7903
Space Engineers

Katt a képre
  • thebestgergo
    #6933
    Köszönöm szépen a teljeskörű leírást
  • laci4321
    #6931
    Rendben, akkor semmiképp sem változtatom meg :)
  • RJoco
    #6930
    Nehogy eltűnjön, mert az a védelmem!
  • laci4321
    #6929
    Az OKI úgy látom május 7-én kapott egy szép frissítést, úgyhogy maradhat mégis csak az a mod :) Nem kell az cserélgetni :)
  • laci4321
    #6928
    Add meg a kis hajó nevét, és a bázis nevét (koordinátáit is akár) privát üziben, és visszateleportálom oda a kis hajódat :)
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2019.05.10. 22:58:40
  • RJoco
    #6927
    Nem lehet, hogy gravitációs térben lenne a cél?
    Olyankor nem enged ugrani, de már nem tudom, hogy mit ír.

    A kicsi fúró hajód valószínű, hogy lecsatlakozott és elúszott.
    Épp ma vittem odébb a nagy hajómat és a rácsatlakozott kis hajó nem volt rácsatlakozva. Még jó, hogy nem sodródott el.
  • laci4321
    #6926
    A teljes szerver modlista :)

    Text HUD API - szöveg megjelenítés a képernyőn (kell más modokhoz)

    OKI Grand Weapons Bundle (DX11) - fegyver mod, bár nem működik tökéletesen, gondolkozom a lecserélésén. Viszont azért ezt választottam, mert nincsenek benne szuperfegyverek, vagy olyanok amik tönkreteszik a játékot gyakorlatilag mert lehetetlen védekezni ellenük. Jól kiegyensúlyozott fegyver mod.

    Projector Preview - miniature blueprint display - a projektor blokkal kicsiben is kivetítheted a hajó képét. (pl. a hajó hídjára) Ha egy hajó képét önmagára vetíted ki, akkor a kicsi képen 3D-ben fogod látni hol van megsérülve a hajó.

    (DX11)Letters Mod[/URL] - betűk és számok

    Wind energy / Windmill - a légkörben 1-1,5 MW körüli nagyméretű szélfarmokat is tudsz építeni

    Aerodynamic Physics (Deadly Reentry + Drag + Flight) - légellenállás és súrlódás! Ha max. sebességgel lépsz például a légkörbe (400km/h a szerón), akkor sérül is a hajó, izzik, elég. Mint a valóságban.

    Rotary Airlock - nem vagyok most hirtelen biztos benne hogy tényleg beraktam-e végül :D Lehet csak terv volt :D 1 blokk méretű légzsilip. Tulajdonképpen nem olyan hú de hasznos, ki lehet váltani 2 sliding door-al.

    Power Transmitters - energia továbbítás 2 hajó között vezeték nélkül.

    Control Module - basically key binding for ships - bármilyen billentyű gombot hozzá rendelhetsz timer és programming blokkokhoz, amikben akármilyen történést megadhatsz. Tehát pl. K és L billentyűvel forog a torony a tank tetején (timer blokkokban a forgató motor van), de összességében rengeteg új lehetőséget nyit meg a játékban.

    Midspace's Ship Speed 400L / 460S mod (skybox friendly) - 400 km/h max. sebesség nagy hajónak és 460 km/h kis hajóknak + a karakternek

    Milky Way Skybox - egy nagyon szép háttér

    Ravcor Hard (1.5G) - 1.5G-s gravitációjú lávabolygó, felszíni jég nélkül. DE sok urániummal és platinával és minden más érccel a felszínén. Ennek a modnak a módosításával készítettem.

    Colorful Icons - színes ikonok az alkatrészeknek, érceknek, öntvényeknek

    Airtight Force Field Hangar Doors - légzáró hangárajtó (energiamező), amin viszont a hajók át tudnak menni

    Transporter (fixed) - Star Trek féle teleportáló. Oda-vissza teleportálja a karaktert.

    DefenseShields - v1.9(37) - energiapajzs a hajó köré

    Jump Inhibitor Block - egy adott távolságon belül nem lehet használji a jump drive-ot. Minél nagyobb a beállított távolság, annál jobban zabálja az energiát. (Hogy 2-szer is meggondold mielőtt csatába kerülsz :D )

    NPC Weapon Upgrades - az NPC hajók is használhassák a moddolt fegyvereket (OKI modét)

    Modular Encounters Spawner - egy fejlettebb megoldás az NPC hajók megjelenésére. A mod átírja a játék saját NPC spawner részét. Ha megtámadsz pl. egy hajót, akkor pl. megjelennek védő drónok is.

