Transport Fever
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
tomdotio
5 órája
Currently the release is scheduled for November 8th, 9AM CET.
Magyarul holnap delelott kilenctol erheto el a jatek.....
Bocs, hogy ekezet nelkul irok, de igy szoktam meg mikor meg az XT volt a high-end gep..... :)
Függvény nem tudja befolyásolni, mert a játékállás betöltésekor betölti számot és utána nem lehet dinamikusan változtatni.
Amúgy nekem is tetszene egy tényleg összetett Tycoon játék. Mert még ez sem az. Mondjuk az már közel se érdekelne ennyi embert. Példának okáért az üzemeltetési költségek ennyire összetettek tudnak lenni:
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Üzemanyag:
szén fütöértéke, szén, gázolaj, nehézolaj ára (Svájcban megérte a gözösöket árammal füteni), felfelé vagy lefelé megy a rakott futás, gözmozdony hatásfoka, dízelmozdonyok eröátvitele és hatásfoka, villanymozdonyoknak van-e visszatáplálása, vezetöi magatartás, tapasztalat, idöjárás, vertikális vonalvezetés, menetvonal minösége és sebsessége, mozdony müszaki állapota, vontatott kocsik csapágya
Karbantartás:
eröátvitel típusa, vezérmü típusa, müszaki kivitelezés (sorozaton belül is vannak eltérések), modonyszín színvonala, mozdony müszaki állapota, csapágy típusa, típus darabszáma, csereszavatos alkatrészek aránya, alkatrészek anyagai, kerékátmérö, fékek típusa és anyaga, milyen gyakran dolgozott a Kritikus sebesség alatt
Egy gépész ezt szerintem még ki tudná egészíteni.
Utoljára szerkesztette: Tauri, 2016.11.07. 14:39:25
Jelenleg még akciósan lehet megvenni a játékot még 29:47 percig... Remélem nem ennek a letelte után lehet csak játszani, azaz letölteni mert akkor holnap estére szól ez az időpont...
Mit gondoltok?
A játékra visszatérve, gondolkodom hogy csinálok egy modot ami külön veszi a szervizt az üzemanyagtól, ugyanis napok óta ezen agyalok hogyan is lehetne megcsinálni.
Az alap ötlet hogy minden mozdonyra működjön , beleértve a modokból származókat is, hogy teljesítményből származtatnám az üzemanyag költségeket.
Utána néznék 1-2 akkori mozdony életbeli költségeinek, és venném a % os értékeit.
Külön lenne származtatva a gőz, elektromos, diesel mint költség
Kérdés hogy milyen függvények vannak a játékban, lekérhető - e az aktuális sebesség az adott járműnek, jobb esetben a teljesítmény használata ( erre tuti nem lesz függvény ).
Havi szinten megnézném mennyit ment a jármű, és levonnám a havi költségekből azokat a napokat mikor nem ment.
A szervizköltség pedig lehetne futásteljesítmény után mondjuk távolság alapú
Utoljára szerkesztette: Tauri, 2016.11.07. 10:14:45
Viszont örömteli látnom, hogy a modellek még mindig nagyon szépek, akárcsak a polcom álló Fleischmann N-es modellvasútjaim...igaz, azok csak viszik a pénzt 😊
Utoljára szerkesztette: kisiku, 2016.11.07. 08:37:55
.....Azaz már 2 en vagyunk hehe......
Azt Te csak gondolod...... 😉 <#crazya>#crazya> Kedden hajnal egyre mar beallitottam a telot......
Bocs, hogy ekezet nelkul irok, de igy szoktam meg mikor meg az XT volt a high-end gep..... :)
A játékról beszélve, mivel én sem bírom ismét elővettem a TF et nehéz fokozaton ( már van 70 millám 1940 ben ) kis pályán...
Ami nagyon nem tetszik a játékban, az a működtetési költségek származtatása.
Mind a Railroad Tycoon ban ( itt tökéletes volt ) és az OTTD ben is külön vette a szervízköltséget és az üzemanyagot. Szóval ha egy vonat állt heteket, hónapokat az állomáson, nem számolt fel üzemanyagot ergo sokkal kedvezőbb volt a működési költség. Így votl értelme teljesen megtöltetni a vonatot és nem üresben futtatni őket.
Ez azért lenne fontos, mert egy kis mellékvágányt érdemes lenne használni, de így hogy ezt nem nézi nehéz fokozaton nem lehet profitot termelni.
A másik bajom, hogy pl a Sín Busz , nem tudom mi a pontos neve Bzmot 😊 Egyszerűen lehetetlen profitot kihozni belőle! Hogy gondolták a fejlesztők?? fejből írom..15-16 utas fér el rajta és 200K a működési költsége ellenben egy busznak aminek 30 K körül van és 15 utas van azon is. Én akarnék ilyen kis falvakba Bzmotokat, mert tök jól néznek ki, de -70, -100 K körül van a profit lossom, évente.
E helyére használom azt a Piros nyilat +2 szemályszállító kocsival ami 51 utasra jön ki. Ez havi 200 K profitot hoz, de csúnya a szerelvény...a kocsik miatt.
Na kíváncsian várom ezeken javítottak e a fiúk. Kedden indul a dömping 😊
Közel a 40-hez még mindig érzek ilyesfélét. Ha belegondolok, hogy C64-en már toltam a simcity-t...hát igen, 83 óta tolom a videojátékokat.Hm remélem, olyan lesz mint a Transport Tycoon, csak 2016-os szinten.
Utoljára szerkesztette: mokuci74, 2016.11.06. 17:01:24
Bocs, hogy ekezet nelkul irok, de igy szoktam meg mikor meg az XT volt a high-end gep..... :)
Errol valaki valami infot tud ?
