Transport Fever

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#976
Egy vonalon azonos összeállítású szerelvények közlekednek. Minden megvan ahhoz, hogy közel egyenletes legyen a vonatok elosztása, mint ahogy a többi vonalamon úgy van. Ez az egy vonal nem működik úgy, ahogy kellene. Egyébként annyira nem érdekel, csak furcsaságként említettem meg.
Az zavar igazán, hogy állomás upgrade után, akár csak villamosításnál az érintet vonatok egy része elkolbászol másfelé, vagy nem áll meg az érintett állomáson. Ez utóbbi nem érdekel annyira, de az, hogy az érintett vonalak összes szerelvényét le kell ellenőrizni, az szerintem gáz. És nem csak azok tévednek el, amelyeken 0 lesz az utas szám, vagyis mindre rá kel nézni. Mivel bonyolult vágányhálózatom szokott lenni, eléggé el tudnak veszni a vonatok. Arra már rájöttem, hogy ha az állomás felé tartó vonatok irányát megváltoztatom, majd vissza, az szokott segíteni. Gondolom, hogy akkor új beállítás történik, és már az új helyzet szerint.
#975
Nem egészen.A simán is vannak dombok, de a "Hills" (asszem így hívja) opciónál már komolyabb hegyek is vannak, meg kevés sík terület, a "Mountain" opciónál meg kifejezetten sok hegy van.
Kár hogy fogaskerekű nincs,mint a Locomotion-ben... 😊
#974
Tök mindegy miylen talaj típussal indítasz mert én kipróbáltam a simát és dombos lószart adott...

#973
Szerintem egyszerű a helyzet vonatoknál. Azonos sebességű szerelvényeket kell beállítani, hogy ne érjék utol egymást, az időzítést, azaz a járatsűrűséget meg magunknak kell kitalálni, nem a gépre hagyatkozni, mert tényleg van egyfajta "menetrend".
Az elején, amíg nincs pénzünk, persze úgy tervezünk vonalat, hogy minél olcsóbb legyen, de nem nézzük azt, hogy az optimális-e.Később már újra lehet húzni a pályákat, én legalábbis ezt szoktam.
Pár napja kezdtem egy "hegyes" térképet, mit mondjak, az elején elég nagy kínszenvedés volt. 1850-től indultam és USA térkép.Kb 1890 körül tudtam már hitel nélkül menni. A lassú és gyenge szerelvények, a lassan jövő bevétel, az állandó rettegés, hogy nagy mínuszokba ne menjek, idegőrlő.De beindult.Tegnap már 70 millát is elszórtam két alagút építésére...
Ilyen térképeken persze hozzájön a szintkülönbség, amit az elején a vonatok még nem nagyon bírnak.

Az hogy egyenetlen a távolság, kit érdekel? Hozza csak a lóvét, majd ha elég lóvéd lesz, optimalizálod <#vigyor> Amikor már nem kell hitelt felvenni mozdonycserére, akkor kell beállítani a sebességet.A TEE avagy a BR103-as mozdonyt még úgy sem sikerült jövedelmezővé tennem soha, hogy csak ugyanolyan gyors szerelvényekkel együtt ment olyan pályán, ahol bőven elérte a 200 km/h-t, de még így is veszteséges volt.Úgyhogy ezek a szuper expresszek inkább csak dísznek jók, illetve amikor már nem érdekel, hogy veszteségesek.

Viszont örülök, hogy a nem olcsó "Big Boy" gőzöst sikerült olyan jövedelmezővé tenni, hogy lassan visszacserélem a villany és dízel mozdonyaimat rá. Ehhez persze az kell, hogy 10 vagonos, 120 tonna farönköt (logs) szállítson (1940 körül járok, ha jól emlékszem), mert a mozdony önmagában évi 2 milla...Eddig nem használtam, mert mindig drágának találtam.

