7903
Space Engineers

Katt a képre
  • RoboKutya78
    #359
    Elvileg most próbáltam ki valami 125 acéllemezes kockát ezek talán jobban bírják a gyűrődést
    A sérüléssel nem lenne gondom csak ne 50% ban zabálja meg a bázisom alját egy sima meghajtó.
    Ma kreáltam a hangáramba pár rögzítő talpas leszállót csak az a baja hogy a hajóból nem tudom lekapcsolni csak külső konzollal megy.
    Sikerült a hangfigyelmeztetést is megoldanom a közeledésre 1 méter távolságra megszólal a földhöz képest.
    De a dokkoló még nem kóser akkor szól csak ha kicsit rántok rajta:)
    A következő ötletem egy leszállást segítő villogó lámpasor lenne ami valami hullámzó módon végigfut a leszálló közepén.
    Láttam egy hajót amin olyan villogás volt amit szeretnék csak nem találom.
    A legvégére valami értelmes kis méretben megoldható nagyméretű hangárajtó kéne de ez egy nagy falat lesz.
  • Trucker39
    #358
    Egyszerübb kikapcsolni az égetést, már ha nem vagy még nagyon mélyen benne az építésben. Én ugyan nem szoktam kikapcsolni, mert elég fura, ha nem sérül a hajtómű mögött semmi.
  • Auror95
    #357
    Legjobb tudomásom szerint nincs ilyen block.
  • RoboKutya78
    #356
    Skacok help milyen block az amit nem éget meg a hajtómű?
  • RoboKutya78
    #355
    Én azért nem játszom túlélőt mert így legalább megismerem melyik elem hogy műkszik aztán bele lehet csapni a levesbe.
    De a kérdésem még mindig adott

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.02.11. 06:37:19
  • Trucker39
    #354
    Nem fektetett ki, csak Survivalt játszom. Ott meg - a nevéből adódóan - a túlélés a lényeg. Tegnap este jött egy Military ship és szanaszét lőtte a mining ship-t. Nagyon örültem neki, mert még csak most próbáltam összeszedni az orvosi részleghez az anyagokat. Így persze nem volt hol újra éledni. Fél délután elveszett, mert csak akkorról volt biztonsági mentés. Készítettem egy barlangot az aszteroida belsejében, valamennyi védettséget ad a becsapódások ellen. A hajó roncsról minden értéket lebontottam és áttelepítettem a barlangba. A padló lemez alá két legnagyobb méretű konténer van elhelyezve és becsövezve. Még rengeteg munka van, de már alakul a dolog.

  • RoboKutya78
    #353
    Na jó látom ez a feladvány kifektette a fórum tagokat
    Itt a következő ötletem
    Az lenne a feladat hogy egy konnektorhoz szeretném csatlakoztatni a hajómat olyan megoldásban hogy amikor rácuppan a tetejére abban az pillanatban egy hangjelzést adjon le a rendszer. mindenem megvan hozzá egy alkalommal sikerült is megszólalnia de pont fordítva, amikor eltávolodtam akkor szólalt meg a nyomorék.Azóta egy mukkot se adott ki.
    van egy szenzor a fő dokkon van egy a hajón mind a kettő egy időben kijelez hogy érzékel, a hajóra tettem a hangjelzőt és a hajó szenzorához állítottam be az nem stimmel hogy milyen parancsot adjak a hangszórónak.



