Transport Fever

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#1026
SZiasztok! Olyan bajom van, hogy elkezdek nézelődni az iparban, van egy tanya, egy kajagyár, össze is kötöm vonallal, egy ideig (1-2 évig) nő a termelése, fejlődik a gyár is, majd egy idő után visszaesik 4-re, és ott is marad. Mi a gond?
#1025
Szerintem a legutóbbi patch-be rakták be azt is, hogy kiterjedtebb ipart generáljon egy-egy térképhez.Gondolom sokan írtak nekik, hogy egyik gyár a térkép egyik sarkában, a másik bánya a másikban volt.
Az igazi persze az lenne, ha térkép generálásnál mi magunk határozhatnánk meg a tereptípusokat, víz mennyiségét, hegyek/dombok mennyiségét, ipar sűrűségét,stb-t.
Én azért nem tudok hajóutakat építeni, mert nincs vizes terület vagy nincs város vízi összeköttetéssel.
Továbbá örülnék annak, ha a repülőtereket egy kicsit kisebbre csinálnák, mert tök jó, hogy ilyen realisztikus, de az nem, hogy nagyobb a reptér, mint a város...
#1024
Közben az első részét nagyjából meg is válaszolom. Valamelyik módosítás nyúlt bele. Tisztán eu, vagy usa térkép indításával (ilyenkor a mod-ok nem elérhetők) megvan a kb. száz egység. Amikor kiszedegettem a modokat a Custom részlegből, akkor is telerakta iparral. Közben újabb érdekes eset.: Egynémely módosítás eltávolításakor egyszerűen kilépett a játék. Ez kb 4-5-nél fordult elő. Ilyenkor a gőzműhelyben le kellett iratkoznom, így eltűnt a listából és a gond megoldódott magától.
VISZONT!!! Az összes mod eltávolítása-kikapcsolása után is maradt a figyelmeztetés, hogy aktív módosítás... acsikról lemondhatok. Most telepítem újra. Ha okosabb leszek szólok!
#1023
Megint bajom van:
A régi nagy térképemen 100 (+-2-3) termelő/gyártó egység volt. Ha most generálok egyet, akkor jó, ha van 20. Csak nálam van ez így?
Másik: Elvándorolnak a népek. Azt látom mindenütt, hogy üres telkek keletkeznek. Volt rajtuk épület, de már nincs. Ez nem függ össze az ellátottsággal, mert azt folyamatosan javítom/fejlesztem. Ez a jelenség drasztikus a régi térképen, ahol 4-5 ezres városok fele, háromnegyede válik köddé! Az utcák megvannak, de az épületeknek szevasz!
A kérdés csak az, hogy esetleg valamelyik "mod" csapta agyon, vagy ez lenne az optimalizáció (A régi nagy térképet még az előző kiadással kezdtem!)
akyyy
#1022
jó ez a teleüpés öüssze olvastás, bár én csak egy települést akarok módosítani, egy két utcát átalakítani, hogy hasonlítson az eredeti városhoz. aztán felőlme növekedhet, de legalább már nagyvonalakban úgy n ézne ki mint hogy a való életn is ki néz.

config fájlban lehet valahogy ilyen pénz módot "bekapcsolni" hogy ne vegyen le semmit se építkezéskor? aztán ha kész a pálya, save, visszaállítom és lehetne játszani 😊

̊ ̊̊ ̊̊̊ ̊̊̊̊ ̊̊̊̊̊ ̊̊̊̊̊̊ ̊̊

#1021
Mire nem képes az emberi elme?!?!?!?
dimre
#1020
Vagy a településeket összeolvasztod, kevesebb helyre kell szállítani. <#vigyor>
Szerintem ötletes, most ezt próbálgatom, kell hozzá némi idő, türelem, és pénz.
Spoiler (katt a megjelenítéshez)


Ez egy kicsi komplett kiépített térkép, mindent mindenhova, körforgalomban megy minden áru, nem mindegyik vonal nyereséges, de pozitív a pénzügyi mérleg.
Spoiler (katt a megjelenítéshez)

