3320
  • vemyke
    #2880
    Sikeresen megszereztem a 3db kianitot a lépegetővel. Javító szerszámmal a kezemben (900m alatt pusztul a gép, célpont 1100 körül), Szellemleviatánnal és a meredek hegyoldallal küzdve kijutottam, visszamentem a bázisra, hogy jól megépítem a 2-es lépegető mélységi modult. Na ebben a pillanatban jöttem rá, hogy még az egyes sincs meg. Azt a.... Kicsi sokk. Semmi baj, építsük meg az 1-est. Szükséges 3 nikkel. Raktár feltúr, van 2. Imádom ezt a játékot xD
    Utoljára szerkesztette: vemyke, 2020.05.15. 21:57:29
  • Caliph
    #2879
    küklopsz második mélységi moduljához nem kell még kyanit és azzal le lehet menni emlékeim szerint 1300 méterre. ha jó helyen keresgélsz,1200 méter környékén már lehet kyanitot szedni..közel mész küklopszal,kiugrassz,kiszeded vissza a kükibe. nehezítésként lesz egy sea dragon leviathan a közelben :D
    ha magadban úszol célszerű vinni a kis kézi gyorsítós motoros izét .

    illetve lost riveben van egy nagy fa,egy ghost leviathan tojással a közepén,ide érdemes építeni egy másodlagos bázist,biztonságos a környék

    vannak olyan kyanit lelőhelyek ahol simán kézzel felszedhető kyanit van

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    ott ahol a kyanitot láttad lesz egy nagy hegyszerű valami,körülötte kerint egy dragon leviathan. a hegy egyik oldalában lesz egy bejárat,két zöld obeliszk szerű valamivel jelölve,be lehet menni a hegybe,ott lesz kézzel szedhető kyanit. az út az alien thermal planthoz vezet,szintén fontos a sztori szempontjából , irány felfedezni mit rejt a mélység... :D

    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2020.05.15. 21:42:13
  • vemyke
    #2878
    Na akkor most kérnék akár spoileres segítséget is:
    Szükségem lenne kianitra. Ezzel csak az a gond, hogy tudom honnan kéne szerezni, jártam ott, de ahhoz kéne nekem a lépegető, mivel bányászni kéne. Na de a lépegető nem tud olyan mélyre menni, a mélységi modulhoz meg szintén kianit kéne. Ti hogy oldottátok meg ezt az ördögi kört?
  • MarkBlade
    #2877
    pcre optimalizált. Nem kell atomgép neki szerintem itt a ps a ludas. :(
    Nem kell sietned elkaptad a fertőzést amibe belehalsz.. de ráérsz. :D nyugi nem időre megy.
  • vemyke
    #2876
    Egyelőre nem zavar az elakadás, csak én is modern játékos vagyok. Hozzá vagyok szokva, hogy a játék automatikusan dobja a feladatokat. Sejtem melyik lehet ez a lost river. Ps4 nagyon nehezen birkózik vele :D Fura, hogy ez a játék nem épp mai darab, a grafikailag sokkal szebb játékokkal akadás mentesen megy, ebbe meg majd belehal csórikám . Az optimalizálás nem hibátlan. Remélem azért kevés ilyen terület lesz, ami ennyire gáz. Mellesleg fps droppot olvastam másoknál is (inventory megnyitását írta valaki). Ez is csak PS sajátosság, vagy pc-n is ez van? Bár gondolom egy közepes vagy felső kategóriás gamer szörnyetegnek nem jelent gondot.
    Mellesleg most értem oda, hogy zöld kelések vannak rajtam :D jó irányba haladok? És ha igen, akkor sietnem kéne, vagy játékmenet szempontjából nincs jelentősége?
    Utoljára szerkesztette: vemyke, 2020.05.15. 03:43:33
  • Ironman2
    #2875
    Ja,én is visszavágyok oda.Olyan jó volt tavaly nyáron,mikor a forróságban lemerültem a víz alá,és egyből meg is enyhültem.
  • TokraFan
    #2874
    Ahogy előttem írták, az elnevezésekből egyértelmű miről van szó. Mondjuk Lost River is meg lesz hamar, mert túl sok elveszett folyómeder nem lesz a játékban. Pont az a lényeg, hogy magad fedezd fel az egészet, én nem javaslom, hogy utánanézz (vagy csak akkor, ha tényleg nagyon elakadsz). Enciklopédiában is rengeteg a leírás, abból is kiderülnek dolgok egyértelműen, vagy néha csak utalás szintjén, de szerencsére nem kell atom-tudósnak lenni, hogy megfejtsük.
  • Caliph
    #2873
    hú basszus kedvet kaptam hozzá megint,hétvégén el is kezdem .D
  • Ironman2
    #2872
    Felül van a térkép gomb itt a topikban,tanulmányozd! (igaz egy kicsit spoileres,mert elárulja a mentőkabinok helyét,ha nem akarsz órákat keresgélni)
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2020.05.14. 11:54:57
  • Caliph
    #2871
    pcn van térkép mod. Fogsz majd nagyokat pislogni,a játéktér mélységeiben is kb akkora mint a szélességben :D Biomok neve elég beszédes,safe shallows(kezdőzóna)mushroom forest(nagy gombafa erdős rész)...

