7903
Space Engineers

Katt a képre
  • RoboKutya78
    #4670
    EZ KŐŐLL erre várt mindenki szerintem:)

    Dock Assist HUD
  • laci4321
    #4669
    Csak ezzel a módszerrel is sok idő lehet elérni az ércet, ha vastag rétegen kell átfúrni.
    Bolygón bányászáskor: Én is szeretek robbantgatni, én az ércmezők szélén szoktam és onnantól (a nagy lyukból) vízszintesen tudok haladni bennük. Később építek egy bazi nagy bányászhajót amivel meg milliószám lehet gyűjteni az érceket függőlegesen lefúrkálva értük. (de ekkor is kell robbanófej, ha pl. több mint 100m alatt van egy kis urán)

    Az űrben viszont egyáltalán nem kell robbanófej, csak a Julian által leírt módon kell néha kicsit a sziklában haladni.
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.09.19. 13:01:00
  • RoboKutya78
    #4668
    eme folyosó jobb oldalán van egy lejárat azt meg ott valami csepkőbarlangot akartam kreálni megvilágított érc oszlopokat csináltam benne.
  • RoboKutya78
    #4667
    Ha nem bányászol csak sziklát akarsz takarítani ott a voxel kőzettakarítója illetve pótlója bár túlélőben nem tudom hogy működik e é
    ha nem akkor marad a robbantgatás.
    Én annó kreatívban is képes voltam letenni a fúrórendszert hogy kitermeljem az általam bekreált 3ds aszteroida modellt:) amiről a nagy furkálások közben kiderült hogy a közeke teljesen üres volt:) így máris érdekes dolgokat kreáltam:)Nagyteljesítményű gép kell a betöltéséhez rengetek módot raktam be még az asztalin bírta a dolgot
    például ilyet is lehet csinálni hogy átnyúljon a kőzet a blokkon

