6884
Egosoft X4
  • goyo2
    #2000
    kicsit más
  • Jóózsf István #1999
    Nahh. Kicsit foglalkoztam a játékkal. Nálam mennek rendesen az új ficsőrök is. Ezzel az ellátóhajóval az (volt (?)) a feneség, hogy mint a birkák megszállták. Mint a való életben: "Jajj de jó, nyílt egy új pláza! Szart árulnak benne. Menjünk nézzük meg. Esetleg vásárolhatnánk is... Ja de most nincs szar, mert az egyik összetevője hiánycikk és nem tudjuk legyártani... - Nem baj megvárjuk. - De napokba is telhet!"
    Lefordítva: Boldog-boldogtalan, ahelyett, hogy a hajógyárakba, warfokba mentek volna feltöltekezni, megszállták az ellátóhajót! "Há' mé'? Az a dó'ga!" Igenám, de az ellátóhajónak magát is el kell látnia... Tulajdonképp mozgóbolti tevékenységet teljesít! Ebből következően odament egy "M"-es hajó, bedokkolt és várt. Várt, várt várt.............. A munka, amit el kellett volna végeznie, meg állt!
    Most jön egy kis csavar a dologban, mert az új fejlesztéseknek hála, nem csak az "ELLÁTÓHAJÓK" tudnak ellátni, hanem a hordozók is! (M1) Bizony!
    Ma az első félórám azzal telt, hogy az egyik hordozómból kiszedegettem az ott dekkoló "M"-es szállító és bányászaimat. Ami marha egyszerű lenne, ha nem a hajó gyomrában lenne, mert akkor csak rá kéne bökni, info, törölni a suppli parancsot és mehet tovább, de így nem lehet rábökni. Semmilyen módon, csak ha az ember megkeresi, hogy ki a tulajdonosa a járműnek és annak a menüjéből elérni a hajó menüjét... Nade, hagyjuk!

    Lett "K"-m Nem akartam foglalkozni a "kálopással", mert nem érdekelt, de ez a piszok mögémosont...
    Aki azt hitte, hogy a "K" károlyt jelent, azt ki kell ábrándítanom: Utasítottam a jövevényt, hogy ugyan dokkoljon már be a hajóügyárba. Értelme nem volt, de miért ne. Na most, a szentem ezt úgy hajtotta végre, hogy a T dokk középső szárára rátolatott, de nem csak úgy..., Ha anatómiailag akarnám kifejezni: A dokk csúcsa a száján jött ki!!! Tehát hja "K"-roly-unk kicsit MÁS!
    Ó. És az eltulajdonítási taktika működik Ilonkánál (Imre???) is!!! Honnantudom, honnantudom???
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2019.05.13. 14:30:51
  • goyo2
    #1998
    Ez tapasztalat, hogy egyből védeni kell?
  • nibron
    #1997
    elsőre nem építenék nem baráti szektorba. mindenféle szarházi meg fogja találni, egyből védeni kell. mint mindenütt, legyen egy biztos háttér, azután már bármi lehet.
  • nibron
    #1996
    köszi. bár az az érzésem, hogy jobban elrejteni nem is lehetett volna.xD
    vajon hány ilyen lehet még. a videóban az az akcentus nagyon ott van.:)
  • goyo2
    #1995
    Köszi az infót, de gondolom ha semleges szektorba épitek argon hajógyárat, akkor azért onnan is fognak vásárolni nem?
    Bár úgy vagyok vele, hogy ha magamnak minden hajót ingyé gyártok, akkor nekem nem kell hogy vegyenek is.
    Minek a pénz? fúj :-)

    Napilous (vagy mi a tök) memorialban épitettem az egyik gyáramra admin centert, enyém a szektor. Ott épitem a kiszolgáló gyárat is. Oda tervezem a hajógyárat is. Szerintetek halott ötlet?


