7903
Space Engineers

Katt a képre
  • RJoco
    #6691
    Köszi!
  • reaper5687
    #6690
    Van a TIM-nek updatelt unofficial változata, elég frankó, Timer blokk se kell hozzá:
    Taleden's Inventory Manager - Updated (Unofficial)
  • RJoco
    #6689
    Hát ez tök jó.
    Internet mellett indítva ismét eltüntette a toolbar-om. Megint szerkeszthetem vissza azt, ami már ott van...
    A TIM-ről meg egyenlőre lemondhatok.
    Ááááááááááá!
  • RJoco
    #6688
    Ezt jó tudni, köszi!
    Az LCD script jól működik.
    Amúgy tök jó, hogy épp feladtam a szortírozós rendszerem, mert mondom úgyis itt a TIM, erre nesze nekem fogd meg jól semmi.
    Ezért tartottam bármi workshop-os cuccot igénybe venni az elején és mást sem csinálok, csak megjárom velük.
    De, ha egyszer van amit elcsesznek, mint pl. a HUD-on a blokkok színei, akkor...
    És van ami hiányzik, mint a hudlcd és ezek a scriptek...
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2018.09.23. 21:44:08
  • laci4321
    #6687
    A legutolsó update-el elcseszték a programozható blokkokat, így nem is játszok vele. Sajna ez most ilyen. A kis hibajavításokkal nem ezt a hibát javították ki, így úgy sejtem majd csak a következő nagy update-el lesz kijavítva a dolog.

    A net dologgal kapcsolatban tökéletesen megértelek, én is szívtam elég sokat a T-home-al...
  • RJoco
    #6686
    Azért csak sikerült bevarázsolnom a toolbar-t a mentésbe. Kár, hogy már benne volt. Elmentettem az egyszerű, offline módos toolbar-t, majd beszerkeztettem egy korábbi mentésből a nekem kellőt és működik.
    Következő gond, hogy valamit berháltak a játékban, mert a TIM nem fut.
    Netet meg nem tudok neki adni, mert most meg a win kezdte el megint zabálni a háttérben, pedig múltkor kikapcsoltam és olyan szépen nem is csesztette. Tele a hócipőm már vele, hogy nem képesek egy kábelt behúzni nekem.

    Ha valaki esetleg kimentene nekem egy fájlba egy friss TIM scriptet, azt megköszönném!
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2018.09.23. 16:46:50
  • RJoco
    #6685
    Nagyon pang a topic.

    Tegnap megvicceltem a játékot, de nem nevettem.
    Míg sikerült a steam-et működésre bírnom, addig megevett 40 MB-ot az amúgy is kevés és drága adatmennyiségemből.
    A játékot elindítva és a mentés betöltést megkezdve lekapcsoltam a netet.
    A toolbar a megfelelő konfiggal bejött.
    És sikerült működésre bírnom a nagy fúró hajóm is, elkezdtem megépíteni a Hold bázist. Kíváncsi leszek, hogy így net nélkül számítanak e az achi-k.

    Jó dolog, hogy a programozható blokkokból kimenthető a program és így workshop nélkül is be tudom tölteni másik blokkba az LCD scriptet vagy TIM-et.
    Ez különösen hasznos lehet, ha olyan mod-ot használunk, ami extra anyagokat is tartalmaz. Ezekkel az anyagokkal kiegészíthető az LCD script, de így már nem kell minden blokkban kiegészíteni, elég egyben és azt lementeni.
  • RJoco
    #6684
    Ahogy netet kapott, máris az általam beállított toolbar-ral jött be a mentés.
  • RJoco
    #6683
    Vajon hol lehet az alapértelmezettet toolbar config fájl helye? A mentések környékén nem találtam.
    Jó lenne valami bővebbet beállítani alapértelmezettnek. Úgyis nagyjából mindig majdnem ugyanúgy néznek ki minden világban. Jó lenne a "majdnem"-et kiküszöbölni.

