Transport Fever

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#776
Egy-egy jelzőt kell letenned a bejárati váltó elé. Waypoint sem árt az állomás vágányai elé, és betenni az útvonalba is.
#775
Van egy kétvágányú pályám, egyszerű A-ból B-be. Az állomások bejárata előtt váltó, mind a kettő vágányról a másikra. Amikor megcsinálom az útvonalat mutatja rendesen, hogy oda felé a jobb vágányon, visszafelé a bal vágányon közlekedne a vonat. Amikor ráeresztem a vonatot, akkor átugrik egyvágányos közlekedésre azonnal. Ilyenkor milyen hibára kell gyanakodni, miket kell átnézni?

#774
Nem kell teherautó depót építeni, ami sokszor bontással jár.
#773
Vagy jószándékúan hozzácsapsz egy kocsit, amivel viszont nem fér be az állomásra, így a közvetlenül az állomás elé tett váltón nem megy át!
Épp a minap baltáztam el így egy elég összetett vonalat. Olyan volt kibogozni, mintha a fizikai valójában kellett volna tologatnom a szerelvényeket!
Óóóóó! És ilyenkor önhatalmúan átrendezi ám a vonalakat! Na, az a nem semmi!
#772
Elég egy rosszul letett jelző 😄. főleg a játék elejőn amikor még nem 10-20 milliók jönnek évente
#771
Nálam is pozitívan szokott elmozdulni a mérleg.Max akkor lehet így becsődölni, ha pl. a vonatok meghülyülnek, megakadnak és nem mennek csak viszik a lóvét.De akkor is csak úgy lehet elbukni ennyit, hogy órákig rá sem nézel a játékra, csak megy a háttérben 2x sebességgel és a legdrágább vonataid vannak..
Buszmegállóba árut? Hogyan?Minek? Van teherautó depó...
#770
Valamit nagyon benéztél, ha 3.5 MILLIÁRDról csődbe mentél! Én egy pillanatra nem figyeltem és 3.5-ből 18.5 lett!
#769
3,5-ről? Az szép teljesítmény, hány év alatt hoztad össze? 😊
#768
Én nem használok modokat
Elég volt 3,5 milliárdból becsődölnöm 😄
Persze mert senki se mondta hogy a buszmegállóba kell kirakni az árut
Na mindegy, már ezt is tudom 😄

#767
Mielőtt betöltenéd a mentés, akkor kell hozzáadnod. Pár napja kitöröltek egy modot. Nem tudom mi volt, de be volt töltve a mentésembe. Ki kellett törölni. Szerencsére egy nem használt objektum volt, gondolom nem tudta volna betölteni a mentést anélkül.
szabii98
#766
Nem, sajnos aktiválni kell őket úgymond.

I met God. She's black

#765
Jók ezek a modok, csak kár hogy mindegyikhez új játékot kell kezdeni.Vagy van más mód rá?Eddig amiket leszedtem a workshopból (modellek), mindhez új Custom Free game-et kellett indítani.
#764
Egy másik termelékenység növelő mod, nagyobb mértékben növel, mint a másik:
Hendriks Industry Multiplier
#763
Ettől pedig gyorsabban nőhet a termelés:
Z Production growth
#762
Van termelés növelő mod:
Z Production increase
#761
Nálam akkor is törölt épületet, amikor csak a vasútállomásról kivezető dupla vágányra váltót tettem egyik vágányról a másikra. Nem fért el.
#760
A játék szépségei:

Villamosítás <#nyes>



A vasúti fejlesztés közben meghülyülő szerelvények <#vigyor>



A remiz villamosítása = város, villamos és minden élet elbontása <#vigyor>



Mikor érjük meg, hogy ezek ne legyenek? Train Fever óta így van.
Gondoltam megosztom ezeket az amúgy "közismert" problémákat, hátha egy-két új játékos még beleütközik eme nyalánkságokba...
#759
Hát akkor már több várost nem kötök rá 😄

Nohab
#758
Annyi a max.
#757
A gond az, hogy átépítés miatt a depó törölve lett. Így most szellemként keringenek.

#756
Farmnak mennyi a maximum termelése? Mert az enyém már 1600-on jár...