X universe Home, sweet home

#1019
Türelmetlenek vagytok!
Mindent lehet vinni mindenhova. És több helyről is lehet etetni egy adott gyárat, csak nem várjátok meg, amíg megtörténik.
Minden folyamat előre le van zongorázva a játékban. A kőtől, a lakóházig, útig. A búzától a gépekig. De úgy kell elképzelni a folyamatot, mint egy régi mechanikus számítógépen folyna a számítási művelet. Megváltoztatsz egy paramétert és mire az eredményen meglátszik, el kell telnie egy kis időnek. Kis apró fogaskerekek forognak! A legutolsó faluba kell egy szerszám?
Akkor a tanyának két búzával többet kell termelnie. És így tovább.
Most épp egy olyan nagy térképet sikerült generálnom, ahol szinte mindenből csak egy van. tanya, kajagyár, olajkút, finomító, kőfejtő, erdő, fatelep, vasbánya, kohó. DE! Két műanyag gyár, téglagyár, szénbánya. Minden kiválóan működik! A kőfejtő zökkenőmentesen lát el két téglagyárat, úgy, hogy a kohó néha besegít salakkal. A műanyaggyárat olajjal és búzával etetem. A tanya egyszerre termeli a marhát és a búzát is!
Egyszerűen el kell mélyülni a játékban. Látni kell benne a rendszert. Ha valami nem megy, akkor magatokban kell keresni a hibát!
Tuvok
#1018
Egy termelést egy igény fog felvásárolni egy láncon át, kivéve a végtermékeket.

#1017
... bár nem konkrétan a nem termeléssel volt gondom, hanem hogy a road depo-ra kirakott mindent, a pályaudvarra meg semmit..
#1016
Hmm...
Erre ebben a formában nem is gondoltam még. Ilyen mélyen nem mentem bele az ÉS/VAGY kapcsolatba..

Köszönöm, megnézzük..
Tuvok
#1015
Megjelenik a szarvasmarha is ha igény van rá, de a farm váltogatni fog a búza és marha termelése között, lévén a kajagyár csak valamelyikből tud egy időben kaját termelni. Mindkettővel egyszerre ingadozni és szenvedni fog az egész.

Jó példa volt ugye a Machine Factory-m. Amíg vittem oda deszkát, acélt ÉS műanyagot is, addig halott volt az egész rendszer, valamelyik igény mindig leállt, hisz a gyár tud gyártani tool-t csak deszkából VAGY csak acélból, machine-t pedig deszkából ÉS acélból. Amikor leállítottam a műanyag láncot, beindult az egész rendszer, alig győztem hordani a vasat, szenet, acélt, a fa vonatok pedig egymást érték és hamar el is érte az 1600-at (asszem mod-ok nélkül a max termelés).
Valóban a játék korlátozottsága.

#1014
Ez pontosan így van.Próbáld azt, hogy egyik farmról a másikra szállítasz plusz árut, mint a képen látható a "fabányámnál" <#nyes> és akkor ez is kijöhet:





#1013
Sajnos szerintem itt játékmechanikai probléma van. Konkrétan -> A farm tud termelni gabonát VAGY szarvasmarhát.
Ha már viszel valahova gabonát akkor csak gabona fog termelödni, ha viszel valahova marhát akkor nem termel (vagy csak nagyon) keveset gabonábol.
És !!!
Ha már termel gabonát amit elhordassz egy pékségbe és bekötsz még egy pékséget akkor a kettö közül csak az egyiket fogja ellátni rendesen, a másikba szintén csak csepegni fog a búza.
Legalábbis nekem ez a tapasztalatom és én ennek "szabálynak" megfelelöen épitkezek. Viszont ez késztermékre nem vonatkozik, a kenyeret már több városba is el lehet vinni.

