X4 - Foundations

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#1423
Köszi, átmentem...
#1422
Déelcé! Nézz be a fórumába itt az SG-n én csak műkedvelő vagyok. Épphogy belebotlottam. Ők többet tudnak róla!

Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2019.01.29. 17:35:24
#1421
Azt lehet, már meg sem érem. Az X3-hoz is valami 7 évig készítette a modot, bár kétségtelen, hogy jó lett.
#1420
Ez valami mod, vagy már ennyit tud a game? kb. 1 éve toltam utoljára.
#1419
Majd Litcube megoldja reméljük. Az X3 ban azt szerettem hogy bazi könnyű volt scriptelni. Egy csomo scriptet irtam magamnak. És mindez a játékon belül. Jelenleg nem tudom hogy megy ez.

#1418
Azért nem lehet valszeg highway-t építeni, mert rettenetesen bekavarhat a játék kódjába. Egyszerűbben magyarázva, ezt a játékot még nem arra tervezték, hogy szektorokat ekkora mértékben alakíthassál.


Én inkább azt a kérdést tenném fel, hogy miért ennyire nonszensz az univerzum felépítése. Mármint az egyetlen, félig-meddig logikus dolog az egészben a highway gyűrű a magrendszereken keresztül. Logikája viszont ott szűnik meg, hogy fajok egymás ellenséges rendszereit is összeköti (Argon-HOP-PAR), melyet valószínűleg elsősorban szabotálnának a frakciók egy háború esetén.

Ami zavaró az egészben számomra az a Superhighway-Accelerator párhuzama, ugyanis mindkettő ugyanarra a funkcióra lett kitalálva annyi különbséggel, hogy az Accelerator látszólag lustaságból/időhiány miatt lett hozzáadva a játékhoz (kevésbé látványosan vitelezi ki ugyanabban a naprendszerben az utazást).

Ennél még a Rebirth rendszere is jobb volt, ugyanis ott legalább érdekessé tette az utazást a Superhighway (amikor az égitesteket kerülgeti - igaz szimpla lineáris animáció volt, de mégis jól nézett ki).

A szektorok létesítményeit tekintve pedig annyi extra pozitív dolgot adtak hozzá, hogy a highway-hez méri a telkek értékét. Ám itt megint több problémába ütközünk - van olyan rendszer ahol gyakorlatilag semmi értelme nincs a highway-nek, ugyanis a nagy semmibe vezet minket (Ianamus Zura, Antigoné Memorial). A legtöbb állomást, melyet az NPC-k építenek pedig (szintén) értelmetlen helyekre rakják. Értem én, hogy ilyet még nem csinált Egosoft, gyakorlatilag a játék gazdasági szintje prototípus, de legalább annyi sablont belevethettek volna, hogy valami logikai értelme legyen a dolgoknak.

Remélem lesz majd modder, aki észreveszi eme problémákat és lesz rá annyi energiája, hogy átalakítsa a játékot, mert itt sajnos csak kihasználatlan potenciál van.

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#1417
Viku! Nem láttalak a fórumában!
#1416
Boronokat akarok. 😄

Meg miért is nem lehet pl. highway-t építeni?

Kár, hogy egóék ilyen kevesen vannak, szerintem rettenetes potenciál van ebben a "frencsájszban".

#1415
<#nyes>
Igen, a 3.0 is jól hangzik.
#1414
Hogy mindenki tudja miről beszélsz. vagy...
Engem speciel a 3.0-tól kezdene érdekelni.
Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2019.01.29. 01:31:22
#1413
Mondjuk elég gáz, hogy kiemelnek egy youtubert, és bizonygatják, hogy ez a legjobb X játék mind közül, és hogy a UI mekkora csúcs.
"I have to say X4 is the best version of all the X Games in my opinion - the UI is way better and easier to navigate"

Én elfogadom, hogy neki ez a véleménye, de szerintem a GUI egyáltalán nem olyan jó. Cserébe a 2.0 érdekesnek ígérkezik.
#1412
Ha jól látom. Kisiku és társai már nem fognak ide írni?

#1411
kijött az 1.6 patch

#1410
Thx tomonor
#1409
Argon Equipment Dock nem gyár. Engine part factory-től tudod azt vásárolni, mint kész terméket. Ahol vásárolni próbáltad az pont az a hely, ahol eladnod kellene.

