Transport Fever

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#176
A kölcsön felső korlátja 30M. Ha ez esetleg függ az időponttól, akkor 1905-ben ennyi.
#175
Vajon itt is él a 20 perces utazási/szállítási időkorlát? Több videóban láttam több száznyi szállításra várakozó nyersanyagot/árut/embert..
#174

tomdotio 5 órája
Currently the release is scheduled for November 8th, 9AM CET.


Magyarul holnap delelott kilenctol erheto el a jatek.....

Bocs, hogy ekezet nelkul irok, de igy szoktam meg mikor meg az XT volt a high-end gep..... :)

Nohab
#173
Ez egy vágyálom. A havi müködési költéget egy szám adja meg a jármü összefoglaló fájlban (talán mdl formátum). Ebben vannak még az animáciok, LOD határértékek, milyen modelt, skint használjon, müszaki paraméterei és gazdasági számait. Ez egy annyira "buta" rendszer, hogy minusz ár vagy müködési költség esetén pénzt kapsz ha közlekedteted vagy megveszed.

Függvény nem tudja befolyásolni, mert a játékállás betöltésekor betölti számot és utána nem lehet dinamikusan változtatni.

Amúgy nekem is tetszene egy tényleg összetett Tycoon játék. Mert még ez sem az. Mondjuk az már közel se érdekelne ennyi embert. Példának okáért az üzemeltetési költségek ennyire összetettek tudnak lenni:

Spoiler (katt a megjelenítéshez)

Üzemanyag:
szén fütöértéke, szén, gázolaj, nehézolaj ára (Svájcban megérte a gözösöket árammal füteni), felfelé vagy lefelé megy a rakott futás, gözmozdony hatásfoka, dízelmozdonyok eröátvitele és hatásfoka, villanymozdonyoknak van-e visszatáplálása, vezetöi magatartás, tapasztalat, idöjárás, vertikális vonalvezetés, menetvonal minösége és sebsessége, mozdony müszaki állapota, vontatott kocsik csapágya

Karbantartás:
eröátvitel típusa, vezérmü típusa, müszaki kivitelezés (sorozaton belül is vannak eltérések), modonyszín színvonala, mozdony müszaki állapota, csapágy típusa, típus darabszáma, csereszavatos alkatrészek aránya, alkatrészek anyagai, kerékátmérö, fékek típusa és anyaga, milyen gyakran dolgozott a Kritikus sebesség alatt

Egy gépész ezt szerintem még ki tudná egészíteni.

#172
Nincs motor nélküli sínbusz, csak sima személyszállító wagon ami nem illik hozzá ( valóságban sem kapcsolnak hozzá nagy kocsit, mert nehéz ) A program engedi de asszem 20 kN a vontató ereje a busznak..így egy 15 tonnás+ kocsi dombon felfelé 😊
Utoljára szerkesztette: Tauri, 2016.11.07. 14:39:25

#171
A Sínbuszra nem lehet kocsit kapcsolni?
#170
A steamen az előrendelésnél elindult egy visszaszámláló...
Jelenleg még akciósan lehet megvenni a játékot még 29:47 percig... Remélem nem ennek a letelte után lehet csak játszani, azaz letölteni mert akkor holnap estére szól ez az időpont...
Mit gondoltok?

#169
Én is nagyon gondolkozom modellvasút építésében...de még várat magára. talán a fiammal egyszer...

A játékra visszatérve, gondolkodom hogy csinálok egy modot ami külön veszi a szervizt az üzemanyagtól, ugyanis napok óta ezen agyalok hogyan is lehetne megcsinálni.

Az alap ötlet hogy minden mozdonyra működjön , beleértve a modokból származókat is, hogy teljesítményből származtatnám az üzemanyag költségeket.
Utána néznék 1-2 akkori mozdony életbeli költségeinek, és venném a % os értékeit.
Külön lenne származtatva a gőz, elektromos, diesel mint költség
Kérdés hogy milyen függvények vannak a játékban, lekérhető - e az aktuális sebesség az adott járműnek, jobb esetben a teljesítmény használata ( erre tuti nem lesz függvény ).
Havi szinten megnézném mennyit ment a jármű, és levonnám a havi költségekből azokat a napokat mikor nem ment.