    Mekkora frissítés jött mostanában? Tegnap frissíteni akart, de mobilnettel nem biztos, hogy én akarom.
    Ha jól emlékszem akkor a .187-esig van meg nekem.
  • laci4321
    #6682
    Hát... ez egy nagyon jó kérdés :D :D
  • RJoco
    #6681
    Vajon mi köze van a mentésben lévő toolbar beállításnak ahhoz, hogy offline indítom a steam-et vagy online?
    Az imént indítottam el, hogy kicsit hegesszek és alapra állítódott a toolbar.
    Be is zártam.
  • RJoco
    #6680
    Részvétem! Szerezz be mielőbb egy 8-ast. 16-tal semmi baja nincs. Esetleg növeld meg a lapozó fájl méretét és legyen SSD-n. Lehet, hogy segít.
    Mostanában nem néztem a fogyasztást, mert csak HDR TV-n játszottam nemrég.
  • Normen76
    #6679
    Hmmm... jó hírek. Gondolkodom mostanában, hogy ismért próbát teszek, akár ismét szervert is indítok. Kicsit még várok azért, de jó híreket hoztok :)
  • laci4321
    #6678
    Az új update óta a játék tényleg sokkal sokkal stabilabb, és teherbíróbb is, bár 8GB RAM már nem elég neki, mert ki tudja használni. Ezt úgy jelzi, hogy néha a szim sebesség elkezd ugrálni. Ilyenkor ki kell lépni a feladatkezelőbe, várni pár másodpercet amíg törlődik pár adat, és lehet folytatni.
    Kisült a gépemben 8GB RAM, így most csak 8 GB-om van... :D

    Most már tényleg élvezetes játszani, multiplayert is! :) Nem azt mondom hogy a szim sebesség lerombolhatatlan, de össze se lehet hasonlítani azzal amilyen előtte volt :) Megérte ennyit várni :)
  • RJoco
    #6677
    Ezt a szívást.
    Építettem egy repülő fúró hajót. Mivel az Ion-os meghajtás nem igazán ment, így gondoltam, valami bug révén talán az atmoszférás fog menni. De az még annyira sem megy.
    Úgy látszik vagy ion-osból építem, vagy csinálok egy hidrogénest.
  • RJoco
    #6676
    Építettem egy ilyen kis cukiságot, de nem igazán akarja a Hold dombjait mászni. Kis gödrökkel nincs gond, de a környéken tele vagyok nagy kráterekkel...
  • RJoco
    #6675
    Úgy néz ki, hogy javították a mikrolag hibát. Legalábbis most nekem nincs.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2018.08.22. 14:21:42
  • RJoco
    #6674
    Épp most néztem meg a Ready Player One-t.
    A játékban mindent lehetett csinálni, de az alvást, evést és egészségügyi szükségleteket a való életben elégítették ki.
    Ez így pont jó is. Hiába eszel a játékban, ha úgysem laksz jól az életben. Csak fölöslegesen viszi a játékidőt, míg a való életben is rá kell szánnod az időt a kaja beszerzésére, megcsinálására és elfogyasztására.

    Nagyon remélem, hogy ide nem fog bekerülni, ha mégis, akkor egy kikapcsoló opcióval.
  • RJoco
    #6673
    Igen, adna egy plusz idegesítő dolgot. Szerintem így is bőven elég, hogy az oxigénre és hidrogénre figyelni kell. Nameg, ha az ember kézzel épít, akkor az energiára is. Ez így pont elég is. Nem hiányzik, hogy még a kajára is figyeljek. Ha megéhezem akkor kimegyek a konyhába és csinálok valami ennivalót. Ez így bőven realisztikus.
  • tom36
    #6672
    Nem azt mondom, hogy minden apróságot bele kellene tenni, de a kajához hasonló + elem nem lenne rossz idővel vagy valami hasonló dolog ami egy plussz dolgot adna hozzá, hogy realisztikusabb legyen egy kicsit. Persze sok fontosabb dolog lenne ami hiányzik belőle vagy javítani kellene.
  • RJoco
    #6671
    Szerintem erről a badarságról most le lehet mondani. Nem értem, hogy egy ilyen játékba miért kellene kaja meg éhség. Sz@rni ne kelljen már elmenni?!
    Megőrűltek a játékosok.
    SC-be is ilyen vackokat akarnak. Én meg végre egy jót repülni.
    Az általam épített batár nagy hajóval.
    Meg jókat csatázni másokkal.
    Újabb lövegek mondjuk jöhetnének, mert elég gyenge a felhozatal. Vagy valamit csinálni kellene az érzékeléssel, hogy lehessen trükközni, taktikázni. Mert jelenleg egy hajó törő kos a legtutibb a másik megsemmisítésére.
  • Caliph
    #6670
    videó a nyílvános multi tesztről

