7902
Space Engineers

Katt a képre
  • RJoco
    #6891
    Szerintem a 20 óra egyszerre jó és rossz idő is. Egyrészt olyankor még vígan játszik az ember és egyáltalán nem figyeli az időt, másrészt, ha jött valami frissítés, azt úgyis előtte kaptuk és akkor mások is fel tudnának menni, akik épp nincsenek játékban, de megkapták már a frissítést.
    A kora délután szerintem felejtős. Lehet, hogy még nem is jött meg a frissítés. És a melósok meg épp nem dolgoznak, mert otthon ülnek és már/még játszanak.

    Ha beüzemeled az üzenő mod-ot, akkor azzal a szerver leállása előtt tudsz üzenni a játékban lévőknek, hogy lépjenek ki.
    Egyszer kell beállítani és onnan kezdve automatikusan üzen, többször is egymás után.
    Ha ez megvan, akkor a 20 óra jó lesz szerintem. Abban a pár percben legalább mindenki tarthat, egy egészségügyi szünetet.
  • lammaer
    #6890
    Szerintem egy kora délután célszerűbb (amikor a melósok még nem értek haza és az iskoláások is még ebédelnek/lazítanak hazaérkezés után....).
    20 óra az idehaza a csúcsidő
  • i robot
    #6889
    Mennyi ideig frissít? Mert ha csak 1-2 perc akkor mindegy szerintem. Csak mi van akkor ha valaki éppen játékban van? Az instant halál vagy csak olyan mintha kilépnél?
  • laci4321
    #6888
    Erről lemaradtam, de az automatikus éjszakai frissítés megoldotta a problémát :)

    Gondolkozom azon, hogy 20 órára berakni egy frissítést még.
    Hogy ha ilyen van, akkor 20 után tudjon mindenki játszani tovább. Csak az ugye egyszerre azt is jelenti, hogy 20 órakor minden nap magától is újraindul, ha nincs frissítés akkor is. Mit gondoltok?
  • RJoco
    #6887
    Vagyunk, akik játszunk együtt. Közös bázis, hajók, stb.
  • RJoco
    #6886
    Éjjel frissíteni fog.
  • i robot
    #6885
    Ja kihagyott egy dobbanást a szívem amikor nem találtam a szervert a kedvencek között.
  • Giovanni #6884
    Jah, frissíteni kéne a szerót :)
  • i robot
    #6883
    Jött egy kis update.
  • laci4321
    #6882
    Szerintem vannak akik közösen akarnak, szeretnek játszani. Nekem magamnak egyedül vannak bázisaim, de most már játszunk páran, valakihez biztos becsatlakozhatsz :)

    Az elérhetőség, hogy ne kelljen sokáig keresni:

    Ez a közvetlen csatlakozási link:
    steam://connect/51.77.73.230:29016
    (Space Engineers asztali parancsikonjára jobb klikk, tulajdonságok, majd az URL sorba bemásolva ezt, ha a parancsikonnal indítod a játékot, már csatlakozik is a szeróra.)

    Vagy a játékon belüli kereső is működik, a szeró neve: "(EN/HUN) No Rules, Everybody Welcomed, 24/7, Script ON"
  • BarneyK
    #6881
    Együtt játszotok a szerveren, vagy külön van mindenkinek mindene? Én szívesen játszanék együtt másokkal, közös bázis, hajók, stb. Márha valakinek van kedve :)
  • i robot
    #6880
    Én is a Hold-ra gondoltam, de oda jump drive kell.
  • i robot
    #6879
    Köszi az infót! Nehogy újraíndítsd miattam!
  • Giovanni #6878
    Jah, épülget :) De most a hold a célpont, oda akarok eljutni.
  • laci4321
    #6877
    A szeró minden este újraindul :) Hajnal 3-ra be van ütemezve mindig egy szerverleállás, frissítés keresés és újraindulás, úgyhogy "másnap megpróbálni ismét" mindig jó :D

