7903
Space Engineers

Katt a képre
  • RJoco
    #6973
    Ismert jelenség, már régen is ilyen volt a szerveres játék.
    Sajnos ezért használom én is angolul.
    Blueprint-ből épített hajónál a legelső, szám nélküli blokk megkapja az angol nevet, a többi meg az "idegen" nevet tartja meg.
    Ha átnevezem a blokkokat, akkor nincs ilyen gond. De nem feltétlen nevezem át az összes blokkot, ez esetben meg zavaró, hogy az ilyen egyedi blokkokat kell keresgélnem, főleg, ha a nevét sem ismerem, mert már elfelejtettem. (Na jó, ez nem jellemző rám, bár van amikor egy-két ritkább dolog nem ugrik be azonnal angolul.)
  • tom36
    #6972
    közbe eszembejutott hogy a scriptet csak simán be kelet tenni a programozható blokkba
    az átnevezés annyi hogy amikor megépítek egy blokkot az magyar nevén szerepel de legközelebbi alkalomkór már angolul szerepel az alkatrész listán
  • laci4321
    #6971
    Szívesen a hajót, ezek szerint a szerón más névvel vagy :D

    tom36: szkripteket nem kell betenni a szeró mod listájába, te a saját programozható blokkjaidba bármilyen szkriptet be tudsz rakni a workshopból. :)
    Ezt az automata átnevezgetést nem értem teljesen, én igazából nem is magyar nyelven, hanem angolul tolom a játékot, úgy nem neveződik át semmi semmire, minden marad ugyan olyan. De meglepne ha a magyar nevek folyamat átneveződének, mert hogy amúgy se neveződhetnek át a blokkok még angolul se (mert mi van ha te változtattad már meg).
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2019.05.14. 21:48:32
  • tom36
    #6970
    váááh észre se vettem hogy bent van a szerón, pontosabban nem is néztem :(
    akkor már csak megint fel kell fedeznem a működését :)
    régen is elég sokat tesztelgettem mire rájöttem hogy hogy is megy, de akkor hajrá.
    amúgy nem zavar be a rendszernek az hogy miután kilépek a szerverröl majd vissza vagy restartkor az autómatán elnevezett blokkol átneveződnek angolra ? pl: a finomító átneveződik Refineri-re meg a többi.
  • i robot
    #6969
    Mégegyszer köszi a hajóimat!
  • laci4321
    #6968
    Óóó ez az egyik legesleghasznosabb szkript, jelenleg is használom a szerón én magam is ;)

    2016-ban publikálták, de frissítve van folyamatosan, ha megnézed legutóbb április 12-én volt frissítve :)
  • tom36
    #6967
    ugyanaz csak pont a régit linkeltem, de amit linkeltél az is sajnos 2016-os így nem valószínű hogy működik.
    bár egy egyszerű script az egész aminek jónak kel lennie még mindig, de majd egyszer kipróbálom
  • thebestgergo
    #6966
    Ez esetleg?

    link
  • tom36
    #6965
    volt annó egy nagyon jó mód az easy automation nevő ... , de sajnos nem frissítették, pedig valami fenomenális volt.
    link
    Annyiról szolt az egész hogy irtak egy scriptet amit úgy tudtál használni hogy egy LCD panelnél megadtad az utasításokat angolul pl ha rotor szöge nagyobb mind 40°akor ...
    nagyon egyszerü beltételekkel meg lehet oldani mindent, és volt néhány parancsszó meg feltétel és azok után irva az eszközt és az értéket vagy továbbugrott a következő feladatra vagy megvárta hogy teljesüljön a feltétel .... amit akartál, egyszerü logikai rendszer alapján működött.
    Ehez hasonló még létezik ?
    Utoljára szerkesztette: tom36, 2019.05.13. 20:09:18
  • thebestgergo
    #6964
    Ha jól rémlik ez volt az:

    Steam link
  • RJoco
    #6963
    Gondolom script-tel működhetett, amit mi nem ismerünk.
    Ha nyílik a külső és még nincs becsukva a belső, akkor mindegy, mert a levegő úgyis elszökött.
  • thebestgergo
    #6962
    Egy űrállomásos blueprintnél láttam olyan megoldást hogy nem engedi kinyitni a 2. ajtót addig amíg az első nyitva van. Úgy van megoldva ha nyílik az első kikapcsolja a 2.-at. Plusz még be is zárja automatikusan.
    Utoljára szerkesztette: thebestgergo, 2019.05.13. 07:59:25
  • RJoco
    #6961
    Én is nézegettem a mod leírást is, de ezekre az opciókra nem tér ki.
  • RJoco
    #6960
    Azért 1 blokk jobb, mint kettő, arról nem is beszélve, hogy a két ajtós megoldásnál levegő szökik ki. És figyelni kell, hogy ne maradjanak nyitva, mert esetleg, ha más is közlekedni akar, akkor véletlenül is kiengedheti a levegőt a belső térből, mert csak a külső van csukva, a belső nincs.
  • laci4321
    #6959
    A rotary airlock pedig nem olyan nagy hiány, így nem 1 hanem 2 blokk hosszú lesz az airlock és kész :)