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.09.19. 12:54:59
  • RJoco
    #4666
    Nem is tudom, hogy akkor elmondjak e egy trükköt, ami a játék alap sajátossága és sokkal gyorsabban el lehet érni az ércet, mint robbantgatással. De ezt én is csak sokkal később tudtam meg és itt a fórumon erősítették meg nekem, illetve mondták el.
    Az biztos, hogy elveszi azt az élvezetet, amit most okoz a robbanófej, viszont esetleg ezáltal más élvezetekhez juthatsz :D
    Döntsd el te.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A fúrókat be lehet állítani egérgombra. Ehhez a Weapons & Tools részből kell a toolbar-ra rakni a (jelen esetben) fúrót. Így az összes az építményen lévő fúrót működteti, melyek be vannak kapcsolva. Ezután az egér bal gombjával fúrsz és az anyag a raktérbe kerül. Ha a jobb gombot nyomod, akkor 'darálsz' és nem keletkezik anyag vagyis nem lesz tele a hajó kaviccsal. Ez a módszer szélesebben is dolgozik, vagyis nagyobb lesz a lyuk, mint fúrásnál és sokkal gyorsabban is csinálja.
  • Nagydög
    #4665
    En is erre hasznalom. Belovom, hol van az erc, aztan lerobbantom a felso reteget. Utana megepitem a kulszini fejteshez a felszerelest es hajra. Mondjuk ha az advanced rotor mukodne es nem kapcsolodna le folyton a conveyor rendszerrol, akkor meg jobb lenne.
  • RJoco
    #4664
    A robbanófej megsemmisíti az ércet is.
    Viszont üreget robbantani egy sziklába jó dolog, már próbálkoztam vele.
  • Nagydög
    #4663
    Epulo? A cucc mar ropkepes(csak meg kabrio) es joideje ott all mellette az a jarmu is, amin a turet van. Eddig elvoltak egymas mellett.
    Egyebkent mas is hasznal robbanofejeket banyaszathoz, vagy sikerult valami eredetit kiotlenem?
  • RJoco
    #4662
    A fegyverzet 800 méterig ellő és szerintem kevesen vannak, akik ennél messzebb építkeznek túlélőben. Szóval ez mindenképp macerás. Arról nem is beszélve, ha a bevédett bázisodat akarod kicsit fejleszteni, mondjuk lerakni egy konténert, mert kevés a hely, aztán: BUMM, Szívtad!!!
    Egyedül még nem is gond, ha kikapcsolod a semleges opciót, szerveren ez már necces lenne, mert elég lenne a támadó hajón a fegyverzetet 50-100 méterrel előre tolni semlegesre állítva és szépen szétszedné a bázist.
  • RoboKutya78
    #4661
    SOSE telepíts túlélőben fegyverzetet épülő építményre mert a jóemberek mármint a tervezők semleges tereptárgynak vették az épülő dolgokat és ha esetleg a fegyverzet be van okosítva semleges tárgyak észlelésére akkor baj van:)
    Fegyverzettel okosan bánni!! :)
    Én a múltkor robbantottam fel magam kísérletezés közben.A szenzor be volt állítva semleges tárgy észlelésére hozzá volt kötve az akna még azt se vetem észre hogy a közé tett időzítő timer is elkezdett kattogni:) jött a bumm.
  • Nagydög
    #4660
    Szivesen. A legujabb bugfrissites eredmenye, az egyetlen(Kepzelem milyen tuzijatek lett volna, ha komoly vedelmem lenne) gatling turetem valamiert ellensegnek nyilvanitotta az epulo hajom fo konteneret, es mire sikerult megkeresnem a vezerleset felrobbantotta. Kilepes mentes nelkul. Jatek elhagyasa. Idiotak.
  • laci4321
    #4659
    Ahh most megnéztem a KEEN fórumon a hibajelentéseket, azt írják nem csak a levitáltatott részegységek illesztődnek be különállóként, hanem a rotorokkal összekapcsoltak sem maradnak egyben a beillesztéskor. Úgyhogy van rá esély hogy javítják...
  • laci4321
    #4658
    Kipróbáltam több blueprintet is, melyekben a készítők levitációt alkalmaztak és mindnél ugyan az az eredmény: a beillesztésig eljutok, (gondolom mert amikor készítették és blueprintet csináltak belőle, akkor még lementődött a kapcsolódás ténye) de aztán amikor újra másolni akarom a szerkezeteket, a kapcsolat ténye egyszerűen nem másolódik le és beillesztésnél beillesztődik ugyan mind a 2 részegység, de különállóként. Egyszerűen megszakad az összeköttetés és széthullanak az összekötött részegységek.

    Ha így javították azt amik korábban "bug"-nak tituláltak, ha ez a megoldásuk a levitáció visszaszorítására, akkor elmehetnek a picsába... Az ember megcsinálja a szerkezeteket és azokat nem lehet másolni?! Mégis miféle dolog ez?
  • RJoco
    #4657
    És megjavult, sosem gondoltam volna, köszi @Nagydög!
  • RJoco
    #4656
    Ezt majd kipróbálom, mert eddig mindig csak visszatöltés volt mentés nélkül.
  • Nagydög
    #4655
    Ez a leggomb effekt jon-megy. Ha barmelyik leparkolt hajomnal elofordul, egy mentes-visszatoltes meg szokta oldani.
  • laci4321
    #4654
    Elkészültem a lebegő ágyútornyommal. 2 nagy rakétavető van rajta és automatikusan tüzel a célpontokra. És gyakorlatilag a teljes gömbfelületen képes tüzelni, 800m-en belül bármire tud lőni, nincs holtpontja. Szerintem elég jó lett.
    CSAKHOGY úgy tűnik Keen-éknél elcsesztek valamit, ami hatással volt a wheel suspension-okra (keréktaró motor) is, és azt a kis cuki hibát eredményezte, hogy nem lehet másolni a rendszer. A blueprint beillesztése után gyakorlatilag szétrobbanna az egész, ha nem lenne kikapcsolna a blokkok sérülése. Így aztán nem lehet sem lementeni, sem megosztani, sem rátenni semmire.... Fantasztikus!
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.09.17. 15:37:54
  • RoboKutya78
    #4653
  • RJoco
    #4652
    Amit blender-rel csinálsz, azt utána konvertálni kell és akkor lesz jó a játékban. Legalábbis mintha ezt olvastam volna.
    Vagyis a játékból kiszedettet vissza kéne konvertálnod, hogy a blender kezelje.