    Utoljára szerkesztette: goyo2, 2019.05.13. 11:53:18
  • nibron
    #1994
    Nekem az első hullpart, a 2. microchip volt. Egyik sem éri meg egy idő után, mert telítődik, és már jóval olcsóbban lehet eladni. Viszont a hajógyártásból ömlik a pénz. Főleg ha ellenséges szektorban gyártod a hajókat (pl. argon szektorban paranidot). Akkor alighogy kijön a gyárból egymásnak esnek. Mindig van rendelés. Nekem a True Sight-ban nagyon bejött a hajógyár, annyi a megrendelés, hogy gondolkozom újabb S/M hangáron. Jelenleg pár napja benn áll 2db paranid hajó javításon és nincs idő megjavítani. Csak az XL dokk szabad néha, de ott is sorbanállás van. Bővítenem kell: 6db L és 3db XL dokkra van helyem.
    Az első néhány 100milliót kamionozással meg lövöldözéssel termeltem ki, a gyárak lószart sem termeltek a kereskedelemhez képest. Csak a nyűg volt a megépítésükkel. Ha most kezdeném a játékot rögtön a hajógyárra állnék rá. Első lépésben beszerezni legalább 20-30 hajót, mindenféle méretben (nekem Vulture-V, Vulture-S, Helios-S, Sonra-S, Shuyaku-S volt 5-5db). A kicsikkel a gyors fuvarokat, a nagyokkal a lassú, de nagytételű fuvarokat lehet csinálni nagyon hatékonyan. Ha összejött az S/M dokkra a pénz, akkor hajógyár: 2-3 L-es dokk, 1db 3x6 kisdokk, 1db S/M dokk, 6db L-es raktár. Gyárból csak a SmartChip a legfontosabb (ez ált. hiánycikk), rögtön kell építeni egy rahedlit. Mire feltudod építeni a gyárat, addigra lesz mindenből bőven, ha odafigyeltél a szállításra. Minden fontosabb cuccot el kell szállítani, nemcsak a legjobb hozamúakat. Ezzel fel lehet pörgetni a gazdaságot. Ha megvan a gyár, lehet kezdeni az igazi gyártást. Először csak a legjobban fogyó és drágább cuccokat kell gyártani, az olcsó és kevésbé fogyókat meg kell venni. A low-tech termékeket pedig fel kell vásárolni. Ha mindent magad akarsz gyártani, akkor másra sem lesz energiád. Mos már kényelmesen el tudom tartani a gyáramat, kézi beszerzés van, időnként megnézem miből kell a későbbiekben és elküldök egy hajót a cuccért. Kb. 1 nappal előre raktározom így nem fogyhat el semmi váratlanul.
    Most kábé 10 percenként kaszálok 10millát, kb. 1milla befektetéssel. A lakosság bővítésével pedig még több lesz a bevétel.
    A hajógyárban az a plusz, hogy a terméket nem neked kell kiszállítani, csak a beszerzéssel kell foglalkozni eleinte többet, később már jóval kevesebbet. És folyamatosan javítgathatod-szépítgetheted. Egyvalamire oda kell figyelni tervezéskor: ne érjenek egymásba modulok.
  • Jóózsf István #1993
    Ha el akarjuk kerülni a szpojler veszélyét, akkor csak az első két percet nézzük meg, mert ha jól látom a teljes plot-ot elmeséli!
  • kisiku
    #1992
    Ez mindenkinek egyéni döntése, ezért sandbox a játék. Én most egy picit félreteszem, mert meguntam.
  • goyo2
    #1991
    Nekem nem fogja negativra kihozni, mert a kajat is ott gyártom, és mindent magam szerzek be.
    Semmit nem veszek.
  • kisiku
    #1990
    Sose azt nézd, hogy mit ír ki a trade menüben eladáskor. Hiába piros, akkor is megéri. Továbbá nem kell kidobni és ha nem is ezen a terméken keresel, fogsz másikon. Én úgy keresek tíz és százmilliókat, hogy nálam is piros, azaz negatívra hozza ki több termék eladását.
  • mumoka 2012
    #1989
    én ez alapján találtam meg a boron küldit boron küldi
  • goyo2
    #1988
    Nekem is okoschip volt az első gyáram, de rohadtul nem éri meg. Van vagy 20 termelő modul, de túrót se hoz a konyhára. Nagyon lassan termeli, és nem ér sokat. Legalábbis a 2.20-ban. Nekem a Claytronics jött be a legjobban, majd a hullpart.
    Most fogok silicon wafert gyrtani, mert van egy két hely ahol korlátlanul el tudom adni. Ahhoz nem kell sokminden hogy gyártsak.
  • Jóózsf István #1987
    Rosszul emlékeztem. Nem felhív, hanem neked kell rálelni. Sima egyszerű csillagszórós küldetést kell keresni. (Állomás szkennelés...) Addig amíg a kék, női hangú, boron (Boso Ta) segítséget nem kér tőled (talán valami kutatásban...)
    Többek esküsznek valamilyen Argon szektorra...
    Innen vannak az információk!