Válaszul a 962-es hsz.-ra a szerelvény és állomás hosszal kapcsolatban: amikor megveszed, a remízben látszik, hogy hány méter hosszú a szerelvényed.Nálam méterben mutatja. Egy 240 méteres állomásra a kezdetben (1860-1930-ig kb.) 1 mozdony+8-10 személyvagon fér be. Később, amikor már nagyobbak és hosszabbak, akkor 7-8 személykocsi+1 mozdony.
Érdemes is már az elején legalább ekkora állomást építeni, mert nem kerül sokkal többe, viszont nem kell később szenvedni.Úgy is fogsz, mert a villamosítás és a high-speed sín miatt majd lesz épületbontás az állomás körül, de legalább nem annyi kínszenvedés.
Nohab
#972
Ott valami akkor érdekesen van belőve neked, mert nálam méterben adja meg mindig.
#971
Ez sem igaz. Ettől függetlenül az egyik vonat a többihez képest szinte az előző nyomában megy.
#970
Nem árt vigyázni ezzel, hogy milyen távolságra rakjuk az állomásokat a gyártól. Sok helyen írják is ugye, hogy a teherautó állomást is lehet messze rakni, akkor kevesebbet kell menniük... Igenám, de könnyen szívás lehet belőle, ha egy legmagasabb szintű gyár mellé, a lehető legmesszebb tesszük az állomást, ahol még benne van az elérhetőségében, ugyanis ha valami miatt csökken a gyárt termelése egy szintet, azzal csökken a catchment area is.
Igy szivatott be a játék egy kikötővel, ami a 6400-as termelésű gyárnak még épp benne volt a catchment areaban (és a víz hajózható területén is, tehát kénytelen voltam odatenni), aztán mikor 3200-ra esett egyszer csak a gyár teljesítménye, akkor hopp kiesett a pixisből a kikőtő, és 20 hajó ott vesztegelt... igy meg aztán visszahúzni se lehet ugye a gyár volumenét.
#969
Akkor inkább az lehet, hogy nagyon asszimetrikus a vonalad. Egy részén lassabban tudnak csak közlekedni, mint a másikon.
#968
Minden vonalon vannak jelzők. Anélkül nem is mehetne több vonat.
#967
Tegyél le néhány jelzőlámpát azok majd elosszák a vonatokat

#966
Nálam ez nem mindig működik. Van olyan vasút vonalam, ahol nagyon egyenetlenül vannak elosztva a szerelvények. Abból is látszik, hogy mennyi utast visznek az egyes vonatok.
#965
Ja akkor azért nem indul...

#964
Van már menetrend is a játékban. A gép igyekszik egyenlően elosztani a járműveket a vonalon! Ettől még a frászt hozza az emberre, hogy "miért nem indul már???"
#963
Maximum várakozási időt hiába állitom 1 percre és hiába van tele a kamion ott még szarakodik ahelyett hogy azonnal elindulna
Ja és várakozási idő maximum 1 perc nem csak a végállomáson érvényes hanem vasúti átjáróba mert ha letelik az 1 perc és van ott vonat akkor simán átmegy a vonaton 😄

#962
Ehhez egy tipp: NE állítsátok át a játékot a főmenüben "km" egységre, mert utána szopni fogtok a vonatok hosszának ellenőrzésével. A vonatszerkesztő ablak ugyanis van annyira balfasz, hogy km-ben jelzi a vonat hosszát is, de csak annyit, hogy 0.2 vagy 0.3km 😄 Namost ezt lődd be egy 240m-es állomásra... szal erősen ajánlott méterre állítani a távolság mértékegységet (holott nem is távolságról van szó).
#961
Én ezt úgy oldom meg hogy egy gyár mellé 4-5 teherautó állomást teszek és egy állomásra 2-3 vonal megy csak be, de még igy is összeakadnak sajnos ha egy vonalon van 20 kamion

#960
Nem is feltétlen kell módosítani a vonalakon. Elég, ha valamit nem jól számolt ki az ember és valahol bedugul a rendszer. Innentől érdekes: Ugyanis beleírtak valami intelligenciát a játékba! Ha érzékeli, hogy valahol valami gubanc van, akkor megpróbálja megoldani: Egymásra húz szerelvényeket, teherautókat. Vagy épp visszafordítja a vonatot... ÁTRENDEZI a vonalakat!
Rendszeresen belefutok ilyen hibába, hogy rálóg a szerelvény a váltóra. Akár fejlesztésnél, de simán elszabhatom elsőre is. Ilyenkor képes megakasztani a fél térképet.
Szumma szummárum: Rászoktam az útpontok használatára!
A teherautó állomásoknál is kitalálhatnának valami hasonlót. Nálam képes 3-4 vonalat is egy rámpára rakni!
#959
Ha több vágányos állomás több vonalad használ, akkor az egy-egy vonal által elérhető peronok közül megpróbálja a vonal kijelölésekor azt adni, amelyiket más vonal még nem használ. Viszont az állomást érintő építkezésekkor, vonal módosításkor át szokta variálni a peron kiosztást, ha waypointokkal nincs kikényszerítve egyértelműen a vonalak peron használata.
#958
Én a jelzőket használom útmutatóként. Alapesetben ugye 2 vágányt használok, de eddig nem kellett a jelzőket kijelölnöm.
Letettem őket és a vonatok használták rendben.
Viszont a peronos kiosztásban lehet van potenciál..
#957
Én a jelzőket használom útmutatóként. Alapesetben ugye 2 vágányt használok, de eddig nem kellett a jelzőket kijelölnöm.
Letettem őket és a vonatok használták rendben.
Viszont a peronos kiosztásban lehet van potenciál..
akyyy
#956
res mappa baseconfig fájl, game.config.millisPerDay = 2000 -- itt 8000-re kell állítani az a leglassabb.

modokat azért nem szeretem, ami ugyanezt csinálja, mert bár egyszerübb, nem kapok akkor semmi kitüntetést ilyeneket a játéktól.

