4498
  • Palinko
    #475
    szerintem sem fogja soha elérni, mindig az első 2-3 hónapban a legnagyobb az eladás aztán már semmi sem emeli újra fel.
  • grebber
    #474
    Steamspy.com
  • darkSectorxxx #473
    Csoda hogy még mindig erőlködnek. :D
  • Jim Morrison
    #472
    :/
  • darkSectorxxx #471
    Láttam, azért válaszoltam így. :D
  • Kandurex
    #470
    Nem hiszem el, hogy nem lehet felismerni az iróniát...a ravasz smile meg a (Not) szócska nem gyanús?
  • darkSectorxxx #469
    Mit is kell tesztelni rajta? Vagy elindul, vagy nem? Nem? Vagy 2016-ban létezik egy 3. megoldás? :D
  • Kandurex
    #468
    Tegnap a kanadaiak több tesztert is bevontak a Tomb Raider törés tesztjébe. Napokon belül kiadják.

    (Not)
  • darkSectorxxx #467
    Egy demo kidása alapnak kéne lenni 2016-ban, ehelyett ritkaság, semmi gond az eladásokkal, ez nem azért van.
    A Doom tudtommal pont hogy fogy rendesen, ahoz a tuskó gameplay-hez képest amit képvisel.
  • szabii98
    #466
    Az oroszok Doom mentéseket nyitogatnak, hogy nézzék mennyire stabil a crack amit csinálnak.
    Utoljára szerkesztette: szabii98, 2016.06.21. 17:37:22
  • Ironman2
    #465
    Egyébként a denuvo haldoklásának első jele hogy kiadták a Doom demót.Ezek szerint ott se úgy alakul az eladás ahogy tervezték.Hol lehet megnézni hogy egy steam játékból mennyit adtak el?

    szerk:lehet legközelebb meggondolják hogy érdemes-e rárakni,meg pénzt áldozni az extra védelemért,akkor lesz fail,ha tényleg előállnak a denuvo crack-el
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2016.06.21. 17:09:08
  • szabii98
    #464
    Erre kíváncsi lennék, de szinte biztos vagyok benne, hogy igazad van.
  • grebber
    #463
    Most fogadok bármibe hogy egyik se éri el az elődöt.
  • Ironman2
    #462
    Jó de azt is nézd hogy mikor jelent meg az előző Tomb Raider (3 éve),és a Just Cause2 (6 éve),mire ezek odaérnem addigra lesz annyi eladott példány mint az elődjeik
  • grebber
    #461
    Most néztem kiváncsiságból steam-en.
    -Just Cause 2-ből atomwarezzel együtt steam-en fogyott 3.98 millió db
    JC3-ból 590 ezer db. Bármennyi év is fog eltelni soha nem fogja megközelítni a JC2 eladásait a JC3 még ha minden bundle ott is lesz.
    -Tomb Raider atomwarez jelenléttel együtt 4.06 millió
    Rise of The Tomb Raider 775 k (Szintén mint a JC2 esete soha meg se fogja közelíteni az előző értékeit)
    -Ide rakhatnám még a friss hitmant is az se fogja még karcolni se az előző atomwarez melletti eladásokat.

    De valamire biztos jó ez a denuvo csak nem jöttem rá mire.
  • Shep
    #460
    Majd találnak más kifogást a warez helyett :)
  • broman191
    #459
    Annyi pozitívuma legalább van a denuvoval védett jártékoknak, hogy a fejlesztő/kiadó nem foghatja a kalózkodásra a siralmas eladási számokat, mutogatás helyett muszáj a hibát a saját házuk táján keresni... :)

    ui.: Egyébként számomra nem jön át, hogy egy Total War címet minek denuvoval védeni, kegyetlenül rétegjáték, azon kevesek, akiket érdekel, csak megveszik... Egy x milliós eladású Need For Speed esetében inkább érthető. Bár helyesbítve a milliókat nem PC-re adják el, számok, csak Európát nézve:

    NFS PS4-en, EU-s eladási számok vs. NFS PC-n, EU-s eladási számok

    Szörnyen alacsony számokat generált PC-n, igaz több hónapot csúsztatott megjelenéssel nem csoda, így nem túl fair összevetni a 2 évvel azelőtti Rivals számaival, de mindenesetre az tizenezres volt az EU-ban heteken át és nem pár ezres kezdetnek is, majd mélyrepülés...
  • Shep
    #458
    Szerintem sem, de az látható ,hogy nem nőttek az egekbe a denuvos játékok eladási számai.
  • Shep
    #457
    Szerintem az pont az a cím ami védelem nélkül is jól fogyna.
  • grebber
    #456
    Ezt nem tudod összehasonlítani soha.
  • Palinko
    #455
    hát pár ezer darab sztem csak hibahatár, nem lehet megindokolni, hogy denuvo miatt vették többet.
    meg elég nehéz mérni. új cím? ok akkor is van egy elvárás, meg kb mekkora reklám kampány megy kb mennyit adnak el, meg értékelések beleszámítva stb. de 10-20 ezer nem érv, milliós tételek meg nehezen jönnek össze

