Transport Fever

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

dimre
#1126
Jelenleg Mo. üzletekben nem kapható, a gőzben most akciós, kb. annyiért veheted meg mint itthon (ha kapható lenne).
Steam TPF -20%

X universe Home, sweet home

#1125
https://www.g2a.com/transport-fever-steam-cd-key-global.html

#1124
Sziasztok! Tudnátok abban segíteni, hogy honnan lehetne megrendelni a játékot, illetve megvenni??
Tuvok
#1123

#1122
Te vagy a legjobb nyuszikám 😄

#1121
A mentés betöltése gyorsult.
Tuvok
#1120
..\Steam\userdata\<steamID>\446800\local\settings.lua

experimentalMapSizes = false --> experimentalMapSizes = true

Elég instabil állítólag, nem véletlen van az 1:5 opció alapból eltüntetve.

#1119
Ave.
Tudja valaki hogyan játszhatok 16M-nél nagyobb mappokon?

#1118
Be kell mászni valami al-mappába és ott a konfigurációs fájlban megbirizgálni a képernyőméretet.
#1117
Hello! Köszi a tanácsot ,én is gondoltam rá, meg is léptem, és elértem azt, hogy másik 2 játék sem fut azóta rendesen. Szerintem ennek szerelő lesz a vége!
Üdv: adeva
#1116
Egy darab fps-t nem gyorsult ez...
Dehát ugye már a Train Fever óta látjuk, hogy szarból nem lehet várat építeni (és nem is akarnak), szóval... ez van.
#1115
Sziasztok
Találkozott már valaki olyan problémával hogy a játék indító képernyője sokkal nagyobb ba jelenik meg mint a monitor?
Nem látszanak a játék menü gombjai. A monitoron egyébként minden más tartalom rendesen jelenik meg.
Nohab
#1114
Szerintem egy új VGA driver megoldhatja a problémát. Az AMD-hez keressél elsőnek.
#1113
Sziasztok! Most vettem ezt a játékot, és az intro után elkezdi tölteni, majd kidob. Mi lehet az oka? A rendszer a következő: Win7 64 bit, proci: intel(R)core(TM) i7, VGA :AMD Radeon (TM) HD 8500M/8700M, Intel(R) HD Graphics 4000 Mi lehet a probléma?
Elöre is köszi! Adeva
#1112
Tuti az angol váltó 😊
Jó látni, hogy bővül a program.
#1111
Sziasztok!
Sok videóban látom nincsenek utasok...
Ez valamiféle mód, hogy erőt nyerjünk, jobban fusson a játék?
Valaki tud segíteni a témában?
Köszönöm.
L.
#1110
Mintha a Trainz engedné. Sok évvel ezelőtt játszottam vele, de az emlékeim elég hiányosak már.
Tuvok
#1109
Nagyvasúton kevés helyen használják, de a játék igazán engedhetné építeni. <#whatever>

#1108
Tök jó, mert teljesen laikusként erre gondoltam 😊
Tuvok
#1107
Hivatalos nevén kétoldalú váltófonódás.

#1106
És milyen a dupla csúcsos váltó?
Tuvok
#1105
De, annak szokták csúfolni. 😊)

#1104
Ez nem az angol váltó??? Nem csak keresztezi egymást két sín, hanem egyikről a másikra át is mehet a vonat.
Utoljára szerkesztette: tuvixplayer, 2017.03.31. 14:30:17
Tuvok
#1103
Igen, az lesz az, igazából csak a szintbeli keresztet lehet átcsinálni átszelési váltóvá.
Videó
Már kezdtem örülni, hogy dupla csúcsos váltóról van szó, de nem.

#1102
Az még ebből sem derül ki igazán.
(vizuális típusúaknak, kicsit túl ujjongva!)
Elsőre az angol váltóra tippeltem...
Tuvok
#1101
"Added double slip switches"

Ezmiez ?

#1100
Build 12737 (March 30)

Szerintetek gyorsult?

Spoiler (katt a megjelenítéshez)

