7902
Space Engineers

Katt a képre
  • tom36
    #6851
    Ezt a platina dolgot úgy mondom hogy minden bolygón hiányzik 1 v. 2 elem és azt az ürben sem lehet megtalálni.
    Amikor a marson kezdtem ott ha jól emlékszem ezüst vagy arany nem volt és az aszteroidákon sem találtam, a hold esetében aranyat nem találtam seholsem, és ahogy észrevettem mindig az az elem hiányzik ami az elektromos ür hajtómühöz kellene (3 kezdési ponton kezdtem már és edig seholsem tudtam megvalósítani pedig rengeteg időt rá áldoztam.

    A föld esetén is most már több urán tartalmu aszteroidát találtam de platina nincs.
    vagy ezeket a hiányzó elemeket valamijen távolságon fellűl kellene keresni a bolygóhoz képest ?
    Meg az észrevétel hogy ahol értékes anyagot találtam ott mindig megjelent egy ellenséges hajó és ép hogy gyűjteni tudtam majd spuri.
  • laci4321
    #6850
    A Cryo funciója: kiléphetsz a szerverről, a karaktered életben marad, és a hátizsákodban levő dolgok is megmaradnak amikor újra visszalépsz. Tulajdonképpen egy mentési pont ha online-ból offline állapotba vált a karaktered.
    De ha meghalsz, ott nem éledhetsz újra. Arra valóban csak 2 blokk alkalmas: Survival kit és Medical Room.

    Az űrben amúgy még platina van is, de én pl. urániumot nem találtam sosem :/
    Ezért is raktam be a Ravcor-t, azon van mindkettő bőven. Csak kihívás megszerezni ;)

    BuildInfo:
    Leírom ide is amit Julian talált, hogy hogyan lehet beállítani a grafikus megjelenítéseket a BuildInfo modban: a chat ablakban nyomni kell egy F2-t.
    Ekkor megjelenik egy menü, így kell benne kattintgatni:

    ModSettings/BuildInfo/Binds and related/Cycle Overlays Bind

    Ha rányomsz, megadhatod a billentyűkonbinációt, amivel megjeleníthetővé válnak majd a plusz infók egy blokkról. (fizikailag hogy hol fog a hajtómű sebezni (egy piros paca a hajtómű után), hogy mekkora a fúrófej fúrási átmérője (zöld gömbként, bár lehet picit alábecsül), valamint azt is megjeleníti hol vannak a légzáró felszínek egy blokkon)
    Nálam ez a Ctrl+í kombináció lett (ctrl + backslash-ként írja).
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2019.04.13. 13:21:54
  • tom36
    #6849
    szivat a game !
    Már több mind 30 aszteroidát vizsgáltam át a föld körül, mindegyiket GPS-el megjelöltem meg h mi van rajtuk de platinát nem találok.
    Majd visszafele a földre megálltam egy kis jég ért mer fogytán volt a H2 de egy ellenséges valami bedarált, és a legjobb az egészben hogy hiába volt cryo-m nem éledhettem benne ujra. vagy ehez orvosi kellene ?
  • RJoco
    #6848
    Hasznos mod. Utána kell néznem jobban, hogy mit is tud, mert eddig semmi megjelenítést nem tapasztaltam pedig a fúró hatóköre pont jól jönne. És nemsokára a levegő része is.

    A légellenállást sajnos már tapasztaltam. De most már értem, hogy miért nem volt hajlandó 100-nál nagyon jobban menni az egyik hajóm.
  • laci4321
    #6847
    Jajj igen a BuildInfo mod elvileg tud csinálni egy nyomkövetést, hogy hol szökik levegő a bázison. Az AirVent-nél megjelent egy új gomb a kontroll menüben, ami bekapcsolja a légáramlat követést. Bár még nem használtam ezt a funkcióját :)

    És más dolgokra is jó még, pl. látod fizikailag (egy piros paca a hajtómű után) hogy mekkora a hajtómű sebzés, valamint hogy pl. mekkora a fúrófej fúrási átmérője (sárga gömbként). Még azt is grafikusan megjeleníti hol vannak a légzáró felszínek egy blokkon. Bár még ezeket sem próbáltam, csak a mod leírásban van benne, de elvileg a Ctrl gombot nyomva kell tartani mikor le akarod rakni a blokkot, hogy ezek megjelenjenek.