    folytatás, mihez mérjük az előző részhez? de denuvo nélkül is többet megvesznek a folytatásból mert megvan a rajongó tábora plusz az új emberek. szóval nem tudom hogy lehetne ezt mérni. az más lenne ha hirtelen minden denuvos cím eladna 5-10 milliót, de erről nem hallottuk és nyilván nem megy ez ilyen könnyen.
  • Terawatt
    #454
    Total war warhammer nem hiszem, hogy így fogyna.
  • Shep
    #453
    Hát azért ahhoz idő kell mire egy cég felméri, hogy mi a helyzet, nem 1-2 cím. De mondom ott a steam spy nagy csodákat nem látni a denuvos címeknél :)
  • Kandurex
    #452
    ha így lenne egy denuvos játék nem jönne a jövőben....szerinted?
  • Shep
    #451
    Azért jó lenne végre látni egy összehasonlítást, hogy mennyi változást hozott az eladásokban a denuvo. Szerintem max pár ezer db-ról lehet szó, steam spyt nézegetve de hát ez ugye csak találgatás.
  • Palinko
    #450
    a 10-100+ milliós fejlesztési költséghez képest ez bakfitty
  • Ironman2
    #449
    Az igen!!! Persze hogy nem terhelik rá szegény fogyasztóra
  • NEOreg3
    #448
    nem is olyan drága, mint egyesek gondolták:

    The standard pricing models:
    Lump sum model:
    AAA title (bigger 500k units on PC): 100.000 EUR
    AA title (smaller 500k units on PC): 50.000 EUR
    Indie title (less than 100k units on PC): 10.000 EUR

    Or

    Per unit pricing:
    2.500 EUR setup fee.
    0,15 EUR per unit reported monthly based on Steam,… owners.
    (optional) cost covering for on-site visit if requested.

    még több infó (persze lehet hogy fake, bár lentebb screenshotot is posztoltak a levelezésről, amit ugye 10 perc alatt összekalapál bárki photoshopban)
  • Palinko
    #447
    nem, csak a főmenüig jutnak el.
  • Lacc 88
    #446
    Van valami újabb hír mostanság a denuvo törésekről? A Total War: Warhammer nagyon érdekelne, de a felemás vélemények miatt nem merem még megvenni. Viszont a Chaos Warriors Race Pack csak 31.-ig aktiválható ingyenesen. Láttok rá reális esélyt, hogy 1-2-3 hónapon belül lehet törés?
  • Myselor
    #445
    az első tetszett de egyszer elég volt. a második már erőltetett volt számomra.ez a vonal és történet nem izgat amit csinálnak vele. a régi votl a jó tomb raider
  • Palinko
    #444
    az első tetszett? sztem nagyon jó volt és tényleg bizonytalan az új rész én is olvastam dolgokat
  • Myselor
    #443
    nekem elég volt az első rész a második picit se mozgatott meg.tudom mi van benne :D elég is ennyi.belenéztem youtubeon nem kötött volna le szóval ennyi.
  • Palinko
    #442
    ezzel így vagyok én is a tomb raider kivételével.
  • Myselor
    #441
    őszintén nekem ami denuvos játék lett nem is hiányzik egyik se,meg se venném le se tölteném :D
  • Shep
    #440
    Annyira nem jött át az ősemberes téma szóval az egyelőre kimaradt, majd talán valamikor.
  • wedge31
    #439
    Miért emlékeztem én ugy, hogy a primalal is játszottál...akkor ezek szerint nem / pedig marha jó lett, szvsz /
    Szerintem is csak jó játékot kell csinálni és akkor megveszik az emberek a védelem meg lényegtelen, hogy van vagy nincs.
  • Shep
    #438
    Hát mivel a denuvos játékok nagy része középszerű játék, vagy még rosszabb így annyira nem meglepő a dolog. Ami jó azért az emberek hajlandóak voltak és hajlandóak lesznek is fizetni, elég sok példát lehetne felhozni. Ami meg szar azt lehet védeni, de minek? .) Egyébként lehet nem a denuvo a hibás, hanem egyszerűen gyenge minőségű a játékok többsége. Én idén pl. 3 játékért fizettem ha jól emlékszem. TR (ez mondjuk jó volt), Hitman, ez ilyen egész éves időtöltésnek jó, tehát megérte az árát, JC3, ezzel nagyon olcsón tudtam játszani, meg tetszett is, de teljes árat nem fizettem volna érte az fix, max kimaradt volna. Doom meg ha minden jól megy majd jövő héten, de az sem teljes áron. Teljes áron nem igazán éri meg, megvenni semmit, így ,hogy 2-3 hónap múlva majdnem fél áron van még a konzolos cucc is.
    Utoljára szerkesztette: Shep, 2016.05.18. 22:03:55
  • jarlaxxe
    #437
    pl?
  • Ironman2
    #436
    Pedig a warez-nek több haszna is van mint kára,akár tetszik,akár nem,ez van!