4498
  • FartingSquirrel
    #315
    Nem, nem hiszem, hogy az a gyerek elvinné a csokit, ha nem lenne ott a biztonsági őr. (Nincs is minden boltban biztonsági őr. :) )
    Azért vannak olyan emberek, akiket a szülei megnevelnek, mondjuk, hogy régimódiak és erkölcsösek. A gyerek nem fog lopni semmit a boltból, akkor sem, ha egyedül van a boltban. De amint hazaér, és leül a gép elé (amiről a régimódi szülőknek kb. fogalmuk sincs, hogy mi az), és máris indítja a torrentet. Nincs tisztában azzal, hogy a játékokat, filmeket is ugyan úgy meg kell venni, mint a számítógépét vagy a csokit, mert nem tanulta meg. Mindenki a suliban letölti, szüleitől nem tanulta meg, ezért evidens, hogy az ingyen van, és ezzel semmi rosszat nem tesz.
  • FartingSquirrel
    #314
    Ha játékokat töltesz le, azért senki nem fog megkeresni, de ha már Photoshopot, AutoCAD-et vagy valami félmillió értékű szoftvereket töltesz le, azért megkukiznak, ha valaki feldob.
  • grebber
    #313
    Kifejtem mert látom nem esett le:

    "NAGY NULLA a valós értéke a digitális akármiknek" = Letöltesz bármit/bármennyit jön a rendőrség mész börtönbe meghurcolnak fizetned kell bármit is? NEM Ellenben a bolti lopás legyen az egy szaros csoki.... Nos akkor minek nincs értéke ?Egyértelműen annak amit meg se próbálnak semmilyen eszközzel megvédeni.
  • Morinad
    #312
    Ha nulla a digitális cuccok értéke, akkor ne használd tovább. Ne játssz játékokkal, ne nézz filmeket, ne hallgass mp3-at.

    A gyerek ellopná a csokit is, csak ott elkapja a biztonsági őr. Ezek az emberek mind lopnak. Azért, mert nincs kockázata. Ha a csokilopás is így menne, hogy elveszed és kész, akkor a csokit is lopnák. Ez a fejben dől el.

    Ausztráliában a termelői boltok úgy működnek, hogy kiteszik az emberek a cuccot, és ráírják az árát. Te elveszed ami kell, és otthagyod a pénzt egy kis dobozban, vagy pohárban. Az eladó meg este elviszi a pénzt, meg ami megmaradt. Ugyan ez néhol vidéken nálunk is működik. Nos a fiúcska, aki nem fizet, ha nem muszáj, nyilván nem fog fizetni itt sem.

    Egyelőre van elég ember, aki fizet a digitális tartalmakért, ezért a tolvajok beleférnek a piacba. Ha ez megváltozik, akkor nem lesz új digitális tartalom, nem lesz mit ellopni, letölteni, megszerezni.