    Ezekkel a lehetőségekkel aztán tényleg nem marad kérdés egy blokkról :)

    Hőadatok és légellenállás az atmoszférában: minél gyorsabban mész, annál több hő keletkezik. Max. sebességgel haladva pl. (400 m/s a szerveren) már izzanak is a blokkok amik a haladási irány felé vannak a hajón, és sebződnek is. Az atmoszférában építhetők így szárnnyal rendelkező hajók is, valamint komoly előny kovácsolható a légellenállásból egy légi csatában, egy jó vadásszal.
    A számok amik megjelennek nagy sebességnél a keletkező hő nagyságát jelzik a súrlódás (légellenállás) miatt. 6 irányban írja ki, a hajó 3 tengelye mentén, hogy mennyi hő keletkezett. (X, Y, Z, -X, -Y, és -Z oldali felszínén a hajónak)
    Pontosan nem emlékszem már mennyik a határérték, de pirosra vált a szám úgy is ha már közel vagy az izzási határhoz.
    Amúgy az a mod is a TextHUD-ot használja :)

    A Rename funkció szürkeségére a BP menüben nincs magyarázatom miért lehet :/
  • RJoco
    #6846
    Átnevezésnél nekem inaktív volt a Rename gomb. De majd jobban szemügyre veszem akkor. (Csak az új BP-knél, a régieknél aktív a gomb).

    Jó tudni, régen mintha nem kellett volna vagy csak eleve fenn volt.

    És mi az ami kiírkál a jobb felső sarokba repülés közben? Illetve hogy kell értelmezni a hő adatokat? Elég homályosan is jelenik meg.

    Sosem építettem meg a kivetítőt. Máshol sem, pedig volt bent. Na majd egyszer talán. Ha nálam törik a jármű, akkor vagy felületi kár lesz vagy darabokra esik. Nem nagyon szokott kettős dolog lenni. Egy olyannak örülnék, ami megmutatja, hogy hol nincs rendesen behegesztve a blokk.
    A mod-os szélturbina mennyivel tud többet, mint a játékbeli? Még nem építettem meg, mert a játékbeli elég jó.
  • thebestgergo
    #6845
    Köszi az infót. Fel is iratkoztam arra a két modra. Elég jol hangzik :)
  • laci4321
    #6844
    Át lehet nevezni a blueprinteket, csak a Details feliratra kell kattintani :)

    A TextHUD Api az Easy Inventory-nak is kell, meg a BuildInfo-nak :) Mindkettő már a TextHUD API-t használja, ha nem lenne a szerveren, akkor bár működne az a 2 mod, de semmilyen feliratot nem látnánk :/

    A BuildInfo pedig pl. azért is egy írtó jó mod lett már, mert a rengeteg iszonyat hasznos blokk információ mellett, amit alapból a játékban nem is látnál (pl. hány légzáró oldala van, vagy mennyi a tömege, integritása ("életereje") az adott blokknak), de még azt is látod, hogy ha egy már megépült blokkra állsz, annak mi a neve. Így például a nélkül be lehet azonosítani pl. egy szimpla villanyégőt a bázison, hogy aktiválni kellene az összes megjelenítését a HUD-on, megnézni melyik az, majd kikapcsolni a megjelenítést.. Szimplán csak rá nézel a villanyégőre egy hegesztő vagy flexelővel, és látod a nevét, és már mehet is a villogás beállítás, vagy szín átállítás, stb.. :D

    Amúgy amit én beraktam blueprint kivetítő projektort az még annyival többet tud, mint a most megjelent DLC-s verzió, hogy ha egy létező hajót vetítesz ki, akkor látod a sérüléseket a mini blueprinten :)
  • i robot
    #6843
    Köszi a segítséget!
  • drop
    #6842
    köszönöm a választ
  • RJoco
    #6841
    Én azt hittem, hogy mod csinálja, ha meghalunk, akkor legközelebbi helyen éledünk, ahol lehet. De a single világomban is így van, nem csak a szerveren.