    linkelek egy wiki oldalt,nézegesd,sokat segít a biomokkal és minden mással is,de óvatosan ,a játék sava borsa a felfedezés,kóricálás a világban,az hogy magad fedezd fel a világot,igy elég sok érdekességet ellőhet az oldal mielőtt te fedeznéd fel. Ha elakadsz inkább kérdezz itt először,megpróbálunk spoiler mentesen adni egy lökést merre tovább :)

    subnautica wiki
  • vemyke
    #2870
    Nekem konkrétan a kabin mellett van a bázisom.
    Akkor valószínűleg valami bug ez is. Nem zavar igazából, poén is lenne ha elsüllyedne teljesen :D
    Am az ilyen Lost river meg ilyenek nekem semmit se mondanak. Egyáltalán hogyan lehet megtudni bármelyik terület nevét? Hallottam videóban is, ahogy mondtak 1-2 terület nevet de ezek honnan jönnek? :D
    Egyáltalán hogy különböztetnek meg itt biomokat? Csak úgy ránézésre, hogy na itt gombák vannak, ott meg világító gömbök? Vagy van térkép, amiről én nem tudok? :D
    Nagyon amatőr vagyok mi? Bocs tényleg csak néhány napja kezdtem aztán annyi a cuccos benne, hogy simán átsiklok dolgok fölött.
  • TokraFan
    #2869
    Nem emlékszem olyanra, hogy lángolt volna a mentőkabinom. Leszámítva az elején, de azt meg kell javítani ugyebár. Nekem csak egy nagy bázisom volt, és egy kisebb a lejáratnál. A küklopszot alakítottam ki egyfajta mobil bázisnak, még kaját is termesztettem rajta, így a végjátéknál már szinte nem kellett visszamenni a bázisra. A bázist jóformán csak az építés és az alkotás öröme miatt rendeztem be a létező összes izével.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2020.05.14. 01:12:37
  • Ironman2
    #2868
    Nahát ez igen érdekes akkor.Nemtudom a sztoryban van-e ilyen,de sokan már a játék folyamán otthagyják az alap mentőkabint,mikor bázisokat építenek lejjebb,nincs is szükség rá,nemtudom hogy valaki visszament-e közben megnézni a mentőkabint,de szerintem senki se tette ezt.Attól még lehet hogy kigyullad egy idő után,de erről sose hallottam.Sokan a Lost Riverben építenek állandó nagy bázist,mert onnan már könnyű lemenni a vulkánhoz.
    (annyira azért nem).Én még oda nem jutottam el,bár voltam már a Lost Riverben,meg a rózsaszines gombáknál is.
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2020.05.14. 01:05:28
  • vemyke
    #2867
    Egész szépen kiépült már a bázisom, van minden, ami kell, egy jó nagy akváriummal. Szépen betelepítettem minden földi jóval, növény hal minden. Egyszer csak elkezdett ömleni be a víz a bázisra. 30-as szerkezeti integritásnál. Pislogtam nagyokat majd rájöttem. Van az az íjász növény vagy ki. Szétlövi az épületet, ha akváriumban van. Eddig is utáltam azt a rohadt gazt, mostantól módszeresen irtom is :D
    Am a story megint áll, úgy tűnik nem jó fele fedezek fel sosem :D
    Viszont a mentő kabinom 2 napja lángol és nem lehet eloltani. Egy picit mint ha ferdén is lebegne már. Újabb bug, vagy a játék ezzel motiválja a játékost, hogy hagyja el a helyet?
    Utoljára szerkesztette: vemyke, 2020.05.14. 00:57:32
  • TokraFan
    #2866
    Az lehet a gond, hogy itt zömében PC-n játszottuk, ott én nem tapasztaltam ilyen textúra problémát de ettől még lehet, hogy PS-en van ilyen. Szerkezeti integritást megválaszolták előttem. Ha nagy a bázis, néha beiktatsz 1-2 erősített falat és soha nem lesz gond ezzel. Egyébként a belső ajtók is merevítik a szerkezetet, tehát ha használsz belül ajtókat is -pl. külön szobákhoz-, akkor alig kell majd direkt erősített fal.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2020.05.13. 11:39:37
  • Caliph
    #2865
    én pcn játszottam , ott úgy volt hogy ha leraktál bármilyen elemet a bázisra akkor a bal felső sarokban kiirta a szerkezeti integritást,igy lehetett tervezni mennyit építhetsz még. növelhető alappal,és erősített falakkal ahogy előttem is irták.
  • Ironman2
    #2864
    Nem dől össze,csak befolyik a víz,pl a bázisba,ha gyenge az állapota.Ha már sokat építesz rá,akkor az alapok nem bírják el a többi elemet,és szép lassan összetörik (megreped) az oldala,és elárassza a víz az egészet.Viszont meg lehet előzni a megerősített falakkal,ahhoz kell 1 lithium,és 3 titanium,mindegyik falhoz.
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2020.05.13. 00:35:10
  • vemyke
    #2863
    Nem is mostanában rémlik a neved, de akkor ezek szerint jártál ott :D

