Transport Fever
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
#726
Nagyon furi még az ipar...én is csak azért csinálom mert miért ne 😊
Addig még 1 gyáregység 1 vonattal 1 várost szolgál ki , minden úgy megy ahogy a nagy könyvben meg van írva. Amint teszel bele több vonatot , várost stb, minden számítás borul
Én pl egy 320 méter hosszú vonattal szállítok egy vonalon, és mindig tele van. Megdupláztam a vonatot és minden mást is...azóta 60% os töltöttséggel megy
Utoljára szerkesztette: Tauri, 2016.11.27. 21:59:03
Addig még 1 gyáregység 1 vonattal 1 várost szolgál ki , minden úgy megy ahogy a nagy könyvben meg van írva. Amint teszel bele több vonatot , várost stb, minden számítás borul
Én pl egy 320 méter hosszú vonattal szállítok egy vonalon, és mindig tele van. Megdupláztam a vonatot és minden mást is...azóta 60% os töltöttséggel megy
Utoljára szerkesztette: Tauri, 2016.11.27. 21:59:03
#725
Teljesen mind1 hogy villany vagy nem.
Azt sem értem miért van megadva teljesítmény, ha van vonóerő. Azaz ezt még érteném is mert pl csuszhat a kerék stb...
Na de!
A vonóerőnél a kN mértékegység megad mindent.
A class V 100 as mozdonynál a 177 kN azt jelenti hogy 177 tonnát tud elhúzni 1 m/s2 gyorsulás mellett, még a másik 196 tonnát. És ebben nem játszik a teljesítmény..maximum én úgy tudom elképzelni hogy az egyik mozdonynak annyira rossz a hatásfoka hogy 2300 kW energia kell hogy 196 kN erőt le tudjon adni, még a másiknak ehhez elég 809 kW...de a tapasztalat nem ezt igazolja, azaz nem értem
Utoljára szerkesztette: Tauri, 2016.11.27. 21:51:09
Azt sem értem miért van megadva teljesítmény, ha van vonóerő. Azaz ezt még érteném is mert pl csuszhat a kerék stb...
Na de!
A vonóerőnél a kN mértékegység megad mindent.
A class V 100 as mozdonynál a 177 kN azt jelenti hogy 177 tonnát tud elhúzni 1 m/s2 gyorsulás mellett, még a másik 196 tonnát. És ebben nem játszik a teljesítmény..maximum én úgy tudom elképzelni hogy az egyik mozdonynak annyira rossz a hatásfoka hogy 2300 kW energia kell hogy 196 kN erőt le tudjon adni, még a másiknak ehhez elég 809 kW...de a tapasztalat nem ezt igazolja, azaz nem értem
Utoljára szerkesztette: Tauri, 2016.11.27. 21:51:09
#724
Azért szerintem az sem elhanyagolható tény, előbbi villany, utóbbi dízel.
#723
Na én kezdek egy új játékot és csak személyeket fogok szállítani mert az áruszállítás nagyon el van baszva... egy telephely mellett van egy város a közelbe, oda nem szállít fuelt, a másik kettő városba ami sokkal messzebb oda meg annyit szállit hogy alig birom hordani
Meg a kaját is egy városba kéne 102 kaja, erre csak 2-3-t szállit és nem pörög fel a termelés, szarakodik 2-3%-on évek óta
Meg a kaját is egy városba kéne 102 kaja, erre csak 2-3-t szállit és nem pörög fel a termelés, szarakodik 2-3%-on évek óta
Valahogy úgy. Ha nagyon le akarjuk sarkítani, akkor a teljesítmény a sebességtartást mutatja, míg a vonóerő a gyorsítást befolyásolja a legjobban.
Az AE 4/7 mindentéren erősebb, ugyanis többet kocsit tud elhúzni, mint a Class V100 (tractive effort), és emellé rengeteg ereje van ami azt jelenti, hogy könnyebben felgyorsul és tudja tartani a maximális sebességet, de javítsatok ki ha tévedek.
Ilyen kicsi erő mellett valószínűleg dombnak felfele a V 100 szenvedne és szinte sosem érné el a 90 km/h-s sebességet, ha vagonokat húz, míg az AE 4/7 igen.