  • RoboKutya78
    #352
    Mesterek
    Egy megvalósításon gondolkodom de kezdek bepöccenni.
    A következőt akarom megvalósítani:
    Van egy sok ajtóból álló hangár bejáratom segédfényekkel az oldalán.
    Szeretném azt megoldani hogy az ajtók egy bizonyos távolságon belül kinyíljanak a közeledő hajónak.
    Megvan az ötlet. Sensort tettem az ajtó tetejére a hangárba raktam egy időzítő kapcsolót amibe beraktam a csoportba szedett ajtókat.
    A sensornak megtanítottam az időzítő bekapcsolását. Egy kis időre mintha meg is nyílna az ajtó de azonnal becsukódik.Elvileg az időzítőn van egy egymásod perces késleltetés is.
  • Caliph
    #351
    én mindig a far részre szerelem a talpakat,ott nehezebb letörni , az űrben meg mindegy hogy a "seggén" ülve parkol :D
  • RoboKutya78
    #350
    akkor van még egy ötlet valahogy automatizálni lehet ezeket a hajókat csak nem tudom hogy.
  • Trucker39
    #349
    Olyan nagyon nem is kell Bányászhajóra talp. Szépen eldolgozgat, leparkolom a dokknál utána. majd valami nagyobb hajónál kísérletezgetek a leszálló résszel. Addig meg anyag gyűjtés.
  • RoboKutya78
    #348
    egy ötlet a talpakra tegyél fel egy rotort erre a célra és arra tedd fel a talpakat :)
  • Trucker39
    #347
    Ha survivalban játszol, akkor érdemes megtekinteni a tegnapi "műalkotásomat". Kb 2 napja próbálkozom ezzel a játékkal is, így túl nagy tapasztalatom még nincs a dologban. Persze egyből túlélő módban indítottam el, platformon. Első bányász elúszott az űrben, a hiányosságai miatt (menet közben kellett szétbontanom) Ez a második. 8K (+2*3K) anyagot tud tárolni. Van dokkolója a platformra, hogy ne kelljen kézzel átpakolni. Van kő kidobója (felesleges dolgot nem cipelünk). Jól irányítható és tovább fejleszthető a begyűjtött anyagtól függően. Reflektor, detektor alapfelszerelés rajta. Leszálló talpa viszont nincs. Szűk helyen mindig letörtem. Így dokkolva tárolom. Majd ha lesz rá időm. még fejlesztgetek vele, mert érdekes játék.

    Utoljára szerkesztette: Trucker39, 2015.02.07. 09:57:49
  • kipeti
    #346
    Na megvettem megjött a fizu :) 2nap szabi tökéletes volt 48óra alatt 25óra játék. vadász bombázó, mining kishajók elkeszultek, már csak a bontó/épitö hajóra kell kitalalnom valami tetszetös formát:)
  • RoboKutya78
    #345
    skacok mostanság kezdenek divatba jönni a zenelejátszó modulok a játékban
    Találtam már sima hangfalat ami egy bizonyos körzetben sugároz egy számot pl mass effekt zenéjét, vagy találtam olyan rotort is ami a megépített állomásodat tudja forgatni és talán a fordulattól függően zenél mint egy nagy lemezjátszó. Ezekkel csak az a baj hogy egy idő után baromira monoton lesz Nincs olyan modul amivel saját zenét lehet berakni? Tudom futtassak winampot , de ha már van ilyen kíváncsi lennék rá.
  • Auror95
    #344
    6gb ram szóval remélem 64 bites windowsod van :D akkor 64bites space engineers futtass. Ha eddig nem így volt lehet megoldja.
  • kipeti
    #343
    köszönöm a lebegö objektumokat azért raktam maxra mert azt hittem abba a blokkok is bele tartoznak. a gépemet nem tudom fejböl de 6gb rammal nyomom valami dual core 2.7ghz gtx650 vagy 750 videjó kari
  • Auror95
    #342
    A játékot mindenképp érdemes megvenned már csak a modok miatt is, de mivel semmit nem tudunk a gépedről, ezért nehéz válaszolni. Annyi biztos, hogy ha 4gb vagy annál több ramod van, akkor nem a rammal van a gond, ha kevesebb akkor lehetséges, de nem tudom biztosra. Egy dolog biztos, az a 999-es objektum egy kicsit overkill :D mármint az azt jelenti, hogy a mentésedben 999 repülő ore, steel plate stb. van, ami keményen terhelheti a gépet. Én 50-100 közé szoktam beállítani, mert annál nem kell több, mármint ha valami lebeg azt úgyis felveszem, ha meg valamit olyan sok ideig nem veszek fel, hogy még másik 50 object keletkezett azóta, akkor inkább törlődjön ki, mert már tuti nem találom meg.
  • RoboKutya78
    #341
    mennyi a mostani készleted? mert ezt nem írtad.
  • kipeti
    #340
    Sziasztok abban kérnék segítséget ha tört játékban a survival mód cargo ship, 7 asteroida, 999 objektummal beállítva azt írja ki játék közben hogy low memory és nem enged építeni (nem laggol a játék), akkor érdemes meg vennem a játékot? Mert eléggé leköt viszont még jelenleg a mostani állapot is leköt, cargo ship nélkül is elvagyok (2 napja tolom)
    Megoldás lehet a ram vásárlás?
    köszönöm
  • Auror95
    #339
    Üdv! Egyetlen okkal regisztráltam most a fórumra, mégpedig hogy keressek két embert akinek kedve volna egy kis csatározáshoz Space Engineersben :D Én és egy barátom kb. már egy hónapja játszunk, de szerintem mindenki egyet ért abban, hogy lehetőségből rengeteg van a játékban, kihívásból viszont annál kevesebb. Ezért arra gondoltam, hogy a legjobb kihívást másik két játékos jelentené.
    A játék menete ahogy eddig gondoltam(közös megállapodás után ez biztos változna):
    -2v2 Survival a "Two Platforms" mapon kezdenénk
    -bizonyos időt nyersanyag gyűjtéssel és építgetéssel töltenénk (kb. 2 órára gondoltam, de az lehet kevés egy rendes hajó megépítéséhez)
    -modokat közös megegyezés alapján válogatnánk össze