    Jelenleg is van 2 aktív játékos, így nem indíthatom újra most manuálisan. Nem teszem tönkre senki játékát, remélem megérted :)
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2019.04.27. 22:17:22
  • i robot
    #6876
    2x próbáltam de nem akar megjavulni. Közben utána olvasgattam és szerver restart-ot írnak megoldásnak.
    Bázisod épülget fent?
  • Giovanni #6875
    Nekem is volt ilyen gondom, de nálam az újraindítás segített... Próbáld meg újra, hátha.
  • i robot
    #6874
    Üdv urak! Ma végre sikerült újáépítenem a kishajómat némi fegyverzettel. El akartam vinni egy tesztlövészetre, de odaragad a bázishoz. Hiába kapcsolom ki a connector-okat nem változik semmi. Gondoltam megpróbálok elszakadni nekifutásból, de csak azt értem el vele hogy lezuhantam a bázisom tövébe. Próbáltam újraindítani a játékot, semmi haszna. Mi erre a megoldás?

    Utoljára szerkesztette: i robot, 2019.04.27. 20:59:09
  • laci4321
    #6873
    Bocsi pár napig nem voltam elérhető, válaszoltam Julian.

    Persze, a szerver 2500 Ft/hó körül van (Euró).
    Először a ViLayer-en egy nagyteljesítményű szervert béreltem 8000 Ft/hó-ért.. De még csak elindítani sem lehetett a saját magad által feltöltött világokat, sem mod-okat berakni. Az a szolgáltató egy szar, a support pedig szintén az, gyakorlatilag semmit nem tesznek, semmit nem segítenek, nem is válaszolnak, bármit írsz. Rányomnak a "szerver újratelepítés" gombra. Ennyit tesznek.

    Másodjára nem akartam ekkora bakot lőni, így a legyolcsóbb szervert béreltem ki a GTX-től. Úgy voltam vele hogy majd bővítem ha beindul, és már laggolgat néha a játék.

    De teljesen felesleges nagyteljesítményű szervert bérelni. Hiába laggol néha a szeró, a szerver processzor terheltsége még SOHA nem ment 20% fölé. Egyszóval a játék egyszerűen úgy se használja ki a rendelkezésre álló erőforrásokat :/ :/ Még mindig nem képes rá :( De ez a 20% is egy max. érték, amit egyszer elért, amúgy 5% szokott lenni. Bár jelen pillanatban 10,5%, mert van 3 aktív játékos :)

    A szerverhez rendelt memória pedig 32 GB, de max. átlag 3,5 GB-ot használ fel ebből is a SE. A max. érték itt, amit valaha elért, az 3,8 GB volt

    A játékos szám ugyan így soha nem ment még 5 fölé. Ha valaha eléri a 8-at, akkor bővítem majd a slot számot, de egyenlőre erre sincs semmi szükség. :)
  • thebestgergo
    #6872
    Mennyibe kerül egy hónap szerverbérlés egyébként? Ha szabad tudni.
  • RJoco
    #6871
    Írtam privát üzit.
  • Giovanni #6870
    Igen, már beástam magam az űrállomásom alá, még a maradékot szétszedem. Aztán van 10 gépágyúm, abból 5 a földalatti bázisból kap energiát. Hálisten a közelben van uránium és jég, ill magnézium, úgyhogy jól el vagyok látva. Ráadásul amiket leszedtem drónokat, azokból sikerült kinyernem hajtóműalkatrészt, úgy hogy nem kell platináért elmennem :)
  • laci4321
    #6869
    A szeró újabb 1 hónapra kifizetve :)

    Az űrben be kell ásnod magad egy aszteroidába, és akkor nem fognak rád lőni :) Majd ha már lesz rengeteg nyersanyag, akkor majd ráér az ember kijönni. Én úgy szoktam mindig, hogy egy olyan barlangredszerrel rendelkező aszteroidában csinálok bázist, amiből egyenes vonalon nem lehet kijönni az aszteroidából (gyakorlatilag nem lehet látni az űrt belülről.) Persze ki lehet, és ki is kell fúrni egy nagyon pici lyukat, amin kivezetsz egy kis napelemet a felszínre.

