X4 - Foundations
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
De az is megeshet, hogy rosszul értelmeztem a videókat, és amiket látunk, azok a Cerberus/Minotaur hajók.
Utoljára szerkesztette: tomonor, 2018.08.27. 00:02:47
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
Ez nem egy komoly probléma, de olyan kevés az infó, hogy az érdemi részekről még nem igazán lehet beszélgetni, csak ami a trailerek alapján első látásra lejön.
"A tolerancia és apátia a haldokló társadalom erényei" - Arisztotelész ASUS Z170 Pro Gaming, Intel Core i5 6600K, Gigabyte GTX 1070 G1, Kingston HyperX Fury DDR4 2x8GB
Egyelőre elég sokszor ismétlődik a kilapított design (mint pl. a Falcon), de vannak azért egyedibb darabok is.
"A tolerancia és apátia a haldokló társadalom erényei" - Arisztotelész ASUS Z170 Pro Gaming, Intel Core i5 6600K, Gigabyte GTX 1070 G1, Kingston HyperX Fury DDR4 2x8GB
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
Ha megy Action Replay Mk VII-es cartridge-el, akkor adjátok már meg légyszi az "örökélet" poke-okat is! <#nyes>#nyes>
Utoljára szerkesztette: kisiku, 2018.08.23. 19:24:48
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
A nagy hajó ami felrobbant egy Argon Colossus volt amúgy, XL-es besorolású.
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
a grafikávak eddig sem volt gond,a bugokkal annál inkább 😄
CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.
Látva a videót, lelki szemeimmel előre látom, hogy q... sokat fogok legózni a gyárakkal. <#eljen>#eljen> Viszont a nagyobb(acska) hajó robbanási effektjén még dolgozhatnának egy kicsit, nem tudom milyen kategóriájú a besorolása, de a Rebirth-ben sokkal látványosabb egy nagy batár pusztulása, ha túl közel voltál a borzocska is megsínylette.
X universe Home, sweet home
Ma már, ha nem tudod eldönteni, hogy lányt vagy fiút láttál, akkor nyugodtan mond, hogy "es" 😄
Amúgy tényleg nehéz eldönteni sokszor. Rossz fele haladunk, de lehet, hogy nem véletlen homo sapiens és nem hetero sapiens...
Warning! Cargo bay open, shields are down!
No, nézzük, mi a helyzet. Ahogy látom, szép, de a grafikára, látványra eddig sem volt panaszunk. Nekem igazándiból már semmire nem volt panaszom a játékkal kapcsolatban.
Atyaisten...mi a tökömet csináljak?Megvan! Megy ez majd a magánélet mellett is 😊 egészen addig, amíg gyermekekkel nem bővítem eme hazát.Mert "sajnos" benne vagyok már a korban...
Kezdtem már azt hinni, a németek teljesen degeneráltakká váltak, azzal, hogy öngyilkosságot követnek el, azaz leteszik Germanisztán alapköveit. Meg hogy a napokban bevezették a harmadik nemet is.Legalább értelmet nyert a "das" a "der és a die" mellett. <#nyes>#nyes>
Ezt a német csapatot ki kéne menteni abból az iszonyatból, ami ott van, mert nekünk kellenek ezek a játékok.Németország elrohadhat, de az Egosoft az kell! <#nyes>#nyes>
Azt nem ígérem, hogy ezzel is 3000 órát lenyomok, de sokat fogok.
https://www.twitch.tv/videos/300074230?t=01h28m48s
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
X universe Home, sweet home
Viszont az FPS mód is érthető részükről, mert mostanában az a mód meglöki az eladásokat ezeknél az űrjátékoknál. A gond ott kezdődik, hogy ha valami feature-t beraksz egy játékba, attól elvárja a vásárló, hogy megfelelő lesz.
Mindenesetre az X4-es videók alapján az NPC-k alap animációi meg lesznek oldva, futkosni fognak pozícióktól hajókig.