    Tegnap még kipróbáltam a játékot és sajnálattal tapasztaltam, hogy az érc derítő hajóm még mindig elszáll magától, mint a léggömb. Mikor megépítettem, akkor semmi baja nem volt, így viszont használhatatlan. Lehet, hogy már a világgal, illetve a mentéssel van a gond.
    Kicsit elkezdtem rombolni, legalábbis szerettem volna. A Daniel Jackson egy az egyben átment a nehéz páncéllal körbevett finomító platformon és sehol semmilyen sérülés nem történt. Előtte kicsit koccoltam egy másik állomásom, de kiderült, hogy az nem is állomás, mert elszállt. Majd a kis kockából épített vadászomat vezettem a nehéz páncélba. A vadász darabokra hullott, a falnak meg semmi baja nem lett. Még csak be sem horpadt.
  • RoboKutya78
    #4651
    Kísérleteztem ezeket az elkészített blokkokat hogy a rókában lehet megnyitni szerkeszthető verzióban?
    Próbáltam blenderrel és Daz Studióval de a kicsomagolt könyvtárban nem talált beolvasható anyagot egyik se.
    Néztem ezt a DAZ progit háát durva egy szerkesztő nem hiába a legjobb ilyenkor csurog a nyálam hogy nem ismerem a program használatát és nem tudok angol.
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.09.16. 11:02:28
  • RJoco
    #4650
    Nem vicc és én próbálkoztam vele, de elég vacakul működik.
    Nekem nem jött be, inkább a gond volt csak vele.
  • RoboKutya78
    #4649
    az most csak nekem furcsa hogy igaz dx 9 alatt de a szelepen ha rákattanok a parancsmodulra akkor egy ajtó parancsmenüje nyílik meg?

    az viszont tényleg szar hogy a szelep csak 10 méterig nyílik.
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.09.16. 00:11:50
  • RoboKutya78
    #4648
    vicc hogy a modderek már ha jól emlékszem már megoldották
    [Mexpex] Heavy Landing Gear
  • RJoco
    #4647
    Kaptunk új stabil verziót.
    Kiderült, hogy az újabb dolgokat a Marmoset Toolbag-gal csinálják, mely csak 150 dolcsi.
    Az tény, hogy jól nézett ki a hidrogén hajtómű, a leszálló talpról nem is beszélve, de, ha az a talp még mindig nem behúzható, akkor hiába a jó kinézet.
    Azért érdekes lenne, ha az űrből visszatérő asztronautáknak olyan hajójuk lenne, aminek nem lehetne a kerekeit visszahúzni.
  • RJoco
    #4646
    Áram nélkül a konnektorok szétkapcsolnak. Teljes áramhiány esetén.
  • RoboKutya78
    #4645
    Á fenébe lett volna ötletem a szétlőni kívánt meghajtók helyett de vagy én nem találom vagy kiszedte a készítője.
    Volt egy blokk ami állítólag füstöt generált magából de nem tudom hogy működött e mert dx11 es volt még videót se láttam róla ami sokat elárul hogy nem működött:)
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.09.12. 22:13:49
  • laci4321
    #4644
    Az Akadémia minden blokkja fent marad teljes energiahiány esetén is :)

    Amúgy amit egyszer rögzítesz konnektorokkal, rotorokkal, leszállótalpakkal, vagy a kerékhajtókkal levitálva, az onnantól nem esik szét ha nincs energia, szóval csak annyi történik ha elfogy igen, hogy leállnak a forgó dolgok.
    Azok a reaktorok az első összekapcsoláshoz kellettek, a konnektorok összekapcsolásához ugyanis mindkét végén áram kell. Igazából már ki lehetett volna törölni őket, de valamiért még nem vitt rá a lélek :D Amolyan "biztonságérzetet" ad nekem hogy ott vannak. :D