De mondok egy egyszerűbbet: csak azt a terméket tudod megvenni, ahol a Sell Offer alatt van feltüntetve az ár.
Utoljára szerkesztette: tomonor, 2019.01.25. 14:49:54

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#1408
Írtam.

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#1407
Lehet már nem kíséritek figyelemmel az X-rebirth fórumot, ezért itt is rákérdezek...

Bocs az offtopicért.

"Hali urak...

Tudom, hogy mostanság mindenki az X4 - Fándésünnel van elfoglalva, de mivel nekem eléggé bugos, így mmostanában nosztalgiából X-rebirthezem kicsit.

Van néhány problémám, pontosabban bosszantó dolgok, amiket lehet meg lehet oldani, csak én vagyok láma..

szóval:

Lehetséges-e, hogy ne várjam végig a különböző dialógusok befejezését ahhoz, hogy egy menürendszerben tovább tudjak lépni.
Pl. gyárépítésnél, illetve új modulok építésénél folyton végig kell várnom, hogy végiggagyogja a csaj a dógait, pedig én már lépnék tovább a következő menüre, de addig nem tudok, ameddig el nem nyomja a dumáját.

Előre is köszönöm a hasznos és kevésbé hasznos infókat. 😊
"
#1406
Pontosan, de ha nincs nekik, akkor nem tudsz venni :-)

cylonflatus
#1405
Én úgy vettem észre, hogy azon keresztül is lehet vásárolni simán, amiről a képet szúrtam -mármint a "felső" trade menüpont-, csak olyankor a sell offer oszlop alatt látható mennyiség, amennyitől az állomás megszabadulna. Végül is a cockpitben ülve a trade számítógépet használva is ugyanezt az ablakot dobja föl, amit a map-en az állomásra jobbklikkelve a "felső" trade opció. Csak igen, az zavart be, hogy az állomás szemszögéből kell értelmezni a buy/sell-t.

Amikor eljő a Fehér Farkas tele, ne egyél a sárga hóból!

cylonflatus
#1404
De ott meg nincs semmi. Semmilyen termék, "no known offers" kiírás a ware-ek helyén. De átröppenek egy másik helyre, lehet, hogy kezdem sejteni mi van, így, hogy segítettél.
Szerk.: ok, kitisztult, köszi még egyszer!
Utoljára szerkesztette: cylonflatus, 2019.01.23. 20:56:22

Amikor eljő a Fehér Farkas tele, ne egyél a sárga hóból!

#1403
A buy offer-en vagy, nem a sell offer-en. A térképen az alsóra bökj, hogy trade, az a sell offer (az állomás szemszögéből kell nézni nem a tiedből.)
tehát a sell offer az állomás akar eladni, nem te.
Utoljára szerkesztette: goyo2, 2019.01.23. 20:26:49

#1402
nem lehet hogy tele van a raktér?
szerk: Ja nem látom, ures
Utoljára szerkesztette: goyo2, 2019.01.23. 20:23:56

cylonflatus
#1401
Egyszerűen fogalmam sincs. Biztos nagyon láma dolog, de nem tudok rájönni.

Amikor eljő a Fehér Farkas tele, ne egyél a sárga hóból!

cylonflatus
#1400
Nahát, erre aztán sosem gondoltam volna. Mondjuk most nem fut a játék, de fejből ha fölidézem, mintha a "trade"-del lenne az utasítás, ami ugye kereskedés. Aztán amikor megnyílik az ablak, mintha a nyilakkal szabályoznád, jobbra eladsz, balra veszel, ugyanúgy, minta az állomáson a crafting cuccos tradereknél. Most hirtelen elképzelni sem tudom, majd később, ha majd le tudok ülni játszani biztos leesik. Köszi a segítséget!

Amikor eljő a Fehér Farkas tele, ne egyél a sárga hóból!

#1399
Akkor ír ilyent, ha eladni akarsz olyan dolgot ami nincs a hajón. Nekem se volt egyértelmű elsőre. Te eladni próbáltál nem venni.

cylonflatus
#1398
Hi! Belefutottam ma valamibe, amit nem igazán értek, lehet, hogy bug. Segítenétek? Ma vettem egy Mercury Vanguardot, ugye szállítóhajó, 8200m3 konténer hellyel. Hajtómű alkatrészt akartam venni (engine part), ami az enciklopédia szerint is konténerben szállítandó. Azonban az állomástól mégis azt az üzenetet kapom, mint ha a hajó nem lenne alkalmas az áru szállítására (ship doesn't have the desired item). Szállítóhajó, nem gáz, nem szilárd bányászandó anyagnak, hanem konténeres, hely van... mi hiányozhat? Először azt hittem esetleg a hajón lévő emberem nem elég képzett, de ha fölmegyek a hajóra, személyesen én sem tudom megvenni a cuccot.
Előre is köszi!

