3320
  • TokraFan
    #2796
    "hacsak nem a Crabsquid"

    De az!
    Ez nem félelem, ez undor! Azt nem tudod szabályozni, genetikailag kódolt...
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2019.12.07. 21:16:19
  • kisiku
    #2795
    Raktak ide is leviathan-t bőven, de nem tudom melyik a pókszerű, hacsak nem a Crabsquid. Hasonló van itt is, de az csak lebeg.
    Itt én eddig két olyan nagy darabbal találkoztam, ami hajóstul akart megenni, mint a Reaper. Szerintem túl sok az ellenséges lény még és kevés a békés hely. Ráadásul nehéz építkezni is. Biztos hogy még sokat fognak ezeken dolgozni.
    Nem kell annyira félni ezektől, ez csak játék, s nekem mindig Hadházy Laci a Cápa Bosszúja című előadása ugrik be: "a moziból hazamenet attól rettegtem, hogy majd a bokorból rám ugrik a cápa..."
  • TokraFan
    #2794
    Az a pók szerű izé remélem nincs benne, ami az elsőben kiverte nálam a biztosítékot. Egyetlen cheat-et használtam az első résznél, amivel azt ki lehetett pucolni. Arachnofóbiám van. :-)
    Vagy ha van ilyen megint, akkor meg kell várnom az aktuális pucoló modot is.
  • kisiku
    #2793
    No, nagy nehezen lejutottam a Crystal Caverns-be, de természetesen az utolsó (vélhetően) helyszín mélyebben van, mint a legjobb mélységi modul, azaz túl van a 900 méteres határon.
    S jó szokásukhoz híven, az új lényt, ezt a Shadow...valamit mindjárt ide (is) lerakták, természetesen vagy 3-4 db-ot, amik képesek tipikus 3D PC játék módjára noclip móddal átmenni mindenen, amíg én csak szopok, kanyargok és beszorulok.
    Mivel már "működnek" ezért meg is támadnak, úgyhogy óvatosan.
    Akkor azt hiszem itt befejezem és megvárom, amíg elkészül. Mert azért vannak hülyeségek még benne, s nem akarok úgy járni, mint az alapjátékkal.
  • kisiku
    #2792
    Az alapba toltam bele...ebben - mivel pár napja van meg - még csak 22 órám van. De szerintem közel van a megjelenéshez.
    A sztori úgy fejben összeállt már kb, csak sok polírozni való akad még. Főleg, hogy szerintem irreálisan sok ellenség van. Vannak helyek, ahol egymáson van 20-30 ellenséges "hal", míg békés helyek alig vannak.
    A mélyben megtaláltam ezt a Shadow...akármit, persze kikerülni alig lehet.
    Ahogy lonvard írja, nekem is kisebbnek tűnik a játéktér, habár az eleőző rész is úgy volt nagy, hogy a mélybe kellett lemenni.
    Egyébként azért is érdemes játszani, hogy meglásd, milyen a víz alatti világ igazából. Én most a valóságban is megláttam, milyen a tengeri búvárkodás, hiszen az elmúlt másfél hónapot Kenyában töltöttem, s az Indiai óceán hasonló képi világgal rendelkezik mint ez a játék. Hál'Istennek sem Reaper sem egyéb Leviathannal nem találkoztam, de nem is csak bugylibicska van az embernél
    Sokszor eszembe jutott, hogy ha lenne egy habitat builder-em...
  • TokraFan
    #2791
    Köszönöm! Akkor megvárom az 1.0-át, aztán teszek egy próbát. Ha csak alulról közelíti az első részt, már rossz nem lehet.
  • NiceScream
    #2790
    Hát... talán rókabőr, de van annyi újdonság benne, hogy megérje játszani vele.
  • NiceScream
    #2789
    Nem biztos - a cég azt mondta, hogy nem lesz benne. De a petíció meg az idő szavára hallgatva talán mégis beleteszik.
  • lonvard
    #2788
    Én a sztori talán közepéig juthattam el, szóval nem tudom mi a vége, lehet a végén megint valami globális problémát kell megoldani, de a közepéig ez egy amolyan kutatómunka, túlélő elemekkel. Nincs benne a teljes magárahagyatottság faktora, olyan inkább, mint egy veszélyes expedíció, amiben neked kell mindent megcsinálni, de ha túléled a mindennapokat, ki fognak menteni. Vannak kész bázisok, rakétákat küldözgetsz ide-oda, csomagot is kapsz, ugyanakkor a víz és a felszín is tele van életveszéllyel, meg is fagyhatsz, meg is ehetnek, meg is fulladhatsz, szóval ott leselkedik minden pillanatban a halál, és messze nem vagy úgy biztosítva, ahogy az indokolt lenne. A környezetet és állatvilágot többségében újraszabták, van átfedés bizonyos növényekkel és halakkal, de többségében egészen más a flóra és fauna, szóval tök jó. Amit nem tudtam megbecsülni, hogy mekkora a bejárható terület a főjátékhoz képest. Érzésre jóval kisebb, ugyanakkor nem fedeztem fel a nagy részét még, szóval ez az infó nem biztos.
  • TokraFan
    #2787
    Az jó, mert én az 1.0 előtt direkt nem játszom vele. Spoiler-mentesen, de nem nagyon rókabőr egyébként? Tudtak valami újat nyújtani, vagy tkp. ugyanaz, csak más a környezet?
  • MarkBlade
    #2786
    Tuti benne lesz a VR.. Én már megvárom a végleges verziót. Az első rész is olyan változásokon ment át még a végén hogy teljesen más lett a játék..
  • lonvard
    #2785
    980 óra a kettőben együtt, vagy csak a below zeroban? :D