    De amúgy jó a kérdés, mert ha nem így lenne akkor nem lenne túl sok értelme a projektnek, a légkörben fennmaradás nagyon energiaigényes dolog, egy álló bázist létrehozni pedig egyszerűen nem érné meg. Csak úgy égetné az uránt, főleg ekkora tömegnél.
  • RoboKutya78
    #4643
    eőő... hülye kérdés.
    a videódban ha jól láttam reaktorral látod el a bolygón lévő rotor energiaellátását.
    őő túlélő módban mi a helyzet ha elfogy az urán belőle leesik a szerkezet vagy csak elfelejt körözni?
  • RoboKutya78
    #4642
    Rakás szar ez a Gy.I.K. rendszer hiába rakom be a videót úgy azzal a flash szögletes zárójeles megoldással megjelenik a videó képe a lejátszó ikonnak de ha rákattanok szarik elindulni most úgy odottam meg hogy belinkeltem a videó elérését meg ezt a flasht is most a linken lejátsza.
  • laci4321
    #4641
    Nem építhető meg blueprintről egyszerűen, ugyan úgy nem vetíti ki a kerékhajtókra tett részegységet a projektor, ahogyan a rotorokra vagy pistonokra tett másik rácsokat. Remélem egyszer találnak rá valami módot hogy ez ne így legyen, mert elég gáz :D

    Én úgy tartom a legcélravezetőbbnek, hogy ráillesztesz a kerékhatjóra egy, a túlélővilágban létrehozott rotorfej+projektor párost (aminek a grid pivotja ott van ahol szeretnéd), fixálod a kerékhajtót, és a projektorral azután kivetíted önmagára a külön blueprintként lementett második részegységet.

    Kreatívban nekem eddig nem volt gondom a teljes blueprintek másolásával.
  • RJoco
    #4640
    A videóban is volt egy ilyen jelenet, mikor a platform beleszállt az aszteroidába.
    Kicsit veszélyes az építése.
    Túlélőben is megépíthető?
    Esetleg blueprint-ből?
    Pistonnál van olyan gond, hogy a fejet már nem teszi oda a kivetítő és amit az után építettél, azt nem fogod tudni megépíteni BP-ből. De kreatívban sem hajlandó visszamásolni megfelelően. Bár, lehet, hogy azóta javították a dolgot.
  • laci4321
    #4639
    Néha előfordult, (a videó készítése közben is csak kivágtam) hogy a beillesztés után annyira rezeg a kapcsolati pont, hogy elrángatja az egész platformot, nem lehet beleszállni és utólérni. Singleplayerben :D
    Elképzelni nem tudom milyen hibákat tud produkálni multiban amúgy :D

    De az biztos hogy survivalban nem nagy hajókra, hanem rögzített bázisokra kell kapcsolni a blokkokat, aztán rögzíteni a kerékhajtó motort a safety override-al, nehogy baj legyen és csak aztán visszaalakítani nagy hajóvá.

    Gondolkozom amúgy egy lebegő (vagy valamihez kerékhajtóval hozzákapcsolt), távolról manuálisan irányítható turreten, szerintem a hétvégén megépítem :D Egy olyat ami ráfordul a célra teljes testében, mintha egy különálló hajó lenne, mégis rögzítve van. Kicsit variálni kell majd a súlypontokkal, meg a rotorellenállásokal, de szerintem megoldható a dolog.
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.09.12. 10:09:23
  • RJoco
    #4638
    Még a szerver idejében gondolkodtam azon, hogy lehetne a mozgó bázis köré, 800 méter távolságra valami védelmet kihelyezni. Hasonló dolgot, mint az Argentavis drónjai. Az egyetlen, amire gondolni tudtam, hogy a bázis egy helyben marad és így a drónok szépen kihelyezhetőek.
    De ezzel a módszerrel nincs ilyen gond, mozgás közben is ott vannak 800 méterrel a hajó körül, mindig.
    A lényegük a kis méretben, fekete színben lett volna, hajtómű és jeladó nélkül kb. láthatatlanok az űrben, ha a Nap megfelelő szögből világít.
  • laci4321
    #4637
    Jaa mármint a keringő kristályok sebességére? Értem :)
    Igen néztem, próbálkoztam is azzal hogy kihasználjak egy bugot, miszerint ha a a szembe állított rotoroknak ez az eltartása nagyon kölönbözik (összenyomni vagy széthúzni a közte levő blokkokat), az forgást generál. De nem generált egyáltalán itt, akárhogy is állt a felső és az alsó.
    Arra tudok gondooni, hogy mivel azok a „kristályok” nehéz páncél blokkból vannak, és közvetlen közelről nézve látszik hogy a kristályok rezegnek is fel-le egy kicsit, ez a 2 tényező együtt akadályozza a keringésüket. Néha egyébként meg is állnak majd újra begyorsulnak, de ez nem jött elő a videóban :)
  • RoboKutya78
    #4636
    van egy csúszka pontosan nem tudom hogy hívják, de azt az elemet lehet fel le állítgatni a távolságát a rotor testéhez képest. Súrlódás vagy távolságtartás nem tudom.ezt a távolságot állítja ere gondolok hogy ezt nem nézted meg hogy hatással van e rá?
  • laci4321
    #4635
    Régen Heroes 3-aztam jó sokat, onnan az ihlet, de egyébként nem vagyok MMO-s :) Az Aion-nak csak a nevéről hallottam eddig, ahogy minden egyéb MMO-knak, mint a WOW. Inkább szuperhősös vagyok :D (Marvel és DC)