Bocs, hogy ekezet nelkul irok, de igy szoktam meg mikor meg az XT volt a high-end gep..... :)
és nagyon jól levan szimulálva a városok felemelkedése is például. Nem tudom, hogy az elődben is így volt-e, de ha egy városba sok terméket juttatsz el, akkor ugye az nyilván fejlődik és növekedik, majd több munkát kínál mint amennyi lakos van.
Namármost ilyenkor történik az hogy a rengeteg munkást el kell szállítani ezekbe a városokba...majd a 10es-20as évektől megjelennek az autósok, először csak egy pár embernek lesz, aztán már azt veszed észre hogy a nagyobb utak tele vannak autókkal 😄
I met God. She's black
A Campaign tetszik ahol bizonyos dolgok felépítéséhez kell anyagot szállítani. Ez egy jó ötlet.
Ő szerintem érti is a játékot.
Utoljára szerkesztette: Nohab, 2016.11.05. 21:53:41
Bocs, hogy ekezet nelkul irok, de igy szoktam meg mikor meg az XT volt a high-end gep..... :)
I met God. She's black
Bocs, hogy ekezet nelkul irok, de igy szoktam meg mikor meg az XT volt a high-end gep..... :)
A legjobbkor kérdezed. Hát, fogalmam sincs mit kell várni a játéktól, egy 3rd gen i3-on és egy GTX 950en játszom 720p-ben, 1901ben járok épp egy játékkal, van kb 15 line-om (3 vonat, többi kocsi-szállítmányozik), közepes mapon. Valamiért abban a pillanatban hogy átléptem 1900ba, elkezdett akadozgatni a játék picit, de lehet hogy csak azért mert már 4 órája ingame voltam. Egy jó 80 jármű viszont megy már a térképen, folyamatosan szóval ez azért elég jó szám, és a gépem sem egy csoda. Egyébként a többi bétás aztmondta sokkal jobban fut a játék.
I met God. She's black
Koszi az infot elore is.
Bocs, hogy ekezet nelkul irok, de igy szoktam meg mikor meg az XT volt a high-end gep..... :)
szerk: A kampány mód nekem pl. tetszik.
Utoljára szerkesztette: Desert, 2016.11.05. 12:58:57
Azt hiszem ez a kampány mód nekem felejtős, marad a végtelen játék, mondjuk ott is lehetnének ellenfelek mint a Transport tycoonnál.
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
http://youtube.com/indieGoTV
I met God. She's black
Játszottam a játékkal, az elmúlt napokban, és nekem tetszik ez a "VAGY"kapcsolat a gyártásnál. Ami megnehezíti a játékot, az azon észrevételem, hogy a gyár csak akkor gyárt, ha minden feltétele teljesül (tehát kap műanyagot és deszkát VAGY acélt és deszkát).
A gyáraknak van egy tároló kapacitásuk, és nem gyártanak többet, ha nem viszik el a cuccot. Tehát már a játék elején ki kell építeni a láncot, egészen a farönktől a termék városba szállításáig.
Nekem volt egy befulladt játékom, ahol a vonatoknak beállítottam a teljes berakodást, és összeomlott a rendszer, mert a bányák egyre kevesebbet dolgoztak, mivel a gyár nem kapott elég anyagot időben, és szépen minden épület előállítása lecsökkent 0-ra.
Nekem nagyon hiányzik a járművek/vonatok másolása funkció.Nem is értem miért maradt ki.
A vasút/út kereszteződésnél a szintbeli különbségek elég csúnyán kijönnek.Néha olyan mintha egy kis völgybe kellene lemenni a vonatnak 😊 A vezetőfülke nézet szerintem zseniális. Csak kár, hogy a táj elég kopár ahol épp nincs erdő, de egyébként nagyon hangulatos. Főleg villamosnál, és közúti járműnél tetszik a városban. Repülőnél még nem próbáltam, ha ott is megvan a funkció, az is szép lehet.
Tegnap volt egy frissítés a steamen, íme a Patch Note (a Spoilerben)
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
- Fixed planes landing on large airport
- Fixed long trains stopping in short stations
- Fixed ballast above tracks
- Fixed spurious signal collisions
- Fixed duplicate voice-over playback in menu
- Fixed tram depot catenary default setting
- Fixed bus/truck/train station street connection problems-
- Fixed delete save game button/confirmation dialog (only worked once)
- Fixed wrong way around parallel loop problem while building tracks
- Fixed "Accumulate x money" achievements
- Fixed negative number of vacant jobs bug
- Fixed crash when pressing shortcut for track modification tool
- Fixed crash when pressing shortcut for bulldozer
- Fixed crash when building tracks
- Fixed crash when building signals or bus stops
- Fixed town building terrain alignment
- Fixed lod distances of many models
- Fixed various small problems in various missions
- Improved shadow flickering
- Improved cockpit camera mode
- Improved town window (cargo needs)
- Improved street/track bulldozer: auto-remove signals and bus/tram stops
- Improved "half" railroad crossing
- Improved automatic height/slope calculation for tracks
- Improved mission end window
- Improved bridge geometry
- Improved shipyards (removed street)
- Improved performance
- Added line warnings panel (duplicate stations etc.)
- Added train length indicator to vehicle replace tab
- Added option to enable industry construction menu
- Added interior to tunnels
- Added second street connection to all stations
- Added error and warning messages to terrain modification tool
Utoljára szerkesztette: Vándorr, 2016.11.05. 09:49:30
http://youtube.com/indieGoTV
Itt már bevezették a láncba a "vagy" szót és a mellékterméket is. Már csak a vég nélküli láncokra vagyok kíváncsi, (Szén => Erőmű) meg az önmagába visszavezető (lőtér <=> laktanya). Vagy esetleg a városok is tudjanak termelni (levél, konténer)
CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.