van-e értelme egy olyan játékot teremteni, mely átveszi az élet szépségének, bonyolultságának, és kiszámíthatatlanságának minden szerepét?

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#244
Tudom mire gondolsz, amikor azt mondod, hogy ÉLŐ. Eddig, (de különösen a ribörszben) abból tudtad, hogy van értelme mondjuk a termelésnek, hogy az a néhány hajógyár működött. Amolyan antiszociális érzés volt. Most azt ígérték, hogy sokkal dinamikusabb lesz az X4. Amit én úgy olvasok, hogy "minden mindenre" hatással lesz. Hát hajrá!
Persze az én (mi) elképzelésem-sünk a dinamikáról eltér az egoétól. De legalább reménykedhetünk! :-)
#243
Rebirth-ben sokat javult a változatosság is, legalább is, az állomásokat tekintve. A dokkok mondjuk egyformák voltak, és számomra a ship design is fapad volt a korábbiakhoz képest. Néhány hajót leszámítva, mindegyik tepsi forma volt. Remélem ezen kicsit javítanak majd.
#242
1. Az lesz. Konkrétan.
2. Szintén.
3. Na az talán nem. Lesz néhány dokk sablon, de azok mind egymás klónjai lesznek. Mondjuk Egosoft sosem az űrállomások változatosságáról volt híres, legalábbis Reunion óta nem.
4. Meglesz.

Mint mondtam, néhány kiszivárogtatott infóból olyasmi derül ki, hogy a csillagrendszereket biome-k fogják megosztani. Azt nem tudni, hogy random generált (mint például Minecraft), vagy előre beállított lesz, de a szerint fognak alakulni egy szektorban az űrállomások, a munkaerő (workforce), és az egyéb véletlenszerűen generált dolgok (teszem azt lockboxok, random ellenségek). Ha előre beállított biomok lesznek, az azért jó, mert ha a bolygók közelében felhúzzák a workforce rátáját, az gyakorlatilag szimulálja a bolygó jelenlétét, még ha hamisan is.

Tehát a bolygók még mindig csak "háttér elemek" maradnak az X4-ben is, ezt az Egosoft világosan elmondta az egyik Q&A videójában.

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#241
1. Kis bejárható terület.
2. Maximális funkcionalitás.
3. Változatosság.
4. Látványos háttér, kilátás.

Ez a négy dolog az, amit elvárok az űrállomások kikötőitől, és ugyan ezeket várnám el egy bolygó űrkikötőjétől is. Kb. mint a Mass Effectecben (főleg a 2-3-ban), vagy mint a Freelancerben, csak 2019-hez illő kivitelezésben. Bár én nem bánom, hogy nem lehet leszállni a bolygókra, cserébe jó lenne, ha a bolygó és bolygókörüli pálya közti közlekedés jól meg lenne jelenítve mondjuk rendszeres és látható járatokkal a felszín és az űrállomások között, vagy mint az X3-ban a station announcmentek, stb. A lényeg az immerzió, az én karakterem nem akar leszállni a bolygókra, de látszódjon, hogy létezik ilyen dolog. Ez sokban hozzájárulna egy "élő" univerzumhoz.

"A tolerancia és apátia a haldokló társadalom erényei" - Arisztotelész ASUS Z170 Pro Gaming, Intel Core i5 6600K, Gigabyte GTX 1070 G1, Kingston HyperX Fury DDR4 2x8GB

#240
Eleve az egész kérdés elméleti volt...nem lesz ilyesmi a játékban, ezt már tudjuk. Nincs is ezzel gond.
Aminek én nagyon örülök, hogy legalább az állomásokra már nem úgy kell majd leszállni ahogy az XR-ben kellett (egy ikonra kattintva, mert az rettenetesen illúzióromboló volt), hanem rendes landolással/dokkolással. Legalább is, a videókból és az elmondottakból ez derült ki.
#239
Más: ha gondoljátok összedobhatok egy banner-t photoshoppal a topiknak.

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#238
Amúgy egyedül úgy tudom elképzelni a bolygók kivitelezését, hogy szintén hatszögekre lenne felosztva egy bolygó (nem túl sokra, hogy ne legyen bonyolult). Minden kör valakihez tartozna, és minden körnek meg lenne a saját beállított funkciója (város - bányászat - gyár - agrár - katonai). A területeket (köröket) esetleg Battlezone II módjára (nézzetek utána, régi, de nagyon jó játék volt annó) lehetne elfoglalni; ahol elesik egy főbázis, ott te építed újjá az otthonod.

