4498
  • Ironman2
    #1
    Hali mindenkinek! Szándékosan a játékosok fórumában nyitottam meg ezt a gyönyörűséget,a kalóz játékok mumusát amit ma már egyre többet lehet hallani.Kezdődött a Dragon Age:Inquisition-al,és most már jópár játék használja ezt a fajta másolásvédelmet,amit egyelőre nagy fejtörést okoz a hackereknek.(pár játékot azóta sikerült feltörni,de a Denuvo is folyamatosan fejlődik,igy ma már van olyan amivel nehezen boldogulnak).Nem warez témának akarom nyitni a topikot,de a téma elkerülhetetlen,igy kérlek benneteket ha lehet ne flameljetek,inkább beszélgessünk a játékok jövőjéről.Ez az út lesz a végső?

    Egy cikk hogy mindenki tisztán lásson:

    Denuvo-Hamarosan eltünhetnek a kalóz játékok




    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2016.01.29. 20:09:45
  • Különc
    #2
    ok
  • brasco84
    #3
    ok
  • Palinko
    #4
    Dragon Age, Batman, Metal Gear, Mad Max, Lords of the Fallen mind fel lett törve, persze melyik gyorsabban, melyik lassabban, attól is függött mennyire érdekelte a 3DM-et :D igazából az a baj, hogy a 3DM sokkal kisebb csoport mint az ember gondolná nem 20-30 fős társaság, akik mind vágják a témát, hanem van egy ész, volt olyan hogy elment japánba és mondták hogy x előtt nem ér haza addig ne is várjanak az emberek emulátort.

    de a listából is látszik igazából minden címet feltörtek amik számítanak, még közepes játékokat is. igaz a FIFA meg a Just Cause nincs, de igazából nem is nagyon szaggatják magukat mert kevesebb embert érdekel. a Tomb Rider lesz most izgalmas, azért az tradicionális cím már, meg elég sokan szeretik érdekel mikorra adja meg magát ez a denuvo verzió.

    viszont a dolgát elvégzi, mert pont addig kitart amíg jó sokan megveszik, meg a feltörés az tulajdonképpen emulálás, hardwareket is figyelembe veszi az emulátor, mert figyeli a denuvo is, ezért ezek a törések nem fognak működni 5 év múlva mikor lecserélik az emberek a hardwaret és megpróbálnak egy Dragon Aget játszani pl, mert már az emulátor nem ismeri a procit... szóval utólag is többet eladhatnak miatta.

    azt hozzá kell tennem, hogy továbbra sem lenne rá szükség, ha minden kiadó CD Project Red felfogásban dolgozna és csak remekműveket adnának ki mint pl a Witcher 3 ami kijött védelem nélkül és rekord eladás, 2 hét alatt 4 millió példány, ebből 1,5 millió előrendelés, 6 hét alatt 6 millió példány. legjobb eladásokat produkálta UK ban tavaly, Japánban meg igazából mindenhol máshol is minden listát vezetett. a Denuvo arra jó, hogy közepes vagy egyenesen szar játékokat el lehessen adni pár jó trailerrel és lefizetett újságírókkal. nem azt mondom, hogy most ez történik, de azt állítom, hogy ha nem lenne kalózkodás sokkal több ráfutás történne az emberek életében, mert sokan már leszoktak az előrendelésről mert párszor a meggyőző trailer bepalizta őket. ha feltörhetetlen védelem lesz akkor megint ott tart az ember, hogy nem tudja milyen a játék, sokszor youtube nem adja át, hogy valami miért rossz, meg nem tartana sokáig ilyen olyan jogokra hivatkozva eltüntetni a youtubeos és egyéb kiábrándultságot.

    egyébként használjunk SG linkeket, ha lehetséges
    Utoljára szerkesztette: Palinko, 2016.01.29. 21:18:34
  • grebber
    #5
    De viccelsz hát nem érted?
    Witcher 3 istentelen jó game volt amit a fejlesztők is tudtak ,hiszen ők csinálták ilyenre. Nekik nem kell védelem őket annyira nem érdekelte hogy 6 azóta már isten tudja hány milliós eladás mellett x millióan letöltik (jó biztos az a pénz is jó lenne nekik)
    A sok denuvos cég meg szimplán nem is hisz a szarja sikerében és titkon reméli hogy ezzel valakik megveszik akik nem vennék meg amúgy se. Hát nagyot tévednek mint mindig.
  • Shep
    #6
    Azért csak megvetted a TR-t :D
  • Különc
    #7