  • tom36
    #6669
    Én jelenleg örülnék már egy kicsi update-nak is mer ez a csend igen zavaró, de remélem meg fogja érni.
    A multis hibákról nem tudok mer sajna minimális részem volt benne, viszont nem bánám ha lassacskán behoznának néhány elemet az Empyrion-ból pl.: éhség + kaja rendszer, néhány turett, meg azért még lehetne szemezgeti innen onnan.
  • laci4321
    #6668
    Csak belefért egy kis singleplayer javítás is azért ebbe a nagy update-be.
    A második probléma amit leírtál tipikusan ilyen hajó-hajó interakciós gond, ami a multiplayer egyik legnagyobb hibája, szerintem ilyesmik javítva lesznek.

    A blokklimitet meg tényleg jó lenne legalább 10-30000-re felvinni, hogy ne laggoljon a játék. De ez ez még szerintem sokáig egy álom marad
  • RJoco
    #6667
    Net hiányában erről most lemaradok. De jó tudni, hogy dolgoznak a fiúk.

    Azért a single-t sem lenne rossz rendbe tenni. Bár én még éppen elvagyok a mikrolagokkal, nem olyan vészesek nálam, de azért na.
    5000 blokknál már teljesítmény problémát jelez. Persze, ha elértem az 5k-t, mert lehet, hogy még nincs annyi. Összesen a világban, nem egy járműben.
    És van olyan is, hogy pl. egy hajó futóművével megfogom egy másik objektum akksiját, majd körbe bontom, hogy odébb tudjam vinni és mikor már semmi nem tartja, akkor az egész elkezd süllyedni (bolygón). Hiába van bekapcsolva a csillapítás. Miután elengedtem és újra megfogtam, akkor már jó lesz, cipelhető. De addig meg sem mozdul a hajó, max eldől...
  • kipeti
    #6666
    inkább dolgozzanak vele még 2-4hónapot is vagy többet csak legyen használható a multiplayer
  • laci4321
    #6665
    JA amúgy a következő ilyen nyilvános multiplayer teszt június 28-29-én lesz (most csütörtök-péntek). Tehát ezen a héten még tuti nem lesz nagy update

    Bővebb infó róla itt, mostanában ide szokták a híreket kirakni:
    Space Engineers hírek

  • laci4321
    #6664
    Pff... de gáz

    Volt most egy multiplayer teszt, a következő nagy update-hez. Csütörtöktől péntekig lehetett nyúzni a multiplayert az új nagy frissítés korai változatával. Át lehetett állítani a steam-en hogy azt a frissítését használja a játéknak.

    Abból tanulva most elvonultak fejlesztgetni tovább, úgyhogy nemsoká "várható már tényleg a következő update, bár időpontot nem tudtak még mindig megjelölni".

    Mondjuk ha tényleg rendbe akarták tenni a játékot hogy lehetséges legyen vele a multiplayer, akkor nem is csodálom ezt a fejlesztési időt. És még ez is így volt ennyi, hogy ugye nem kellett hétről hétre hibákat javítgatniuk, amik az előző heti hibajavítások miatt lettek
  • RJoco
    #6663
    A napokban építettem egy járgányt a Holdon. Elmentem a zöld jelhez, majd vissza és eltűnt a járgány...
    Pedig kézifék be volt húzva és áramtalanítva is volt.
  • RJoco
    #6660
    Én ezekre már nem is emlékszem.

    Szép álmok, de jelen állás szerint, ha nem kapunk lassan 4 hónap elteltével valami nagyon nagy fejlesztést, akkor ezeket az álmokat úgy várhatjuk, mint, hogy elkészüljön a StarCitizen
  • laci4321
    #6659
    Emlékeztek amúgy volt nagyon régen már ilyen kis "teaser trailer", "beharangozás", hogy lesznek majd a játékban szélkerekek, hogy a bolygókon éjszaka is lehessen energiát gyűjteni, meg lesznek "motorok" a járgányokba, ne csak a kerekek fejtsenek ki erőt a haladáshoz.

