4498
  • grebber
    #435
    Ja meg olyat is láttam aki várt éveket a splintire .... hidd el többen vannak akik alanyi jogon nem fizetnek egy fillért se. Ez kb az emberekbe van kódolva.
    Van olyan ismerösöm pl akinek eredeti ps3 eredeti game-ek rá értelemszerűen , pc-re meg életébe soha semmit nem vett de minden létező szar végigjátszik és szerinte én vagyok a fasz amiért játékot veszek pc-re :D

    Utoljára szerkesztette: grebber, 2016.05.18. 21:23:46
  • jarlaxxe
    #434
    Teljesen felesleges bármilyen védelem ott a witcher a legjobb példa erre, jó játékot kell csinálni és akkor megveszik az emberek.
    Viszont engem soha se zavart egy védelem se mert nekem nem kerül semmibe ha nekik van erre pénzük az a ö bajuk én meg ugy is csak azt veszem meg ami érdekel ha van rajta védelem ha nincs.
    Ezért nem is értem ezt a denuvos rinyát...
  • Palinko
    #433
    azért lehetett látni sok olyat, hogy vártak 3-4 napig a warezra majd megvették. bár szerintem sem olyan nagy befolyásoló erő és lehet ha kiszámolnák a drm fenntartása, meg az anti tamper licenszek többet visznek a konyháról mint az a pár vásárló hoz.
  • grebber
    #432
    Erről szól a warez a kezdetek óta. Az egy dolog ,hogy ki mit nem vesz meg soha.
    De ezek állítólag eladásokat akarnak növelni ezzel.
    Hát mellényúltak nagyon.

    Rám visszatérve szívesen fogadlak megnézheted a gépem mennyi warez tartalom van rajta. Elég régóta leszarom már a warezt. Minek warezoljak ha pár év múlva szinte ingyen utánamdobják akár sok más game-el együtt bundlekba? Vagy steamgiftsen megnyerem? A wareznak leáldozott a bundlek meg az irtózatós mértékű game elértéktelenedések meg a fénykorukat élik
    Denuvóval egyedül saját magukkal basznak ki mert nekik pénzbe kerül
  • jarlaxxe
    #431
    Ez igy van, ismerni kellene nekik az olyan jóemberek mentalitását mint amilyen te is vagy, csak valszeg nem akarnak lemenni a szintetekre pedig egyszer kéne egy erős gyomrú ember onnan aki végig hallgatná a warezhuszárokat, mindjárt jobban megértenék, hogy vannak olyanok akik akkor is inkább lopnak ha nem muszáj.
  • grebber
    #430
    Mitől ugrottak volna meg? Degenerált az a kiadó aki azt hiszi hogy aki eddig warezolt az majd jól megfogja venni a játékaikat csak mert nem tudjuk lewarezolni.
    Fejberugdosnám akinek ez a gondolat létrejött a fejébe,mert az ilyen gyökér az nem ismeri ami ellen küzdenek a denuvoval.

    Külföldi fórumon valaki jól leírta. A denuvo megvéd minket a sok szartól. Sok esetben igaza is van
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2016.05.18. 20:51:16
  • Palinko
    #429
    egyébként sehol sem látom, hogy annyira megugrottak az eladások a denuvo miatt...
  • Maxtreme
    #428
    Sztem az emberek nagy része még akkor sem töltené le (like me) ha DRM free lenne...
  • Shep
    #427
    Homefronton is Denuvo van, na most majd nem lehet a warezra fogni ha nem fogy a cucc .D
  • Maxtreme
    #426
    Viszont akkor meg nem kell sírni a fejlesztőknek hogy "há a pc piac haldoklik a csúnya warez miatt" ha nagyot szarnak az egészbe..
    Ugyebár a doom esetében tört verzió sincs, kíváncsi leszek a későbbi supportra.. (már ha fél éven belül nem ürülnek ki a szerverek)

    Az a legnagyobb baj hogy erre semmiféle szabályzás nincs. Lásd a division esetét, amit szintén nagyon sokan megvettek PC-re, de olyan szinte szarnak a userek fejére a fejlesztők hogy az már felháborító. Sőőt ha valaki meg meri említeni nomális hangnemben a játék hibáit a hivatalos forumon, úgy bannolják mint a huzat.
    Ez milyen hozzáállás már?
    Leszarom hogy PC-n arányaiban kevesebben vásárolták meg, de könyörgöm ha már kifizettem érte season pass-el együtt 20e forintot, elvárom hogy adott játék használható legyen!