    Te vagy az egyetlen, akitől elfogadom, mikor egyszer csak bejelenti, hogy "meguntam a játékot". :D
  • lonvard
    #2784
    Hát ha az alapba benne van, akkor persze hogy ebben is benne lesz a támogatás.
  • NiceScream
    #2783
    Ja, hát remélem javítják.És qrvára remélem, hogy csak beleteszik azt a qrva VR támogatást. A "sima" játékkal sokszor csinálom, hogy csak simán úszkálok VR-ben, mert annyira jól néz ki.
  • kisiku
    #2782
    Most vettem meg nemrég, elvileg Január 30 a megjelenési dátum. Elég sokat tolom, mint a "simát" is 980 órát...szerintem nagyjából kész is van ez a rész, a modellekkel sok időt megspóroltak, kicsit a szöveg hiányzik még, meg egy-két dolog, egyébként zseniális a Below Zero is.
    December van, én reálisnak látom a január végi megjelenést.
  • lonvard
    #2781
    Hát még nincs kész a játék ,szóval változhat ez. Emlékszem az alapjátékban már majdnem kész volt, mikor javítottak egy akkorát, hogy a víz alatt a napsugarak kurvazavaró csíkokban jelentek meg, hülyét kaptam. Aztán javítottak rajta.
  • NiceScream
    #2780
    Hali!

    Srácok. Ezeket a csíkokat nem lehet valahogy eltüntetni? Vagy ez mi ez? Viszonylag jó gépem van, minden maxra húzva... Ha kikapcsolom az árnyékot, akkor jó - de nem akarom kikapcsolni :) Esetleg ez egyfajta fícsör?

  • TokraFan
    #2779
    Thanks!
  • lonvard
    #2778
    Na akkor újra kezdem. Felépítettem valami bázisfélét, de olyan szar a közepébe belecsapni pár hónap után.
  • Ironman2
    #2777
    Itt pár napja irtak a tervekről:

    LINK
  • TokraFan
    #2776
    Arról nincs hír, mikor éri el az 1.0-át?
  • Ironman2
    #2775
    Alakul ez! Kijött a Deep Dive update!

    LINK


    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2019.11.28. 13:53:40
  • TokraFan
    #2774
    Amióta kimaxoltam, már én sem játszom. Így bár nem érint, de nem látom javítva azt a hibát, amikor a fali képkeretbe töltöttem képet, akkor csak egészen közelről vált élessé a kép, akkor is csak bizonyos idő múlva. Elég csúnya volt, többen is jelezték, én is beküldtem bugreportban, de úgy tűnik, ez nem lett javítva (vagy csak nem olvastam figyelmesen így hirtelen).
  • lonvard
    #2773
    Remélem működik még a jó kis radiation modom. :) Pár napja fejeztem be azt a játékot. Felépítettem mindent, aztán jegeltem azóta. Ioncellákat raktam ajándéknak. 4 cellát, meg 1 kávét. :D Szöveges részbe meg beírtam, hogy próbálja ki a radiation modot, sokkal jobb lesz tőle a játék.