    Nagyjából ennyi jutott most eszembe. Az lenne a legjobb ha lenne egy összeszokott két emberes csapat, de akinek nincs ilyen ismerőse, az is szóljon nyugodtan, ha benne lenne és összeállhat mással, aki ugyanígy van. Aki jelentkezne írjon privátban ^^ (Ha valami nem tiszta attól még írjatok, hátha megoldódik mikor beszélünk)
  • tom36
    #338
    Épp most akartam kérdezni én is ezt, mer nálam is hasonló a helyzet
    szinte az alapbázisom van meg 2 begyűjtött hajóm és egyszerűen olyan irreálisan vontatott nekem is
    vagy csak az hogy még 3-4 még ellenséges hajó megy át a pályán és azokkal szenved a játék
  • RoboKutya78
    #337
    Ezért isten igazából még a multiját se lestem meg mert tudom hogy papírfüzet mozi lenne az egész szerintem.
  • RoboKutya78
    #336
    :)
  • calmar
    #335
    Az más, olyanom nekem is volt. Építettem egy 2600 fejes fúrót, na az tényleg megfogta, de azért csak ment. Ez is valami hülye bug. :( Mint pl amikor két hétig nem lehetett furkálni, mert ha hozzáértél a kőhöz mindenhol megjelentek össze vissza darabok. Legtöbbször a hajóban.... Voltak szép durranások. :)
  • RoboKutya78
    #334
    Nekem akkor hal meg ha egy kicsit bonyolultabb komplex dolgot akarok elindítani pl egy rakás fúrót vagy vágó eszközt.
    Totál belassul és nem is tér magához. :(
  • calmar
    #333
    Azt próbáltad, hogy amikor beülsz a hajóba, akkor minden modul tulajdonosi jogát átállítod magadnak? Szerintem akkor megoldódna a problémád.
  • calmar
    #332
    Találkozott valaki olyan problémával, hogy Explorer módban, belassulnak a hajók? Illetve az egész játék? Ugyan végtelenre van állítva, de a gépemen szépen fut a játék, azzal nincs baj, de a hajók nagyon lassan vontatottan gyorsulnak csak. Ha kiszállok akkor is. Más ugyan olyan feltételekkel indított játék rendesen megy. Szerintem nincs annyi épített cucc a pályán hogy gond lehetne, de nagyon idegesítő. Elkezdtem egy aszteroida bázist, még alig haladtam, de így nem is lehet folytatni, mert élvezhetetlen.
  • laci4321
    #331
    RoboKutya78:
    Azok tartalmát vonzza a gravitáció. Úgyhogy a hajót amikor szétbontod, azt egy gravitációs mezőben tedd, aminek az alján van egy begyűjtő blokk. Sokat nem szoktam survivorozni, így hirtelen ez jutott eszembe.