    Ha vásárolsz egy TV-t ami csak félig meddig működik, nem viszed vissza hanem belenyugszol hogy ó hát ebből a márkából úgy is kevesebbet vesznek, ha szar hát szar.

    Nagyon fura felfogás ez.
  • grebber
    #425
    A konzolosokat azért jobb meg könyebb vezetni,mert ott van dobozos meg a digitális ami egy hely.

    Pc-n meg van ezer féle hely és nem "egységes" a digitális piac. Egyedül a "gyártó" vagy hogy hívják tudna pontosat mondani de ők meg csesznek erre
  • Palinko
    #424
    ja csak épp nem is szeretnek pontos infókat publikálni a kiadók, ha van valami rekord akkor írnak róla egy cikket.
    még konzol játékok több kézen mennek át és több ember tudja kb mi a helyzet, előbb kitudódik.
  • grebber
    #423
    De érdekes mod face to face szinte egy jatékból se adnak el annyit mint next genre a multiplatformok közül
  • Morinad
    #422
    Tekintve hogy az összes játékeladás közel fele PC-s (14.6 milliárd USD) (konzol 15.1 milliárd USD), nem hinném, hogy a játékipar osztja a véleményedet.
  • Maxtreme
    #421
    ok jogos, csak már a puszta léte is krvára fel tud húzni ezeknek a szaroknak.
    A linkre nem kattintottam rá, szal nem tudom mi van ott :)
  • darkSectorxxx #420
    ezt nem kétlem. :)
  • Palinko
    #419
    igen szerintem is kamu az oldal, de attól még a videó valszeg valós lehet és valahol, valakinek működik.
  • Palinko
    #418
    ne viccelj már :D 1) aki akarja, olyan hajlamú úgy is megtalálja 2) alig járnak ide a fórumra 3) nem fognak fizetni egy bizonytalan oldalnak 15$-t hogy kipróbálhassák, legalább is szerintem.

  • darkSectorxxx #417
    Szerintem jobb ha tiztázzuk, innen nem szednek le semmit, ez kamu. :D
  • Maxtreme
    #416
    jó hogy belinkelted ide, remélem jó sokan leszedik és használni is fogják.

    Amúgy ja. Összefutottam ma én is 2 sráccal aki elég "érdekesen" játszott (szinte soha nem tévesztettek sniperrel, mindig headshotoltak) de mondom csak nem chetalnek már, az túl hamar lenne.. Lehet tévedtem.
  • grebber
    #415
    Az nem gond pc-sek le vannak szarva.A multis közösség + az eladások nagy része úgyis next genen van.
  • Palinko
    #414
    egyre több az info, hogy anti cheat megoldásként kalap fos a denuvo

  • Ironman2
    #413
    Az kevés lesz hozzá,akkor már rég kijött volna.
  • Terawatt
    #412
    Egy codnál annyi a kampány ~

