4498
  • Although
    #595
    Én azt hallottam a földönkívülieknek tényleg sikerült feltörni.
  • szabii98
    #594
    ma az egész reddit thread egy livestreamre veri a nyálát, amit a 3dm-esek csináltak elvileg, és megmutatták ahogy a csicsicsudi tomb raider fut steam nélkül.
    mit össze nem szerencsétlenkednek ezzel a denuvoval :D
  • NEOreg3
    #593
    +
    F1 2016
  • Shep
    #592
    Aha, csak régen akár egy év is eltelt mire kapott valami egy kis akciót, most meg pár hónap és már fél áron van a kevésbé kelendő cucc. COD árai miért tartják magukat, mert úgy is fogy szépen. Ha valamit nagyon akcióznak az nem véletlen.
  • yesname #591
    Ahogy a mozifilmnek is kijönnek bluray-en lefutásuk után, a játékokat is akciózzák ha a roham elmúlt. Semmi újdonság nincs ebben. 50, de még 1000 éve is így volt. A kereslet csökkenésével jönnek az akciók. Szimpla üzleti modell.
    Másrészt ahogy írtam én nem tudom: van aminél növeli, van aminél nem. Én nem feketén-fehéren látok... Csupán szimpla emberismeret és logika alapján nagy valószínűséggel növeli. Van ahol számottevően, van ahol nem. De hogy minél és mennyivel ezt nem tudhatjuk. Ehhez párhuzamos világra lenne szükség. :D
    Utoljára szerkesztette: yesname, 2016.07.08. 14:55:11
  • Jim Morrison
    #590
    Szerintem fölösleges ilyenről vitatkozni. senki sem tudja
  • Shep
    #589
    Olvasod is amit írok? Egyébként én is vissza tudok kérdezni ,hogy te honnan tudod, hogy ... De leírom még egyszer példa: TR kb. 800e db, ennyit a 2 évvel ezelőtti rész is tudott ennyivel a megjelenés után, ahogy más hasonlóan népszerű AAA címek is. Az akciózásokat meg nem tudod cáfolni, nem véletlenül vannak.
    Utoljára szerkesztette: Shep, 2016.07.08. 14:49:26
  • yesname #588
    Ismét: honnan tudod? Nélküle lehet csak 400 ezer lenne. Főleg hogy konzolon aki akart, már játszott vele.
    A lényeget nem érted, de nem is fogod csak hajtod a vak hülyeséget folyamatosan. Persze van olyan, aminek az eladásán nem növel(ne) számottevően, de van amién igen. Nem fekete és fehér a világ.
    Utoljára szerkesztette: yesname, 2016.07.08. 14:47:05
  • Shep
    #587
    Egy a mindenkiből :D
  • Shep
    #586
    Hát marhára nincsenek milliós eladások, ez itt a gond 100 ezres nagyságrendekről beszélünk. Az új TR pl ilyen 800e, na ilyen címek denuvo nélkül is hozták ezeket a számokat.
  • yesname #585
    Szóval Te mindenki vagy? Értem...
    (Mellékesen azért steamen vásárolgatsz időnként ugye.)
    Utoljára szerkesztette: yesname, 2016.07.08. 14:44:08
  • grebber
    #584
    Dehogynem. Magamból kiindulva tudom simán meg lehet állni.

    Anno minden szart (ÉRTSD JÓL MINDEN LÉTEZŐ játékot) lewarezoltam és kb együltő helyembe végigtoltam snit jöhet a következő és így tovább.Most meg nem szedek le semmit se pedig játszanék velük mert mind mind tetszik.
    Inkább tolom azokat ami megvan steam-en.

    Szóval nálam a Denuvo egy dolgot ért el pörgetem a már megvett játékaimat kifelé...Szóval köszönöm itt is nekik jól jött a dolog.

    #585: Nem vagyok mindenki. De aki warezos az megállja aki nem állja meg az csira arcú meg minden más csak nem warezos. Mondhatni szégyent hoz a warezosokra nézve.
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2016.07.08. 14:44:07
  • yesname #583
    Honnan tudod mennyi fogyott volna Denuvo nélkül? :)
    Vagy gondolj arra, hogy ami Denuvo nélkül 1,5 millió eladott példány lenne az Denuvoval 2-2,5 millió.
    Utoljára szerkesztette: yesname, 2016.07.08. 14:39:27
  • Shep
    #582
    Ja, nekem eddig minden rész tetszett (2 újraéledő őrposztjai nem annyira) de erre az ősember szimulátorra még nem tudtam magam rávenni.
  • yesname #581
    :D