A szervizköltség pedig lehetne futásteljesítmény után mondjuk távolság alapú
Utoljára szerkesztette: Tauri, 2016.11.07. 10:14:45

#168
Igen, a TF-ben engem is nagyon zavartak a működési költségek.Nevetséges, ahogyan kalkulálták őket...a legmodernebb ICE és TGV-nek már olyan magas volt, hogy egyet sem ért meg működtetni.Alig volt néhány mozdony típus, amiket megérte megvenni. Ha jól emlékszem, nekem a BR218-as érte meg a legjobban.
Viszont örömteli látnom, hogy a modellek még mindig nagyon szépek, akárcsak a polcom álló Fleischmann N-es modellvasútjaim...igaz, azok csak viszik a pénzt 😊
Utoljára szerkesztette: kisiku, 2016.11.07. 08:37:55
#167

.....Azaz már 2 en vagyunk hehe......


Azt Te csak gondolod...... 😉 <#crazya> Kedden hajnal egyre mar beallitottam a telot......

Bocs, hogy ekezet nelkul irok, de igy szoktam meg mikor meg az XT volt a high-end gep..... :)

#166
hehe, hasonló cipőben vagyok mint te...így örülök hogy nem vagyok ezzel az érzéssel egyedül és nem vagyok "nagyon" furcsa 😊 Azaz már 2 en vagyunk hehe

A játékról beszélve, mivel én sem bírom ismét elővettem a TF et nehéz fokozaton ( már van 70 millám 1940 ben ) kis pályán...
Ami nagyon nem tetszik a játékban, az a működtetési költségek származtatása.
Mind a Railroad Tycoon ban ( itt tökéletes volt ) és az OTTD ben is külön vette a szervízköltséget és az üzemanyagot. Szóval ha egy vonat állt heteket, hónapokat az állomáson, nem számolt fel üzemanyagot ergo sokkal kedvezőbb volt a működési költség. Így votl értelme teljesen megtöltetni a vonatot és nem üresben futtatni őket.
Ez azért lenne fontos, mert egy kis mellékvágányt érdemes lenne használni, de így hogy ezt nem nézi nehéz fokozaton nem lehet profitot termelni.

A másik bajom, hogy pl a Sín Busz , nem tudom mi a pontos neve Bzmot 😊 Egyszerűen lehetetlen profitot kihozni belőle! Hogy gondolták a fejlesztők?? fejből írom..15-16 utas fér el rajta és 200K a működési költsége ellenben egy busznak aminek 30 K körül van és 15 utas van azon is. Én akarnék ilyen kis falvakba Bzmotokat, mert tök jól néznek ki, de -70, -100 K körül van a profit lossom, évente.
E helyére használom azt a Piros nyilat +2 szemályszállító kocsival ami 51 utasra jön ki. Ez havi 200 K profitot hoz, de csúnya a szerelvény...a kocsik miatt.

Na kíváncsian várom ezeken javítottak e a fiúk. Kedden indul a dömping 😊

Nohab
#165
Gondolkodtam már egy magyar kampánysorozaton is. Ennek még sokkal nagyobb az esélye, hogy befejezem 😄
#164
Most már bírjuk ki még két napig...te jó ég, úgy érzem magam, mint anno 96-ban a Red Alert 1 megjelenésénél...álmatlan éjszakák előtte, semmire nem tudtam már gondolni. Őrjöngve rohantam a boltba érte.<#nyes>
Közel a 40-hez még mindig érzek ilyesfélét. Ha belegondolok, hogy C64-en már toltam a simcity-t...hát igen, 83 óta tolom a videojátékokat.Hm remélem, olyan lesz mint a Transport Tycoon, csak 2016-os szinten.
#163
Látszik, hogy nem játszott a Train Fever-rel, meg beszopta a vonat cserét. Csak mozdonyt adott meg. Azt hitte, hogy a vonat automatikusan be fog menni a depóba, majd kijön helyette ugyanaz a szerelvény, de a lecserélt mozdonnyal. Persze nem ez történt.
#162
Azt a mindenit ez valami brutális.
#161
2130 korul jar a gyerek azt nem tudom, hogy milyen a konfigja, de itt azert mar szepen rangat a jatek..... ;(
Utoljára szerkesztette: mokuci74, 2016.11.06. 17:01:24

