24
Mashinky
  • mariakandras
    #24
    Hali mindenkinek! Most sikerult ratalalnom eme jo kis jatekra steamen. :) Kis gyakorlas utan foltettem hardra, itt aztan nincs lacafaca, nem fordulnak meg a vonatok meg az allomason sem, tolatva ment az egyik iranyba, feleakkora sebesseggel. Respect!
  • RoboKutya78
    #23
    Srácok van valakinek ötlete hogy mért hal meg a játék abban a pillanatban amikor menteni akar egyszerüen kb 1 perc után megfagy.
  • spy803
    #22
    Jött új fejlesztés.
    Végre az útvonalkeresés fejlesztve lett, volt vele bajom bőven, főleg az utolsó példával.
  • Vándorr
    #21
    de azért a térkép generálós dolgot kiadta mostanában. Remélem folytatja a tartalmi fejlesztést.
  • spy803
    #20
    Azt nem tudom hányadik, de ezt nyilatkozta mint a késés oka :)
  • Toxigen
    #19
    OFF
    Tudtommal már régóta apa, de most jöhetett a második? :)))
  • spy803
    #18
    Most jött nagy frissítés hozzá. Apa lett a fejlesztő, így kicsit hanyagolta a dolgot.
  • Crashday38
    #17
    Sziasztok él még a játék? Fejlesztik még ? Steam értékelésénél, nagyon elszomorító dolgokat írnak mostanság.
  • Vándorr
    #16
    Tegnap előről ekzedtem egy új pályát és az eszközgyárnál láttam ilyen dobozokat ami eddig nem volt. De még csak az első korszakban vagyok
  • Toxigen
    #15
    Városoknak a goods-ot mi gyártja? Az új factory, vagy az eszközgyár? Vagy is-is?
  • Vándorr
    #14
    Frissítést kapott a játék, kiadták a 3. korszakot is (Dízel):


    Added Diesel token + Crude oil, Oil products and Goods cargo types
    Added Towns grow affected by mail & goods
    Added 3 diesel engines
    Added 2 wagons for goods, 2 wagons for crude oil, 2 wagons for oil products (/chemicals)
    Added Oil wells + 2 Oil wells extentions
    Added Refinery + 3 Refinery extentions
    Added Factory + 2 Factory extentions
    Added Town shop
    Added Cargo may affect town grow even if not immediately sell-able in stations
    Added Support for placing industry
    Added Possibility to place headquarter
    Added Diesel engines / new buildings sounds
    Added Quest wagons/engines (offered in all depots when quest active)
    Added New yellow and red quest images
    Fixed Loading of zip mods
    Fixed Return to main menu bug
    Fixed Ignore signals / GoTo depot
    Fixed Tunnels laying
    Fixed Missing sounds
  • Vándorr
    #13
    ez jó hír. Lassan remélem belefog a következő korszakok kiadására :)
  • Toxigen
    #12
    A vonathossz kijelzése megjelent, verzió befrissült!
  • Vándorr
    #11
    Kiírja, hogy ennyi volt ebben az early access-ben, de folytathatod úgy emlékszem. Az a vonat hosszúság nekem is nagyon hiányzik, pláne, hogy a vasúti kocsik hosszúsága is szinte mindig változó, szinte kiszámíthatatlan. Lehetne 6 négyzetnél nagyobb az állomás, és az zavart, hogy büntetés nélkül akármilyen hosszú lehet a vonat, akkor is bepakolnak egy kisebb állomáson (pl lehetne lassabb bepakolás). De továbbra is úgy gondolom hogy ez egy nagyon jó alap, és jó játék lehet belőle.
  • Toxigen
    #10
    Megvettem a Steamről, kipróbáltam, tetszik.
    Bár a gépem a minimum és az ajánlott konfiguráció között van, 128×128 térképen nem voltak lefagyások. Az 512×512-ben iszonyú lassan mozgott a térkép, persze csináltam egy totális outzoomot, hogy az egész terepet átnézhessem, mást még nem próbáltam a nagy térképen.
    A jelzőrendszer a "kőkorszaki" Transport Tycoon módiját örökli, a PBS-ről (path-based signalling, vágányút-alapú jr.) mit sem tud. A legnagyobb hátrányai mégis kiküszöbölhetők, mert a jelzők telepíthetők a kereszteződések ágaiba, és ezzel pl. ha kétvágányú vonal másik vonalat keresztez, elválasztható a két irány. Az építéskor persze jól oda kell figyelni.
    Ami szvsz hiányzik még: vonat összeállításakor jelezhetné, hogy hány négyzetnél tart. Igaz, hogy akármilyen rövid állomások is fogadják az akármilyen hosszú vonatokat, de ha a bejáratnál közvetlenül váltó van, akkor nem biztos, hogy a megfelelő vágányra vissza tud fordulni.
    A II. gőzkorszak végéig még nem jutottam el; ha véget ér, mi lesz utána? Game over, vagy folytatódik továbbra is – dízelek nélkül?
  • Vándorr
    #9
    Már elérhető a játék, de maradt a két korszak egyenlőre. A fejlesztő inkább a bugfix és optimalizálásra ment rá az elmúlt hetekben.
  • Vándorr
    #8
  • Vándorr
    #7
    6.-áig csak két korszakbanl ehet játszani, azaz a gőzösöket még nem lehet elhagyni. Kíváncsi leszek milyen tartalmi bővítésekkel indul majd élesben a steamen.
    Utoljára szerkesztette: Vándorr, 2017.10.04. 22:34:21
  • Vándorr
    #6
    Rendszerkövetelmények

