4498
  • Although
    #395
    Minden elismerésem, hogy nem adod fel. Hidd el én nem szoktam. De olyan szinten szakadék van, ami nem áthidalható. Saját világban él saját kreált szabályok szerint. Egyszerű dolgokat mint az, hogy, mégha számunkra "szar" termék is, adott cég éveken keresztül több száz vagy ezer embernek fizeti a bért, hogy a termék megszülessen, ez neki beszopta kategória.
    Életben nem láttam még ilyen fickót mint ez. Valami jogász lehet szerintem, azok képesek a kékből, feketét csinálni.
    Utoljára szerkesztette: Although, 2016.04.05. 21:04:08
  • mikromanus
    #394
    Fizikálisan CD/DVD formában boltban azért elérhető még és gondolom a kód hozzárendelhető Steam fiókhoz is. Ettől nem leszek tisztább, csak lustább. Boltban utoljára a Starcraft 2-t vettem meg az 1 Euro = 1 USD váltóarány miatt. Akkora lelki törés volt a magyarított borító, hogy azóta inkább maradok az elektronikus verzióknál. Mondjuk CD/DVd meghajtó már akkor is legalább már 3 éve nem volt a gépemben. Ez most olyan 5-7 év lehet. :)
    Játékidőben a Fable 3-ban sokat nem veszítettem emiatt, csak értékelni és támogatni akartam a fejlesztőket... csak nem hagyják. Elég csúnyán megzuhanhatott az érdeklődés a játék iránt ha se akciósan, se csomagokban nincs fent a harmadik rész...

    Vissza az ON-hoz: A védelem valamilyen szinten érthető a játékokon és ha működőképes, de a valós felhasználók életét nem keseríti meg, akkor nincs vele bajom. Kevés játékba kóstolók bele mostanság. Ezeknél valamilyen formában van online aktiválás, vagy szükséges a netes kapcsolat. Ez mondjuk tisztán offline játéknál/tartalomnál nem túl acélos védelem önmagában... A Denuvo-ról nem sokat tudok, csak ami "bulvár" szinten csorog. Az meg ugyan pozitív kép, csak szerintem naív. Előbb-utóbb ezen is fogást találnak, aztán mehet a fogócska és a fejlesztgetés újra és újra és újra...
  • DonnieBrasco
    #393
    Nem ezt írtam, ez csak az egyik opció volt a 4 közül.Olvass vissza.
    Igen, így értettem, erről írok végig.

    Lokker: ezt viszont benéztem :) Ilyen esetben szerintem viszont teljesen jogos a warez - azt hiszem, ilyen esetben a kiadó/szerző sem pampoghat, ha nem tudja elérhetővé tenni a termékét.

    DB
    Utoljára szerkesztette: DonnieBrasco, 2016.04.05. 16:11:48
  • mikromanus
    #392
    "finoman" utaltál rá korábban, hogy aki teljes áron vesz meg játékokat annak elgurult a gyógyszere. Vagy az nem te voltál? Ezzel nem tudok egyetérteni. Ha valami érdekel, akkor nem akarsz vele 1-2 évet várni. Így vagy fizetsz érte, vagy megkisérled elérni "alternatív" forrásokból. A második csoport kiszolgálása nem célja semelyik fejlesztőcsapatnak vagy kiadónak. Látatlanban vásárolni aztán "csalódni" mondjuk tényleg hülyeség. Ha így értetted akkor egyetértek.
  • Lokker
    #391
    "Fable 3"
  • DonnieBrasco
    #390
    "hogy MIKOR és MENNYIT érdemes érte fizetni. - félreértettél.
    Minden termék ára csökken. Van olyan minőség, amiért kiadtam a 89€-t, (Oblivion collector's edition), és van olyan, amit csak sok évvel később, GOG-on vettem meg mondjuk 10 dollárért. Ezt így kell érteni.