    Utoljára szerkesztette: Különc, 2016.01.29. 21:53:40
  • Ironman2
    #8
    Sőt aki letölti annak a fele kb meg is veszi utána
  • Rita79
    #9
    Az hogy szándékosan itt rinyálod ki a lopásod korlátozását igyekvő fejlesztéseket, az nem mentesít az alól, hogy nem ide való. Tudom, sokat kalózkodsz, olvasom a fórumokat.
  • Palinko
    #10
    erről beszéltem, csak másképp fogalmaztam.
  • Ironman2
    #11
    Aha! Legtöbbet meg is veszem utána.Hála istennek népszerübb vagyok sg-n mint Rita79,és ez pont az eredeti survivor sandbox játékoknak köszönhetem.Áve!
  • Rita79
    #12
    Csak egy sok közül: Pl. a FarCry4-et is megvetted miután végig játszottad a feltört verzióval és az általad létrehozott OFF topikban évekig vesézgetted? Szal veszed meg te tudod mit.....
  • Ironman2
    #13
    Az igazság viszont az hogy kb a negyedéig mentem el wirágboltival,mert nem tetszett maga a játékmenet.Nem játszottam végig,és nem is vettem meg a Far Cry 4-et,a 3-at viszont igen.Saját fórumban meg azt hoz létre a fórumozó amit éppen akar (némi korlátok közt az igaz)
  • Ironman2
    #14
    Akar még valaki belémkötni ma?
  • Rita79
    #15
    Sztem senki nem kötött beléd, kár túlspilázni. Elég még egyszer alaposan végig olvasnod a topic kezdő bejegyzésedet, ami erőteljes kampányolás a lopás mellett és annak legitimitását elérni akaró önsajnáló hsz. (de szar lesz nekünk lopóknak, hogy ezek után nem tudunk, mi lesz a játékok jövőjével?)
    Miért nem Írogattad be ezt az Eredeti játékaink topicba? ott lehet tartalmasabb válaszokat kaptál volna, emiatt egy új topikot nyitni, kicsit erős. Sztem zárható is.
    Utoljára szerkesztette: Rita79, 2016.01.29. 22:38:28
  • Palinko
    #16
    Egyébként a Tomb Rider is nagyon úgy néz ki, hogy letérdelt, úgy 45 perces az infó:
    "Not a troll, the crack works. The problem is that I have to feed LumaEmu certain information about my legit Steam account for it to work. :-| The account would most certainly be banned if I released it. I will try to see if there is a way I can release the crack safely."

    Szóval megoldja a napokban sztem ezt a steames problémát főleg ha steames mesterek besegítenek.
  • Ironman2
    #17
    Nem tudom,én teljesen más bejegyzést látok az első kommentben,de viszont van egy ilyen rész hogy "Nem warez témának akarom nyitni a topikot,de a téma elkerülhetetlen,igy kérlek benneteket ha lehet ne flameljetek",amit figyelmen kivül hagytál.Továbbra is a Denuvo védelem a téma.
  • nxs
    #18
    Szerintem mindegy milyen védelem van valamin,ha meg akarom venni megveszem,ha nem akkor meg úgy se fogok rá pénzt költeni.