    Vagy nagyon erős fegyverzet kell az űrállomásod köré. Olyan ami a bázisodtól legalább 500 m-re van, képes magát regenerálni is, és jelez ha megtámadják. Programozható blokkokkal szépen össze lehet hozni az ilyet. És akkor akármilyen űrállomást építhetsz.
    Oda az izgalmak keresése miatt javaslom kimenni az embert :D Direkt kicsit veszélyesre csináltam az űrt. Legyen értelme miért a bolygókon is lenni.
  • Giovanni #6868
    Most utálom ezt a játékot! 3-4 nap alatt felcipekedtem az űrbe, csináltam egy kezdetleges bázist gépágyúkkal. Már vagy 10 drónt szétlőttem, erre jön egy és sz*rrá lövi az egész cuccost...
  • RJoco
    #6867
    A hűtéssel nincs gond, a GPU vizes, a környezete ventis. A probléma abból adódik, hogy valamikor augusztus-október között és március végén ki szoktam takarítani a gépet. A márciusi most elmaradt és sajnos a por okozhat ilyen jellegű problémákat.

    Jó tudni, hogy ennyit fejlődött. Bár érdekes, hogy sisakkal sem fogy a levegőm, ha oxigénnel rendelkező térben vagyok. Bár gondolom itt is a ruha ventilál, így energia nélkül.... Ha meg valaki esetleg rámnyitná a világűrt leengedett sisakkal...
    Szóval sehogy sem a legbiztonságosabb az űrben.
  • laci4321
    #6866
    Julian: Na igen, a Space Engineers eléggé pörgeti és zabálja a számítógépet igen, szóval a jó hűtés elengedhetetlen ehhez a játékhoz. Sajnálom hogy problémákkal küzdesz a gépeddel, az a legeslegrosszabb egy játékos számára :/

    A multi pedig fejlődött igen :) A föld bolygón pl. felengedett sisakkal a cryo chamber felesleges is :D Még ha le is merül a ruhád energiája, nem hal meg a mérnök és ott vár hetekig a karaktered hogy újra csatlakozva legyél, ahol "hagytad" :D Mint valami James Cameron féle Avatar komolyan :D Nekem tetszik. Ugyan így ha csinálsz egy oxigénnel rendelkező teret (szobát, bázist) a Holdon pl. és ott hagyod a karaktert, szintén nem lesz baja :)

  • laci4321
    #6865
    Hidrogén meghajtáshoz kell:

    Jég. Amit egy O2/H2 generátor hidrogénné alakít.
    A nagy hajón alap esetben egy generátor 1 db kis Hidrogén hajtóművet képes ellátni max. tolóerővel.
    A probléma kiküszöbölésére van a Hidrogén Tank, amiben a generátor által termelt hidrogén tárolható, és a hajtómű ebből gyorsan el is tudja égetni a gázt. Hogy is fogalmazzak. Mint egy "hidrogén akksi" :D