    A BP-ket single-ben készítve sem engedi átnevezni. És valami felhőben tárolja. Ennek majd utána kell nézni.
  • RJoco
    #6840
    Blueprint-et lehet csinálni mindig, csak visszamásolni nem lehet a játékba, ha nincs engedélyezve.
    Viszont kivetítővel ki lehet vetíteni és abból meg lehet építeni.
  • RJoco
    #6839
    Tegnap ezzel nekem is gondom volt.
    Rajta tartod a célkeresztet az objektumon, ami semmihez nincs csatlakoztatva, de a futómű lehet rögzítve és CTRL+b. A képet utána kell megcsinálni, nekem nem csinált magától.
    Az átnevezés kérdéses, azt nekem sem engedte, de épp szerveren voltam.
  • RJoco
    #6838
    Mód =/= mod.
    Vannak a játék módok, mint a túlélő vagy kreatív.
    A mod-ok meg kiegészítők, modifikációk (modification).
    A hajtóműveknek van sebzése. Szóval a hajtómű sugarába, x blokk távolságra nem szabad tenni semmit. A méretektől függ a távolság. Wiki-n nagyon jó képes szemléltető is van a leírás mellett.

    Mod-ok: Ami nálam alap és szerencsére a jelenlegi szerveren is van:
    EasyInventory - egérkattintással ki lehet üríteni az eszközökön kívül mindent a hátizsákból. Egérkattintással összeszeded az állomásodról az adott blokkhoz kellő anyagot. Ha nem fér minden bele, akkor sincs gond, a következő körnél csak az elmaradottakat teszi be, könyveli a mod. Ki is írja, hogy, ha valami nem került be és miért. Egérkattintással az adott blokkhoz kellő anyagokat le lehet gyártatni az összeszerelővel, nem neked kell kiklikkelgetni a mennyiségeket.
    HudTextAPI+HudLCD: Sajnos a HudLCD nem működik, így nem tudom, hogy mire jó a HudTextAPI. Ezt inkább csak azért írtam ide, hogy volt ilyen is, illetve talán egyszer megint menni fog. Szerven csak a HudTextAPI van most.
    ColorIcon: Kiszínezi az ikonokat, mint régen volt. Átláthatóbb a Toolbar.
    Most hirtelen ezek jutottak az eszembe.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2019.04.10. 14:11:45
  • drop
    #6837
    hajót nevezd át utána mentsd el ctrl b de szerveren engedélyezni kell azt hiszem a bluprinteket
  • i robot
    #6836
    Jó reggelt! Valaki el tudná nekem magyarázni hogyan kell elmenteni egy hajót vagy bázist blueprint-be? Még régen sikerült valahogyan elmentenem 2 db hajót, de most ha akarok újat nem tudok csak a régieket felül írni. Ráadásul át se tudom nevezni és meg se tudom osztani steam-en. Egyszerűen nem bírok rájönni mi a f-t nem működik. Előre is köszi!
  • lonvard
    #6835
    Tényleg, az alap cockpiteken kívül mit tud most ajánlani a játék? Pár éve játszottam vele, akkor két egyszemélyes cockpit volt, egy harci meg egy normál. Bővült azóta a paletta? Esetleg modderek csináltak valami faszát, amit mindenki szeret?
  • drop
    #6834
    sziasztok segítséget szeretnék kérni pár napja játszunk pár haverral és építettem egy hidrogén hajtóműves hajót de mindig felrobban a tartály,nincs semmi mód fent a szerveren,illetve mik azok a módok amit szerintetek érdemes feltenni vagy szinte kötelező előre is köszönöm a választ
  • RJoco
    #6833
    Végülis egész jó az a rondának tűnő fülke. A spoiler-es képen látni a háttérben.
    Szép belőle a kilátás, kb, mint egy Asp Explorer-ből.
    A többi blokkot még nem építettem meg, jópárra csak ülni lehet, de van ami személyes tároló eszközként szolgál. A fegyver tárt egész jó ötletnek tartom.
    A holografikus kivetítő nagyon hasonlít arra a modra, amit te is betettél a játékba, de még azt sem építettem meg.
  • laci4321
    #6832
    Tom36 a szervert frissítettem ahogy nem maradt rajta játékos, órákig nézegettem mikor lesz rá lehetőség :D De ha ezt nem is tettem volna meg, be van állítva minden este hajnal 3-ra egy automata leállás, verziófrissítés (ha van új), majd újraindulás 5 perc múlva.
    Ez már önmagában is sok bugot megold.

