7903
Space Engineers

Katt a képre
  • tom36
    #6812
    Valószínűleg én lehettem fenn bocsi.
    Globálban láttam hogy írtál, de abból az jött le hogy nem megy jól neked a játék és újra kel raknod.
    Gondolom ezután viszont nem tudtál feljönni, se más mer a friss verzió települt nálad és a szeró meg nem tudott frissülni mer futott.
    Fórumra rá szoktam közbe közbe nézni, de valamikor estefele léptem le Giovanni után.

  • RJoco
    #6811
    Volt, de most fejből nem tudom. Majd csak holnap délután tudok utána nézni a dolognak.

    Viszont akartam is kérdezni, hogy a HudLCD miért nem került fel? Vagy csak nekem nem ment? Nagyon hiányzik.
  • laci4321
    #6810
    Van tippetek arra hogyan üzenjek be a szerverre valakinek hogy lépjen már le pár percre?

    Kijött az új verzió, és nem akarom senki játékát tönkretenni és manuális újraindítással, de 1 ember miatt mások jóformán a nap hátralevő részén nem tudnak fellépni? Erre kell valami megoldás. Volt is valami a Julian a régi szeródon erre.
  • Giovanni #6809
    Itt: 51.77.73.230:29016
  • i robot
    #6808
    Melyik szerón nyomultok?
  • RJoco
    #6807
    Miután kikapcsoltam a kivetítőt és elkezdtem magamtól építeni, nem volt több gond.
  • RJoco
    #6806
    Na de most komolyan.
    Az előbbi dc-nél ürült a zsákom.
    Most megpakolom megint minden jóval, felmegyek a kivetített hajóra, el akarom kezdeni a hegesztést, erre megint kirak. Ugyan annál a blokknál.
  • RJoco
    #6805
    Úgy látszik a szerver jól működik.
    Visszataláltam a bázisomra és minden ott volt, semmi nem tűnt el, mindenben volt energia. Viszont energia takarékosságból lekapcsolhattam a survival kit-et és ezért nem tudtam újra éledni ott.
    Ahogy sejtettem, a nagyhoz is annyi medical komponens kell, mint a kicsihez, úgyhogy az új landing pod-ot szét is szedtem, így van már a bázison is survival.
    Amúgy is nekicsaptam egy hegy oldalának, még jó, hogy tovább tudtam repülni. Nem szeretem a sötétet.

    Viszont megint kidobott a szerver. A szervert látom, meg, hogy 1 ember még benn van, de nem enged be. Gyanítom, hogy a mobil net nem szereti ezt a jellegű kapcsolatot és rövid időn belül tiltja.
    Vagy a wifi stick-kel van gond, mert a telón meg van net, míg a gépen teljesen elment.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2019.04.06. 16:26:12
  • Giovanni #6804
    Hali! Szerintem nálam landoltál :) Csináltál egy Cryo Chamber-t meg egy napelemes járgányt. Nem piszkálom, hogy tudj jönni :)
  • RJoco
    #6803
    Ez tipikusan az a türelmetlenség vagy meggondolatlanság, mikor az ember nem hajlandó még egy orvosit építeni (klón fülke van már, nem az orvosinál ébredünk? Tényleg jobban bele kellene mélyednem a játékba.) és rizikózik, ami nagyon gyakran nem sikerül. Én is jártam már hasonlóan.
    Annak én is örültem, hogy emelt sebesség van, csak ilyenkor meg is kell állni róla.

    Ha frakcióban maradtam volna veled, akkor esélyes, hogy éledhettem volna a bázisodon, ha volt akkor már ilyen klón cuccod.
    De mivel kiléptem....
    Alapból ugyanabba teszi az új játékosokat. De a konzol oldalon meg tudod nézni, hogy ki van veled frakcióban és, hogy melyikbe is vagy. Ki is tudsz lépni és újat is tudsz létrehozni vagy belépni máshova.
  • tom36
    #6802
    Nahh nekem lehet végem van a szerón. Elkezdtem elköltözni az idéglenes bázisomról egy használható újra és költözés közben valami végett sikeresen egyéváltam a hegyoldallal amikor 200 as tempóval érintkeztem vele :(
    és pehhemre az új bázison nem volt elég anyagom a clon chamber megépítéséhez az előzőt meg a fúrós hajóm rakterébe pakoltam ami velem együtt bevégezte.

    Ellemben ami meglepett egy másik bázison éledtem valószínűleg valakinek a kezdeti bázisán.
  • RJoco
    #6801
    A kezdéssel nincs gondom. A videó nem rossz, bár sajnos angol. A lényeget éppen megértem, de gyanítom, hogy a számomra pont hasznos, új információk maradnak értetlenül.