    Minden hidrogén hajtómű és tank és generátor összeköttetésben kell legyen egymással (conveyor-ral, konténerekkel, csövekkel (conveyor tube), mindegy hogy, csak legyen), erre is nagyon figyelj oda.. Hogy biztos eljut-e a H2 (hidrogén) a tankból a hajtóműhöz. Elvileg ha egy hajtómű nem kap hidrogént, akkor nem is láthatod a sárga H2 lángot, bár ez elég gyakran bugos, az egyes frissítések újra és újra előhozzák a hibát hogy látod pedig nem kellene, vagy nem látod pedig kellene.
  • TS zsadnok
    #6864
    Természetesen ki volt kapcsolva a dampenerinertia. Köszi a hasznos infót.
  • RJoco
    #6863
    Azért jó tudni, hogy fejlődött annyit a multi, ha szakad a kapcsolat, akkor sem tűnik el azonnal a karakter, hanem ott marad, ahol épp tartózkodott.
    Ha sikerül visszalépni mielőtt elfogyna az energia vagy o2 és meghalnánk, akkor nincsen semmi gond, folytathatjuk ott, ahol abbamaradt.
    Az imént volt sajnos két fagyásom, egyik esetben a grafik kártyára panaszkodott, mely szerint túlhevült, meg húzva van, de egyik sem, szal.... Azért a programot bezárta. Másik esetben meg kék halál memória gondokkal.
    És mind a két eset után gyorsan visszalépve ott volt a karakterem ahol épp megállt a játék.
  • RJoco
    #6862
    A hajók 3 tengely mentén mozognak, ennek megfelelően 6 billentyű van attól függően, hogy mínusz vagy plusz irányban akarsz a tengelyek mentén mozogni.
    A "w" alap esetben az előre. Az "emelkedés" a "szóköz". De ez mindig attól függ, hogy épp merre áll a pilóta fülke/szék.
    Ahhoz képest van a lent/fent, jobbra/balra, előre/hátra.
    A légkör elhagyásához speciel pont nem kell folyamatosan maxon járatni a toló hajtóművet. Ahogy csökken a gravitáció, úgy kell kevesebb toló erő.
    Van egy inertia dampener (inercia csillapító vagy mi) kapcsoló, ami lényegében a hajó automata állj kontrollja. Van ahol Flight Assist-nak hívják. Ezt újabban alap esetben a "z" kapcsolja. Bár én jobb szeretem "y"-nal, mint régen.
    A toolbar mellett bal oldalt jelzi is, hogy épp milyen állapotban van.
    Szóval, ha ez ki van kapcsolva, akkor a hajó nem tartja a magasságát a gravitációban. Ha be van kapcsolva, akkor a szóközzel tudsz emelkedni és, tartja a magasságot, ha elengeded a szóközt és megáll a hajó.
    A hajtóműveket lehet vezérelni felülírással is. Erre ki tudsz tenni a toolbar-ra kapcsolót is.
    Ez ezért jó, mert, ha az inercia csillapító be van kapcsolva és elengeded az előrét, akkor elkezd fékezni a hajó. De lehet, hogy te inkább csak a sebességet szeretnéd tartani, akkor meg nyomogatnod kell az előrét, így mindig hol full gázzal, hol full fékkel működik, ami sok üzemanyag. Erre megoldás, ha elérted a kívánt sebességet, akkor felülvezérled a toló hajtóműveket, ezáltal nem fog fékezni és, ha elég kevéssé vezérelted meg, akkor csak nagyon minimálisan fogsz gyorsulni.
    Az űrben egyszerűbb a dolog, mert csak ki kell kapcsolni az inercia csillapítót és a hajó szépen "sodródik" a kikapcsolás pillanatában elért sebességgel. Ezt gravitációs térben nem teheted meg, mert leesik a hajó.
    A másik megoldás, ha a fékező hajtóműveket kikapcsolod és vízszintben tartod a hajót, akkor a bolygón is tudsz egyenletes sebességgel siklani. Ha meg akarsz állni, akkor egyszerűen visszakapcsolod. Szintén toolbar-ról.
  • TS zsadnok
    #6861
    Sziasztok!
    Nemrég kezdtem a játékot, és olyan gondom van, hogy a hydrogén hajtóműt nem tudom maximumon működtetni, és mindig visszaesek a légkörbe. Van erre valami billentyű, hogy max-on menjen? A sima w-nál nem megy.
  • Giovanni #6860
    Én csináltam a bázisomra egy single transportert, választottam egy 2km-re lévő GPS pontot, rányomtam a transportálásra és nem történt semmi :) 2db Akksim van, fullra töltve.
  • RJoco
    #6859
    Megépíted, belépsz, kiválasztod a célt és, ha hatótávon belül van és van elég energia, akkor eltranszportál.
    Elvileg arra is képes, hogy oda (ahol te vagy) transzportáljon más játékosokat, de azt még nem próbáltam. Viszont így lehet leküldeni felderítő csapatot az űrből a bolygókra, holdakra és utána vissza is lehet hozni őket.
    Lehet építeni blokkolót is, így az ellenséges egységek csak messzebb tudnak érkezni, mint ahol a blokkoló van. Viszont a blokkoló a saját transzportereket nem zavarja.
  • RJoco
    #6858
    Én nem kerestem. De van legalább 3 GPS koordinátám platinához. Szóval...
    Ha m0ha nagy hajóval megy ki, akkor valószínű többet is talál, de a kis érc detektornak elég korlátozott a hatótávja.
  • Giovanni #6857
    Erről a Transporterről írnátok kicsit bővebben, hogyan kell használni?
  • tom36
    #6856
    Lényegében az egyszeméjesel épp hogy ki lehet jutni a földről az ürbe
    Amúgy a marson se körülötte ne keress platinát tapasztalat alapján, uránt még lehet találni az aszteroidákon az nem is gond. Legalábbis vissza kéne néznem a single játékomba hogy mi nem volt se a marson se körülötte de lehete hogy tévedek és sz a silver volt. a hold esetében annyi biztos hogy arany nincs sehol
  • RJoco
    #6855
    És igen.
    Kilóméterenként 1 MW kell neki és még így is vannak korlátok, a nagy 120 km-re, az egyszemélyes 60 km-re tud transzportálni.
  • RJoco
    #6854
    Úgy látszik, hogy a teleportnak vannak határai.
    Másik bolygóra nem sikerült eljutnom, viszont ki az űrbe igen.
    Csakhogy az egy darab napcellával nem tudtam visszatérni. Ami azt illeti még 2 km-re sem transzportált el nemhogy haza.
    Szerencsére majdnem alattam volt a bázis, így elindultam vissza és a 470 m/s-nak köszönhetően már a légkörben jártam mikor elfogyott az energia és elkezdtem fuldokolni. Újraéledve csak 3 km-re volt a táska (Body location, de test szerencsére már nem volt), így megmaradtak a szerszámaim.
  • RJoco
    #6853
    Úgy érzem segítenem kell a játékos társaknak, bár a játékban nem vagyunk baráti viszonyban, de hátha egyszer valaki megkönyörül rajtam :)
    A Marson uránon és platinán kívül mindent megtaláltam. Rengeteg arany és ezüst lelőhelyet, sőt, ezüstöt még felszíni sziklákban is találtam. Bár érdekes, hogy ezek a sziklák egyszer csak ott teremtek a semmiből egyik belépés alkalmával. Közel a bázishoz is.
    Uránt és platinát m0ha talált az űrben és nem is kellett messze mennie. Én még nem hagytam el a bolygót, bázist rendezgetek...
    Építettem transzportert. Bár lehet, hogy erről sokan nem tudnak, mert nincs külön jelölve a toolbar konfignál, mint a pajzsos vagy löveges cucc, ezért én sem tudtam, hogy akkor tényleg a játékban van e. De igen, benne van.
    Célpontnak ott vannak a GPS koordináták, ilyenre még nem transzportáltam. Látható a többi transzporter is, ilyenek között már járkáltam, nagyon tuti.
    És ami a lényeg, hogy látható az összes bolygó. Ilyenre még nem transzportáltam, először a bázis, aztán a kísérletezgetés.
    Ha megyek, akkor lesz egy szél erőmű, egy transzporter és, ha elfér, akkor egy napelem a tatyómban. Nem tudom, hogy minden bolygón van e szél, ha igen, akkor elég a szélerőmű. Elvileg ezek elférnek a tatyóban, így vissza is tudok transzportálni a bázisomra és elkezdhetem építeni a következőt.
    A Ravcor-ra is van pont. Remélhetőleg nem mindenkit ugyanarra a pontra küld, mert abból lehet baj...
  • laci4321
    #6852
    Az ellenséges hajók random megjelennek bizonyos időközönként ;) Nem attól függ hogy találtál-e valamit.