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
Utoljára szerkesztette: Pares, 2018.08.02. 19:40:51
"A tolerancia és apátia a haldokló társadalom erényei" - Arisztotelész ASUS Z170 Pro Gaming, Intel Core i5 6600K, Gigabyte GTX 1070 G1, Kingston HyperX Fury DDR4 2x8GB
A kérdés viszont, hogy van-e értelme egy olyan játékot teremteni, mely átveszi az élet szépségének, bonyolultságának, és kiszámíthatatlanságának minden szerepét?
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
Persze az én (mi) elképzelésem-sünk a dinamikáról eltér az egoétól. De legalább reménykedhetünk! :-)
2. Szintén.
3. Na az talán nem. Lesz néhány dokk sablon, de azok mind egymás klónjai lesznek. Mondjuk Egosoft sosem az űrállomások változatosságáról volt híres, legalábbis Reunion óta nem.
4. Meglesz.
Mint mondtam, néhány kiszivárogtatott infóból olyasmi derül ki, hogy a csillagrendszereket biome-k fogják megosztani. Azt nem tudni, hogy random generált (mint például Minecraft), vagy előre beállított lesz, de a szerint fognak alakulni egy szektorban az űrállomások, a munkaerő (workforce), és az egyéb véletlenszerűen generált dolgok (teszem azt lockboxok, random ellenségek). Ha előre beállított biomok lesznek, az azért jó, mert ha a bolygók közelében felhúzzák a workforce rátáját, az gyakorlatilag szimulálja a bolygó jelenlétét, még ha hamisan is.
Tehát a bolygók még mindig csak "háttér elemek" maradnak az X4-ben is, ezt az Egosoft világosan elmondta az egyik Q&A videójában.
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
2. Maximális funkcionalitás.
3. Változatosság.
4. Látványos háttér, kilátás.
Ez a négy dolog az, amit elvárok az űrállomások kikötőitől, és ugyan ezeket várnám el egy bolygó űrkikötőjétől is. Kb. mint a Mass Effectecben (főleg a 2-3-ban), vagy mint a Freelancerben, csak 2019-hez illő kivitelezésben. Bár én nem bánom, hogy nem lehet leszállni a bolygókra, cserébe jó lenne, ha a bolygó és bolygókörüli pálya közti közlekedés jól meg lenne jelenítve mondjuk rendszeres és látható járatokkal a felszín és az űrállomások között, vagy mint az X3-ban a station announcmentek, stb. A lényeg az immerzió, az én karakterem nem akar leszállni a bolygókra, de látszódjon, hogy létezik ilyen dolog. Ez sokban hozzájárulna egy "élő" univerzumhoz.
"A tolerancia és apátia a haldokló társadalom erényei" - Arisztotelész ASUS Z170 Pro Gaming, Intel Core i5 6600K, Gigabyte GTX 1070 G1, Kingston HyperX Fury DDR4 2x8GB
Aminek én nagyon örülök, hogy legalább az állomásokra már nem úgy kell majd leszállni ahogy az XR-ben kellett (egy ikonra kattintva, mert az rettenetesen illúzióromboló volt), hanem rendes landolással/dokkolással. Legalább is, a videókból és az elmondottakból ez derült ki.
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
Viszont ez így elméletben mind szép is jó. Csakhogy az X széria mindig is az űrrel foglalkozott, és ez a pár mondat is, amit leírtam, akkora munkát jelentene, hogy egy különálló játékként is helytállna, nemhogy az X4-ben. Továbbá, az sem egészséges egy játék szempontjából, ha keveri a szezont a fazonnal a fejlesztő. Vagy az történik, hogy ahogyan hirtelen mindent rázúdít a játék a játékosra, elmegy az egésztől rögtön a kedve (magas learning curve vagy túl sok a teendő egy adott helyen), vagy az, hogy a játék egy adott szegmensére fog koncentrálni a játékos, míg a másik szegmenst nem kedveli annyira, így negatív élményfoltot hagy benne, továbbá a játék fejlesztői elpazaroltak egy csomó pénzt és energiát egy kihasználatlan feature-re.