    Modulok illesztgetése: próbáld meg azt, hogy először csak tedd le valahová a modult. Aztán másold le (a ctrl+x-re gondolok) a modult a de úgy, hogy célkereszted a modulnak pont azon a blokkján legyen, amivel te majd kapcsolni akarod a hajóhoz.
    Így a beillesztésnél az a blokk lesz a kiindulópont. Ha a beillesztésnél a célkereszted a hajódnak pont azon a pontján lesz, ahova te a modult be akarod illeszteni, akkor pont az a blokk fog pont ida illeszkedni, amit te kijelöltél korábban és amit most jelölsz hogy oda menjen.

    A játék tényleg király :D De az a rotoros bug engem még mindig nagyon kiakaszt. Jelenleg konkrétan egyetlen rotor sem tartja be a szögelfordulási limitet nálam az egész játékban, legyen az új térkép, vagy régi. Maximális forgatónyomatéknál elég sok az eltérés már. Pl. be akarok állítani egy rotornak mondjuk 11,25 fokot minimum és maximum limitnek is, de az szépen és könnyedén tud mozogni -35 és +56 fok között. Hát kösz... és már hetek óta ilyen.
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2015.01.11. 01:10:21
  • PolarBear2084
    #330
    Igen köszi, ezt ki is próbáltam, így el is tudom őket vinni! :D Ez is már fél siker!

    De sajna a fegyvertornyok, konténerek, reaktorok és azok tartalma még mindíg hozzáférhetetlen.

    Esetleg erre is valami megoldás?
  • Caliph
    #329
    megkeresed a pilótafülkét,lebontod.visszaépíted és már tiéd is a hajó
    ha jól emlékszem elég csak a piros vonalig lebontani
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2015.01.10. 22:34:13
  • PolarBear2084
    #328
    Sziasztok!

    Tudnátok tippet adni a következő problémámhoz?

    A játék korábbi verzióiban lehetőség volt a közlekedő szállítóhajókat birtokba venné és szabadon közlekedni vele....
    Azután egy frissítésben bevezették a frakciókat és az utána rákövetkező frissítések után már nem voltak hozzáférhetőek. Vagyis, mindíg pirossal jelenik meg és a szállítóhajón minden hozzáférés le van tiltva. :(

    Ez sajnos már nem olyan mókás, mert én sokat játszottam túlélő módban és olykor-olykor jó volt egy-egy hajót elkötni, hazavinni és a kis bázisomnál szétbontani, hogy az alkatrészeiből tudjak ezt-azt építeni.

    Nos ez mostanra megszűnt úgyhogy a szállítóhajók valahol a messzeségben csak úgy tovarepülnek és max 1-1 ajtót vagy hajtóművet tudok róluk menet közben lebontani.

    A frakció és a birtoklás-t agyon állítgattam, de a szállítóhajók továbbra is pirossal jelennek meg és nem hozzáférhetőek.

    Előre is köszi.

    (A game nagyon király, steamen 95-órát játszottam vele eddig.)
  • RoboKutya78
    #327
    Nem tudjátok nem fejlesztenek véletlenül valami értelmes liftes megoldás pl egy kötél tartó modult?
  • RoboKutya78
    #326
    Egy előre legyártott modult hogyan tudok a saját építményemhez tökéletesen rá passzítani? Egy valaki által elkészített napelem modult szeretnék a saját szerkesztésemhez passzítani de hiába állítom be úgy hogy ne piros legyen a tárgy körvonala hanem zöld ennek ellenére mindig marad hézag a két alkotás között. hiába ugrálok a tetején nem ugranak össze:)
    Egy szolár napelemről volna szó amit úgy csináltak meg hogy behúzza egy dobozkába és ezt a dobot kéne valahogy rápattintani a meglevő alkotásomra.
  • laci4321
    #325
    Az ott egy kétoldalas rotor? A kétoldalasoknak az a célja, hogy a végeit rögzíted le, és a közepe fog forogni. (mondjuk hogy így létrehozz egy forgó gyűrűt a hajód körül) A végei tehát 1 hajórészhez fognak tartozni, a közepe lesz új hajórészként definiálva.
    Az első tippem az lenne, hogy próbáld meg egy sima rotorral.
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2015.01.07. 20:03:59
  • RoboKutya78
    #324
    erről a modról van szó
    Mech's Mods: Gears & Things
    és ezt a felállást nem vágom miért nem engedi összeeszkábálni

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.01.07. 19:36:31
  • laci4321
    #323
    Hú hát én ezzel a moddal még nem találkoztam, és nehezen is tudom elképzelni. Esetleg ha belinkeled a mod steames oldalát, akkor meg tudom nézni.