    A projektoros dolgot ki fogom próbálni Julian, köszi a tippet. Olvastam amúgy amit írtál, de már nem emlékeztem rá. a DLC-t én is meg fogom venni, csak jól jön az :)

    Az Empyrion amúgy teljesen más grafikai motorral megy, a Space Engineers VRage motorja teljes mértékben a KSH fejlesztése, és csak az ő játékaikban van (Medieval Engineers). Az Empyrion a Unity motort használja, ami bár eleinte döcögős volt, mire hozzáigazították ehhez a típusú játékhoz, de mivel nagyon sok más játék is, jobban optimalizált is. Nagyon irigylem emiatt az Empyrion-t :/ Ott pl. a folyékony víz, vagy az hogy az épületeknek, falaknak konkrétan belső strukturális teherbírása is számolva van, nem jelent különösebb problémát. (Igen, ott egy baromi nagy, rosszul megtervezett épület vagy épp űrhajó simán összedől.)
  • tom36
    #6831
    Amúgy a szerver mikor lessz frissítve (mármint a verzió ? )
  • RJoco
    #6830
    Aranyban...
  • RJoco
    #6829
    Az oké. De pl. a bányászomon lecseréltem a fülkét és más nem tudja most használni.
  • thebestgergo
    #6828
    Csak azokra a blokkokra vonatkozik amik a DLC-be vannak. Viszont még mindig jobb mintha egyáltalán fel se lehetne menni a szerverre nélküle.
  • RJoco
    #6827
    Jah, tapasztaltuk. Azért ez elég nagy szemétség, hogy más nem tudja használni egy szerveren.
    Építek egy hajót, de csak én használhatom a frakcióból, mert nekem van csak meg a dlc?!
  • thebestgergo
    #6826
    Nem fog számítani hogy van e DLC-d vagy nincs. Akinek van az építhet, használhatja a DLC-s tartalmat, akinek nincs az nem fog tudni építeni és nem is fogja tudni használni a más által megépítettet de fogja látni.
  • RJoco
    #6825
    És akkor szerverek esetén vajon, hogy lesz megoldva a DLC?
  • RJoco
    #6824
    Aha, hulla jó. Meg jött Deluxe edition is arany skin-nel.
    Azért a korai hozzáférésűeknek adhattak volna valami akciót.
    Meg esetleg lifetime seassion pass vásárlási lehetőséget vagy valami.
    Gondolom rájöttek, hogy új játékosokból már nem fognak meggazdagodni, ezért gyors kiadták a játékot, hogy utána jó pénzért DLC-ket tudjanak eladni a sok kockának.
    Hozzá teszem, ha betennék a játékba az AutomaticLCD scriptet, akkor már venném is meg a ronda új pilóta fülkét sok kijelzővel. Vagy legalább hasznos dolgok lennének ott, mint pl. a hajó felhajtó ereje és a teher, ami épp húzza lefele, stb.

    A frissítésnek köszönhetően a kijelzők már nem csak díszek, hasznos dolgokat is ki tudnának írni, de jelenleg a HUD-ról tudnak korlátozottan adatot kiírni (sok értelme van, mikor ott a HUD-on...) és órát lehet kirakni...
    Viszont ez kiválthatja a HudLCD-t, ha más script-eket rá lehet küldeni majd.
  • RJoco
    #6823
    A hiányzó részeket tegnap már én is tapasztaltam kora este. De nem foglalkoztam vele, gondoltam, hogy egy ki/be lépés megoldaná.

    Nem olvastad, hogy pont így jártam én is a kilépéssel?
    Később néztem, hogy a blokk elvileg ott volt. Ez okozhatta az anomáliát. De ehhez le kellett kapcsolnom a kivetítést és utána derült csak ki, addig úgy jelezte, mintha még semmi nem lenne ott.

    Másik bug volt tegnap előtt, hogy belépéskor nem volt meg a spawn hajóm az állomás összekötőjén. Teljesen láthatatlan lett.
    Aztán furcsa volt, hogy a krió feltölti a hidrogén és oxigén készletem, mikor se tartály, se generátor nincs még. Csak a spawn hajón volt.
    Majd mikor a hajó hűlt helye környékén ténykedtem, akkor volt olyan pont, ahonnan nem engedett egy bizonyos irányban (a hajó hűlt helye irányába) elmozdulni. Rájöttem, hogy megvan a hajóm.
    A tegnapi belépéskor ott is volt. Rá 5 percre ügyesen össze is törtem...
  • RJoco
    #6822
    Ez lenne az a mod, ami kell neked.
    Arra kell figyelni, ha lelépett minden játékos, akkor meg kell várni, hogy mentsen egyet a szerver, különben mit sem ért az üzenet.
    De az is eszembe jutott, hogy a szerver log fájlja írja, hogy kik vannak fenn. És talán megkereshetőek steam-en így és személyes üzi is küldhető.

