7903
Space Engineers

Katt a képre
  • Giovanni #6772
    Holdon tuti van
  • tom36
    #6771
    Üdv all

    tud valaki valamit arról hogy hol lehet platinát találni ?
    a marson kezdtem és majdnem 30 asteroidát vizsgáltam át és mentetem el, de seholsem találtam. pedig a nagy detektorral néztem és max-ra állítva az érzékelését. (bár volt a aszteroida ami üres volt már ha létezik ilyen)
  • husi
    #6770
    Gyertek este egy kis mókára..

    https://www.twitch.tv/events/Bd5V23xfQW2uHoHbfMlzWQ

    Discord csatornára rakom ki a szerver infot.
  • husi
    #6769
    Discord csatorna
  • i robot
    #6768
    Most mi a tökért vannak megint experimental-ban a szerverek???
  • RJoco
    #6767
    És bekerült még pár egyéb.
    Egész jól megcsinálták így készre.
  • BarneyK
    #6766
    Visszakerült a létra :)
  • JonasSandor
    #6765
    Most jelent meg a game.
  • RJoco
    #6764
    Nem csak blokkonként javítani, hanem a leszakadozott blokkok még pluszban terhelik a motort.
    Egyik szerverünkön valahogy az egyik játékos nagyon gyorsan összeépített egy 30 ezer blokkból álló objektumot (köszi NCF :(...)
    Ezzel ki is nyírta a szervert.
    Végül rájöttünk és törölve lett a világból, mindjárt jobb lett a játék.
    Majd bevezettem néhány méret korlátot, ami egyeseknek nem tetszett, illetve a szerver sem futott olyan jól és kihalt lett.
    Hiába, a játék hibái mellett a mikrolagos hibákat is elviselni nagyon nehéz.
    Arról nem is beszélve, hogy két hajó nem maradhatott összekapcsolva, mert elkezdtek össze-vissza mozogni (ugrálni) és a hajtómű kompenzációja miatt elfogyott a nafta. Ilyenkor elindultak valamerre, áram nélkül.
    Hogy azóta mennyivel lettek jobbak a szerverek, nem tudom.
  • RJoco
    #6763
    Beteheted mod-ként. Akármikor. Ezzel meg is van oldva a gondod.
    Bár én mindig is szerettem építeni fúróhajót, hegesztő és bontó hajót. Vagy épp bontó állomást. Sokkal érdekesebb és nagyban megnöveli a szórakoztatási faktort, nem úgy, mint az NCF, amit felraksz egy hajóra odaállsz a cél objektum mellé, rádobod a megfelelő jeladót és elmész aludni...
  • RJoco
    #6762
    Nem céltalan, mert a célokat és a nehézségi szinte te állíthatod be magadnak. Persze sokkal egyszerűbb, ha megcsinálják az ember helyett a készítők, mert akkor lehet őket nyugodtan ócsárolni, hogy milyen nehéz vagy épp milyen könnyű. Így meg max magunkat vagyunk kénytelenek.
    A játékot különféle módokon lehet módosítani.
    Volt egy olyan szerver, amit egyik magyar fórumozó társunk készített, ahol sok minden nem volt a kezdő bolygón. Bizonyos dolgok nem voltak az űrben és egyes dolgokat csak bizonyos helyeken lehetett megtalálni. Ez eléggé megnehezítette/élvezetessé tette a játékot.
    Sajnos játékosok hiányában le lett állítva.
    Mai fejjel én is örülnék a homokozóban egy csinos óvónéninek, de a homok nem érdekelne...
  • Caliph
    #6761
    a játék halála amúgy a komplexitása is,hogy minden blokkról blokkra fel lehet építeni...nincs az a gép ami multiban elbír két három teljest bázist a komplett hajóhaddal együtt,több tízezer blokkról beszélve...egy bázis még hagyján,ott szobákat épít az ember,de egy csatahajó felszínét képesek vagyunk több blokk vastagon páncélozni,de igy is szarrá megy minden egy ütközésnél,aztán lehet blokkonként javítani.

    a másik része a programozás,nekem sincs kedven szöszölni scriptek írásával hogy automata bányászhajóm legyen,vagy hogy egy kerék úgy forogjon ahogy kell :D valahogy egyszerűsíteni kéne a dolgokat,de mégis jó lenne ha megmaradna az a része hogy olyan formát építessz amilyet akarsz.
  • thebestgergo
    #6760
    Ez egy mod.