    Caliph! Okoscsip, Hullpart (Deszka by Viku) Motoralkatrész. Kábé ebben a sorrendben!

    Goyo! Az attól függ mennyire pörög a hajóbiznisz! Ha a megrendelések folyamatosak, akkor az isten flottája sem elég, mindig lesznek hiánycikkek. Ha meg "béke" van, akkor 3-4 hajó szatyornyi áruval bohóckodik! Láttam már Suyaku-t 1 tétellel furikázni! És nem Okostégla volt, hanem EC!

    TokraFan! Ha jósolgathatok, akkor a héten!
    2.50
    New Feature: Resupply ships are now available and carriers can also resupply their fighters. (Nem gyengén csapta szét az egész játékot)
    New Feature: Sector blacklist settings to prevent ships entering certain areas. (Valószínűleg már működik...)
    New Feature: Inventory management with lockboxes in space and inventory storage at player HQ. (Mindig magamnál hordok mindent! Érjenek utol ha tudnak! 731 m/s)
    New Feature: Tobii eye-tracking support (Windows-only in this build, Linux support to come).
  • mumoka 2012
    #1986
    köszi
  • TokraFan
    #1985
    Mikor jön új verzió? Steam-en még mindig csak a 2.20 van.
  • Caliph
    #1984
    az örök kérdés,ha majd elkezdek játszani,egyszer , valamikor 4.0 környékén :D akkor milyen gyárat húzzak fel elsőnek,amiből van pénz úgy is hogy nem mikromenedzselem a szállító hajókat,hanem odarendelek neki mondjuk 5 darabot,és intézzen mindent az igazgató(ebből meg gondolom sokcsillagos kell majd) ? :D
  • goyo2
    #1983
    Aki nem építette egybe a shipyardot az ellátó komplexekkel, attól kérdezném, hogy győzik a hajók hordani a cuccot?
    vagy jobb lenne egybeépiteni?
  • nibron
    #1982
    Nem emlékszem, hogy bárki is felhívott volna...mikor? hol? megnéztem a küldetéseket, ott nincs semmi ilyesmi.

    mumoka: törölni a tervezőben. egérkurzort ráviszed a törölni kívánt modulra, jobb gomb és remove. ha már megépített modult törölsz, visszakapod a cuccost.
    Utoljára szerkesztette: nibron, 2019.05.12. 18:03:06
  • mumoka 2012
    #1981
    énekem végre azt sikerült meg csinálni de a plot -on hogy kell modult törölni ami kész mert az nem sikerült eddig 1 basic doc kéne törölni
  • Jóózsf István #1980
    Érdekes, mert akkor nem is csináltad a játék egyetlen nyúlfarknyi plot-ját!
    Akarsz beszélni róla? Úgy kezdődik, hogy a Boron "csaj" (Boso Ta) felhív, hogy...


    Ramos kérdésnél bennem is felmerült, hogy "De ugye ugyanolyan sebességű és időzítésű modulokból - szettből vannak?!?!?!" Az már eszembe sem jutott amit írtál.
  • nibron
    #1979
    Akkor vmit már nagyon kihagytam. Nem tudok semmiféle gyűrűs aszteroidáról, igazából történetről sem. Elkezdtem játszani és csináltam amerre az élet sodort. Most már hajógyáram van, ömlik a zsozsó, már majdnem az összes hajót tudom gyártani.