Amikor eljő a Fehér Farkas tele, ne egyél a sárga hóból!

#1397
Köszönöm a linken választ leltem minden felmerült kérdésemre😊
#1396
Regisztrálsz az Ego-nál és aztán.
Azt a befolyás dolgot kifejtenéd?
#1395
Beta-t van lehetőség letölteni steam-en és ha igen ez menyiben befolyásolja a játékunkat?
#1394
Version 1.60 Beta 2 (329105)

Spoiler (katt a megjelenítéshez)

• Added music tracks from previous games.
• Added map filter option to disable allied order queue visualisation.
Added option to edit or remove assignment in order queue.
Added tooltips explaining why Request Dock At option is greyed-out.
• Improved overall game performance.
• Improved AI attacking of stations.
• Improved reward calculation for Rescue Ship mission.
• Improved reward calculation and area range for Repair mission.
• Improved reward calculation and fleet variation in Fleet Delivery mission.
• Improved location check for claiming plot in Station Building mission.
Improved likelihood of NPCs providing information when asking for the way to a station.
Improved AutoMiner behaviour to avoid mining in enemy-held territory depending on crew skill.
• Removed ability to map right mouse button to avoid conflicts with context menu function.
• Fixed player-owned stations not transferring money to the player after having earned a surplus.
• Fixed player-owned ships mis-identifying some ships as being abandoned.
• Fixed ships sometimes undocking and docking again when given an order that doesn't require a ship to change docks.
• Fixed NPC-owned capital class mining ships not being able to mine due to lack of collector drones.
• Fixed mining ships sometimes not going to their designated positions before starting to mine.
• Fixed delay after player issuing AutoMiner order.
• Fixed capital ships with forward-mounted weapons sometimes orienting broadside to big targets.
• Fixed capital ships not acquiring some station modules when attacking them.
• Fixed fighters manoeuvering against and firing upon the center of stations rather than acquiring station modules.
• Fixed player-owned squadron subordinates pursuing targets to the ends of the universe.
• Fixed combat ships assigned to a station not staying in the vicinity of the station.
• Fixed captured visitor ships sometimes not accepting orders.
• Fixed UI allowing player to order player-owned ships to "Dock to Trade" at player-owned stations that have no trade offers.
• Fixed ships wanting to undock from a venture platform worrying that they might leave the player stranded at the station.
• Fixed player-owned free traders preferring build-related trades.
• Fixed free traders tending to prefer trades involving buying low amounts or high prices.
• Fixed player-owned station-based traders ignoring sell offers at the station below a certain threshold.
• Fixed rare case that would prevent AutoMine and AutoTrade orders from functioning.
• Fixed lasertower orders being assignable to things that weren't lasertowers.
• Fixed lasertowers erroneously attempting to move while in highways.
• Fixed computer pilots of drones and lasertowers sometimes bailing.
• Fixed player-owned ships formerly owned by pirates retaining their cover ownership.
• Fixed docked ships on claimed ships retaining old ownership and crew on board.
• Fixed theoretical ability to improve relations with Xenon and Kha'ak.
• Fixed not being able to select items to deliver to Black Marketeer when playing multiple delivery missions simultaneously.
• Fixed receiving pilot comm chatter while not in a cockpit.
• Fixed Security Office not being available on all stations.
• Fixed Boarding mission where ship was already captured earlier.
• Fixed mission character disappearing during Delivery mission.
• Fixed duplicate greeting of Black Marketeer during Delivery mission.
• Fixed cases of missing dialog choices for Black Marketeers.
• Fixed Tutorial and Help menu in ultra-wide resolutions.
• Fixed large number of queued orders breaking the order queue menu.
• Fixed map shortcuts not working after using minimize.
• Fixed wrong production resources shown in LSO and encyclopedia.
• Fixed hidden information (shown as "???"😉 on player stations in certain cases.
• Fixed loadout statistics showing changes in engine performance when applying a paint mod.
• Fixed venture reward menu sometimes not displaying reward information.
• Fixed custom player logo not being displayed on target monitor.
• Fixed comms monitor not showing up on incoming reports from pilots.
• Fixed excessive L and XL travel engine prices.
• Fixed certain M-sized turret slots on some L-sized ships not allowing mining turrets to be fitted.
• Fixed mirrored logos on some ships.
• Fixed NPC position in bar.
• Fixed various NPC animation issues.
Fixed player ship standing still when opening the map after undocking from a station.
Fixed HQ mission destroying wrong ship on certain occasions.
Fixed problems docking certain M-sized ships (especially Drill) without docking software.
Fixed ships protecting stations with the Protect Station order chasing targets out of the designated area.
Fixed new NPC stations potentially having their build storages owned by incorrect factions.
Fixed squadron subordinates sometimes not keeping up with their commanders.
Fixed broken formations after loading a savegame (problem introduced in 1.51 Beta 1).
Fixed dock showing stop sign while ship docked after loading savegame.
Fixed occasional loss of control input while in flight.
Fixed incorrect graphics settings displayed after changing Graphics Quality.
Fixed Account Management and Logical Station Overview menus not setting manager budget when setting station account.
Fixed menu crash in supply node of Logical Station Overview.
Fixed menu crash when opening Info menu for certain stations.
Fixed menu freeze in Account Management menu.
Fixed map freeze if a commander was docked at one of their subordinates.
Fixed UI showing possibility to edit default behaviours of subordinates.
Fixed strange items being added to inventory after venture completes.
Fixed unclaimed venture rewards getting lost on subsequent save/load cycle.
• Fixed some memory leaks.
• Fixed causes of several freezes and performance issues in specific circumstances.
Fixed several other causes of crashes.