#1012
Szisztematikusan építettem a láncot. Azt már megfigyeltem, hogy ha inaktivitás lép fel, akkor egy idő után leállnak a gyárak.
Ebben az esetben nem tudom, hogy mi lehetett a baj. A vagonok búzára voltak állítva, a műanyag gyár is a csak a búzára várt.
Érdekes egyébként, mert ez már ment a kukába, elkezdtem egy másikat, ahol szintén furcsán működtek a farmok.
A marhákat szépen lehetett továbbvinni a kajagyárba, viszont a búzát megint csak nem tudtam a műanyagoshoz vinni.
A marha termelődött.., a búza nem..
Most kezdtem még egyet, de ha itt is ilyet tapasztalok, akkor szerintem reinstall lesz vagy mittomén..
#1011
A vonat tehervagonjainál nem állítottál be búzától különböző árut? A vasútvonal másik vége a műanyaggyár? És onnan van még egy vonal a további szállításhoz? Teljes szállítási láncnak kell lennie egészen a városig.
#1010
Nem tudom nekem azért volt mert kevés volt a memória ( 8 GB ) aztán ahogy húztam a sínt egyszer csak kilépett. Viszont amikor egy régebbi mentést töltöttem be 60 pályával meg 500 autóval akkor nem volt semmi baja

#1009
Sziasztok! Miért van az, hogy a játék egy idő után szó nélkül kidob? A játék nemrég lett véve. Nagy pálya, 2 város buszközlekedése és vasút.
#1008
#1007
Az elején a műanyaggyár is beindul akkor is, ha még nincs meg a városba szállító vonal, csak ha betelik a műanyaggyár belső raktára, akkor leáll a termelés.
#1006
Csak akkor fog a műanyaggyárba is rendesen szállítani ha teljes a feldolgozási láncod. Vagyis a műanyagot is tovább szállítod a következő üzembe majd onnan a készterméket a városba.

Tuvok
#1005
Gondolom a lóerő, de én se használom gyakran, max "expressz feeling" miatt. Nálam a Baden, majd a Skót a nyerő.

#1004
Viheted a farmról is és az élelmiszer gyárnál lévő állomásról is a búzát a műanyag gyárba, ha megvan a második vonalad a műanyag gyárhoz. Az egyes állomások elég közel vannak az üzemekhez, illetve átrakodásnál a másik állomáshoz? Lefedettségben vannak? Ha igen, és megfelelő járművek vettél a vonalakra, akkor mennie kellene. Akármennyi átrakodás is lehet, ha az előbbiek teljesülnek.
#1003
Pontosítok, hülyén írtam le...
Szóval adott egy farm, ahonnan a búzát szállítom egy kajagyárba lovaskocsikkal.
Később innen vinném a búzát egy műanyaggyárba, de ezt már vonattal.
A lovaskocsi lerakatba pakolja a búzát szépen..., az állomásra viszont nem..
#1002
Mi értelme van a Class A4 mozdonynak 1935-ben, ha egyetlen vagon sincs, ami 120 felett menne??? Még a letölthető vagonok között sincs semmi jó ideig.
#1001
Ha az állomáshoz nem csatlakozik egy vonal (vasútvonal természetesen, ha vasútállomásra gondoltál), ami élelmiszert vinne egy városba, akkor nem fog semmi gyűlni az állomáson.
#1000
Sziasztok!

Még csak bontogatom a szárnyaimat..., és lenne egy kérdésem.
Vegyünk egy farmot, ahonnan lovaskocsin szállítom a cuccot egy kajagyárba. Idővel mellérakok egy pályaudvart is, mert messzebbre is kellene a cucc. Viszont az állomásra nem nagyon tesz ki anyagot, néha egyet-egyet...., nem értem..! o.O
Mi a baj..?
#999
Köszi!

