3327
  • Caliph
    #2563
    hogyhogy nincs meg a mk2 merülési modul a csikóhalhoz? elég egyszerű recept,ha van módosító állomásod
    sőt az mk3 se egy bonyolult
    úszkálj csak,fedezz fel mindent
  • Caliph
    #2562
    majd meglátod :D
  • Caliph
    #2561
    ne spoilerezz neki az öreglányról,még messze nem tart ott :)
  • Ironman2
    #2560
    Mik nem vannak! Bár rájöhettem volna magamtól is hogy a napelemek csak nappal töltődnek.Este nem töltődik újra,szépen le is merült a bázis energiája.Pedig van most 3 napelemem.Megvan már a kilövőállás a lifttel,jó látvány,csak sokra nem megyek vele.D Most rakom össze a lépegetőt is.Az a rohadt küklopsz annyi összetevőből áll,hogy még mindig nincs meg! Pedig az vihet tovább a történetbe.Csikóhallal csak 300 méterig tudok merülni.
  • Ironman2
    #2559
    Az öreglány a Kharaa gondolom :)
  • lonvard
    #2558
    "Bosszúból kiszálltam,aztán nekimentem hőkéssel,hehe.Mondanom se kell hogy otthagytam a fogamat,hehe."

    :DD

    Egyébként már vírusmentesítettem az óceánt. Kellett, mert azokat a zöld bibircsókokat nem bírtam nézni magamon. Most kellene elkezdeni az űrhajót felhúzni. Még visszamegyek párszor az öreglányhoz, azt mondta hogy számára befellegzett, de közben meg még szuszogott mikor ott hagytam. Most meghal vagy sem, döntse el. Kelleni fog még zöld energiakocka, azért megyek tulképpen vissza. Meg kicsit még lubickolok, felfedezem a maradék roncsokat. Közben elkezdem a platformot. Hehe.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.03.30. 10:15:09
  • Ironman2
    #2557
    Ja jól van,nekem aztán mindegy,amúgy vannak olyan kapuk (teleportok),amik már nyitva állnak a 2 sziget közti átjáróra gondolok.
    Tegnap betámadtak a reaperek,az egyik úgy megrázott a csikóhallal hogy imádkoztam hogy engedjen el,hála istennek 10-es sérülésnél elengedett.Bosszúból kiszálltam,aztán nekimentem hőkéssel,hehe.Mondanom se kell hogy otthagytam a fogamat,hehe.Kábítópisztolyt kéne már megcsinálnom.Magnetit hol található???

    Lehet hülyeség,de amíg rázza a dög a csikóhalat,nyomogattam összevissza az iránnyilakat,és talán úgy szabadul meg az ember.Volt mikor hagytam hogy végigrázzon,és szét is robbant a csikóhal.

    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2019.03.30. 09:26:09
  • TokraFan
    #2556
    Lehet majd használni, de nem Spoilerezek!
  • Ironman2
    #2555
    Voltam bent,és ez is egy barlang a viz alatt (ahol nincs víz,és egy nagy kapu,amit nem lehet használni.
  • TokraFan
    #2554
    Ja igen, akkor rosszul emlékeztem!
  • lonvard
    #2553
    Ahogy itt az 1300 méteres barlangban kavarok a sárkány körül, valami eszméletlen hangulata van, sokadjára rögzítem, hogy ez az egyik legjobb játék a piacon.

    Sárkánynak más az AI-ja, mint a buta leviatánoknak, mert egy támadás után odébb úszik, és aztán úgy eltűnik, hogy még a hangját se hallani. Keresem a lejáratot a legmélyebb pontra. Egyelőre megtaláltam a kanyonos feljáratot. Szerintem ti azt szoktátok használni. Én a déli szigetnél megyek le, macerásabb jóval. Mindenesetre a végén itt fogok felmenni. :P Jók az ioncellák, folyamatos radarozás mellett is alig fogy az energia, 1-2 piócával a hajótesten. Persze a vulkán miatt töltöget vissza is. Nah csak ennyi.