Hogy hogyan lett 1.51 b1-ből 1.60 b2 azt a franc se tudja. Biztos valami jó cuccuk van...
Semmi olyat nem láttam köztük, amitől megdobbanna a szívem!
#1393
És innentől nem lesz igaz a kereslet/kínálat összefüggése. Ugrik az a bizonyos szuperjó feature. Én inkább várok patch-re. :-)

Amit nem értek, hogy minek kell félmillió marine, meg hiperszuper boarding feature amivel több hajón levő marine-t is be lehet fogni a foglalásba (persze majd ha mukodni fog) ha közben kiugrálnak a marine-ok.

Már 2 Behemoth-ot foglaltam 3 marine-al. Addig piszkáltam, mig csak a túlbuzgó kapitány maradt csak a nagyhajón.

Caliph
#1392
és milyen egyszerű megoldás...

CefreTeam&#8482; A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#1391
Lehet, hogy már találkoztatok vele.. a "Tradestation Economy Fix" nevezetű móddal orvosolni próbálták a befagyó gazdaságot.

"What it does:
This mod adds a simple wares drain to all the tradestations in the game. So no more overfilled tradestations that can not buy anything.
Once a ware in a tradestation gets filled up over 75% of its container space it will be targeted by this mod after 5 minutes and the specific ware gets reduced down to 75% of its maximum storage capacity.

Nividium get a special treatment and will be plain consumed by 30% if it reaches 50% of its maximum capacity."
#1390
Ő csinálta, csak ez most elég gyengére sikerült a korábbiakhoz képest. Nekem első perctől olyan érzésem volt, mintha a most divatos kommersz filmzenei klisékből dobálta volna össze az egészet. Nekem ez most nem jön be, de ízlések és satöbbi...A korábbiak messze jobbak voltak.
#1389
miért mondjátok azt hogy az x4 zenéjét nem Alexei Zakharov csinálta mikor e youtube video alapján ő csinálta

\"Schnaps im Kopf, du holde Braut Steck Bratwurst in dein Sauerkraut\"

#1388
Légyszíves fejezd be a folyamatos káromkodást. Ha mindenképpen ragaszkodsz a szájkaratéhoz, hát tedd, ez a te döntésed. A Magyar nyelv, amit te is, én is és itt sokan mások gyerekkorunktól tanultunk, hatalmas lehetőségeket biztosít a mondandónk nyomatékossá tételéhez káromkodás nélkül is. Épp elegen vagyunk itt deresebb halántékuak közül, hogy zavaró legye ez a hangnem. Nem azt kifogásolom, amit írsz, hanem ahogy.
#1387
" mint amit jellegzetesen balliberális trollok művelnek a politikai fórumokon"