A mod nem működött nekem. Azt hittem a train feverből maradt ott. Biztos elbénázhattam valamit, mert már működik.

kisiku #997

Ez nagyon jó, régen még a 7-el játszottam. Én is beraktam kívánságlistába.

dimre
#998
Alapból van két mod a játékban, mindent ingyen építhetsz, rombolhatsz.
"No Cost"

Vagy csalhatsz egyszerűen pénzt:
Nyisd meg notepad++ vagy jegyzettömbel a "steam könyvtár/userdata/a te steam azonosítód/446800/local/configs.lua"
Keresd meg az alábbi képen levő sort, a "false" írd át "true", mentsd el, játékban "ALT GR + M" kombinációval tudsz pénzt csiholni magadnak, egyszeri lenyomás fél millióval növeli a kereted, ha nyomva tartod határ a csillagos ég. <#vigyor>
Spoiler (katt a megjelenítéshez)

X universe Home, sweet home

#997
Nem olyan nehéz ez a játék.Mivel nincs konkurencia, a járművek nem robbannak le/nincs baleset/lezuhanó repülők stb, ezért egyedül a költségek az ellenfeleid, de ahogy beindul a bolt, már nem nehéz a játék.

Ha olyasmire vágysz, javaslom az EEP 13 című játékot, amiben vezetni is lehet, sőt építheted is.
Steam-en is megvásárolható, én már be is raktam a megveendők közé...
#996
Könnyű megoldani, a configban kell átirni egy sort, és tudsz pénzt csinálni magadnak szabadon. Még az achievmenteket se bántja.
#995
Létezik már no money mod? Jó lenne csak úgy terepasztalt építeni, mint a train feverben, és nem gondolni az anyagi csődre 😄

#994
A legrosszabb a légpárnás hajó 😄 Megjelent, vettem belőle 5-öt, tíz percre rá el is adtam mindet, és inkább maradtam a lassú hajóknál. Úgy sípol, hogy megbolondulsz tőle.
#993
Hát, Pistám, látszik, hogy te sem vagy teljesen komplett <#nyes>
Hogy a jó életbe kísérletezted ki ezt a vasúti sín húzás+500 mega ram dolgot??<#nyes>

Kérdéseidre válaszolva, nekem nem fájdul meg a fejem, csak attól, hogy egy csomó zeneszám nem elérhető, ha már mondjuk 2000-ben jársz...miért?Nem hallgathatok 1850-es évekbeli zenét 2000-ben?Ilyenkor mindig lehalkítom és Youtube-ról alájátszom az össze zenéjét vagy berakom a Locomotion playlist-et, elvégre ugyanerről szól az a régi klasszikus is, és nagyon jól illik hozzá a zene.
Jajj, gondolj Thomas-ra a gőzmozdonyra!Milyen aranyos, ahogy füttyög és sípol! Hozzá tartozik a hangulathoz. <#nyes>
Utoljára szerkesztette: kisiku, 2017.01.19. 22:21:53
#992
Nálam a rongyájátszott régi nagy térképen az 500 megát nyaldosta egy-egy mentés, és nem, nem törli le.

Más téma: Tegye má' fel a kezét az akinek még nem fájdult meg a feje a játéktól!
Két bajom van vele. Az egyik, hogy baromi klasz az új optimalizálás, de így is be tud esni 14 fps-re néha, hóvégén meg 6-7-re, de az csak egy-két másodperc. Ezáltal ugye szaggat-akadozik a játék, amitől minimum a szemem kifolyik.
DE A MÁSIK! Jó lenne, ha kisablakokban (járműre kattintva felugrik) külön lehetne szabályozni a hangerőt, vagy azt se bánom, ha nem is lenne hangja. MERT, ez a játék hangélményileg semmi másból nem áll, csak zajokból. Külön kitérnék a dízel-elektromos mozdonyok visítására. Ha egy vonalon teszem azt, csak öt ilyen szerelvény van és én át akarom szervezni, vagy csak egyszerűen gyönyörködni akarok a rendszerben, előbb-utóbb leolvad az agyam a zümmögés, morgás, sípolás, etc.-tól!