    (Egyébként nem fog. A vágynál és függőségnél nincs nagyobb úr.)
  • Shep
    #580
    De mennyit? Ez a nem mindegy, nem látom ,hogy a denuvos eddig fel nem tört cuccok rekord eladásokat produkálnának ,vagy legalább jóval magasabb számokat mutatnának. Pár 10e-től ilyen max 100e-ig terjed és akkor lényegében ott vagyunk ,hogy szinte semmit nem hozott. Ha olyan jól fogynának akkor nem lennének ezek a játékok is a megjelenést követő 2-3 hónapon belül már 25-35%-os akcióban, mert minek, ha teljes áron is jól fogy. Úgyhogy én nem érzem, a D megváltó szerepét.
  • yesname #579
    Ugye tudod, mint jelent az a szó, hogy példa? Akkor jó.
  • grebber
    #578
    "De hoz. Azokra gondolj, akik mindent amit lehet warezolnak. Azt is ami komolyan érdekli őket, mert minek megvenni ha nem muszáj. Ebből van a legtöbb. Főleg középrétegben, de felsőbb életszínvonalban is található szép számmal."
    Az ilyen ember ne hívja magát warezosnak mert lerúgom. Az igazi warezos a végsőkig kitart és vár hátha....
  • Palinko
    #577
    azért a Far Cry pont a lehető legrosszabb példa :D hoztad volna fel a Hitmant, Just Causet, Tomb Raidert eskü nem szólok be, de a Far Cry épp akkorát váltott most a két rész között kb mintha a Call of Duty kiadta volna az a Rómás részt amit lehet sg cikkek között olvasni és nem feltétlenül tetszik ez olyannak aki a 3-4-et szerette Far Cryból.
  • yesname #576
    De hoz. Azokra gondolj, akik mindent amit lehet warezolnak. Azt is ami komolyan érdekli őket, mert minek megvenni ha nem muszáj. Ebből van a legtöbb. Főleg középrétegben, de felsőbb életszínvonalban is található szép számmal. Na most aki pl. Far Cry-t szereti és komolyan érdekli ezen rétegből, most megvette. Egyébként nem tenné, mert ugye minek is...
    Az, hogy hibásan jelennek meg játékok, szoftverek eddig is létezett és ezután is fog. Nem ezen múlik és nem köztelező megvenni 0 day semmit sem.
    Utoljára szerkesztette: yesname, 2016.07.08. 14:24:35
  • Palinko
    #575
    ennek alapnak kéne lennie... a védelemmel egyébként a tucatfos gyártók járnak jobban úgy néz ki.
  • Shep
    #574
    Persze, mert most ez a divat, régen meg a starforce volt.
  • FartingSquirrel
    #573
    Hát, abból, hogy egyre inkább használják, elég egyértelmű következtetést lehet levonni. De majd néhány évvel később meglátjuk...
  • lammaer
    #572
    Mivel nincs időgép se párhuizamos univerzumokat nem tudunk - egyelőre - elérni, erről soha nem lesz megbzható infó, mivel nem tudsz AB tesztet csinálni (ugyanazt a játékot védelemmel árulni és védelem nélkül is). Szóval marad az elméletgyártás, hogya végén a kiadó jóljárt e vagy sem a védelemmel.
  • Shep
    #571
    Szerintem abban lenne a legnagyobb vásárló csalogató hatás, ha elkezdenének minőségben gondolkodni a mennyiség helyett.
  • Shep
    #570
    Hát én ebben nem nagyon hiszek, de ezért lenne jó egy összehasonlítás, hogy mégis mennyit ér a D eladási szempontból, steamspyt nézegetve nem sokat .)
  • Palinko
    #569
    igen értem, és ezerrel több eladás miatt tuti nem fogja senki alkalmazni, mert a kalóz verziónak is van egy reklám értéke és talán többen megveszik. szerintem úgy járnának legjobban a játék gyártók, hogy epizodikus címeknél fél év után, 4-5 év alatt fejlesztett részeknél 1-2 év után maguk tennék ingyenesen elérhetővé a játékot... ezzel bevonzva egy nagy tábort akit megszeretik és meg fogják venni a következő részt is, mert nem fognak fél-1-2 évet várni hogy ingyenesen elérhető legyen... ennek lenne a legnagyobb marketing potenciálja meg megdobná az eladásokat.

    de ezt nem látja be sok fejlesztő, sok meg nem is folytatásban gondolkodik csak egyszeri cím... aztán próbálják 1 év múlva pár dollárért rásózni az emberre, miközben gondolhatod mennyi jut el hozzájuk bundle után... abból is csak a steam keres :D
  • FartingSquirrel
    #568
    Te lehet, hogy nem fogod megvenni, de a 12 éves Ödönke, ha nem tudja lerántani nCore-ról, megy és szól anyunak, hogy kéne ez a játék.