    "Akkor veszed amikor már a kutyának se kell, mert vagy nem érdekli, vagy már megvette" - szerintem nem vagy tisztában az arányokkal. Minőségi terméknél nincs ilyen időpont, amikor "már a kutyának sem kell". Pont fordítva, ahogy telik az idő, és megy le a nomális ára, úgy közelít ahhoz az ár/érték arányhoz, ami már a nagyobb tömegek számára is elfogadható.
    Nem véletlenül jött be az élet annyira a GOG.com-os arcoknak.
    A steam is próbálkozik ezzel, meg a kickstarter-szerűségű early access-el, csak mindkettőt bután és pofátlanul teszi, sajnos.


    Fallout 3-at nem találod?? Egy gugli és egy halom helyen ott lesz, pl, steamen is.... 10 dolcsiért :)

    DB
    Utoljára szerkesztette: DonnieBrasco, 2016.04.05. 14:59:00
  • mikromanus
    #389
    Elsődlegesen nem neked szántam, hanem a szemléletnek, hogy "ingyen" felhasználni a fizetős tartalmat legális, elfogadott és "rendben van". Ha ez rád nem áll, akkor ne vedd magadra!
    Ami viszoont neked szól itt és most:
    "hogy MIKOR és MENNYIT érdemes érte fizetni."
    Nem, ez nem kérdés. Vagy fizetsz vagy nem. Az adott pillanatban meghatározott feltételek mellett (ToS, EULA) elfogadod az árat és a szabályokat amit az eladó/kiadó szab, vagy nem. Ha elfogadod kifizeted a megállapodásban szereplő (vagy boltban jelzett) árat vagy nem élsz a szoftver használatának lehetőségével. Nincs harmadik út. Ez nem skálázott dolog. Ha több "csomag" érhető el, akkor választhatsz, de ott is csak azt hogy melyiket akarod és ezért mennyi fix összeget fizetsz, vagy nem használod. Olyan nincs, hogy neked collector lesz meg a teljes jogaival harmadáron a kiadás napján mert szerinted ez ennyit ér. Ha az időtényező számodra nem kiemelten fontos, akkor kivárhatod a leárazásokat vagy akciókat. Addig peig ugye nem használod. Épp ez a lényeg. Akkor veszed amikor már a kutyának se kell, mert vagy nem érdekli, vagy már megvette. Mondjuk ezzel a hozzáállással szívtam. Mire elhatároztam magamat már "eltűnt". A Fable 3 ugyan nem volt sok tekintetben az amit szerettem volna, de simán támogattam volna a fejlesztőket egy játéknyi árral. Erre sehol.. Se steam, se más hivatalosnak tűnő helyen nem volt már elektronikusan... Így jártak. :)

    Vagy irány a fekete/szürkegazdaság, azt' lehet sunnyogni, meg törni a védelmet. De ezeket a szolgáltatásokat igénybe venni nem "érdem" vagy pozitív dolog.
    Utoljára szerkesztette: mikromanus, 2016.04.05. 14:55:14
  • DonnieBrasco
    #388
    Ja és még egyszer, sokadszorra: az eredeti felvetés még mindig NEM az, hogy kell-e vagy érdemes-e egy játékért fizetni, hanem MÉG MINDIG az, (átvettem a CAPS LOCK fétised, látod...), hogy MIKOR és MENNYIT érdemes érte fizetni.
    Mert értékért fizetünk, nem pedig azért, hogy a féleszű kommentelő mennyi karaktert nyomott le az értéktelen vacka kifejlesztése során.

    DB
  • DonnieBrasco
    #387
    "Egy dolog az, hogy néha, vagy egyszer-egyszer már megtetted és más dolog, hogy ezt tekinted normálisnak és társadalmilag/jogilag elfogadottnak, vagy épp büszke vagy rá, hogy smmiért nem adod meg az árát, de használod... Hm. Áramot nem akarsz magadnak ingyé? :)"

    Remélem, ezt csak egyfajta megszemélyesítésként írtad, és nem személyesen nekem, mert csak kb. a kommentjeim felében írtam le, hogy az első csoportba tartozom. Eddig sokkal több értelem volt a kommentjeidben, mint egy pár ide írogató habzó szájú félidiótáéban (A.), úgyhogy csalódnék, ha nem így lenne.
    Már csak azért is mert kb. 90%-ban ismét egyetértünk. Főleg az első bekezdésed utolsó előtti mondatával.