Ilyen kicsi erő mellett valószínűleg dombnak felfele a V 100 szenvedne és szinte sosem érné el a 90 km/h-s sebességet, ha vagonokat húz, míg az AE 4/7 igen.
I met God. She's black
#720
Valaki aki ért a mozdony adataihoz kérem világosítson fel engem mik ezek a számok 😊
Van 2 mozdony
a. --- b.
------------------- Ae 4/7 --- Class V 100
Top Sped: 100 km/h --- 90 km/h
Power: ------- 2300 kW --- 809 kW
Tractive Effort: 196 kN --- 177 kN
Na már most, egy 2300 kW os mozdonynak hozzávetőlegesen ugyan annyi a húzó ereje mint egy 809 kW os mozdonynak, szinte azonos sebesség mellett? Hogy van ez?
Utoljára szerkesztette: Tauri, 2016.11.27. 21:23:17
Van 2 mozdony
a. --- b.
------------------- Ae 4/7 --- Class V 100
Top Sped: 100 km/h --- 90 km/h
Power: ------- 2300 kW --- 809 kW
Tractive Effort: 196 kN --- 177 kN
Na már most, egy 2300 kW os mozdonynak hozzávetőlegesen ugyan annyi a húzó ereje mint egy 809 kW os mozdonynak, szinte azonos sebesség mellett? Hogy van ez?
Utoljára szerkesztette: Tauri, 2016.11.27. 21:23:17
#719
Kamionnal olcsóbb lenne mint a vonattal ?
Mármint a slag szempontjából, kevesebbet kapsz érte?
Mármint a slag szempontjából, kevesebbet kapsz érte?
#718
Azért ezt nem hiszem el b+ hogy a vasútvonalon ami gyorsabb nem jelenik meg a slag, mert most építettem oda egy teherautó állomást egy kamionnal ami az egész világon átmegy és máris megjelent a slag... beszarás
De ha neki az kell hogy teherautókkal 5000 km-re hordjam a cuccot akkor az lesz basszameg
De ha neki az kell hogy teherautókkal 5000 km-re hordjam a cuccot akkor az lesz basszameg
#717
Van a játékban olyan nézet a first person módon kívül, ahol nem látszanak a kezelő szervek ikonjai? Csak a térkép, és szabadon lehet rajta mozogni?
#716
Felesleges pénzkidobás, ha a végéről kezded felépíteni a szállítási láncot. Amíg nem ér el odáig a szállítandó áru, addig csak a pénzt viszi. A nyersanyag termelés beindulása után, ahogy elkezd betelni az első termelő üzem raktára, akkor elég megépíteni az onnan továbbszállító vonala(ka)t. Amíg nem teleik be a raktára, addig nem áll le a termelés.
#715
Gondolom próbáltad másik termelőhelyről is hordani.
#713 Nincs mit. Általában egy "ini" kiterjesztésű tartalmazza, ahogy itt is 😊
Utoljára szerkesztette: Desert, 2016.11.27. 15:57:26
#713 Nincs mit. Általában egy "ini" kiterjesztésű tartalmazza, ahogy itt is 😊
Utoljára szerkesztette: Desert, 2016.11.27. 15:57:26
#714
Najó nekem már ennyi elég ebből fasszopó játékból csak felbasz agyilag... kéne a slag de kurvára nincs közbe meg baszogat hogy kéne, 4 városba vinném a fuel-t de csak kettőbe adja, másik kettő le van szarva vagy nem tudom mi az isten fasza van velük..
#712
Az baj lehet hogy bánya messze van a feldolgozó helytől és csak egy vonattal hordom a cuccot?
#711
Talán itt: C:\ProgramData\Steam\%UserName%\%Appid%\
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
A virág boltos verziónál a save game-eket hol lehet fellelni?
If Everything That Has A Beginning Must Has An End
#709
Vinném a fuelt-2 városba, egyszerre építettem ki a két vonatalt, az "A" városba vihetek 103 db-ot, a "B" városba 0 db-ot... nagyon fasza
#708
Az elöregedő járműveket ti hogy cserélitek le? Még csak az első 15 év telt el, de így egyszerre lejárt kb 50 lovaskocsimnak az élettartama és nem is találom meg őket :S
Állítsd be úgy az útvonalat, hogy csak "Full load"-nál induljon el. Üresen nem éri meg járatni, mert a fenntartási költsége többszöröse mintha csak az állomáson állna.