    Warhammert meg a reviewk után eldöntöm, hogy mi legyen. Egyelőre vonz még ha csak ne adj Isten egy átskinezett Attila lesz is.
  • grebber
    #411
    Steamen megveszed tolod valamivel kevesebb ideig mint 2 óra aztán refundolod.Ha nem elég a töménytelen gameplay (amit sosem értettem) ez a megoldás.
  • jarlaxxe
    #410
    Steamen minden játékhoz van 2 órás kiprobálás...és az több mint egy fél órás demó.
  • szabii98
    #409
    Dehogy létezik, nagyon rég nincsenek már demok. Legalábbis én nem nagyon találkozom velük. Néhány játéknál, néha vannak free weekendek, előtte talán béta és ennyi. és ugye a mai világban már 15 ezer forint egy AAA játék, pár éve még 12 volt.. Ha nem tetszik akkor így jártál, esetleg steam-en még refundolhatod 2 óra játék után. Sok sikert ahhoz, hogy 2 óra alatt eltudd dönteni, tetszik e.
  • Angelus1991ster
    #408
    DEMO dolog még létezik? Minek csesszek ki az ablakon pénzt a játékért, ha fél óra kipróbálás után nem tetszik.
    Oké van béta , de a béta a játék megjelenése után eltűnik a semmibe.
  • szabii98
    #407
    60 dollárért látatlanban megvenni elég nagy hülyeség lett volna, így már kipróbálni sem lehet :D
  • broman191
    #406
    A Doomnál legalább volt denuvo-mentes béta exe, abból talán buherálnak valamit...
  • Terawatt
    #405
    Total war warhammer is ezzel jön.
  • Jim Morrison
    #404
    azon nem is baj...
  • NEOreg3
    #403
    DOOM-on is ez van
  • DonnieBrasco
    #402
    Itt jön be az, hogy a sosemvédett Oblivion-Skyrim warezben is iszonyúan elterjedt, ÉS utána rengeteg olyan is megvette, aki előbb kipróbálta. És egyáltalán nem csak több évvel utána, hanem sokszor egészen hamar...
    Ezzel nem azt akarom mondani, hogy akkor semmire nem kell védelem, hanem megint csak azt erősítettük meg, hogy a minőség az, ami nagy mennyiségben, és főleg hosszabb távon értékesíthetővé tesz egy szoftvert.
    Márpedig leprogramozni csak egyszer kell, tehát minél tovább tart az értékesítés, annál több a tiszta profit...

    DB
  • mikromanus
    #401
    Fable 2 férc-PC portolással és kiadással is sikeres lenne. Hát még ha rendesen megcsinálnák. De nem, marad "exclusive" egy kihalóban levő platformon. Mondjuk nem mai gyerek ez a rész, de mindig is érzékeny pont volt számomra hogy kimaradt. A Fable Anniversary próbálkozásnak elment, de a karaktereknél ez az újramaszkírozás szerintem totál bukta lett. A régi is jobb. Így olyan gumimaszkos nagyfejű karakterek élettelen szemekkel rendszerű az összes NPC és a játékos maga. A Fable 1-3 irányvonalra lett volna/lenne kereslet, csak nem hozta azt a fene nagy lóvéhegyet amit vártak (ahhoz mondjuk picit többet kellett volna dolgozni a "nem kreatív'/alap fdolgokon), azt' inkább temetik az egész szériát. Hm-hm...
    Ha egy játékra nem jön az első 2-3 hónapban törés, akkor az sikeres a fejlesztők/terjesztők oldaláról. Innen ha bukta van, akkor nem foghatják a kalózkodásra. A hipervédett-sosetört Just Cause 3 hogy teljesített? Behozta a védelem árát?
  • DonnieBrasco
    #400
    Persze, hogy imbecilisek. Saját magukkal szúrnak ki, széllel szemben vizelnek, stb. Előbb-utóbb remélhetőleg kihal a hozzájuk hasonló csököttagyú 20. században ragadt mammutok bandája.
    Pont az ár/érték arány dolgot rúgják fel.
    Biztos úgy vannak vele: ezért megdolgoztu... bocsánat dolgoztattuk az alkalmazottaink... ja nem, az általunk megszívatott fejlesztők alkalmazottait, há nehogymá' itten kevés pénzér élvezkedjen bárki is, meg főleg ne a szerzőknek jusson itten eladásból pénz direktben... mit képzelnek! Enyém a jogdíj, enyém minden! Vagy senki másnak semmi! Lásd még az a barom albán, aki megvette a rákgyógyszer licenszét, és 50-szeresére emelte az árát. Féreg az is.
    Idióták, de hál' isten kihalófélben.