    Én pl. a Holdon kezdtem és itt minden van az urániumon kívül. És való igaz hogy azt az űrben sem találtam körülötte. De ugyan úgy a "mélyűrben", messze bármilyen másik bolygótól szintén nem találtam sosem urániumot, de platinát igen, meg minden mást is.

    A teljes játék megjelenéses update óta a Marson, Alien-en, és azok holdjain nem jártam. De én pl. a Föld körül is repkedtem már órákat és ott se leltem urániumot sosem.

    Igazából soha sehol nem találtam urániumot 2-3 óra keresgélés után sem, szóval azért raktam be a szerverre a Ravcor bolygót. Ha uránium és platina hiányod van, javaslom azt a bolygót meglátogatni ;)

    Lehet építeni hajót platina nélkül. Hidrogén hajtóművekkel. Azokhoz nem kell platina, csak jég, mint üzemanyag (valamint O2/H2 generátor és Hidrogén tank). De addig simán jó, amíg nem találsz platinát. Igen, kell tervezned egy bányász hajót csak emiatt, de megéri. És kell találnod aranyat is, hogy meg tudd építeni a Jump Drive-ot, hogy a Ravcor-hoz tudj ugrani. De a hidrogén hajtóművel könnyen el tudod amúgy is hagyni a légkört, szóval már csak amiatt is megéri egy ilyen hajót készíteni.