    Amúgy az is lehet, hogy hosszútávra terveznek a kiadók. Feltéve, hogy nem fogják feltörni, illetve ha fel is törik, be lesz foltozva, így az emberek rá fognak kényszerülni a megvételére. Esetleg történhet az ellenkezője, hogy a játékosok fellázadnak, és nem fognak venni játékokat - nos, annak is meglenne a következménye. :) (Bár ez elég valószínűtlen.)
  • Shep
    #567
    Na akkor jól emlékeztem a legkisebb csomag 10e juróra.
  • Jim Morrison
    #566
    valszeg ez lesz, egyre több és több fejlesztőcég fogja alkalmazni

    AAA title (bigger 500k units on PC): 100.000 EUR
    AA title (smaller 500k units on PC): 50.000 EUR
    Indie title (less than 100k units on PC): 10.000 EUR
  • Shep
    #565
    Az ok, de a lényeget érted, nem? Minek költesz valamire ami nem hoz semmit? Ennyi erővel az ablakon is dobálhatnák kifele azt az összeget, persze a Denuvosoknak is meg kell élni valamiből .D Csak azt tudom mondani ,hogy hiába rakja rá a feltörhetetlen védelmet ettől még nem fogom megvenni teljes áron, mert már nincs meg a bizalom feléjük, max nem játszom vele, ennyi. Ami meg tudod hogy jó arra meg nem kell védelem úgyis megveszik a milliók lsd. W3.
    Utoljára szerkesztette: Shep, 2016.07.08. 13:16:22
  • Palinko
    #564
    de ez a 100 ezer dolláros ára egy AAA címen vicc sztem a fejlesztési+marketing költségek mellett, indieknek meg olcsóbban adják, szóval szerintem csak terjedni fog és egyre többen használják
  • Shep
    #563
    Ahogy mondod nem kell hozzá folyamatos netkapcsolat, csak a legelején 1x, után nyomhatod full offline.
  • Shep
    #562
    Aha. Eddig volt x eladásom teszem azt védelem nélkül, de én gondoltam egyet és megvettem 10e euroért (ilyesmi ár rémlik a kisebb csomagnál) a denuvot és ráraktam a játékaimra, majd ugyanúgy csak x darabot adtam el belőle, na jó legyen x+1000 és akkor így tök jól jártam? Hát nekem nem úgy tűnik. Mielőtt valaki leszúrna, nem a védelmekkel van bajom ,hanem azzal hogy egyre több az átverés, félkész játékok, túlárazott DLC-kkel, optimalizáltalan cuccok, ötlettelen 0 alkotások és akkor még demo sincs?
    Utoljára szerkesztette: Shep, 2016.07.08. 13:14:00
  • FartingSquirrel
    #561
    A játék elküldi az egyedi hardveradataidat a szervernek, amit az aztán felhasznál a kulcs kódolására. A kódolt kulcsot elküldi a gépednek, és a játék a gépeden lévő egyedi hardverinfók alapján tudja dekódolni. Ezért van az, hogy ha valamilyen hardvert cserélsz a gépedben, akkor újra kell aktiválni.
    Lényegében ezt írta le.

    Szóval (elvileg) nem kell hozzá élő netkapcsolat minden egyes futtatásnál, csak a legelsőnél, illetve ha a dekódolásra használt információk megváltoznak.
    Utoljára szerkesztette: FartingSquirrel, 2016.07.08. 13:06:09
  • Jim Morrison
    #560
    What-are-the-difficulties-of-cracking-a-Denuvo-protected-game
    how_denuvo_works_and_why_its_so_hard_to_crack/czi9vbs
  • msnforever2
    #559
    ez kurvára értelmezhetetlen.
    most itt privát és publikus kulcspárról van szó vagy szimmetrikus kulcsról? mert szerintem előbbi.
    És valszeg nem is egy kulcspár hanem több. Aki érti, írja már le.
  • lammaer
    #558
    Szóval röviden összefoglalva ha jól értem kb annyi hogy a programkód egyes részei el vannak kódolva - tehát úgymond ki kell kódolni ahhoz hogy futtatható legyen, amit egy online aktivációs folyamattal lehet elérni.

    Viszont akkor igaz az a tétel hogy DENUVOs játékot kizárólag élő netkapcsolattal lehet csak futtatni? (a vége felé említik hogy a kikódoló kulcsokat offline is tárolja vmi cacheban, tehát lehet hogy egy darabig elzötyög offline is, nemtom)
  • Jim Morrison
    #557
    ez csak a patent, hogy mit is ir le:
    "ELI5 version
    some code in the exe is encrypted using a key(ex: the beginning of game code), therefore without the special key,that section of game code cannot be decrypted, therefore the game will never run.
    when a game begins the activation process, it sends some information to the activation servers such as your unique hardware info. the activation servers will then use this info to encrypt the plaintext key. the activation servers will then return this encrypted key back to the game.
    the game now takes this encrypted key, decrypts it using your unique hardware info .the game now has the plaintext key. the plaintext key is then used to decrypt the game code and the game will run normally.
    its why when you change your hardware,you need to reactivate. since the game keeps a cache of the encrypted key it received during activation(its in dbdata), when it tries to decrypt it when you launch the game, it will fail since the hardware info used to encrypt the key differs from the hardware info used to try to decrypt the key."
  • Jim Morrison
    #556
    nem sokat kell visszaolvasni ▼#554 :)
    Ez egy része csak, de majd linkelek egyszerű leírásokat róla