    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.11.06. 19:08:16
  • MarkBlade
    #2772
    Changelog
    Translation files update
    Fix for scanner icon being outside of UI safe zones
    Tuned streaming/clipmap settings
    Unity Engine Upgrade to 2018.2 (future engine upgrades to come)
    Under-the-hood memory layout optimizations
    Fixed potential crash when culling the light on the noise indicator for the Cyclops
    Fixed random issue for invisible cooked and cured fish
    Protobuf serializer optimizations
    Reinforced dive suit oriented correctly in fabricator
    Fix for scanner being dark when fabricated
    Fix for skipping images in the gallery tab when using a controller
    Fix invalid rotation for Radiation Suit
    Fixed DeferredSpawner fatally breaking when an exception is thrown in SpawnAndDestroy
    Fix for incorrectly loading world data
    Fix for Seamoth not being able to open Cyclops Vehicle Bay when loading from a save game
    Merge in fix for player not teleporting correctly
    Fix physics issues when piloting Seamoth
    Fix for dying in hardcore while the game is saving
    Prevent taking of a screenshot when the game is already processing one
    Optimized RigidBodies from static objects
    Animation culling optimizations
    Moved File I/O of LargeWorldStreamer to another thread and yielding coroutine on main thread to prevent stalling
    Optimized particle systems used in the CrashedShip and Lifepod
    Optimization removing calls to GetComponentInParent for determining if a player is within a vehicle or not
    Multiple NullReferenceException fixes
    Fixed Reefback turning constantly Save data optimization
    Fix for Floaters not attaching
    Fix for Cyclops Vehicle Bay hatch not always spawning correctly
    Fixed issue with save slot screenshots when returning to the main menu
    Fix for floating plants at origin
    Fix for stuck floating dropped pickupables
    Fixed various items clipping through the terrain due to speed of player
    Fixed issues of Cyclops doors & Moonpool not responding to dockable vehicles
    Fixed issues with Cyclops power up
    Fix for player being able to breathe in unpowered Seamoth
    Optimized multiple normal maps
    Optimized Prison platform geometry
    Async loading of distance fields
    Fixed “is still loading” issue when a save game slot couldn’t be loaded
    Fix for Bladderfish not spawning by entity slots once filtered water is unlocked
    Fixes for creature respawn system
    Fixed issue with deleting saved games, made it compatible with both controller and keyboard+mouse input
    Fixed feedback button action in main menu for PC / Mac
    Fixed issue with rocket platform physics
    Fixed ‘First time menu interaction sends you to top of page in every tab’
    Fixed ‘Editing labels is interrupted while using gamepad + keyboard on PC
    Re-disabled oxygen warnings in hardcore mode
    Fixed docking a Seamoth in Cyclops in VR causing physics issues
    UI + depth fix backported from Below Zero
    Performance optimizations in Kelp Forest area
    World-Streaming optimizations
    Improved background loading during loading screen
    Improved consistency of various progress bars
  • Desert
    #2771
    Kijött egy nagy update a Subnauticahoz, kíváncsi leszek mi változott.

    A Below Zero elvileg csak jövőre jelenik meg.
  • lonvard
    #2770
    Below Zeronál nem tudom megmondani. Sokminden van benne, de a sztoriban nem tudom hol tartunk, és azt sem sikerült felmérni, hogy mekkora a bejárható terület a főjátékhoz képest.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.09.28. 16:02:45
  • Jóózsf István #2769
    Üdvözlet Hölgyek Urak!

    Mi hír a megjelenésről? Mennyire korai a játék?
  • Ironman2
    #2768
    Megjött a kukacos frissítés:

  • lonvard
    #2767
    Van. Lehet csúszás, pl. bekerül valami patch-el angol tartalom de még nem fordították le.
  • akyyy
    #2766
    steamen nem írja a jeges "kiegre" hogy magyar lenne. akkor van abban is magyar nyelv már?
  • TokraFan
    #2765
    Értelek, arra is szolgált valóban, de az általam használt mod lehetővé tette, hogy a seamoth-ra is szereljek fúrót. Tulajdonképpen mindent tudott, amit a lépegető, csak sokkal könnyeb volt irányítani.
  • Norbertboy
    #2764
    Az nem dlc és van hozzá magyar nyelv!
  • Papa01 #2763
    Én a fúró miatt használtam sokat a lépegetőt.. A rakétahajtómű meg a " tapadókorong" sokat segített kijutásban a mélyebb helyekről.