    Nanite Control Facility

    Lehet vele építeni, javítani, bontani, bányászni. Elég sok mindenre jó.
  • lammaer
    #6759
    Nemtom mi az az NCF, de francnak lenne kedve mindent kézzel kalapálni... isten ments, az pont jó ha el lehet érni valami FUNKCIONÁLIS fejlődést a játékban, ahol nem csak azért épitek vmit mert mehtehetem hanem azért mert értelme is van.
  • thebestgergo
    #6758
    A Marsos az nekem is tetszett. Am értem én hogy neked nem jön be az NCF, de attól lehetne benne. Nem kötelező használni semmit sem attól mert van. Így épül fel egy normális játék. Az elején minden kis szart neked kell kézzel összegyűjteni/összerakni, de endgameben miért kellene ezzel foglalkozni? Hogy 100 méterről vasat hozzak fel vagy több ezer blokkos hajót blokkonként építsek meg.
  • lammaer
    #6757
    Én vmi single player contentre várok. Sztorira, célokra, mint az a marsos mod.

    Nem szeretem a céltalan open world játékokat... gondolom sztorit, szövegeket, küldetéseket "nehezebb" csinálnia a készitőknek mint leprogramozni a motort. Vagy nem annyira érdekes vagy mittomén... de szeretik ellógni, inkább csinálnak egy homokozót, azt szórakoztasd el magad benne.
    De nekem kell az óvónéni a homokozóba, hogy mondja mit építsek és utána megdícsérjen ha kész :D Tudom én hibám de na!
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2019.02.26. 11:26:21
  • RJoco
    #6756
    Azért ők sokkal többet beletettek, mint amit először akartak. Bolygók, kerekes járművek, realisztikus hang, stb.
    Szóval e téren nem lehet kifogása senkinek.
    Az NCF pont, hogy nem hiányzik. Ott a kreatív mód akkor. A nagy dolgokat úgysem kezeli jól a játék.
    Ha úgy gondolja valaki, hogy ez a bányászat nem elég hatékony, akkor játszon egy kicsit az Osiris: New Dawn játékkal. Mindent csak kézzel lehet összeszedni, van amit elég macerás is. Emellett úgy néz ki, hogy soha nem is fogják befejezni.
  • thebestgergo
    #6755
    Persze értem én. Úgy jogos ahogy mondod. Ha valaki belekezd valamibe akkor fejezze is be. Bár ez most be lesz fejezve/ki lesz adva :D de remélem folytatják is. Még nem hiszem hogy elérték volna a játék határait. Lenne itt még bőven lehetőség csak az a baj nehezen raknak be újításokat. Most ez a szélerőmű és hidrogén motor is olyan dolog aminek már rég benne kellett volna lennie. Van egy csomó jó mod is és basznak bele tenni. Ott van pl az egyik kedvenc a Nanite Control Facility. Én pl hiányolom az automatizált bányászatot. Endgameben már bőven nem ezzel kellene foglalkozni. Értem én hogy lehet programozni meg ilyenek de én nem tudok és nem is akarok.
  • lammaer
    #6754
    Amúgy az általad idézett steames üzi nem egy hivatalos szerződés, gyakorlatilag csak leírják azt amit sanszosan az eltelt évek alatt tapasztaltak illetve ami a józan paraszti ész. Ettől ez a "gyakorlat" nem lett mindjárt elfogadható és helyes.

    Kb mint a biciklilopás - ha nem láncolod le, valaki el fogja tolni sanszosan, és magadra vess ha nem láncoltad le. De, ha vki eltol egy le nem láncolt bicót, attól az még lopás...

    Node elég az offból, feltételezzük a legjobbat az SE brigádról.
  • lammaer
    #6753
    Mivel ugye én ezzel nem értek egyet az általam vázolt okok miatt, általában nem is veszek EA játékot.

    Amúgy nem is tudom hogyan van meg a space engineers, mert tudatosan biztos nem vettem meg. Lehet vmi bundléba vót :D


    DLCt csak felvetettem, volt már rá precederns máshol.. itt nincs erre vonatkozóan hír. Még :D
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2019.02.25. 14:51:56
  • thebestgergo
    #6752
    Korai hozzáférés Steam

    "Tisztában kell lenned azzal, hogy egyes csapatok esetleg nem lesznek képesek „befejezni” játékukat. Ezért csak akkor érdemes korai hozzáférésű játékot vásárolnod, ha jelenlegi állapotában is érdekel a vele való játék."

