Transport Fever

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#1226
Tisztára mint az AMD-s PR szövegek.
szabii98
#1225
Bele lehet turkálni a generáló fileokba, hogy nagyobb max kerülete legyen a városoknak, de alapvetően a város építő mechanizmus az ami miatt el is készült a játék, tudniillik ezt az algoritmus amit használnak már évek óta fejlesztgetik meg dédelgetik és a játék előtt is dolgoztak rajta.

I met God. She's black

#1224
Jah, elég fun nézni (1-12fps-el), ahogy a 8000-res város már stagnál, mert semerre se terjed...
szabii98
#1223
Szerintem alapvetően azért a játék jó, és a fejlesztések illetve javítások is kellettek, az viszont már 5 éve is gáz volt, ha egy játék csak egy magot használ, nem hogy 2017ben.

A late-gameben viszont elfogynak a célok, az új járművek, a 70es évek után nincs olyan content ami miatt érdemes játszani, maximum a szép város növelő algoritmust lehet csodálni.

I met God. She's black

#1222
Tökéletes meglátás és leírás!
Ugyan régen toltam vele, de teljesen egyetértünk.
Olyan a játék, mint Németország: szép külcsín, rohadó belbecs...mondjuk, ahogy nézem a fejlesztő svájci,de tökmindegy.<#vigyor>


#1221
Azért, mert egy foscsi lidlis játék, amit német apuka megvesz 10 euróért a gyereknek, aki követeli mert vonat van a borítóján - vagy busz, vagy traktor, vagy tűzoltóautó, a megfelelőt csak be kell helyettesíteni. Már akkor is az volt csak a szempont, hogy mindenki legszarabb laptopján elinduljon otthon, semmi más nem számít. Ez a játék alapötlete, és ezért nincs igényük rá, hogy évek óta akár egy kicsit is hozzányúljanak az alap enginehoz. A train fever is detto ugyanez volt, csak húztak rá egy új rókabőrt, némi új tartalommal. Dől a pénz, befektetni meg nem kell semmit. A következő rész sem lesz más, az is ugyanígy fog működni, ahogy a #1218-ban leírtad. A late-game egyszerűen nem szempont a tervezésnél, mert a pénzt már rég kifizetted érte addigra. A következő részt meg úgyis megveszed a hangzatos ígéretek miatt majd, aztán late-game az is ugyanilyen fos lesz.
#1220
Ha ilyen egyszerű lenne... Persze el lehet intézni ennyivel, de én nem ilyen vagyok. Tudni akarom, hogy mi fogja vissza!
De ha mégis így van, akkor izzon vörösen a processzor egyik magja!!! Ne csak 70-80% -on, hanem folyamatosan 100-on!
#1219
Szarul van optimalizálva. Ennyi

#1218
Mekkora populáció? Hány vonal? Mennyi jármű? Hány mod-al? Hány képkocka másodpercenként? Milyen gép?
Tényleg érdekel! Olvasgattam fórumokat, hátha valaki talált valami csodaeljárást, amivel ösztökélni lehet a játékot az egyenletesebb futásra, de semmi! Sokan beírják, hogy náluk simán megy 30-60 fps-el. Hát persze. Egy új játék kezdésnél nekem is! DE, 2172 ben, 80'000 lakossal, 300 vonallal, 1000+ járművel, 300 módosítással, a 4770K 4300MHZ-en 2-13 fps-t tud. Értsd: Amikor betöltöm a mentést 13, ami egy perc alatt visszaesik 10-11-re. Ha betelik a videomemória, akkor 2-4!
Mindeközben azt látom, hogy :
Processzor kihasználtság: 20-30% (Az egy szálra jutó terhelés 70-80%. Jellemzően egy ilyen van, (mindig váltogatja) a többin 10-30%)
VGA kihasználtság: 10-30%
Zokogok!!! És NEM ÉRTEM!!! Valaki magyarázza el!
Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2017.09.08. 17:09:15
#1217
Nemjo a 6 város, inkább betoltotem egy régi mentésemet, legnagyobb mapon. 2217-be járok már 😄

#1216
Új játékot kezdtem legkisebb mapon, 6 várost megpróbálok kimaxolni 😄

Tuvok
#1215
Igazán nincsen mit. 😊

#1214
Jajaja! Közben megnéztem az egész gépen, hogy hol lehet még steam... És valóban. Másik meghajtón van a játék. Köszönöm!
Tuvok
#1213
Nem, az a Steam mappa, ahol a játékod is van.