    A True Sight-be építettem, a highway mellé annyira, hogy a 20x20x20-as telek éppen 8milla legyen. Az olcsó és/vagy könnyen beszerezhető termékeket inkább vásárlom (már elég jól belőttem az ártáblázatot), ezeket inkább beszállíttatom, a többit ha egyszerű a saját hajóim veszik meg. Amit gyártok, azok a problémás vagy azok amikből sok kell és nehezen lehet leszállítani. Pl. a smart chip: 23 gyár nyomja, most már elég jó, de kell még majd pár a teljes üzemhez. Hull Part-ot 10 gyár nyomja, a többit veszem (ahogy elnézem ezeket visszabontom, mert rengeteget lehet kapni belőle). Finomítással nem foglalkozom, a kezdetleges termékeket kizárólag vásárlom, rengeteg van belőle. Így csak a high-tech-re kell figyelnem. A gyár már elég nagy, semmi szaggatás, teljesen jól játszható a szektor, bár ebben már volt tapasztalatom az X3 kapcsán. Olyan helyet választottam ahol kevesebb a tőlem független objektum, ill. hogy paranid legyen (üzleti megfontolás: a paranid zabálja a hajót). A queue mindig fullon van, csak tőlem függ mennyit gyártok. A lakosság még elég gyér, ha többen lesznek, gyorsabban megy. Viszont akkora forgalom van, hogy külön dokkokat kell építeni a beszállítóknak. Az L-es már jó, abból van 7db, úgy néz ki elég lesz. Az M-es viszont katasztrófa még jó, hogy azt elég könnyű orvosolni.:)
    Először a Second Contact flashpoint-ba építettem, de kitört miattam a szektorban, a paranid-argon helyi háború. Folyamatosan lőtték a gyáramat és a beszállítókat is. Volt, hogy a hangárban bunyóztak. A True Sight ebből a szempontból mérsékeltebb, viszont kevesebb az argon rendelés (nem mintha baj lenne).
  • nibron
    #1978
    El van itten a kutya ásva.:)
    Ha megnézed a konfigot, láthatod, hogy a 2x8 az GSkill, a 4x4 pedig a Corsair Dominator. Erről írtam, hogy nem mindegy milyen ram-ot veszel az alaplaphoz. Látszólag ugyanazt kellene tudniuk, mivel ugyanazok a paramétereik (legalábbis a legismertebbek), de ha megnézed az összeset, akkor már látszik a különbség. Ezért szorult nálam 2. helyre a Kingston, mert a Corsair mostanság nagyon eltalálta a moduljait. De ha összehasonlítanánk két ugyanolyan modult, nem látnád a különbséget. Egyébként laikusoknak célszerűbb azokat a ram-okat egyből kiejteni, amikre nem adnak élettartam garanciát. Legutoljára amikor néztem (régebben mert nem foglalkozom a GSkill-el), akkor asszem csak 5 évet adtak. De volt egy elég szerencsétlen esetem a GSkill-el: 3600-on kellett volna quad mennie, de nem ment. 2 hetembe került mire működésre bírtam. A végeredmény: ment, de a konfigot még a széltől is óvni kell, mert akkor annyi. RAM hiány volt, csak ezért használtam. Most már akkor se. Régebben használtam sokat, de ezek az új technológiák nem mennek nekik.
