X4 - Foundations

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#1273
Ilyet nekem is szokott produkálni ez a szutyok, át kell váltani shift+space-el a free flight-ra, aztán vissza, az általában megoldja. Pár napja ennél bosszantóbb bugba botlottam, nem engedett be a fő hajóm pilótafülkéjébe. Akárhova teleportáltam, mikor visszatértem nem nyitotta ki az ajtót, ott álltam a teleportáló szobában, azt is próbáltam, hogy kimentem egy űrsétára és vissza, de semmi, vissza kellett töltenem egy jó fél órával korábbi állást, mert pont akkor akartam menteni, mikor ezt produkálta. <#szomoru2>

Amaro
#1272
Elszállt a fegyverrendszer, célozni se lehet... csata közben jött elő, és az utána készült mentéssel vissza is jön. Hököm tele a bugos játékával, megvárom a 2.0-t, addig jegelve.

#1271
Tegnap aztán rájöttem, hogy benéztem, mert a 2.2-ből már a balanced verzió volt fent, azért tűnt el a 4 Behemoth löveg elölről meg a tornyok vele, a 3.0 Battleship verzióban megvannak, brutálisabb, mint előtte. Carriernek írja a játék, de nem igazi carrier, mivel nincs M-es dockja és S-ből is csak kettő van, az Arawn az igazi hordozó. Jobb lett volna, ha a Taranis L méretű inkább a jobb hajtóművek miatt, most egy év mire megfordul...

Amaro
#1270
Egyetértek, X3 esetében is XTC-XRM körül kezdett élni a játék, majd Litcube, Mayhem körül teljesedett ki. Az X4 alapjai jók, a modderek és az idő majd megoldják a többit. Addig marad a várakozás.

#1269
Ha jobban belegondolok, a korábbi részeket is a modderek csinálták meg rendesen, különösen az X3 szériát. Ebben az X4-ben viszont körökkel nagyobb potenciál van, ha ezt kihasználják a modderek, akkor ez a legjobb rész lesz az összes közül. Más kérdés, hogy ezt is ki kell várni, ami még éveket jelent.
#1268
Gunslinger már megválaszolta, valóban így van. Az a baj, hogy nem fogad M-es hajót viszont ugyanúgy néz ki, mint a Rebirth-ben, csak valahogy nagyobb.
Én csak azért próbálom ki, mert elég silány a választék a hajókból, főleg ami a nagyokat illeti.
Van 3 faj, 3 romboló, 3 carrier. Ennyi. Szerintem szép lassan át fogják rakni az előző részből az összeset,
Caliph
#1267
nem is értem,a xenon hajók változatlanok,még a vadászok is,de a többit át kellett variálni,miért nem maradtak a régi dizájnnál(mert a mod szerint igény van rá,még ez a felszerelgetős téma sem jön be,simán jó volt ha a hajógyárnál megadod miből mennyi és mi legyen rajta,és a gyár úgy gyártja le,most rá kell legózni,de ez is az én bajom 😄 ),és inkább bugot javítottak volna vagy rendesen megcsinálták volna 😄 én most hanyagolom,egy év múlva ránézek amint jön egy dlc,a rebirthet is a home of lightnál vettem elő újra 😊
Utoljára szerkesztette: Caliph, 2018.12.30. 20:51:08

CefreTeam&#8482; A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#1266
Hoppá , most nézem, hogy a 3.0-ban már van Arawn is! Na ezt majd megnézem.

#1265
Taranisból kétféle van, és folyamatosan balanceolják, gyakorlatilag pár naponta jön ki belőle új verzió, én anno a battleship verziót próbáltam ki 1.5 verziótól, valami 40+ ágyú volt a tornyokon meg elől 4 behemot löveg, de ezeket azóta leszedték a 2.1-2.2 verzió környékén és a lövegtornyokat is megfelezték, mert cheat volt az egész vas, azóta nem próbáltam, most ha jól látom már 3.0 verziónál jár. A sebességéhez nem nyúltak talán, nekem 196-al ment, mondjuk rémesen manőverezik, mert XL...