    Amúgy nem tudom hogy bug-e, de nagyon remélem hogy sosem lesz javítva, különben kártyavárként dől össze minden elképzelésem :D
    Bár van egy olyan érzésem, hogy ha "kijavítják", akkor modderek vissza fogják hozni :)

    Nem igazán értem mit értesz rotoreltartás alatt, kifejtenéd? :D
  • RoboKutya78
    #4634
    Naagyon duurva lett a cucc:)
    A kreálmányodat lesvén eszembe jutott hogy te tutti mmoztál valamivel:) vagy csak az ötlet jött onnan:)
    Most nem akarok hülyeséget állítani de mintha aionban láttam volna hasonló dolgot.
    Ezek után a következő lépés az lehetne hogy a lebegő részegységeidet bevonhatnád valamilyen materiálal és erősen kivilágíthatnád belülről dupla pontot kaphatnál a fejlesztőknél ezzel a videóval.
    Szerintem ez nem is bug mert ha az lenne már rég tudnának róla és kiszedték volna ez csak a hozzád hasonló megszállott építészmestereknek szánták elérhető elemként:)
    A rotoreltartással nem kísérleteztél?
    Ha nem felejtem el holnap berakom a videjót megosztásba a gyikba.

    Szép munka köszönjük.
  • RJoco
    #4633
    Jó videó, köszi!
    A zene kicsit hangos a szöveghez képest, de míg beszélsz, addig elég halk és érthető.

    Nekem a bandicam jött be eddig a legjobban a felvételekhez, bár mikrofonnal aláfestve még nem tettem.
    Szerkesztésre és konvertálásra a Videopad-ot használom.
  • RoboKutya78
    #4632
    próbáld ki az ocam-et az még gifet is készít:)
  • laci4321
    #4631
    Nos ismét nagy kihívás volt megcsinálni a videót, de 1 nap alatt csak sikerült :D
    Néhány probléma ami felmerült közben: mikrofon iszonyatosan zajos volt, a rögzített videó alatti hang valamiért hihetetlen módon képes volt elcsúszni, órákba telt a helyére visszatenni de még így sem tökéletes (valamiért eddig csak a FRAPS volt képes jól rögzíteni a SE-t, de az meg 1 órányi anyagot 80 GB-os .avi-ban ment le :D Most a Plays.TV-vel próbálkoztam, hát legközelebb nem azzal fogok :D Inkább legyen 80 GB és a konvertálásra várjak, mint így szenvedni a hangigazítással.)

    Ha már azt mondtad bedobod GY.I.K-be akkor próbáltam ténylegesen tutorial jelleget adni neki, nem csak septiben összedobni :)
    Remélem tetszeni fog nektek, íme:


    A legesleglényegesebb dolgok már a videó elején elhangzanak, kb. 5 perc alatt megtudhatjátok a lényeges dolgokat, utána még adok pár tippet, és a videó második fele Az Akadémia bemutatása.
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.09.11. 20:43:20