    Nem a küklopsszal van baj, azzal nem nagyon mentem még sehová. A textúrát nem tölti be, gyakorlatilag átlátszó néhány helyen a barlang, mint ha nem lenne ott fal. Küldtem be hibajelentést róla, bár kétlem, hogy nagyon foglalkoznának vele :D
    Eszembe jutott egy fontos kérdés még, aztán ígérem befejeztem: a szerkezet stabilitás folyamatosan csökken, vagy ami meg van építve az nem dől össze magától? Az a bajom, hogy nem nagyon találtam még erről infót, bár bevallom sokmindent nem olvastam át, de csak a betöltés után villantja fel az adatokat pár másodpercig, szóval nem tudom, mire számítsak ezügyben.
  • TokraFan
    #2862
    Nem emlékszem láthatatlan fal hibákra, ha a küklopsz akad be, az a mérete miatt van. Azért vannak a különböző kameranézetei (jobb vagy bal felül, most nem emlékszem), hogy minden részét láthasd amikor merülsz és navigálsz. Hosszú a hajó, van, hogy a segge akad meg valamiben, de ezt csak akkor látod, ha abban a kameranézetben vagy ahol látszik a segge..Egyébként a kamerákból tájékozódást erősen ajánlott elsajátítani, mert később a szűk, mélyebb helyeken máshogy nem fogsz tudni navigálni!
    (elég sok topikban megfordulok, de KBS-ben utóbbi időben biztos nem)
  • vemyke
    #2861
    Egyelőre most odáig jutottam, hogy megépítettem a küklopszot, de ahol én járok még nem érzem hasznát. Gondolom később más lesz a helyzet.
    Kezdek már beleszokni a neccesebb szitukba is, már nem menekülök sikítva, ha jön a kis teleportálós barátunk.
    A textúra gondok viszont nagyon zavaróak. Sokszor ütközöm neki láthatatlan falaknak, főleg ha barlangból jövök fel. Csikóval nem olyan vészes, ugye meg nem fulladok, de nagyon megnehezíti az útkeresést néha. Ha jól sejtem Ps-en esélyem sincs kijavítani ezt a hibát maszekba. :D
    (Egyébként TokraFan a te neved ismerős. Talán a KerbalSpaceProgram fórumból?)
    Utoljára szerkesztette: vemyke, 2020.05.12. 15:19:52
  • TokraFan
    #2860
    Még messze vagy a végétől, és 90%-ban vezet a játék egyértelműen. Persze a felfedezés is nagyon fontos, mert rengeteg dolog van szétszórva. Én végigvittem, lesznek majd durva mélységek és éles helyzetek is. Jól teszed ha nem rohansz, mert itt nagyon sokat számít, hogy mennyit olvasgatsz. Vannak fajok, melyeken sokkal könnyebb lesz túljutni, ha tudod, hogy mi a gyengéjük, vagy mi irritálja őket. Nem spoilerezek, de az enciklopédia olvasgatása erősen ajánlott!
  • vemyke
    #2859
    Köszi a sok tippet. Volt 1-2 hiányzó elem a tervrajzok között, amiket megtaláltam végre, így már kicsit beindultam, a story is ment előre. Ha ez mond valamit, legutóbb egy 500m mélyen fekvő mentő kabin volt a célpont (számára sajnos nem emlékszem hirtelen). A szigeteket már korábban bejártam, eljutottam a fegyver vezérlő központba is. Nem célom amúgy sietni, ráérős játékos vagyok, csak kicsit fura volt, hogy semerre se tudtam haladni.
