3327
  • lonvard
    #2603
    Nem fogok szórakozni, csinálok egy két helységből álló óriásraktárat, mindent lebontok és belepakolok, és az egészet újraépítem. Juj most felizgattam magam.
  • lonvard
    #2602
    Közben rájöttem hogyan kell kinéznie a tökéletes bázisnak. Már csak két helységet kellene egymásra építenem, de pont a bázistól hátrafelé, amerre nem engedi a talaj emelkedése miatt. Most az az őrült ötletem támadt, hogy ahelyett hogy csinálnék egy időkapszulát és lelépnék, teljesen átépítem a bázist. Le kell bontanom az egészet, hogy egy szinttel magasabban kezdhessem. Mindezt két helység miatt. A bázis meg tele van alapanyaggal, szóval ezt az őrületet most pakolászni kell. :D Hogy mért csinálom? Egyrészt meg akarom csinálni a tökéletes kompakt bázist, ami mintául szolgál majd minden következő játékomhoz. Másrészt a mentést úgymond archiválom, mert a bolygót is el akarom hagyni, de utána vissza akarok térni mert még lubickolni akarok a vízben úgy, hogy én vagyok a bolygó királya. Szóval ez a befejezés most megmarad szépen. Persze hardcore mód, szóval ki is nyiffanhatok véletlen a nagy havajozásban. Na ezért archiválok így a végén.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.04.02. 19:39:35
  • kisiku
    #2601
    Köszönöm mindkettőtöknek, akkor várok.
  • lonvard
    #2600
    Egyébként nem a safe zónában vagyok, hanem a 17-es mentőkapszula közelében, azon a vörös füves lapályon. A radiation mód miatt kellett 50 méter alá mennem, és ott 100 méter körüli a mélység, de ami miatt nekem fontos, hogy a küklopsz kényelmesen manőverezik. Az a lapály észak-dél irányban egy széles folyosó, elég kényelmes így tengeralattjáróval utazgatni. Plusz elfér fölötte a rakétakilövő, ami milyen vagány már.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.04.01. 23:06:41
  • lonvard
    #2599
    Mér, az előfordulhat, hogy megment egy másik űrhajó? :D Csak fantáziáltam. De egyébként ha megölünk például egy reapert, azt máshova fogja spawnolni, és én már találkoztam a sekély vízben reaperrel.
  • Ironman2
    #2598
    Kint van amúgy a Below Zero térképe is már felül a térkép menünél,kicsit spoileres,csak az nézze meg aki nagyon kiváncsi rá.Csak a biomék érhetőek el,meg pár dolog még.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Sea Emperor csak 155 méteren van? Jól feljött,lehet fázik a segge odalent a mélyben.
  • Ironman2
    #2597
    Előfordulhat hogy safe zónába csak úgy betéved egy leviathán?
  • lonvard
    #2596
    :-D Gratulálok! De nehogy azt hidd, hogy csak te haladsz a fejlesztéssel! Most húztam fel a rakétaplatformot, egyenesen a bázis fölé. Azért így, mert most már nem működik a lézerágyú és ha jön megmenteni egy hajó, akkor lássanak egy ojjektumot a tengerben, amit meg kell vizsgálni. És akkor alatta lesz a bázis. Plusz ha jön egy óriási leviatán és szétveri a bázist, legyen a fejem fölött egy száraz platform, amire fel tudok kapaszkodni. Ezen kívül napozni is tudok rajta.

  • Ironman2
    #2595
    Na akkor lehet kérem tapsolni,ott van a szárazdokk:



    A gombaerdőben találtam meg a másik részét, ahol minden hupikék,és ott laknak a törpikék,a 13-as kabintól nem messze.
  • Ironman2
    #2594
    Fele tartalom még nincs is benne,sok újdonság lesz! Mindent lehet látni a roadmap oldalukon,kicsit (nagyon) spoileres is!
  • Ironman2
    #2593
    Igen lesz különbség.Fele játék víz alatt,a másik fele a szárazföldön fog játszódni.Egyelőre ennyi.Már az eleje is a szátazföldön indul,azt meg is csináltam én már.Másik meg az hogy nem fogunk unatkozni,a főhös már beszél magában,és a fülesünkre is kapjuk az infókat,az égen repkedő űrbázisról.
  • TokraFan
    #2592
    Nem tolom az újat én sem, pár hete fejtettem ki itt, hogy miért nem. Hasonló okból mint Te, én is a legelején vettem meg, még a fordítását is én kezdtem el, de nagyon nem volt jó, hogy folyamatosan jott a tartalom, ahogy az is idegesített, hogy állandóan változott a játék. Csomó mindent kivettek, betettek, átalakítottak. Abba is hagytam úgy 1,5éve, most vettem elő a végleges verziót..most megvárom minimum az 1.0-át az új DLC-vel.
  • kisiku
    #2591
    Tolod a DLC-t?Én most vettem észre hogy 884 órát raktam bele a sima játékba. A DLC-vel viszont nem fogom elkövetni a hibát, mint az alapjátékkal, hogy túl korán vettem meg, aztán meguntam, mire megjelent. Úgyhogy várok. De ha mégis tolja itt valaki, van különbség a Below Zero és az alapjáték közt vagy csak más a grafika (máshol játszódik)?
  • lonvard
    #2590
    :-D Igen, itt akinek van fantáziája, az sokféle szerepet bele tud álmodni a történetbe.
  • TokraFan
    #2589
    Jaja, én is így vagyok. Chill ez a game...Csak a bázisépítésre elment vagy 80órám, ha nem több. Mondjuk jó nagy lett és aprólékosan kidolgozott, nem mintha a játékhoz erre szükség lenne, de ha már betették, miért ne kreatívkodjak is egy kicsit? Nálam a beleélési faktort is erősítette, elvégre ha már ott rekedtem azon a halál bolygón, legalább legyen a bázisom olyan, mint amit egyébként is elvárnék ekkora fejlettségű civilizáció polgáraként és tudósaként (mert természetesen tudósnak képzeltem magam, így aztán szükségét éreztem mindenféle laborok és kutatóegységek létrehozását a flora+fauna+alien tech tanulmányozására). Még most is építem a bázist, pedig már régen kilőttem magam a zűrbe, meg legyen tánc satöbbi...!
  • lonvard
    #2588
    Hát csak annyi, hogy tudod rutinból, hogy mely fejlesztéseket kell keresni, azok kb. merre vannak, illetve a nyersanyagok lelőhelyét még, illetve a sztoriban tudod, hogy mi következik mi után, és merre kell keresni. Ha mindezt tudod, akkor is baromi nagy a szabadság, és az újrajátszhatósági faktora végtelen.
  • Ironman2
    #2587
    Mi számít rutinnak ebben a játékban? Gyorsabban haladj előre a játékmenetben? Nekem jobban élvezet ha keresgélek órákig,meg gyüjtögetek,építgetem a bázisomat,felépítem a járműveket,nekem a szárazdokk se hiányzott idáig annyira,majd meglesz,amikor lesz.
  • lonvard
    #2586
    Lehet meg tudjuk azt csinálni, hogy minimál fejlesztéssel gyorsan végigvinni a játékot. Bioreaktor kell, meg a nagyobb helység, és akkor ezeket bepakoljuk a puttonyba egy elemtöltővel, és irány a mélység. Pár száz méterenként építünk egy levegőtöltő állomást, majd lebontjuk, így megyünk le 1400 méterre.Ez egy amolyan alpine típusú búvárkodás. Minden a puttonyunkban, és nincs visszaút. :D Na ez lesz a következő kihívásom.


    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.03.31. 14:21:50
  • lonvard
    #2585
    De mondjuk ez jól mutatja, hogy milyen káoszt csinálhat a játék, ha nem egy rutinos szubnautikás játszik vele. Pedig az elején nagyon szépen vezetget, ráterel olyan folyosókra a mentőkapszulák rádiójeleivel, amin ott vannak a roncsok a megfelelő fejlesztésekkel.
  • Caliph
    #2584
    megcsinálná,de előbb szárazdokk,és a bele való módosító kéne .. :D
  • lonvard
    #2583
    :-D

    Na most sokat segítene az ilyen szituációkban ha megcsinálnád a csikóhal önvédelmi modulját, mert azt ha bekapcsolod, egyből elenged.
  • Ironman2
    #2582
    Zseniális kép! :)

    Egyet de kicsalnék a szárazföldre,és ott jól elpofoznám.
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2019.03.31. 01:01:42
  • Ironman2
    #2581
    Benne van az is a pakliban.D
    De amúgy 2-3 nagy roncsot kihagytam,még van bőven felfedezni valóm.Az előbb megint bírkóztam egy reaperrel,elkapta a csikóhalamat,én meg gázt adtam neki,és kivittem egyenesen a vízfelszínére a dögöt.Utána visszasüllyedtünk,majd elkezdtem jobbra-balra rángatni az egeret,és 25 százalék sérülésnél megadta magát a dög,elengedte.