A 8 Gigás problémára is találtam egy egész gyors megoldást.: Amikor elérkezik a pillanat, hogy most akkor akadozunk szenvedünk, mert úristen elértük a nyócgigát, akkor elbandukolok a térkép valamelyik sarkába és elkezdek húzni egy vasúti sínt átlóban a térképen. Csak úgy árkon bokron keresztül. Ez annyira megterhelő a játék, illetve a gép számára, hogy rögtön megdobja 500 megával is akár, a memória használatot!!! Így átlépi a 8G-t. Ilyenkor nyom az ember egy "Bocs mégsem"-et (piros iksz). A memóriahasználat marad nyóc félen és lehet folytatni tovább a játékot "zökkenőmentesen"
Hát így!
#991
Nekem 254 MB a mentésem, 2364-be járok 😄
De a régi mentéseket letörli magától ha jól emlékszem
Utoljára szerkesztette: ssx22, 2017.01.19. 10:16:05

#990
Igen, a ...\Steam\userdata\userszám\446800\local\save mappába menti. A "userszám" az a te steam-es felhasználói számod.A "446800" a Transport Fever steam azonosítója.
Namost ez a mappa nem feltétlenül van mindenkinél ugyanott.Pl nekem maga a játék egy vinyón van, a mentés pedig SSD-n, mert anno oda telepítettem a steam-et.De a játékok nem ott vannak, mert nincs annyi helyem.
Most az egyik mentésem 146 mega és asszem 1980 körül járok...
Modok használata nélkül is felduzzad 100 mega körülire, na jó, nem a játék legelején.
Ja és érdemes az automatikus játékállás mentést 5 évre beállítani, különben minden évben létrehoz egy ilyen 100-150 megás file-t...aztán csodálkozik az ember hogy nincs hely.
Utoljára szerkesztette: kisiku, 2017.01.19. 09:35:17
#989
Re: egy mentés itt is 100+ megás

Ezt jó tudni, neki is állok a régi mentések közül fölöslegesek kiirtásához (mert nagyon fogy a háttértár-területem)
#988
Nálam is csinálja, elkezd laggolni.Ilyenkor lépj ki (Windowsba), majd visszatöltés.Egy kicsit még laggol, majd visszaáll rendesre.Vagy vedd kisebbre a részletességet.
Azért egy mentés itt is 100+ megás, főleg, ha már sok vonalad van+modok,stb.
Nekem SSD-re ment és arról tölti az állást, de így is 2-3 perc. Viszont ha egyszer már betöltötte, majd kilépsz és vissza (gép reset nélkül), akkor már gyorsabban fogja visszatölteni.

