X4 - Foundations
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2019.01.29. 17:35:24
Én inkább azt a kérdést tenném fel, hogy miért ennyire nonszensz az univerzum felépítése. Mármint az egyetlen, félig-meddig logikus dolog az egészben a highway gyűrű a magrendszereken keresztül. Logikája viszont ott szűnik meg, hogy fajok egymás ellenséges rendszereit is összeköti (Argon-HOP-PAR), melyet valószínűleg elsősorban szabotálnának a frakciók egy háború esetén.
Ami zavaró az egészben számomra az a Superhighway-Accelerator párhuzama, ugyanis mindkettő ugyanarra a funkcióra lett kitalálva annyi különbséggel, hogy az Accelerator látszólag lustaságból/időhiány miatt lett hozzáadva a játékhoz (kevésbé látványosan vitelezi ki ugyanabban a naprendszerben az utazást).
Ennél még a Rebirth rendszere is jobb volt, ugyanis ott legalább érdekessé tette az utazást a Superhighway (amikor az égitesteket kerülgeti - igaz szimpla lineáris animáció volt, de mégis jól nézett ki).
A szektorok létesítményeit tekintve pedig annyi extra pozitív dolgot adtak hozzá, hogy a highway-hez méri a telkek értékét. Ám itt megint több problémába ütközünk - van olyan rendszer ahol gyakorlatilag semmi értelme nincs a highway-nek, ugyanis a nagy semmibe vezet minket (Ianamus Zura, Antigoné Memorial). A legtöbb állomást, melyet az NPC-k építenek pedig (szintén) értelmetlen helyekre rakják. Értem én, hogy ilyet még nem csinált Egosoft, gyakorlatilag a játék gazdasági szintje prototípus, de legalább annyi sablont belevethettek volna, hogy valami logikai értelme legyen a dolgoknak.
Remélem lesz majd modder, aki észreveszi eme problémákat és lesz rá annyi energiája, hogy átalakítsa a játékot, mert itt sajnos csak kihasználatlan potenciál van.
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
Meg miért is nem lehet pl. highway-t építeni?
Kár, hogy egóék ilyen kevesen vannak, szerintem rettenetes potenciál van ebben a "frencsájszban".
Igen, a 3.0 is jól hangzik.
"I have to say X4 is the best version of all the X Games in my opinion - the UI is way better and easier to navigate"
Én elfogadom, hogy neki ez a véleménye, de szerintem a GUI egyáltalán nem olyan jó. Cserébe a 2.0 érdekesnek ígérkezik.
De mondok egy egyszerűbbet: csak azt a terméket tudod megvenni, ahol a Sell Offer alatt van feltüntetve az ár.
Utoljára szerkesztette: tomonor, 2019.01.25. 14:49:54
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
Bocs az offtopicért.
"Hali urak...
Tudom, hogy mostanság mindenki az X4 - Fándésünnel van elfoglalva, de mivel nekem eléggé bugos, így mmostanában nosztalgiából X-rebirthezem kicsit.
Van néhány problémám, pontosabban bosszantó dolgok, amiket lehet meg lehet oldani, csak én vagyok láma..
szóval:
Lehetséges-e, hogy ne várjam végig a különböző dialógusok befejezését ahhoz, hogy egy menürendszerben tovább tudjak lépni.
Pl. gyárépítésnél, illetve új modulok építésénél folyton végig kell várnom, hogy végiggagyogja a csaj a dógait, pedig én már lépnék tovább a következő menüre, de addig nem tudok, ameddig el nem nyomja a dumáját.
Előre is köszönöm a hasznos és kevésbé hasznos infókat. 😊
"
Amikor eljő a Fehér Farkas tele, ne egyél a sárga hóból!
Szerk.: ok, kitisztult, köszi még egyszer!
Utoljára szerkesztette: cylonflatus, 2019.01.23. 20:56:22
Amikor eljő a Fehér Farkas tele, ne egyél a sárga hóból!
tehát a sell offer az állomás akar eladni, nem te.
