3320
  • TokraFan
    #2756
    Mi az a moduláris tengeralattjáró? A küklopsz után kötsz néhány bázis szobát és húzod magad után?
  • lonvard
    #2755
    Sokadjára izgultam rá erre a játékra. A központi gyökérzetbe telepítettem be egy szkennerszobás minibázist, hogy az alapanyagokért ne kelljen vakon kutatni, aztán most elkezdtem megépíteni a moduláris tengeralattjárót. Egyszerűen imádom. Minden idők legjobb játéka, egyelőre.
  • lonvard
    #2754
    Ma el vagyok kényeztetve.
  • MarkBlade
    #2753
    Ez nagyon ott van.. remélem hamar elkészül.
  • Ironman2
    #2752
    Megérkezett az újabb nagy frissítés a Below Zero-hoz!

  • Yag
    #2751
    Hali. A Below Zero-ban meg lehet építeni a lépegetőt ? Látom, hogy ReinforcedGlass kell hozzá, de hogy kell unlockolni hogy ezt az edzett üveget is lehessen készíteni ?
  • Ironman2
    #2750
    Az alapjáték meg a steam storeban! 30 százalékkal olcsóbb!
  • Ironman2
    #2749
    Megjött az újabb update a Below Zerohoz! Ezentúl kémpingvint is készíthetünk magunknak!

  • grkalimari
    #2748
    Sziasztok! Akciós a Subnautica Below Zero az epic games store-ban (6.79 euro)
  • TokraFan
    #2747
    Pont ezekre céloztam én is, egyre jár az agyunk! Pl. most úgy kezdtem építkezni, hogy nem foglalkoztam a környező sziklákkal, mondván majd jön a terrain manipulator, és mire bővíteni kell a bázist, addigra lesz mivel legyalulni. Hát, koppantam egy nagyot mikor realizáltam, hogy már nincs ilyen eszköz a játékban. Szóval tud problémát okozni, ha az ember EA címmel próbálkozik. Jó lett a végleges játék egyébként, nem volt unalmas így 2 év után, pedig anno félkészen sokat játszottam vele. Most lett kerek, történettel, rendes enciklopédiával stb. Két kis hiányérzetem volt, egyrészt a bázisépítéshez rettentő kevés összetevő áll rendelkezésre (még egy nyomorult szögletes termet sem tudtak beletenni), illetve nekem kicsi volt a map és lehetett volna több érdekes hely/élőlény/növény. De ezek csak kukacoskodások, egy nagyon kellemes 200órát így is sikerült beletolni, szóval bőven megérte a pénzt.
  • lonvard
    #2746
    Szárazdokk bugos, nem tudtam belőle kihozni a járművet. Erre nem számítottam! - ahogy Tony Stark mondogatta a Vasember 1-ben. Megsemmisítettem a szárazdokkot, és eltűnt a jármű is. Ami annyi alapanyagba került, hogy kicsit olyan mint amikor a küklopsz semmisül meg. Anyátokat! :)
  • lonvard
    #2745
    Nálam is pont ugyanez van, csak én nem untam meg mire megjelent, mert annyiszor azért nem játszottam vele. Pedig sokat játszottam vele, csak nem unásig. :)

    Na most ez a verzió nagyon hasonlít az alapjáték kezdeti időszakához, amikor a sztori még nem bontakozott ki, és egy idő után szabad kezet kapunk és csak úgy felfedezhetjük ami már kész van. Most vagyok ebben a stádiumban, elkezdtem egy kisebb bázist építeni, ritkább alapanyagokat szedek össze, és várom az update-et.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.05.09. 11:39:44
  • kisiku
    #2744
    Pont ugyanez van nálam is, nem veszem meg, nem akarok még egyszer ugyanabba a hibába beleesni, hogy mire megjelent, meguntam. Az Early Access-ben volt terület modifikációs eszköz is, amellyel a környezetet lehetett módosítani, de ezt is kivették, mert így pl le lehetett volna "ásni" a mélybe, ami csalás. Szó volt róla pl, hogy lesz az alapjátékban DNS modifikáció is, volt is egy mintavevő eszköz, és a beltéri akváriumot is erre tervezték, no meg az összeszedhető laboreszközöket. Ezek megmaradtak dísznek, funkció nélkül.
    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2019.05.09. 09:54:09
  • lonvard
    #2743
    Lehet benne építkezni, ha eljutsz az idáig megcsinált sztori végére, akkor ledobnak két csomagot a magasból, és az egyikben ott a builder. Illetve nem az a feltétele, hogy eljuss a végére, hanem kábé akkor dobnak le két csomagot. Plusz lesznek tervrajzok, szóval megvan a dokk, az elem-cellatöltő, berendezések, ágy, szóval össze lehet rakni egy tisztességes bázist. Most épp ezen mesterkedem, az alien struktúra fölötti kusza növényzet közé építek egy bázist.
  • lonvard
    #2742
    Hát nyeltem már néhány kortyot abból a hideg löttyből, szóval esélyes egy kiadós szénanátha. Egyáltalán sós az a víz? Valszeg igen, mer ha édesvíz lenne, akkor nem kellene a hólyaghal végbelén átmennie, hogy iható legyen. :D
  • TokraFan
    #2741
    Ez egy modern pipa, integrált jégtelenítővel és hőcserélővel!
  • Caliph
    #2740
    de a pipát bedugítja a sűrű hó,a hideg levegőtől meg tüdőgyuszit kapsz :D
  • lonvard
    #2739
    Természetesen új játékot indítottam. Khm. :)