#1212
PF (x86) ???? Tök üres!!!!!
Tuvok
#1211
\Steam\steamapps\workshop\content\446800\

#1210
Valaki mondja meg: Hova a bánatba teszi a steam a letöltött modokat a gépen?
#1209
Modokat használsz? El tudnád küldeni a savegame-t csak megnézni hogy az én gépemen hogy megy?

BaliBoy
#1208
Free game-ben csak nálam van az, hogy random map generálásnál tulajdonképpen mindig ugyan olyan térkép születik? (legalábbis geográfiailag)

If Everything That Has A Beginning Must Has An End

#1207
Köszönöm a szakszerű választ!
Nohab
#1206
Biztos nem befolyásolja.

Van egy mód amivel peron nélküli állomásokat lehet lerakni. Ezzel tudsz csúcsfordítót létrehozni. Csúcsfordító: Olyan, szintkülönbség legyőzésére létesült fejállomás, amelyhez két nyílt pálya csatlakozik.

Nemes egyszerűséggel ezt használja fel a pályaudvaron is.
#1205
Nem próbáltam még a "no cost" módot. Olyankor meg lehet adni olyan 'vonalat', amelyik nem állomásokat érint?
#1204
Pedig így csinálja. Minden esetben vissza hozott valamennyi árut a gyárhoz, ahol nem történt lepakolás csak fel.
Továbbá az sem világos hogy miért nem pakolt le teljesen a városban, mielőtt vissza indult volna a gyárhoz.
De ez évek alatt alakult ki, ha bevittem a vonatot depoba majd ki akkor évek alatt hozta össze ezt a hülyeséget
Utoljára szerkesztette: Tauri, 2017.08.01. 16:18:28

#1203
Jól értem? Az árut szállító vonat a városban nem ürül ki teljesen, hanem egy részét visszaviszi a gyárhoz, ahol szintén nem pakolja le, hanem az ott várakozó árukból csak felpakol? Ennek semmi értelme.
Azt el tudom képzelni, hogy ha a gyárnál ugyanarról az állomásról szállítod két városba külön vonalon az árut, és az egyik vonat visszahoz valamennyit, mert átpakolja a gyárnál lévő állomáson a másik vonalra.
Tuvok
#1202
Nem kapcsoltam be fps-t, de határozottan jobban fut.

#1201
És egy újabb mentéssel mennyi lenne? 19 fps?
Utoljára szerkesztette: Borg, 2017.08.01. 10:55:47
Tuvok
#1200
Akkor ne csodálkozz. 😄

#1199
Ja, az hozott egy olyan 2 fps-t 😄
A mentésem amúgy régi, a játék kezdete óta ugyanezt tolom. Általában nem is vagyok hajlandó újat kezdeni az ilyen játékokban 😊
#1198
A visszavitt árura rátölt, nem ürít a gyárnál.

Tuvok
#1197
Mennyire régi az a mentés ? Mert pár hónapja volt fps javító patch, és abban nagyon sokat javítottak a gépigényen, és tényleg sokkal szebben fut nagy városokkal és sok-sok járművel, viszont azt írták, hogy csak új játék kezdésekor fog érvényesülni a dolog.