    Vagy ha kihasználsz egy régi bugot, az üveglapok megfelelő elhelyezésével simán lehet csinálni egy alagutat, amin a levegő nem szökik ki, de te simán kisétálsz :D A build info mod overlay funkciójával már látni is lehet mik a légzáró felületek :)
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2019.05.12. 18:34:19
  • laci4321
    #6958
    Próbáltam a pajzs mod kommentjei között utánaolvasni a Fortify szerepének (ha már a leírásból kimaradt), és azt találtam én is hogy elvileg a pajzs méretét növeli meg igen. Viszont lehet nem működik rendesen, mert szinte minden oldalon előjön a kérdés.
  • RJoco
    #6957
    És akkor mit csinál az Extended opció, ha a Fortify növel?
    Amúgy a bázis pajzsának mérete méterben állítható 3 irányban.
    A hajóké viszont fix, ott lenne jelentősége akkor.
  • tom36
    #6956
    magának a pajzsnak a max HP-ját a maximálisan leadható energia szabja meg, (nálam néhány napelemen fellül csak aksikkal megy a nagy hajóm, és a napelemeket kikapcsolva csak minimálisan esik vissza a max hp mivel az aksik adják a leadható energia nagyját)
    amikor rácsatlakozok a bázisomra amik szintén tisztán aksiról megy + 3MW a földről kapott töltés akkor majdnem megduplázódik a +6 aksi végett.
    A Fortify funkció azt csinálja hogy sokkal nagyobbra kiterjeszti a pajzsot így lényegében a bázisodon lévő pajzs alá befér egy nagyméretű hajó is könnyedén.
  • RJoco
    #6955
    Az akkus kapcsoló nem ad plusz HP-t a pajzshoz, viszont a pajzs töltéshez használja az akkukat is, illetve a fenntartáshoz is, amivel csak megnő a fogyasztás. Legalábbis így nyugalmi helyzetben ezt tapasztaltam.

    Olyansmi érdekelne még, mert erről nem találtam a leírásában infót, hogy mit jelent a Fortify kapcsoló?
    Az Extended és a Sphere oké, az egyik kiterjeszt, a másik meg gömböt csinál.
    A Fortify talán ráhúzná az alakjára? Bekapcsolva kisebb a HP.

    Tudod lőni a saját pajzsod, én kipróbáltam.
    Sőt, olyan jól működik, hogy csak akkor hárít, ha valamit eltalálnál. Szóval át lehet lőni éppen a pajzson.
    Ha egyedül akarod tesztelni, akkor elég, ha építesz valamit, amit aztán ellenséges jogosultsággal látsz el. Az ágyúid azonnal rászállnak.
    De össze is futhatunk valamikor, az izgalmasabb. Csak akkor építek egy hajód direkt harcra, mert olyanom még nincs. Bár úgyis terveztem, mert épp az imént futottam bele egy rejtett kalóz bázisba.
  • tom36
    #6954
    Igen töltésnél többet zabál ha nagy a töltési sebesség és kicsi a pajzs, de alaphelyzetben kevesebbet, illetve így is 15 percig tart mire lemerül az aksi (azt csak nem csatázod végig)
    végülis tesztelhető csak kell hozzá valaki, mernem hiszem hogy saját pajzsomat lőni tudnám.
  • RJoco
    #6953
    Tegnap végignéztem a listát és a Rotary Airlock sajnos nem került be a játékba.
  • RJoco
    #6952
    A gyors töltésnél sokkal több energiát zabál, mint lassú töltésnél.
    A kérdés, hogy harcban, hogy lehet manőverezni, hogy működnek a szállító rendszerek, stb.
    Vagyis mennyire terhelt az energiaellátás, ha sok mindennek kell egyszerre működnie.
  • tom36
    #6951
    kicsit tesztelgetem a pajzsos rendszert és tényleg elégé energia zabáló a fenntartása
    az aksikat is figyelembe veszi, pontosabban azt hogy mennyi energiát tudnak leadni (12MW), illetve minden mást ami energiát szolgáltat.
    viszont amit nem tudtam kipróbálni az az hogy mejik jobb: a gyenge pajzs gyórs töltéssel vagy az erős amit ha lőnek akkornagyon lassan tölti vissza és a fenntartása is sok energiát igényel.
  • RJoco
    #6950
    Akkor nem is az akksik növelték meg, hanem a pluszban lerakott szél generátorok.
    A hajóét meg a fekete napcella növelte meg.
    Van valami kapcsoló az akkukhoz. Ha azt átkapcsolom, akkor lehet, hogy azokat is figyelembe veszi és még több hp lesz. Harcban jól jöhet. Főleg, ha én támadok.
  • laci4321
    #6949
    Ez a pajzs mod az energia termelés alapján adja meg a pajzs életerejét.