Utoljára szerkesztette: goyo2, 2019.01.23. 20:26:49
szerk: Ja nem látom, ures
Utoljára szerkesztette: goyo2, 2019.01.23. 20:23:56
Amikor eljő a Fehér Farkas tele, ne egyél a sárga hóból!
Amikor eljő a Fehér Farkas tele, ne egyél a sárga hóból!
Előre is köszi!
Amikor eljő a Fehér Farkas tele, ne egyél a sárga hóból!
Azt a befolyás dolgot kifejtenéd?
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
• Added music tracks from previous games.
• Added map filter option to disable allied order queue visualisation.
•
•
• Improved overall game performance.
• Improved AI attacking of stations.
• Improved reward calculation for Rescue Ship mission.
• Improved reward calculation and area range for Repair mission.
• Improved reward calculation and fleet variation in Fleet Delivery mission.
• Improved location check for claiming plot in Station Building mission.
•
•
• Removed ability to map right mouse button to avoid conflicts with context menu function.
• Fixed player-owned stations not transferring money to the player after having earned a surplus.
• Fixed player-owned ships mis-identifying some ships as being abandoned.
• Fixed ships sometimes undocking and docking again when given an order that doesn't require a ship to change docks.
• Fixed NPC-owned capital class mining ships not being able to mine due to lack of collector drones.
• Fixed mining ships sometimes not going to their designated positions before starting to mine.
• Fixed delay after player issuing AutoMiner order.
• Fixed capital ships with forward-mounted weapons sometimes orienting broadside to big targets.
• Fixed capital ships not acquiring some station modules when attacking them.
• Fixed fighters manoeuvering against and firing upon the center of stations rather than acquiring station modules.
• Fixed player-owned squadron subordinates pursuing targets to the ends of the universe.
• Fixed combat ships assigned to a station not staying in the vicinity of the station.
• Fixed captured visitor ships sometimes not accepting orders.
• Fixed UI allowing player to order player-owned ships to "Dock to Trade" at player-owned stations that have no trade offers.
• Fixed ships wanting to undock from a venture platform worrying that they might leave the player stranded at the station.
• Fixed player-owned free traders preferring build-related trades.
• Fixed free traders tending to prefer trades involving buying low amounts or high prices.
• Fixed player-owned station-based traders ignoring sell offers at the station below a certain threshold.
• Fixed rare case that would prevent AutoMine and AutoTrade orders from functioning.
• Fixed lasertower orders being assignable to things that weren't lasertowers.
• Fixed lasertowers erroneously attempting to move while in highways.
• Fixed computer pilots of drones and lasertowers sometimes bailing.
• Fixed player-owned ships formerly owned by pirates retaining their cover ownership.
• Fixed docked ships on claimed ships retaining old ownership and crew on board.
• Fixed theoretical ability to improve relations with Xenon and Kha'ak.
• Fixed not being able to select items to deliver to Black Marketeer when playing multiple delivery missions simultaneously.
• Fixed receiving pilot comm chatter while not in a cockpit.
• Fixed Security Office not being available on all stations.
• Fixed Boarding mission where ship was already captured earlier.
• Fixed mission character disappearing during Delivery mission.
• Fixed duplicate greeting of Black Marketeer during Delivery mission.
• Fixed cases of missing dialog choices for Black Marketeers.
• Fixed Tutorial and Help menu in ultra-wide resolutions.
• Fixed large number of queued orders breaking the order queue menu.
• Fixed map shortcuts not working after using minimize.
• Fixed wrong production resources shown in LSO and encyclopedia.
• Fixed hidden information (shown as "???"😉 on player stations in certain cases.
• Fixed loadout statistics showing changes in engine performance when applying a paint mod.
• Fixed venture reward menu sometimes not displaying reward information.
• Fixed custom player logo not being displayed on target monitor.
• Fixed comms monitor not showing up on incoming reports from pilots.
• Fixed excessive L and XL travel engine prices.
• Fixed certain M-sized turret slots on some L-sized ships not allowing mining turrets to be fitted.
• Fixed mirrored logos on some ships.
• Fixed NPC position in bar.