    Egyébként alkalmazottként is a munkád minőségéért fizetnek, és nem pedig magáért a tényért, hogy mennyi időt dolgozol, vagy hány emailt küldesz el, mennyit telefonálsz stb. Az csak egy dolog, hogy havi fixben van meghatározva többnyire (de nem mindenhol!), mert lehetne tisztán teljesímény alapú is (ez most is létezik, lásd teljesítmény/KPI alapú bónuszok.)
    De minden ilyen, havi fix alapú melódnál is a munka minősége alapján kapsz fizetést: ha pocsék, kirúgnak úgyis, Ha épp csak elmegy, akkor marad a langyos víz - ha kiváló, akkor emelik/előléptetnek stb.

    Szóval az "azért fizetnek, mert dolgozok X órán át Y dolgot" egy hatalmas, buta tévedés még mindig.

    DB
    Utoljára szerkesztette: DonnieBrasco, 2016.04.05. 14:33:52
  • mikromanus
    #386
    Ha alkalmazott vagy, akkor a pénz az előre meghatározott munkádért jár és a munkaadód fizeti (állam bácsi meg magáévá teszi a jó részét adók formájában). Egy adott termék előállításánál ugyan valóban ez az értéknek vélt dolog működik, de ugye nem mind arany ami fénylik. Ha elég nagy a hírverés, akkor a sz*rt is többen veszik, ha meg nem jut el az infó, vagy nem kelt feltűnést valami, akkor nem veszi meg aki nem észleli, vagy akit nem győz meg az infó. Ez ilyen.
    . Másrészt ugyan lehet igaz, hogy az értékért fizets a többség és ez a "RENDSZER", de a szoftverLOPÁS nem része az elfogadott rendszernek. Az olyan hogy használsz valamit, de nem akarsz fizetni érte. Vagy használod ÉS fizetsz érte amennyit az eladó kér, vagy NEM használod. Minen más lopás. Lehet hogy a nem anyagi természetű dolgokat mint a szoftver kevésbé szigorúan szabályozzák egyes országokban mint a fizikális javakat, de attól még más szellemi tulajdonának jogosulatlan felhasználása többnyire "nem OK" kategória. A védelmek a megelőzést szolgálnák. Aki nem fizet, az ne kapja ugyanazt amit az aki fizetett érte! Ha akarnak adhatnak szabályozott körülmények közt kipróbálási lehetőséget,de ha nincs ilyen akkor se hatalmaz fel senkit arra, hogy "másként érje el"... Persze ki ne járna néha a sötét oldalon? Egy dolog az, hogy néha, vagy egyszer-egyszer már megtetted és más dolog, hogy ezt tekinted normálisnak és társadalmilag/jogilag elfogadottnak, vagy épp büszke vagy rá, hogy smmiért nem adod meg az árát, de használod... Hm. Áramot nem akarsz magadnak ingyé? :)
    Utoljára szerkesztette: mikromanus, 2016.04.05. 12:36:03
  • DonnieBrasco
    #385
    Tényleg reménytelen vagy.
    Hátha valaki más fényt tud nyújtani a fejedben...
    Cikk a leggyakoribb pénzügyi és gazdasági tévhitekről.