If Everything That Has A Beginning Must Has An End
#706
Ezért írták az egyik ismertetőben, hogy próbáljuk meg az üzemek alapanyag raktárát fullon tartani.
Utoljára szerkesztette: tuvixplayer, 2016.11.27. 09:35:26
Utoljára szerkesztette: tuvixplayer, 2016.11.27. 09:35:26
#705
Szerintem az is baj lehet hogy a cuccok nem egyforma távolságokra vannak a gyáraktól , nem egyszerre érkeznek be az alapanyagok, aztán emiatt nem egységes a termelés
#704
Nem értem, hogy mire gondolsz. A felüljárót te döntöd el.
Utoljára szerkesztette: tuvixplayer, 2016.11.27. 09:10:48
Utoljára szerkesztette: tuvixplayer, 2016.11.27. 09:10:48
#703
mert lehet választani, hogy mit akar építeni az ember? én eddig azt tapasztaltam, hogy a játék dönti eljavarészt hogy mit akar csinálni.
#702
Ha felüljárót csinálsz a farmok felé, akkor nem törlődnek ki. Láttam egy béta teszt videóban.
#701
Én sem tudom, mitől függ.A lenti képen látható kajagyárat csak pár éve használom. De én már úgy építem a teherszállítást, hogy a legvégéről kezdem, azaz, ami majd a Goods-ot, Food-ot vagy Machines/Tools-ot fogja a városokba szállítani.S így építem, úgymond visszafelé a nyersanyagig.
Még a kajagyártás a legegyszerűbb, mert csak egy farm és egy gyár kell.
Először felmérem, hogy egyáltalán nem kell-e a térkép egyik sarkából a másikba szállítanom( megéri-e majd), majd ha fejben megvan, akkor építkezek.De kizárólag azután, hogy stabil bevételem van személyszállításból, különben csődbe mennék.Mert azért egy-két év kell, mire elkezd pénzt hozni, addig csak üresjáratban mennek a járművek.
Egyszer egy farmnál 2-3 mezőt el kellett bontanom, hogy odaférjen a vasútállomás.Az a farm többé nem termelt...
Még a kajagyártás a legegyszerűbb, mert csak egy farm és egy gyár kell.
Először felmérem, hogy egyáltalán nem kell-e a térkép egyik sarkából a másikba szállítanom( megéri-e majd), majd ha fejben megvan, akkor építkezek.De kizárólag azután, hogy stabil bevételem van személyszállításból, különben csődbe mennék.Mert azért egy-két év kell, mire elkezd pénzt hozni, addig csak üresjáratban mennek a járművek.
Egyszer egy farmnál 2-3 mezőt el kellett bontanom, hogy odaférjen a vasútállomás.Az a farm többé nem termelt...
#700
Ugyanez a bajom, amit már többször is leírtam. Sehogy sem tudtam megoldani. Nálam teljes a lánc, csak éppen nem növekszik a termelés. Az összes üzem azt írja, hogy vigyek/szállítsak több ezt meg azt. Hiába, ha a fatelep csak 50-et termel.
Utoljára szerkesztette: tuvixplayer, 2016.11.26. 21:55:22
Utoljára szerkesztette: tuvixplayer, 2016.11.26. 21:55:22
#699
Igen, ez hasonló, mint ez:
Azt kérte az élelmiszer gyár, hogy szállítsak el még több kaját.Így építettem egy vasútvonalat is, azóta minden rendben, ömlik a termék és a pénz.Több, mint 5000 millió dollárom van, olyan jó ezt így kimondani.<#nyes>#nyes> S még van egy csomó város, meg gyár, amit még be sem kötöttem...
Ez a szerelvény meg 52 éves korában is nyereséges...
Azt kérte az élelmiszer gyár, hogy szállítsak el még több kaját.Így építettem egy vasútvonalat is, azóta minden rendben, ömlik a termék és a pénz.Több, mint 5000 millió dollárom van, olyan jó ezt így kimondani.<#nyes>#nyes> S még van egy csomó város, meg gyár, amit még be sem kötöttem...