    Mobile Power Pack Kit - 1 blokk méretű napelem és ici-pici akkumuláror. Hogy ne legyen egy szimpla világítás lámpa egy bánya bejáratánál olyan ormótlan nagy :D

    BuildInfo (extra block&terminal info, air leak finder) - az egyik leghasznosabb mod! Minden blokkról részletes infókat ad. Légszivárgás helyét mutatja, légzáró felületeket egy blokkon, a blokk tömege, teljesítmény adatai, stb. stb..

    Easy Inventory - jobb klikkel ki tudsz szívni a konténerből pontosan annyi alkatrészt, amennyi a kezedben levő blokk megépítéséhez kell.

    Three Level Solar Energy - 3 napelem generáció az űrbe. Hogy csökkentsem a napelemek számát, a szerver performance javítása volt a célom :) Emiatt a mod miatt került be a Wind Energy mod végül, hogy a bolygókon is csökkentsem a szélfarmok számát. Persze a nagy szélfarm jóval olcsóbb mint egy fekete napelem. Úgyhogy ez csak ilyen tessék lássék megoldás.

    [Drums] Ore Detectors+ (Vanilla) - az ércdetektorok hatótávját növeli meg.

    Nem írok hosszabb jellemzéseket a modokról, meg tudod nézni a leírásukat ha érdekel valamelyik :D Jó sok idő volt ezt a kommentet összehozni így is :D
  • tom36
    #6925
    Nem tudja véletlenül valaki az hogy miért nem működik a jump Drive-om
    olyasmit ír hogy .... 0% online ... elolvasni sem bírom sajna mer eltűnik és utánna már meg se jelenik csak szimplán nem reagál.
    fel van töltve és meg van adva neki egy 100km környéki táv
    eddig jó volt de megmakacsolta magát, azóta csak a burkolatot húztam fel a hajómra ill pár napelemet.

    A másik meg, hogy nem tudom, hogy, de eltünt a kicsi űrben használatos fúró hajóm pedig a space bázisra volt csatlakoztatva. Létezni még létezik valahol, de nyomára nem tudok akadni.
  • Giovanni #6924
    Én hétközben napi 1-2 órát nyomom, vagy annyit sem :) Az asszony meg itt TV-zik mellettem közben :)
    Utoljára szerkesztette: Giovanni, 2019.05.10. 14:50:46
  • thebestgergo
    #6923
    A nők nem érzik ezt át :D
  • RJoco
    #6922
    A barátnőm épp most mondta a képre: "Hogy érezze a törődést a sok kocka, mert nincs barátnője, mert éjjel nappal ezzel játszik."

    Igaza van.
  • RJoco
    #6921
    Poénosak voltak a fiúk.
    Sosem figyeltem eddig, mert nem nagyon szoktam nézelődni a krióban. De ott van.
  • Giovanni #6920
    Ma észrevettem egy dolgot mikor beléptem. Benn állok a cyro-ban, nézegetek, egyszer csak egy szívecskét látok az ablakba rajzolva. Ti észrevettétek már? :D


    Utoljára szerkesztette: Giovanni, 2019.05.09. 21:41:53
  • RJoco
    #6919
    De van.
    Mielőtt csatlakoznál a szerverre megnézheted a beállításait, köztük azt is, hogy milyen mod van fenn.
    Onnan össze tudod szedni.
  • thebestgergo
    #6918
    Olyan jó modokat használtok, hogy csak lesek :D Nincs valahol esetleg egy lista azokról a modokról amiket használtok?
  • laci4321
    #6917
    Julian:

    Az a szkrpit amit linkeltem úgy néz ki nem is működik rendesen, szóval én is áttérek a TIM-en belüli átírásra :D
  • laci4321
    #6916
    tom36: Nincs a mod steames oldalán (Power Transmitters) új hiba bejelentve, úgyhogy nem valószínű. Az én bázisomon is működik amúgy jelenleg is az optikai átvitel.
  • tom36
    #6915
    változhatott valami az energia továbbítós rendszeren (módon)?
    mer valamiért nem akar müködni a továbbítása (föld-ről az ürbe köldtem és mindig ment, hozzá se lett nyúlva de most valahogy nem akarja az igazságot.
    azt irja a földi állomás hogy nem találja a vevő állomást pedig nincs hiba sehol, se az ürben lévő átjátszó nem akarja küldeni az energiát a bázisig.
    kénytelen voltam napelemmel ellátni az ürbázisomat és nagy hajómat hogy le ne merüljön idő közben.
    Utoljára szerkesztette: tom36, 2019.05.08. 15:38:19
  • RJoco
    #6914
    Működik úgy is, hogy magában a script-ben írtam át. Igaz, hogy így minden egyes programozható blokkban át kell írni, ha többet futtat az ember. Bár úgyis csak az egyik lesz aktív összekapcsolt objektumoknál.
    Szerintem jobb megoldás, mint extra kijelzőt és időzítő blokkot letenni.
  • RJoco
    #6913
    Köszi!
    Sajnos nem úgy tűnik mintha nagyon foglalkoznának vele. Legalábbis a készítő biztos, hogy nem foglalkozik vele.
    Most úgy próbáltam megoldani a dolgot, hogy magában a script-ben módosítottam az értékeket, de egyenlőre nem tudom, hogy működik e, majd mindjárt kiderül.
  • laci4321
    #6912
    TIM kvóta visszaállító szkript. Remélhetőleg hamarosan javítva lesz :)

  • RJoco
    #6911
    Ok, közben rájöttem, hogy a 23mm-es lőszer megy bele...
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2019.05.07. 12:50:49
  • RJoco
    #6910
    Az OKI 14.5 mm-esnek mi a méret megjelölése?
    Hozzáadnám a TIM-hez, hogy kezelje, de nem találom.
    A többit kezeli.
    Végignéztem az összes letöltött mod-ot és érdekes mód nincs közöttük. Pedig feliratkoztam rá.
  • RJoco
    #6909
    Én erre már egy előző szervernél rájöttem.
    Igaz, hogy kreatív világban először megépítettem a hajót tesztelési céllal, így a szerveren már nem kellett kísérletezgetnem.

    Amúgy tényleg nagyon hasznos lenne, látványos is, csak a játék nem kezeli jól...
  • Giovanni #6908
    Jah, elnéztem egy sort :)
  • tom36
    #6907
    Ejj már megint előbb építettem mind hogy teszteltem volna :(
    A nagy hajóm oldalára tettem 2-2 forgatható hajtóművet amik vagy hátrafele néznek vagy ha átfordítom akkor lefele hogy gravitáció mellett tőbb elő legyen, de miegint koppantam.
    A rotorokra rakott eszközöket nem lehet írányítani úgy mind normál esetben hanem csak számokkal (ki/be kapcs .... )
    pedig jó spórolási módszernek tünt.
  • RJoco
    #6906
    Akkor rossz helyen nyomta a mérnök társ a válasz gombot.
  • tom36
    #6905
    Nem elveszett csak lusta vagyok szétbontani azt az ugró hajót és felajánlottam, hogy ha kell lehet vinni. (lentebb 6900-as üzenet)
  • RJoco
    #6904
    Milyen elveszett báránykát?
  • RJoco
    #6903
    Pontosítok egy kicsit.
    Az összes computer-t le kell bontani, de nem többet. Amikor visszaépíted, akkor már a "saját" computer-eiddel teszed, ezért lehet használni.
    Sajnos az akkuknál nagyon szemét módon csinálták meg. Még a leggyengébb flexszel, nagyon óvatosan is kiszed egy akku cellát és nem tudod visszaépíteni.
    Minden nem hozzáférhető dolgot így fosztok ki, mert pl. nem célszerű egy konténert lebontani, mert szanaszét hullik a benne lévő cucc.
    Vagy, hogy lássam mi van az ellenséges hajóra építve, kapásból magamévá teszem az egyik széket. Bár erre egyszerűbb a hajó oldalára tenni egy kontrollert és máris látom, hogy mire kell vigyáznom.
    Tornyokat nem célszerű visszaépíteni, mert szétlövi a foglalt hajót.
  • tom36
    #6902
    flexel szét kell végni addig hogy használhatatlan legyen a rész majd visszaépíteni
    és akkor a jogosultság a tied lessz
    az ellenséges hajóknál is ezt szoktam csinálni
    gyors és nem kell szétszedni
    csak a kék vonal alá kell bontani az irányítani kivánt alkatrészeket
    (turettel vigyázz)

    Utoljára szerkesztette: tom36, 2019.05.05. 10:15:05
  • Giovanni #6901
    Megtaláltam az elveszett báránykát, csak egy gond van, mivel nincs jogosultságom a használatára, ezért ott is maradt :)