  • Ironman2
    #2858
    A 300-as mélységi modul ha jól emlékszem rá az Aurórán van az egyik teremben,amivel le lehet már menni a zselégombákhoz mélyebbre,és ott van egy elhagyatott bázis,ahol vannak további dolgok.Már régen toltam,csak az emlékeimre hivatkozok.Az Aurorán van egy másik bejárat is,és az vezet a kutatólaborhoz (a csöveknél is át lehet menni majd alul),amúgy nagyon sok szkennelhető cucc van ott,ha mindent végigjárunk szobáról szobára,csak sok poroltót kell vinni,meg lézervágót,és a pókok ellen is egy kést.A délnyugati szigeten is van 3 elhagyatott degasi bázis,és egy alien teleport is.Végig kell járni a szigetet.Sok szkennelhető dolog van ott is.A gépágyúnál a szigeten be lehet jutni a bázisba az elhagyatott lila kulcsoknak köszönhetően.Lehet felszedni ott ion kockákat,amik majd kelleni fognak.Egyébként meg ha megvannak a további mélységi modulok,akkor lejjebb lehet menni a ghost riverhez,ami egy újabb hatalmas barlang,és onnantól nyílnak meg további lejáratok,de ahhoz már kell a küklopsz is.Én legalábbis ennyit tudok segíteni,a többiek majd írják úgyis a dolgokat,mert én még a ghost riverig se jutottam el anno,pedig hatalmas élmény a játék.
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2020.05.12. 02:14:53
  • TokraFan
    #2857
    Kicsit közelebbit írj arról, hol vagy a sztoriban, mert így nem tudunk segíteni. Ha jól emlékszem van egy rész, amikor a megoldást az enciklopédia olvasgatása adta meg (pontosabban a többi mentőkapszulában és az Aurorán talált valamelyik üzeneté), mert abban volt leírva a következő célhoz vezető irány és a viszonyítási pont. Az Aurora körül is rengeteg roncs van, azt már nézted?
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2020.05.12. 01:04:42
  • vemyke
    #2856
    Ja bocs, a sima. Igazából ps4en nekem nincs is BZ :D
    Utoljára szerkesztette: vemyke, 2020.05.11. 23:13:52
  • MarkBlade
    #2855
    Ez melyik? A sima vagy Below?
  • vemyke
    #2854
    Nemrég kezdtem el még csak a játékot és hát az első dolog amit néhány óra után észrevettem, hogy nem semmi egy bughalmaz (pl beleúsztam valahogy a falba, de ki már nem tudtam menni=fulladás, néha nem tölti be a textúrákat jó nagy területen, stb) :D
    Ettől függetlenül nagyon élvezem, viszont lenne pár kérdésem. Eljutottam a storyba egy olyan pontra, ahol nem igazán jelez semmit, fogalmam sincs merre kéne indulnom. Van valami iránymutató ilyen esetekre, hogyan tovább?
    Másik a tervrajzok. A környéken mindent felszedtem, amit találtam. Van 3 irányító szobám egymástól viszonylag messze ledobva, de már egyik sem talál semmi újat. Mélyebbre kéne mennem, de ehhez kellene fejlesztés, hogy a csikóhal bírja, a küklopsz terve pedig nincs meg.
    Tudnátok valami tippet adni? Előre is kösz!
    Ha ez számít: Ps4en játszom.