    Most az a minijátékom, hogy nem szabad kidugni a fejem a vízből, mivel olyan elképesztő hóvihar van folyamatosan, hogy a már amúgy is közel nulla fokos vízben aszalódó fejemet agyon abálná. Csak a pipát dugom ki.
  • lonvard
    #2738
    Persze, igazatok van, ezek a dolgok az elején hiányoztak, ma már nem érdekel. Kicsit olyan mint a The Long Darkban, mikor vártam, hogy megjelennek a túlélők, legalább néhány. És lövöldözhetünk egymásra. :D (oké, Story módban pótolják valamelyest)
  • MarkBlade
    #2737
    Szerintem pont jó hogy nem a földön szaladgálós játék egy tucat. Az is jó hogy nem a gyilkolás a lényeg, bár néha hiányzik.. De ez a tengeri érzés vitt mindent. A hatása, a színek a világ szépen eltalált. A történet is jó de szerintem itt az emberek 90 % nem azért játszotta. Pont a felfedezés örömét vitték a játékba.
  • TokraFan
    #2736
    Egyrészt ez egy kis stúdió -vagy az volt, nem követtem a fejlődésüket azóta,hogy a Subnautica anyagilag is sikeres lett-. Nem tudom, mennyit forgattak vissza új szakemberek felvételére. Szóval anno kis csapat volt, így is 4 évig készült a játék. Persze jó lett volna mindaz, amit írtál, de őszintén, inkább ez így és játszottam vele egy jót mert amit tud, azt élvezhetően és szinte tökéletesen tudja, mint egy SC-hez hasonló baromi részletes, de 45évig készülő játék. A kevesebb sokszor több!
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2019.05.06. 14:39:07
  • lonvard
    #2735
    Azok a szárazföldi ugráló pókok megfelelői, semmire nem jók. Pár dologban gyenge a játék, az egyik az ez. A szárazföldbe nem voltak hajlandóak invesztálni, így egyetlen lényünk van, ez a balfácán pók. No meg robot megfelelője. Picit kerekebb lett volna a sztori, ha találhatunk túlélőket, a bázist élettel töltik meg, gyűjtögetnek, a szárazföldet meg kidolgozzák, és harcolhatunk normális kreatúrákkal. Ja meg a bázist is támadhatóvá tehették volna ha más nem, azokkal a teleportáló félrobot csápos izékkal. Minél inkább belegondol az ember, annál több ziccert hagytak ki. Hajdanán többet bosszankodtam ezeken a dolgokon, most már belenyugodtam, csak a pókokról eszembe jutott a régi lázadó énem. :)
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.05.05. 23:14:05
  • TokraFan
    #2734
    Nem kell velük foglalkozni...
  • TokraFan
    #2733
    Nekem pont a történettel lett kerek az első rész is! 3 évvel a megjelenés előtt vettem meg azt is, de aztán 2 évre dobtam, mert félkész volt. Most vettem elő ugye pár hónapja, és mondhatom, közelébe nem ért a mostami élménynek a korai verzió, még azzal együtt sem, hogy néhány, számomra igazán kedves dolgot közben kivettek a játékból. Ettől egyébként eleve védem már magam az EA játékoknál, mert rendszeresen előfordul, hogy megszokok valamit, aztán kiveszik.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2019.05.05. 15:28:41
  • raggazin
    #2732
    ja nem!
    Az idegen bázisokon szaladgálnak ilyen kis pók szerű robotok! Hasonlítanak a Csillagkapu sorozatból a replikátorokra
  • Ironman2
    #2731
    Gondolom azok a drónok amik az irányitószobához tartoznak.Az irányítószobán keresztül kell irányítani,és hazavinni őket az irányítószoba 2 oldalán lévő lyukba.Ha nekimész velük,akkor helyrerakja őket automatikusan.Az irányítószobán belül van 2 kis ablak,azok a drónok vezérlői.
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2019.05.05. 11:48:20
  • lonvard
    #2730
    Mit értesz "kis robotok" alatt?
  • raggazin
    #2729
    Az alapjátékra vissza térve hogyan lehet begyűjteni a kis robotokat?
    Mert idáig akármivel estem nekik mindentől csak szét robbantak!
  • lonvard
    #2728
    Szétmarcangolt az a 4 csőrű cetcápa. Odamentem szkennelni, hogy mi ez, erre megkóstolt, aztán elkezdett üldözni és utolért. Most kezdhetem elölről. De nem fogom, majd ősszel! :D