    A HudLCD tényleg nem működik. Mondjuk a mostani updatnek köszönhetően talán nem is fog kelleni, ha frissítik az AutomaticLCD-t.
  • thebestgergo
    #6821
    Nem tudom sajnos, de vannak itt jó megoldások úgy látom. Jó pár dolgot átemelhetnének innen.
  • drop
    #6820
    kérdés
    a játéknak nem ugyan az a motor van alatta?mert akkor elvileg lehetne
  • thebestgergo
    #6819
    Nagyon sokszor látni, hogy követelik az emberek a folyékony vizet. Sajnos be kell látni, hogy az am se túl acélos multit egy az egyben megölné. Azért a víznek van egy fizikája amit gondolom nem könnyű beépíteni. Pl egy bolygónál ugye akkor literre meg kellene adni a mennyiséget (vagy köbméterre) és ahogy felhasználod úgy kellene apadnia a tónak. Meg ugye eleve kellene valami ami szivattyúzza. Ha még elnézőek vagyunk akkor a conveyor szállítson folyadékot is és a hydrogen tank tárolhasson vizet is de akkor is meg kellene oldani a fizikáját bolygón, űrben, holdakon.
  • Normen76
    #6818
    Folyékony víz szerintem ezzel a motorral soha nem lesz megvalósítva. Az időjárásra talán van némi esély, de nagyon valószínű, hogy sokáig kell erre még várnunk. Ha a többi DLC is aprópénzért lesz mint ez, akkor nem lesz vészes, csak ne jelenjen meg hetente kettő :D.
  • thebestgergo
    #6817
    Nah igen. Azért a két dologért fizetnék pluszban simán :D
  • laci4321
    #6816
    Ezen a DLC dolgon amúgy meglepődtem rendesen.

    Még mindig nincs a játékban folyékony víz... :D (Csak mod-ként)
    Meg időjárás :D

    Mindkettőt beharangozták már akkor amikor a bolygók megjelentek :D Szóval még mindig nem érzem késznek a játékot, de már DLC-zünk? :D
  • laci4321
    #6815
    Ugyan nem gond ;)

    Amúgy is felidegesített egy bug a játékban.. :D Konkrétan az, hogy nem tudok lerakni egy pilótafülkét a megfelelő helyre, mert kilép az egész játék :/

    Más blokkot nem próbáltam még a bázison lerakni, csak azt a pilótafülkét, de ha kiderülne hogy semmit nem lehet, akkor nem tudom mit csinálnék.. :D

    Ja meg egy másik bug, hogy nem lehetett a bázisomon semmilyen blokkot átnevezni, vagy ki-be kapcsolni a megjelenítését a HUD-on, vagy a kontroll menü termináljában. Konkrétan ez a 3 opció egy az egyben eltűnt a kontroll menüből.. Csináltam képernyő mentéseket is, majd feltöltöm megmutatom. Aztán meg a második bug az volt, hogy nem lehetett lerakni azt a pilótafülkét, mert kidob a szerver. Na szóval frusztrált voltam miatta eleve és inkább megnéztem egy filmet :D :D
  • thebestgergo
    #6814
    És tényleg megjött az első fizetős DLC

    https://store.steampowered.com/app/1049790/Space_Engineers__Decorative_Pack/?curator_clanid=5134093
  • laci4321
    #6813
    Igen én is gondoltam rá. De sajnos azt láttam, hogy nagyon régen frissítették már a modot, legalábbis amikor összeraktam a mod listát a szeróhoz akkor tavaly május volt a legutóbbi frissítés. Elkezdtem olvasni a komment szekciót és többen is írták hogy nem működik nekik.

    Bevallom nem próbáltam meg működtetni ezek miatt, de ha tényleg hiányzik, akkor kipróbálom megy-e még egy offline mapon, és ha igen akkor hozzáadom a szerverhez is. De ez csak szerdán fog megvalósulni, holnap hosszú műszakot viszek a munkahelyen.
  • tom36
    #6812
    Valószínűleg én lehettem fenn bocsi.
    Globálban láttam hogy írtál, de abból az jött le hogy nem megy jól neked a játék és újra kel raknod.
    Gondolom ezután viszont nem tudtál feljönni, se más mer a friss verzió települt nálad és a szeró meg nem tudott frissülni mer futott.
    Fórumra rá szoktam közbe közbe nézni, de valamikor estefele léptem le Giovanni után.