#755
TF-ben csináltam egy nagy térkép szélén körben a négy sarokban lévő városokat felfűzve kétvágányos pályát csak TGV-nek. Két város között középtájon már közel volt 300-hoz. Itt még nem tudom.
#754
Bocs, hogy itt is megkérdem, a TGV-nek mennyi "hely" kell a 300km/h tempóhoz?
#753
Egy videóban láttam, hogy 14 várost felfűzött egy nagy 'körre' kétvágányos sínnel, majd miden város mellé épített teher pályaudvart is. A pályaudvarról a városokba teherautó vonalat. több tehervonatot indított mindenféle tehervagonnal. Az egyes teher pályaudvarok közelében lévő bányákból, üzemekből vonalakat a körön lévő legközelebbi teher pályaudvarra, vagy hajó/teherautó útvonalat a teher pályaudvar közelébe. És ebből a játék elkezdett kitalálni mindenféle szállítási láncot. később kiegészítette a körvasutat egy 3. vágánnyal, hogy elkülönítse a teherszállítást a személytől. Egy idő után nyereséges lett ez a nagy teherútvonal.
#752
Sehogy. Az egyikben eladod, majd veszel másikat a másik depóban. Vagy olyan útvonalra küldöd, ami közel van a másik depóhoz, majd a másik depó környékén odairányítod.
#751
Lehet hogy építek a puszaságba egy áru elosztó központot, oda hodrom vonatokkal az árut, onnan meg kamionokkal a városokba, legalább mehet minden kamion automatán, mert igy mindig azt fogja vinni amiből a legtöbb van

#750
Vonatot hogyan lehet áthelyezni egyik depóból a másikba?

#749
Köszi, akkor marad a próbálgatás, és a tapasztalatokból leszűrhető 'elmélet, módszer'.
#748
Elvileg ki lehet számítani, és biztos, hogy a T.F. számítja is. Csak pár tényezőt nem árul el, ami kell hozzá:
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
1. menetellenállás - ez durván 0,2-r vehető (kN/kN), de nagyobb sebességnél több
2. emelkedő foka, amit ezrelékben szoktak megadni (méternyi emelkdés km hosszon), de a játékban csak enyhe és erős emlkedés látható, nem tudni, melyik mennyinek felel meg
#747
Nekem is csak viccből van Tézsévém! Egyszer láttam háromszázzal dzsalni, az európai kampányban. (Párizs-Lion) Ott is a pálya felénél érte csak el.
De ahogy lassul!!! A szemem kiesett a fülkéjében.

Apropó! Észrevettétek, hogy magasabban ülünk már a mozdonyvezető mellett, mint az első kiadásban?
#746
Nem kell ezt az egészet túlragozni.Vannak lassú, de erős mozdonyok, amikre bőven köthetsz vagont.Vannak gyors de gyenge típusok, pl a TGV-re ne köss szenes vagont <#nyes> Aztán meg lehet találni az adott korszak legoptimálisabb típusát, ami nem drága, elég gyors, elég erős, pl a DB 218-as vagy a GE E60 vagy a Nohab...

Aztán ott vannak a gyors de erős változatok, mint pl. az egyik kedvencem, ami modellként is megvan, a DB BR103-as
Persze több olyan modell is van a játékban, amit nem éri meg üzemeltetni. Én pl a Big Boy névre hallgató gőzös monstrumot kizárólag azért használtam egy ideg, mert baromi jól néz ki, egyébként nagyon drága fenntartani.
A 300-al vágtató szuper expresszek pedig egyszerűen csak akkor használatosak, ha már annyi lóvéd van, hogy nem számít ha az veszteséges...
Mellesleg a jelenlegi rekord valahol 560 km/h-nál tart, ja és az még nem Mag-Lev...
Az ICE sorozatot többször láttam németországi útjaim alkalmával, de utazni nem utaztam rajta, mert drágább, mint a repülő...
#745
Lehet azért gondoltam ilyeneket, mert az elmult napokban csak KSP ztem és számolgattam a TWR-t, ahol csak tömeg és kN van semmi más 😊
Utoljára szerkesztette: Tauri, 2016.11.28. 20:12:33

szabii98
#744
#728
ottvan, tessék. A power az nem energia, hanem teljesítmény, kW-ban van megadva, plusz ugye a nyomaték ami a játékban nincsen feltűntetve.

Már miért ne lenne erősebb egy 2300 kW teljesítményű motor, mint egy 809 kW teljesítényű? Majdnem 3x-os különbség, tök egyértelmű melyik jobb, főleg hogy az a 19 kN is sokat nyom a lattba.

