3317
  • Desert
    #553
    Azok magjait/indáit lehet tenni ilyen kültéri ültetőbe?

    Egyszer már megvolt a módosító állomás, most nem lelem, merre keressem?

    Illetve olvastam itt, hogy a víztisztító az alapbázis felé lévő szigeten van a mélyben. Arra még nem voltam.
    Csinálgatok biztonsági mentéseket, mert nem akarok úgy járni mint eddig, hogy kifagy a cucc azt csak pislogok. :)
    Utoljára szerkesztette: Desert, 2017.02.07. 21:08:25
  • Zotya22
    #552
    Jut eszembe, most a Napsugárnak is lettek roncsai, arra nagyon messze?
    Én még mindig az aerogélhez kerestem cuccot, de egye már meg a fene, nincs olyan ami jó lenne. Higany van dögivel a szigetnél amin a bázis van.
    Illetve. Csak ez a két sziget van össz-vissz? Amin az ágyú van meg amin a régi bázis.

    Én a vérolajat elkezdtem ültetni kültéri ültető ládába, mert nagyon messze van ahhoz hogy oda-vissza menjek állandóan. Szépen terem! :) Ugyanígy tettem a mélytengeri gombával. Azt is a bázisnál farmolom már.:)
  • Desert
    #551
    Volt most két köröm, az egyik a fog 24db-ot sikerült begyűjteni. Összecsapódtak ezen szép állatkák és hozták a fémdarabokat és mint a zápor potyogtak a fogak a földre.
    Másik meg a gyémánt túra, egy kis magnetittal. Higanyból kéne még betárazni, meg a Vérolajból, a mélytengeri gombáról nem is beszélve.
    Az a kis halacska is a sziget körül jelent meg. a frászt hozta rám, minden kis barlangba bement. Ahol a Napsugár R.I.P.
  • Zotya22
    #550
    Én egy ideje már aerogél után kutatok, mert kellene a lépegetőhöz, de mindig csak a nagyobb tömböket találom meg, amit csak a lépegető fúró karjával lehetne felszedni...
  • Desert
    #549
    Bocs a külön hsz miatt.
    Felvettem egy mélytengeri gombát, és megjelentek új dolgok a Fabrikátorban.
    Lett egy sósav opció meg valami polianalin.

    Átmegyek gyűjtögetésbe :D
    Azért csak hiányzik a Csikóhal fejlesztés még, plusz rekesszel nem kéne annyit ingázni.
  • Desert
    #548
    Tegnap este föld alákerült a Csikóhalam. 25 méterre. Nem csináltam előtte biztonsági mentést sajnos.
    A jó helyeket meg mindig eltévesztem, arra gondoltam, csinálhatnék jelzőt és lerakni minden értékesebb helyre, hogy vissza tudjak térni.
    Ráadásul ahová a mentőkabinunk esett ott jelent meg a nagy halacska.
    Pörgött körbe, mint a farkát kergető kutya.
    Plusz van egy zátonygáthal? a közelben és a mély búgó dübörgő hangját már gyűlölöm. Nem tud semerre menni mindennek neki megy.

    Nagyon tetszik eddig ez a játék.
    Igazán lehetne pár slot a mentéseknek.
    Utoljára szerkesztette: Desert, 2017.02.07. 10:04:58
  • Zotya22
    #547
    Nekem a videókártya egy AMD Radeon HD 7660D. Végre eljutottam oda hogy megépítettem a Küklopszot, már csak a lépegető kell(ene).
    Illetve persze a módosító fabrikátor pl a jobb O2 tartályokhoz.
    Továbbá olyan problémával szembesültem, hogy egész eddig tökéletesen működött a PDA-m, ámde mikor beszállok a Küklopszba, és megnyitnám pl a modulokat a fejlesztéshez, vagy a tároló szekrényeket, a hang és mozdulat meg van, ám a PDA-t magát nem mutatja, sem a bent lévő cuccokat. Magyarán, vaktán kell pakolászni, ami kicsit idegesítő számomra.:D
  • dereksmart
    #546
    Jah, ezüst a legértékesebb. Aranyat nagy számban én energiatovábbítóknál használtam, mikor egy vulkán mellé telepített hőerőmű-teleptől hoztam el a bázishoz az energiát. Őszintén szólva lehet fölösleges, mert olyan meleg alapból a sekély víz, hogy szükségtelen vulkán mellé telepíteni. Mégis oda raktam, biztos ami biztos. Meg az is lehet fontos milyen hőmérsékletből nyeri az energiát. Ezeket nem tudom. Arany ezen kívül kábé 1-2 dologhoz kell, amihez szükséges a fejlett kábelkészlet, azt kész. Ezüst viszont csaknem minden értékes kütyühöz szükséges.
  • Desert
    #545
    Az a nagy halacska? Nem bánt.. együtt söröztem vele.
    NEM egy barát az már biztos.