<#nemtudom>

\"Schnaps im Kopf, du holde Braut Steck Bratwurst in dein Sauerkraut\"

#1386
no offense de alap hogy ego játékot nem játszunk 1st day 😉
persze jogos ha az ember kifizet érte xy forintot akkor már el is várja hogy jó jegyen de pont azért tapasztaljuk meg az idők folyamán a dolgokat hogy magunkat ne szopassuk meg 😛

\"Schnaps im Kopf, du holde Braut Steck Bratwurst in dein Sauerkraut\"

#1385


Bocs (nem), de nincs kedvem folytatni a jópofizást. Eltérő vélemény? Személyeskedés (ennyire érzékenyek az emberek már itt is)? Mi a faszról beszéltek? kisiku aszongya, hogy az Egosoftnál nem tűrik a kritikát, mert az egyik moderátor tette a dolgát, és helyretett egy rossz helyen picsogó felhasználót. Lehet megsértődni, meg burkoltan balliberális trollozni (lol), de ha azt látom, hogy valaki nevetséges faszságokat ír, akkor azt nem hagyom szó nélkül. Na, további jó álszenteskedést.

"A tolerancia és apátia a haldokló társadalom erényei" - Arisztotelész ASUS Z170 Pro Gaming, Intel Core i5 6600K, Gigabyte GTX 1070 G1, Kingston HyperX Fury DDR4 2x8GB

#1384
Köszönöm az előttem szólóknak. Még annyit, hogy nekünk itt nem kell őrült módjára viselkedni, van elég gyűlölködő fórum és hely bőven. Így is már egy csomó ember undorodik a másiktól, nekünk ez nem kell. Ez az "X"-es témakör mindig kulturált embereket vonzott és békés csevegést. Nincs szükség egymás köpködésére. Bizonyítsuk be, hogy mi másmilyenek vagyunk és legyen béke.
István: csatlakoztam, atyám kiváló szilva páleszéval. Sajnos fogy a spacefuel <#vigyor>

Apropó, vissza a játékra: most hogy a Hatikvah-val is barát lettem, lehet náluk is kétféle tervrajzot venni: Spacefuel és Maja Dust előállításához állomás modult.Pista, főzhetünk szeszt virtuálisan!
Persze mindkettő illegális, de legalább van rá kereslet. Én korábban építettem egy Spaceweed (Űrfű) termelő MGTSZ-t <#vigyor> egy független szektorba. Eddig csak kétszer kaptak el a zsaruk, amúgy jól hozza a pénzt. A MIN-nél, avagy a Ministry of Finance-nél lehet venni.
Mellesleg a Teladi-nál nem illegális, viszont a Paranid Trading Station-ök veszik jobban,
Asszem építek egy szeszfőzdét is, hiszen egyedül Argonéknál illegális az Űrpálinka de a kereslet viszont nagy.

#1383
Furcsának tartom, hogy nem súlyozzuk a lehetőségeket. Természetesnek vesszük van marketing van fejlesztő. Egy Beth vagy EA vagy hasonlóknál lehet ez elvárás. Igen max lelkes usereket tudnának használni. Ez ma is kb egy garázs cég. Az meg mindent elmond ők fejlesztenek ilyen játékot és nem egy EA. Akiknek messze több lehetőségük lenne. Ja igen annak 1-200e embernek minek ugye.

#1382
" Nédmá'! Maj'nem összekaptunk! Na, gyere igyunk meg egy felest!"
(Én már hörpintem is!)
Amaro
#1381
Így van, Pares tényleg hibázott, de nem csoda, mivel mindenki frusztrált kissé a játék miatt, hamarabb kijön a méreg. Nem hinném, hogy átmegyünk rajongói torzsalkodásokba, ez nem arról szólt - inkább arról, hogy a játékról nem lehet mit írni, mert vagy a hibákkal szenvedsz, vagy már kivesézted és unalomba fulladt az egész, tehát előjönnek más témák is.