Meglátásom szerint viszont tudna működni a bolygóraszállás, csak nem a klasszikus értelemben (vagyis nem ahogy a mostani játékok megvalósítják). Nem is feltétlenül kellene tudnunk leszállni rájuk, elég lenne annyi, hogy a játék gazdaságához hozzátesznek valamit az óriás égitestek. Ezt az X4-ben amúgy úgy-ahogy orvosolják majd, (workforce rendszer) viszont nem az individuális bolygók lesznek rá hatással, hanem a mesterségesen beállított biomok (melyeket valószínűleg feltolnak magasabb rátákra a bolygók közelében).
Utoljára szerkesztette: tomonor, 2018.07.31. 02:45:04
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
Unalmas önmagában nem lenne -elvégre csak kitágítaná a lehetőségeket-, de ha amolyan Elite módjára lenne megoldva, tök üres, élettelen és kopár bolygókkal, ahol mindig ugyanaz a 2 féle állomás ismétlődik, annak valóban nem sok értelme lenne.
És ha maga a bolygó kivitelezése rossz, akkor kapunk egy X-Rebirth-öt, annyi különbséggel, hogy nem az állomások belterére, hanem a bolygók felszínére ununk rá.
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
Viszont a bolygóra szállás hiánya lassan égető lesz szerintem. Már minden más program tudja a műfajban, még olyan 1 személyes projectekbe is benne van évek óta, mint pl. az Evochron Legacy...
Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2018.07.27. 21:57:28
Utoljára szerkesztette: tomonor, 2018.07.27. 16:42:56
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
-A hajóknak megmarad a "hardpoint" rendszere, legalábbis fegyverzet terén, ezen a hajón két oldalsó löveg (turret) lesz, illetve egy elülső rakéta kilövő egység
-A hajók, melyek dokkolnak "elzárhatóak" a hajó belterébe, ahol több hajót is képes tárolni (állomások dokkjain is ez a rendszer lesz - ha nem használsz egy hajót, eltűnik a beltérbe egy animáció által)
-Az egyik képből kiderül a spacesuit opció, mely a hajókhoz való utazást említi. Lehetséges, hogy csak az oda gyaloglásról van szó, de az is lehet, hogy a hajókhoz az X2-X3 játékokban megszokott módon, űrsétával is el lehet majd érni
-Egyelőre még arra tippelek, hogy a nagy hajóknak nincs/nem lesz teljes kialakított belterük, hanem lesz egy dokk, melyen egy ajtó után a hídra teleportálódsz majd, bár ez picit ellentmondása az Egosoft által említett folyamatos (completely seamless) játék-élményrendszernek.
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
a, Missziókhoz használod
b, Felfedezés gyanánt, hogy unlock-old/felfedezd az űrállomás modult, melyet később építhetsz.
Vagyis elvileg így lesz. Továbbá így nézegetve újra a régi streameket, említették, hogy 2018-ban tervezik kiadni a játékot, early access viszont kétséges.
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
De miért is ne lehetne? A ribörsz motorja lesz alatta, ami ugye "kész van". Annyi lesz a különbség, hogy nem dájrektikszen fut majd, hanem vulkánon. Persze új gafikák is kellenek, már amihez egyáltalán hozzányúlnak. (Nagyon sok dolgot egyszerűen átemelnek a ribiből. Állomások, vagy csak elemeik. stb)
No meg persze kell gyártani bele tartalmat is, ami valószínűleg a legnagyobb kihívás az Alapoknál.
Szerencséjük viszont, hogy az Elite gyakorlatilag tetszhalott állapotban van, az elmúlt 2 évben igazán jelentős fejlesztés nem jött hozzá, a Star Citizen pedig még fényévekre van a késztől. Vagyis piaci rés most is van, de évekig azért nem lesz nyitva, tehát ki kéne hozzák legkésőbb jövőre az X4-et.
Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2018.07.19. 14:41:52