#1196
Kipróbáltam a régi mentésem az új patch után én is.. igazából tetszik amiket csináltak, hogy végre rendezni lehet melyik vonal melyik terminálra fut be, főleg teherautók esetén hasznos. Meg vonatoknál az alagút, unload stb.
Egy dolog nem vicces továbbra se, hogy 120 vonat, 300 teherautó, és 60 hajó mellett 12 fps-em van a 8000 lakosú fővárosnál... máshol meg 17... Szal hiába 265B pénz, tovább építeni már semmi értelme...
Nohab
#1195
Modellasztalozik. "Schönbau"

Beállítja a "no cost" módot, és felépít egy pályaudvart céltalanul mozgó vonatokkal mozdonyokkal.
Tuvok
#1194
Transport Tycoon rajongókat akarták vele megcélozni modernebb verzióban, kíváncsi vagyok mennyire aprólékosan állítgatni a dolgokat, ill. mod-olni, az OpenTTD-ben gyakorlatilag mindent lehetett már. Próbát megér.

#1193
Új tycoon játék: Rise of Industry
Nem annyira látványos a grafikája, mint ennek, de ha cserébe könnyebben irányítható, nekem megér egy próbát.

#1192
Vajon hogy van az, hogy ebben a videóban csak úgy jönnek-mennek a mozdonyok?
#1191
Amit visszavisz a vonat a gyárnál lévő állomásra, azzal mi lesz? Elvileg nem kellene visszavinnie, csak ha onnan van hová továbbvinni.
#1190
Hogyan tudok kiszolgálni egy teherszállító vonattal több várost?
A problémám az hogy ha 1 szerelvény, csak 1 városba viszi pl építő anyagot, akkor éves szinten nincs akkora felvétele az adott városnak így hamar elérem a 100% ot,és a vonat csak áll az állomáson mert nincs építőanyag termelés.

Ezért azt csináltam hogy route: Gyár>A város>Gyár>B város.

Ez egy darabig működött, de azt vettem észre később hogy nem üríti ki a szerelvény magát a városokban. És nem értem miért. Van hogy 50% a megmarad és visszahozza vonat.
Valakinek erre valami ötlet miért csinálhatja ezt?

Tuvok
#1189
Release notes Build 13505 (July 28)

Fixed crash instead of error message in some cases when resources are missing
Fixed rare crash when building a bus stop
Fixed rare random crash while building
Fixed town building terrain alignment
Fixed terrain alignment issues when upgrading constructions
Fixed tunnel terrain alignment issues
Fixed Steam Lorry animation issues

#1188
Jó kis változások a bemutató videó külön tetszett.
#1187
Nagyon jól néz ki, mikor megállsz egy alagút előtt, és nézed ahogy jön ki a vonat vagy épp megy be.
Nagyon buli 😊

Már csak a mechanikus szemaforokat kellene megoldaniuk ne legyenek falban

#1186
Közben leesett a csak unload funkció. Csak kirakodik, de be nem.
#1185
Mi ez a csak unload funkció?
Hogy melyik vágányra menjenek a vonatok egyébként is értelmetlen, ha ezt waypointokkal eleve beállítod.
#1184
Én szoktam nézni az alagutakat belülről a mozdonyvezető mellől. Eddig azt mondtam, hogy semmi sem lehet tökéletes, de ezután...
#1183
Igen jó javítások érkeztek.
Ahogyan István is mondta véégre nem üresen indulnak el a járművek világot látni ha egyszerre sokat veszünk...

Ezen kívül nagyon tetszik:
- az alagutak javítása 😊 igen fontos játékmechanikai elem 😛 de szép....
- csak unload funkció!!!!! VÉÉÉÉÉÉGRE

de amit nem értek hogy mi szerepe van a játékban hogy megadható melyik vágányra menjenek a vonatok explicit terminal/track selection feature?? Ennek akkor lenne értelme ha egy adott vonalon a vonatoknak külön-külön lehetne ezt megadni, de igy hogy melyik line melyik vágányra menjen eddig is meg lehetett oldani waypointal...