#1264
Örömmel veszem tudomásul, hogy butulásom újabb szintre lépett!
Azt a szokást vettem fel, hogy megírom a bejegyzést, de nem nyomok a küldésre, mert hátha valamit hozzáteszek. Majd ezt elfelejtvén simán bezárom a böngészőt... Sose öregedjetek meg!
Jó hogy feljött ez a transzporter téma, mert már arra is azt hittem, hogy megőrültem! (Rémlett, hogy BÁRHOVA tudtam transzportálni!)

Szóval: Flak. Igen arra gondoltam!

Viku! Tudnál számokat szolgáltatni arról a tarhonyáról? Milyen gyors? Hány puskája van? etc...
#1263
Én is erre a következtetésre jutottam.. most minden kiemelt űrállomásra beparkolok egy kici-ócó Scout-tal, és arra teleportálok szükség esetén. De ha belegondolok.. maga a teleportálás létjogosultsága is megkérdőjelezhető 😊 pölö, mé köll nekem fél galaxison átcígölnöm az árumat egy Transporter-el, amikor egy laza mozdulattal oda is teleportálhatnám... stb.. stb.. 😊
#1262
Üdv all
egy olyan kérdésem lenne hogy az inventoriban lévő cuccokat (amik craft-oláshoz kellenek meg a többit) le lehet e rakni valahol megőrzésre ?
mer elég zavaró, hogy van néhány viszonylag "ritka" eszköz (illegális) nálam amik még nem tudom mikre lessznek jók, eladni nem akarom és kidobni sem szeretném amikor rajtakapnak, de így viszont sok frakciónál problémát okozhatnak.
van erre valami megoldás ? (nemrég kezdtem a játékot, de ez eléggé zavaró)
Caliph
#1261
így kell működnie. egy korábbi patchnél még ment mindehova,mostmár csak saját tulajdonra

CefreTeam&#8482; A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#1260
Sziasztok
A Boronesz-em kifejlesztette a teleportálást a maximumra. Elvileg szabadon tudnék teleportálni bárhova, de csak a saját hajóimra engedne jelenleg a program. Mitől függ a teleportálás? Olyan állomásra sem enged, amelyik mellé még szatellitet is raktam. Van valakinek tapasztalata?
#1259
Köszi szépen
#1258
Vedd meg a gog-on, akkor letölthetsz egy teljes verziót, és akkor telepíted, amikor akarod. Ha DVD-n akarod tartani, kiírhatod arra is.

#1257
Elképzelhető hogy a játék majd megjelenik dvd fizikai verzióban? szutyok steam a halálom.
#1256
Flak. Olyan mennydörgő hangja volt a simának, a cluster verzió halkabb volt, viszont látványra komoly tűzijáték volt. A Terran megfelelője az SSC volt. Gondolom ez a Shard az X4-ben valami hasonló akarna lenni, csak inkább lett valami shotgun.

Nekem az a benyomásom, hogy jelenleg a Nemesis rendelkezik a legeffektívebb frontális tűzerővel, nem ellenfél egy K sem. Talán ha le lenne tiltva a kapitálisoknál a boost (van rá mod), akkor csata előtt nem égetnék el az összes pajzsukat néhány másodperc alatt és komolyan is lehetne őket venni.

#1255
A Ribörszben a PlasmaJet volt. X3-ban volt a PSG, de az mindent kiirtott, meg volt a kapitálisoknak valami PPC ha jól emlékszem. Apropó Pistám, itt a Tarhonya a Fándésönszben:

#1254
Lesznek. Csak még a fejlesztőknek csupa fontosabb dolguk volt, mint hogy ezt lehetővé tegyék!
#1253
Én azt nem értem hogy miért nincsenek a steam en modok. (vagy csak én vagyok ilyen béna hogy nem találok?) rebirth nél tökre szimpi volt hogy csak kiválasztom mit szeretnék, aztán magátol leszedte és használhattam is. most meg semmi nincs ott hozzá.