• Fixed various NPC animation issues.
•
•
•
•
•
•
•
•
•
•
•
•
•
•
•
•
•
•
• Fixed some memory leaks.
• Fixed causes of several freezes and performance issues in specific circumstances.
•
Hogy hogyan lett 1.51 b1-ből 1.60 b2 azt a franc se tudja. Biztos valami jó cuccuk van...
Semmi olyat nem láttam köztük, amitől megdobbanna a szívem!
Amit nem értek, hogy minek kell félmillió marine, meg hiperszuper boarding feature amivel több hajón levő marine-t is be lehet fogni a foglalásba (persze majd ha mukodni fog) ha közben kiugrálnak a marine-ok.
Már 2 Behemoth-ot foglaltam 3 marine-al. Addig piszkáltam, mig csak a túlbuzgó kapitány maradt csak a nagyhajón.
CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.
"What it does:
This mod adds a simple wares drain to all the tradestations in the game. So no more overfilled tradestations that can not buy anything.
Once a ware in a tradestation gets filled up over 75% of its container space it will be targeted by this mod after 5 minutes and the specific ware gets reduced down to 75% of its maximum storage capacity.
Nividium get a special treatment and will be plain consumed by 30% if it reaches 50% of its maximum capacity."
\"Schnaps im Kopf, du holde Braut Steck Bratwurst in dein Sauerkraut\"
<#nemtudom>#nemtudom>
\"Schnaps im Kopf, du holde Braut Steck Bratwurst in dein Sauerkraut\"
persze jogos ha az ember kifizet érte xy forintot akkor már el is várja hogy jó jegyen de pont azért tapasztaljuk meg az idők folyamán a dolgokat hogy magunkat ne szopassuk meg 😛
\"Schnaps im Kopf, du holde Braut Steck Bratwurst in dein Sauerkraut\"
Bocs (nem), de nincs kedvem folytatni a jópofizást. Eltérő vélemény? Személyeskedés (ennyire érzékenyek az emberek már itt is)? Mi a faszról beszéltek? kisiku aszongya, hogy az Egosoftnál nem tűrik a kritikát, mert az egyik moderátor tette a dolgát, és helyretett egy rossz helyen picsogó felhasználót. Lehet megsértődni, meg burkoltan balliberális trollozni (lol), de ha azt látom, hogy valaki nevetséges faszságokat ír, akkor azt nem hagyom szó nélkül. Na, további jó álszenteskedést.
"A tolerancia és apátia a haldokló társadalom erényei" - Arisztotelész ASUS Z170 Pro Gaming, Intel Core i5 6600K, Gigabyte GTX 1070 G1, Kingston HyperX Fury DDR4 2x8GB
István: csatlakoztam, atyám kiváló szilva páleszéval. Sajnos fogy a spacefuel <#vigyor>#vigyor>
Apropó, vissza a játékra: most hogy a Hatikvah-val is barát lettem, lehet náluk is kétféle tervrajzot venni: Spacefuel és Maja Dust előállításához állomás modult.Pista, főzhetünk szeszt virtuálisan!
Persze mindkettő illegális, de legalább van rá kereslet. Én korábban építettem egy Spaceweed (Űrfű) termelő MGTSZ-t <#vigyor>#vigyor> egy független szektorba. Eddig csak kétszer kaptak el a zsaruk, amúgy jól hozza a pénzt. A MIN-nél, avagy a Ministry of Finance-nél lehet venni.
Mellesleg a Teladi-nál nem illegális, viszont a Paranid Trading Station-ök veszik jobban,
Asszem építek egy szeszfőzdét is, hiszen egyedül Argonéknál illegális az Űrpálinka de a kereslet viszont nagy.
(Én már hörpintem is!)
Ne menjünk már át rajongói topikba itt is mint az SC-nél, ahol nem lehet kritikát megfogalmazni, mert egyesek úgy repülnek rá mindenre és mindenkire aki csak picit is eltérő véleményen van, hogy az már nem normális dolog.
Le lehet írni személyeskedés nélkül is azt, ha nem értünk egyet valakivel.