Viszont ez így elméletben mind szép is jó. Csakhogy az X széria mindig is az űrrel foglalkozott, és ez a pár mondat is, amit leírtam, akkora munkát jelentene, hogy egy különálló játékként is helytállna, nemhogy az X4-ben. Továbbá, az sem egészséges egy játék szempontjából, ha keveri a szezont a fazonnal a fejlesztő. Vagy az történik, hogy ahogyan hirtelen mindent rázúdít a játék a játékosra, elmegy az egésztől rögtön a kedve (magas learning curve vagy túl sok a teendő egy adott helyen), vagy az, hogy a játék egy adott szegmensére fog koncentrálni a játékos, míg a másik szegmenst nem kedveli annyira, így negatív élményfoltot hagy benne, továbbá a játék fejlesztői elpazaroltak egy csomó pénzt és energiát egy kihasználatlan feature-re.


Meglátásom szerint viszont tudna működni a bolygóraszállás, csak nem a klasszikus értelemben (vagyis nem ahogy a mostani játékok megvalósítják). Nem is feltétlenül kellene tudnunk leszállni rájuk, elég lenne annyi, hogy a játék gazdaságához hozzátesznek valamit az óriás égitestek. Ezt az X4-ben amúgy úgy-ahogy orvosolják majd, (workforce rendszer) viszont nem az individuális bolygók lesznek rá hatással, hanem a mesterségesen beállított biomok (melyeket valószínűleg feltolnak magasabb rátákra a bolygók közelében).
Utoljára szerkesztette: tomonor, 2018.07.31. 02:45:04

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#237
Én is elvagyok bolygóra leszállás nélkül, de az általad felsorolt játékoknak nincs sok köze az X-hez, tehát hiába lehet azokban bolygókra leszállni.
Unalmas önmagában nem lenne -elvégre csak kitágítaná a lehetőségeket-, de ha amolyan Elite módjára lenne megoldva, tök üres, élettelen és kopár bolygókkal, ahol mindig ugyanaz a 2 féle állomás ismétlődik, annak valóban nem sok értelme lenne.
#236
Szerintem ez pont nem az a játék amibe kellene bolygóraszállás. Legyen rohadt sok hajó, NPC, történet aztán kész. Más szerintem nem kell. Van már egy csomó túlélő játék amiben van bolygóraszállás (NMS, Empyrion, Space Engineers). De egy X-be halál unalom lenne.

#235
Az a probléma meglátásom szerint, hogy a bolygóknak nem lehet funkciója az X univerzumba a jelenleg lefektetett szabályok szerint. Óriás űrkomplexumok vannak kiépítve galaxis szerte, melyek nem csak otthont adnak a fajoknak, hanem konkrét gyárak is egyben. Természetesen a lore szerint a bolygókon is van gazdag élet, viszont játék szempontjából ha belegondol az ember, nem lenne egyszerűen értelme a bolygóknak: ami nyersanyag megtalálható lenne rajtuk irdatlan mennyiségben, az már ott van az űrben. Amit gyártanának rajta, az már ott van orbitális pályán.

És ha maga a bolygó kivitelezése rossz, akkor kapunk egy X-Rebirth-öt, annyi különbséggel, hogy nem az állomások belterére, hanem a bolygók felszínére ununk rá.

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#234
Ezzel azért még együtt tudok élni, ha egyébként rendesen összerakják...

Viszont a bolygóra szállás hiánya lassan égető lesz szerintem. Már minden más program tudja a műfajban, még olyan 1 személyes projectekbe is benne van évek óta, mint pl. az Evochron Legacy...
Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2018.07.27. 21:57:28
#233
Nos, olybá tűnik, hogy a nagyobb hajók dokkjából csak teleportálni lehet a hídra, nem lesz összekötő folyosó sajnos.
Utoljára szerkesztette: tomonor, 2018.07.27. 16:42:56