&#778; &#778;&#778; &#778;&#778;&#778; &#778;&#778;&#778;&#778; &#778;&#778;&#778;&#778;&#778; &#778;&#778;&#778;&#778;&#778;&#778; &#778;&#778;

Nohab
#955
Itt egy kis segédprogram, amivel kedvetekre szabhatjátok át a játékot. Nem kell hozzá semmilyen programozói tudás se. Magyar nyelven is elérhető.

https://www.transportfever.net/filebase/index.php/Entry/2575-TF-Config-Editor/
#954
Nekem nem baj ha így telik, amúgy is 2x-es sebességel játszok, mert normálba nagyon lassú a közlekedés, akkor állitom meg csak ha átépítek valamit

#953
Egye fene, megvettem én is steamen akcióban... Épp ráuntam a többi játékra annyira, hogy valamivel ki kell tölteni a következő pár hetet 😊
Tuvok
#952
Steam Workshop-ban van mod, amivel 2x vagy 4x lassabban telik.

#951
Ez engem is érdekelne: "illetve módosítottam az időt is, hogy lassabban teljen. " hol-hogy lehet. (már megen xml-t szerkesztünk:-)
#950
Úgy elszaladt az idő, észre se vettem hogy már 2340-be járok 😄

#949
Melyik szinten tolod?
akyyy
#948
valaki feltötlhetné a mentését, akinek jól üzemelő vállalkozása van, tanulás és tanulmányozás céljából 😄 hogyan vannak össze kötve a vasúti vonalak, stb 😄

&#778; &#778;&#778; &#778;&#778;&#778; &#778;&#778;&#778;&#778; &#778;&#778;&#778;&#778;&#778; &#778;&#778;&#778;&#778;&#778;&#778; &#778;&#778;

akyyy
#947
hát egy picit jobb, de 10 év alatt nem nagyon fizettem vissza a hitelt, és max ha 100 utas volt a megállóba, aztán szépen el fogyott, hullámzóan jelentkeztek :\

az a baj hogy config fájlban és módosítottam a város növekedését, mert 10 év alatt sok településem összemosódik, és mivel annyira dimbes dombos vidék, később esélytelen lesz ott bármilyen vasútvonalat építkezni.
illetve módosítottam az időt is, hogy lassabban teljen.

persze ezeket visszaállítottam és igy próbáltam ki.

még majd próbálkozok aztán egyszer csak hátha sikerül 😊

&#778; &#778;&#778; &#778;&#778;&#778; &#778;&#778;&#778;&#778; &#778;&#778;&#778;&#778;&#778; &#778;&#778;&#778;&#778;&#778;&#778; &#778;&#778;

#946
Nálam szokott ilyen lenni, olyan érzésem van, mintha valamibe "beleütközne"...ilyenkor megnézem azt a szakaszt, ahol ez történik és újrahúzom a sínt.
#945
Aha, zsír

dimre
#944
Üdv!
Képek formájában valahogy így néz ki.
Spoiler (katt a megjelenítéshez)

X universe Home, sweet home

#943
Ha a vasút vonal kijelölésekor több vágányút is lehetséges, akkor waypoint-ot teszel az általad választott vágányra, beleveszed az útvonalba, és arra fog menni a vonal. Ha az állomás több vágánya is alkalmas a vonaladhoz, ott is érdemes használni, mert vágány átépítéskor, új vonal megadásakor a meglévőknek átrendezheti a peron kiosztását. Ha waypoint-tal határozod meg a használandó vágányt az állomáson, akkor az úgy is marad. Jelzőket is használhatsz waypoint-ként.
#942
Nálatok szokott olyan lenni hogy pl megy a vonat 120 km/h-val aztán hirtelen lelassul 20-30 km/h-ra?

Egyébként a waypoint az micsoda?