Bocs, hogy ekezet nelkul irok, de igy szoktam meg mikor meg az XT volt a high-end gep..... :)

#160
Apropo, a magyar nyelv ugye nem tamogatott a steames verzioban, viszont a magyar forgalmazasrol en nem hallottam eddig semmit.....
Errol valaki valami infot tud ?

Bocs, hogy ekezet nelkul irok, de igy szoktam meg mikor meg az XT volt a high-end gep..... :)

#159
Az objektumok átnevezésénél nem feltétlen kell kitörölni az egész nevet, a kurzorral lehet mozogni a megnevezés mezőben.
#158
A városok is átnevezhetők utólag.
#157
Ez a Train Fever-ben is így volt.
#156
0:01 vagy 1:01 nekem általában 1 után jöttek le az eddigi játékok amiket megjelenés előtt vettem meg.
#155
Én is nagyon várom a megjelenést! Amint látom itt végre lehet hosszú teher szerelvényeket üzemeltetni gazdaságosan, és a gyárak is termelnek bőven... Itthon kedd 00.01 körül lesz elérhető? , mert keddre szabit veszek ki akkor 😊
#154
A nehézségi fokozatokkal mi újság?
#153
Holnap éjfél után érek haza, remélem már letölthetővé válik hajnali 1 után és tolhatom. Már ígyis rutinból megyek a steamre hogy megjelent e már a letöltés gomb. Érdekes a nagy AAA kategóriákat nem vártam ennyire.
szabii98
#152
Eszméletlen mikrómenedzsment kell a 20as évekre már, annyi járművel és járattal és termékkel és emberekkel....jézus 😄
és nagyon jól levan szimulálva a városok felemelkedése is például. Nem tudom, hogy az elődben is így volt-e, de ha egy városba sok terméket juttatsz el, akkor ugye az nyilván fejlődik és növekedik, majd több munkát kínál mint amennyi lakos van.

Namármost ilyenkor történik az hogy a rengeteg munkást el kell szállítani ezekbe a városokba...majd a 10es-20as évektől megjelennek az autósok, először csak egy pár embernek lesz, aztán már azt veszed észre hogy a nagyobb utak tele vannak autókkal 😄

I met God. She's black

#151
Van magyar videó is:


A Campaign tetszik ahol bizonyos dolgok felépítéséhez kell anyagot szállítani. Ez egy jó ötlet.
#150
Majd kiadnak ehhez is egy olyan javítást, hogy nem törölheted az utat? <#circling>

Ő szerintem érti is a játékot.
Nohab
#149
Ennek az ürgének elég jól megy. Nagy pálya, 250 közűti, ~10 hajó, ~30 vonat és szépen fut. 1909 felé jár.


Utoljára szerkesztette: Nohab, 2016.11.05. 21:53:41
#148
<#eljen> meg 3 nap..... 😉

Bocs, hogy ekezet nelkul irok, de igy szoktam meg mikor meg az XT volt a high-end gep..... :)

szabii98
#147
Egy újraindítás megoldotta, szóval egy sz*ros i3-mal, és egy 950-nel nagyon vígan szaladgál a játék.