  • lonvard
    #2552
    Ja ez a mondatom zavart meg szerintem:

    "Mivel hogy nem tudhatom, hogy lesznek ott energiaszívó piócák."

    Pontosan tudtam, hogy a lávánál már vannak, de úgy akartam játszani, hogy nem tudom, tehát nem készülök fel rá. Nem akartam atom bebiztosítani magam, mint amikor először jártam erre. Szóval azt játszottam, hogy először szembesülök ezekkel a piócákkal és juj csinálni kell valamit. Nem volt semmi, persze leszívták az energiát, de én kivettem 1 kivételével az összes energiacellát mikor elhagytam a hajót és mentem lépegetőzni, szóval nagy kárt nem tudtak okozni.
  • lonvard
    #2551
    De ott van a kianit, hiszen az szükséges az utolsó mélységi modulhoz. Ha az 1700-as mélységben lenne csak kianit, nem lehetne lejutni oda sehogy. Csináltam 6 darab ioncellát, ez lesz most a küklopsz alapenergiaforrása, plusz kész a hőgenerátor, szóval kíváncsi vagyok hogyan muzsikál. Amikor először játszottam végig, észre se vettem, hogy van olyan hogy ioncella.
  • Caliph
    #2550
    ahol kianit van,ott már vannak energiaszívó genyók,és az már a thermal plantnál van,a cove tree alatt nem sokkal
  • TokraFan
    #2549
    Lehet, már rosszul emlékszem, de a láva castle nem 1700méter mélyen van? Azt írtad, hogy még csak az 1300méteres modulod van meg a küklopszhoz, ezért gondoltam, hogy még nem vagy a végén...
  • lonvard
    #2548
    De én arról beszéltem. Lementem az aknába a lávához, megjártam azt a vulkáni hamu alá temetett bázist, leszkenneltem a dragont, begyűjtöttem egy rakat kianitot, most már a legfejlettebb modulokat gyártom. Még egy menet lesz a mélybe, aztán már csak a térkapukon ugrálok szerintem.
  • TokraFan
    #2547
    Energia szívók nincsenek ott még...Azok csak a lávás részen vannak, még lejjebb...
  • lonvard
    #2546
    Közben már megvan a felszerelés a kianitos régióhoz, 1300 méteres modulok küklopszban, lépegetőben. Feltérképeztem a 800 méteres barlangot, megvan az akna ahol leereszkedhetem. Annyi az extra a korábbi játszásokhoz képest, hogy nem viszek bázisalapanyagot a szkennerbázison kívül, vagyis hogy nem csinálok töltőállomást. Mivel hogy nem tudhatom, hogy lesznek ott energiaszívó piócák. Lemegyek a küklopsszal, van 15 energiacellám, aztán lesz ami lesz. Egyelőre az első alien ázisig megyek majd, hogy meglegyen az az ultrabrutál energiacella, a kulcskártya a következő bázishoz, illetve a kianitok. Na majd estefele. Ha nagyon gáz lesz a helyzet, megpróbálok helyi alapanyagokból építkezni, hehe. Poén lenne 1300 méter mélyen hajótöröttet csinálni magamból, és egy kis bázisról felépíteni mindent. Bár nem menne mer nincs korall.
  • lonvard
    #2545
    Jah, én is szeretem a dupla akváriumot, csak relative kis bázishoz nem akartam. A létrát azért osztottam meg, hogy lefelé középről, felfelé meg fal mellől legyen, hogy maximum csak két lépcső legyen benne, hogy ne az legyen, hogy egy hosszú torony, és akkor azt se tudom melyik szobánál járok a létrán ugrálva.
  • lonvard
    #2544
    A raktár-víztisztító szobából nyílik az akváriumos helység. Ezek vannak alul. A domb mögött nem messze van több hőforrás is, és ott van egy asszem 7 hőgenerátoros telepem, meg van egy kis napenergia hozzá, 2050 energia mindenre elég egyébként, és ezeket nem kell cserélgetni, mer megújulók.