    Utoljára szerkesztette: vemyke, 2020.05.11. 21:02:46
  • lonvard
    #2853
    +1

    Én is csak akkor fogok belenézni, ha már kijött earlyből. Kivéve most, mer most belenéztem. :P Ebből a verzióból szerintem a sztori hiányzik. Nem baj hát majd később belerakják. Kicsit úszkáltam a jéghideg vízben, megfagyasztottam magam, most elteszem a játékot...szerintem télire. :D
  • TokraFan
    #2852
    És valóban, az utóbbi idők egyik legjelentősebb játék élményét hozta számomra ez a játék. Viszont korai hozzáférésben még nem, abba is hagytam még a fejlesztés elején, és csak a teljesen felpeccselt verzióra szedtem elő megint, de akkor olyat ütött, hogy hetekig nem tudtam lerakni (ebben mondjuk benne volt a bázisépítéssel töltött nem kevés idő is). De ami a legjobb volt benne -és amit ma már alig képes nálam egy játék elérni-, hogy maximálisan bele tudtam élni magam, el tudta adni a játék, hogy ott vagyok a víz mélyén egymagam. Az mondjuk számomra is kérdéses, hogy a BZ mennyire fogja tudni hozni ezt ismét, hiszen az alapkoncepciót már kimaxoltam az első részben, és tartok tőle, hogy néhány új flóra/fauna már nem lesz elég az élményhez. Talán ha a sztori jó lesz, akkor esetleg.
  • MarkBlade
    #2851
    Szenvedted? Az egyik legjobb ilyen típusú játék.. Jó ízlések és pofonok de ez nem csak az én véleményem. Simán megéri a pénzét a mai túlárazott agyoncsapott világban. A játék még nincs kész de ha kész lesz szerintem ezzel sem lesz baj ahogy az elsővel sem.
  • RoboKutya78
    #2850
    én az első részt végigszenvedtem így a második sok újdonsággal nem tud meglepni.
  • Ironman2
    #2849
    Amúgyis már félévet csúszott,tavaly októberre igérték a megjelenést.A végén még átnevezik Subnautica 2-re.
  • hapi
    #2848
    Én is így teszek, így volt legutóbb is, és nagyon rácsodálkoztam a játékra.
  • TokraFan
    #2847
    +1
    Direkt nem nézek semmit, különben oda a felfedezés élménye. Megvárom a végleges verziót, sőt, még az első hibajavításokat is, mert biztos lesznek még bugok az 1.0-ban is. Erre éppen a Subnautica 1 tanított meg, amit a legelső pillanatban megvettem...Nem kellett volna.
  • Madi92
    #2846
    Szerintem jobban jártok, ha nem követitek ennyire. :D Néha nézek én is dolgokat róla, de a subnautica élmény akkor teljes, ha nem tudsz róla semmit.
  • RoboKutya78
    #2845
    akkor ajánlom figyelmetekbe mire is számítsatok az új verzióval kapcsolatban.
    szerintem tönkretették.
    https://youtu.be/kc3Zr4x3Kzg

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2020.05.02. 14:41:57
  • Ironman2
    #2844
    Ez komoly azért már! Mintha másféleképpen alakulna a játék,mint eddig láttuk:

  • MarkBlade
    #2843
    Frissítés jött ki a játékhoz. Lassan elkészül :)
  • Hali23
    #2842
    Sziasztok!

    Ledobtak egycsomagot a levegőből, benne egy mélység fejlesztéssel, viszont ez a csomag a vízben egy sziklára esett és belement a sziklába, magyarul jelzi, hogy ott van a sziklában, de nem tudom kivenni. Okozhat ez olyan dolgot, hogy nem fogok tudni tovább menni? Azóta mélységfejlesztést már csináltam, de nem kapok semmi új feladatot fentről, mint korábban és arra gyanakodom, hogy azért mert a ledobott csomag nem szedtem ki. Érdemes még kísérletezgetnem, vagy kezdhetem újra?
  • Caliph
    #2841
    csalással már próbálkoztak,ugyanúgy lelövi a mentőhajót még ha ki is kapcsoltad az ágyút. simán csalás nélkül elvileg nem megoldható szal a script dolgzik