Utoljára szerkesztette: kisiku, 2017.01.18. 12:23:59
#987
Tegnap furcsa dolgot tapasztaltam: Új nagy, dombos térképen, 1970 környékén visszafogott jármű és vonalparkkal. Amikor eléri a játék (teljes rendszer) a 8 GB-os memória határt (16 van a gépben) akkor mindent elkövet, hogy ne lépje át. Szaggat, akadozik, lassú. Kinézek az asztalra, feladatkezelő, erőforrás figyelő és azt látom, hogy egy szép vízszintes vonal a memória kapacitás felénél. Aztán, ha valamit ténykedek, ami terheli a gépet, akkor nagy nehezen átlépi ezt a határt. Akkor sem kezd száguldani a játék, de már nem küzd körme szakadtáig, hogy 8-on innen maradjon.
Nem tudom, hogy a játék ficsőrje, vagy a gépem vicceskedik.
Az előző nagy térképnél: 2300-ban csillió jármű, csillió vonal, bőven 10 GB felett dolgozik. Mondjuk annál eleve 8 felett van, mire betölti az állást.
Tapasztalt más is ilyet? Vagy vegyem elő a nagykalapácsot és az ipari mágnest?
#986
Megtaláltam a Trainfever.net-en ugyanazt a modot. Letöltöttem, az archív fájl tartalmát bemásoltam a megfelelő könyvtárakba, és a mentésem újra betölthető. Így meg tudtam nézni, hogy ezt a modot használtam-e már a térképen. Nem használtam. Akkor mi a baja, ha kitörlöm a térképhez rendelt modok közül???
#985
Apropó, hogy is van ez a Steam Workshop-os modolás? Feliratkozok egy modra, ami letöltődik a gépemre (???). Aztán vagy hozzárendelem egy mentésemhez, vagy nem. Ha hozzárendelem akkor vagy használom, vagy nem. Ha egyszer letöltődött a gépemre, akkor miért baj az, ha a készítő eltávolítja a Steam Worksop-ról??? Lehet, hogy vissza kell térni a jó őreg trainfever.net-re?
#984
Van valami lehetősége kivakarni a mentésbél egy olyan modot, amit a készítője eltávolított a Stem Workshopról? Warehouse with truck connection.
#983
Végül sikerült. Újra telepítettem. De úgy, hogy előtte az írmagját is eltávolítottam a gépről (A mentés mappáját is áthelyeztem ideiglenesen). Épphogy nem turkáltam a registry-ben. (De igen, csak nem találtam semmi komolyat)
#982
Akkor nem csak Én jártam így! Már jó ideje küzdök ezzel a lapos térképes nyűggel. Többszöri reinstallal meg crack-elt verzióval is próbáltam. Hátha.... De semmi megoldást nem találtam. 😞 Másnál is van ez? Remélem hamarost javítják!
#981
Minden módosításnál pause. Sosem csinálom módosítást, építést anélkül. A vonat megfordulás régi úgy tudom, azt mindig megnézem, de az legalább látszik, hogy probléma. Azokkal van bajom, amelyek látszólag rendben vannak. Azok szoktak meglepetésszerűen másfelé menni.
Az állomás levételt-visszatételt meg fogom próbálni.
#980
Tárgytalan.Be sem indul a gépem gpu nélkül, illetve bootloop-ol, úgyhogy megy addig vissza a régi hd4890-em...játszani azzal nem fogok, de legalább látok valamit 😊
Aztán ha nem tudják megjavítani az R9-emet, akkor ki kell adnom 100 ezret valamire, ami megint két évig fog menni...
Baj ezzel sincs, csak a ventilátor sz*r és traktor hangja van...
#979
Igen, villamosításnál és nagy sebességű upgrade-nél mindig pauzáld le a játékot és figyelmesen fejlessz, mert a csak azt fogja írni, hogy "no electricity" és nem megy a mozdony, de hogy hol hiányzik a felső vezeték, azt nem mutatja.
A vonatmegfordulás pedig bug, már a Train Fever-ben is csinálta, ezért kell pauzálni, majd ha kész vagy, tesztelni.Főleg azok a szerelvények "fordulnak meg", amelyeket érint egy upgrade, azaz "kicseréled alatta a pályát".
Szokott állomás upgrade-nél is ilyet csinálni. Javaslom, hogy vedd el, majd add vissza hozzá az állomást, de ne szüntesd meg az egész vonalat.
Ilyen kisebb hibák vannak a játékban, sajna ezzel kell együtt élni.
#978
Szerintem ez próba, szerencse.

Más kérdés: most beadom a GPU-mat szervizbe (hűtő venti nagyon zajos), hadd kérdezzem meg, megpróbálhatom elindítani a játékot anélkül vagy inkább ne? Intel Core I5-4690-em van,16 Gb rammal. Még soha nem próbáltam ki így a gépem, de elvileg a prociban "van" egy Intel HD...valamelyik verzió,

Utoljára szerkesztette: kisiku, 2017.01.09. 15:29:38
#977
NA én meg huszadszor próbálok egy új hegyes (hilli) térképet generálni, de egyszerűen képtelen vagyok. Csak és kizárólag SÍKságot kapok. De nem egyszerűen sík, hanem még csak egy vakondtúrás sincs rajta! Valami nincs rendben nálam!