    Másokat letolvajozni pedig nem szép dolog,de rituskának biztos minden megnézett film,zenei album tokja ott figyel a polcon,sőt minden csatornára előfizet,hogy megnézze a kedvenc sorozatát.
  • Palinko
    #19
    azért voltak olyan DRM-ek amik nagyon szívatták az eredeti tulajokat, húúú már nem is tudom a nevét, talán az Ubisoftnál egyik Settlersel debütált? de több védelem is eljátszotta ezt, akik megvették is inkább kalóz verzióval játszottak mert abból ki lett véve a DRM :D
  • Ironman2
    #20
    pl a Sim City DRM védelme.Ja azt pont megjelenés elött meg is vettem,mielött ebbe is belekötne valaki.Tapasztaltam én is anno az EA szerencsétlenkedését,de hála istennek kárpótolták a játékosokat 3 választható ingyenes játékkal.Onnan van most a Dead Space,Mirrors Edge,és Crysis 2 játékaim.Egyébként azóta kivették belőle a vitatott DRM-et
  • lostprophet
    #21
    StarForce-ra gondolsz (ó, azok a Lada Racing Club-os mókák, amikor ki kellett húzni az alaplapból a CD-ROM kábelét, hogy működjön a játék :D).
  • Különc
    #22
    Farokméregetéshez, hogy kinek mennyi eredeti játéka van van már topik
  • Ironman2
    #23
    Igen,ez a topik nem is arról szól,teljesen igazad van!
  • Palinko
    #24
    Igen az ez, de itt beszélhetünk melyik játékok kaptak denuvo védelmet, melyiket törték, hogyan működik a denuvo, miben változik a működése, changelog etc
  • Ironman2
    #25
    Szerintem evvel most ne piszkáljuk az eredeti játékaink topikot,ha a Starforce védelemnek volt topikja,akkor ennek is lehet nyugodtan.Igaz átkerülhet a felhasználói részbe ha nem jó helyen nyitottam.
  • Rita79
    #26
    Az, hogy előre vetítetted egy flém kompatibilis témára, hogy ne flémeljetek, és utána megvádolsz azzal, hogy na most elkaptál mert flémeltem, ez is kicsit erős. Inkább nézz magadba, hogy mennyire jogos ez a téma, olyanok szemével, aki megveszik a játékokat.
    nxs: valóban nézek sorozatokat letöltve bizonyos torrentekről, mert sajna a szolgáltatóm nem sugározza, viszont emiatt nem fogok 2 szolgáltatót beköttetni magamnak. Viszont ami a lényeges a téma szempontjából, hogy a felháborodásomnak én legalább nem nyitok topikot, hogy hű mag ha.
  • Palinko
    #27
    nem akartam piszkálni (főleg úgy hogy szeretem a házigazdát is meg sok oda írogatót) , de ha erre azt mondja epenis méregető akkor arra mit?

    én is úgy vagyok elfér ez a topic is, hátha lesz érdekes beszélgetés.
  • Ironman2
    #28
    Persze jogos a téma,azért is nyitottam.Kiváncsian várom a véleményeket,Egyébként alaptalan továbbra is valakit vádolni hogy nem vesz játékot,mivel kommentedből ez szűrödik le sajnos,semmi más értelmes dolog,megnyugtatlak most utoljára hogy többszáz eredeti játékom van PC-re,és folyamatosan gyűjtöm őket,csak a héten vettem kettőt steamen (Rising World,The Forest).Én továbbra is ellenzem a Denuvot,és minden más védelmet a játékokra,jobban támogatok egy megjelenés elötti kipróbálható verziót mint anno régebben volt szinte minden játékra.Sokan nem azért warezolnak,mert nem akarják megvenni,hanem pont azért mert félnek megvenni,nem tudják hogy mi vár rájuk a pénzükért.Ezért lenne jó egy demo amiből az ember tudná hogy mire költ el többezer ft-ot majd játékra.Hiába a tesztek,videók,igazából csak akkor derül ki egy játékról alkotott kép,amikor használjuk is azt!
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2016.01.30. 00:22:28
  • Rita79
    #29
    Steamen van visszafizetési lehetőség, meg egyebek, szal nem kell demo. Meg azért az eddigi ténykedésed itt nem épp a játékok eredetiségére célzódott. Ezt be kell látnod ( lásd a warez topikjaidat). De nem vitázom, intelligensen kell élni, ill. megpróbálni úgy élni.
    Utoljára szerkesztette: Rita79, 2016.01.30. 00:31:51
  • nxs
    #30
    Nekem semmi bajom nincsen a Denuvoval,de akkor engedjék meg,hogy bemenjek a boltba,fizessek,és élvezzem. Nem akarok 0-day foltokat töltögetni,nem akarom,hogy fusson valami retek kliens (steam,uplay,stb),játszani akarok azzal amiért fizettem.
  • Mike333 #31
    Én is azon véleményen vagyok, hogy a warez manapság nem csak arra jó, hogy letöltsük a játékot aztán kitoljuk és a soha viszont nem látásra. A mai világban ahol a kiadók úgy basszák át a leendő vevőket ahogy nem szégyellik, lásd watch dogs, division és még napestig sorolhatnám nem csoda, ha az ember nem fizet ki előre tízezer néhányat egy bugos fostöltelékért. A warezzel megbizonyosodhatsz saját magad arról, hogy fut a játék a vasadon és nem unsz-e rá fél vagy 1 óra múlva. Ha pedig leköt a játék és van pénzed rá akkor megveszed és nem fogsz köpködni a hivatalos fórumon, hogy átbasztak hanem boldogan kiviszed a játékot. Persze nem mindenki használja erre de azért biztos vagyok benne, hogy a warez is szerzett már sok potenciális vásárlót.
  • Rita79
    #32
    Végül is igazatok is van, legalizáltassuk a warezt legalább itt az sg-n. Milyen jó ötlet, sok fantázia van benne és lehetőség.
  • Palinko
    #33
    régen volt sg-n is warez, de mivel elég jól optimalizált oldal volt mindig is, általában ott volt a google keresések elején, aztán sok warez letöltés innen indulhatott és nyilván feltűnt ez a hazai forgalmazóknak is és kaptak pár kéretlen levelet és becsukták. de sokáig még elérhető volt, legalább is aki tudta a linket, mert manuálisan kellett beírni.
    pl az általános kategóriának ez a linkje:
    https://sg.hu/forum/temak/1