    A torpedók meghajtása tényleg könnyű gravimeghajtóval. De ebben rejlik a hátránya is. Mert tartalmaz olyan blokkot, amire hat tömeg, tehát minden gravitációs mező hatni fog rá. Szóval könnyű is lesz kivédeni, ha a hajódnak van gravipajzsa. Egyszerű összehozni egy ilyen pajzsot, teszel pár gömb alakú mezőt létrehozó gravitáció generátort és átállítod -1G-re a gravitációt, így az mindent taszítani fog, ahelyett hogy vonzana. (Egyébként ha a torpedón van mondjuk egy timer blokk, ami pár másodperccel a kilövés után lekapcsolja a mesterséges tömeget - miután elérte úgyis már a max sebességet - máris nem hathat a torpedóra semmilyen gravitációs mező)
    Nagyon hasznos dolog a pajzs, ha az ellenséges hajónak van gravitációs elven működő, aszteroidákat kilövöldözgető ágyúja. Mert az elég nagy pusztítást tud végezni.
    Mondjuk egy ilyen (bár ez nem annyira erős, vannak sokkal durvábbak is - viszont elmagyarázza a működési elvet is)
  • RoboKutya78
    #322
    Láttam gravimeghajtásról videokat bulis a dolog:) főleg torpdókat építettek a skacok ezzel a módszerrel. Bár azt nem tudom ha jól láttam a célon mindig babráltak most vagy a gíroscopon gondolom az eltérítést manipulálták vagy a gravigenerátort használták eltérítések pajzsot szimulálták.

    Viszont én is szórakozok a rotorokkal van az a mód amivel felvonókat szállítószalagot lehet kreálni, feldobtam a liftaknába a 4 sarokba egy fogaslécet amire fel szeretnék ültetni egy fogaskereket amit a duplarotor hajtana de valami ok folytán nem tudom felültetni a fogaskereket a rotorra vagy akár a fogaslécre. van egy olyan fogaskerék ami egy kocka benne egy kör rudacska szélén forgás jelzővel na az még rápasszolna a fogaslécre de úgy néz ki mint ami lifeg a levegőbe és szikrázik pedig el se indítottam még mintha abroncs lenne rajta próbáltam leszedni róla akkor a rúd megmaradt de fogaskereket nem tudtam feldobni rá
  • laci4321
    #321
    RoboKutya78:
    A hajódarálódhoz: Javasolnám a Grindereket (forgótárcsás) és akkor nem lesznek törmelékek, és minden nyersanyagot visszakapsz amiből áll a hajó, nem csak egy részét, mint a fúrófejeknél.
    Plusz az egészet tudod automatizálni is akár, hogy egyetlen gombnyomásra elinduljanak a szelepek, bekapcsoljanak a grinderek, becsukódjon a az ajtó, majd a végén kinyíljon a hangárajtó. A Timer blockok segítségével (időzítő blokk).

    A gravitációról: Csak a nem megépíthető dolgokra hat! (az aszteroidadarabkákra, az aszteroidákra, a nyersanyagokra és az űrhajósra) hogy ne legyenek paradoxonok. Az általad építhető dolgok közül pedig csakis az artifical mass-ra (mesterséges tömegre) hat gravitációs erő.
    Ha nem így lenne: ha minden dologra hatna gravitáció, akkor ha tennél mondjuk egy nagy hajóra egy gravitációs generátort, akkor a hajó elkezdene zuhanni. Mert gyorsulna a gravitációs térben. (És a gravitációs tér követné őt, hisz a generátor is a hajó része, így állandóan gyorsulna a hajó) Ezt elkerülendő találták ki azt, hogy csak a mesterséges tömegre hasson gravitáció.