Tuvok
#941
EZT a videót mindenképp ajánlom, különböző kezdési módszereket tesztel 1850-es kezdéshez. Természetesen az utolsó lesz majd a nyerő. 😊

Tuvok
#940
Pedig az elején az utasokat éri meg vinni. Kiépítesz két város közé vasutat, és mindkét városba helyijáratot 3-4 lovaskocsival vagy busszal, attól függ mikor kezdesz. A vonatra elég 5-6 kocsi, meg egy egyszerű mozdony (1850-ben úgyis csak egy van). Elkezdenek szállingózni az utasok, amikor a vonatot kezd már megtelni, elkezdheted építeni a harmadik városhoz a vasutat, illetve ott is helyijárat. Mindenképp az első két város valamelyik állomásától folytasd a vasutat. Amikor ez is elkezd megtelni, pluszt termelni, mehetsz tovább. Érdemes legalább 5-6 várost (folytonos) vasúthálózattal összekötni, minden városban ráhordod a népeket a vonatokra, és Easy-n 12-15 év alatt simán vissza lehet fizetni az adósságot. Teherfuvarozással bőven ráérsz akkor elkezdezdeni foglalkozni, ha a személyvonatok által stabil bevételed van.

akyyy
#939
én el kezdtem játszani a saját térképemen, de olyan hamar jön a csőd, hogy szörnyű. fel kell vennem sok hitelt, hogy tudjak megfelelő hosszúságú vonatot venni, meg mozdonyt, aztán nem tudom vissza fizetni a hitelt, mert hiába keres jól (max 150K), ha az üzembe tartás havonta úgy elviszi az egész nyereségemet hogy öröm nézni.

Aztán ha esetleg sikerül is jól csinálni, csak kenyeret meg állatot tudok vinni a pékségbe, de szépen elkezd túltelítődni a kenyérgyár, és nem kell neki alap anyag, a farm nem is rak ki, és a vonatom szépen el kezd üresen menni. kenyeret meg hiába szállítok már három városba is, annyi nem kell nekik. Újat meg már nem tudok csinálni mert nincs pénzem. hmmm.


Mással nem tudok próbálkozni, mert a bányák stb-k, messze vannak egymástól nagyon. utasokat meg nem éri meg szállítani mert azt is túl drága kiépíteni. és vagy jönnek utasok, vagy nem.

&#778; &#778;&#778; &#778;&#778;&#778; &#778;&#778;&#778;&#778; &#778;&#778;&#778;&#778;&#778; &#778;&#778;&#778;&#778;&#778;&#778; &#778;&#778;

#938
Nna, kerem tisztelettel !
A keszulo Magyaroroszag terkepen a varosok es a gazdasag meg nincs meg, de ugy erzem latom az alagut veget.... 😉
Persze van meg rajta mit csinalni, vizszintek, tereprendezes stb..

Domborzat es vizrajz
Domborzat es vizrajz 2
Domborzat es vizrajz 3
Utoljára szerkesztette: mokuci74, 2016.12.29. 12:10:37

Bocs, hogy ekezet nelkul irok, de igy szoktam meg mikor meg az XT volt a high-end gep..... :)

#937
Leginkább az "N-M" billentyűkkel. Kihúzod a hidat és utána süllyeszted, vagy emeled!
#936
Értem azt hogy lehet? 😊
#935
mert nem férnek el alatta. Hajóztatni akarsz akkor minden hidat lekel rombolni és, ha szükséges akkor újra építeni csak hosszabban kihúzva a szárazföldre és akkor magasabb hidat fog építeni
#934
Sziasztok hídak alatt miért nincs hajó közlekedés?
szabii98
#933
Szerintem is inkább ez az oka, hogy a Maestral de még az InterCity is csak végigcsetteg a Balatonon.. 😄

I met God. She's black

#932
Jól néz ki a pálya!
Legalább virtuálisan építhető benne rendes sebességű pálya, amibe nem szól bele senki fia. Igaz amilyen sűrűn vannak a települések, nem lenne idő sokat gyorsulni, már meg kell állni.
#931
Koszi 😊. Talan nem a legjobbak az aranyok,( pedig a max. 600 m-re van allitva ) de egyenlore nem sikerult jobbat kihozni belole 😞

Bocs, hogy ekezet nelkul irok, de igy szoktam meg mikor meg az XT volt a high-end gep..... :)

#930
Szép! Tényleg!
Nem túlzóak ezek a magasságok? (egy kicsit)
#929
Ennek a heightmapjaval is szenvedtem majdnem egy hetig mire jo lett..... 😊 Az egesz orszag is tervben van egyebkent, a kerdes csak az idopontja 😊

Bocs, hogy ekezet nelkul irok, de igy szoktam meg mikor meg az XT volt a high-end gep..... :)

Tuvok
#928
Tudom, a waypointok megadása legalább ennyit segít.. 😊

#927
Mo-t csináld meg 😄