    De ha már felvetetted: kicsit utánanéztem, ugyanis technológiailag lehetséges lenne a dolog. Ugyanis most már a proci tartalmazza, az összes memória elérést (RAM,VideoRAM,DMA-k,M2-es flash-ek,South Bridge Data Channel). A proci típusától és tokozásától függően külön-külön vagy cascade lane-eken. Namármost: ha van egy olyan procid ami támogatja a quad channel-t (tehát 2 független lane van a RAM-okhoz), és az alaplapod valamilyen módon nem gátolja meg (pl. 2 lane-re van huzalozva és nem 1-re), akkor elvileg működnie kell kvázi quad channel-ben. De ez már így elég sok feltétel, no+ utánjárás, egyszerűbb akkor már eleve quad channel-re tervezni.
  • goyo2
    #1977
    Na, megnyugtattál. Köszi. Én úgysem SETA-zok. Meg amúgy is vissza vehetem ultráról a grafikát még :-)
    Tegnap irtam a 8x perseus vs. K. ról. Másodszorra azért nem 1 perc volt, 2-3 perc, de egyik hajómat se találta el egyszer sem.
    Még egy P-t is leszedtek, ott azért volt mellé puffogtatás, de jó lesz ez. Nekem mindig jobban tetszett ez a módszer.
  • Jóózsf István #1976
    A "beépített fps kijelzőtől" nem messze van egy képlopó is. Alapból F12. Fel is töltheted a felhőjébe és onnan gyerekjáték megosztani. Pár napja említettük Vikuval.
    Nekem sem a 30 FPS-el van bajom, hanem ha erre még rányomom a SETA-t, mert mondjuk gyorsítva szeretném nézni az építkezést, vagy csak szimplán várok valamire, akkor beesik a felére-harmadára Az meg már csak 10-15!
    De ez sem szokott visszatartani a komplex építésétől. Ha arra van szükségem, akkor...
  • goyo2
    #1975
    Vettem 8 darab pulsart, mindegyiken 6db Plasma Mk2. 1-2 perc alatt leszedtem vele egy K-t, veszteség nélkül. De lehet 1 perc se volt, nem mértem.
    Most veszek még 8-at :-)
  • goyo2
    #1974
    Puding próbája az evés, nekiesek a megacomplexemnek.
  • goyo2
    #1973
    Megtaláltam a beépitett FPS kijelzőt.
    Nekem is lemegy 30-ra, de eddig nem is tudtam hogy ilyen kevés ott. Nem is zavaró. Most megfigyelem, hogy hol milyen az érték. Ha ennél nem megy lejjebb, akkor nekem nem gond.
  • goyo2
    #1972
    Az FPS-t mivel iratod ki?
    Meg a screenshotot se tudom hogyan csinaljam, nem akarok semmi progit feltenni emiatt.
    Utoljára szerkesztette: goyo2, 2019.05.11. 16:27:01
  • Jóózsf István #1971
    Ha odaállsz a gyár mellé nem esik be a képkockaszám kb 30-ra? Melyik szektorban van? Tudnál képet rakni a térképnézetről?