    A szerverről még jó lenne tudni, hogy milyen halál mód van beállítva. Illetve a "végleges" halált nem kellene bekapcsolni, mert anélkül újra lehet éledni egy orvosinál, és talán a basic cuccnál is. Ha viszont ki van pipálva, akkor halálkor minden tulajdon elvész.
  • BarneyK
    #6800
    Mellesleg őt megéri követni, a mostani Getting Started szériája nagyon hasznos :)
  • Caliph
    #6799
    ebben a videóban 14:55kor elemzi a jelenséget és a kikapcsolás módját,illetve hogyan kerüld el az dolgok eltűnését


    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2019.04.05. 17:01:49
  • RJoco
    #6798
    Ez lehetett mástól is, de akkor nagyon nincs jól beállítva, ha egy fúróhajót is töröl. Azért abban van némi blokk.
    Bár hozzáteszem, hogy nekem single-ben tűnt el a kerekes járművem és most így belegondolva azon is le volt kapcsolva a villany. És az sem 2 blokkból állt. De, hogy single-ben?!
    A szemetelés szempontjából értem, hogy kell egy ilyen bele, csak jól is kellene működnie.
  • tom36
    #6797
    Ezt az energia nincs = törlés dolgot jó lett volna tudni még tegnap :(
    megépítettem nagy nehezen a fúrós hajóm és mivel valamivégett nem akartak működni az atmoszférikus hajtóművek ezért az aksit lekapcsoltam hogy ne szívja le az aksit. Ma már csak a helyét találtam sajna.
  • RJoco
    #6796
    Aha, szuper. Kezdhetném elölről, az egész délután kuka lett.
    Valahol a Marson van pár építmény, amit törölni lehet.
    Én meg inkább visszamegyek Elite-ezni.


    Azt értem én, hogy az energia nélküli dolgokat törli, de nem kb. azonnal kellene és nem úgy, hogy még el sem távolodtam igazán. Elvileg a játékostól való távolság beállítható. Az alap talán 500 méter. Lehet, hogy érdemes lenne 5 km-re állítani.
    Kb. 10 blokkból állhatott. És olyan kicsi, cuki akku nem építhető (legalábbis nem találtam), mint amivel a zöld jelű vackok landolnak. Pedig a blokk biztos benne van a játékban.
    Újra kell tanulnom, mert sok az újdonság.

    Az jó volt, hogy a kezdő hajót nem törölte, azzal járkáltam. Amúgy is csak egy kis vackot adott, amiből bázist nem lehetett építeni, mert nem volt feltöltve semmivel és kis blokkos volt. Szóval...
    Az orvositól meg igencsak messze voltam, mert ahhoz, hogy ezüstöt finomítsak a medical komponenshez, rendes finomítót kellett volna építenem. Azt meg gondolom mindenki vágja, hogy 1200 acél lemez nem kevés és akkor a többiről nem is beszélve. Ezért tartottam volna egyszerűbb dolognak megépíteni a kis fúrót és azzal összefúrni a kellő ércet.

    Oké, hogy a hidrogén motor sokat zabál, de mégiscsak van valami, amivel fel lehet tölteni az akkukat, mikor nem süt a Nap.
    Bár lehet, hogy a szélturbina is működött volna, hiszen légköri hajtóművel közlekedtem a Marson...
    Föld alá ritkán építkezem, jobban szeretem a napfényt, mint a mesterséges világítást, ezért is utálom az éjszakát, meg, hogy olyan hosszú. Arról nem is beszélve, hogy mindig kevés a hely.
    Amekkora a világ és az égitestek, kicsi esélyt látok arra, hogy bárkibe is belebotolnék csak úgy véletlenül.

    A kis hidrogén motort egy kis méretű H2 generátor is el tudta látni. Az 500kW kimenet megvolt neki. Ahogy néztem többet nem is tud.
  • laci4321
    #6795
    Én múlt hét péntek óta játszok a szerómon, de semmi ilyesmit nem tapasztaltam eddig.

    Elvileg még azt is beállítottam, hogy a kezdő hajókat ne tüntesse el.

    Viszont van szerver szemét söprés. A kis méretű (pár blokkos! - ez fontos), energia nélküli(!) és átnevezetlen dolgok törlődnek. De én még nem találkoztam azzal hogy nekem bármimet is törölte volna.