    Volt egy újabb problémám, elmentem a kis tengeralattjáróval az Auróra előtti területre ahol az erősített búvárruha, meg a Lépegetőhöz is vannak tanulni való dolgok, jó mélyen. Drón meg ilyen finomságok.
    Folyamatosan kifagyott, amikor hazafele akartam menni. Tettem egy próbát, töröltem a cache mappákat, így kitudtam szabadulni onnan.
    Megépítettem a dokkolót meg a módosító állomást. A Fabrikátor fejlett változatát is. Csupa szuper dolgok

    Van már tovább fejlesztett O2 tartályom, meg használom, azt a légvisszanyerő cuccost is, Az elemes siklóval gyorsan tudok kutakodni 300méter alatt addig a kishajóval megyek le.
    Jó sok számítógépes chipre van most szükség. Aranyból már boltot nyithatnék annyit találtam. Tele egy szekrény vele. Az ezüst szvsz ritkább :D
    Utoljára szerkesztette: Desert, 2017.02.06. 19:45:26
  • kisiku
    #544
    Velem is fordult elő olyan, örülj, hogy nem egy Reaper szájába estél...
  • Desert
    #543
    Fixed, elhajóztam mélyebbre mentettem, visszatöltés után tudom folytatni. Csak újra vissza kellett térni. Hála, hogy nem kell elölről kezdeni az egészet, most még.
  • Desert
    #542
    Tegnap bementem az Aurora hajóra, és bebugolt a játék.
    A hálórészt megtaláltam, mentettem, majd mikor eljöttem volna onnan, eltűnt a fél hajó visszatöltéskor, és annyi. Látom a semmiben "lebegő" dolgokat. Halálozás után az egész hajó eltűnik.
    Újra kezdve már jó.
    Kicsit szomorú lettem, meg volt már a tengeralattjáró meg a lépegető tervrajz is, de nem tudom folytatni.
  • kisiku
    #541
    Igen, így biztos hogy a GPU a ludas. Ezt onnan sejtem, hogy van otthon egy régi, de jól működő HD4890-es Ati-m, amit próbaképpen beraktam, miután az R9 280X-et beküldtem szervizbe, hogy cseréljék a zakatoló hűtést. Transport Fever-t indítottam, ami nem egy nagy GPU igényű játék, egy darabig ment, majd fagyott.Úgyhogy biztos az a gáz.
    Itt a melóhelyemen egy sz*r GTX 650-es van 2Gb-s, ezzel megy a Subnautica, na de minden levéve minimumra.Otthon az új GTX 1060-nal kiváló, az akadozás kizárólag a vinyó, illetve a töltés miatt van. De ugyanez lenne SSD-n is.
    Gondolom, ha elkészül, akkor lesz egy valós minimum konfiguráció a játékhoz, de amíg fejlesztik, addig úgyis tök mindegy, milyen high-end gépe van egy játékosnak, sz*r lesz.
  • dereksmart
    #540
    Na, én most próbaképpen frissítettem a drivert. Reméltem talán jobb lesz, de most minden alkalommal kivág a betöltés pillanatában, tehát 100% hogy kártya eredetű probléma. Az új frissítéssel bekerült egy-két olyan szoftveres okosság, amivel már nem fut normálisan a régebbi kártyákon. De persze lehet hogy bug, és kiveszik egy következő patch-el.
  • kisiku
    #539
    Még az is lehet, hogy a GPU a ludas...vagy a ram, mármint annak mennyisége.
    De ha egyszer betölti a területet, utána már nem jellemző az akadozás.Teljesen optimalizálatlan még, ez a mentések méretéből is látszik...több, mint 1 gb-os egy mentés és vagy 2 ezer fájlból áll.
  • dereksmart
    #538
    Lehet videokártya probléma is egyébként. Nekem most egy régebbi van benn, egy Radeon HD 5800, lehetséges, hogy ez már nem éppen optimális hozzá. Az biztos, hogy a "nagyon ritkán mentés" ötlet nem fog működni, tekintve hogy 1 és 30 perc között bármikor lefagy, kedve szerint. Van mikor olyan érzés mintha megjavult volna, máskor meg belépés pillanatában kivág.
  • kisiku
    #537
    Nekem egyáltalán nem fagy, de a darabos mozgás alap, mivel baromi sokat tölt az egyes helyszíneknél.Baromi idegesítő.Szerintem jegelni kell a megjelenésig.Remélem, azért ezt kijavítják.
    De ismétlem, van rá mód, hogy segítsünk a túl sok ugráláson, csak vissza kell olvasni a 455-ös hozzászólásomig.
  • Norbertboy
    #536
    Nagyon ritkán mentsetek, nekem az a tapasztalatom, hogy a sok mentés öli meg.
  • dereksmart
    #535
    Jah, a crash folyamatos. Újratelepítettem, egy darabig oké volt, aztán hirtelen crash crash hátán. Gondolom egy bizonyos fejlettségi és felfedezettségi szint után elkezd nem működni. Sok mentéssel kezelhető valamennyire.
  • Zotya22
    #534
    Nos, meg volt a rádió adás, érkezett volna a Napsugár, két perc volt hátra. Jött egy crash, majd belépés után a rádióadás és érkezés helye már nem volt meg, illetve visszamenet a bázisra ismét crash lett a vége. Folyamatosan laggol és fagy nálam.
  • Norbertboy
    #533
  • Carlos
    #532
    Énis benéztem cheat-tel de nem olvastam el a pda-t. De a kis szobrot eltettem... :)
  • waldaran
    #531
    Kipróbáltam kreatív módban hogy megvan-e amit keresek ( cheat hasznáatával ). Minden megvan, meg is néztem ami érdekelt. A hangnak annyi egyedül, annyi bugot találtam. De megtaláltam a szigenten a fő teleport kaput, a hegy gyomrában. működni ugyan nem működik, legalább megvan.
    Várom a végleges formát, hogy milyen lesz. Egy építmény még nincs belerakva az aktív lávazónában, csak egy zöld fény a helyén.
  • Carlos
    #530
    Akkor se lepődj meg ha egy frissités után fossá faggya magát vagy eltűnnek dolgaid. :p
  • kisiku
    #529
    Nincs mit. Fog is naponta frissíteni, van hogy kétszer is.Arra készülj, hogy lesznek bugok, lesz olyan, hogy egyik frissítésnél pl meg van valami objektum, másikban eltűnik...de hát így fejlesztik.
  • waldaran
    #528
    Így már értem. Átállítottam, és rögtön nekiállt frissíteni. Majd most kiderül mit mutat. Köszönöm a segítséget.
  • kisiku
    #527
    Hm, akkor valószínűleg normál módban játszod, mert az experimental-hoz be kell állítani steam-en:



    Olyan azért előfordul, hogy a hivatalos patch szerint még nincs kész vagy megint eltűnt, ilyet naponta látok experimentalban, ugyanis naponta 2x is frissül nekem.De összegyűjtöm és spoiler-ben megadom a koordinátákat.
  • waldaran
    #526
    Nah látod ezt nem tudom. Megvettem, letöltöttem, frissítgetem. Valószínűleg normál.
  • kisiku
    #525
    No nézzük.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Az ágyú készen van (jelen állás szerint), került bele egy "lift" szerűség is, ami a lenti dokkot (ahová a Cyclops befér) és az építmény belsejét köti össze.Kell lila artifact a nyitáshoz.Egyet találunk is Mountain Island alatt az egyik barlangban, illetve magán a szigeten van is egy törött, a löveg főbejárata előtt a homokos parton, amit szkennelhetünk, így meg tudjuk majd építeni. A lövegben találunk néhány Ion Crystal-t is, ami kelleni fog artifact-ok (kulcsok) létrehozásához.

    Az erőművet mutattam, ez nagyon mélyen van, láva felett van kifeszítve, de ha Reinforced Suit-unk van, nem fogunk megégni.Az odajutáshoz meg kell találni a bejáratot pl. Deep Grand Reef-ben, ahol először a Lost River biome-t találjuk, majd innen továbbhaladva lefelé, mélyen lent a sötétben lesz az Active Lava Zone.Ezekhez a helyekhez már kell az Ultra Cyclops mélységnövelő kiegészítés, amelynek megépítéséhez 100 darab titániumra is szükség lesz.Továbbá kell a Prawn Suit és annak Mk3-as merülési kiegészítője.
    A lávával borított terület nagyon veszélyes, alap az étel-ital,elsősegély,feltöltött hegesztő és tartalék elem, plusz még néhány dolog.Vigyünk ide is lila kulcsot, mert az erőmű belsejében lesznek helyek, ahová kelleni fog,

    A Mountain Island-en lévő master teleport-ot még nem találtam meg, elvileg azt is be lehet már kapcsolni és akkor tudunk utazni, igaz a Prawn nélkül.
    Egyelőre ennyi.


  • kisiku
    #524
    Normál módban játszol vagy Experimental-ban?