    "1. Tévhit:
    A pénzem állandó. A munkámért "jár".
    Ahogy a fenti példák is mutatják, a pénz nem a munkánkért jár. Azért jár, mert egy bizonyos értéket teremtünk az elvégzett munkánkkal és annyi jár, amennyit a munkaadónk vagy bárki más - akinek eladjuk a munkánkat, az időnket, a termékünket vagy a szolgáltatásunkat - hajlandó érte fizetni."
  • Palinko
    #384
    igen de az online játék sem jó mindig, pl egy olyan jó mmorpg sincs mint a Witcher vagy a The Elder Scrolls sorozat pedig... végül is lehetne mert ugyan úgy kitalálhatnák a helyszíneket meg az izgalmas küldetéseket, de egyszerűen nem hajlandóak megcsinálni valamiért. ok kicsit illúzióromboló lenne hogy beszélgetsz egy NPC vel a városban hátul meg sok online játékos épp csoportban ugrálva idétlenkedik, de ilyeneket leszámítva kb meg lehetne csinálni hogy hozzák a hangulatot mégsem sikerült egy játéknak sem mert másról szól az online. nem tud soha olyan minőségi tartalmat szolgáltatni mint a single, igazából onlinenak az az előnye hogy másokkal singlenek meg az az előnye hogy jobb történet jobb beleélés stb. ez belátható időn belül nem is fog változni. hozhatsz fel ellenpéldákat mint pl a Diablo 3, de azt mondom hogy ez kevés ez még nem trendforduló. szerintem sokan ki lennének akadva ha nem gyártanának minőségi offline, jó történetű játékokat a jövőben.
  • Although
    #383
    Hagyjad nem érdemes. Nem fogja föl ezen a szinten nem szarok vannak, hanem termékek. Ami ha nem tetszik nem veszed meg nem letöltöd. Az is hoz eredményt. Csak sajna sokan veszik a közepest is csak látványos legyen.
    Ez a fickó meg reménytelen.
  • DonnieBrasco
    #382
    "A védelem jó dolog, de a tartalom fontosabb."

    Erre nem is lehet felhozni szebb példát, mint az Oblivion és a Skyrim. Mindkettő védelem nélkül jelent meg (sima CD-check volt csak), és óriási kasszasiker.
    Ami jó, azt nem kell félteni, sikeres lesz. Megkockáztatom, hogy EEU-ban is (én is megvettem őket, Obliviont pl. collector's editionben).

    Amit televágnak mindenféle védelemmel ma már, az eleve nagyon gyanús...

    A GOG-ról számtalan játékom van, de pl., az utóbbi évek egyik legjobb vétele a Terraria volt :)

    DB
    Utoljára szerkesztette: DonnieBrasco, 2016.04.04. 16:01:34
  • mikromanus
    #381
    Azt hiszem én öregszek. Összeszámoltam hány jogtiszta és hány "trial" (tört) játékkal játszottam az utóbbi években és siralmas a kép. Tán ha egy olyan volt amit nem vettem meg. És nem azért mert a harmadik végigjátszás már nem adott sok újat, vagy mert az online tartalom nem érte meg, hanem mertmár nem láttam Steam-en és máshol se elektronikusan. Azért a régi szép időkben nem voltam ennyire maradi. :D
    Mindenesetre szerintem jelenleg már elág jó közelítéssel fel lehet mérni a kijövő játékok minőségét és tartalmát. Offline tartalomnál a 0day vétel szerintem is erősen kérdéses, de az se teljesen hülyeség ha kellő mennyiségű előzetes információ áll rendelkezésedre... és tetszik mondjuk a collector pack tartalma, vagy az előfizetéses bónusok. Nagyon hiányos infók alapján mondjuk valóban kicsit necces a doiog.
    A védelem jó dolog, de a tartalom fontosabb. Európa keleti felében talán nagyobb a hagyománya a nem hivatalos trial verziók első napos kipróbálása, de nyugatabbra szerintem sokkal kisebb a kalózverziók piaca. Ha egy játék bukik, akkor elsődlegesen nem a törések miatt fog bukni. A tisztán offline játékok rövid játékidővel és magasabb árfekvésben PC-re sérülékenyebbek lehetnek. Ott mondjuk indokolt lehet némi védelem.
  • DonnieBrasco
    #380
    Nem hibás az érvelésem,de tény, hogy sarkítottam, hogy a gyengébb képességű (lásd alább párral) versenyzőknek is átjöjjön.
    Ha visszapörgetsz, a legelső kommentem a témában pont arról szólt, hogy a 0 napos, *számodra* kérdőjeles minőségű (persze, tudsz tájékozódni, de csak mások véleményére alapozva, a videók sőt sokszor még a free trial is félrevihet) dolgokért 5 számjegyű forintot kiadj.