I met God. She's black

#146
Ertem, koszi

Bocs, hogy ekezet nelkul irok, de igy szoktam meg mikor meg az XT volt a high-end gep..... :)

#145
Cargo repülőgépeket azért még tettem volna bele.
#144
Engem a nehézségi fokozatok érdekelnének, hány van és mennyire gázosak, hasonló a trainhoz?
#143
A korai hozzáférés helyett elővásárlást kellett volna írnom.
#142
A korai hozzáférést nem jelent korábbi játéklehetőséget. Akik már játszanak, azok bekerültek a béta tesztbe
szabii98
#141
Hát én sajna nem játszottam az előddel (pont a futási teljesítmény miatt, megijesztett a sok hír), itt pedig bekerültem a bétába.

A legjobbkor kérdezed. Hát, fogalmam sincs mit kell várni a játéktól, egy 3rd gen i3-on és egy GTX 950en játszom 720p-ben, 1901ben járok épp egy játékkal, van kb 15 line-om (3 vonat, többi kocsi-szállítmányozik), közepes mapon. Valamiért abban a pillanatban hogy átléptem 1900ba, elkezdett akadozgatni a játék picit, de lehet hogy csak azért mert már 4 órája ingame voltam. Egy jó 80 jármű viszont megy már a térképen, folyamatosan szóval ez azért elég jó szám, és a gépem sem egy csoda. Egyébként a többi bétás aztmondta sokkal jobban fut a játék.

I met God. She's black

#140
Az se lenne rossz ha egy vasútállomásra mehetnének a áruk is. Elég kényelmetlen 2 vasútállomást építeni az utasoknak és az áruknak.
#139
Vándor és/vagy szabii98.... Arrol tudnatok valamit mondani, hogy mennyit valtozott a jatek futasi teljesitmenye ? Ha jatszottatok a Train Feverrel(nyilvan igen) akkor tudjatok mirol beszelek.....
Koszi az infot elore is.

Bocs, hogy ekezet nelkul irok, de igy szoktam meg mikor meg az XT volt a high-end gep..... :)

#138
Körforgalmat nem terveznek a fejlesztők?

szerk: A kampány mód nekem pl. tetszik.
Utoljára szerkesztette: Desert, 2016.11.05. 12:58:57
#137
köszi
Azt hiszem ez a kampány mód nekem felejtős, marad a végtelen játék, mondjuk ott is lehetnének ellenfelek mint a Transport tycoonnál.
Vándorr
#136
Streamelés okán kaptam hozzáférést, de csináltam videót az európai kampányról ha valakit érdekel
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
https://www.youtube.com/playlist?list=PLvObhV-iO25MXLFmoz480VX15cm4PwNtb

http://youtube.com/indieGoTV

#135
Van korai hozzáférés. Steamen meg tudod venni. 25 ójró
#134
De hogy játszottál ha meg sem jelent és hogy jött patch ha meg sem jelent még?
szabii98
#133
Ez egyébként nekem annyira nem tetszik, vagy nem is tudom mit mondjak. Építettem egy szállítási láncot ugyanígy (búza->étel->város), és egyszerűen az étel előállító gyár nem volt képes olyan sebességben megcsinálni a terméket, amilyen gyorsan a búzát vittem. Tudni kell hogy a közelség miatt lovas kocsikat alkalmaztam, kb 25-t a végén már (fejlődött a farm, ami azt jelenti hogy 200 egységet tud termelni 1 év alatt max az új fejlődésig). Namármost, mivel nem volt ennyi igény a gyár részéről, ezért a búza termelés először lelassult, aztán downgradelte az épületet, aztán már le is állt a termelés majdnem nullára. és ekkor történt az hogy kb fél km-es kocsisor állt a dombtetőn, és elkezdtem pénzt veszíteni. Innen dőlt minden. Szóval azért oda kell figyelni ezekre a dolgokra rendesen, mert jól meg szívja az ember és nehéz helyrehozni 😄