    Amikor megveszel egy EA játékot ezt fogadod el:

    Korai hozzáférésű játék
    Szerezz azonnali hozzáférést és kezdj játszani; légy részese a játék fejlődésének.
    Megjegyzés: Ez a korai hozzáférésű játék nincs készen, és vagy változik a továbbiakban, vagy nem. Ha nem izgat a vele való játék a jelenlegi állapotában, érdemes lehet várni, míg a játék fejlesztése előrehaladottabbá válik. Tudj meg többet.

    Sajnálnám én is ha elhagynák a játékot megjelenés után. Ez a DLC-s dolog egyébként honnan jött? Én követem őket facen, Youtubeon de még soha nem hallottam ilyenről.
  • lammaer
    #6751
    Én nem szeretem ezt a hozzáállást, megkapták előre a lóvét (erről szól az EA), tessék szépen leszállítani készen a terméket.
    Minden más okból történő release csak átverés.

    Főleg ha ezek után megkezdik a nagy DLCs korszakukat is...

    De persze értem az álláspontod, el is fogadom, csak én szeretem ha az emberek betartják amit vállaltak.
    Ugye egy játéknál mondjuk ezt eleve nehéz számonkérni, sanszosan nem volt roadmapjük amit el lehetne most verni rajtuk :D
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2019.02.25. 12:18:00
  • RJoco
    #6750
    Én 9,50-ért vettem és 865 órám van benne.
    És közben egyet vettem másnak ajándékba is 11,50-ért.
    Az egyik legtöbbet játszott játékom. Talán csak az X3: Reunion előzi meg, de arról nincs steam adat. Ha jól emlékszem a statisztikára, akkor jóval 1000 óra fölött.

    A pénz biztos kell nekik, de a fejlesztéseket elnézve lehet, hogy elérték a játék határait. Ami nincs benne gyárilag, az megtalálható mod-ban.
    A kiadást követően talán a mod-ok is fixálódni fognak, kérdés, hogy a régi fejlesztők mennyit fogna foglalkozni a frissítéssel.
  • thebestgergo
    #6749
    Mint ahogy mindenki más ők is pénzből élnek. Most kiadják a játékot. Eladnak még párat aztán majd kiderül mennyit foglalkoznak vele. Szerintem ezzel mindenki így van. Ha csökken a bevétele a projektnek amibe rengeteg időt és pénzt fektet az ember akkor mindenki így tenne. Igazából 20€-ért kaptam egy játékot amibe van 300 órám. Én mondjuk nem panaszkodhatnék akkor sem ha ki sem adnák a játékot.
  • lammaer
    #6748
    Gondolom ez is azért hagyja el az EAt mint a többi... az eladások csökkentek, ideje a steam főoldalra kerülni azzal hogy release van egy kis marketing boost érdekében :(
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2019.02.21. 09:11:41
  • Caliph
    #6747
    csak ezzel,meg a többivel :D medieval engineereinggel pl :D

    de ne nekem legyen igazam
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2019.02.20. 19:29:41
  • RJoco
    #6746
    Már elég régóta vannak bolygók a játékban.
    Korábban mod-okat csináltak a játékosok, de végül beletették "gyárilag".
    Sőt, azóta bejöttek a kerekek is, mint kerekes jármű építési lehetőség.
    A gravitáció is égitestenként változó, valamint a levegő minősége is.
    Szóval elég sok célt lehet találni és emellett ott vannak az acsik is, amik célok lehetnek.

    A multi rész kérdéses, hogy mennyire megy, már rég próbáltam és akkor még gondjai voltak. Ígérték a nagy multi frissítést, de mióta nincs rendszeres heti frissítés így nem követem. Sajnos semmilyen rendszert nem csináltak már a frissítésekre. Amikor úgy érezték/kedvük volt, akkor kaptunk valamit.

    Okosan csinálják, most kiadják a játékot, később a nagyobb küldetéseket meg akár plusz pénzért is vesztegethetik steam-en.

    A fejlesztésekre én is kíváncsi leszek. Remélem a multit rendesen megcsinálják, mert anélkül már csak fél játék a játék. Hiába, az a mézesmadzag...
  • thebestgergo
    #6745
    Marek Rosa blog