#1252
Mi is volt az a védelmi fegyver, amit a kapitálisokra lehetett rakni az X3-ban és pikk-pakk leszedte a kis szúnyogokat. Veszett gyors volt!
A tavaszvirágra is lehetett olyasmit tenni és csak annyit lehetett hallani, hogy: TSS
#1251
És az milyen, hogy 4-5 vadász szét kap egy kapitálist seperc alatt?

Viku! Nekem a szuka volt a kedvenc hajóm. Sajnos amilyen jól nézett ki, olyan hasztalan volt az "I-ndokolatlanul H-atalma-S ágyújával"
Meg tudlak érteni. Az 1.5 béta előtt négy napig nem játszottam vele, mert uncsi volt. Most csak három napja kerülgetem.
#1250
Viszont túl olcsók a Cap Ship-ek.

#1249
Szerintem nem biztos hogy rossz, hogy a fegyverek nem olyan erősek. Nekem az sose tetszett, hogy két Capital ship 1 perc alatt szétszedte a másikat. Lehet, hogy nem jó a balance, és átestünk a ló túlsó oldalára, de az hogy nincs időm semmit lereagálni, mert addigra vége a csatának az nem tetszik. Szóval én azért remélem nem lesznek olyan bazi mindenható csúzlik, mint az elődökben.

#1248
köszönöm

#1247
Van, de az egy általános. Vannak specifikus gyártómodulok, például a Nostrop Oil. Ezeket csak a Teladinal tudod megvenni.
Minden fajnak van egy "fő" irányzata és egy "mellékszereplője":
- Argon Federation (ARG) - Antigone Republic (ANT),
- a Teladi Corporation és a Ministry of Finance,
- a Godrealm of Paranid és a Holy Order of Pontifex.

A "mellékszereplőknél" megkaphatsz speciális űrállomásokat, mint például én a a MIN-től a Spaceweed Farmot, azaz tudok Űrfüvet termelni. De vannak modulok, amik nem fajspecifikusak és vannak, amik igen. Természetesen ehhez is kell a magas reputáció, azaz "jóban levés" <#vigyor>
Utoljára szerkesztette: kisiku, 2018.12.29. 11:00:34
#1246
No, azt hiszem elkezdem a modok használatát, mert az alap játék eléggé...szóval szarul beállított.És akkor finoman fogalmaztam.
Tegnap kipróbáltam csatában a Behemoth nevű Argon rombolót. Elég kiábrándító: egy darab vadászgéppel még csak csak elbánik, igaz fél óra alatt és csak ha használom a fő ágyúkat is, de 8-10 db-bal már semmit nem tud kezdeni.
Arról nem beszélve, hogy a lövegek annyira gyengék, hogy az már nevetséges. A korábbi részekben tekintélye volt a nagy hadihajóknak, itt gyakorlatilag - talán az Odysseus kivételével - felesleges pénzkidobások. Ja és összesen 3 fajta van...

Már megvannak egy ideje, de gondoltam tesztelem őket és hagyok időt, mielőtt csúnyán lehúzom. Sajnos teljesen nevetségesek a lövegek,szinte semmit nem találnak el, és nagyon gyengék. Tök mindegy, melyiket használom, hová pakolom. Látványosan lőnek, de nevetségesek, főleg az L méretűektől várná el az ember, hogy pusztítsanak, de semmi. S látom,ezt mások is felismerték, ezért megjelent néhány Rebalance mod, melyeket most fogok kipróbálni. Én nem szeretem az olyan modokat, amelyek csalásról szólnak, de szívesen kipróbálom azokat, amelyek kijavítják vagy kibővítik az alapjátékot.
Egy capital ship-től mindig is rettegtünk a korábbi részekben, hiszen egyedül a gyorsaságunk és az ügyességünk miatt lehetett csatát nyerni ellenük. De itt a Tracking Turret kivételével mindegyik nevetséges.