  • Caliph
    #2543
    jól néz ki:D nálam is valami hasonló,de én nem szeretek felfelé építkezni,nekem a létrázás nem bejövős. egy emeletes helységem van,ahol a nagy akvárium van,abban meg holdhal a bioreaktornak meg kajának :D így dupla akkora az akvárium,10 helyett 20 hal fér bele,csak fogsz két darabot és szépen elszaporodnak.
    ha meg megy az ember hosszabb útra , megsüt párat sóval,és meg is van a kajarésze a dolognak :D
  • TokraFan
    #2542
    Cool! Kaja termelő részleg nem lesz? Energiát mivel oldod meg? Én nukleáris reaktort építettem az adja a legtöbb kakaót, és nagyon ritkán kell a fűtőelemeket cserélni.
  • Ironman2
    #2541
    Nagyon jó!! Nekem még sokminden hiányzik ugye,majd idővel kialakulnak a dolgok.
  • lonvard
    #2540
    A legfelső szint az alvóhelység, meg a konyha is. Itt van egy ivóvíz-élelmiszerraktár is. Csak ezt a két helységet mutatom meg, mer ezek nekem a legfontosabbak. :) Végül is nem használtam fel azt a dekorációs modot, sokkal jobban nézne ki minden, de most már így marad. :)



  • lonvard
    #2539
    A központi egység az első helység, ahova a szárazdokkból jutok. Középről lehet lefelé menni a raktárba, a faltól fölfelé meg a bázis többi részébe. Itt építkezek. A monitorból ugye ki tudom szedni az alapanyagokat is, tehát a raktárba lenn csak beszórom a cuccokat, és fenn mindent megcsinálok szépen. Itt van egyébként a felszerelések raktára is, palackok, védőfelszerelés, nehéz felszerelés, meg sima felszerelés részekre bontva. Ezeket már nem használom, mert a küklopszban van minden cuccom, de ott is így szortírozom szét.





  • lonvard
    #2538
    Na én is rakok be bázisos képeket. Tehát nekem egy kompakt bázis kellett, semmi fölösleges helység.




    A helységek funkciója szerint a két torony az így néz ki:

    Alvóhelység
    Kutatólabor-Kert-----------Szkenner szoba
    Központi egység-----------Szárazdokk----------Szárazdokk
    Raktár-víztisztító ---------Akváriumos helység




    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.03.24. 23:07:29
  • Ironman2
    #2537
    Kösz!
  • TokraFan
    #2536
    De, simán csatlakoztatható, vagy szintben de akkor -ahogy már írták előttem-, nem lehet alatta baseplate, vagy emeletre.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2019.03.24. 21:38:34
  • Caliph
    #2535
    elvileg hozzá lehet rakni,lényeg hogy szabadon legyen,ne legyen alatta alap ,asszem úgy lerakható könnyen.
    Integritást csak akkor irja ki ha hozzáadsz valamit a bázishoz,rakj le egy folyosót valahova aztán kiirja és le is bonthatod
  • Ironman2
    #2534
    2 kérdés:

    1.Megfigyelőszoba nem csatlakoztatható bázishoz? Állandóan pirosat jelez,viszont önmagában meg le lehet rakni.
    2.Régebben valahol meg lehetett nézni egy bázisnak az integritását hogy milyen erős,nem szeretnék úgy járni mint egyszer hogy kicserélek üvegre egy ablakot,és összeomlik az egész bázis.Hol lehet azt megnézni?




    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2019.03.24. 20:43:31
  • lonvard
    #2533
    Nincs más az űrhajóban. Közben egyenlítettünk a horvátokkal. Épp most, hogy gépelem. :)
  • Ironman2
    #2532
    Bejártam az Aurorát,remélem végig:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ugye a lépegető szobában összeszedtem mindent,be is szkenneltem a lépegető darabjait,meg is van,ki tudom már fejleszteni a lépegetőt.Középen a viz alatt terül el a csőhálózat,micsoda élmény volt ott kavarni,de van egy másik kijárata alul ami a laborhoz vezet.Ott is beszereztem mindent ami kell,lombikok disznek jó lesznek,meg is lepődtem hogy van másik bejárat az Auorórának,én meg nem találtam azt az elején,pedig csak el kellett volna jobbra indulni.

