Transport Fever
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Bocs, hogy ekezet nelkul irok, de igy szoktam meg mikor meg az XT volt a high-end gep..... :)
Én kizárólag nagy távolságokra építek repülőteret, és megpróbálom az útvonalukat úgy beállítani, hogy minél kevesebbszer kelljen megfordulniuk, de szinte mindig kimennek a "térképen kívülre" is.
Egyébként hiába van tele utasokkal, legtöbbször veszteségesek.Van amikor sikerül eltalálnom hogy nyereséges legyen, de sajna nem mindig.
Amugy szerintem nagyon elbaszott a gépek útvonala, rengeteget mennek indokolatlanul feleslegesen hosszú útvonaton
ez nagyon keményen tolja, több mint 9 milliárdja van b+
Vannak terminál jellegű állomások (vagyis ütközőbak van a vágányok egyik végén, és ott van az állomás épület), lehet az állomásnak két közúti kapcsolata is.
A mod-ok között vannak olyan állomás típusok, amelyek áthaladó vágányokat is tartalmaznak.
Későbbi időben van 2x3 sávos városi- és vidéki út is.
A járművek nagyjából ugyanazok, mint a TF-ben, kibővítve hajókkal és repülőkkel.
És ugyanez ok mitt válik értelmetlenné a vonatok jelzőrendszere. Állomások, váltókörzetek beépített (láthatatlan) jelzőkkel rendelkeznek, így gyakorlatilag működik egy bonyolult vasúthálózat egyetlen jelző lerakása nélkül is. Ez számomra sok-sok év Transport Tycoon után megemészthetetlen, nagyon-nagyon hiányolom a jelzőktől függő, reálisabb útvonalkeresést.
A 20 perces utazási/szállítási limit megszűnésével egy idő után tömegek várakoznak az állomásokon megállókban, ha nem szállítasz elég nagy kapacitással.
Állomás növelése itt csak néhány kattintás, és 8 vágány a max, viszont a várakozó utasok, áruk itt is eltűnnek.
Jármű cserénél nem tűnik el a rakomány/utas a járműről, mert előbb lepakolják/leszállnak, majd ezután cserélődik a jármű. Ezt nemrégen javították egy patch-ben.
Sokan szidják a teherszállítást, de itt sokkal több lehetőséged van, és jóval nagyobb árumennyiséget kell szállítanod.
A grafika lényegesen jobb, a városok sokkal színesebbek, változatosabbak.
idegesítő dolgok:
- az állomás villamosítása/gyorsvonati pályává változtatásakor az érintett vonalak vonatjainak egy része eltéved,
- állomás villamosításakor, mindig elbontódik néhány közeli épület.
Mod-olni steam workshop-l lehet, így könnyebb menedzselni is. Szépen gyűlnek a modok, most éppen 569 db van.
Ja teljesítmény.
Közepes térképen játszom, csak személyszállítás, 15 város bonyolult vasúti hálózattal. Vannak 3-4 várost összekötő ingajárataim is, amelyek 30-50 milliót hoznak évente. Több állomás 6-8 vágányos, 5-6 járattal. A városok átlagos lélekszáma 2500, néhány már 3000 felett van. Az állomásokon várakozó 200-800 között. Mindezt azért írtam, hogy a körélmények meglegyenek. Szóval már akadozik. Építeni már lassúbb, mert eltelik bizonyos idő, amíg végrehajtja a változást.
Még egy fontos különbség, Itt bármit bonthatsz akkor is, ha jármű van rajta. Arréb viszi. Jelzőt is tehetsz vonat mellé.
Szerintem ez jobb, mint a TF. Egyébként sok videó van a youtube-on, érdemes lene párat megnézned, mert működés közben láthatsz sok mindent.
Kalóz verzió fel, játszani vele pár órát, aztán megvenni. mert szerintem jó kis szöszmötölős játék, nálam nincs olyan nagy idegesítő hiba a játékba
Úgy értem, a Train Feverhez képest miket javítottak ki? Ott azért elég sok bug volt építkezéssel, gazdasággal kapcsolatban is, ráadásul egy bizonyos vonatszám felett játszhatatlanul akadt az egész...
Jobban lehet ezt élvezni hosszú távon, mint azt?
Egyébként egyetértek.A valóságban is van teherszállítás repülővel, sőt!Itt van már a drónos csomag kézbesítés is!
Ez igazán belerakhatták volna az alapjátékba, mindennel lehet tehert szálitani, kivéve repülővel...
Utoljára szerkesztette: ssx22, 2016.12.21. 20:21:43
Viszont a vasút vonal módosításkor és az állomás upgrade-kor az érintett vonatok egy része még mindig eltéved, vagy elfelejt megállni az állomáson.
(Nem is figyeltem, hogy jött patch, csak pont erre lettem figyelmes, amikor vonatot cseréltem le. 😄 )
Utoljára szerkesztette: Tuvok, 2016.12.21. 00:20:23
PC konfigom a Be quiet! Pure Base 500DX White házban: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 10700K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2
http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=821959155
Bocs, hogy ekezet nelkul irok, de igy szoktam meg mikor meg az XT volt a high-end gep..... :)
Teherszállító repülők is vannak benne.
PC konfigom a Be quiet! Pure Base 500DX White házban: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 10700K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2
Alá dobhatnák ennek is!
̊ ̊̊ ̊̊̊ ̊̊̊̊ ̊̊̊̊̊ ̊̊̊̊̊̊ ̊̊
Ha már mindenáron sok utast akarsz, akkor egyrészt már az elején 240 m-es platformot építs és tegyél "secondary road connection"-t is, hogy az állomás másik oldaláról is jöhessenek.Úgyis úgy fog épülni a város, hogy teljesen ráépítik majd a vasútállomásra, így aztán később nehéz lesz fejleszteni.
Ha jól csinálod, akkor már a századfordulón annyi utasod lesz, hogy nem tudod elszállítani.Én 8 vagonos, kétszintes személykocsikat használok,ahogy megjelenik (asszem 1990 környékén), ami 268 embert képes szállítani, igaz csak 130 km/h-ás sebességgel.A nagyobb sebességért nem kapsz többet, viszont ennyi utassal már hülyére keresed magad.
A 240 méteres állomásra egy mozdony+8 személykocsi fér be vagy 2-3 összekapcsolt motorvonat, illetve amíg a a nagyobb személykocsik nem jelennek meg, addig több is elfér.
Ha fejlődik a város, egyre nagyobb dugó lesz, úgyhogy a busz eléggé akadályozott lesz a mozgásban.