    Az meg, hogy mi törvényes, és mi etikus vagy erkölcsös, gyakran nem fedi egymást. Ezt mindenki maga dönti el, hogyan él. Minden esetre érdekes lenne, ha bemenne a szoftvert lopó fickóhoz egy másik ember, és elvenné tőle a munkája eredményét. Biztosan azt mondaná magában: a világ megváltozott, a munkám értéke egy nagy nulla, teljesen normális, hogy valaki elveszi tőlem.
  • Ironman2
    #311
    Annak idején is volt warez,sőt külön kazettamásoló szolgálatok is működtek az országban,én is rendeltem két helyről c64-es kazettákat,teli játékokkal,még most is megvannak.Szóval nem változott semmi se.Az hogy megjelent azóta az internet az csak elősegítette az egészet.
    A filmletöltésről meg annyit hogyha saját célra töltöd le,és megnézed,nem adod tovább semmilyen célból azt a törvény se bünteti! Letöltés legális,továbbadás bármilyen okból,főleg kereskedelmi okból,az illegális.De vannak kivételes helyek ahonnan tilos töltögetni!
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2016.03.30. 21:07:22
  • grebber
    #310
    "Nem hiszem, hogy egy boltból ilyen könnyelműen elhozna akár csak egy csokit..."
    Ez a példa is jól mutatja mennyire NAGY NULLA a valós értéke a digitális akármiknek. Ha volna bármi értékük nem az volna ami most. Sokan meg ezt nem képesek feldolgozni...
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2016.03.30. 19:30:27
  • FartingSquirrel
    #309
    De a világ változott meg, mert az emberek nem fogják fel, hogy azzal, hogy letöltenek egy filmet, ugyan úgy lopnak, mintha a TK-ból vinnék el kabát alá dugva... Legfőképp a fiatalok, nyilván.
    Múltkor egy YouTube-videóban mondta ezt egy kb. 12 éves srác: "...Ezeket nem szoktam megvenni, mert amit ingyen le lehet tölteni, azt nem veszem meg."
    És ettől eltekintve nem hiszem, hogy a gyerek tolvaj lenne, akárcsak a torrentezők nagy része. Nem hiszem, hogy egy boltból ilyen könnyelműen elhozna akár csak egy csokit...
    Utoljára szerkesztette: FartingSquirrel, 2016.03.30. 19:19:14
  • Morinad
    #308
    A digitális javak ellopása ugyan olyan lopás, mint fizikai dolgok ellopása. Ha ez általánossá válik, akkor kb. annyi digitális tartalom fog születni, mint amennyi autót gyártanának, ha az autólopás engedélyezett lenne. Nem a világ változott meg, hanem a tolvajok lettek arcátlanok, mivel nehéz őket elkapni.
  • Although
    #307
    Ja a PoE nagyon jó. De kb 500e ember vette meg. Gondolom sokan letöltötték ingyen.

    Rendesen hülyíted magad azért. Komolyan gondolod amit mondasz igaz azokra a multi cégekre akik több száz esetenként ezer fős céget tartanak és fizetik a bérüket? Ne aggódj semmilyen ingyenes platform nem veszi át a helyüket. Senki nem fog ingyen dolgozni csak a jószolgálatok.
  • DonnieBrasco
    #306
    Ez az információs korszak hozománya. Ami digitális, az ingyen és korlátlanul sokszorosodik.
    Vagy alkalmazkodik valaki ehhez, vagy kihal.
    Most talán tényleg az egyetlen igazán működő módszer a fejlesztések előzetes támogatása, a termékért cserébe (lásd kickstarter). Jó lenne az is, hogy ingyen osztogatom, amit gyártok, és majd akinek tetszik, az fizet, de ez inkább utópisztikus sajnos, az emberek túlnyomó része nem önzetlen, és nem is fair.
    De legalább az a korszak, amikor aranypapírba (reklámokba) csomagolt kakát lehet teljesen életszerűtlen kitételekkel (DRM) eladni drágán, kizárólag addig fog működni, amíg meglesznek még azok a szerencsétlen tudatlanok (bocsánat, nálam sokkal okosabb emberek), akikkel ezt meg lehet csinálni.

    DB
    Utoljára szerkesztette: DonnieBrasco, 2016.03.30. 10:31:53
  • DarkHorSe
    #305
    Az egyik Puzséres vitamusorban hangzott el az a mondat, ha jol emlekszem hogy a 21. század arról szól, hogy a digitális javak (filmek, jatekok, zenék, könyvek) kollektívek lettek, szerintem ebben nagyon sok igazsag van. Az emberek csak siman megosztjak egymassal ezeket a dolgokat es ha eddig ebbol eltel akkor igy jartal.
  • DonnieBrasco
    #304
    Jaja! Már több játékot is támogattam a Kickstarteren, pl. Wasteland 2, vagy Bard's Tale IV.
    Ez a létező legtisztább támogatás amit a fejlesztők felé tehetsz. Ráadásul sokkal olcsóbb, mint retail-ben megvenni megjelenés után.

