2611
Transport Fever

uvayd3klw20ft2s6mwdj.jpg
  • Tauri
    #689
    Olyan hülyeség hogy a városokban nincs villanyrendőr a kereszteződésekben...a sok gyalogos a zebrán tud ám dugót okozni
  • Tauri
    #688
    Az uj peccsel, már nekem is megy 1600 on Hard fokozaton
  • mokuci74
    #687
    Nalam ossze-vissza mukodik... :(
    Mas. Regebben irta valaki, hogy nem sikerult kimaxolni a gyarak termeleset....
    Medium fokozaton :
    Industry max
  • Tauri
    #686
    Az utóbbi frissítéssel bejött, hogy a járműveknek be lehet állítani egy maximum várakozási időt. Eddig működött is minden szépen, de tegnap estétől a vonatoknál nekem nem működik, csak a kamionoknál...valaki találkozott ilyen hibával?
  • Nohab
    #685
    Transport Fever -> res -> config -> base_config:

    game.config.townGrowthFactor = 1.0 helyett írjatok be 2.0-át. Kétszer gyorsabban fognak nőni.

    Itt a pálya méretét lehet megadni. Maximum 576 km2. Az 24x24 km-es négyzet.
  • tuvixplayer
    #684
    Jóózsf István, osztom a véleményed.
  • Rudi50
    #683
    Hát a városok messze nem fejlődnek úgy mint amiket a promo videokban látni lehetett a giga városoknak nyoma sincs 2100-ra sem, nem tudom, hogy lehetne olyanokat elérni. Nekem a legnagyobb térkép is kicsinek tűnik a TT-hez képest, jóval kevesebb lehetőséggel. Én csak azt tudom, hogy ezt jóval hamarabb meguntam mint a TT-t, a grafikán kívül nem lett egy nagy szám.
  • bud0
    #682
    Beállítasz egy vonalat a kikötő és a gyár közé teherautóval, be fog indulni a termelés.
  • Rodman6
    #681
    A teher kikötőket hogy a fenébe kell használni, valaki árulja már el. A tó egyik oldalán van egy acélüzemem, ezzel nincs gond, össze lehet úgy kötni a kikötővel hogy "kifehéredik" az üzem, tehát ez sínen van. Viszont ahová az acélt szeretném hajóztatni ott már kicsit más a helyzet. Nagyjából ott van a parton az is, viszont pont nincs benne a kikötő vonzáskörzetébe. Így az acélüzem természetesen nem is termel, mert nem áll kapcsolatban az átvevővel. Mi a francot kéne csinálni, mert gondolom van valami megoldás a kikötőből való utaztatásra mert egy térképen nem is nagyon van egykét helynél több ahol a kikötőt úgy lehetne elhelyezni hogy az a gyár vonzáskörzetében legyen, de amik olyanok is, pont nem egymás cuccát fogadják el.
  • Jóózsf István #680
    Hunor! Szigetes-hajózós kampány küldetés a Kanári szigeteken játszódik. Tehát Európában.

    Más: Olvasgatom a puffogós hozzászólásokat (Úgy általában!)
    Értem én, hogy ez a játék messze nem tökéletes, de az elődjéhez képest, nagyságrendekkel jobb. Azokat az akadályokat, amiket sokan hibának vélnek, meg úgy kell venni, hogy az is játék része. Egyszerűen ez így van megoldva. Ezt kell szeretni.
    Inkább azzal nem értek egyet, hogy mindent a saját szánk íze szerint MÓDOSÍTUNK! Én is beleestem már ebbe hibába!
    Hagyni kell a fenébe és játszani!

    Viku! Te meg már megint pénzsóvár vagy!
    (Kiosztottam mindenkit?)