Éppen ezért, mintha valaki álmomat teljesítette volna, megcsinálta a Taranis-t erre a részre is.
De kipróbálom ezt az újragondolást is.
#1245
Nem találtam Smart Chips Prod Modult az Argonoknál. Télleg nincs?

#1244
Köszönöm szépen a tanácsot.
#1243
Hali
Térkép - hajót kiválasztod - nyersanyagban gazdag területre jobb gomb - Mine - kiválasztod a bányászandó nyersanyagot - amikor megkapod az üzenetet, hogy abbahagyta a bányászást (megtelt a bendője) térképen ismét kiválasztod a hajót - nyersanyagot felvásárló űrállomáson jobb gomb - alulról a második pont a kereskedés - megadod, hogy mennyit adjon el -- pár forduló után megunod és megnézed, hogy hogyan kell kiadni az automine parancsot 😊😊😊😊😊😊 én is ezt tettem - jelenleg 5 madár biztosítja a folyamatos bevételt a HQ építéséhez
#1242
Bányászatnál a sdaját hajót hogy tudom rávenni hogy bányásszon ?
#1241
MAP: Kijelölöd a hajót, majd az állomáson jobb klikk....

#1240
Hogyan kell állomáshoz rendelni hajót? Lehet idegen állomáshoz is, vagy csak sajáthoz? A legénység átrányítását feladom 😞 ha nincs csillagja, akkor megy, ahova küldöm, de ha már van akármiből 1 csillagja, akkor nem mozdul a hajóról, ha 10x küldöm, akkor sem :S. Azt hittem rájöttem miért, mondok, hiába van ugyan azon az állomáson, ha 1/6-s dock, akkor az egyik M biztos el van tárolva és nem lehet ki-bejárni rajta. Bedokkolta a 2 M-l egy Wharf-ra, ráadásul pont egymás mellé álltak és még ott sem volt hajlandó átmenni a csajszi. Símán lekönyvelte, hogy vette az utasítást, ám maradt a sejhaján :S. Nem tudom így hogyan fogok menedzsert is küldeni a PHQ-ra.
#1239
Eszembe jutott. mariska kell nem crew 😞

#1238
Miért szürke a CLAIM? Van Crew. Régebben tudtam vele hajot belakni, most nem. Most csak SpaceSuitban.
HELP

#1237
Hm oké.
Én azt hiszem egy időre jegelem a játékot, a következő frissítésig, hiszen unalmas lett.Szerintem kisebb a galaxis,mint a korábbi részekben, a piac telített, semmi nem mozdul. Mintha csak a Rebirth gyermekbetegségeit látnám újra és újra. Gyakorlatilag egy termék van, ami kell, illetve az illegálisak, meg a Trading Station-nek eladhatók. Nekem már mindenem megvan, pénz is, már csak az izgalom és a kihívás hiányzik.
Se történet, se zene (mindig ugyanazt a kettőt játssza vagy teljes csend van), se feladat, se kihívás...remélem javítják ezeket.
A capital shipek nevetségesek, még az Odysseus a leghasználhatóbb, de egyébként ez a Behemoth is egy rakás kaki és nincsenek ellenfelek. Lehet hogy megint építek valamit egy Xenon szektorba egyfajta unaloműzésnek.
#1236
Mintha azt olvastam volna, hogy arra (is ) jó, hogy a szektor a tied, hogy te határozod meg hogy ott mely áruk illegálisak, melyek nem. Gondolom másra is jó lesz.