    Itt azt állítják hogy nem fogják magára hagyni a játékot. Jelenleg csak ezzel foglalkoznak. Persze ez lehet csak bullshit, de remélem igazat írtak :)
  • Caliph
    #6744
    jó az üzenet hogy kilépünk bétából teljesbe,amolyan érzért kelt hogy magára hagyják a játékot..megjelent már nem lesz prioritás..pedig lenne még mit javítani
  • thebestgergo
    #6743
    Sandbox tehát most így kb ennyi a játék single playerben. Vannak a Steam Workshopban elvétve scenariok amik célt adnak a játéknak mint például az Escape From Mars. Itt az a cél hogy el kell hagyni a Marsot úgy hogy az építkezés limitálva van. Ilyeneket egyébként terveznek a játékba mint ahogy most is van egy The First Jump nevezetű scenario.
  • lonvard
    #6742
    Skacok itt már van olyan (vagy várható olyan), hogy valami épkézláb univerzumot, vagy naprendszert adnak hozzá játéktérnek? Nekem megvan a játék, és egyszer beszippantott annyira, hogy 3 napon keresztül építettem a hajómat napi 16 órában (nem fogtam fel, hogy van tervező mód, ezért mindent úgy bányásztam és hegesztettem hozzá, és piszkosul élveztem :D) és a vécén is a hajó alján futó csőrendszereket terveztem kockás papíron, de aztán végül akkor ért véget a játék, amikor kész lett a hajó. Kicsit bóklásztam vele az aszteroidák között, aztán rájöttem arra, amit az elejétől fogva tudtam, hogy addig tart a játék, amíg meg nem építem amit akarok. Így viszont nincs motivációm újra belevágni.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.02.19. 20:54:16
  • thebestgergo
    #6741
    Azt írják lesznek meglepetések is. Szerintem vissza fog kerülni a létra a játékba :)
  • tom36
    #6740
    2019. február 28-án, 5 órás UTC
    alakul :)
    most jön a teljes verzió nem Béta lesz már
    link
    ha nem müködne fordíton keresztül kor itt az eredeti : https://blog.marekrosa.org/2019/02/space-engineers-release-date.html
  • RJoco
    #6739
    A játékot nem gyakran látom frissülni, de a műhelytartalom majd minden nap frissül.
  • thebestgergo
    #6738
    Igen mostanában ráálltak erre a nagyobb frissítésekre ami sajnos elég sok időbe telik. Szerintem ezekkel a tesztekkel az a céljuk hogy szinte készen kapjuk meg őket. Ne utólag keljen kismillió patchel javítgatni. Viszont ez így nagyon lassú. Én is már szeretnék kezdeni egyet de ezt már mindenféleképpen megvárom. Sajnos azt olvastam hogy lesz még egy tesztelési időszak mielőtt kiadnák. Ez a Stationeers is elég érdekesnek tűnik. Kár hogy 22€.
  • tom36
    #6737
    Kezdem egy kicsit unni hogy mindig csak tesztelgetnek, de valahogy frissítés nem akar jönni.
    Megjött hozzá megint a kedvem, viszont ez a szélerőműves dolgot be akarom várni meg a többit.
    Elkezdem videókat nézni a Stationeers-ről és vannak azért benne jó ötletek, bár enyhénszólva is megbonyolítaná a játékot már ha csak néhány dolog is át lenne véve. (a végső nehézségi szint :) )
  • thebestgergo
    #6736
    Akinek esetleg van kedve/ideje most újra elérhető a teszt szerverük.

    Public Test

    Steamen a játékon jobb klikk, tulajdonságok majd a felugró ablakban az utolsó fül (BÉTÁK).

    Itt be kell írni az általuk adott kódot (nt8WuDw9kdvE) majd a kód ellenőrzése gombra kell kattintani. Ez után lehet kiválasztani a legördülőmenüből a playtest opciót.
  • lammaer
    #6735
    Én is ezt várm nagyon, hogy ne csak egy sandbox legyen, hanem legyenek elérhető célok, ami felé lehet haladni.

    Sajnos nem vagyok jó ebben a "nesze itt van minden azt szórakoztasd magad" játékstílusban, kell egy kis irányítás....
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2019.01.31. 11:24:07
  • RJoco
    #6734
    Ennek igazán örülnék.
    A kihívás sosem árt.
    És egyéb célok.
    Multiban is jobb lenne, főleg, ha jól meg tudják majd csinálnia multit.
  • thebestgergo
    #6733
    Ha jól tudom időjárás nem lesz még most. A szélgenerátor csak egy alternatíva lesz, hogy legyen éjszaka is energia, ugyanis a bolygókról és holdakról kivették az uránt. Csakis az aszteroidákon lesz megtalálható. Így egy bolygós kezdésen nem lehet majd a reaktorokra támaszkodni. Lesz még hidrogén motor is és nem lesz minden blokk elérhető kezdéskor. Valami fejlődési rendszer lesz benne.