    Minimum:
    Op. rendszer: Windows Vista
    Processzor: Dual Core 2.0 GHz
    Memória: 4 GB RAM
    Grafika: GeForce 750 or equivalent
    DirectX: Verzió: 9.0c
    Tárhely: 2 GB szabad hely

    Ajánlott:
    Op. rendszer: Windows 7
    Processzor: Quad Core 2.66 GHz
    Memória: 4 GB RAM
    Grafika: GeForce GTX 960 or equivalent
    DirectX: Verzió: 11
    Tárhely: 2 GB szabad hely

    Nekem i5 2,7Ghz és Gtx960-on tökéletesen fut.
  • Plata
    #5
    Milyen a gép igénye,
  • Vándorr
    #4
    Jelenlegi állapot: Pre Alpha (tartalom készítőknek)
    Elérhető: október 6. Steam Early Access keretében
  • Vándorr
    #3
    Ki tudtam próbálni a játékot, és nekem nagyon bejött. Először azt gondoltam, egy újabb OpenTTD modern köntösbe bújtatva, de pozitívan csalódtam. A leginkább a gazdasági része fogott meg. Itt nem az van, hogy ha bármit leszállítasz, akkor pénzt kapsz érte, hanem tokenek vannak. Pénz token, Fa token, Szén token és fém token. Pénz tokenbe kerül minden vasút fenntartása, de pénz tokent leginkább csak utasszállításból kapsz (végre van jelentősége az utasszállításnak), míg pl a feldolgozott farönk (deszka) elszállítása fa tokeneket ér. Ezekből a tokenekből lehet fejelszteni gyárakat, állomásokat, és tulajdonképp unlockolni a következő vasúti technológiákat.
    A játék még Early Acecess és Alpha verziós. Kaptam pár game crasht 2 óra alatt, de a fejlesztő rajta van, hogy stabillá tegye a játékot.
    Készülnek a videók (láblécemben a link), de 22.-éig nem lehet kitenni Youtubera. Be lesz időzítve az embargó végére.
    Utoljára szerkesztette: Vándorr, 2017.09.20. 21:20:20
  • Vándorr
    #2
    Features:


    Teaser:


    Official Gameplay:

    Utoljára szerkesztette: Vándorr, 2017.09.20. 21:14:09
  • Vándorr
    #1


    Official site: http://www.mashinky.com/
    Steamen: http://store.steampowered.com/app/598960/Mashinky/

    A Mashinky egy vasútközpontú logisztikai játék. A cél egy véletlenszerűen generált térképen a szállítmányozói birodalmad kiépítése. A 3D-s realisztikus grafika kombinálódik az izometrikus nézetű szerkesztői móddal.
    Utoljára szerkesztette: Vándorr, 2017.09.20. 21:11:07