Meg sok kisebb kényelmi javítás mint pl rombolás előtt rákérdez hogy biztosan akarod? 😊


Utoljára szerkesztette: Tauri, 2017.07.27. 07:28:53

#1182
Ezért külön hálás vagyok: "Fixed vehicle logic: always send non-train cargo vehicles to first stop"
Agyvérzést kaptam a véletlenszerű munkábaállásokon. Sosem értettem, hogy ha az egyik rakodóhely mellé leteszek egy garázst, miért a másik felé indulnak el az autók!
Tuvok
#1181
Gameplay patch release notes
Build 13482 (July 26)

Spoiler (katt a megjelenítéshez)

Added explicit terminal/track selection feature
Added street waypoint feature
Added multiple cargo compartments per vehicle feature (ships)
Added new line station load mode: unload only
Added confirmation dialog when bulldozing large structures
Added terrain cut feature (proper tunnels)
Added vehicle icon coloring feature (icons show actual vehicle color)
Added warning when no path can be found connecting all stops of a line
Added embankment slope property to street/track types
Added maintenance cost property to track/bridge/tunnel types
Added lightScale property to emissive material (use with ordinary dds/tga textures)
Added proper application icon
Improved people/cargo consistency: don't disappear on station upgrade
Improved people/cargo consistency: don't disappear on street modification
Improved people/cargo consistency: walk/drive home if a path no longer exists
Improved terrain alignment collision handling: less collisions on station upgrade
Improved terrain alignment collision handling: less collisions on street modification
Improved street/track construction menu (incl. magic wand for tracks)
Improved overview tab in station window
Improved tunnel portals and interior geometry
Improved resource consistency (add new content like street types to existing game)
Improved industry order for small maps
Improved vehicle store
Improved text input fields: text selection
Improved user interface: added sliders in various places
Improved signal/waypoint window
Improved vehicle/line coloring: new vehicles adopt color of existing line vehicles
Improved construction parameter layout: automatic line break if too wide
Improved error handling when model/group files contain invalid events
Improved list keyboard navigation: press letter (A,B,C..) to jump to item
Improved modding support: terrain and town parameters in base config
Improved usability: suggest name in savegame dialog
Improved mod selection dialog
Fixed vehicle logic: always send non-train cargo vehicles to first stop
Fixed rail discontinuity in double slip switch
Fixed task cannot be completed after medal in mission EU02
Fixed sunken ship smoke in mission EU03
Fixed details in mission EU05
Fixed cargo load indicators not working for trams, ships and aircraft
Fixed save game dialog overwrite without confirmation in rare cases
Fixed transparent tunnel profile for parallel track case
Fixed crash when upgrading a street without car lanes
Fixed crash when bulldozing constructions without models (e.g. streets only)
Fixed crash when building a bus stop on a street without car lanes
Fixed crash when encountering certain Unicode characters
Fixed end-of-month crash when towns are very close
Fixed vehicle/line coloring when vehicle gets auto-replaced
Fixed wooden bridge crossing
Fixed several station colliders
Fixed constructions with type "asset" not bulldozable
Fixed freeze when following a person walking over an invalid edge
Fixed wrong terrain alignment after bulldozing streets or tracks
Fixed distorted construction ground textures (non-loop stroke)
Fixed open/close door sounds not played for ships and aircraft

#1180
Ha több vonalat szolgál ki egy kocsi állomás, mint ahány platformja van, akkor felvettem másik állomást, ha volt lehetőség.
Nohab
#1179
Néha problémás volt nekem az, hogy a frekventáltabb vonalak egy kocsiállásra mentek, míg a többi szétoszlott. Teherszállításnál meg lehet majd csinálni az "egyik helyen csak lerakodás, míg a másiknál csak rakodás van" elosztást. Nem rossz feature, de nem is vágom magam hanyatt tőle.


Utoljára szerkesztette: Nohab, 2017.06.19. 22:16:00
#1178
És ennek mi értelme van? Amíg egy bejárata és ugyanaz a kijárata van a teherkocsi 'állomásnak', addig nekem mindegy, hogy melyik állásban rakodik le/fel.
Nohab
#1177
Szerintem csak annyi lesz, hogy a közúton is kijelölöd, hogy melyik kocsiállásra mennyen az adott vonal. Semmi több.