    A reaktorok és az akkumulátorok is beleszámítanak, viszont minél erősebb a pajzs, úgy nő a "Maintenance", azaz a fenntartás energiaköltsége is. A zöld rész azt jelzi hogy tölt a pajzs igen. Minél nagyobb a zöld csík, annál gyorsabban tölt a pajzs.
  • RJoco
    #6948
    A gömböt ki kell tenni sajnos. Meg szerintem a laposat is. De nekem a gömb miatt reklamált és kijjebb tettem, a lapos meg minden áron állomásnak érzékelte magát.
    A pajzs HP jó kérdés. A bázison építettem még pár akksit és hirtelen megnőtt a pajzs érték is, meg a fogyasztás is.
    A hajón is megcsináltam, de nem tudom, mert azonnal nem emelkedett az érték, viszont 1M alatt volt kezdetben.
    Illetve az újratöltési ráta is meghatározza az értéket. Minél kisebb a ráta, annál több a pajzs értéke.
    A zöld körvonal szerintem a töltést jelöli.
    Feltöltve fehér, mikor töltődött, akkor láttam zöldet.
  • tom36
    #6947
    Működik a lapos emitter is nekem az van a nagy hajómon
    viszont a gömb nem ment nekem, de valszinüleg az volt a gond hogy azt a hajó belsejében építettem meg nem a felszínén.
    Amúgy a pajzs HP-jét hogy lehet növelni ? (ill a játékban csak kinetikus fegyverek vannak ? )
    meg a kijelzésénél van egy ojan hogy ritkán de zöld körvonal is van a pajzs jele körül az mi lehet ?
  • Giovanni #6946
    Köszi a segítséget, nagyon részletes volt! Azért az alap dolgokat már tudom, csak én rossz helyen próbáltam ezt a kivevős dolgot, de már működik :)
  • RJoco
    #6945
    Ezt még kiegészíteném egy kicsit.
    A CTRL-lal szedsz ki 10 darabot, a SHIFT-tel viszont az összeszerelőben állítod be a gyártást az adott dologra.
    Vagyis nem kell egyesével anyagot gyártani, meg számolgatni, hanem csak rányomsz valamelyik nyíláson SHIFT+jobb klikkel és beteszi gyártani.
    Ha ALT+jobb klikket nyomsz, akkor minden anyagot kitesz a zsákodból, kivétel a kézi szerszámok, lőszerek (kicsik tuti) és palackok.

    Kis hajóhoz kiszívni úgy tudsz, hogy odamész a nyíláshoz, ránézel és megnyomod megint azt a számot, amelyiken az építendő dolog van. Ha épp frissen nyomsz a számra (nem volt a kezedben semmi, vagy nem az, amit építeni szeretnél), akkor kétszer kell nyomni.
    Ez nagy blokkos ajtókra vonatkozik.
    Automatikusan mindig olyan blokkméretet állít be a játék, amilyenre ránézel.

    Ha valamit nem tudsz egy körben megépíteni, pl. finomító (de épp nincs is elég anyagod a befejezéshez és várni kell a gyártásra), de közben máshoz is elkezdesz anyagot kihúzni, akkor az előzőt, vagyis a finomítót elfelejti.
  • RJoco
    #6944
    Attól még működik.
    Ez az utolsó frissítés óta van, addig jól ment.
    Az OKI-s rakétavetők nekem legutóbb nem mentek, bár nem is fejeztem be az építést. El sem kezdtem. Lerakás után már csak egy normál tornyot mutatott és az alkatrész lista is aszerint alakult. Így inkább ágyúkat tettem fel.

    Ajánlatos a pajzs használata is, sokat segíthet.
    A nagy hajómon 1M HP-ja van, ha megnézed a tornyok adatait, akkor kell némi idő, míg átlövik. Addig meg te is tudod amortizálni az ellent.
    Sajnos a lapos emitter valamiért nem működik hajón nagy blokkos hajón, csak a gömb. Kis blokkos hajón viszont megy.
  • RJoco
    #6943
    Én nem csak egymagamban játszom, de ez asszem látható is játékon belül.
  • RJoco
    #6942
    A fekete napelemhez azért kell cucc is, amit bolygón nem tudsz összeszedni.
    Az 1MW áramtermelése elég jó.
  • RJoco
    #6941
    Épp ezért töröltem is a hsz-t, hátha még nem írta fel senki. :)
  • laci4321
    #6940
    @Giovanni: a G menüből az alsó 9 helyre teszel egy blokkot, pl. a 3-as helyre. Majd G menü bezár és nyomsz egy számot, jelen esetben a 3-ast. Ekkor ugye a levegőben "lebeg" a blokk amit le akarsz rakni. Ilyenkor még csak a "kezedben van", azt senki nem látja csak te.
    Ebben a helyzetben odamész egy konténerhez (vagy refinery, vagy assembler, vagy connector, stb.) aminek ránézel a csatlakozási pontjára, vagyis amíg meg nem jelenik a sárga négyzet. (Csatlakozási pont: Ahol ugye eleve bele tudsz nézni a konténerekbe és anyagokat kivenni belőlük.) Na de most nem T-t nyomsz hogy belenézz a konténerbe, hanem egy jobb klikket nyomsz az egéren. Ilyenkor kiszívja azokat az anyagokat, ami a kezedben levő blokkhoz kell.