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#232
Bernd most töltött fel az Ego facebook oldalára pár új képet az új Teladi Ospreyről. M besorolású fregatt lesz ezúttal a volt Teladi korvett. Néhány dolog, ami kiderül a képekből:
-A hajóknak megmarad a "hardpoint" rendszere, legalábbis fegyverzet terén, ezen a hajón két oldalsó löveg (turret) lesz, illetve egy elülső rakéta kilövő egység
-A hajók, melyek dokkolnak "elzárhatóak" a hajó belterébe, ahol több hajót is képes tárolni (állomások dokkjain is ez a rendszer lesz - ha nem használsz egy hajót, eltűnik a beltérbe egy animáció által)
-Az egyik képből kiderül a spacesuit opció, mely a hajókhoz való utazást említi. Lehetséges, hogy csak az oda gyaloglásról van szó, de az is lehet, hogy a hajókhoz az X2-X3 játékokban megszokott módon, űrsétával is el lehet majd érni
-Egyelőre még arra tippelek, hogy a nagy hajóknak nincs/nem lesz teljes kialakított belterük, hanem lesz egy dokk, melyen egy ajtó után a hídra teleportálódsz majd, bár ez picit ellentmondása az Egosoft által említett folyamatos (completely seamless) játék-élményrendszernek.

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#231
Elnézést kérek, helyesbítenem kell egy korábbi állításomat: NEM kellesz az űrállomásokat X-Rebirth módjára szkennelgetni, hogy információt kaphass belőlük. A technológia bent lesz az új játékban, viszont azt:
a, Missziókhoz használod
b, Felfedezés gyanánt, hogy unlock-old/felfedezd az űrállomás modult, melyet később építhetsz.

Vagyis elvileg így lesz. Továbbá így nézegetve újra a régi streameket, említették, hogy 2018-ban tervezik kiadni a játékot, early access viszont kétséges.

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#230
Mondjuk ez nem baj. Sok funkciója amúgy se volt az állomáson való kóborlásnak.

#229
Én ezekre az elemekre gondoltam. Biztos lenne még néhány... De nincs sok értelme találgatni. Én bízom bennük. Csak ez a nagy csend zavar egy kicsit!
#228
Állomásoknak csak a dokkját lehetlesz látogatni, a hajók bejárhatóak lesznek a hídjuk erejéig.

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#227
Design terén nem emelnek át elvileg semmit, vagy ha igen, akkor azokat átdolgozzák belteresre.

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#226
Elvileg -hiszem, ha látom-, minden állomásnak egyedi belsője lesz és minden hajó bejárható lesz. Ezeket nem tudják átemelni a ribbancsból, de aprólékosan kidolgozni mindezt szerintem időigényes feladat egy nem túl nagy cégnek, ahol nincs 25 grafikus.
#225
Ácsi! Arról volt szó, hogy idén!
De miért is ne lehetne? A ribörsz motorja lesz alatta, ami ugye "kész van". Annyi lesz a különbség, hogy nem dájrektikszen fut majd, hanem vulkánon. Persze új gafikák is kellenek, már amihez egyáltalán hozzányúlnak. (Nagyon sok dolgot egyszerűen átemelnek a ribiből. Állomások, vagy csak elemeik. stb)
No meg persze kell gyártani bele tartalmat is, ami valószínűleg a legnagyobb kihívás az Alapoknál.
#224
Nem nagy cég az Ego, és sajnos ma két tőkeerős szereplő is "beszállt" a műfajba (Frontier+Roberts). Tulajdonképpen az Ego abból élet sokáig, hogy az Elite-hez hasonló játékok kimentek a divatból, nem mozdultak rá a nagyobb kiadók, így ők kvázi Indie fejlesztőként tök jól megéltek az X szériából, mert annyi rajongója bőven volt a műfajnak, ami egy ekkora céget eltartott. Nem is volt más játékuk, tisztán ebből éltek/élnek. De ma már nehéz dolguk van, mert sokszereplős lett a terület, komolyabb projectekkel és az X4 tervei eléggé grandiózusak. Már csak grafikai szempontból sem tudom, hogyan csinálják meg ennyi idő alatt, annyi emberrel mindazt, amit eddig belengettek.

Szerencséjük viszont, hogy az Elite gyakorlatilag tetszhalott állapotban van, az elmúlt 2 évben igazán jelentős fejlesztés nem jött hozzá, a Star Citizen pedig még fényévekre van a késztől. Vagyis piaci rés most is van, de évekig azért nem lesz nyitva, tehát ki kéne hozzák legkésőbb jövőre az X4-et.
Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2018.07.19. 14:41:52