    Más: OFF. Látott, hallott, tapasztalt, már valaki ilyet? Én még életemben nem és nem is tudom elfogadni! Ráadásul gépcsere előtt állok...
  • goyo2
    #1970
    A shipyard ellátásához egyenlőre nem tudom miből mennyi kell. Gondolkodok egy complexen, ami majd ellátja, de nem tudom melyik modulból mennyit gyártsak. Vagy inkább mindegyik komponensre húzzak fel egy gyárat? Ahhoz elég sok hajó kell, és nagy az épitkezési overhead-je. Mindegyiknek kell dokk, stb.
    Ha egyben van sokkal hatékonyabb lehet. Nem tudom az az FPS lassulás mennyit számit, Most a 20x Hullparts gyáram, ami teljesen önellátó, még semennyit nem lassitott, vagy nem vettem észre.

    Mi a tapasztalat ez ügyben nálatok?
  • goyo2
    #1969
    köszi
  • Jóózsf István #1968
    "Mi a hír a 2.50-ről? Lesz egyáltalán?"
    Még mindig az a véleményem, hogy legjobb lenne meg-nem-történtté nyilvánítani ezt a verziót. A béta 4-el (05.07.-én jött) összesen fél órát sikerült eltöltenem, de nem azért mert nem érek rá. Egyszerűen nem vesz rá semmi, hogy elindítsam a játékot. Viszonylag békés a bétafórum. Ebből kiindulva, akár meg is kaphatjátok jövőhéten valamikor. De ez már megint csak találgatás!
  • Jóózsf István #1967
    Nem "kapod" meg a "küldetést"
    Egyrészt, mert nem az. Másrészt, mert te indítod azzal, hogy kinyitsz egyet és megtalálod az adatot. Ha elsőre nem sikerül, ne ess pánikba. Vannak olyan vaultok, amik nem vesznek részt a buliban! Akkor keress másikat. Boso Ta fel fog hívni az első után! Meg talán később is, de ebben már nem vagyok biztos.
  • kisiku
    #1966
    Nem tudom megmondani, de ismervén a játék instabilitását eme téren, inkább várd meg, míg rád osztja.
  • goyo2
    #1965
    A data vaultos küldit én még nem kaptam meg. Ha elkezdem előre nyitogatni akkor szerinted menni fog a küldi?
    Mondjuk nem tudom mi a jutalom, de nem kell elmondani, meglepi lesz.
  • kisiku
    #1964
    Én arra lennék már csak nagyon kíváncsi, hogy a Khaak-kal mi a helyzet? Az X2-X3 után megszűntek, most ide berakták, nevetségesen rossz AI-val. Lehetett volna folytatni a sztorit, hogy kik/mik ők, honnan jöttek, mi a céljuk, stb. De hát sajnos üres a játék. Azt sem tudjuk, hogy időben már hol járunk ezzel a résszel. Most jutottam el odáig, hogy kezdem unni, ezért kínomban a Data Vaultokat keresem és nyitom fel.Elértem a 955 óra játékidőt vele, mindenem megvan már, jöhet a bővítés.
    Mi a hír a 2.50-ről? Lesz egyáltalán?
  • Caliph
    #1963
    glichelőket sose lehet megfejteni,teljesen máshogy jár az agyuk mint egy átlag embernek,ezért is tudnak megfejteni ilyen bugokat bármelyik játékban,amire még a fejlesztő sem gondolt álmában sem :D és általában ezek több összetevős dolgok,amiket helyes sorrendben kell egymás után elvégezni,nem csak egy szimpla feladat :D
    leszeded a pajzsát még rendben van
    kiszállsz? ép ésszel nem szállnál ki egy K mellett de hát ez játék,save/load ha bármi baj van.
    űrruhában piszkálod emp bombával...alvó oroszlánt piszkálnád
    aztán jófejségből még meg is javítod az általad okozott kárt az ellenfélben,bumm,haverok vagytok,leégett a proci,tiéd a K :D
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2019.05.10. 10:14:48
  • kisiku
    #1962
    Szerintem a Xenont úgy kell nézni, mintha egy óriási kenyérpirítóval vagy mosógéppel küzdenénk. A mai világban egyre gyorsabban haladunk e felé az automatizáltság és online világ felé, minden bekötve mindenhová. Persze nem fogjuk megérni, hogy ilyen gépeket útnak indítsunk a világűrbe, mert addigra kiirtjuk egymást.

    De vissza a játékra. Azt meg lehetne oldani, hogy elfogunk egy ilyet (elfoglalni nem kell, mert ez egy gép) mondjuk egy vírussal vagy Távoli Asztali Kapcsolattal ráállunk . Majd szétszerelve, reverse engineering-gel összeszerelhetővé lehetne tenni hajógyárban, akár bridge/pilótafülke módosítással.
    De mivel története sincs már a játéknak, hiányzik belőle ez a mélység.
  • goyo2
    #1961
    Erről eszembe jutott amikor a Battlestar Galactica-ba a csajszi beült a raiderbe. Tök trugyi volt bent minden, mert valami félig élő, félig gép cucc volt a repcsi. Ha egy ilyen K-t majd egyszer moddal tudunk szerezni, remélem valami baromi szűk kis lukban kell lenni, és iciri piciri lukon kell majd kinézni, vagy akár egy külső kamera képén. Az még talán elfogadható lenne. Mert ugye a gépeknek nem kell pilótafülke. Ugye X3-ban ezeknek is volt pilótafülkéjük.

    pihent vagyok mi? kicsit túlaludtam magam. :-)
    Utoljára szerkesztette: goyo2, 2019.05.10. 09:16:02