    Utoljára szerkesztette: Giovanni, 2019.05.05. 10:11:56
  • tom36
    #6900
    én is rámentem egy nagyobb hajóra de a nem harci hajók esetében ahogy észrevettem mindig beéled egy védelmező drón ha oda mész hozzá, és sajnos elkapot idő elött
    viszont a bázisomnál bepróbálkozott egy nagyméretű drón így elég sok hajtómű elemet bezsebeltem.

    ill. ha kell valakinek egy mondhatni jumper pod akkor viheti, ott parkol a hold felett (GPS-t adok hozzá), jump drive, 2 aksi, 1 kicsi reaktor, + irányító fülke+ némi burkolat (csak forogni tud haladni csak a ráparkolt hajó segítségével.
  • RJoco
    #6899
    Ma levadásztam az űrben egy drón kibocsátó Raider-t. Olyan ügyes volt, sikerült úgy megközelítenem űrruhában, hogy nem lőtt le. Mindjárt be is ettem magam a hajótestbe és a két kis rámküldött drón el is intézte a sorsát, de még mozgó képes volt, csak már nem egészen irányítható. Sajnos emiatt még egyszer már nem tudtam hozzáférni.
    Nagy mázli vagy érdekes véletlen, hogy a bolygón a bázistól 30 km-re ért földet. Még élt és tudott lőni is, de hamar elintéztem a lövegeket.
    És még így is tudott drónt hívni, de légkörben esélye sem volt, hamar lezuhant másfél kilométerre az anyahajójától.
    Jól jött a rajta lévő cucc és jó kis izgalmat is biztosított a mai napra.
  • RJoco
    #6898
    Akárhányszor nézegettem a műhelyben a TIM-et, mindig bedobott pár módosítást, amik között volt egy olyan, ami javítja a szerverek esetében a quote LCD visszaállítódását.
    Most, hogy keresem ezt a script-et, nem akar szembe jönni.
    Valakinek nincs meg véletlen?
    Elég zavaró, hogy a beállított értékek visszaállnak amikor nincs a közelben játékos.
  • TS zsadnok
    #6897
    Szia!

    Ez lesz az, Köszi. Nekem jobb úgy, ha én mentek, mert azt tudom, hogy mikor akarom.:)
  • thebestgergo
    #6896
    Helló!

    Erre gondolsz?

    KÉP

    Load menü/Edit Settings és ott is lesz egyből. Azért ilyenkor az ember könnyen megfeledkezik a mentésről szóval ezzel vigyázni kell :D
    Utoljára szerkesztette: thebestgergo, 2019.05.03. 10:07:07
  • TS zsadnok
    #6895
    Sziasztok!
    Lenne még olyan kérdésem, hogy "single" módban játszva ki lehet valahol kapcsolni az automata mentést? Kicsit idegesítő, hogy mindig akkor fagy le a játék, főleg ha akkor még textúrát is tölt egyszerre, mert épp robogok valamerre.
  • RJoco
    #6894
    Akkor ez kb. olyan, mint single-ben egy mentés, kilépés.
    Csak itt a szerver újraindulásnál, mintha betöltene a single mentésed anélkül, hogy ott lennél.
    Ezért érdemes légkört elhagyni időzített hajtómű felülírással.
    Elvileg pont az orrod elé nem spawnol szikla, de ez szintén frissítés előtti tapasztalat. Illetve csak akkor jelent meg aszteroida, ha játékos is volt a közelben. Egy sodródó hajó közelében sosem jelent meg. Viszont mivel így a játékban vagy még - de mégsem, szóval...
  • laci4321
    #6893
    Most már nem halsz meg, csak kidob ugye a szerver, de visszalépésnél onnan tudod folytatni ahol abbahagytad.

    Csak hát ha épp egy hajóval repültél az űrben csillapítás nélkül egy aszteroida felé.. Akkor az alatt a pár perc alatt, amíg visszalépsz szépen be is fog csapódni a hajó.
    Vagy én pl a bolygóról az űrbe menni thrust override-al szoktam, főleg ha mondjuk hidrogén hajtóművel megyek. (Iszonyatosan hidrogén pazarló dolog ha végig tövig nyomod a gázt.)
    Ilyen esetben is szépen repülne a hajó a végtelenségig, aztán ki tudja mikor talál el egy aszteroidát.
    Vagy ha pl. repkedsz kicsit a mérnökkel a levegőben, és pont kidob a szerver.
    Semmi gondom nincs addig, amíg van hidrogén a hátizsákban. Addig lebeg a mérnök a levegőben. De ha az elfogy, le is zuhan és meg is hal.