    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2016.11.26. 06:40:23
  • kisiku
    #679
    Végre sikerült hajót és repülőt is nyereségesen üzemeltetnem.Jó, persze most, hogy túl vagyok a 2,5 milliárdon, csak immár az usa-ban, az sem számítana ha nem lenne nyereséges...
    No, de úgy nézem a repcsik kenterbe verik árban a vonatokat is, már amennyiben telt házzal mennek.A hajók közül meg egyedül a légpárnás, ami ér valamit.Azok már vagy 30 éve mennek, csak a repülőtereket építem most.
    De ez a reptér méret....a medium nagyobb, mint a legnagyobb városom.Large-ot nem is tudok lerakni sehová.Azért a Liszt Ferenc sem nagyobb, mint Budapest...még a Schiphol sem Amszterdamban, pedig az asszem a világon a 12. legnagyobb reptér. Úgyhogy egy "kicsit" elmérték itt :)
  • tuvixplayer
    #678
    Ez durva. A videó.
  • kisiku
    #677
    "Ha pályát módosítok, építek stb, mindig leállítom a játékot, és mentek is." tipikus...én is...máshogy nem is lehet...
    Fél város lebontása, utasok elzavarása, vonatok meghülyülése...
  • kisiku
    #676
    Emlékszem, engem még úgy tanított a gépjárművezető oktató, hogy azért kell -többek között- lassan megközelíteni a vasúti átjárót, mert Magyarországon minden vasúti átkelő 20 cm-vel lejjebb vagy feljebb van, mint az út. És tényleg így van...annyira sza*ok néha, hogy olyan mintha egy ugratón mennél át.
    Most nézd meg, ez az orosz verzió!
    Ott még rámpa is van, hogy ne tudjál átmenni, persze meg lehet próbálni...
    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2016.11.25. 18:09:11
  • kisiku
    #675
    Ilyet nálam is csinált, bontsd vissza a sínpárokat és próbáld máshová elhelyezni a váltót.Én sem értem egyébként, hogy teljesen sík felületen mi a baja néha, de ez van... :)
  • tuvixplayer
    #674
    Megfordulnak? Másik peronra mennek? Ha pályát módosítok, építek stb, mindig leállítom a játékot, és mentek is. A módosítás után érdemes megnézni az érintett vonalak szerelvényeit, pl megfordultak-e.
    Használsz waypoint-okat? Vagy megadsz peron előtti jelzőket a vonalak létrehozásakor?
  • Toby0501
    #673
    A legbosszantóbb az állomásfejlesztés. Felsővezetéket elhelyezed rajta, aztán össze-vissza mennek a vonatok.
  • tuvixplayer
    #672
    Talán egy fokkal jobb, mint a TF-ben.
  • ssx22
    #671
    De szarul néz ez a sárga talaj usa pályán
  • Tuvok #670
    Azzal kb. 1 órát bírtam játszani. :D
  • tuvixplayer
    #669
    Elég sok dologban javult a játék a TF-hez képest, de maradtak bosszantó dolgok. A vasút közúti átkelőnél is létrejönnek azok a meredek lejtőcskék a szintkülönbség miatt.
  • Desert
    #668
    #661 -hez szerettem volna szólni :)
  • Tuvok #667
    Az ötlet maga persze jó, és esélyes, hogy ez kell, hogy egyáltalán játszak még a játékkal.
    Ami bosszant az az, hogy ha már megvettem a játékot, ne egy ócska mod egy irreális dologgal tenné használhatóvá az játék még irreálisabb hülyeségét.
    Utoljára szerkesztette: Tuvok, 2016.11.25. 14:42:42
  • Tuvok #666
    Nincs egy mod-om se.
  • Rodman6
    #665
    Észrevettem hogy ha átnevezek egy várost, akkor a listákban megmarad az eredeti nevük. Ez másnál is így van?
  • Desert
    #664
    Lehet, de ha mod van/volt aktiválva pályaindításkor, akkor már az achi-k buknak.
    Mentéskor is hiába vennéd ki.
  • tuvixplayer
    #663
    Azért gondoltam, hogy jó lehet arra a hibára, mert ha teljesen sík pályát generál, akkor nem lesz szintkülönbség.
  • Tuvok #662
    Láttam már, magát a játék bénaságát nem javítja, és nem is acsi kompatibilis.
  • tuvixplayer
    #661
    Töltsd le ezt a modot, és generálj ezzel térképet.:
    Flat Map Pack V 1.11
  • Tuvok #660
    Igen, magyarul mindig.
    Kizárólag flat pályán játszom, mert a @-om televan a gusztustalan "egyik vége dombon, másik vége süllyesztve a földbe" építkezéssel, de mégsem lehet elkerülni, és 117 próbálkozás után is csak: Too much slope.
    De most komolyan, hogy néz ki ??
    Mi a túróért nem követi a talajt az állomás ? Próbálnám legalább az egyik végét talajszintbe kihozni, de képtelenség. Már tényleg az agyamra megy.
  • tuvixplayer
    #659
    Akkor szokta ezt, amikor szintkülönbség van, pl emelkedő egy hídra.
  • tuvixplayer
    #658
    Itt le van írva az átrakodás:
    Cargo Mechanics
  • Tuvok #657
    Egy ok, amiért úgy érzem a játék az agyamra megy, és jobb lenne törölni a fenébe..
  • tuvixplayer
    #656
    Áruszállító hajó mod:
    First Bulker 1911
  • tuvixplayer
    #655
    Miért lehetetlen eljutnod a szerszámkészítésig? A terméket a személyszállító pályaudvaron is leadhatod elvileg, de az csak a környezetében lévő épületek látja el, további terminálra nem kerül át, ahonnan tovább teríthetnéd (azt hiszem). Az unload opvió automatikusan megy, a játék figyeli, hogy mit lehet honnan hová vinni. Semmi akadálya nincs a kikötőben letenni a cuccot, ahonnan hajóval viszed tovább.Ha ki vannak építve a szállítási útvonalak, és a terminálok egymás vonzáskörzetében vannak, akkor ez működik.
  • Hunor1
    #654
    hali. még csak az amerikai kampányt csináltam eddig ( 3. küldetés) de nekem úgy tűnik mintha ez valamilyen tutoroal, " rávezetős " kampány lenne? eddig túl könnyűnek találtam, vagy az eu-s kampányok is ilyenek az elején ? +olvastam itt valamilyen szigetes-hajózós missiont is, ez ugye az amcsi kampányban van? (és hanyadik ? )
  • kisiku
    #653
    Asszem 10-12, de növelem is, mert végre megtaláltam hosszas kísérletezés után, melyik az optimális mozdony+vagon páros.Ugyan nem megy gyorsan, mert a kétszintes személyvagonok csak 140-nel tudnak menni, de így 4-5 millát hoz egy szerelvény évente.
    6 darab kétszintes vagon 198 utast szállít...
    Kipróbáltam gyengébb mozdonyokkal és erősebbel is, a különbség a költségeken kívül a gyorsulás.Illetve lemértem, hogy egyáltalán fel tud-e gyorsulni a végsebességére, mert ha nem tud 200-zal menni más vagonnal, akkor nincs értelme használni sem.
    200-as végsebességű szerelvénnyel az említett útvonalon is "csak" 180-at tudok kihozni.Nem veszteséges, de felesleges és nem szeretek egy útvonalon különböző sebességű szerelvényeket közlekedtetni.