Added replace-vehicles-now feature in line and vehicle window
Added double slip switches
Added track speed layer
Added street traffic layer
Added zoom-to-cursor option
Added names for persons
Added vehicle cargo weight simulation (applies in new games only)
Added Italian, Portuguese and Ukrainian translations
Added map seed text to savegame and console
Added camera recording tool (debug mode only)
Added debug mode switch to settings menu
Added menu option for hardware cursor
Added base config setting to earn achievements with mods enabled
Added speedLimit parameter for lane lists (modding)
Added terminal connectivity test to verify constructions (modding)
Added "catenaryPoleDistance" setting to track type config (modding)
Added "getGameDifficulty" to scripting interface (modding)
Added logos for all vehicles (content)
Added level of detail models for all vehicles (content)
Improved savegame loading time
Improved RAM consumption
Improved general performance
Improved line window (stop list, load mode, vehicles and replacement tab)
Improved vehicle window (send to depots and sell, details tab, replace now)
Improved line manager (icons, tooltips)
Improved line assign pop up (new line button on top, show visible lines only)
Improved traffic simulation (player road vehicles have more priority)
Improved person/vehicle interaction
Improved music volume (lower volume possible)
Improved camera panning (perspective panning)
Improved translations (some text was not translated)
Improved aircraft movement (smaller turn radius etc.)
Improved aircraft approach/landing and air traffic control
Improved balancing in some missions
Improved cargo sorting for data tables
Improved map generation when "makeInitialStreets" is false
Improved GUI scrolling: handle arrow keys, page up/down, home/end
Improved Lua error handling
Improved stability on Mac computers
Fixed train brake bug
Fixed late game mid-month lags
Fixed train driving through other train after automatic vehicle replacement
Fixed production behavior of industries with multiple output products
Fixed street upgrade crash (occurred with some mods with through-streets)
Fixed achievements not earned after mission complete
Fixed delay when vehicle 100% loaded
Fixed multi-cargo load/unload delay bug
Fixed language error aircrafts to aircraft
Fixed age not reset on vehicle clone
Fixed credits button not clickable bug
Fixed station table sort/filter by cargo
Fixed streets blocking industries in map generation
Fixed wrong resolution bug on Mac computers
Fixed Steam overlay on Mac computers
Fixed Ctrl-Tab on Mac computers
Fixed Alt-Enter on Mac computers
Fixed platform orientation of modern rail station (content)
Fixed rail stone bridge gaps between pillars and railing (content)
Fixed modern bus/tram station catenary and lanes (content)
Fixed lowest level of detail model of characters (content)
Fixed vehicle models details of ge_p42_dc, br_e94 and Nohab (content)
Fixed train car door sounds (content)
#1099
Sok sikert kívánok! Én már nagyon várom, hogy minőségi magyar járművek kerüljenek be a játékba.

Nohab
#1098
Köszönöm a dicsérő szavaid.

Igen, így tényleg nem lesz egyszerű. Személy szerint a teherautóktól és a villamosoktól félek a legjobban. Azokról alig van valami műszaki rajz. A textúráktól még annyira nem félek. Még bizakodó vagyok 😊

A modellek egy részét a Train Simulatorból fogom kivenni és berakni. Csak még oda nem nagyon jutottam el, hogy engedélyt kérjek a készítőktől. Egyszerűen másra koncentráltam. Ezeknél a modelleknél nem lesz probléma a minőség.

Ahogy írtam először 1900-ig szeretném megcsinálni a modelleket. A gyárakat is be szeretném tenni az első megjelenésbe. Utána jönnek majd 1900-tól végig a mozdonyok. Kiadás. Személykocsik és teherkocsik. Kiadás. Buszok, teherautók és villamosok. Kiadás. (Innen már nagyon távoli jövő) Magyarországon üzemelő magángépek, be nem szerzett vagy prototípus gépek, és (vagy) hajók, repülők.

Nem fogok félni megkérni más modderek segítségét. Az még majd sokat dobhat az egészen.

Lightwave amivel készítem ezeket. Kicsit döcögős, de nagyon pontosan és letisztultan lehet benne dolgozni. Ahol lehet tervrajzok és képek alapján dolgozok. Volt ahol sajnos csak leírásra, műszaki adatokra támaszkodhattam. Ezek szerencsére korai dolgok, és kevesen ismerik ezeket. Már ha egyáltalán ismeri valaki. Ilyen például az Érsekújvár típus és a Négykerékhajtású vontató. Kettő - kettő képet találtam róluk. A mozdony estében meg még eltérő kialakítása is volt... Sajnos ez ilyen. Ha egyszer a végére érek, akkor talán majd átalakítom ezeket a modelleket nagyobb minőségre. Majd ezt még eldöntöm.
#1097
Nagyon jó, amit csinálsz.
Viszont elnézve a modellek listáját, szerintem elég nagy fába vágtad a fejszédet. Persze kérdés milyen minőségben fogod kidolgozni ezeket a modelleket. Főleg a textúrák terán, mert szerintem az a nagyobb része egy jármű elkészítésének. Mondom ezt úgy, hogy egyet se csináltam még életemben.
Én mondjuk nem időrendben készíteném a járműveket, hanem inkább valamiféle fontossági sorrendben. Például V43-al kezdenék és azt adnám ki.
Neked mik az elképzeléseid? Milyen programmal készíted? Mi alapján? Tervrajzok?

Nohab
#1096
Csináltam egy topikot a magyar csomagomnak. Töltöttem fel új képeket is, igaz nagyon rossz minőségben... Ha elérek a járművek készítésével 1900-ig, illetve az új gyárakat is belerakom, akkor ki fogom adni az első verziót.