    az 1 helyett kellett beírni egy számot, amire már nem emlékszem akkor kijött az egész régi warez részleg, sok esetben még aktív beszélgetésekkel 1-2 topicban, pl a legendás 0day-ben.
    ugyan a topicot már nem találom, a létezésére még is van bizonyíték
  • Rita79
    #34
    hidd el, én is kb 2002 óta vagyok tagja ennek a közösségnek. :), A reg évszámom ne tévesszen meg
  • Ironman2
    #35
    Ezért lenne jó visszahozni a demókat,bár sajnos evvel is sok kiadó visszaélt.Volt olyan játék aminek a demója jobban futott mint maga a teljes játék.
  • nxs
    #36
    Régen a demo volt az amire azt a pénzt költötték amit most reklámokra. De akkor nem volt net + pistike jutub csenelje,megkaptad a lemezeket ha kimentél a BNVre :)
  • Palinko
    #37
    na ez az, hagyjuk már a demo visszasírást... mondjuk annak idején láttam már olyan cd-t, amin az állt, hogy "kis játékok" gondoltam biztos valami platformerek vagy ilyesmi, közben meg demoval volt tele és azt hitték rövid a játék :D

    na de nem ezért rossz a demo, hanem mert az van amit mondasz, hogy jobban optimalizált volt vagy csak simán 2 sarok volt benne ami nem fogta meg a gépet az egész város viszont seggre ültette. meg sok olyan volt, hogy demora leesett az állad aztán a teljes játék már nem jött be, vagy a demo-n még oké volt, aztán rájöttél az egész játék nem szól sokkal többről csak van benne 3-4 versenypálya meg 2 új autó stb.

    ettől szerintem sokkal többet ér a visszatérítés, steamen a 2 óra már sokszorosa a demo játékidejéhez mérten, ha már csak 1,5 órára állítod be a riasztód akkor is jobban jártál a demohoz viszonyítva és teljes játékot láttál nem volt egy fal...

    jó kérdés, hogy a dobozosakkal mi van, ugye járna a 8-14 napos visszavásárlás, de ha valami aktiválható steamen akkor nem tudom mi a gyakorlat :D mondjuk nekik ki lehetne találni egy olyat, hogy ha megvették steamen akkor pár dollárért kiküldenék nekik a dobozos verziót, ami anyagköltség meg egy kis profit lenne, de ne kelljen kétszer megvenni, ha szeretnek egy játékot, meg így megoldódna az is, hogy egy sorozat folytatását sem kell vakon megvenni valakinek.

    a call of dutykat hogy demóznád? főleg hogy sokan online harc miatt veszik. szóval jó volt, szép volt a demo, de most már meghaladtuk.
  • Rita79
    #38
    jajj. :D...pffffuuuu, ilyens sok okosságot kitalálni baszki!
  • grebber
    #39
    Benéztél valamit nem vettem meg.
    Xbox 360-on letoltam tavaly. pc majd kb ezresért
  • Montanosz
    #40
    Megkérdezhetem hány éves vagy :-D ?