#1380
Nem nagyon akarnék belepofázni, de tényleg mire jó ez? Nem kell egyetérteni másokkal, a fórum lényege éppen az, hogy a véleményeket megosszák és adott esetben ütköztessék az emberek egymással, de ha itt kronológigi sorrandet nézek, akkor nem látom azt, hogy Viku személyeskedett volna bárkivel szemben, ellenben irányában ez történt. Ennek mi értelme van?
Ne menjünk már át rajongói topikba itt is mint az SC-nél, ahol nem lehet kritikát megfogalmazni, mert egyesek úgy repülnek rá mindenre és mindenkire aki csak picit is eltérő véleményen van, hogy az már nem normális dolog.
Le lehet írni személyeskedés nélkül is azt, ha nem értünk egyet valakivel.
Amaro
#1379
Egyetértek minden előttem szólóval, mert mindenki mondandójában van igazság - de a lényeg Gunslinger posztjában van, nagyon nem kéne összeengedni a fejlesztőket a mezei vérpistikékkel, főleg egy alig béta állapotban kiadott játék kapcsán.Nyilván anyagi okai voltak a kiadásnak, valószínűleg ugyanez gátolja őket egy kommunikációs csapat felállításában, de akkor nézzenek már körül a fórumon, és szervezzenek egy önkéntes, ingyen dolgozó moderátor csapatot a normálisabb userekből, aki továbbítja nekik a lényeges infót. Oly sok ötletet próbáltak lopni a készülő Star Citizentől, a tájékoztatási módszerüket és a kommunikációjukat se ártott volna. Meg egy strapabíró fórumot is kérhettek volna valahonnan, mert pl. most sem megy.

#1378
Én sem gondolom, hogy itt vitázni kellen, főleg nem ilyen durva hangnemben. Két dolgot válaszolhatnék, de inkább az oly' régi igaz magyar mondást tartom megfelelőnek: "Okos enged, szamár szenved"
Magyarán nem vagyok hajlandó belemenni semmi olyan provokációba, mint amit jellegzetesen balliberális trollok művelnek a politikai fórumokon, illetve amilyen hangnemben válaszolnak azoknak, akiknek eltérő a véleményük.
Úgyhogy kedves Pares, nincs harag részemről, csak kérlek a trágár kifejezéseket mellőzzed, mert ez mindig is egy békés topic volt. És én nem siránkozok. Mellesleg én is IT-s vagyok, és ahogy Gunslinger is mondja, mindkét oldalt ismerem. A megrendelőt (ez esetben minket, vásárlókat) és a fejlesztőket. Én egyáltalán nem bántom a játékot, a hibáit megbeszéltük, anno, mikor az előző része megjelent (X-Rebirth) sokkal durvább és sokkal több negatív kritika hangzott el, és én akkor sem kezdtem el vulgárisan nekimenni másoknak.
Ez a topic, témakör a segítségről szól, illetve a közös diskurzusról. Bár nem én vagyok a moderátor, mivel hogy nem tudok mindig itt lenni, de én arra törekszem, hogy kulturáltan menjenek itt a hozzászólások.
Utoljára szerkesztette: kisiku, 2019.01.14. 18:02:13
#1377
A nyilvános bétával egy baj van, hogy: NYILVÁNOS! Persze, most magam ellen beszélek, de amikor csak százunkat választottak ki tesztelni, akkor fegyelmezettebb volt. Most szerintem is egy kicsit zilált. Tehát azt mondhatjuk, hogy a kapcsolat a készítőkkel tényleg jó. Ugyanakkor megértem Vikut is, mert én is hasonlóképp érzek a 23 pengőm miatt! Ehhez már elég annyi, hogy egy kicsit indulatosabban olvasgatod a hozzászólásokat és máris beleolvasol olyat, amit nem kéne! Nem gondolom, hogy ebből nekünk kellene ezen a fórumon hitvitát gerjesztenünk!

Épp elég baj az mindannyiunknak, hogy egy szép kis lufit kaptunk és ha mázlink van, talán lesz benne valami-valamikor.
#1376
Csak, hogy én is kicsit belevau, a folyamatos vinnyogás nem visz semennyire sem előbbre, ha világosan le van írva (márpedig világosan le van), hogy minek hol a helye, akkor nehogy már a funkcionális analfabétáknak álljon feljebb, csak azért mert ő a fogyasztó. Meg tudom érteni mindkét oldalt, igen, tényleg fércmű benyomását kelti néhol a játék, de ha ott lennék fejlesztő nekem is már a tököm tele lenne a sok fogyatékossal, akik nem bírják elolvasni a changelogot sem. Másrészt az egosoft ott hibázik rohadt nagyot, hogy direktben összeköti a fejlesztőket a fogyasztóval, ezt baromira nem szabad. Kellene egy IT szervező, mint kizárólagos csatorna a fejlesztő és a fórum között, aki az értelmes panaszokat, konstruktív hozzászólásokat átmenti egy ticketing rendszerbe (Jira, Redmine, stb.) és onnan priorizálja a fejlesztőknek, hogy mivel érdemes foglalkozni, mert a fejlesztőknek sehol máshol a világon nem dolguk a public relation. Úgy, hogy ebben a kérdésben maximálisan Pares véleményét osztom és mielőtt jönne a kérdés, nem vagyok fejlesztő, de elég ideje IT területen dolgozom és megjártam a szolgáltatói és megrendelő oldalt is, hogy tudjam mit beszélek.
Utoljára szerkesztette: Gunslinger, 2019.01.14. 17:28:38