Ez a szerelvény meg 52 éves korában is nyereséges...
#698
szerintem a feldolgozott fát sehova nem szállítod el és ezért leállt a termelés. a Fenti figyelmeztetés arra utal
#697
Ilyenkor mi a fasz baja van?
Vigyek több Logs-ot, hogyan amikor kurvára nincsen?!
Vigyek több Logs-ot, hogyan amikor kurvára nincsen?!
#696
Én sem értem mi alapján dönti el melyik városba mennyi áru menjen. Én pl 4 városba szállítok árut , és a legtávolabbiba 3-szor annyit küld a gép mint a másik 3-ba együtt véve...pedig a városok közel egyformák.
#695
A javítás segített az ipari termelésen is nagyon sokat. Állítólag összefüggésben volt az FPS el 😊 ... vicces
Hát hogy honnan tudod beszerezni sajna nem tudok segíteni...kérd meg a Jézuskát hogy lepjen meg eredetivel 😛
Hát hogy honnan tudod beszerezni sajna nem tudok segíteni...kérd meg a Jézuskát hogy lepjen meg eredetivel 😛
#694
peccsett lehet használni tört verzióba? ha igen honan lehet letölteni? 😄
Megéri letölteni?
Megéri letölteni?
Skacok! Az EU 4. küldetésnél hogyan lehet feloldani, hogy vonatállomást lehessen építeni? Sajna oldalt mutatta a küldit, de eltűnt és még mindig nem enged...😞
#692
Nekem 2-be szállít teherautóval kaját, 3.-ba meg alig akar pedig a 2-be 60-70 áru van a telephelyen
#691
Én most hármat látok el és nem győzöm...
#690
Ti egy gyárból max hány várost szoktatok ellátni áruval?
#689
Olyan hülyeség hogy a városokban nincs villanyrendőr a kereszteződésekben...a sok gyalogos a zebrán tud ám dugót okozni
#688
Az uj peccsel, már nekem is megy 1600 on Hard fokozaton
#687
Nalam ossze-vissza mukodik... 😞
Mas. Regebben irta valaki, hogy nem sikerult kimaxolni a gyarak termeleset....
Medium fokozaton :
Industry max
Mas. Regebben irta valaki, hogy nem sikerult kimaxolni a gyarak termeleset....
Medium fokozaton :
Industry max
Bocs, hogy ekezet nelkul irok, de igy szoktam meg mikor meg az XT volt a high-end gep..... :)
#686
Az utóbbi frissítéssel bejött, hogy a járműveknek be lehet állítani egy maximum várakozási időt. Eddig működött is minden szépen, de tegnap estétől a vonatoknál nekem nem működik, csak a kamionoknál...valaki találkozott ilyen hibával?
Transport Fever -> res -> config -> base_config:
game.config.townGrowthFactor = 1.0 helyett írjatok be 2.0-át. Kétszer gyorsabban fognak nőni.
Itt a pálya méretét lehet megadni. Maximum 576 km2. Az 24x24 km-es négyzet.
game.config.townGrowthFactor = 1.0 helyett írjatok be 2.0-át. Kétszer gyorsabban fognak nőni.
Itt a pálya méretét lehet megadni. Maximum 576 km2. Az 24x24 km-es négyzet.
#684
Jóózsf István, osztom a véleményed.
#683
Hát a városok messze nem fejlődnek úgy mint amiket a promo videokban látni lehetett a giga városoknak nyoma sincs 2100-ra sem, nem tudom, hogy lehetne olyanokat elérni. Nekem a legnagyobb térkép is kicsinek tűnik a TT-hez képest, jóval kevesebb lehetőséggel. Én csak azt tudom, hogy ezt jóval hamarabb meguntam mint a TT-t, a grafikán kívül nem lett egy nagy szám.
#682
Beállítasz egy vonalat a kikötő és a gyár közé teherautóval, be fog indulni a termelés.