I met God. She's black

#743
Én már kérdeztem ezt tegnap a mozdonyok miatt...de senki nem adott még okos választ.
Minden mozdonynál a kN érték határozza meg hogy mennyit tud elhúzni. pl 180 kN 180 tonnát képes mozgatni 1 m/s2 gyorsulással.
na de a játék nem ezt nézi ami meg van adva hanem valami hókusz pókuszt.

lásd ezt:

------------------- Ae 4/7 --- Class V 100
Top Sped: 100 km/h --- 90 km/h
Power: ------- 2300 kW --- 809 kW
Tractive Effort: 196 kN --- 177 kN

Itt a vontató erő mindkettő mozdonynál közel egyforma, mégis sokkal gyengébbnek jön ki a játékban a Class V 100 as...amit nem értek.
Aki arra gondolna hogy más a Power, azt ne nézzétek mert egy teljesen feleslege sinformáció. Amire szükség van az a vonóerő ami a gyorsulást is megadja.

Szóval ha működne, akkor a tractive effort / össztömeg el ki tudnád számolni mi a gyorsulása a vonatnak, feltételezve hogy lineáris a nyomaték görbe.
Utoljára szerkesztette: Tauri, 2016.11.28. 16:15:50

#742
Toxigen, te otthon vagy a témában. Ha már úgyis meg vannak adva a mozdonyok, vagonok súlya, ki lehet számolni, hogy adott vonóerejű és teljesítményű gép mekkora súlyt tud elvinni erőlködés nélkül?
Utoljára szerkesztette: tuvixplayer, 2016.11.28. 14:58:44
#741
Teher depóba is rakhatod, de ha már úgyis van buszmegálló, onnan is megkapják a megálló lefedettségi területén lévő épületek. A depó így nem foglal helyet. Ha átrakodni szeretnéd másik vonalra, akkor viszont depó, mert szerintem megállóban leadott árut csak az épületek vesznek fel, másik depó nem, de ki kellene próbálni.
Utoljára szerkesztette: tuvixplayer, 2016.11.28. 14:02:25
#740
Beszarás, buszmegállóba kell kiraknom a fuelt meg a többi cuccot hogy jó legyen...

#739
A tools a kereskedelemnek kell a gép meg talán az iparnak. Ennek működnie kellene ezerrel. Akkor van gebasz, ha a két áru ugyanazt az ágazatot szolgálná ki.
#738
Én egy városba szállítottam machines-t meg tools-t mert ugye kellett, machinest vitték mint a cukrot, tools meg kutyának se kellett, persze lehet hogy azért mert csak egy depó volt az is szar helyen

#737
Ez működik is. Még a busz/villamos megállóban is lerakja az árut a teherautó, szóval nem feltétlen kell teherautó depó a lerakáshoz. De azt nem javaslom, hogy egy városban többféle árut szállíts az iparnak vagy a kereskedelemnek. Nekem ez szélsőséges ingadozást okoz a két termék gyártásában felváltva. Ha valaki mást tapasztalt, érdekelne.
Utoljára szerkesztette: tuvixplayer, 2016.11.28. 11:06:49
#736
Lakosságnak nem kell áru. Azért egy dep/megálló elég nagy területet lefed a városban. Ráadásul a játék elején meg elég jól elkülönül egymástól az ipar és a kereskedelem.
#735
Akkor lassan mind1, ha város közelébe egy központi depót csinálni ahol lerakja a vasútállomáson a kaját,építőanyagot és benzint és onnan beszállítva a városba közúton és akkor teljesen le lehet fedni a terjeszkedő várost. mint ahogy a valóságba is lenne.
Csak ezt kikellene próbálni hogy egyáltalán működik-e vagy nem.
#734
Most komolyan minden városba 4-5 depó kell külön vonallal? Hát ez jó nagy baromság. Gondolom kaja depónak lakóházak mellett kell lennie, szerszám depónak ipar területen, a fuel depónak meg valahol a kettő között
Vagy csak automatára kell állitani a teherautókat, aztán szállítanak mindent mindenhova