    Meg mikor még behozták a bolygókat(!), akkor mondták élő közvetítésben, hogy a folyékony vizet is be akarják hozni, ne csak jég legyen.

    Jó régen voltak ezek már... :D
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2018.06.16. 11:16:37
  • RJoco
    #6658
    Tényleg, erről a chat botról én is olvastam pár napja. :D
    Csak akkor kép még nem volt.
  • laci4321
    #6657
    Haha jaa igen a legelső oldalon Azt hittem valami beharangozott várható funkció képéről maradtam le
    De van benne igazság , meg amúgy folyamatosan megy az oltogatás, hogy mit csinálnak már ennyi ideig, azokat olvasgatom.

    Meg kiraktak egy képet egy csávóról, aki az úgy Community manager (a közösséggel tartja a kapcsolatot), és módosították a képet róla, hogy ő valójában "a új chat botunk"

    Eredeti kép
    Módosított
  • RJoco
    #6656
    Ja nem, a State of Development részben volt.
  • RJoco
    #6655
    Ha jól emlékszem, akkor az utolsó update-es topic-ban volt. Mindjárt az elején.

    Script nélkül jobban jártam volna. Nem téma átpakolgatni egyesével a dolgokat.
    Viszont az állomáson a gyártását a script végzi, így mindenbe bele kellett írnom. Vagyis hiába pakolok át bármit is a hajó nem scriptezett konténerébe, mert a következő lefutásra megint üres lesz. Tatyóban meg a fene sem akar 150k m3 cuccot átpakolni.
  • laci4321
    #6654
    Na az jó kis cél :)

    Az ilyen mindenre figyelni kell dolog meg néha nagyon kiakaszt, azért igyekszem én is automatizálni szkripttel :D

    A csontvázas képről meg úgy néz ki nagyon lemaradtam, hol láttad?
  • RJoco
    #6653
    Jaja, és láttad a csontvázas képet is (soon)?

    Amúgy én próbálok nem nagy dolgokat építeni, elég nagy kihívás.
    A felszálló hajóm is vagy 1500 blokk lett és tényleg csak a legszükségesebbek vannak rajta.

    Olyan jól fel is szálltam, hogy a kedves TIM elfelejtett Építőelemet tenni a konténerbe. Vagy rosszul írtam meg.
    Én meg elfelejtettem 2000 urániummal megpakolni a reaktort, úgyhogy kevesebb, mint 200-zal indultam útnak.
    Vas minden kavicsban van és uránt is találtam hamar. Meg platinát, amiből el is készült a fúró hajó, hamar. De azzal is mázlim volt, mert nem néztem meg, mi kell a hajtóműhöz, szerencsére volt elég gravitációs komponens, így abból meglett a szükséges ezüst és arany, nem kellett még azt is keresni.

    Sikerült is landolnom a Holdon.

    Most célnak az acsikat tűztem ki, abból is azt, amelyikben mind a 6 égitestet meg kell látogatni. Úgyhogy mind a 6-ra építek egy kis állomást.
  • laci4321
    #6652
    Már írta a forumon az egyik fejlesztő, hogy ne aggódjunk, hamarosan jön a következő nagy multiplayer update.

    Pár hete amúgy én is elkezdtem játszani ismét vele, de a mikrolaggok miatt elegem is lett belőle. Nem lehet úgy egyszerűen játszani hogy 3-4 óra survival után "kinövöd" a pályát ahol vagy, és szaggatva repülsz. Az meg hogy "akkor ne építs rotoros dolgokat", meg ezt meg azt, számomra nevetséges. Ha már ott a lehetőség és nem élhetek vele.
  • RJoco
    #6651
    Az addig oké, hogy nincs heti frissítés, de már 3 hónapja semmi.
    Azért lenne még mit javítani rajta.
    A mikrolagok mikor hogy jönnek, elég változó.
    A fejlesztett rotorra szerelt hajtóművet sajnos nem lehet a pilótaszékből kezelni.
    A pilótaszékbe hátulról szállok be, majd előtte az ablakon kívülre tesz kiszállásnál. Ez nagyon nem jó.
    De már úgy is sikerült kiszállnom, hogy belerakott az ablakba és perma halál lett. Még jó, hogy a hullám a hajón belül maradt.
  • laci4321
    #6650
    Ja igen nálam is, csak fordítva írtam le :D