Magyarán nem vagyok hajlandó belemenni semmi olyan provokációba, mint amit jellegzetesen balliberális trollok művelnek a politikai fórumokon, illetve amilyen hangnemben válaszolnak azoknak, akiknek eltérő a véleményük.
Úgyhogy kedves Pares, nincs harag részemről, csak kérlek a trágár kifejezéseket mellőzzed, mert ez mindig is egy békés topic volt. És én nem siránkozok. Mellesleg én is IT-s vagyok, és ahogy Gunslinger is mondja, mindkét oldalt ismerem. A megrendelőt (ez esetben minket, vásárlókat) és a fejlesztőket. Én egyáltalán nem bántom a játékot, a hibáit megbeszéltük, anno, mikor az előző része megjelent (X-Rebirth) sokkal durvább és sokkal több negatív kritika hangzott el, és én akkor sem kezdtem el vulgárisan nekimenni másoknak.
Ez a topic, témakör a segítségről szól, illetve a közös diskurzusról. Bár nem én vagyok a moderátor, mivel hogy nem tudok mindig itt lenni, de én arra törekszem, hogy kulturáltan menjenek itt a hozzászólások.
Utoljára szerkesztette: kisiku, 2019.01.14. 18:02:13
Épp elég baj az mindannyiunknak, hogy egy szép kis lufit kaptunk és ha mázlink van, talán lesz benne valami-valamikor.
Utoljára szerkesztette: Gunslinger, 2019.01.14. 17:28:38
Nem tudom, hogy mit képzelsz magadról, de kurvára nincs igazad. Bár ebből, amit ide bemásoltál, nem egyértelmű, hogy miről szólt az eredeti topik, hozzászólás, stb., de az nyilvánvaló, hogy az ilyen diskurzus nem a béta fórum helye, ahol, ha már az illető képtelen elolvasni a szabályzatot, akkor elég ránézni a többi topikra, hogy az nem a primitív, konstruktivitástól távol álló megjegyzéseknek van fenntartva. Egyáltalán mi volt a kritika ebben, amit bemásoltál? Mert egy kérdésen és egy egy ténylegesen cinikus hülye beszóláson kívül mást nem látok.
A moderátor meg nem volt se cinikus, se kioktató, lefordítsam neked, hogy mit írt? Mert úgy néz ki, hogy nem értetted meg:
"Ez a topik a nyilvános béta verzióval kapcsolatos, ha valamiről panaszkodni akarsz, nyugodtan megteheted máshol, de hagyjuk meg ezt a helyet azoknak, akik konstruktív mondanivalóval rendelkeznek, ami a nyilvános béta célja. Minden egyéb panaszkodás/sírás/süket duma/hencegés (fordíts a "rant"-ot ahogy akarod) figyelmeztetés nélkül törölve lesz."
A sima fórumon folyamatosan megy a játék kritizálása (konstruktív és kevésbé konstruktív egyaránt), én magam is írtam nem egy kritikát és javaslatot bizonyos dolgok javítására, mert én sem vagyok megelégedve mindennel, de az, hogy a fejlesztők vagy a moderátorok nem viselnék, nem fogadnák el a kritikát, az egy orbitális hülyeség és nyilvánvalóan nem igaz.
Utoljára szerkesztette: Pares, 2019.01.14. 14:49:50
"A tolerancia és apátia a haldokló társadalom erényei" - Arisztotelész ASUS Z170 Pro Gaming, Intel Core i5 6600K, Gigabyte GTX 1070 G1, Kingston HyperX Fury DDR4 2x8GB
Vagy hiába van egy honlap adott oldalán belül 5x leírva, kiemelve ugyanaz a szöveg, úgyis megmondják, hogy ő nem találta. De ilyen esetben sem szabad kioktatóan válaszolni.
Egyébként parancsolj és részemről lezárva:
- What about the engine part /smartchip shortage of wharfs? Is it fixed?
- If its not listed I guess you have your answer.
- Sin317 eredeti hozzászólása:
- do you even run the game yourselves, lol?
Aztán jön a többi a 1372 szerint.