    A hidrogén motorral csak annyi a baj, hogy hihetetlen mértékben zabálja a hidrogént. 2 O2/H2 generátor kell egy hidrogén motor ellátásához, és ahhoz hogy feltölts egy akksit, 100 ezres nagyságrendben kell jeget felhasználni. Szóval csak nagyon ideiglenes megoldásnak jó, és csak vele beköltözni a föld alá, nap vagy szélenergia nélkül? Háát elég komoly jégbeszerzést igényel.

    A nappalok és éjszakák 1-1 órásak, mint általában :)

    A kivetítés problémával sem találkoztam még sosem.

    tom36: De akkor uránium volt a Marson? Csak Platina nem volt?
    A Földszerűn nincs se uránium, se platina.
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2019.04.02. 19:49:00
  • RJoco
    #6794
    Hát a steam nálam lehalt, de rendesen. Nem hajlandó csatlakozni a szerverhez.
    Remélem minden értékes anyagom elveszett, ami épp nálam volt a kapcsolat megszakadásakor.
    Ezért nem szeretem a multit ebben a játékban.

    Kivetítővel elkezdtem építeni egy kis hajót. Mindösszesen 270 blokk, semmi extra, csak fúrásra.
    Nem igazán kezelte jól a szerver a dolgot. Még nincs kész, de finoman mozogni a kivetítés környékén nem lehetett.
    Vajon meglesz holnap délután még? Nem biztos, hogy este vissza tudok nézni és a hajóban, ami ellátja árammal, csak 4 órára elegendő energia van és egy kis napelem.
    Bár az nagyobb kérdés, hogy vajon vissza kapom e a tulajdonom vagy cryo és medical hiányában elveszett az egész ma délutáni játékom.
  • RJoco
    #6793
    Mikor elkezdtem, én frakcióban voltam veled és nem láttam. Szóval nincs miért aggódnod.
  • RJoco
    #6792
    A GPS koordinátákat nem látja más.
    Ha frakcióban vagy, akkor kérdéses, illetve meg is lehet őket osztani.
  • RJoco
    #6791
    Ez a hidrogén motor égész jó dolog, mégsincs az ember csak a Nap fényére utalva.

    Valami nincs igazán jól beállítva a szerveren. Elkezdtem építeni egy kivetítőt, de el kellett ugranom nyersanyagért olyan 900 méterre. Mire visszaértem, az állvány eltűnt és kicsit morci is vagyok most, mert így az elején drága nyersanyag és idő ment kárba.
    Az éjjelek felettébb hosszúak.
  • tom36
    #6790
    Singleplayer ben a marson kezdtem és ott platina nem volt se körülötte nem találtam
    a holdon aranyat nem találtam a többi megvolt
    gyanítom a földön urán nincs
    Amúgy uránt a legvégső esetben szoktam használni (bányászni is csak ritkán szoktam mer reaktort csak akkor szoktam építeni ha már aksikkal meg alternatív energiával nem tudom értelmesen megoldani, vagy töltőállomást látogatva tölteni.
    Egyenlőre leszek én legalábis amenyire munka mellett tudok, de április végén próba államvizsga, május végén meg államvizsga, és ezek nem BSc ill. MSc szintűek lesznek.

    Il 1 kérdés ha GPS koordinátákat veszek fel azt látja más vagy ez hogy van ? csak mert a bányákat főképp az aszteroidákat jelölni szoktam h melyiken mi van hogy ne kelljen mindig keresgélni.
  • RJoco
    #6789
    Mikor anno én is béreltem szervert, akkor pont és is jól lehordtam a Vilayer-t, mert ugyanúgy benyelték a pénzem és ugyanúgy nem csináltak semmit, a szerver meg nem futott.
    Utána találtam egy másikat, ahol nem volt gond. Csak a netemmel, de úgy látszik az most egész jó, mert a szervereden nincs az a lag, mint régen.
    Viszont a modok letöltésénél volt némi gond, ezért feliratkoztam mindegyikre...
  • laci4321
    #6788
    Bérelt szeró, játékos még gyakorlatilag csak tom36 volt rajtam kívül. Szerintem nem jelenik meg a keresőben :D

    Az hogy meddig futtatom, attól függ hogy valaki játszik-e rajta :D Én most elleszek jó ideig vele, ha idő közben más is csatlakozik akkor majd mindig meghosszabbítom egy-egy hónappal. Ha elhagyatott lesz 2-3 hétig (látom a statisztikát úgy is), akkor nem lesz értelme tovább fizetni úgy se. Amúgy nem drágán béreltem.

    Mert ez már a második szerver..

    Az elsőt, egy nagy teljesítményűt, jó drágán, a ViLayer-től béreltem, de lehetetlen volt működésre bírni, 5 napon át próbáltam.
    Ezt most a GTX-től bérlem, érdekes, pár óra alatt el tudtam indítani.