    DB
  • DarkHorSe
    #303
    Kickstart/steam greenlight/early access azert alakult ki(szerintem) vagy lett nepszeru az elmult 2-3 evben mert a jatekosoknak eleguk van abbol, hogy a nagy kiadok kb csak a penzre mennek es a jatekok minosege sehol sincs az regiekhez kepest. Sw battlefront kb a legjobb pelda.
    Igy inkabb tamogatnak penzel egy olyan otletet amiben tenyleg latnak fantaziat es ha a fejleszto garda is megfelelo akar meg egy jo jatek is lehet belole. Lásd Pillars of Eternity.
  • Although
    #302
    Értem, nem rossz érv.
    De nem ez volt a kérdés miért haragszanak egyesek ezért ha azon töri az idejét, hogy megvédje? Miközben a kalózkodás óriási mértékekekt öltött a pc-n függetlenül jó vagy rossz a játék.
    Kettő, ezek a szar játékok egyenlőre jobban fogynak mint a minőségi kevésbé látványos játékok. Vagy a kickstarter termékek.

    Utoljára szerkesztette: Although, 2016.03.30. 08:50:56
  • DarkHorSe
    #301
    Nyugodtan megvedheti mindenki a szellemi tulajdonat, szive joga hozza. Ahogy eddig is, amit el lehet lopni, azt azutan is el fogjak lopni, tetszik nem tetszik igy mukodik a vilag. A feltorhetetlennek beallitott drmet is feltortek, meg a denuvot is, ideje lenne belatniuk a kiadoknak hogy azt az idot/penzt/energiat ami a jatekok vedelmebe tolnak valami masba kellene, mivel ha jo egy jatek ugyis megveszik az emberek, ha meg szar akkor nem, vedelem ide vagy oda.
  • Although
    #300
    Továbbra se értem a dolgot. Értem azt van aki szeret lopni, sőt meg is sértődik ha nem tud. De miért haragszik arra aki meg akarja védeni szellemi termékét, ami nem, ajándék vagy ingyen letölthető tartalom?
  • Jim Morrison
    #299
    Hagyjuk a személyeskedést ha lehet, különben repülnek a büntipontok.
  • DonnieBrasco
    #298
    LOL, úgy látom itt csak faltól-falig emberek vannak :)

    Tipikus. A hétvégén voltam távoli rokonoknál. A lakás kicsi, koszos, a gyereknek a segge kilóg a gatyából, de az ájfónos doboz ott villog.
    0. napon agyonhájpolt "AAA"-ként hülyére reklámozott, amúgy lassú bugos unalmas kaka játékot rengeteg pénzért megvennni tényleg csak a nagyon okos emberek szoktak.

    Ráadásul ezen emberek feltett célja, hogy humanitárius okokból támogatják a fent jellemzett játékok *kiadóit*, marketingeseit, reklámszakembereit, és a teljes vízfej menedzsmentet.
    Mert ezek a nagyon okos emberek pontosan tudják azt is, hogy a 18000 forintjukból mennyi jut a fejlesztőnek, aki az egészért ténylegesen dolgozott. Igen, pont annyi, mint amikor 3500 forintért veszed meg sokkal később.

    De jó is lehet ilyen nálam sokkal okosabb embernek lenni, aki ezt mind tudja, és erején felül támogatja a szerencsétlen kiadó tulajokat, marketingeset és a többi, társadalmilag oly hasznos embert :D

    Én hülye meg olyan indie vackokat veszek, mint a Terraria, vagy a Stardew Valley... ahol majdnem az összes zsét a programozó kapja... tiszta szégyen. De hát nem vagyok okos, meg ezek úgysem csilivil játékok, hiszen senki nem költött 43 billiárd eurót a marketingkampányukra.