#1235
A Játék mappájában hol lehetnek a küldetés angol nyelvü leirások ? a Xml dokumentomokat végig néztem de csak a világ nyelvei vannak benne.
#1234
Ejtsük egyelőre a témát.
Viszont van egy okosság. A gyógyszergyáraknál megfigyelhető, hogy minden fajnak van sajátja, ami arra enged következtetni, hogy saját alapanyagból gyárt gyógyászati cuccokat. (Az argonoké gabonából, a paranid szójaizéből a teladi virágbigyóból) Jelen esetben Úgy működik, hogy mindegyik használja mindenki alapanyagát. Tehát: A ha mondjuk van egy teladi élelmiszertermelő komplexetek és szeretnétek kiegészíteni egy medsupp-al, akkor nem kell gabona tanyát építenetek külön neki (Ahogy az enciklopédia írja!!!) Mert elég neki a nosztrop olaj gyár virágültetvénye!
Gondolom ez hiba. Ha javítják akkor már specifikus egységeket kell telepíteni...
#1233
Hű a mindenit! No, nyugalom István, senki nem néz hülyének senkit sem.
Elképzelhető hogy még nem kiforrott, mint a Digital Seminar, amivel gondolom lehetne egy-egy csillagot odabiggyeszteni a legénységnek. De az is lehet, hogy direkt így van.
Nekem inkább az a bajom vele, hogy csak Basic szintű tuningot találtam. Egyszer találtam egy Advanced-et, de azóta semmi. Emlékezz rá, ezt a tuningolást a Rebirth-ben is csak később vezették be. Tudod, mert ma trendi a "craftolás" és a "tuning"
Most szétlőttem egy K-t megint, ezért nem 200 hanem 800 ezret kaptam. De ez sem hullajtott még magasabb szintű tuningchipet vagy mi a tökömet.

Nekem inkább más kérdésem lenne. Mire jó az, ha "elfoglalok" egy szektort magamnak? Ezt úgy lehet, hogy építünk egy XY Administration Building-et, ami az űrállomás része. Fegyvere nincs és nem is drága. Állítólag ezzel foglalni lehet szektort. Igen. És azzal mit nyerek?
#1232
Nem figyeltetek!
NEM VAGYOK HÜLYE! Idézem a saját írásomat: "Tudom használni a módosításokat"!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Használom is őket. (Ezt is leírtam)
Csak azt nem értem, amit Viku is írt: "A tuning nem hajótípus függő." Szerintem sem! De akkor miért nem tudtam a Kerberoszra tenni. (Nincs a listában sebzésre vonatkozó tuning lehetőség!!!!) Ha a Nemezisre tudnék? (Három is van!!!)
Mi, vagy Ki az isten határozza meg, hogy én most ezekből, vagy azokból a módosításokból választhatok? Vagy épp nem választhatok! Tényleg ennyire érthetetlen lennék? Akkor adjatok egy telefonszámot, inkább felhívlak titeket! (Hátha...)
Miért van három? Miért nem öt? Vagy csak kettő?
#1231
<#nyes>

Természetesen most nem sikerül reprodukálnom, illetve "örömmel" közlöm, hogy másodszor is lefagyott. Szerintem összefüggésben áll azzal is, hogy kezd teljesen betelni a piac nálam. Ugyanez a hiba volt a Rebirth-nél is, egy az egyben, Pedig hogy ígérgették az előzetesben, hogy itt más lesz és így dinamikus meg úgy dinamikus gazdaság,stb...lóf*t!
Ugyanaz, mint az elődje. Eleddig egyszer sem fagyott le, sem a legkorábbi bugos változatok, semelyik. Most elkezdte. Lehet, hogy ez egy jel, hogy tartsak szünetet, elvégre megállás nélkül tolom a megjelenés óta és már 250 órám van benne.
3lm0
#1230
Látod, mi teremtettük őket és ez a hála <#nevetes1> Pedig esküszöm olyanok voltunk hozzájuk, mint jó apa a hülye fiához <#nevetes1>

Elmo Tuze E/Me lvl 20 Touch of the Sky Mo/N lvl 20

#1229
Köszönöm, nekem legalább nem kell elmagyaráznom. De tényleg ennyi.
Most keltem fel, de mindjárt lövök egy-két xenon-t meg képet, és megmutatom.
A tuning nem hajótípus függő.Három fajta erősségű van, én még csak egy közepest is csak egyszer találtam. Több dolog kell egy tuninghoz.
Na, eljöttem Scale Plate Green második szektorába és most először, de rendesen lefagyott a játék, úgy hogy mindjárt el is juttatott egy oldalra, ahol elmagyarázzák, miért fagyott le.