#733
Annyi depó/megálló kell, amennyivel le tudsz fedni a városban az adott típusú épületből (ipar/kereskedelem), amennyit el akarsz látni áruval.Ahogy nő a város, biztosan kell újabbat építened új vonallal. Ha a teljes várost el akarod látni.
#732
Nálam is volt ilyen. 1 vonat vitt építőanyagot elég messzire. Tele volt, és még kellett volna kapacitás. Feltettem egy másikat, erre mindkettő negyed kihasználtságra esett vissza.
#731
Nekem sem oldódott meg a fatelep - szerszám beragadt termelésem. A két termékkel ellátott iparú város miatt főleg a kő és építésanyag termelés totál ingadozik a 200 és 1000 között. A kőolaj - benzin is hasonlóan.
Én is kezdtem egy új közepes térképet, és csak személyt szállítok. Maximálisra húztam a hitelt, de 1866-ra már mindet visszafizettem. Minden város be van kötve a vasúti hálózatba. Van 600 lakosú városom. A vonalak fele már két vágányos. Lassan jöhet a bonyolultabb állomások kialakítása a csomópontokban.
#730
A két mozdonynak kb. hasonló a (tapadási) tömege. A maximális vonóerőt általában 0 sebességnél (azaz induláskor) tudják kifejteni, de ehhez még nincs szükség a teljes teljesítményre, azért gyakorlatilag a surlódás korlátozza. Az pedig a hajtott tengelyekre eső súllyal arányos.
A 177...196 kN tehát tkp. az indító vonóerőt jelenti. Magasabb sebességeknél a tapadásból következő vonóerő "utoléri" a teljesítményből nyerhetőt (teljesítmény = erő × sebesség, ha a teljesímény állandó, akkor sebesség és vonóerő fordítva arányosak). Tehát a példabeli V100 és az Ae4/7 kb. azonos vonattömeget tud megindítani azonos emelkedőn, de a svájci villanyló tovább tudja gyorsítani.
Titan
#729
Skacok! Egy városon belül hogyan oldjátok meg hatékonyan közösségi közlekedést ahol van reptér és vonat állomás is? Értem itt a megállók elhelyezését a lakó/üzleti/ipar negyedek ill. sorrendjét a megállóknak? Hova tesztek buszállomást? Az állomásnak milyen szerepe van?
Érdemes körjáratot csinálni vagy inkább lakó-ipari, lakó-üzleti és vissza?
Pontosan mi határozza meg, hogy az emberek használják a közösségi járműveket vagy honnan tudható meg, hogy mire lenne szükségük?

#728
Kellenek a nyútonok! Egy kamionban Tizenegy-kétezres dízelmotor, egy ferrariban 3-4 ezres benzin. Mindkettő 500 lóerős!
Melyik viszi el a 40 tonnát?
Hát persze, hogy a 2000 Nm-es kamion! Kell a nyomaték!
(Ha valakinek kedve támadna a számokon lovagolni, már most kinyalhatja!)

Laca! A lerakóknak valóban van lefedettsége, de két csoportra oszlanak: Ipari és kereskedelmi (Nehéz-könnyű)
Érdemes a kettő határára letenni egyet (Sárga-kék) Ha nagyon elégedetlen vagy, akkor létesíthetsz még egyet-kettőt. Én a fő lerakóról szoktam átvinni a cuccot egy kamionnal. Tehát: külön vonallal, de csak a városon belül.

Tudom, hogy nem olyan egyszerű a kereskedelem a játékban, mint azt sokan elsőre gondolnák, de nem is olyan komplikált! Nálam soha nem fordult elő, hogy rendesen ki volt építve a lánc, mégsem működött.
Nem vagyok fanatikus TF rajongó! (A tréjntől konkrétan agyvérzést kaptam), de az árumozgatás a játék legjobban megírt része. Lehet, hogy csak egy kicsit több odafigyelést kell ráfordítani. Et voila!
#727
Helló Srácok! Kérdezném, hogy van e jelentősége, hogy egy adott városban hány lerakó depót helyezek el, mert látom azok is mint a megállók csak egy zónát fednek le a városban és, ha van mondjuk akkora a városom, hogy 4 depót helyezek el azt külön-külön vonallal kell beszállítanom vagy annak már nincs jelentősége? Azért kérdezem, mert ha egy vonallal többet akartam beszállítani az elsőnél úgy is lepakolták a kaját aztán üresen mentek tovább. Viszont, ha ki vettem az egyiket a vonalból azonnal vissza esett a termelésem. Szóval nem tiszta, hogy most kell e van e jelentősége ennek így vagy elég egy városban egy depó azt csókolom? köszike