    Ha felelős ember vagy, tudsz várni, sőt én még azt is simán elfogadom, és támogatnám, ha ténylegesen ingyen is ki lehetne próbálni valamit, majd utólag megvenni (más területen ez teljesen normális, 15.30 stb napos trialok).
    Van sok felnőtt ember szerencsére, aki nem dől be sem a mesterségesen generált hype-nak, és olyan is, aki ki tudja várni, amíg elfogadható ára is lesz egy amúgy kiváló terméknek. Addigra már egészen biztosan kiderül, megéri-e a pénzét a játék) metacritic, stb.

    A vita értelmes része nem arról szólt, hogy kell-e fizetni egy (jó) játékért, ez evidens. Sokkal inkább arról, hogy mikor, mennyit, és milyen játékért.
    Csak a vérgőzös 1 bites idióták próbálják afelé terelni, hogy itt bárki arról beszélne, hogy ne fizessünk a játékokért egyáltalán.

    Az pedig közgazdasági általános iskolai szintű tény, hogy eladni csak azt lehet, aminek értéke van. Az érték megismerése a kérdés, ahol régebben több embert lehetett átverni, ma már csak a tudatlanabb, kevesebbet és/vagy nem gondolkodókat, extra fanboyokat szokták. Róluk szólt a kommentem anno.
    Amúgy alapvetően egyetértünk, ahogy látom. :)

    DB
    Utoljára szerkesztette: DonnieBrasco, 2016.04.04. 15:38:49
  • grebber
    #379
    Mondjuk azért az erősen elgondolkodtató, hogy az alapból kibekúrt nagy cégek tesznek a szarjaikra denuvot.... Lehet tényleg szarjaik vannak?
    Vajon a CDP-nek miért nem kellett és mégis miért tudtak 6+ (vagy azóta ki tudja már hol tart) millát eladni védelem nélkül... pláne úgy hogy nem foscsira multis a játék.
  • mikromanus
    #378
    Az érvelésed alapjaiban hibás. Jelenleg nincs olyan, hogy lenyomnak a torkodon értéktelen szarokat. Egyrészt szabad akaratodból veszed meg vagy nem veszed meg a terméket, másrészt az interneten, fórumokon, youtube-on rengeteg infót találhatsz egy-egy játékkal kapcsolatban. Többnyire alfa-béta, vagy ha nem első percben vagy előrendelésben veszed, akkor "live" állapotról gameplay videók, értékelések és tesztek is elérhetőek. Ez ugyan nem tökéletes szűrő, de ha valami nagyon fércmunka és selejt, akkor azért kibukik. Vagy ha nagyon nem jön be neked. Nagyon mellényúlni kész művészet. Persze hosszú évek kemény gyakorlásával azért erősíteni lehet a balfácán faktort, aztán BALEK feliratú pólóban vírítva a monitor előtt látatlanban rányomni a Buy gombra és rácsodálkozni, hogy ez nem az amit vártál. De ez már user error

    edit: abban mondjuk igazat adok, hogy azért fozetnek többnyire a játékosok, amit értéknek vélnek. Meg amiről tudnak. Ha nem jut el az infó a célközönséghez, akkor nem veszi meg. Ha azt hiszi a fellelhető infó alapján, hogy jó lesz, akkor sokan megveszik...
    Utoljára szerkesztette: mikromanus, 2016.04.04. 15:33:36
  • DonnieBrasco
    #377
    ??? El se merem képzelni, mi az ami *nem* fér bele.. ha a 373 igen.