    A ViLayer egy fos, és már a nyomorékok nem is válaszolnak a support-tól egyáltalán. Amúgy is 1 nap volt amíg válaszoltak. Kb. 3-szor méltattak válaszra a 6-ból, de akkor is csak pár mondatot, és az volt a nagy segítség a részükről beüzemelni a szervert, hogy újratelepítették.. Pedig konkrétan leírtam nekik hogy az nem fog segíteni, a probléma a saját világ feltöltése után jelentkezik. De egy idióta barom kapta meg mindig az üzeneteimet, mert csak annyit volt képes csinálni 2-szer is, hogy újratelepítette a szervert.
    Szóval nem volt hajlandó elindulni a szeró miután kapott egy feltöltött pályát.. Persze az utolsó 2 üzenetem már az volt hogy utalják vissza a pénzem amiért egy nem működő szolgáltatást biztosítottak nekem. Nem válaszoltak rá. Persze hogy nem válaszolnak, hisz ennyit ér a becsületük, meg van róluk a véleményem. Nem fogom tanulópénznek elkönyvelni a dolgot, majd írok szépen helyi hatóságoknak hogy mit is csinálnak. Nem fogom tudni elérni hogy visszautalják a pénzem, ezt tudom, de legyen már nekik is kellemetlen.. Nekem 5 nap idegeskedést okoztak.
  • RJoco
    #6787
    A szerverről mit lehet tudni?
    Olyanra gondolok, hogy saját vagy bérelt, meddig akarod futtatni, hány játékos van így indulásnál és milyen nyelvű játékosokat fogad?
  • laci4321
    #6786
    Azt mondod akkor hogy van uránium a Marson??? :O

    Én eddig a fölszerűn és Holdon keresgéltem, de nem találtam. És az űrben sem sosem. Egyedül még a Ravcor-on találtam csak. De most még nem vagyok azon a szinten hogy odaugorjak és leszálljak :D

    Én úgy vettem észre hogy a Hold gazdag mindenben, platina pl. elég sok van rajta. Arany talán kevesebb, de az is van 100m-es mélységben. Azt nem lehet megtalálni normál fúróval. De ha olyan ércmezőt találsz, ahol csak 1 fajta érc van, akkor érdemes befúrni egy lyukat a talajba. Minimum 2 érc fajta van minden mezőn a Holdon.
  • laci4321
    #6785
    Pont emiatt nem tettem be sem radar modot - amivel a rejtett bázisokat is meg lehet találni - és Nante blokkot, amivel meg szim.sebesség romboló bázisokat lehet építeni.

    Van egy 8000 blokk max. hajóméretes korlátozás is, szintén a szimuláció fenntartása érdekében. De persze szkriptekkel szét lehet rombolni így is. Szóval azt légyszi bölcsen használja aki használja. Nem akartam megtiltani a szkripteket, mert egy óriási plusz a játéknak, és én pl. nem szerverezek ha nincs szkript használati lehetőség. Úgy is kijelzi a játék ha valaki iszonyat erőforrás-igényes szkriptet használ :)
    Annak először szólok, majd ha nincs változás akkor törlöm a programozható blokkot.
  • laci4321
    #6784
    Nem akarok semmilyen szabályt, csak annyit hogy ne rombold szét lehetőleg a szerver szimulációs sebességét :D

    Ha megtalálják a bázisod és szeretnéd hogy ne rombolják le, akkor max. antennával kiírod hogy légyszi ne támadd meg :D

    De pl. ha valaki megtalálja az én bázisom, felőlem rá is támadhat. Aki csak 1 bázist épít, az amúgy se játszik hatékonyan :) Attól izgalmas a játék hogy kihívások vannak benne :) Amíg meg nem vagy egy szinten, addig úgy is jól elrejted a bázisod. És van pajzs mod :D Ha elérsz egy szintet, egy másik bázist felépíteni már úgy sem nagy kaland :)

    Szerveren játszani 2 dolog miatt van értelme: másokkal játszani vagy mások ellen. Passzívan építkezni egymás mellett szerintem semmi értelme nincs. Akkor már inkább singleplayer :)
  • tom36
    #6783
    Vannak valamiféle szabályok irányelvek a serveren ?
    vagy csak szimplán ha rátalálsz a másikra akkor ne rombolj ?
  • tom36
    #6782
    Ritkábbnak ritkább lett az urán de van, viszont azt vettem észre hogy legalábbis nálam hogy minden bolygón hiányzik egy elem és azt valahogy az istenért se tudom megtalálni aszteroidákon körülötte. A marson platina nem volt és megvelölve több mind 20 aszteroidát vizsgáltam át nagy detektorral de semmi , hold esetében ugyanez csak aranyal, a földön gondolom az urán lehet ilyen.
  • laci4321
    #6781
    Ezeken már túl vagyok, tényleg mindent megpróbáltam :D Nem lehetett úgy egyszerűen feltölteni a mod-ot, hogy jó legyen.