    Ezzel egyébként már lehet is szórakozni, építhetsz gravitációs hajtóművet :) Sokkal hatékonyabb, mint a normál hajtóművek, csak annyi pici hátránya van, hogyha egyszer elindulsz, nincs megállás :D, valamint a sodródás miatt a kormányzás is nehéz, mivel nem működik rajta a tehetetlenségi csillapítás. (Hogy is működhetne?) De ha teszel normál hajtóművekből is párat a hajóra, máris meg van oldva minden (csak azok fékezni akarják majd a gyorsulást, így veszítesz a hatékonyságból. De még ezt is elkerülheted, ha a gyorsulás irányába néző hajtóműveket kikapcsolod.)
    Próbáld ki:
    1. inaktiváld a hajón a reaktort!
    2. tegyél egy mesterséges tömeget a hajóra, majd inaktiváld azt is!
    3. tegyél egy aktív gravitáció generátort ugyan arra a hajóra, amin a mesterséges tömeg is van

    Ülj be a hajóba, kapcsold be a reaktort, majd kapcsold be a mesterséges tömeget, és élvezd a megállíthatatlan száguldást :D
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2015.01.06. 23:45:53
  • laci4321
    #320
    Sziasztok
    Egy nagyon idegesítő játékhibába futottam bele:
    Amikor rotorokat helyezek el, minden rendben van. Beállítok mindent, rotorlimitet a szögelfordulásban, forgatónyomatékot, minden OK.
    A hiba mindig akkor kezdődik, amikor úgy döntök, a rotor tengelyének tetején lévő blokkot letörlöm. Onnantól kezdve azon a térképen egy rotor sem tartja be a szöglimitet. Ha mondjuk beállítom, hogy a felső határ 90° legyen, akkor a rotor elfordul 90°-ig, majd lassabban ugyan, de tovább forog mondjuk 120°-ig. Ugyan ez van ha visszafelé forog a motor, ha mondjuk 0° a minimum, akkor tovább forog -30°-ig. Minél nagyobb a forgatónyomaték, annál nagyobb a limittől való eltérés. Ez gyakorlatilag ellehetetleníti a használatát mind a rotornak, mind az advanced rotornak :/
    Tudtok erre megoldást?

    RoboKutya78:
    A közelségérzékelőket sensorokkal oldják meg. Rakj le egy sensort és egy sound blockot. A sensor hatótávot formálgasd akkorára, hogy abban benne legyen a hajó. (láthatóvá teheted a sensor érzékelőterületét, hogy könnyen beállíthasd: a hajó K menüjét nyisd meg/info fül/"show sensor field range"-et kipipálod. Ezután a sensoron, aminek meg akarod jeleníteni a hatótávját keresd meg a control panelben az adott szenzort és a "Show on HUD"-ot kapcsold ON-ra. Ekkor láthatod a mezőt piros színnel. Úgy már könnyen tudod mi merre.)
    A control panelben azután keresd ki a te szenzorodat és nyomj a "Setup"-ra. 2 funkciónak van hely. Az első négyzetbe ami kerül, azt a parancsot fogja küldeni a szenzor blokk, ha valami bekerül az érzékelő távjába. (Sound block ON). A második négyzetbe ami kerül, azt fogja csinálni a szenzor, ha az a valami kikerül a hatótávjából. (Sound block OFF)
    Tehát kaptál egy rendszert. Ha a szenzor hatótávjába kerül valami, akkor bekapcsolja a riaszót, ha az a valammi kikerül onnan, akkor meg kikapcsolja a riasztót. Ennyi :)

    Nagyobb hajó építését csak úgy kezdd el :D Volt már hogy kívülről, volt már hogy belülről kezdtem, attól függ hogy a belső felépítés, vagy a külső megjelenés a fontosabb a hajónál amit megalkotsz. Utólag persze ha látod, hogy valami nem fér el, úgy is variálgatni fogsz. Szép lassan el is telik pár óra :)

    A játék szaggatásáról: játék közben nyomd meg a SHIFT + F11-et. Ekkor kiír a játék minden lényleges adatot a szimulációról. A játék alatti motor elég szar... (szerintem, de mondjátok meg ha tévednék). Ha sok effekt fut, akkor a játék egyszerűen megbolondul. A shift+f11 menüben meg is tudod nézni, hogy lecsökken a szimulációs sebesség, extrém esetben akár 5%-ra is! És hát 20-szoros lassított felvételben mozogni nem túl szórakoztató egy idő után.
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2015.01.06. 23:16:40