    DB
    Utoljára szerkesztette: DonnieBrasco, 2016.04.06. 10:25:13
  • grebber
    #399
    "Érdekes, hogy vannak még ilyen cégek, akik sok évvel a megjelenés után nem szerződnek le se a steammel, se a gog-gal, se egyéb más hasonló oldallal. Nem nagyon tudok racionális okot kitalálni rá, hiszen csak nyereségük lenne belőle, semmi egyéb."

    Ezek a nyomorék tudatlan debilfattya cégek. Ilyen pl most a MS. Már 2 store only szarjukat kiadták 20k-ért PC-re.Az életemet felteszem rá hogy steam-en még fogyna is. Szemben ezzel a raklapszar store-al. Sőt ahogy ezek a game-et futnak az MS maga alatt vágja a nem létező fát. Remélem gyorsan belebuknak és rájönnek .hogy a kutyának se kell a store szarjuk.
  • DonnieBrasco
    #398
    Hát, MMO-kra én is relative sokat költöttem, sokáig voltam LOTRO és Fallen Earth előfizető is (sőt, halkan bevallva, WOW is előtte...) Mondjuk akkor külföldön dolgoztam, mások voltak az arányok.
    Ma már nem fizetnék semmiért havidíjat, de nem is nagyon kell, gyakorlatilag megszűnőben van az a modell.
    Kalózkodás ellen valóban az MMO a legjobb :)
    Illetve én most már csak a Kickstarteren nézelődöm, most a Bard's Tale IV-et várom (supporter vagyok). Na meg néha elkap 1-1 jobb gog-os akció, akkor is megveszek régi kedvenceket, de általában alig játszom velük, inkább gyűjtemény. Na meg majd a fiam pár év múlva felfedezheti őket legálisan :D
    Ár/érték arány most sokkal fontosabb, mint anno amikor nem volt családom még. Pénzből és időből is sokkal több jutott játékra.
    Most mindkettőt nagyon megfontolva tudom csak rászánni bármire is...

    DB
    Utoljára szerkesztette: DonnieBrasco, 2016.04.06. 10:19:19
  • mikromanus
    #397
    Valami noname banda a publisher... Microsoft. Ez mondjuk sokmindent megmagyaráz. A Fable Legends-et is alig valamivel a kiadás előtt törölték. Gondolom merev és kockázatkerülő csapat . Felvásárolják azokat a cégeket akiknek jó a neve, vagy "újítanak" és vannak ötleteik (mert maguk közt már kiirtották az ilyet), azt' amikor változik a széljárás akkor bedózerolják ezeket épp azért amiért megszerezték. :)

    Nálam az árazás annyira nem lényeges. A jó játékokra jut azért 40-60 dolcsi vagy euro. (Blizzard játékok), vagy épp az igéretesebb játékokra amikbe sok időt lehet beleölni alkalmanként kisebb összegek, vagy egy összegben több ha utána nem pénzalapú már a játék. (BDO előrendelői pakk, előtte Archeage, bár az kb ingyenesben ment a végefele annyi tartalékom volt)...
  • DonnieBrasco
    #396
    Érdekes, hogy vannak még ilyen cégek, akik sok évvel a megjelenés után nem szerződnek le se a steammel, se a gog-gal, se egyéb más hasonló oldallal. Nem nagyon tudok racionális okot kitalálni rá, hiszen csak nyereségük lenne belőle, semmi egyéb.
    Lehetséges, hogy valami szerzői jogi civakodás van a háttérben, ezek szokták az ilyen értelmes folyamatokat megakasztani.
    Rám se jellemző már egy ideje, hogy új dolgokat vegyek, maximum ilyen olcsóbb, indie, játékélményben a nagy csilivili AAA vackokat agyonverő (Stardew Valley, vagy Terraria - előbbit érdemes megnézni metacriticen, asszem 89%-án áll?) szoktam megvenni néha. De többnyire azt is kipróbálom előbb :)

    A védelmek nem érdekelnek, mert ami bejön, azt úgyis megveszem, ha kell 1, ha kell 6-7 évvel a megjelenés után. Időm úgyis limitált... Ráadásul ha 6-7 évvel később veszem meg, a védelmet többnyire már úgyis leszedték. Ez is gog egyik nagy ütőkártyája.

    DB