    DB
    Utoljára szerkesztette: DonnieBrasco, 2016.03.29. 12:53:22
  • Maxtreme
    #297
    Pont ezt akartam mondani.
    Várna addig a főnököd amíg megoldod az adott feladatot 20-ad annyi pénzért, viszont addig nem kapnál fizut sem.
  • yesname #296
    Ha a fizetésed 100-ad részét kapnád csak, mert bojkottálnának mi lenne? Ez ugyanaz. Tovább is láthatnál az orrodnál. Oh wait...
    Utoljára szerkesztette: yesname, 2016.03.29. 11:55:12
  • yesname #295
    Hogy tudtál életben maradni ennyi ésszel?
  • DarkHorSe
    #294
    Nagyon ostoba vagy.
  • grebber
    #293
    Már mitől lenne ökörség? Ha bojkott lenne és kutya se venné meg a szarjaikat akkor szerinted mit csinálna a kiadó, ha tudna echte direkt nem veszi senki szarjaikat 60 euroért? Na vajon mit?
    De mint mondtam sok a hülye aki tegnapelőtt akarja játszani a holnapután megjelent játékokat minden áron mert csak.
  • wedge31
    #292
    Néha akkora ökörségeket tudsz írni ha játék árakról van szó...

  • grebber
    #291
    "Savazás helyett inkább vastagon be kellene csókolnod azoknak akik életben tartják ezt a iparágat."
    Szerencsére hülyék mindig lesznek. Ha 3 millió lenne a szaros denuvos fos akkor is lenne rá elég hülye.

    Hidd el ha fellépnének a játékosok nem lenne semmi se kezdő áron 60 euro. De mint mondta hülyék mindig is lesznek.Játékipar az amit a legjobban lehetne bojkottálni és a sok gyökér fejlesztő leszállna végre a magas lóról.
  • jarlaxxe
    #290
    Nagyon ostoba vagy.

    Ha én nem vennék teljes árú premier játékot ezzel támogatva a fejlesztöket megszünne az egész iparág mert abból nem élnének meg, hogy te 2-3 euróért veszel AAA kategóriájú játékot.

    Savazás helyett inkább vastagon be kellene csókolnod azoknak akik életben tartják ezt a iparágat.

    egy nálad sokkal okosabb ember
  • Palinko
    #289
    engem a friend listes dolgaival cseszett nagyon fel a steam
    Utoljára szerkesztette: Palinko, 2016.03.29. 10:23:11
  • DonnieBrasco
    #288
    Aki premier játékokat vesz (steam, dobozos, akármi) manapság, főleg itthoni fizuk mellett az a következők egyike:
    - k.gazdag és nem érdekli
    - sík agyatlan
    - brutál fanatik (előbbivel rokon)
    - teljesen tájékozatlan.

    Az összes régi nagy kedvenc játékom megvan gog.com-ról, de pl. gmg-ről már egész újakat lehet elég gyorsan 30/50/80(!) százalékos kuponokkal, meg bundlikkal szerezni.

    A steam a PC-k Iphone-ja, tudatlan sznob hipszterek idiótasága :)

    DB
    Utoljára szerkesztette: DonnieBrasco, 2016.03.29. 10:16:52
  • NEOreg3
    #287
    ADR1FT is denuvót használ, úgy tűnik már az indie fejlesztőknek is megfizethető
  • Jim Morrison
    #286
    :D
  • grebber
    #285
    Van jele halott minden topik ahol ez a védelem van
  • Kandurex
    #284
    Csak azt hinné az ember, h ilyen brutál védelemnek van valami jele...de semmi.
  • darkSectorxxx #283
    Nem. :D
    Csak azért kérdem, mert "Pöcc-röfre indult." ..... mijazhogy indult, miaz, hát miért ne indulna már el? :D
  • Kandurex
    #282
    Feltűnt az utolsó mondat a hozzászólásba? :)
  • darkSectorxxx #281
    warez?
  • Kandurex
    #280
    Ma letöltöttem az új Tomb Raidert,... észre sem vehető, h valami védelem van rajta. Pöcc-röfre indult.

    (nyilván eredeti)
  • Ironman2
    #279
    Erőlködnek,erőlködnek.
  • kjhun
    #278
    New progress on Denuvo crack
  • grebber
    #277
    Video alapján sanszos ,hogy gagyibb lesz és hamarabb lesz bundleba mint a Trine 3! Szóval megvárom azt.
  • Ironman2
    #276
    Egy érdekes kezdeményezés:

    Minél tovább játszol a demoval,annál olcsóbb lesz a játék.