    Ráadásul folyamatosan vakvágányra akar terelni, szalmabáb-érvelés stb... megagáz.
    Utoljára szerkesztette: DonnieBrasco, 2016.04.04. 15:15:45
  • Jim Morrison
    #376
    Ha kérhetem folytassátok a beszélgetést kulturált hangnemben (személyeskedéseket is mellőzük (Although)).
    Ha nem, akkor jönnek a hsz törlések, büntipontok. De reménykedem erre nem kerül sor :)
  • mikromanus
    #375
    A legjobb "védelem" az online játék. Ami "single player" és nincs kapcsolata másokkal az hamar kifúj... de legalább olcsó a fejlesztés után már. Nincs magas fix és változó költség. Ha viszont jellegét tekintve a játék online és a szerverről onlien kapja az információk jelentős részét, akkor nehéz törni, vagy nem érdemes. Emellett (vagyis ezzel párhuzamosan) a folyamatos változtatás is nehezítheti a sunnyogók dolgát.

    A szoftverlopás/törés meg talán nem olyan mintha lenyúlnád valaki kocsiját, vagy magadhoz venné valaki a HÉV felsővezetékét hogy eladja anyagáron a fémet, de akkor is erősen megkérdőjelezhető magatartás. Minek nevezik ezt nálunk hivatalosan? Szabálysértésnek? Vagy csak "illetlenség"? :)
  • DonnieBrasco
    #374
    Fogalmad sincs a szakmámról (nyilván), ahogy sok minden másról szem. Nyilván semmi közöd a témához sem, csak azért válaszolok, hogy felhozzam a topicot, hogy más is láthassa mekkora sztár vagy :)

    Egyébként (nem tudom megállni, hogy a helyeden kezeljelek, úgyhogy még egy utolsó esélyt kapsz): NEM a munkádért, hanem a munkádból fizetnek.
    Ha a munkád értelmes, értéket hordoz, a cég el tudja adni, lesz bevétel, lesz fizetésed.
    Ha a munkád értéktelen, akkor a lánc megszakad, te meg mehetsz máshová.

    DB
    Utoljára szerkesztette: DonnieBrasco, 2016.04.04. 13:47:20
  • Although
    #373
    Igen? kis jogászkám ha bejönne amit mondasz az összes nagy cég elküldené az embereit mert mi a fasznak is fizesse őket. Akkor mivel játszanál a kis farkaddal ? :)
  • Jim Morrison
    #372
    :D
  • NEOreg3
    #371
    ne feledjétek, bármit is olvastok ma a neten, MA nem lesz feltörve
  • DonnieBrasco
    #370
    Ja még valami.
    "Ha én dolgozok valamin amibe időt, energiát ölök esetleg pénzt is azért ellenszolgáltatást várok."

    Senkit nem érdekel, mennyi időt és pénzt öltél abba, amit csinálsz. Az emberek azért adnak ki pénzt, ami értéket szolgáltat nekik cserébe (pl. szórakozás). Ha az összes energiádat és idődet egy számukra értéktelen szarba fektetted, akkor buktad.

    DB
  • DonnieBrasco
    #369
    A hülyék megveszik, igen, és ezzel igazoltad is a legelső kommentem a témában ;) köszi!

    DB
  • Lokker
    #368
    Azért kapsz pénzt amit el tudsz adni... valahol levegőt árulnak és meg is veszik.
  • DonnieBrasco
    #367
    A piacon azért kapsz pénzt, amire kereslet van.
    Arra van kereslet, ami jó, ami érték.
    A régi dobozos játékforgalmazás sok értéktelen sz**t is lenyomott az emberek torkán, mivel csak utólag derült ki, mit vesznek.

    Nagy általánosságokat puffogtatsz, csak épp a lényegi témához vagy képtelen hozzászólni.