    Nem tudod, a DLC-hez készül honosítás?
  • TokraFan
    #2762
    Igen, hangulata miatt nálam is TOP10-es. nekem nem volt gondom a tegeralattjáróval, sőt, nagyon jól lehetett használni mobil bázisnak. Az írányítása is csak addig volt gáz, amíg rá nem jöttem, hogy kamerákkal kell operálni. Onnantól gyerekjáték volt. Én a lépegetőt nem nagyon szerettem, ezért kicsit modoltam a játékot, így a kis hajóval le tudam menni a legnagyobb mélységbe is. És persze a bázisépítés...Abba nekem önmagába belement vagy 50 órám.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2019.08.31. 23:50:15
  • Papa01 #2761
    Üdv Mindenkinek!

    Jelentem, én is bekerültem a klubba! :) Úristen, micsoda játék volt ez...benne van a top 10-ben az biztos!! Már csak amiatt is, mert minden évben elszoktam olvasni a Robinson Crusoe-ot, és hát a játék azért hajaz rá,,, :)
    Köszönöm szépen a fordítók munkáját! :)

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!


    Nagyon tetszett a történet a zene, a grafika, minden!
    Ami nem tetszett az a tengeralattjáró... számomra böszme és lassú volt, inkább a lépegetőt használtam.
    A legnagyobb kihívás a láva mezőkön történő ténykedés volt, egész pontosan onnan ki(fel)kecmeregni a lépegetővel. Huh, de kár hogy vége... :) 75 órát játszottam vele.

    Az időkapszulába betettem egy cukihalat, egy hőkést és egy gyógyszert.. :)

  • AnuluBamba
    #2760
    Valaki használja a V16829-es verziót? Nálam teljesen megbolondult a tengeralattjáró működése - kiszállásnál vagy 5-6 métert levágódik, ha fel van még csatolva valami modul, akkor meg elkezd a tengelye körül forogni, ha pedig bentről választom le a modulokat, akkor meg szétrobbannak a modulok, amint megmozdul a tengeralattjáró.
    - Ha pedig a sziget mögötti területre próbálok úszni, akkor menthetetlenül kifagy. Pedig ott csücsül egy ellátmányos csomag.
    Ezek mind jól működtek az előző verzióban.. most meg fejre állt minden. Egy frissen legyártott modult amikor megfogtam, azonnal felrepült velem az égbe és közel egy kilométerrel arrébb zuhantam le........................ Tudom hogy korai.. de ezek mind jól működtek pár verzióval ezelőtt... az itt most a pityergős rész... tök jó dolgok vannak ebben a verzióban, csak nem tudom élvezni..
  • AnuluBamba
    #2759
    Szia :) Az "akvárium" modul az egy halcsapda - ha üresen felcsatolod, akkor minden halat beránt cirka 1 méteres közelségből, amerre haladsz, illetve amíg meg nem telik. Utána a feleslegeseket elengeded, és újra be-be rántja a halakat. A két oldala külön külön működik, de mindenképpen felcsatolva kell, hogy legyen, mert csak akkor kap energiát.
  • TokraFan
    #2758
    Jaaa, hogy ez a belóóv nulla? Akkor már értem. Azt még nem játszom, majd csak ha kész lesz.
  • lonvard
    #2757
    Ne má' hogy ennyire nem vagy képben. :) Elsőre prüszköltem tőle a küklopsz után, de nagyon jópofa. Össze-vissza lehet csatolgatni a modulokat, van raktár modul, alvó modul, fabrikátoros modul, meg dokkolómodul a lépegetőnek. Van akváriumos is, de az nem tudom minek. Ezekből lehet többet is egymás után, tehát kiváló mobil bázis, és a pilótafülke lekapcsolható, és olyankor a leggyorsabb. Ha meglesz az alvó modul, akkor olyat csinálok, hogy pilótafülke-alvó modul-fabrikátoros-raktár-raktár-raktár-dokkoló. És akkor az egyik raktárba rakom be a felszerelésem, a másik raktárba a szkennerszoba bázisom darabjait, hogy bárhol lepányvázhassak, a harmadik raktár az a gyűjtögetni való cuccoknak. Ha pedig lekapcsolom róla a vezető modult, akkor olyan mint egy tanyahajó. Áááá, megőrülök.



    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.07.24. 17:15:07