#681
A teher kikötőket hogy a fenébe kell használni, valaki árulja már el. A tó egyik oldalán van egy acélüzemem, ezzel nincs gond, össze lehet úgy kötni a kikötővel hogy "kifehéredik" az üzem, tehát ez sínen van. Viszont ahová az acélt szeretném hajóztatni ott már kicsit más a helyzet. Nagyjából ott van a parton az is, viszont pont nincs benne a kikötő vonzáskörzetébe. Így az acélüzem természetesen nem is termel, mert nem áll kapcsolatban az átvevővel. Mi a francot kéne csinálni, mert gondolom van valami megoldás a kikötőből való utaztatásra mert egy térképen nem is nagyon van egykét helynél több ahol a kikötőt úgy lehetne elhelyezni hogy az a gyár vonzáskörzetében legyen, de amik olyanok is, pont nem egymás cuccát fogadják el.
#680
Hunor! Szigetes-hajózós kampány küldetés a Kanári szigeteken játszódik. Tehát Európában.
Más: Olvasgatom a puffogós hozzászólásokat (Úgy általában!)
Értem én, hogy ez a játék messze nem tökéletes, de az elődjéhez képest, nagyságrendekkel jobb. Azokat az akadályokat, amiket sokan hibának vélnek, meg úgy kell venni, hogy az is játék része. Egyszerűen ez így van megoldva. Ezt kell szeretni.
Inkább azzal nem értek egyet, hogy mindent a saját szánk íze szerint MÓDOSÍTUNK! Én is beleestem már ebbe hibába!
Hagyni kell a fenébe és játszani!
Viku! Te meg már megint pénzsóvár vagy! <#awink>#awink>
(Kiosztottam mindenkit?)
Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2016.11.26. 06:40:23
Más: Olvasgatom a puffogós hozzászólásokat (Úgy általában!)
Értem én, hogy ez a játék messze nem tökéletes, de az elődjéhez képest, nagyságrendekkel jobb. Azokat az akadályokat, amiket sokan hibának vélnek, meg úgy kell venni, hogy az is játék része. Egyszerűen ez így van megoldva. Ezt kell szeretni.
Inkább azzal nem értek egyet, hogy mindent a saját szánk íze szerint MÓDOSÍTUNK! Én is beleestem már ebbe hibába!
Hagyni kell a fenébe és játszani!
Viku! Te meg már megint pénzsóvár vagy! <#awink>#awink>
(Kiosztottam mindenkit?)
Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2016.11.26. 06:40:23
#679
Végre sikerült hajót és repülőt is nyereségesen üzemeltetnem.Jó, persze most, hogy túl vagyok a 2,5 milliárdon, csak immár az usa-ban, az sem számítana ha nem lenne nyereséges...
No, de úgy nézem a repcsik kenterbe verik árban a vonatokat is, már amennyiben telt házzal mennek.A hajók közül meg egyedül a légpárnás, ami ér valamit.Azok már vagy 30 éve mennek, csak a repülőtereket építem most.
De ez a reptér méret....a medium nagyobb, mint a legnagyobb városom.Large-ot nem is tudok lerakni sehová.Azért a Liszt Ferenc sem nagyobb, mint Budapest...még a Schiphol sem Amszterdamban, pedig az asszem a világon a 12. legnagyobb reptér. Úgyhogy egy "kicsit" elmérték itt 😊
No, de úgy nézem a repcsik kenterbe verik árban a vonatokat is, már amennyiben telt házzal mennek.A hajók közül meg egyedül a légpárnás, ami ér valamit.Azok már vagy 30 éve mennek, csak a repülőtereket építem most.
De ez a reptér méret....a medium nagyobb, mint a legnagyobb városom.Large-ot nem is tudok lerakni sehová.Azért a Liszt Ferenc sem nagyobb, mint Budapest...még a Schiphol sem Amszterdamban, pedig az asszem a világon a 12. legnagyobb reptér. Úgyhogy egy "kicsit" elmérték itt 😊
#678
Ez durva. A videó.
#677
"Ha pályát módosítok, építek stb, mindig leállítom a játékot, és mentek is." <#nyes>#nyes> tipikus...én is...máshogy nem is lehet...
Fél város lebontása, utasok elzavarása, vonatok meghülyülése...
Fél város lebontása, utasok elzavarása, vonatok meghülyülése...