    Viszont nemtudom hogy a csőhálózatnál ez az egy út van alul? Más helyszinhez nem vezet már út? Kóvályogtam,de nem találtam több kiutat másfele.


    Jönnek itt a dolgok szépen,és még le se mentem a mélybe,legközelebb a rózsszin gombákhoz fogok lemenni.:

  • Ironman2
    #2531
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!


    Most nézem áprilisban jön a Hoverbike,meg a Hoverpad,akkor szép kis földfeletti kirándulás is lesz!

    link

    Sőt! Ezekből is találunk majd párat összetörve PDA-val! A sztorihoz nélkülözhetetlen lesz megtalálásuk.Akkor itt kettős kaland lesz a föld felett,és a viz alatt is! Biztos sokan klausztrofóbiásak lettek az első résztől.D


    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2019.03.24. 11:45:07
  • Ironman2
    #2530
    SG cikkezik a Below Zero-ról:

    SG cikk Subnautica:Below Zero
  • Ironman2
    #2529
    Találtam egy időkapszulát,és hőkés volt benne:



    Ez a lentebbi kép,milyen jól mutat a falamon is.



    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2019.03.24. 11:25:28
  • lonvard
    #2528
    Én úgy tudom, hogy ha kinyiffantunk egy leviatánt, akkor az random mód máshova fog visszapottyanni a játékba. Reaperekkel tapasztaltam ilyet, miután kinyírtam többet, meglepődtem, hogy például egyszer csak a bázistól 150 méterre kezdett el kavarni az egyik, a zátonyos részen. A másikra meg egy egész váratlan helyen bukkantam, úszkálok hazafelé, egyszer csak szembe jön velem egy reaper egy biztonságosnak vélt pályarészen. Akkor még nem értettem mi van, azt reméltem ilyen szinten randomizált, hogy hol bukkanhatnak fel, aztán később jött az infó, hogy ha megöljük őket, akkor visszajönnek a játékba egy másik helyen. Na tehát ebből a tudásból próbálom én a zátonyhátakat máshova telepíteni.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.03.24. 07:28:28
  • Yag
    #2527
    Ezek az élőlények előre szkriptelt elemek, nem lehet őket csak úgy elzavarni vagy "megszüntetni" :) Mindig azon a helyen vagy területen fognak felbukkanni. Egyszer egy sárga göböket eregető vizitehén mellé építettem a bázisomat ... ott kerincélt egész végig ... inkább hagytam, később még jól is jött amikor kellett egy olyan sárga valami tőle az egyik építéshez. Tehát inkább sanszos hogy nem jó helyre építetted a bázisodat.
  • Ironman2
    #2526
  • lonvard
    #2525
    Lehet csak türelmetlen voltam. A gyerek zátonyhát kibírt 150 csapást a hőpengével. De lehet 300-nál kipurcan, csak elfáradtam. Probléma, hogy egy komplett zátonyhát família uszikázik a bázisom környékén, és olyanok mint az a szlovák nő, aki a szomszédainak éjjel-nappal tolta a Don Giovannit. Egyébként lehet terelni őket, csikóhal áramütéseire jól reagálnak, csak annyira hülyék, hogy visszajönnek, szóval holnap ha lesz türelmem, hanyatt fektetem az egyik gyereket. Belecsapok 500-at. Ha annyitól nem nyiffan ki, akkor nem erőltetem a továbbiakban. De akkor lehet költözöm. :D
  • Ironman2
    #2524
    SZerintem az kemény dió,nem hiszem hogy meg lehet ölni őket.Majd kipróbálom lehet-e rájuk épitkezni,mekkora király lenne egy mozgó bázis.