  • lonvard
    #2580
    Na jól van akkor. Miután kilőtted magad a rakétával, tegyél egy kört, pottyanj vissza, és csináld meg azt a szárazdokkot! :D

    Egyébként most néztem, hogy fertőzötten is elhagyhatjuk a bolygót. Nem igazán értem. Olyan hülye az ágyú, hogy csak a leszállókat lövi? Egyet tudok belefantáziálni, hogy az idegeneknek el kellett hagyni a bolygót, és ezért van. De ez már annyira okos, hogy túl okos.
  • Ironman2
    #2579
    Na megvan végre a csikóhal fejlesztés elérhetősége,meg a lépegetőé is.Mégse látogattam meg minden roncsot.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ott északnyugatra a gombafák tetején van egy szép nagy roncs,aminek 2 bejárata is van,ott találtam meg a küklopsz maradványait is,már azt is tudok épiteni.
  • Ironman2
    #2578
    Lehet ott volt a másik része is ahol az első felét találtam,csak nem voltam eléggé figyelmes.
  • TokraFan
    #2577
    Viszont az Aurora alatt elég sok cucc van. Főleg küklopszhoz.
  • lonvard
    #2576
    De a szárazdokk nagyon alap cucc, azt nem szokta eldugni ennyire. Egyszer a puskát találtam meg a huszonvalahanyadik roncs átkutatása után. Gyönyörű játék volt, nem tudtam mit tenni a leviatánok ellen csaknem a komplett játék alatt.
  • Ironman2
    #2575
    Az összes roncsot már magamévá tettem (térkép módon be is lehet szinezni,amelyiket meglátogattam),tetszik ez a drónozás is az irányítószobából,viszont van egy nagy hibája ennek,hogy a kinyitott adattárolókat is érzékeli,amelyeket már meglátogattam.
    Na de nem is baj ha nem találom még a dolgokat,idővel meglesz úgyis minden,annál izgalmasabb.
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2019.03.30. 22:05:16
  • lonvard
    #2574
    Auróra másik oldalán nem lesz semmi, nem kell kerülni. Az északi szigettől délre vannak szép nagy roncsok, többnyire a vörös füves régióban. Az északi szigettől keletre az Auróra fölött vannak azok a víz alatti szigetek, ott is van 1-2 nagyobb roncs. Meg az ott lévő gombafás régió is olyan, hogy a földön ott lehet elszórva.
  • Ironman2
    #2573

    A rakétakilövő előbb megvolt,a szárazdokk másik fele még valahol várat magára szkennelésre.Azt én is szeretném tudni hol lapul.Körbejárom megint az Aurórát kívülről.
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2019.03.30. 21:41:02
  • lonvard
    #2572
    Iron valami egészen kusza módon fejleszt. Már építi a rakétakilövőt, de még nincs szárazdokkja. Ilyet még nem látott a Subnautica világa. :D
  • Ironman2
    #2571
    Kösz!
  • TokraFan
    #2570
    Azért nincs ott, mert előbb még építened kell egy dokkot, abba pedig egy vehicle upgrade console-t. Utána lesznek elérhetők a nagyobb fejlesztések.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2019.03.30. 20:51:10
  • Ironman2
    #2569
    Nagyon aranyosak vagytok,tudom melyik a módosító állomás,már régebben leraktam,az alsó képeken valahol látszik is,viszont csak ezek elérhetőek rajta:
    (kés,oxigéntartály,uszony,vonóágyú,és Küklopsz)


    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2019.03.30. 19:46:58
  • lonvard
    #2568
    Módosító állomás az a sárga doboz. Ha van már 1-es mélységi modulod, akkor kizárt, hogy ott ne jelenjen meg a fejlesztés.
  • Ironman2
    #2567
    Nálam nincs ott olyan,csak a Küklopszhoz,de majd dobok fel később képet róla.Valószínű meg kell találnom azokat is valahol.
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2019.03.30. 16:13:42
  • Caliph
    #2566
    módosító állomásban lehet legyártani a mk2 modult,meg a hármast is,egyszerű recept.
  • Ironman2
    #2565
    Nekem nem spoiler,mert már láttam több videót a játék végéről,és lent a tojásoknál az akciót,meg azt a nagy dögöt is,szóval nekem csak az lesz az öröm,ha eljutok oda,de amúgy nem tudok a modosító állomásnál a csikóhalra mélységi modult gyártani,hiába van meg a 300-as,viszont a Küklopszhoz ot már megjelent az 2-es mélységi modul.
  • Ironman2
    #2564
    Akkor kihagytam valamit úgylátszik.A 300-as merülési modul az Aurorában volt.