    Úgyhogy kicsit csorbítottam rajta. Az volt a probléma szerintem, hogy nem megy valamiért a képfeltöltés.. A Steam könyvtáramba se tölthetek fel semmilyen képet, azt írja valami szerver rossz. Szóval megpróbáltam borítókép nélkül feltenni a modot és sikerült. Persze így nincs fő kép, csak akkor lehet képet látni ha az ember megnyitja.. :D Na mindegy, fent van legalább az a lényeg.
    Three Level Solar Energy

    Azért akartam annyira felrakni, mert indítottam egy szerót, a saját elképzeléseim és mod listám szerint. Ha gondoljátok csatlakozzatok nyugodtan, bátran.
    Mivel az update óta olyan rika az uránium a játékban, hogy több órányi keresés után sem találtam semmit, az update óta nem is láttam uránium ércet.. Úgyhogy betettem egy bolygót, a Ravcort (módosítottam 1.5G-re a gravitációt, hogy legyen benne kihívás :D ), amin sok uránium van. Így nem tűnik el a játékból a reaktor. És a random megjelenő hajókból és bázisokból is lehet amúgy szerezni - bár nem sokat.. Tettem be viszont egy napenergia panel mod-ot (az is én módosítottam), hogy ha az ember tud szerezni urániumot, akkor tud csinálni erősebb napelemeket. Amíg elér a Ravcor-ra, addig jól fog jönni. Meg persze az után is.

    Csatlakozási útvonal:
    51.77.73.230:29016
  • RJoco
    #6780
    A névre figyelj oda. Nem szereti a nem angol karaktereket sehol. Már én is jártam így. Ha nem bírsz veke, küldd át, megpróbálom.
  • laci4321
    #6779
    Sziasztok!

    Van egy kis problémám. Átalakítottam egy mod-ot, és fel akarnám tölteni a steam workshopra. De folyamatosan csak ezt az üzenetet kapom: "Failed to publish on Steam Workshop".

    Egy másik modot sikerült feltölteni (azt is sokadik próbálkozásra), de ezt egyszerűen nem hajlandó. Órák óta nyomkodom már, de nem engedi. A másik mod-ot is vagy 5-ször próbáltam, mire hatodjára sikeresen feltöltötte. Végig zongoráztam már mindent amit találtam az interneten segítséget, írásvédettségtől kezdve steam és játék újratelepítésig.. Semmi nem használ. Rendkívül frusztráló a dolog, gondolom elhiszitek.

    Átküldeném valamelyikőtöknek, fel tudná tölteni?
  • thebestgergo
    #6778
    Megvan, köszi.
  • tom36
    #6777
    Hasonlóan szoktam én is mind RJoco azzal a különbséggel hogy mind gravitáció mellett mind kint az űrben ugyanazt a hajót használom csak miután végleg kimentem kicserélem a hajtóműveket vagy újat építek. A 6603 az üzenetnél az alsó képen lévő kis hajóhoz hasonló konstrukciót szoktam mindig építeni csak a tetején lévő védő blokkokat szoktam inkább lehagyni hogy jobban elférjen a saját lyukjában.
  • RJoco
    #6776
    A SE wikipédián sok hasznos dolgot találsz.
    A fenti logóra kattintva is találsz pár hasznos dolgot és linket.
    Képeket lejjebb találsz a hozzászólásaimban.
  • thebestgergo
    #6775
    Képet esetleg tudsz küldeni hogyan néznek ki? Am van valahol frissített részletes leírás blokkokról, nyersanyagokról, reaktorokról stb?
  • RJoco
    #6774
    A Földön építettem egy bányász autót.
    A Holdon egy bányász űrhajót. Amíg nem volt olyanom, addig meg kis hajóval jártam és kézzel fúrkáltam.
    A Marson éppen csak landoltam, így ott még nem bányásztam, de a felszínt elnézve lehet, hogy autót építek.
    Az űrben természetesen bányász űrhajó. De míg a bolygón lefele néznek a fúrók, addig az űrben előrefele. És minden esetben befér a lyukba a fúrók után a hajó is.
  • thebestgergo
    #6773
    Ti hogyan oldjátok meg bolygón illetve az űrben a bányászást?