Link a topikhoz.
#1095
Azt válaszolta Tom, hogy köszöni a javaslatot, nagyon tetszik neki, és örömmel fogja hozzáadni a kívánság listájukhoz. Mivel figyelmetlenül olvastam el a válaszát, úgy értettem, hogy nekem kell hozzáadnom, de tisztáztuk. Nekik van egy belső listájuk ahol gyűjtik a játékosok javaslatait kívánságait. Mindig, mielőtt elkezdenek egy új update-en dolgozni, ellenőrzik a listát, és eldöntik, hogy mit fognak megvalósítani a következő patch-ben.
Tuvok
#1094
De legalább válaszoltak, ez abszolút pozitív. <#eljen>

#1093
Köznem kiderült, hogy félreértettem valamit a válaszlevélben. Az ötleteket, észrevételeket elég csak az [email protected] címre elküldeni. Ha érdekesnek találják, akkor ők adják hozzá a belső listájukhoz, amit átnéznek a következő esedékes továbbfejlesztés során.
akyyy
#1092
Én azt szeretném, ha zónákat lehetne kijelölni, és akkor a városok oda építkeznének, út mellé, amiket mi hozunk létre, és nem hozna létre új utcákat.

Ezzel ha valós térképet készítünk pl. akkor a városok el rendezése is hasonlóan nézne mint mint a valóságban. Még ha csak ún "elnagyolt" úthálózat is, de tök jól nézne ki.

Ezt kéne elküldeni a készítőknek. Tudom, ez nem egy simcity, meg cities, de valami hasonló módon, mint ahogy azokban van.

&#778; &#778;&#778; &#778;&#778;&#778; &#778;&#778;&#778;&#778; &#778;&#778;&#778;&#778;&#778; &#778;&#778;&#778;&#778;&#778;&#778; &#778;&#778;

#1091
Az #1063 kommentemben leírtam egy ötletemet moduláiris vasútállomásról. Sikerült lefordítani, és elküldtem az [email protected] címre. Válaszolt egy úriember, hogy nagyon tetszik neki, és hogy adjam hozzá a kívánság listámhoz. Tudja valaki, hogy hol tudom ezt megtenni?
#1090
Más városokkal kell személyszállító kapcsolatokat építened. Minél több várossal, annál gyorsabban nő a város. Az áru igény kielégítése is segít valamit, de szerintem fontosabb a személyszállítás.
#1089
köszi a gyors választ! első kérdésemre tudja valaki a választ?
dimre
#1088
Hamarosan megint egy javítás, és egyebek.
Új patch bejelentés
Utoljára szerkesztette: dimre, 2017.02.23. 16:32:08

X universe Home, sweet home

dimre
#1087
Picit lejjebb megtalálod #1074

X universe Home, sweet home

#1086
Sziasztok új vagyok a játékban. de már most nagyon imádom 😄 lenne két kérdésem. az egyik az hogy hogy lehet az hogy az én városaim alig fejlődnek/terjeszkednek? ha téglát szállítok nekik akkor építkeznek jobban? a másik pedig az hogy melyik az a mód amivel mellék vágányokon megállíthatok szerelvényeket csak dísznek? ne a garázsba legyenek már ha éppen nem kellenek 😄
#1085
Szép.
De ez is:





Istenem, volt ilyen BR151-es mozdonyom Fleischmann N-es modellként Orientrot színben és én marha eladtam...egyik kedvencem volt.Ma meg akciósan 44 ezer forintocska...
Alig vártam, hogy megjelenjen itt a játékban.
dimre
#1084
Sógor "bikák" (mielött kedves István belekötne, Sisi kettő van, mert a másikról lemosta Ferenc Jóska képét)
Spoiler (katt a megjelenítéshez)


X universe Home, sweet home

#1083
Egy érdekes állomás bővítés mod:
Standard train station plus
Két vonal számára megosztott peron. Egy időben is beállhat mindkét vonal 1-1 szerelvénye. Érdemes megnézni a videókat.
#1082
Felújított szarok helyett zsír új metrókat kéne venni amilyen a 4-es vonalon jár

dimre
#1081
Akkor ez még mindig "szovjet csoda" (amerikai licenc alapján gyártották a ruszkik) marad ?
Spoiler (katt a megjelenítéshez)

(Azért a Siemens az minőség, pl. sógoréknál majdnem minden az)

X universe Home, sweet home

#1080
Hát igen...ilyenünk is volt.Nekem is ismerős, mintha kísérleti céllal párszor ment volna a piros vonalon a 80-as években.Micsoda nagyhatalom voltunk vasútgyártásban (is)...nem menjünk bele a politikába, de ezt is tönkretették.S hány ezer embernek adna ma is munkát...
A melóhelyemen van egy kb 40-50 éves német (!) gyártású gép amiben Ganz villanymotor van! A német is Ganz motort rakott bele.
Ja, és még ma is működik...
Nem baj, itt a "magyar" siemens, majd az 50x ennyiért gyárt.Áhh, hagyjuk is, ne politizáljunk.
#1079
Voltam benne a BNV-n!
Mármint a metrókocsiban.
És nem az apukám vitt oda.
dimre
#1078
Kicsi off
Az egykoron nagy magyar vasúti-jármű gyártásról, egy rövid szösszenet.
Spoiler (katt a megjelenítéshez)

X universe Home, sweet home

dimre
#1077
Akit érdekel, a Train Fever nagyon akciós a gőzben, hétvégéig.
Utoljára szerkesztette: dimre, 2017.02.03. 23:23:10

X universe Home, sweet home