"We are currently working on resolving this issue.Thanks to the data we received so far, we were able to improve the situation in the upcoming 1.50 and are continuing our effort to resolve the crash completely in a following patch."

Úgyhogy mindjárt újra előidézem, hogy képet tudjak szerezni neked.
Egyébként itt valamiért én nem tudok hajót vásárolni:<#nyes>

Spoiler (katt a megjelenítéshez)





3lm0
#1228
Pedig Kisviku és én is leírtuk <#smile> Neked kell craftolni a hajóépítő állomásokon.A tuning software csak egy alkatrész.
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Ide kell menni:
Ez a Workbench:
Így néz ki egy feltehető módosítás, minden alkatrészből van és hajlandó vagy egy kis pénzt is fizetni érte:

Elmo Tuze E/Me lvl 20 Touch of the Sky Mo/N lvl 20

#1227
Másfél óra prapapapamm után a ennyivel lettem okosabb.:
A fejlett és a rendkívüli alkatrészek igen ritkák. ezért nem volt nekem belőlük. Legalábbis azokhoz a módosításokhoz, amiket épp néztem. Már vannak, 1-2 darabok. (Már látom, hogy ebből xml-ezés lesz!) <#awink>
De még mindig nem tudom, hogy maga a mod hogyan keletkezik. A "Tunning Szoftver" lenne az?
Muszáj megértenem, mert ilyen vagyok...
#1226
Szépen körbetáncoltuk a módosításokat. Akkor megpróbálom precízebben.
Százmillió xenon, khaak, és lomis hajót lőttem már le! Mindig fel is szedem, ami kihullik belőle. Bár én még egyszer sem láttam, hogy most épp módosítást gyűjtöttem be. A Ribörsznél egyértelmű volt: Kerek bigyó. "Ez egy módosítás volt." Ami véletlenszerűen lehetett alap, fejlett, vagy hűdeklassz!
Tudom is őket használni.
A kérdések:
Ha a nemezishez ezer módosításom van, akkor a Kerberoszhoz miért nincs? Ugyanaz a kategória!
Miért csak alap módosításaim vannak?

(Nnna még van másfél órám a becsengetésig. Lelövök pár pirosat és nagyon fogok figyelni!)
3lm0
#1225
Szerintem kezdjetek el modozni<#smile> Mivel jelen állapotában erősen félkész a játék és sok dolgot csak a modok segítségével lehet megcsinálni. Van egy rakás amit nem neveznék csalásnak, de amíg Ego nem teszi bele a játékba, vagy nem aktiválja, vagy javítja addig értelmetlen.
Egy két ötlet:
- Tradeable seminars : eladhatóak a "könyvek" viszonylag értelmes áron
- Employee training : ugyanezen "könyvekkel" taníthatjuk a legénységünket
- Collect inventory wares : a nem általunk irányított hajók is felszedik az inventory itemeket
- Fix illegal buy : eladhatóak a security slicer, security bypass system és security decryption system a feketepiacon
- Player tradeship buy notification : nem csak azt írja bele a naplóba hogy mennyiért adta el az árut, hanem azt is hogy mennyiért vette
- Average prices suffixes : kijelzi az áruknál a galaxisbeli középárfolyamot
Ezek az én szememben nem csalások, hanem nagy segítségek.

Elmo Tuze E/Me lvl 20 Touch of the Sky Mo/N lvl 20

#1224
Én HAT-al +7ben vagyok, mert az autótrédereim vagy bányászaim néha beugranak hozzájuk, szóval velük lehet haverkodni, SCA-t nem tudom, nekem KoS-on vannak