    Sam nem tudom mit fog ehhez szólni. Korábban kértem egy evakuálást, erre jelezte a magasból, hogy nem visznek fel, de életben tartanak, hogy kutathassak. Kösz szépen.
  • lonvard
    #2727
    Jól van. A közelben kell lennie szerintem is, mert elég gyorsan mélyül a játék és eléggé megdolgoztat, hogy életben tudjak maradni. :)
  • Xsillione #2726
    Nyugtat. A tekergőző részben van, ha minden igaz a legtöbb, ott találsz más roncsokat is.
  • lonvard
    #2725
    Ja, bohóchalakat zabálom. Ellopta a lámpámat és úszott vele úgy, hogy maga előtt világított. Vissza lehet rabolni tőle, bár az elsőt kinyírtam nagy izgalmamban. Aztán az egyik a seaglide-ot tépte ki a kezemből több száz méterre a bázistól úgy, hogy felszívódott vele. Lehet olyat is tud, hogy csak kiüti a kézből. Nem találtam meg, káromkodva úsztam vissza a bázisra. :) Tetszik ez a kis random faktor, hogy oda kell figyelni ha bohócok úszkálnak a közelben. 1-2 ilyen eset után éberebb lesz az ember.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.05.04. 07:52:01
  • lonvard
    #2724
    Megtaláltam az ezüstöket. Belerakták a növényzet alatti barlangokba a gyökerek közé. Gecik! :D

    Nyugtassatok meg, hogy benne van a játékban a légcserélő maszk meg a nagyobb kapacitású tartály, mert ezek nélkül eléggé megizzadok.

    Tokra, teljesen egyetértek veled, de nem akarnád inkább mégis megnézni milyen hóviharban a felszín? Éjszakai villámok? Naaa, tudom hogy akarod! Éjszakai villámok, ilyet még nem láttál csak az életben! :D Hóvihar kicsit olyan feeling, mint a radiation mod, bár hatása nincs rám egyelőre, de az jutott eszembe. Felbukkanok, és látótávolság nulla. Mivel a kezemen nincs kesztyű, arcomon meg búvármaszk, őszintén szólva eléggé fázós ez a játék. Előbb visz el a tüdőgyulladás, mint a reaper.


    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.05.04. 07:46:11
  • Ironman2
    #2723
    NA jó,de itt már csak cuccokat raknak bele,meg a történetet fogják bevinni,az alap végül is már megvan.
  • TokraFan
    #2722
    Akkor úgy tűnik, itt csak én vagyok elég erős mentálisan! :-D
    Nem fogom megvenni és nem is fogok vele játszani félkészen, mert a másikkal is megszívtam ezt...
  • lonvard
    #2721
    Oké, köszi. :)
  • Xsillione #2720
    Akad valamennyi, bár kétségtelen, hogy kevés, főleg, amikor kiderül, hogy 5 fejlett kábel kell a tehertengerallattjáróhoz:)


    A "történet" vége fele haladva lesz egy gejzír, annak közelében van egy csomó ezüst (5-6, talán több is.)
  • raggazin
    #2719
    PS4-en sajnos nem elérhető a Below zero!
  • lonvard
    #2718
    ezüstöt nagyon eldugták, nyugtassatok meg, hogy találni azért
  • Xsillione #2717
    Korábban is kaptál egy építőt a "történet" végén, most is, immár akad bőven építhető cucc hozzá (bár nem végtelen), illetve lehet készíteni két járművet is a seaglide-n túl, a tehercuccot meg a hójárót. A jegesmaci meg nem barátságos állat:P