    DB
  • DarkHorSe
    #366
    Várjál. Csak nem biztos hogy kapni is fogsz.
  • Although
    #365
    Tényleg nem egyről beszéltünk. Nem mondtam mi van a BTK.-ban meg, hogy hogyan próbálod jogi szarságokkal védeni magad. A magyar jogász társadalom tényleg megér egy misét.
    Amiről én Morinad beszéltünk. Ebbe cégek pénzt ölnek, embereknek éveken keresztül bért fizetnek a munkáért. Leszarom, hogy csavarod a szavakat. Ha én dolgozok valamin amibe időt, energiát ölök esetleg pénzt is azért ellenszolgáltatást várok, hacsak nem Jézus a nevem. De ez nem valószínű. Istenem jogásznak tippelek, nem marketingigazgatónak, inkább.
    Utoljára szerkesztette: Although, 2016.03.31. 16:47:52
  • MarkBlade
    #364
    Vagy csak egyszerűen az árazásba a keleti blokkhoz raknának ahova tartozunk az kb fél ár. A Brazilt nem is mondom. A Nuvem olyan árakat ad hogy vicc..
  • FartingSquirrel
    #363
    Ez így van. Magyarországon csak túlélni lehet, míg más, nyugati országokban a minimálbérből vígan megélsz.
  • Ironman2
    #362
    Nem egészen ezt irtam.Egyszerüen a magyar embereknek kiváltság ha tudnak drága játékokat vagy gépeket venni.Menj amerikába,ott egy havi fizetésből vehetsz xbox-ot,és még megélhetésre is telik belőle.Nem mindenkinek van idehaza 300-400 ezres fizetése.
  • Ironman2
    #361
    Szerződést lehetne kötni valamelyik céggel itthon,pl a Ubisoft-al (példa csak),hogy magyar régióban 40-50 százalékkal olcsóbban adják a játékaikat,cserébe agyba-főbe reklámozzák őket mindenhol.Ez csak egy példa,tudom hogy az ilyen nagy cégek nem mennek bele.
  • Lokker
    #360
    Tehát az a megoldás, hogy xy igazodjon yx-hez nehogy yx-nek csinálnia kelljen valamit hogy jobban keressen.
  • Ironman2
    #359
    Tudod ez úgy van hogy az ember dolgozik 8 órát a kis országunkban,és 8 órai melóval nem nagyon tud megélni,így még bevállal egy kis plusszot,számítógépe is csak úgy lesz ha spórolgat minden hónapban,már aki tud,mert ha családos vagy akkor esélyed sincs rá.Szóval a számítógép egy hobbi az igaz,többet kell rá költeni a kelleténél,az is igaz,de nehogy már aki melózik folyamatosan,és pénzt keres az ne tudjon hozzáférni a legjobb,legújabb játékokhoz.Ez olyan mintha csak a tehetősebbeknek készítenék el a mostani játékokat,sehol semmi kezdeményezés hogy egyáltalán olcsóbban hozzáférjünk valamelyikhez,még magyar részről sincs.Konzolt meg nem is fogok venni sose,egyszerűen a méregdrága játékai miatt.
  • Lokker
    #358
    Nem uncsi még ez a drága/nem drága dolog? Fel kéne fogni hogy egy mai AAAAAA játék nem tétel tőlünk arrébb. Ha meg ennyire pénzhiány van akkor meg nem játékra kell költeni... Volt lakótársam jut ilyenkor eszembe aki állandóan panaszkodott, hogy így nincs pénze meg úgy nincs pénze, de a drága dobozos cigi mindig ott lógott a szájában.
  • DarkHorSe
    #357
  • Ironman2
    #356
    Épp a minap láttam egy videót hogy melyik országban mennyi a minimálbér.Talán ahhoz kéne igazítani az árakat a gazdag nyugati országoknak,és sehol se lesz rinyálás.Ausztrália a leggazdagabb földrész/ország,ott 640 000 ft-nak megfelelő a minimálbér.Na oda beárazhatják drágábban,úgy fedezi a szegény régiókban leárazott játékok miatti veszteséget (már ha van veszteség)
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2016.03.31. 11:13:47