    A nyersanyag nem kell hogy abban a konténerben legyen ahonnan kiszívtad, lehet bárhol máshol a bázison ha van oda csatlakozás.

    Egyaránt ki tudsz szívni kis és nagy hajóhoz is anyagokat.

    Ha a jobb klikkelés közben nyomva tartod a SHIFT-et, vagy a CTRL-t (most hirtelen nem tudom), akkor 10 olyan blokkra elegendő nyersanyagot szív ki mint ami a kezedben van.

    Ha nincs elég nyersanyag hogy a teljes blokkot megépítsd, vagy nincs már hely a hátizsákodban, akkor pirossal kiírja a mod hogy mi hiányzik még a blokk megépítéséhez. És legközelebb mikor ugyan azt a blokkot a kezedben tartva nyomsz egy jobb klikket, akkor csak a maradékot szívja ki, hogy befejezhesd az előző elkezdett blokkot. Ez rendszeresen előfordul pl. a normál refinery (ércfeldolgozó) építésénél.
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2019.05.11. 16:07:55
  • tom36
    #6939
    Újabb bug :D
    megépítettem 2 OKI lövegtornyot és mind a 2-t sikerült 138% -os ra megépíteni
    és mire megépítettem az jelezte hogy csak 1 fém lemezt tartalmaz a többi még nincs megépítva
  • tom36
    #6938
    Laci 4321 kössz a segítséget (hajó)
    amúgy sajna bolygón lévő bázisokat nem nagyon lehet elrejteni mer ha valahol megpiszkálod a felszínt, furogatsz akkor az ürből meg még közelebbről is nézve eléggé feltűnő a felszín egyenletlensége (textúra hiba)

    az űr bázisomat meg át fogom alakítani egy mobil állomássá
    Utoljára szerkesztette: tom36, 2019.05.11. 14:38:58
  • Giovanni #6937
    Reggel óta nyomják csapatban, úgy hogy lehet nekünk is szövetkezni kéne mielőtt meglepnek bennünket...
  • Giovanni #6936
    "Easy Inventory - jobb klikkel ki tudsz szívni a konténerből pontosan annyi alkatrészt, amennyi a kezedben levő blokk megépítéséhez kell.
    "

    Ez pontosan hogyan működik? Én bal oldalra kiválasztom a karakterem inventoryját, jobbra a konténert és hiába nyomogatom a jobb gombot a nyersanyagon, nem dobja át azt a mennyiséget...
  • laci4321
    #6935
    Külföldi játékosok is csatlakoztak a szeróra. Semmit nem tudunk róluk, úgyhogy fokozottan ügyeljen mindenki a rejtőzködésre és/vagy a biztonságra :)

    Pár tanács, ami fontos lehet, ha netán vannak még tapasztalatlan játékosok:
    - SOHA SE csak 1 bázisotok legyen!! Ez a legfontosabb talán. Ha már csak annyi van egy kis rejtett bázison, hogy egy pici bányász hajó, meg 1-1 normál assembler és refinery, már több óra játékidőt megspórolhatsz ha újra kell kezdeni a játékot.
    - Antenna vagy beacon hatótávja max. 1-2 km legyen, ne világítsátok ki a bázisotok helyét egy 40 km-es antenna hatótávval. A lézer antennák szerepe megnövekedett :)
    - a fekete napelemek kifejezetten jó választások lehetnek
    - Az OKI fegyver modban vannak 1.5 km hatótávú fegyverek is (turretek is vannak), érdemes használni őket a védelemben. A Build Info ablakban (ha kézbe veszel egy blokkot, megjelenik) szépen meg lehet nézni milyen fegyvernek mekkora a hatótávja még a megépítésük előtt.

    Egy plusz izgalom a szerón :)
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2019.05.11. 12:40:44
  • laci4321
    #6934
    tom36: Privátban is elküldhetted volna, így most nyilvános lett a bázisod helyzete
    Visszavittem a hajót, 19 ezer km-re sodródott már a bázisodtól. Durva

    Szívesen a leírást :)