I met God. She's black

Vándorr
#132
Sziasztok,
Játszottam a játékkal, az elmúlt napokban, és nekem tetszik ez a "VAGY"kapcsolat a gyártásnál. Ami megnehezíti a játékot, az azon észrevételem, hogy a gyár csak akkor gyárt, ha minden feltétele teljesül (tehát kap műanyagot és deszkát VAGY acélt és deszkát).
A gyáraknak van egy tároló kapacitásuk, és nem gyártanak többet, ha nem viszik el a cuccot. Tehát már a játék elején ki kell építeni a láncot, egészen a farönktől a termék városba szállításáig.
Nekem volt egy befulladt játékom, ahol a vonatoknak beállítottam a teljes berakodást, és összeomlott a rendszer, mert a bányák egyre kevesebbet dolgoztak, mivel a gyár nem kapott elég anyagot időben, és szépen minden épület előállítása lecsökkent 0-ra.
Nekem nagyon hiányzik a járművek/vonatok másolása funkció.Nem is értem miért maradt ki.
A vasút/út kereszteződésnél a szintbeli különbségek elég csúnyán kijönnek.Néha olyan mintha egy kis völgybe kellene lemenni a vonatnak 😊 A vezetőfülke nézet szerintem zseniális. Csak kár, hogy a táj elég kopár ahol épp nincs erdő, de egyébként nagyon hangulatos. Főleg villamosnál, és közúti járműnél tetszik a városban. Repülőnél még nem próbáltam, ha ott is megvan a funkció, az is szép lehet.

Tegnap volt egy frissítés a steamen, íme a Patch Note (a Spoilerben)

Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Build 11771 (November 4)

- Fixed planes landing on large airport
- Fixed long trains stopping in short stations
- Fixed ballast above tracks
- Fixed spurious signal collisions
- Fixed duplicate voice-over playback in menu
- Fixed tram depot catenary default setting
- Fixed bus/truck/train station street connection problems-
- Fixed delete save game button/confirmation dialog (only worked once)
- Fixed wrong way around parallel loop problem while building tracks
- Fixed "Accumulate x money" achievements
- Fixed negative number of vacant jobs bug
- Fixed crash when pressing shortcut for track modification tool
- Fixed crash when pressing shortcut for bulldozer
- Fixed crash when building tracks
- Fixed crash when building signals or bus stops
- Fixed town building terrain alignment
- Fixed lod distances of many models
- Fixed various small problems in various missions
- Improved shadow flickering
- Improved cockpit camera mode
- Improved town window (cargo needs)
- Improved street/track bulldozer: auto-remove signals and bus/tram stops
- Improved "half" railroad crossing
- Improved automatic height/slope calculation for tracks
- Improved mission end window
- Improved bridge geometry
- Improved shipyards (removed street)
- Improved performance
- Added line warnings panel (duplicate stations etc.)
- Added train length indicator to vehicle replace tab
- Added option to enable industry construction menu
- Added interior to tunnels
- Added second street connection to all stations
- Added error and warning messages to terrain modification tool

Utoljára szerkesztette: Vándorr, 2016.11.05. 09:49:30

http://youtube.com/indieGoTV

Nohab
#131
*Gabona vagy tehén => kaja

Itt már bevezették a láncba a "vagy" szót és a mellékterméket is. Már csak a vég nélküli láncokra vagyok kíváncsi, (Szén => Erőmű) meg az önmagába visszavezető (lőtér <=> laktanya). Vagy esetleg a városok is tudjanak termelni (levél, konténer)
#130
Remélem azt a hülyeséget megszűntetik, hogy 2 ugyanolyan állomás között ha más pályán mennek a vonatok külön-külön várakoznak rájuk az utasok és hol az egyik hol a másik nincs emiatt jól kihasználva.
#129
A Transport Giant-et én is szeretem, és az Industry Giant 2-t.
Caliph
#128
nekem a transport giant gold a kedvenc,a mai napig fentvan a gépen(az open ttd is 😄)

CefreTeam&#8482; A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#127
Na már csak 4 nap.. Jó játék lesz ez, de azért sajnálom hogy elég minimalista a térkép. Az rendesen odaverne ha amolyan Cities XL szerű városok lennének, nem pedig csak néhány egymást keresztező utcácskából állnának ezek a városok. De mindegy, az is valami hogy nem az ősrégi Locomotiont kell elővenni ha kedvem támad az ilyesmihez.