    Nekem az összes megvan. Meg kell keresni őket.De ha úgy sem megy, adok koordinátákat.
  • waldaran
    #523
    Az miért van hogy egyetlen egy bázist sem találok? Mármint ami "idegen eredetű"? Sem az ágyú nincs a helyén, sem a víz alatti bázisok nincsenek meg. Lila és sárga artifact megvan, de bázis nulla, sőt semmilyen jel nem utal ilyenekre.
    Valamit nem jól csinálok?
  • kisiku
    #522
    Mindjárt megnézem én is mi a helyzet ágyú ügyben és hogy a teleport működik-e.
    Mountain Island-en van egy Master teleport, amit be lehet kapcsolni (elvileg) és akkor utazgathatunk ide-oda, persze kérdés, hogy működik-e.
  • Zotya22
    #521
    Nekem az ágyúval nem tudom hogy mi a bú bánat van. Kikapcsoltam a külső bejárati pajzsot, megyek nyugodtan tovább, és hirtelen egy szakadék szélén találom magam, az ágyú belsejében. Magyarán csak kívülről van meg mindene az ágyúnak, víz felett és alatt, de belül egy bazi nagy légüres tér van. Persze gondolván, biztos bug, mentem előre. Na, nagy hirtelen lefelé indult az utam, kapálózva, és persze halállal befejezve.:D
  • Carlos
    #520
    naja, elméletileg az Aurora-n van ugye a tervrajza annak amivel el lehet hagyni a bolygót (ha el lehet). Dehát előtte ki kell kapcsolni az ágyút. Csakhát az még nincs a játékban. (tudtommal)
  • kisiku
    #519
    Csítelni nem érdemes ebben a játékban (sem) mert elveszíti az értékét.A Terraformer-t meg hamarosan végleg kiveszik a játékból.
    A mentőhajóra direkt nem válaszoltam, mert egyszer megnéztem videón, mi történne vele.Egyébként logikus is, amíg ki nem kapcsoljuk a löveget, addig az le fog lőni mindenkit.
  • kisiku
    #518
    Régen, még az elején lehetett napelemeket szerelni a Cyclops-ra, ma már nem.Én inkább több fényszórót és valami fegyvert hiányolok róla, pl olyat, mint ami a Seamoth-nak van, csak erősebbet.
  • Carlos
    #517
    Az jó kis pofára esés volt nekem is!
  • dereksmart
    #516
    Ne idegeskedj, ilyen ez a hajótörött szakma. Én 3 hétig egy csőben csöveltem, abba gyűjtöttem némi nyersanyagot, rendeztem be élelemraktárat, és vártam a Sunbeam hajót, hogy kimentsenek. Odáig nem voltam hajlandó semmibe se fogni, amíg világos nem lesz, hogy nem fognak kimenteni. Így volt logikus. Egyedül az Aurorát szereltem meg, hogy mire jön a felmentő csapat, ne legyen sugárzás, és megdicsérjenek. Aztán történt ami történt, kiderült, hogy maradunk. Úgyhogy most kezdem felszerelni magam. Egyelőre csak a küklopsz kell, végül mégsem cheattel szedem össze, hanem úgy kotrom össze részenként a talajról. Nincs pofám egyszerűen cheatelni, egyedül a terraformálót szerzem be így, mert azt nem lehet máshogy.
  • dereksmart
    #515
    Ja de mondjuk szükségtelen a mostani technológia mellett (aztán nem tudjuk mi lesz később), mivel az energiacella-töltők a küklopszba szerelve végtelen energiát biztosítanak, ami egyébként zavar is, mer most az van, hogy azzal az energiával tölti fel a hajót, amit magából a hajóból nyer ki. Ilyen szerkezet nem tudom létezik-e. Tehát hogy egy villanymotorral meghajtok egy propellert, és a mechanikus energiát valami dinamoval 100%-ban visszanyerem, visszapumpálom a villanymotorba, és létrehoztam a perpétum mobilét. :D Így nincs értéke az energiának.

    Szerintem az energiacella-töltőnek a küklopszban több energiát kellene elszívnia a hajóból, mint amivel feltölti a cellát. És akkor hogy lehetne működtetni? Úgy, hogy a küklopsz felmegy a felszínre, feltölti a saját celláit napelemmel, és így az energiacella-töltő is feltölti a betárazott cellákat, és akkor van egy rakat feltöltött cellánk,de mégsem örökmozgó a szerkezet.
  • dereksmart
    #514
    Hát igen, a szék meg a pad marad. De mondjuk meddig tartana megcsinálni, hogy az ágyon heverni és aludni is lehessen? Semeddig. Kész van mind a két funkció, csak most a programozó az egyiket kivette. Hú de megrángatnám a nyakát! :D