#1375
Képzeld, fejlesztő vagyok, csak nem az Egosoftnál, és nem érint érzékenyen, csak felkaptam a fejem az újabb sírásodra, mivel az én tapasztalatom gyökeresen ellentétes.

Nem tudom, hogy mit képzelsz magadról, de kurvára nincs igazad. Bár ebből, amit ide bemásoltál, nem egyértelmű, hogy miről szólt az eredeti topik, hozzászólás, stb., de az nyilvánvaló, hogy az ilyen diskurzus nem a béta fórum helye, ahol, ha már az illető képtelen elolvasni a szabályzatot, akkor elég ránézni a többi topikra, hogy az nem a primitív, konstruktivitástól távol álló megjegyzéseknek van fenntartva. Egyáltalán mi volt a kritika ebben, amit bemásoltál? Mert egy kérdésen és egy egy ténylegesen cinikus hülye beszóláson kívül mást nem látok.

A moderátor meg nem volt se cinikus, se kioktató, lefordítsam neked, hogy mit írt? Mert úgy néz ki, hogy nem értetted meg:
"Ez a topik a nyilvános béta verzióval kapcsolatos, ha valamiről panaszkodni akarsz, nyugodtan megteheted máshol, de hagyjuk meg ezt a helyet azoknak, akik konstruktív mondanivalóval rendelkeznek, ami a nyilvános béta célja. Minden egyéb panaszkodás/sírás/süket duma/hencegés (fordíts a "rant"-ot ahogy akarod) figyelmeztetés nélkül törölve lesz."

A sima fórumon folyamatosan megy a játék kritizálása (konstruktív és kevésbé konstruktív egyaránt), én magam is írtam nem egy kritikát és javaslatot bizonyos dolgok javítására, mert én sem vagyok megelégedve mindennel, de az, hogy a fejlesztők vagy a moderátorok nem viselnék, nem fogadnák el a kritikát, az egy orbitális hülyeség és nyilvánvalóan nem igaz.
Utoljára szerkesztette: Pares, 2019.01.14. 14:49:50

"A tolerancia és apátia a haldokló társadalom erényei" - Arisztotelész ASUS Z170 Pro Gaming, Intel Core i5 6600K, Gigabyte GTX 1070 G1, Kingston HyperX Fury DDR4 2x8GB

#1374
Te fejlesztő vagy? Csak hogy ilyen érzékenyen érint? Nem ma kezdtem, barátom. Mindegy, hogy béta, nem béta, egy idő után rájössz, hogy igazam van. Tudod, az elmúlt tizenegy-néhány évben engem is felbosszantottak hasonlók, míg rájöttem, hogy mindent úgy kell leírni meg megcsinálni, hogy mindig a leghülyébből kell kiindulni. De akkor sem szabad indulatosan. Pl, amikor a munkahelyemen ki kell tábláznom, hogy egy ajtó úgy nyílik, hogy a kilincset előbb lenyomjuk, majd húzzuk az ajtót. Szánalmas, gondoltam, de tényleg le kell írni, mert aztán jön a rángatás, nyavalygás, stb.
Vagy hiába van egy honlap adott oldalán belül 5x leírva, kiemelve ugyanaz a szöveg, úgyis megmondják, hogy ő nem találta. De ilyen esetben sem szabad kioktatóan válaszolni.

Egyébként parancsolj és részemről lezárva:

- What about the engine part /smartchip shortage of wharfs? Is it fixed?
- If its not listed I guess you have your answer.
- Sin317 eredeti hozzászólása:
- do you even run the game yourselves, lol?

Aztán jön a többi a 1372 szerint.