    Most úgy néz ki, hogy ez a felállás a legjövedelmezőbb:
    - New Haven EP5 (villanymozdony) + 6-7 db Bombardier Bilevel
    Ez 4-6 milla/év, költségek levonva.

    De ez sem rossz, itt ugyan van veszteség, mert ez a mozdony 200-zal tudna menni, de a vagonok csak 140-et, viszont cserébe jobban gyorsul és van ideje tartósan 140-et menni:
    EMD AEM-7+ 6-7 db Bombardier Bilevel
    Ez olyan évi 2.6-3.5 milliót hoz, a költségek már levonva.
    Ja, ezek gyáriak, nem modifikációs szerelvények.

    Teherszállításra tökéletes az EMD GP9-es és az SD40-es.Alacsony költség, erős de csak 105 km/h a végsebesség.
    Korábban a gőzösöknél is volt egy pár, ami megérte, de ott elég komoly árak is voltak.Pl a "Big Boy" névre hallgatónak kb 2 millió az éves költsége, vagonok nélkül...
  • Rodman6
    #652
    A pénzkeresés probléma megoldódott a személyszállítással, de az ipar egy cseppet túl van bonyolítva. Az hogy eljussak a szerszámkészítésig szinte lehetetlennek tűnik. Meg az is hogy minden várost ellássak mindennel. Az sem tetszik hogy külön pályaudvar kell a termékeknek/anyagoknak. Hiányolom az unload opciót is például hogy egy kikötőbe letehessem a cuccot amit kocsival szállítok oda. Hiányolom továbbá a teherszállító repülőgépeket, egy jó régi Hercules-t vagy egy Airbus Belugát belepakolhattak volna ha általában rohadt távol van minden mindentől. A hajózás is kínszenvedés, hova építsek kikötőt ha egyszerűen nincs a gyárak vonzáskörzetében, hiába kötöm össze úttal. Jó játék, de annyira rosszul sül el általában benne minden hogy rossz nézni. Vennék valamit, vagy törlesztenék a kölcsönből akkor már kapásból hó vége vagy rosszabb esetben év vége és meghiúsul a dolog mert levon egy rakás pénzt. Lehet hogy az életben is így van de játékban idegesítő.
  • Jóózsf István #651
    Még több is, mint kellene!
    És akkor, elárulod azért, hogy hány szerelvény jár ezen a szép kis vonalon? Szerény számításaim szerint; Minden megállóba, minden irányba elfér kényelmesen egy, Tehát; Tíz. De akár 18-at is el tudok képzelni rajta!
    Az is lehet, hogy túl jól oldottad meg a helyi közlekedést!
    Esetleg egyszerűen csak szard le! Ráérnek. Ácsorogjanak!

    (Nekem úgyrémlik; Szakaszbiztosítónak hívják, de nem vagyok vasutas!)
  • kisiku
    #650
    A képen nem látható,mert nem azt akartam szemléltetni.Vannak térköz jelzőim, de tessék, itt a teljes útvonal: